Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie

Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie

Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają młodych mieszkańców miasta i turystów odwiedzających ten rejon kraju. Dla takich osób istnieje wiele sposobów zaaranżowania wolnego czasu i to w różnych warunkach pogodowych. Atrakcyjne mogą być same spacery Starym Miastem czy zatrzymanie się przy którymś z tutejszych placów. W ciepłe dni chętnie obieranym kierunkiem jest pobliski zalew. Z kolei przy deszczowej lub chłodnej aurze, można skorzystać z oferty lubelskich ośrodków kulturalnych.

Spis treści
Propozycje w mieście i okolicach
Odwiedzaj ciekawe lokalizacje z Eko Taxi
Nasza oferta
Korzystne stawki

Eko Taxi przedstawia ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie

Eko Taxi proponuje ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie, które mogą odwiedzić młodzi ludzie i na pewno nie będą zawiedzeni. Sprawdzonym rozwiązaniem jest udanie się po prostu na Stare Miasto. Krążenie tamtymi uliczkami nigdy się nie nudzi, a w razie czego czekają tam atrakcje do zobaczenia czy po prostu kawiarnie. Mieszkańcy i bardziej rozeznani turyści chętnie spędzają czas spotykając się na tutejszych placach. Punktem typowo turystycznym, zdecydowanie wartym jednak odwiedzenia, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. W cieplejsze dni niezrównanym wyborem będzie Zalew Zemborzycki, gdzie można spędzać czas na wiele sposobów. W razie gorszej pogody warto poszukać wewnętrznych atrakcji. Rozwiązaniem mogą być tu popularne obecnie escape roomy lub po prostu kino czy inna placówka kulturalna.

Stare Miasto

Stare Miasto to najstarsza część Lublina, a przez wiele osób uważana też za najpiękniejszy rejon stolicy województwa lubelskiego. Obszar ten przyciąga ludzi w każdym wieku i sprawdzi się również dla nastolatków czy studentów. Atrakcyjne jest już samo spacerowanie tutejszymi uliczkami, przy podziwianiu oryginalnej architektury. W okolicy jest oczywiście wiele wartych odwiedzenia restauracji, barów czy kawiarni. Szczególnie z perspektywy odwiedzających z innych miast, ciekawe może być przy okazji zapoznanie się z atrakcjami turystycznymi, takimi jak Zamek Lubelski, Wieża Trynitarska czy Lubelska Trasa Podziemna. Stare Miasto to rejon, w którym można spędzić długie godziny, bez względu na wiek.

Plac Po Farze i Plac Litewski

Młodzież spotykająca się w grupach, chętnie spędza po prostu czas w swoim towarzystwie, do czego świetnie nadają się znajdujące się w Lublinie place. Jednym z najpopularniejszych miejsc takich spotkań wśród młodych mieszkańców Lublina stał się obecnie Plac Po Farze. To jedno z najstarszych miejsc w całym mieście, które jest bardzo charakterystyczne ze względu na odsłonięte fundamenty dawnego kościoła farnego. To właśnie na nich przysiada często zbierająca się tam młodzież. Czasem odbywają się tam nawet koncerty. Innym chętnie wybieranym miejscem spotkań jest Plac Litewski, gdzie znajduje się teraz nowoczesna fontanna multimedialna. Stał się to zatem bardzo interesujący obszar do spędzania czasu zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej to wyjątkowa atrakcja na mapie Lublina, która z pewnością przypadnie do gustu i młodzieży. Wspaniały skansen prezentuje kulturową różnorodność województwa, pozwalając przy tym zobaczyć jak żyli dawni mieszkańcy Lubelszczyzny i to z różnych grup społecznych. Całość podzielona jest na sektory, które ukazują specyfikę krajobrazową i etnograficzną różnych części województwa. Oprócz tego na miejscu pojawiają się zmienne wystawy czasowe. To miejsce, które przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić każdy młody mieszkaniec Lublina, jak i turysta.

Młodzież na świeżym powietrzu

Zalew Zemborzycki

Szczególnie w okresie wakacyjnym, życie tutejszej młodzieży przenosi się w dużej mierze nad Zalew Zemborzycki. Poza miejscem do zwykłego relaksu, można się tam oddać licznym atrakcjom na wodzie, w tym rowerom i nartom wodnym oraz kajakom. Do przy zalewie znajduje się park linowy. Nie bez przyczyny zbiornik ten nazywany jest „lubelskim morzem”. Jezioro położone na skraju Lublina, jest obowiązkowym punktem młodych ludzi będących w mieście, gdy tylko sprzyja oczywiście ku temu pogoda.

Escape roomy

W razie gorszych warunków pogodowych, można poszukać rozrywki wewnętrznej. Z pomocą przychodzą tu choćby escape roomy, czyli ekscytująca i zyskująca na popularności atrakcja. Widać to także w Lublinie, gdzie otworzyło się sporo punktów z taką ofertą – kilka takich obiektów odnajdziesz w okolicach centrum miasta. Rozwiązywanie różnych zagadek to świetny sposób na rozerwanie się, zwłaszcza w gronie przyjaciół.

Obiekty kulturalne

Szczególnie w deszczowe czy zimowe dni, na pewno warto udać się do któregoś z punktów kulturalnych w Lublinie. Możesz postawić na sieciowe kino lub któryś z tutejszych teatrów. Sporo atrakcji dla młodych odnajdziesz w Centrum Spotkania Kultur i Centrum Kultury w Lublinie, zlokalizowanych swoją drogą blisko siebie, w pobliżu centrum miasta. Ośrodki te proponują zróżnicowaną ofertę, uwzględniającą seanse, wystawy czy nawet warsztaty, w wielu przypadkach idealne pod kątem młodzieży.

Odwiedź ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie, korzystając z taksówek Eko Taxi

Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublina są zlokalizowane w różnych częściach miasta i w wielu przypadkach w sporych odległościach względem siebie. Jeżeli szukasz sposobu na komfortowe poruszanie się po mieście, to zachęcamy wybranie taksówek Eko Taxi. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, dzięki którym wygodnie dotrzesz w określone rejony Lublina za niewielkie pieniądze. W ofercie posiadamy różne pojazdy, więc możesz zamówić także kurs dla kilku osób, jeżeli wybierasz się gdzieś w większym gronie znajomych.

Nasza oferta

Z Eko Taxi dojedziesz w dowolne miejsce w Lublinie i okolicach miasta. Poza samochodami osobowymi, dysponujemy pojazdami typu kombi, VAN czy nawet BUS. Możesz zatem podróżować z nami samemu, w towarzystwie najbliższych przyjaciół, ale i w większej grupie. Nasi klienci, którzy stale wybierają taksówki Eko Taxi, mogą teraz skorzystać również z systemu IVR, który pozwala zamawiać kursy bez udziału dyspozytora. W tym celu wybierzesz jeden z trzech najczęściej używanych adresów i określisz za ile ma podjechać samochód. To bardzo dogodne rozwiązanie, gdyż nie musisz czekać na odebranie telefonu przez dyspozytora i szybko zamówisz taksówkę, nawet w godzinach wzmożonego ruchu. Realizujemy także zakupy na telefon!

Korzystne stawki

Nasza korporacja oferuje sprawdzone kursy, ale co ważne w niskich cenach. Opłata początkowa wynosi 7,95 zł, a potem zależnie od określonej taryfy, stawka wynosi od 1,60 zł do 4,20 zł za kilometr. Doliczamy niewielkie dopłaty do kursów większymi pojazdami. To zatem pewne, ale i tanie taxi w Lublinie, na które mogą sobie pozwolić także młodzi ludzie.

W Lublinie nie brakuje młodzieży, zarówno lokalnej, jak i przyjezdnej. W mieście znajduje się dużo miejsc, w których można spędzić wolny czas. Z przyjaciółmi można się udać choćby na Stare Miasto, spacerując po jego uliczkach lub przysiadając na jednym z placów. W ciepłe dni warto odwiedzić Zalew Zemborzycki, a przy gorszej pogodzie do dyspozycji są punkty rozrywkowe i kulturalne na mapie miasta. Do wszystkich tych lokalizacji dojedziesz z Eko Taxi, więc zachęcamy do skorzystania z naszych taksówek.

Może Cię zainteresować również