Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Zamek i Muzeum Wsi Lubelskiej
Rezerwat Dzikich Dzieci i Muzeum Cebularza
Natura
Kazimierz Dolny
Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach, czyli przegląd proponowanych miejsc od Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach mają w niektórych przypadkach wymiar historyczny, odwołując się nie tylko do konkretnych wydarzeń, ale i kultury całego regionu. Takie miejsca są o tyle przystępne dla rodzin, że najmłodsi będą przyswajali informacje, jednocześnie dobrze się bawiąc. Do wyboru są również typowo rozrywkowe miejsca, gdzie maluchy mogą przykładowo podziwiać wspaniałe zwierzęta. Poza samym miastem można eksplorować także okolice, wybierając się choćby do Kazimierza Dolnego.

Zamek

Wiele osób ma opory przed wybieraniem się w takie miejsca z dziećmi, obawiając się, że będą się nudzić, oglądając tego typu zabytki. Zamek Lubelski jest jednak wyjątkowo piękny i zdecydowanie warto go odwiedzić. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu wieża zamkowa – z jej szczytu rozpościera się fantastyczny widok cały na Lublin.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Niesamowitym miejscem na całodniową wycieczkę jest Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen jest obszerny i odwzorowuje to, jak wyglądały kiedyś obszary tego regionu. Można zatem podziwiać stare wiejskie chaty, a po drodze napotkać piękne i przyjazne zwierzęta. Na terenie ulokowany jest również punkt gastronomiczny, gdzie można się udać na przekąskę czy obiad, co pozwala na dłuższą eksplorację tego cudownego punktu.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Nietypowym miejscem w Lublinie jest Rezerwat Dzikich Dzieci, czyli wydzielony obszar, na którym najmłodsi mogą się oddać zabawie. Dorośli nie mają wstępu na teren tej atrakcji i mogą obserwować maluchy z daleka lub zostawić je pod opieką wolontariuszy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzieci na pewno będą się tam świetnie bawić, a dorośli mogą mieć dla siebie chwilę wytchnienia.

Kamienice na rynku

Muzeum Cebularza

Flagowym przysmakiem regionu są cebularze, które odgrywają w tej okolicy tak duże znaczenie, że w Lublinie znajduje się nawet Muzeum Cebularza. Pracownicy obiektu opowiadają o jego historii, ale dzieci nie będą się nudzić, gdyż w trakcie opowieści odwiedzający pomagają w wyrabianiu ciasta, a potem wypiekają swoje własne cebularze, które mogą następnie zabrać do domu.

Papugarnia

Kolejną zaskakującą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w papugarni. Ogromnym plusem tego miejsca jest to, że odwiedzający mogą nie tylko podziwiać papugi, ale nawet samodzielnie karmić te wspaniałe zwierzęta. Na miejscu można nabyć małe pojemniczki z pokarmem. Oswojone papugi latają po obiekcie i chętnie siadają na głowach czy rękach turystów. To z pewnością wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zalew Zemborzycki

Przy dłuższym pobycie wakacyjnym w tych okolicach, koniecznie trzeba odwiedzić Zalew Zemborzycki. Ogromny zbiornik utworzony na rzece Bystrzycy jest na tyle wielki, że nazywany jest często „lubelskim morzem”. Nad akwenem można się zrelaksować i wypocząć, ale warto postawić także na aktywne spędzanie czasu, gdyż wokół jeziora wytyczono liczne trasy rowerowe.

Kazimierz Dolny

Położenie Lublina sprawia, że można zdecydować się na odwiedzenie któregoś z miast znajdujących się obok, zwykle do godziny drogi od stolicy województwa lubelskiego. Godne polecenia są choćby Chełm czy Zamość, lecz zachęcamy szczególnie do wybrania Kazimierza Dolnego. Urokliwe miasteczko gwarantuje niezapomnianą atmosferę i piękne widoki. Na miejscu nie brakuje restauracji, do których można się wybrać na pyszny obiad. Będąc tu, na pewno warto zwiedzić rynek, ruiny zespołu zamkowego oraz pobliskiej wieży, a wreszcie udać się na wzgórze Trzech Krzyży.

Chcesz dojechać do atrakcji dla dzieci w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach znajdują się w różnych lokalizacjach, często oddalonych od siebie o kilka, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Wybierając się gdzieś z najmłodszymi, lepiej zrezygnować z transportu publicznego. Często rozsądnie jest także odpuścić podróż własnym autem w związku z tym, że przy takich polecanych obiektach mogą się pojawić problemy z parkowaniem. Korzystnym rozwiązaniem jest zatem wybranie naszych taksówek.

Nasza oferta

Jesteśmy sprawdzonym, ale przy tym tanim taxi, więc podróżowanie z nami po Lublinie i okolicach jest naprawdę opłacalne i wiążące się z dużym komfortem. Umożliwiamy do tego zamówienie kursu większym samochodem typu VAN, który będzie świetnym rozwiązaniem dla kilkuosobowych rodzin, które nie muszą wtedy rezerwować dwóch oddzielnych taksówek. U naszych kierowców zapłacisz wygodnie bezgotówkowo. Uruchomiliśmy dodatkową opcję systemu IVR, który pozwala stałym pasażerom zamawiać kursy samodzielne, bez udziału dyspozytora. Wystarczy wtedy wczytać jeden z najczęściej używanych adresów i określić za ile ma podjechać taksówka. Polecamy również naszą aplikację mobilną. Mieszkańców Lublina zachęcamy do jeżdżenia z Eko Taxi nie tylko na wycieczki z dziećmi, ale i na co dzień.
Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są bardzo zróżnicowane. Dobrym wyborem będzie dojechanie w wybrane lokalizacje taksówką, ponieważ będzie to o wiele bardziej komfortowe niż transport publiczny, a nie trzeba się do tego obawiać korków czy problemów z parkowaniem. Zachęcamy do kontaktu i wybrania oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...