Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina

Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców miasta czy turystów, którzy przyjechali tu na dłuższy pobyt i poszukują kolejnych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Choć stolica województwa lubelskiego skrywa w sobie wiele interesujących punktów, to ciekawych miejsc nie brakuje też w niedalekiej odległości od samej aglomeracji. W miarę możliwości można się tam wybrać własnym samochodem. Osoby nieposiadające do dyspozycji pojazdu, zachęcamy jednak do podróżowania w takie miejsca z Eko Taxi.

Spis treści
Jakie punkty są warte odwiedzenia?
Jak udać się na zwiedzanie takich miejsc?
Własny samochód
Oferta Eko Taxi

Jakie atrakcje i ciekawe miejsca można odnaleźć w okolicy Lublina? Co warto zobaczyć?

W okolicy Lublina znajduje się wiele ciekawych miejsc o historycznej zabudowie, z zapierającymi dech w piersiach widokami i możliwością obcowania z naturą, a także ciekawymi atrakcjami. Co warto zobaczyć? Na pewno zabytkową rezydencję w Kozłówkach czy okoliczny park krajobrazowy. Dostępne są też mniej typowe atrakcje, wiążące się jednak z ciekawymi historiami. Można również pomyśleć o wyprawie do malowniczego Kazimierza Dolnego, w którym znajduje się wiele kolejnych zabytków.

Emilcin

Nieco mniej typowym, ale dla wielu osób bardzo ciekawym kierunkiem zwiedzania, jest Emilcin. Oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Lublina miejsce, nazywane jest „wsią, w której wylądowało UFO”. To właśnie z tego słynie ta doprawdy niewielka wieś, gdzie w 1978 roku miało dojść do jednego z najsłynniejszych spotkań z istotami pozaziemskimi. Taką wersję przedstawił jeden z mieszkańców, Jan Wolski. Ostatecznie nie było innych świadków rzekomego spotkania Wolskiego z kosmitami, lecz na miejscu znaleziono pewne ślady wskazujące na możliwość potwierdzenia takiej relacji. W 2005 roku we wsi pojawił się nawet pierwszy i jedyny w kraju pomnik UFO. Cyklicznie w Emilcinie odbywają się pikniki ufologiczne. To zatem intrygujące miejsce, które warto zobaczyć, zwłaszcza w przypadku osób zainteresowanych tematyką UFO.

Kozłówka

Jednym z głównych punktów turystycznych w niedalekiej odległości od Lublina jest Kozłówka. Znajduje się tam zabytkowa rezydencja Zamoyskich. Można ją zwiedzać z przewodnikiem, nie tylko podziwiając sam pałac, ale i wysłuchując opowieści o burzliwych losach tego miejsca oraz jego mieszkańców. Bardzo ciekawe są również ulokowane tam Galeria Sztuki Socrealizmu i dawna powozownia. Budynek okala piękny park, po którym przechadzają się pawie.

Nałęczów

Intrygującym wyborem jest Nałęczów, a więc pobliska miejscowość uzdrowiskowa. To miejsce ciche i spokojne, a przy tym niezwykle klimatyczne. To obszar nie tylko leczniczy, ale i interesujący pod kątem zwiedzania. Poza Parkiem Zdrojowym można tam podziwiać zabytkową zabudowę willową czy Pałac Małachowskich. To okolica sprzyjająca wypoczynkowi, długim spacerom i podziwianiu pięknych widoków.

Kazimierz Dolny pod Lublinem

Poleski Park Narodowy i Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Entuzjastom obcowania z naturą i wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu Poleski Park Narodowy. Miejsce można zwiedzać na różne sposoby, korzystając z licznych szlaków i ścieżek. Część z nich jest otwarta bezpłatnie, natomiast wstęp na niektóre jest płatny. Innym wyborem jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Miłośnicy przyrody na pewno docenią to miejsce, znajdujące się nad biegiem rzeki Wieprz i określane jako umowna geograficzna granica pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią.

Firlej

Osobom, które nie są nastawione na zwiedzanie, lecz po prostu odpoczynek, polecane jest jezioro Firlej. To jeden z najpopularniejszych akwenów wodnych w okolicach Lublina, do którego w wolne dni chętnie wybierają się mieszkańcy miasta. W słoneczne dni można nawet zrelaksować się na tamtejszej plaży. Sam zbiornik jest dostępny z każdej ze stron, a na miejscu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można też zdecydować się na wynajęcie rowerów. W rejonie tym znajduje się przy okazji sporo punktów gastronomicznych, w których można zjeść obiad, więc jest to ciekawy pomysł na spędzenie tam nawet całego dnia.

Kazimierz Dolny

Myśląc o całodniowej wyprawie warto rozważyć odwiedzenie Kazimierza Dolnego. To słynne turystycznie miasto charakteryzuje się ciekawym połączeniem zabytkowej architektury z pięknym krajobrazem nad Wisłą. To obszar w którym zlokalizowanych jest wiele punktów do zwiedzania – od rynku ze spektakularnymi kamienicami przez basztę i ruiny zamku po Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama miasta i okolic. Można się tam wybrać nawet na weekendowe zwiedzanie, gdyż na miejscu funkcjonują obiekty noclegowe.

Jak podróżować w celu zobaczenia atrakcji turystycznych w okolicy Lublina?

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina są zwykle oddalone od niego w zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów. Nie jest to zatem zbyt duży dystans, lecz zwykle raczej problematyczny względem dotarcia w takie miejsca komunikacją publiczną. Dogodnym rozwiązaniem może być samochód, lecz nie każdy posiada własne auto, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby odwiedzające miasto w celach turystycznych. W takiej sytuacji alternatywą jest postawienie na tanią taksówkę – zachęcamy do wybrania atrakcyjnej oferty Eko Taxi.

Własny pojazd

Wybierając się poza samo miasto, można oczywiście postawić na własny samochód. W przeciwieństwie do poruszania się po Lublinie, powinno się wtedy uniknąć korków czy problemów z parkowaniem. W przypadku pozostawiania pojazdu, trzeba się jednak liczyć z tym, że chcąc zatrzymać się tuż przy samych atrakcjach turystycznych, zwykle trzeba skorzystać z płatnego parkingu. Podróżowanie swoim autem z pewnością daje pewną swobodę, choć mankamentem jest fakt, że sam kierowca nie może oczywiście napić się lampki wina do obiadu czy wybrać się na wieczornego drinka. Będzie to pewien minus w przypadku wyprawy w gronie przyjaciół czy wypadu we dwoje. Rzecz jasna podstawową kwestią jest samo posiadanie własnego pojazdu. Takie podróżowanie jest zatem możliwe w przypadku zmotoryzowanych mieszkańców Lublina czy turystów, którzy przyjechali do miasta swoim autem.

Wybierz Eko Taxi

Podróżowanie taksówkami po mieście jest całkowicie naturalne, natomiast z Eko Taxi możesz się wybrać także w okolice Lublina. Oferujemy atrakcyjne stawki, które sprawiają, iż jest to ciekawa opcja do rozważenia. W przypadku braku własnego pojazdu często jest to wręcz jedyna alternatywa, gdyż w wiele miejsc trudno będzie dojechać środkami publicznego transportu. Korzystając z usług naszej korporacji nie musisz się niczym przejmować i możesz w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Naszym stałym klientom umożliwiamy samodzielne zamawianie taksówki w ramach systemu IVR, który wczyta trzy najczęściej używane adresy, pod które możesz zamówić kurs samodzielnie, bez udziału dyspozytora.

Nie tylko Lublin, ale i jego okolice skrywają wiele miejsc do zwiedzania oraz wypoczynku. To atrakcje, które chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta i turyści, którzy przybyli w ten rejon kraju na dłużej. Jeżeli chcesz dogodnie i bezproblemowo dotrzeć do takich punktów poza granicami samego Lublina, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.