Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi

Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może dopiero planujecie przenosiny do tego fascynującego miasta? Eko Taxi zaręcza, że w stolicy regionu odkryjecie wiele nietuzinkowych miejsc, w których ciekawie spędzicie wolny czas po pracy lub po zajęciach na uczelni. W poniższym przewodniku prezentujemy wam lokalizacje, o których wiedzą tylko miejscowi. Jeżeli lubicie uprawiać sport, a do dyspozycji nie macie dużego budżetu, ten tekst jest dla was. A może chcielibyście skorzystać z ostatnich tygodni lata i pobawić się nieco nad wodą? Tym, którzy kochają zwiedzać i chcą przy tym poszerzyć swoją wiedzę o historii regionu, polecamy krótką wycieczkę do jednego z pobliskich miasteczek. Do każdego miejsca w Lublinie i jego okolicach tanio i komfortowo dowiezie was Eko Taxi.

Spis treści
Aktywny wypoczynek w mieście
Propozycje na jednodniowy wypad poza miasto

Ciekawe miejsca do uprawiania sportu w Lublinie. Wybór Eko Taxi

Latem czy zimą – lubelskie parki o każdej porze roku zachęcają do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Eko Taxi chętnie zabierze was do ciekawych miejsc w mieście, gdzie z powodzeniem wyszalejecie się na rowerach, rolkach czy na skateboardzie. Jeżeli marzy się wam rodzinna przechadzka z atrakcjami, zajrzyjcie do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej. Wyprawę najlepiej jest połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Wsi Lubelskiej, o którym nie jeden raz już pisaliśmy na naszym blogu. Jeśli natomiast macie nieco mniej czasu, odpowiednim miejscem będzie Ogród Saski przy Al. Racławickich z muszlą koncertową i nowoczesnym zegarem słonecznym. Nie zawiedzie was również skwer na pl. Litewskim – zwiedzicie tam Obserwatorium Meteorologiczne UMCS, zobaczycie trzy pomniki i słynną Ławkę Niepodległości. Na milusińskich czeka tam Koziołkowy Plac Zabaw, a na fanów nowych technologii fontanna multimedialna. Wodno-świetlne pokazy odbywają się w sezonie codziennie do godz. 23.00. Harmonogram specjalnych projekcji (9–12 razy w ciągu miesiąca), które cieszą się największym powodzeniem, zamieszczony jest na stronie internetowej operatora obiektu. Wstęp jest wolny.

Na rowery

Wszystkie trasy rowerowe w centrum są wam już znane? Wybierzcie się na przejażdżkę po malowniczym Parku Ludowym. Znajdują się tam brukowane ścieżki, dostosowane do miejskich jednośladów, jak i dróżki z ubitą nawierzchnią, po której lepiej się jeździ sprzętem crossowym. W przerwie będziecie mogli zrobić sobie piknik na polanach nad rzeką Bystrzycą lub zajść do jednej z pobliskich restauracji na obiad. Miłośnicy koncertów powinni zajrzeć do Pleneru – baru na wolnym powietrzu z ofertą gastronomiczną. Cykliczne odbywają się tam małe koncerty lub gra na żywo DJ.

Prawdziwym wyczynowcom polecamy natomiast tor motocrossowy na Górkach Czechowskich. Na dziewiczych terenach pełnych wąwozów, wierzchowin i leśnych zagajników znajduje się jedna z najlepiej przygotowanych tras MTB na całej Lubelszczyźnie! Oprócz ścieżek z licznymi podjazdami, idealnymi do treningu siłowego, wybudowano tam też wyskocznie o różnych poziomach trudności. Pamiętajcie jednak, że część z nich przeznaczona jest wyłącznie dla motocykli! Jeżeli więc nie macie dużego doświadczenia w sportach ekstremalnych, a chcielibyście poćwiczyć na BMX-ach, lepiej wybierzcie się do innego bikeparku w Lublinie.

Osoby, które preferują rolki, powinny zainteresować się wyprawą do Parku Bronowice – usytuowany jest w niewielkiej odległości od Ludowego. Jego asfaltowe nawierzchnie nie są najnowsze, trzeba więc bardzo uważać, zwłaszcza podczas jazdy do tyłu i wykonywania tricków. Z pewnością jednak wyszalejecie się tam znacznie lepiej niż szosując po zatłoczonych uliczkach Starego Miasta.

Czuby

A może trekking? Lublin obfituje w wiele znakomitych tras długodystansowych do uprawiania wytrzymałościowych marszy i biegania. Napawając się zielenią, odkryjecie urokliwe miejsca nieznane przyjezdnym i turystom. Tereny zielone na Czubach to doskonała przestrzeń do spacerowania, nordic-walkingu i joggingu. Wszystkie główne aleje są utwardzone i dobrze utrzymane. Również zimą możecie liczyć na odśnieżone ścieżki. Obszar dzieli się na dwie części – północną i południową. Główna trasa przebiegająca wzdłuż Wąwozu Czuby liczy ok. 1,5 km w linii prostej. Nieco dłuższy jest pas zieleni biegnący wzdłuż al. Jana Pawła II – tam możecie liczyć na co najmniej 2,5 km marszu w jedna stronę.

Zalew Zemborzycki w Lublinie

Eko Taxi dowiezie was do każdego ciekawego miejsca w Lublinie i jego okolicach

Ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicach Lublina z pewnością nie brakuje. Do każdej pobliskiej miejscowości chętnie dowiezie was Eko Taxi. Za niewielkie pieniądze zorganizujecie sobie interesujący, jednodniowy wypad. Podróżując większa grupą naszym 6-osobowym vanem, koszt przejazdu będzie porównywalny do kwoty, jaką musielibyście zapłacić za paliwo lub bilety transportu publicznego. Planujecie zabrać ze sobą więcej bagażu? Zamówcie u nas auto typu kombi z pojemnym bagażnikiem. O szczegółowej ofercie naszej korporacji dowiecie się więcej z innych artykułów na naszym blogu. Dziś opiszemy wam dwie urokliwe destynacje, do których warto pojechać w wolny dzień. Kursu naszą taksówką poza Lublin nie musicie rezerwować z wyprzedzeniem. Gdy będziecie już spakowani i gotowi do drogi, dzwonicie pod nr 81 744 22 22 lub zamawiacie wóz przez naszą aplikację mobilną.

Zalew Zemborzycki

Największy akwen wodny na terenie miasta, powierzchnią porównywalny do obszaru lubelskiej Starówki. Można się w nim kąpać, wzdłuż linii brzegowej znajdują się plaże i tereny zielone do opalania. W sezonie letnim działają tam też trzy ośrodki rekreacyjne m.in. z wypożyczalniami sprzętu do nurkowania, restauracjami i barami. Fani narciarstwa wodnego mogą skorzystać z wyciągu. Możliwe jest również wynajęcie kajaka lub roweru. Nad Zalewem nie brakuje również atrakcji dla dzieci i młodzieży: wraz z milusińskimi możecie wybrać się do parku linowego lub pobujać się na huśtawkach tuż nad taflą wody. Warto przypomnieć, że niedaleko Jeziora mieści się jedyne pole golfowe w Lublinie.

Zalew cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców miasta. Przed zaplanowaniem wypoczynku warto jednak upewnić się, czy kąpielisko nie zostało czasowo zamknięte z powodów mikrobiologicznych – zdarza się, że wejście do wody jest tymczasowo zabronione.

Nałęczów

Urokliwa miejscowość położona niecałe 30 km od centrum Lublina. Większości osób znana głównie z nazwy wody mineralnej, która jest tam wydobywana. Ale Nałęczów oferuje przyjezdnym o wiele więcej. W miasteczku funkcjonuje uzdrowisko i SPA, znajdują się również muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa – obaj pisarze niegdyś tam mieszkali. Prawdziwą chlubą miejscowych jest przepięknie zadbany Park Zdrojowy z XVIII w. z zabytkowymi budynkami sanatorium, licznymi rzeźbami, krzewami i klombami kwiatowymi w stylu francuskim oraz Wyspą Miłości, na której zimują łabędzie. Na miejscu warto także odwiedzić palmiarnię i pijalnię wód naturalnych. Lubiących słodkości zapraszamy do czekoladziarni Wedla lub do Cukierni „Pawłowski”, która znana jest z najlepszego sernika w regionie i lodów domowej roboty. Dzień pełen wrażeń warto zakończyć spokojną przechadzką wzdłuż ul. Armatnia Góra i al. Lipowej, gdzie obejrzycie drewniane wille. Ich historia sięga 150 lat!

Może Cię zainteresować również

 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...