Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Nasza oferta
Przejazdy
Ułatwienia
Inne usługi

Jakie ciekawostki turystyczne w Lublinie są godne polecenia?

Ciekawostki turystyczne w Lublinie są na pewno dostrzegalne na tutejszym Starym Mieście, które jest pełne uroku. W okolicy znajduje się dużo ciekawych miejsc, które odnoszą się do aspektów historycznych czy kulturowych. Nie brakuje też atrakcji podziemnej, która zachwyci osoby w każdym wieku. Zachęcamy również do zainteresowania się słynnymi trunkami i przekąskami Lubelszczyzny.

Stare Miasto

Najstarsza część Lublina zachowała się w zaskakująco wręcz dobrym stanie. Znajduje się tu dużo polecanych przez wszelkie przewodniki zabytków, w tym: Brama Krakowska, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Wieża Trynitarska czy Bazylika Dominikanów. To tylko wybrane z najsłynniejszych obiektów, których jest tu jeszcze więcej. Warto odnotować, że z perspektywy administracyjnej sam Zamek Lubelski nie mieści się już w obrębie Starego Miasta. Rzecz jasna warto go odwiedzić, gdyż położony jest tuż obok. Wbrew pozorom jednym z najciekawszych rozwiązań jest jednak sam spacer klimatycznymi uliczkami tej dzielnicy, podziwiając przy tym historyczne kamienice i mury miejskie.

Plac po Farze

Znajduje się na terenie Starego Miasta, lecz warto go wyróżnić, gdyż ma bardzo charakterystyczny wygląd, a do tego interesującą historię. Otóż widoczne są tam obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła, który musiał być rozebrany w XIX wieku w związku ze złym stanem technicznym. Na początku bieżącego tysiąclecia zdecydowano się na odsłonięcie i podwyższenie wspomnianych fundamentów, żeby nawiązywały one do przeszłości tego miejsca. Uzupełniono to z czasem wykonaną z brązu makietą dawnej świątyni.

Plac Litewski

Obecnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Lublina, będące punktem spotkań turystów i samych mieszkańców. To właśnie tutaj odbywają się często wydarzenia kulturowe czy obchody związane z rocznicami lub dniami świątecznymi. Można tu zobaczyć pomniki Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Nieznanego Żołnierza. Fantastyczną atrakcją jest poza tym Fontanna Multimedialna, gdzie w określonych dniach po zmroku odbywają się wyjątkowe, świetlne pokazy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Znajduje się trochę na uboczu, natomiast jest to zorganizowane na świeżym powietrzu muzeum etnograficzne. Potocznie często nazywa się je po prostu lokalnym skansenem. Umieszczono tu mnóstwo zabytków i ekspozycji odnoszących się do historii regionu – dotyczą one przy tym nie tylko samego Lublina, ale całego województwa. Kompleks jest dość rozległy, więc przygotowano tu nawet tematyczne miasteczka, które mają oddawać to, jak prezentowały się dane obszary czy nawiązywać do klimatu poszczególnych okresów. Przy okazji jest to doskonała atrakcja dla osób podróżujących z dziećmi, które z pewnością będą się tu świetnie bawić, a do tego wyniosą z tego wiele cennej wiedzy.

Lubelska Trasa Podziemna

Zapierające dech w piersiach punkty można odnaleźć nawet pod samym miastem. Takim miejscem jest Lubelska Trasa Podziemna, powstała z połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Wycieczka w przystępny sposób przedstawia przeszłość Lublina młodszym i dorosłym zwiedzającym. Kulminacyjnym punktem atrakcji jest wzbogacona światłem i dźwiękiem makieta odnosząca się do Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Browar Perła

Dorosłych turystów na pewno zainteresuje Browar Perła, czyli piwowarska chluba regionu, której główny produkt jest trunkiem znanym obecnie w całym kraju, a nawet eksportowanym do krajów Unii Europejskiej i nie tylko. W podziemiach, w których do dziś produkuje się piwo, ulokowano specjalne muzeum. W obiekcie działa też pijalnia piwa, w której można spróbować tutejszych specjałów.

Cebularz

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna w sensie miejsca, nie sposób nie wspomnieć o lokalnym smakołyku, którego obowiązkowo trzeba spróbować, będąc w tym regionie. Cebularz Lubelski to pszenny placek pokryty cebulą i makiem. Wywodzi się z kultury żydowskiej, a obecnie jest nawet chroniony przez Unię Europejską jako produkt regionalny. Przysmak ten można kupić w tutejszych restauracjach, piekarniach, a nawet w wystawianych na ulicach straganach. Osoby nastawione na zwiedzanie mogą oprócz tego odwiedzić Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie można się dowiedzieć więcej o historii tej potrawy.

Kamienica w Lublinie

Znasz już ciekawostki Lublina? Poznaj ofertę Eko Taxi

Skoro zapoznałeś się już z ciekawostkami Lublina, rekomendujemy dojechanie w poszczególne miejsca taksówkami Eko Taxi. Będzie to o wiele wygodniejsze od komunikacji miejskiej, a często nawet od własnego samochodu, gdy nie zna się okolicy i ma się obawy związane z korkami oraz parkowaniem. Proponujemy przy tym naprawdę korzystne ceny oraz rozwiązania będące sporym ułatwieniem dla często podróżujących z nami osób. W ofercie mamy do tego usługi, które mogą zaintrygować szczególnie mieszkańców.

Tanie przejazdy

Nasza marka jest znana i ceniona przez klientów, lecz zachowujemy wciąż niskie ceny, więc podróżując z nami, nie nadwyrężysz swojego budżetu. Umożliwiamy przejazdy typowymi taksówkami osobowymi, ale możesz zamówić również większy pojazd VAN dla 5-6 osób, gdy wybierasz się gdzieś z przyjaciółmi lub rodziną. Dostępna jest poza tym taksówka bagażowa, gdy podróżujesz z większymi pakunkami.

Udogodnienia dla klientów

Na pewno ważne jest to, że wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom i standardom, umożliwiamy płacenie we wszystkich taksówkach w sposób bezgotówkowy. Możesz pobrać także naszą aplikację, zamawiając i rozliczając w niej swoje kursy. Uruchomiliśmy poza tym dodatkową opcję dla naszych klientów, czyli system IVR. Umożliwia on stałym pasażerom zamówienie taxi samodzielnie z pominięciem dyspozytora. Wystarczy wybrać wtedy jeden z trzech najczęściej ustalanych adresów i określić, za ile ma podjechać kierowca. Znacząco ułatwia to aranżowanie przejazdów, szczególnie w godzinach szczytu.

Co jeszcze oferujemy?

Eko Taxi nie ogranicza się jedynie do klasycznych kursów, oferując do tego szereg innych, korzystnych usług. Naszymi taxi można przewozić zwierzęta, te mniejsze gratis, a większe za niewielką dopłatą. Realizujemy usługę przewozu przesyłek, a punktem interesującym szczególnie tutejszych mieszkańców są niewielkie i większe zakupy z dostawą. Będą one bardzo pomocne, gdy pilnie potrzebujesz określonych produktów, a nie możesz po nie podjechać samemu.

Ciekawostki turystyczne w Lublinie mają różne tło, od historycznego po czysto kulturalne. Znajduje się tu wiele intrygujących miejsc, przy czym szczególnie polecamy wymienione wyżej atrakcje, których odwiedzenia na pewno nie będziesz żałować. W dowolne lokalizacje na terenie miasta i okolic dojedziesz z Eko Taxi. Zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.