Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców miasta czy turystów, którzy przyjechali tu na dłuższy pobyt i poszukują kolejnych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Choć stolica województwa lubelskiego skrywa w sobie wiele interesujących punktów, to ciekawych miejsc nie brakuje też w niedalekiej odległości od samej aglomeracji. W miarę możliwości można się tam wybrać własnym samochodem. Osoby nieposiadające do dyspozycji pojazdu, zachęcamy jednak do podróżowania w takie miejsca z Eko Taxi.

Spis treści
Jakie punkty są warte odwiedzenia?
Jak udać się na zwiedzanie takich miejsc?
Własny samochód
Oferta Eko Taxi

Jakie atrakcje i ciekawe miejsca można odnaleźć w okolicy Lublina? Co warto zobaczyć?

W okolicy Lublina znajduje się wiele ciekawych miejsc o historycznej zabudowie, z zapierającymi dech w piersiach widokami i możliwością obcowania z naturą, a także ciekawymi atrakcjami. Co warto zobaczyć? Na pewno zabytkową rezydencję w Kozłówkach czy okoliczny park krajobrazowy. Dostępne są też mniej typowe atrakcje, wiążące się jednak z ciekawymi historiami. Można również pomyśleć o wyprawie do malowniczego Kazimierza Dolnego, w którym znajduje się wiele kolejnych zabytków.

Emilcin

Nieco mniej typowym, ale dla wielu osób bardzo ciekawym kierunkiem zwiedzania, jest Emilcin. Oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Lublina miejsce, nazywane jest „wsią, w której wylądowało UFO”. To właśnie z tego słynie ta doprawdy niewielka wieś, gdzie w 1978 roku miało dojść do jednego z najsłynniejszych spotkań z istotami pozaziemskimi. Taką wersję przedstawił jeden z mieszkańców, Jan Wolski. Ostatecznie nie było innych świadków rzekomego spotkania Wolskiego z kosmitami, lecz na miejscu znaleziono pewne ślady wskazujące na możliwość potwierdzenia takiej relacji. W 2005 roku we wsi pojawił się nawet pierwszy i jedyny w kraju pomnik UFO. Cyklicznie w Emilcinie odbywają się pikniki ufologiczne. To zatem intrygujące miejsce, które warto zobaczyć, zwłaszcza w przypadku osób zainteresowanych tematyką UFO.

Kozłówka

Jednym z głównych punktów turystycznych w niedalekiej odległości od Lublina jest Kozłówka. Znajduje się tam zabytkowa rezydencja Zamoyskich. Można ją zwiedzać z przewodnikiem, nie tylko podziwiając sam pałac, ale i wysłuchując opowieści o burzliwych losach tego miejsca oraz jego mieszkańców. Bardzo ciekawe są również ulokowane tam Galeria Sztuki Socrealizmu i dawna powozownia. Budynek okala piękny park, po którym przechadzają się pawie.

Nałęczów

Intrygującym wyborem jest Nałęczów, a więc pobliska miejscowość uzdrowiskowa. To miejsce ciche i spokojne, a przy tym niezwykle klimatyczne. To obszar nie tylko leczniczy, ale i interesujący pod kątem zwiedzania. Poza Parkiem Zdrojowym można tam podziwiać zabytkową zabudowę willową czy Pałac Małachowskich. To okolica sprzyjająca wypoczynkowi, długim spacerom i podziwianiu pięknych widoków.

Kazimierz Dolny pod Lublinem

Poleski Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Entuzjastom obcowania z naturą i wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu Poleski Park Narodowy. Miejsce można zwiedzać na różne sposoby, korzystając z licznych szlaków i ścieżek. Część z nich jest otwarta bezpłatnie, natomiast wstęp na niektóre jest płatny. Innym wyborem jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Miłośnicy przyrody na pewno docenią to miejsce, znajdujące się nad biegiem rzeki Wieprz i określane jako umowna geograficzna granica pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią.

Firlej

Osobom, które nie są nastawione na zwiedzanie, lecz po prostu odpoczynek, polecane jest jezioro Firlej. To jeden z najpopularniejszych akwenów wodnych w okolicach Lublina, do którego w wolne dni chętnie wybierają się mieszkańcy miasta. W słoneczne dni można nawet zrelaksować się na tamtejszej plaży. Sam zbiornik jest dostępny z każdej ze stron, a na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można też zdecydować się na wynajęcie rowerów. W rejonie tym znajduje się przy okazji sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść obiad, więc jest to ciekawy pomysł na spędzenie tam nawet całego dnia.

Kazimierz Dolny

Myśląc o całodniowej wyprawie warto rozważyć odwiedzenie Kazimierza Dolnego. To słynne turystycznie miasto charakteryzuje się ciekawym połączeniem zabytkowej architektury z pięknym krajobrazem nad Wisłą. To obszar w którym zlokalizowanych jest wiele punktów do zwiedzania – od rynku ze spektakularnymi kamienicami przez basztę i ruiny zamku po Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta i okolic. Można się tam wybrać nawet na weekendowe zwiedzanie, gdyż na miejscu funkcjonują obiekty noclegowe.

Jak podróżować w celu zobaczenia atrakcji turystycznych w okolicy Lublina?

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina są zwykle oddalone od niego w zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów. Nie jest to zatem zbyt duży dystans, lecz zwykle raczej problematyczny względem dotarcia w takie miejsca komunikacją publiczną. Dogodnym rozwiązaniem może być samochód, lecz nie każdy posiada własne auto, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby odwiedzające miasto w celach turystycznych. W takiej sytuacji alternatywą jest postawienie na tanią taksówkę – zachęcamy do wybrania atrakcyjnej oferty Eko Taxi.

Własny pojazd

Wybierając się poza samo miasto, można oczywiście postawić na własny samochód. W przeciwieństwie do poruszania się po Lublinie, powinno się wtedy uniknąć korków czy problemów z parkowaniem. W przypadku pozostawiania pojazdu, trzeba się jednak liczyć z tym, że chcąc zatrzymać się tuż przy samych atrakcjach turystycznych, zwykle trzeba skorzystać z płatnego parkingu. Podróżowanie swoim autem z pewnością daje pewną swobodę, choć mankamentem jest fakt, że sam kierowca nie może oczywiście napić się lampki wina do obiadu czy wybrać się na wieczornego drinka. Będzie to pewien minus w przypadku wyprawy w gronie przyjaciół czy wypadu we dwoje. Rzecz jasna podstawową kwestią jest samo posiadanie własnego pojazdu. Takie podróżowanie jest zatem możliwe w przypadku zmotoryzowanych mieszkańców Lublina czy turystów, którzy przyjechali do miasta swoim autem.

Wybierz Eko Taxi

Podróżowanie taksówkami po mieście jest całkowicie naturalne, natomiast z Eko Taxi możesz się wybrać także w okolice Lublina. Oferujemy atrakcyjne stawki, które sprawiają, iż jest to ciekawa opcja do rozważenia. W przypadku braku własnego pojazdu często jest to wręcz jedyna alternatywa, gdyż w wiele miejsc trudno będzie dojechać środkami publicznego transportu. Korzystając z usług naszej korporacji nie musisz się niczym przejmować i możesz w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Naszym stałym klientom umożliwiamy samodzielne zamawianie taksówki w ramach systemu IVR, który wczyta trzy najczęściej używane adresy, pod które możesz zamówić kurs samodzielnie, bez udziału dyspozytora.

Nie tylko Lublin, ale i jego okolice skrywają wiele miejsc do zwiedzania oraz wypoczynku. To atrakcje, które chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta i turyści, którzy przybyli w ten rejon kraju na dłużej. Jeżeli chcesz dogodnie i bezproblemowo dotrzeć do takich punktów poza granicami samego Lublina, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również