Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Zamek i Muzeum Wsi Lubelskiej
Rezerwat Dzikich Dzieci i Muzeum Cebularza
Natura
Kazimierz Dolny
Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach, czyli przegląd proponowanych miejsc od Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach mają w niektórych przypadkach wymiar historyczny, odwołując się nie tylko do konkretnych wydarzeń, ale i kultury całego regionu. Takie miejsca są o tyle przystępne dla rodzin, że najmłodsi będą przyswajali informacje, jednocześnie dobrze się bawiąc. Do wyboru są również typowo rozrywkowe miejsca, gdzie maluchy mogą przykładowo podziwiać wspaniałe zwierzęta. Poza samym miastem można eksplorować także okolice, wybierając się choćby do Kazimierza Dolnego.

Zamek

Wiele osób ma opory przed wybieraniem się w takie miejsca z dziećmi, obawiając się, że będą się nudzić, oglądając tego typu zabytki. Zamek Lubelski jest jednak wyjątkowo piękny i zdecydowanie warto go odwiedzić. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu wieża zamkowa – z jej szczytu rozpościera się fantastyczny widok cały na Lublin.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Niesamowitym miejscem na całodniową wycieczkę jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen jest obszerny i odwzorowuje to, jak wyglądały kiedyś obszary tego regionu. Można zatem podziwiać stare wiejskie chaty, a po drodze napotkać piękne i przyjazne zwierzęta. Na terenie ulokowany jest również punkt gastronomiczny, gdzie można się udać na przekąskę czy obiad, co pozwala na dłuższą eksplorację tego cudownego punktu.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Nietypowym miejscem w Lublinie jest Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli wydzielony obszar, na którym najmłodsi mogą się oddać zabawie. Dorośli nie mają wstępu na teren tej atrakcji i mogą obserwować maluchy z daleka lub zostawić je pod opieką wolontariuszy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzieci na pewno będą się tam świetnie bawić, a dorośli mogą mieć dla siebie chwilę wytchnienia.

Kamienice na rynku

Muzeum Cebularza

Flagowym przysmakiem regionu są cebularze, które odgrywają w tej okolicy tak duże znaczenie, że w Lublinie znajduje się nawet Muzeum Cebularza. Pracownicy obiektu opowiadają o jego historii, ale dzieci nie będą się nudzić, gdyż w trakcie opowieści odwiedzający pomagają w wyrabianiu ciasta, a potem wypiekają swoje własne cebularze, które mogą następnie zabrać do domu.

Papugarnia

Kolejną zaskakującą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w papugarni. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że odwiedzający mogą nie tylko podziwiać papugi, ale nawet samodzielnie karmić te wspaniałe zwierzęta. Na miejscu można nabyć małe pojemniczki z pokarmem. Oswojone papugi latają po obiekcie i chętnie siadają na głowach czy rękach turystów. To z pewnością wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zalew Zemborzycki

Przy dłuższym pobycie wakacyjnym w tych okolicach, koniecznie trzeba odwiedzić Zalew Zemborzycki. Ogromny zbiornik utworzony na rzece Bystrzycy jest na tyle wielki, że nazywany jest często „lubelskim morzem”. Nad akwenem można się zrelaksować i wypocząć, ale warto postawić także na aktywne spędzanie czasu, gdyż wokół jeziora wytyczono liczne trasy rowerowe.

Kazimierz Dolny

Położenie Lublina sprawia, że można zdecydować się na odwiedzenie któregoś z miast znajdujących się obok, zwykle do godziny drogi od stolicy województwa lubelskiego. Godne polecenia są choćby Chełm czy Zamość, lecz zachęcamy szczególnie do wybrania Kazimierza Dolnego. Urokliwe miasteczko gwarantuje niezapomnianą atmosferę i piękne widoki. Na miejscu nie brakuje restauracji, do których można się wybrać na pyszny obiad. Będąc tu, na pewno warto zwiedzić rynek, ruiny zespołu zamkowego oraz pobliskiej wieży, a wreszcie udać się na wzgórze Trzech Krzyży.

Chcesz dojechać do atrakcji dla dzieci w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach znajdują się w różnych lokalizacjach, często oddalonych od siebie o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wybierając się gdzieś z najmłodszymi, lepiej zrezygnować z transportu publicznego. Często rozsądnie jest także odpuścić podróż własnym autem w związku z tym, że przy takich polecanych obiektach mogą się pojawić problemy z parkowaniem. Korzystnym rozwiązaniem jest zatem wybranie naszych taksówek.

Nasza oferta

Jesteśmy sprawdzonym, ale przy tym tanim taxi, więc podróżowanie z nami po Lublinie i okolicach jest naprawdę opłacalne i wiążące się z dużym komfortem. Umożliwiamy do tego zamówienie kursu większym samochodem typu VAN, który będzie świetnym rozwiązaniem dla kilkuosobowych rodzin, które nie muszą wtedy rezerwować dwóch oddzielnych taksówek. U naszych kierowców zapłacisz wygodnie bezgotówkowo. Uruchomiliśmy dodatkową opcję systemu IVR, który pozwala stałym pasażerom zamawiać kursy samodzielne, bez udziału dyspozytora. Wystarczy wtedy wczytać jeden z najczęściej używanych adresów i określić za ile ma podjechać taksówka. Polecamy również naszą aplikację mobilną. Mieszkańców Lublina zachęcamy do jeżdżenia z Eko Taxi nie tylko na wycieczki z dziećmi, ale i na co dzień.
Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są bardzo zróżnicowane. Dobrym wyborem będzie dojechanie w wybrane lokalizacje taksówką, ponieważ będzie to o wiele bardziej komfortowe niż transport publiczny, a nie trzeba się do tego obawiać korków czy problemów z parkowaniem. Zachęcamy do kontaktu i wybrania oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...