Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi

Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może dopiero planujecie przenosiny do tego fascynującego miasta? Eko Taxi zaręcza, że w stolicy regionu odkryjecie wiele nietuzinkowych miejsc, w których ciekawie spędzicie wolny czas po pracy lub po zajęciach na uczelni. W poniższym przewodniku prezentujemy wam lokalizacje, o których wiedzą tylko miejscowi. Jeżeli lubicie uprawiać sport, a do dyspozycji nie macie dużego budżetu, ten tekst jest dla was. A może chcielibyście skorzystać z ostatnich tygodni lata i pobawić się nieco nad wodą? Tym, którzy kochają zwiedzać i chcą przy tym poszerzyć swoją wiedzę o historii regionu, polecamy krótką wycieczkę do jednego z pobliskich miasteczek. Do każdego miejsca w Lublinie i jego okolicach tanio i komfortowo dowiezie was Eko Taxi.

Spis treści
Aktywny wypoczynek w mieście
Propozycje na jednodniowy wypad poza miasto

Ciekawe miejsca do uprawiania sportu w Lublinie. Wybór Eko Taxi

Latem czy zimą – lubelskie parki o każdej porze roku zachęcają do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Eko Taxi chętnie zabierze was do ciekawych miejsc w mieście, gdzie z powodzeniem wyszalejecie się na rowerach, rolkach czy na skateboardzie. Jeżeli marzy się wam rodzinna przechadzka z atrakcjami, zajrzyjcie do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej. Wyprawę najlepiej jest połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Wsi Lubelskiej, o którym nie jeden raz już pisaliśmy na naszym blogu. Jeśli natomiast macie nieco mniej czasu, odpowiednim miejscem będzie Ogród Saski przy Al. Racławickich z muszlą koncertową i nowoczesnym zegarem słonecznym. Nie zawiedzie was również skwer na pl. Litewskim – zwiedzicie tam Obserwatorium Meteorologiczne UMCS, zobaczycie trzy pomniki i słynną Ławkę Niepodległości. Na milusińskich czeka tam Koziołkowy Plac Zabaw, a na fanów nowych technologii fontanna multimedialna. Wodno-świetlne pokazy odbywają się w sezonie codziennie do godz. 23.00. Harmonogram specjalnych projekcji (9–12 razy w ciągu miesiąca), które cieszą się największym powodzeniem, zamieszczony jest na stronie internetowej operatora obiektu. Wstęp jest wolny.

Na rowery

Wszystkie trasy rowerowe w centrum są wam już znane? Wybierzcie się na przejażdżkę po malowniczym Parku Ludowym. Znajdują się tam brukowane ścieżki, dostosowane do miejskich jednośladów, jak i dróżki z ubitą nawierzchnią, po której lepiej się jeździ sprzętem crossowym. W przerwie będziecie mogli zrobić sobie piknik na polanach nad rzeką Bystrzycą lub zajść do jednej z pobliskich restauracji na obiad. Miłośnicy koncertów powinni zajrzeć do Pleneru – baru na wolnym powietrzu z ofertą gastronomiczną. Cykliczne odbywają się tam małe koncerty lub gra na żywo DJ.

Prawdziwym wyczynowcom polecamy natomiast tor motocrossowy na Górkach Czechowskich. Na dziewiczych terenach pełnych wąwozów, wierzchowin i leśnych zagajników znajduje się jedna z najlepiej przygotowanych tras MTB na całej Lubelszczyźnie! Oprócz ścieżek z licznymi podjazdami, idealnymi do treningu siłowego, wybudowano tam też wyskocznie o różnych poziomach trudności. Pamiętajcie jednak, że część z nich przeznaczona jest wyłącznie dla motocykli! Jeżeli więc nie macie dużego doświadczenia w sportach ekstremalnych, a chcielibyście poćwiczyć na BMX-ach, lepiej wybierzcie się do innego bikeparku w Lublinie.

Osoby, które preferują rolki, powinny zainteresować się wyprawą do Parku Bronowice – usytuowany jest w niewielkiej odległości od Ludowego. Jego asfaltowe nawierzchnie nie są najnowsze, trzeba więc bardzo uważać, zwłaszcza podczas jazdy do tyłu i wykonywania tricków. Z pewnością jednak wyszalejecie się tam znacznie lepiej niż szosując po zatłoczonych uliczkach Starego Miasta.

Czuby

A może trekking? Lublin obfituje w wiele znakomitych tras długodystansowych do uprawiania wytrzymałościowych marszy i biegania. Napawając się zielenią, odkryjecie urokliwe miejsca nieznane przyjezdnym i turystom. Tereny zielone na Czubach to doskonała przestrzeń do spacerowania, nordic-walkingu i joggingu. Wszystkie główne aleje są utwardzone i dobrze utrzymane. Również zimą możecie liczyć na odśnieżone ścieżki. Obszar dzieli się na dwie części – północną i południową. Główna trasa przebiegająca wzdłuż Wąwozu Czuby liczy ok. 1,5 km w linii prostej. Nieco dłuższy jest pas zieleni biegnący wzdłuż al. Jana Pawła II – tam możecie liczyć na co najmniej 2,5 km marszu w jedna stronę.

Zalew Zemborzycki w Lublinie

Eko Taxi dowiezie was do każdego ciekawego miejsca w Lublinie i jego okolicach

Ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicach Lublina z pewnością nie brakuje. Do każdej pobliskiej miejscowości chętnie dowiezie was Eko Taxi. Za niewielkie pieniądze zorganizujecie sobie interesujący, jednodniowy wypad. Podróżując większa grupą naszym 6-osobowym vanem, koszt przejazdu będzie porównywalny do kwoty, jaką musielibyście zapłacić za paliwo lub bilety transportu publicznego. Planujecie zabrać ze sobą więcej bagażu? Zamówcie u nas auto typu kombi z pojemnym bagażnikiem. O szczegółowej ofercie naszej korporacji dowiecie się więcej z innych artykułów na naszym blogu. Dziś opiszemy wam dwie urokliwe destynacje, do których warto pojechać w wolny dzień. Kursu naszą taksówką poza Lublin nie musicie rezerwować z wyprzedzeniem. Gdy będziecie już spakowani i gotowi do drogi, dzwonicie pod nr 81 744 22 22 lub zamawiacie wóz przez naszą aplikację mobilną.

Zalew Zemborzycki

Największy akwen wodny na terenie miasta, powierzchnią porównywalny do obszaru lubelskiej Starówki. Można się w nim kąpać, wzdłuż linii brzegowej znajdują się plaże i tereny zielone do opalania. W sezonie letnim działają tam też trzy ośrodki rekreacyjne m.in. z wypożyczalniami sprzętu do nurkowania, restauracjami i barami. Fani narciarstwa wodnego mogą skorzystać z wyciągu. Możliwe jest również wynajęcie kajaka lub roweru. Nad Zalewem nie brakuje również atrakcji dla dzieci i młodzieży: wraz z milusińskimi możecie wybrać się do parku linowego lub pobujać się na huśtawkach tuż nad taflą wody. Warto przypomnieć, że niedaleko Jeziora mieści się jedyne pole golfowe w Lublinie.

Zalew cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców miasta. Przed zaplanowaniem wypoczynku warto jednak upewnić się, czy kąpielisko nie zostało czasowo zamknięte z powodów mikrobiologicznych – zdarza się, że wejście do wody jest tymczasowo zabronione.

Nałęczów

Urokliwa miejscowość położona niecałe 30 km od centrum Lublina. Większości osób znana głównie z nazwy wody mineralnej, która jest tam wydobywana. Ale Nałęczów oferuje przyjezdnym o wiele więcej. W miasteczku funkcjonuje uzdrowisko i SPA, znajdują się również muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa – obaj pisarze niegdyś tam mieszkali. Prawdziwą chlubą miejscowych jest przepięknie zadbany Park Zdrojowy z XVIII w. z zabytkowymi budynkami sanatorium, licznymi rzeźbami, krzewami i klombami kwiatowymi w stylu francuskim oraz Wyspą Miłości, na której zimują łabędzie. Na miejscu warto także odwiedzić palmiarnię i pijalnię wód naturalnych. Lubiących słodkości zapraszamy do czekoladziarni Wedla lub do Cukierni „Pawłowski”, która znana jest z najlepszego sernika w regionie i lodów domowej roboty. Dzień pełen wrażeń warto zakończyć spokojną przechadzką wzdłuż ul. Armatnia Góra i al. Lipowej, gdzie obejrzycie drewniane wille. Ich historia sięga 150 lat!

Może Cię zainteresować również

 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...