Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców miasta czy turystów, którzy przyjechali tu na dłuższy pobyt i poszukują kolejnych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Choć stolica województwa lubelskiego skrywa w sobie wiele interesujących punktów, to ciekawych miejsc nie brakuje też w niedalekiej odległości od samej aglomeracji. W miarę możliwości można się tam wybrać własnym samochodem. Osoby nieposiadające do dyspozycji pojazdu, zachęcamy jednak do podróżowania w takie miejsca z Eko Taxi.

Spis treści
Jakie punkty są warte odwiedzenia?
Jak udać się na zwiedzanie takich miejsc?
Własny samochód
Oferta Eko Taxi

Jakie atrakcje i ciekawe miejsca można odnaleźć w okolicy Lublina? Co warto zobaczyć?

W okolicy Lublina znajduje się wiele ciekawych miejsc o historycznej zabudowie, z zapierającymi dech w piersiach widokami i możliwością obcowania z naturą, a także ciekawymi atrakcjami. Co warto zobaczyć? Na pewno zabytkową rezydencję w Kozłówkach czy okoliczny park krajobrazowy. Dostępne są też mniej typowe atrakcje, wiążące się jednak z ciekawymi historiami. Można również pomyśleć o wyprawie do malowniczego Kazimierza Dolnego, w którym znajduje się wiele kolejnych zabytków.

Emilcin

Nieco mniej typowym, ale dla wielu osób bardzo ciekawym kierunkiem zwiedzania, jest Emilcin. Oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Lublina miejsce, nazywane jest „wsią, w której wylądowało UFO”. To właśnie z tego słynie ta doprawdy niewielka wieś, gdzie w 1978 roku miało dojść do jednego z najsłynniejszych spotkań z istotami pozaziemskimi. Taką wersję przedstawił jeden z mieszkańców, Jan Wolski. Ostatecznie nie było innych świadków rzekomego spotkania Wolskiego z kosmitami, lecz na miejscu znaleziono pewne ślady wskazujące na możliwość potwierdzenia takiej relacji. W 2005 roku we wsi pojawił się nawet pierwszy i jedyny w kraju pomnik UFO. Cyklicznie w Emilcinie odbywają się pikniki ufologiczne. To zatem intrygujące miejsce, które warto zobaczyć, zwłaszcza w przypadku osób zainteresowanych tematyką UFO.

Kozłówka

Jednym z głównych punktów turystycznych w niedalekiej odległości od Lublina jest Kozłówka. Znajduje się tam zabytkowa rezydencja Zamoyskich. Można ją zwiedzać z przewodnikiem, nie tylko podziwiając sam pałac, ale i wysłuchując opowieści o burzliwych losach tego miejsca oraz jego mieszkańców. Bardzo ciekawe są również ulokowane tam Galeria Sztuki Socrealizmu i dawna powozownia. Budynek okala piękny park, po którym przechadzają się pawie.

Nałęczów

Intrygującym wyborem jest Nałęczów, a więc pobliska miejscowość uzdrowiskowa. To miejsce ciche i spokojne, a przy tym niezwykle klimatyczne. To obszar nie tylko leczniczy, ale i interesujący pod kątem zwiedzania. Poza Parkiem Zdrojowym można tam podziwiać zabytkową zabudowę willową czy Pałac Małachowskich. To okolica sprzyjająca wypoczynkowi, długim spacerom i podziwianiu pięknych widoków.

Kazimierz Dolny pod Lublinem

Poleski Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Entuzjastom obcowania z naturą i wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu Poleski Park Narodowy. Miejsce można zwiedzać na różne sposoby, korzystając z licznych szlaków i ścieżek. Część z nich jest otwarta bezpłatnie, natomiast wstęp na niektóre jest płatny. Innym wyborem jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Miłośnicy przyrody na pewno docenią to miejsce, znajdujące się nad biegiem rzeki Wieprz i określane jako umowna geograficzna granica pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią.

Firlej

Osobom, które nie są nastawione na zwiedzanie, lecz po prostu odpoczynek, polecane jest jezioro Firlej. To jeden z najpopularniejszych akwenów wodnych w okolicach Lublina, do którego w wolne dni chętnie wybierają się mieszkańcy miasta. W słoneczne dni można nawet zrelaksować się na tamtejszej plaży. Sam zbiornik jest dostępny z każdej ze stron, a na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można też zdecydować się na wynajęcie rowerów. W rejonie tym znajduje się przy okazji sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść obiad, więc jest to ciekawy pomysł na spędzenie tam nawet całego dnia.

Kazimierz Dolny

Myśląc o całodniowej wyprawie warto rozważyć odwiedzenie Kazimierza Dolnego. To słynne turystycznie miasto charakteryzuje się ciekawym połączeniem zabytkowej architektury z pięknym krajobrazem nad Wisłą. To obszar w którym zlokalizowanych jest wiele punktów do zwiedzania – od rynku ze spektakularnymi kamienicami przez basztę i ruiny zamku po Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta i okolic. Można się tam wybrać nawet na weekendowe zwiedzanie, gdyż na miejscu funkcjonują obiekty noclegowe.

Jak podróżować w celu zobaczenia atrakcji turystycznych w okolicy Lublina?

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina są zwykle oddalone od niego w zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów. Nie jest to zatem zbyt duży dystans, lecz zwykle raczej problematyczny względem dotarcia w takie miejsca komunikacją publiczną. Dogodnym rozwiązaniem może być samochód, lecz nie każdy posiada własne auto, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby odwiedzające miasto w celach turystycznych. W takiej sytuacji alternatywą jest postawienie na tanią taksówkę – zachęcamy do wybrania atrakcyjnej oferty Eko Taxi.

Własny pojazd

Wybierając się poza samo miasto, można oczywiście postawić na własny samochód. W przeciwieństwie do poruszania się po Lublinie, powinno się wtedy uniknąć korków czy problemów z parkowaniem. W przypadku pozostawiania pojazdu, trzeba się jednak liczyć z tym, że chcąc zatrzymać się tuż przy samych atrakcjach turystycznych, zwykle trzeba skorzystać z płatnego parkingu. Podróżowanie swoim autem z pewnością daje pewną swobodę, choć mankamentem jest fakt, że sam kierowca nie może oczywiście napić się lampki wina do obiadu czy wybrać się na wieczornego drinka. Będzie to pewien minus w przypadku wyprawy w gronie przyjaciół czy wypadu we dwoje. Rzecz jasna podstawową kwestią jest samo posiadanie własnego pojazdu. Takie podróżowanie jest zatem możliwe w przypadku zmotoryzowanych mieszkańców Lublina czy turystów, którzy przyjechali do miasta swoim autem.

Wybierz Eko Taxi

Podróżowanie taksówkami po mieście jest całkowicie naturalne, natomiast z Eko Taxi możesz się wybrać także w okolice Lublina. Oferujemy atrakcyjne stawki, które sprawiają, iż jest to ciekawa opcja do rozważenia. W przypadku braku własnego pojazdu często jest to wręcz jedyna alternatywa, gdyż w wiele miejsc trudno będzie dojechać środkami publicznego transportu. Korzystając z usług naszej korporacji nie musisz się niczym przejmować i możesz w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Naszym stałym klientom umożliwiamy samodzielne zamawianie taksówki w ramach systemu IVR, który wczyta trzy najczęściej używane adresy, pod które możesz zamówić kurs samodzielnie, bez udziału dyspozytora.

Nie tylko Lublin, ale i jego okolice skrywają wiele miejsc do zwiedzania oraz wypoczynku. To atrakcje, które chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta i turyści, którzy przybyli w ten rejon kraju na dłużej. Jeżeli chcesz dogodnie i bezproblemowo dotrzeć do takich punktów poza granicami samego Lublina, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...