Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców miasta czy turystów, którzy przyjechali tu na dłuższy pobyt i poszukują kolejnych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Choć stolica województwa lubelskiego skrywa w sobie wiele interesujących punktów, to ciekawych miejsc nie brakuje też w niedalekiej odległości od samej aglomeracji. W miarę możliwości można się tam wybrać własnym samochodem. Osoby nieposiadające do dyspozycji pojazdu, zachęcamy jednak do podróżowania w takie miejsca z Eko Taxi.

Spis treści
Jakie punkty są warte odwiedzenia?
Jak udać się na zwiedzanie takich miejsc?
Własny samochód
Oferta Eko Taxi

Jakie atrakcje i ciekawe miejsca można odnaleźć w okolicy Lublina? Co warto zobaczyć?

W okolicy Lublina znajduje się wiele ciekawych miejsc o historycznej zabudowie, z zapierającymi dech w piersiach widokami i możliwością obcowania z naturą, a także ciekawymi atrakcjami. Co warto zobaczyć? Na pewno zabytkową rezydencję w Kozłówkach czy okoliczny park krajobrazowy. Dostępne są też mniej typowe atrakcje, wiążące się jednak z ciekawymi historiami. Można również pomyśleć o wyprawie do malowniczego Kazimierza Dolnego, w którym znajduje się wiele kolejnych zabytków.

Emilcin

Nieco mniej typowym, ale dla wielu osób bardzo ciekawym kierunkiem zwiedzania, jest Emilcin. Oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Lublina miejsce, nazywane jest „wsią, w której wylądowało UFO”. To właśnie z tego słynie ta doprawdy niewielka wieś, gdzie w 1978 roku miało dojść do jednego z najsłynniejszych spotkań z istotami pozaziemskimi. Taką wersję przedstawił jeden z mieszkańców, Jan Wolski. Ostatecznie nie było innych świadków rzekomego spotkania Wolskiego z kosmitami, lecz na miejscu znaleziono pewne ślady wskazujące na możliwość potwierdzenia takiej relacji. W 2005 roku we wsi pojawił się nawet pierwszy i jedyny w kraju pomnik UFO. Cyklicznie w Emilcinie odbywają się pikniki ufologiczne. To zatem intrygujące miejsce, które warto zobaczyć, zwłaszcza w przypadku osób zainteresowanych tematyką UFO.

Kozłówka

Jednym z głównych punktów turystycznych w niedalekiej odległości od Lublina jest Kozłówka. Znajduje się tam zabytkowa rezydencja Zamoyskich. Można ją zwiedzać z przewodnikiem, nie tylko podziwiając sam pałac, ale i wysłuchując opowieści o burzliwych losach tego miejsca oraz jego mieszkańców. Bardzo ciekawe są również ulokowane tam Galeria Sztuki Socrealizmu i dawna powozownia. Budynek okala piękny park, po którym przechadzają się pawie.

Nałęczów

Intrygującym wyborem jest Nałęczów, a więc pobliska miejscowość uzdrowiskowa. To miejsce ciche i spokojne, a przy tym niezwykle klimatyczne. To obszar nie tylko leczniczy, ale i interesujący pod kątem zwiedzania. Poza Parkiem Zdrojowym można tam podziwiać zabytkową zabudowę willową czy Pałac Małachowskich. To okolica sprzyjająca wypoczynkowi, długim spacerom i podziwianiu pięknych widoków.

Kazimierz Dolny pod Lublinem

Poleski Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Entuzjastom obcowania z naturą i wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu Poleski Park Narodowy. Miejsce można zwiedzać na różne sposoby, korzystając z licznych szlaków i ścieżek. Część z nich jest otwarta bezpłatnie, natomiast wstęp na niektóre jest płatny. Innym wyborem jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Miłośnicy przyrody na pewno docenią to miejsce, znajdujące się nad biegiem rzeki Wieprz i określane jako umowna geograficzna granica pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią.

Firlej

Osobom, które nie są nastawione na zwiedzanie, lecz po prostu odpoczynek, polecane jest jezioro Firlej. To jeden z najpopularniejszych akwenów wodnych w okolicach Lublina, do którego w wolne dni chętnie wybierają się mieszkańcy miasta. W słoneczne dni można nawet zrelaksować się na tamtejszej plaży. Sam zbiornik jest dostępny z każdej ze stron, a na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można też zdecydować się na wynajęcie rowerów. W rejonie tym znajduje się przy okazji sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść obiad, więc jest to ciekawy pomysł na spędzenie tam nawet całego dnia.

Kazimierz Dolny

Myśląc o całodniowej wyprawie warto rozważyć odwiedzenie Kazimierza Dolnego. To słynne turystycznie miasto charakteryzuje się ciekawym połączeniem zabytkowej architektury z pięknym krajobrazem nad Wisłą. To obszar w którym zlokalizowanych jest wiele punktów do zwiedzania – od rynku ze spektakularnymi kamienicami przez basztę i ruiny zamku po Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta i okolic. Można się tam wybrać nawet na weekendowe zwiedzanie, gdyż na miejscu funkcjonują obiekty noclegowe.

Jak podróżować w celu zobaczenia atrakcji turystycznych w okolicy Lublina?

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina są zwykle oddalone od niego w zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów. Nie jest to zatem zbyt duży dystans, lecz zwykle raczej problematyczny względem dotarcia w takie miejsca komunikacją publiczną. Dogodnym rozwiązaniem może być samochód, lecz nie każdy posiada własne auto, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby odwiedzające miasto w celach turystycznych. W takiej sytuacji alternatywą jest postawienie na tanią taksówkę – zachęcamy do wybrania atrakcyjnej oferty Eko Taxi.

Własny pojazd

Wybierając się poza samo miasto, można oczywiście postawić na własny samochód. W przeciwieństwie do poruszania się po Lublinie, powinno się wtedy uniknąć korków czy problemów z parkowaniem. W przypadku pozostawiania pojazdu, trzeba się jednak liczyć z tym, że chcąc zatrzymać się tuż przy samych atrakcjach turystycznych, zwykle trzeba skorzystać z płatnego parkingu. Podróżowanie swoim autem z pewnością daje pewną swobodę, choć mankamentem jest fakt, że sam kierowca nie może oczywiście napić się lampki wina do obiadu czy wybrać się na wieczornego drinka. Będzie to pewien minus w przypadku wyprawy w gronie przyjaciół czy wypadu we dwoje. Rzecz jasna podstawową kwestią jest samo posiadanie własnego pojazdu. Takie podróżowanie jest zatem możliwe w przypadku zmotoryzowanych mieszkańców Lublina czy turystów, którzy przyjechali do miasta swoim autem.

Wybierz Eko Taxi

Podróżowanie taksówkami po mieście jest całkowicie naturalne, natomiast z Eko Taxi możesz się wybrać także w okolice Lublina. Oferujemy atrakcyjne stawki, które sprawiają, iż jest to ciekawa opcja do rozważenia. W przypadku braku własnego pojazdu często jest to wręcz jedyna alternatywa, gdyż w wiele miejsc trudno będzie dojechać środkami publicznego transportu. Korzystając z usług naszej korporacji nie musisz się niczym przejmować i możesz w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Naszym stałym klientom umożliwiamy samodzielne zamawianie taksówki w ramach systemu IVR, który wczyta trzy najczęściej używane adresy, pod które możesz zamówić kurs samodzielnie, bez udziału dyspozytora.

Nie tylko Lublin, ale i jego okolice skrywają wiele miejsc do zwiedzania oraz wypoczynku. To atrakcje, które chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta i turyści, którzy przybyli w ten rejon kraju na dłużej. Jeżeli chcesz dogodnie i bezproblemowo dotrzeć do takich punktów poza granicami samego Lublina, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...