Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Zamek i Muzeum Wsi Lubelskiej
Rezerwat Dzikich Dzieci i Muzeum Cebularza
Natura
Kazimierz Dolny
Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach, czyli przegląd proponowanych miejsc od Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach mają w niektórych przypadkach wymiar historyczny, odwołując się nie tylko do konkretnych wydarzeń, ale i kultury całego regionu. Takie miejsca są o tyle przystępne dla rodzin, że najmłodsi będą przyswajali informacje, jednocześnie dobrze się bawiąc. Do wyboru są również typowo rozrywkowe miejsca, gdzie maluchy mogą przykładowo podziwiać wspaniałe zwierzęta. Poza samym miastem można eksplorować także okolice, wybierając się choćby do Kazimierza Dolnego.

Zamek

Wiele osób ma opory przed wybieraniem się w takie miejsca z dziećmi, obawiając się, że będą się nudzić, oglądając tego typu zabytki. Zamek Lubelski jest jednak wyjątkowo piękny i zdecydowanie warto go odwiedzić. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu wieża zamkowa – z jej szczytu rozpościera się fantastyczny widok cały na Lublin.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Niesamowitym miejscem na całodniową wycieczkę jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen jest obszerny i odwzorowuje to, jak wyglądały kiedyś obszary tego regionu. Można zatem podziwiać stare wiejskie chaty, a po drodze napotkać piękne i przyjazne zwierzęta. Na terenie ulokowany jest również punkt gastronomiczny, gdzie można się udać na przekąskę czy obiad, co pozwala na dłuższą eksplorację tego cudownego punktu.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Nietypowym miejscem w Lublinie jest Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli wydzielony obszar, na którym najmłodsi mogą się oddać zabawie. Dorośli nie mają wstępu na teren tej atrakcji i mogą obserwować maluchy z daleka lub zostawić je pod opieką wolontariuszy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzieci na pewno będą się tam świetnie bawić, a dorośli mogą mieć dla siebie chwilę wytchnienia.

Kamienice na rynku

Muzeum Cebularza

Flagowym przysmakiem regionu są cebularze, które odgrywają w tej okolicy tak duże znaczenie, że w Lublinie znajduje się nawet Muzeum Cebularza. Pracownicy obiektu opowiadają o jego historii, ale dzieci nie będą się nudzić, gdyż w trakcie opowieści odwiedzający pomagają w wyrabianiu ciasta, a potem wypiekają swoje własne cebularze, które mogą następnie zabrać do domu.

Papugarnia

Kolejną zaskakującą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w papugarni. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że odwiedzający mogą nie tylko podziwiać papugi, ale nawet samodzielnie karmić te wspaniałe zwierzęta. Na miejscu można nabyć małe pojemniczki z pokarmem. Oswojone papugi latają po obiekcie i chętnie siadają na głowach czy rękach turystów. To z pewnością wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zalew Zemborzycki

Przy dłuższym pobycie wakacyjnym w tych okolicach, koniecznie trzeba odwiedzić Zalew Zemborzycki. Ogromny zbiornik utworzony na rzece Bystrzycy jest na tyle wielki, że nazywany jest często „lubelskim morzem”. Nad akwenem można się zrelaksować i wypocząć, ale warto postawić także na aktywne spędzanie czasu, gdyż wokół jeziora wytyczono liczne trasy rowerowe.

Kazimierz Dolny

Położenie Lublina sprawia, że można zdecydować się na odwiedzenie któregoś z miast znajdujących się obok, zwykle do godziny drogi od stolicy województwa lubelskiego. Godne polecenia są choćby Chełm czy Zamość, lecz zachęcamy szczególnie do wybrania Kazimierza Dolnego. Urokliwe miasteczko gwarantuje niezapomnianą atmosferę i piękne widoki. Na miejscu nie brakuje restauracji, do których można się wybrać na pyszny obiad. Będąc tu, na pewno warto zwiedzić rynek, ruiny zespołu zamkowego oraz pobliskiej wieży, a wreszcie udać się na wzgórze Trzech Krzyży.

Chcesz dojechać do atrakcji dla dzieci w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach znajdują się w różnych lokalizacjach, często oddalonych od siebie o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wybierając się gdzieś z najmłodszymi, lepiej zrezygnować z transportu publicznego. Często rozsądnie jest także odpuścić podróż własnym autem w związku z tym, że przy takich polecanych obiektach mogą się pojawić problemy z parkowaniem. Korzystnym rozwiązaniem jest zatem wybranie naszych taksówek.

Nasza oferta

Jesteśmy sprawdzonym, ale przy tym tanim taxi, więc podróżowanie z nami po Lublinie i okolicach jest naprawdę opłacalne i wiążące się z dużym komfortem. Umożliwiamy do tego zamówienie kursu większym samochodem typu VAN, który będzie świetnym rozwiązaniem dla kilkuosobowych rodzin, które nie muszą wtedy rezerwować dwóch oddzielnych taksówek. U naszych kierowców zapłacisz wygodnie bezgotówkowo. Uruchomiliśmy dodatkową opcję systemu IVR, który pozwala stałym pasażerom zamawiać kursy samodzielne, bez udziału dyspozytora. Wystarczy wtedy wczytać jeden z najczęściej używanych adresów i określić za ile ma podjechać taksówka. Polecamy również naszą aplikację mobilną. Mieszkańców Lublina zachęcamy do jeżdżenia z Eko Taxi nie tylko na wycieczki z dziećmi, ale i na co dzień.
Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są bardzo zróżnicowane. Dobrym wyborem będzie dojechanie w wybrane lokalizacje taksówką, ponieważ będzie to o wiele bardziej komfortowe niż transport publiczny, a nie trzeba się do tego obawiać korków czy problemów z parkowaniem. Zachęcamy do kontaktu i wybrania oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również