Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Zamek i Muzeum Wsi Lubelskiej
Rezerwat Dzikich Dzieci i Muzeum Cebularza
Natura
Kazimierz Dolny
Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach, czyli przegląd proponowanych miejsc od Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach mają w niektórych przypadkach wymiar historyczny, odwołując się nie tylko do konkretnych wydarzeń, ale i kultury całego regionu. Takie miejsca są o tyle przystępne dla rodzin, że najmłodsi będą przyswajali informacje, jednocześnie dobrze się bawiąc. Do wyboru są również typowo rozrywkowe miejsca, gdzie maluchy mogą przykładowo podziwiać wspaniałe zwierzęta. Poza samym miastem można eksplorować także okolice, wybierając się choćby do Kazimierza Dolnego.

Zamek

Wiele osób ma opory przed wybieraniem się w takie miejsca z dziećmi, obawiając się, że będą się nudzić, oglądając tego typu zabytki. Zamek Lubelski jest jednak wyjątkowo piękny i zdecydowanie warto go odwiedzić. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu wieża zamkowa – z jej szczytu rozpościera się fantastyczny widok cały na Lublin.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Niesamowitym miejscem na całodniową wycieczkę jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen jest obszerny i odwzorowuje to, jak wyglądały kiedyś obszary tego regionu. Można zatem podziwiać stare wiejskie chaty, a po drodze napotkać piękne i przyjazne zwierzęta. Na terenie ulokowany jest również punkt gastronomiczny, gdzie można się udać na przekąskę czy obiad, co pozwala na dłuższą eksplorację tego cudownego punktu.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Nietypowym miejscem w Lublinie jest Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli wydzielony obszar, na którym najmłodsi mogą się oddać zabawie. Dorośli nie mają wstępu na teren tej atrakcji i mogą obserwować maluchy z daleka lub zostawić je pod opieką wolontariuszy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzieci na pewno będą się tam świetnie bawić, a dorośli mogą mieć dla siebie chwilę wytchnienia.

Kamienice na rynku

Muzeum Cebularza

Flagowym przysmakiem regionu są cebularze, które odgrywają w tej okolicy tak duże znaczenie, że w Lublinie znajduje się nawet Muzeum Cebularza. Pracownicy obiektu opowiadają o jego historii, ale dzieci nie będą się nudzić, gdyż w trakcie opowieści odwiedzający pomagają w wyrabianiu ciasta, a potem wypiekają swoje własne cebularze, które mogą następnie zabrać do domu.

Papugarnia

Kolejną zaskakującą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w papugarni. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że odwiedzający mogą nie tylko podziwiać papugi, ale nawet samodzielnie karmić te wspaniałe zwierzęta. Na miejscu można nabyć małe pojemniczki z pokarmem. Oswojone papugi latają po obiekcie i chętnie siadają na głowach czy rękach turystów. To z pewnością wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zalew Zemborzycki

Przy dłuższym pobycie wakacyjnym w tych okolicach, koniecznie trzeba odwiedzić Zalew Zemborzycki. Ogromny zbiornik utworzony na rzece Bystrzycy jest na tyle wielki, że nazywany jest często „lubelskim morzem”. Nad akwenem można się zrelaksować i wypocząć, ale warto postawić także na aktywne spędzanie czasu, gdyż wokół jeziora wytyczono liczne trasy rowerowe.

Kazimierz Dolny

Położenie Lublina sprawia, że można zdecydować się na odwiedzenie któregoś z miast znajdujących się obok, zwykle do godziny drogi od stolicy województwa lubelskiego. Godne polecenia są choćby Chełm czy Zamość, lecz zachęcamy szczególnie do wybrania Kazimierza Dolnego. Urokliwe miasteczko gwarantuje niezapomnianą atmosferę i piękne widoki. Na miejscu nie brakuje restauracji, do których można się wybrać na pyszny obiad. Będąc tu, na pewno warto zwiedzić rynek, ruiny zespołu zamkowego oraz pobliskiej wieży, a wreszcie udać się na wzgórze Trzech Krzyży.

Chcesz dojechać do atrakcji dla dzieci w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach znajdują się w różnych lokalizacjach, często oddalonych od siebie o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wybierając się gdzieś z najmłodszymi, lepiej zrezygnować z transportu publicznego. Często rozsądnie jest także odpuścić podróż własnym autem w związku z tym, że przy takich polecanych obiektach mogą się pojawić problemy z parkowaniem. Korzystnym rozwiązaniem jest zatem wybranie naszych taksówek.

Nasza oferta

Jesteśmy sprawdzonym, ale przy tym tanim taxi, więc podróżowanie z nami po Lublinie i okolicach jest naprawdę opłacalne i wiążące się z dużym komfortem. Umożliwiamy do tego zamówienie kursu większym samochodem typu VAN, który będzie świetnym rozwiązaniem dla kilkuosobowych rodzin, które nie muszą wtedy rezerwować dwóch oddzielnych taksówek. U naszych kierowców zapłacisz wygodnie bezgotówkowo. Uruchomiliśmy dodatkową opcję systemu IVR, który pozwala stałym pasażerom zamawiać kursy samodzielne, bez udziału dyspozytora. Wystarczy wtedy wczytać jeden z najczęściej używanych adresów i określić za ile ma podjechać taksówka. Polecamy również naszą aplikację mobilną. Mieszkańców Lublina zachęcamy do jeżdżenia z Eko Taxi nie tylko na wycieczki z dziećmi, ale i na co dzień.
Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są bardzo zróżnicowane. Dobrym wyborem będzie dojechanie w wybrane lokalizacje taksówką, ponieważ będzie to o wiele bardziej komfortowe niż transport publiczny, a nie trzeba się do tego obawiać korków czy problemów z parkowaniem. Zachęcamy do kontaktu i wybrania oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...