Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Nasza oferta
Przejazdy
Ułatwienia
Inne usługi

Jakie ciekawostki turystyczne w Lublinie są godne polecenia?

Ciekawostki turystyczne w Lublinie są na pewno dostrzegalne na tutejszym Starym Mieście, które jest pełne uroku. W okolicy znajduje się dużo ciekawych miejsc, które odnoszą się do aspektów historycznych czy kulturowych. Nie brakuje też atrakcji podziemnej, która zachwyci osoby w każdym wieku. Zachęcamy również do zainteresowania się słynnymi trunkami i przekąskami Lubelszczyzny.

Stare Miasto

Najstarsza część Lublina zachowała się w zaskakująco wręcz dobrym stanie. Znajduje się tu dużo polecanych przez wszelkie przewodniki zabytków, w tym: Brama Krakowska, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Wieża Trynitarska czy Bazylika Dominikanów. To tylko wybrane z najsłynniejszych obiektów, których jest tu jeszcze więcej. Warto odnotować, że z perspektywy administracyjnej sam Zamek Lubelski nie mieści się już w obrębie Starego Miasta. Rzecz jasna warto go odwiedzić, gdyż położony jest tuż obok. Wbrew pozorom jednym z najciekawszych rozwiązań jest jednak sam spacer klimatycznymi uliczkami tej dzielnicy, podziwiając przy tym historyczne kamienice i mury miejskie.

Plac po Farze

Znajduje się na terenie Starego Miasta, lecz warto go wyróżnić, gdyż ma bardzo charakterystyczny wygląd, a do tego interesującą historię. Otóż widoczne są tam obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła, który musiał być rozebrany w XIX wieku w związku ze złym stanem technicznym. Na początku bieżącego tysiąclecia zdecydowano się na odsłonięcie i podwyższenie wspomnianych fundamentów, żeby nawiązywały one do przeszłości tego miejsca. Uzupełniono to z czasem wykonaną z brązu makietą dawnej świątyni.

Plac Litewski

Obecnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Lublina, będące punktem spotkań turystów i samych mieszkańców. To właśnie tutaj odbywają się często wydarzenia kulturowe czy obchody związane z rocznicami lub dniami świątecznymi. Można tu zobaczyć pomniki Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Nieznanego Żołnierza. Fantastyczną atrakcją jest poza tym Fontanna Multimedialna, gdzie w określonych dniach po zmroku odbywają się wyjątkowe, świetlne pokazy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Znajduje się trochę na uboczu, natomiast jest to zorganizowane na świeżym powietrzu muzeum etnograficzne. Potocznie często nazywa się je po prostu lokalnym skansenem. Umieszczono tu mnóstwo zabytków i ekspozycji odnoszących się do historii regionu – dotyczą one przy tym nie tylko samego Lublina, ale całego województwa. Kompleks jest dość rozległy, więc przygotowano tu nawet tematyczne miasteczka, które mają oddawać to, jak prezentowały się dane obszary czy nawiązywać do klimatu poszczególnych okresów. Przy okazji jest to doskonała atrakcja dla osób podróżujących z dziećmi, które z pewnością będą się tu świetnie bawić, a do tego wyniosą z tego wiele cennej wiedzy.

Lubelska Trasa Podziemna

Zapierające dech w piersiach punkty można odnaleźć nawet pod samym miastem. Takim miejscem jest Lubelska Trasa Podziemna, powstała z połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Wycieczka w przystępny sposób przedstawia przeszłość Lublina młodszym i dorosłym zwiedzającym. Kulminacyjnym punktem atrakcji jest wzbogacona światłem i dźwiękiem makieta odnosząca się do Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Browar Perła

Dorosłych turystów na pewno zainteresuje Browar Perła, czyli piwowarska chluba regionu, której główny produkt jest trunkiem znanym obecnie w całym kraju, a nawet eksportowanym do krajów Unii Europejskiej i nie tylko. W podziemiach, w których do dziś produkuje się piwo, ulokowano specjalne muzeum. W obiekcie działa też pijalnia piwa, w której można spróbować tutejszych specjałów.

Cebularz

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna w sensie miejsca, nie sposób nie wspomnieć o lokalnym smakołyku, którego obowiązkowo trzeba spróbować, będąc w tym regionie. Cebularz Lubelski to pszenny placek pokryty cebulą i makiem. Wywodzi się z kultury żydowskiej, a obecnie jest nawet chroniony przez Unię Europejską jako produkt regionalny. Przysmak ten można kupić w tutejszych restauracjach, piekarniach, a nawet w wystawianych na ulicach straganach. Osoby nastawione na zwiedzanie mogą oprócz tego odwiedzić Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie można się dowiedzieć więcej o historii tej potrawy.

Kamienica w Lublinie

Znasz już ciekawostki Lublina? Poznaj ofertę Eko Taxi

Skoro zapoznałeś się już z ciekawostkami Lublina, rekomendujemy dojechanie w poszczególne miejsca taksówkami Eko Taxi. Będzie to o wiele wygodniejsze od komunikacji miejskiej, a często nawet od własnego samochodu, gdy nie zna się okolicy i ma się obawy związane z korkami oraz parkowaniem. Proponujemy przy tym naprawdę korzystne ceny oraz rozwiązania będące sporym ułatwieniem dla często podróżujących z nami osób. W ofercie mamy do tego usługi, które mogą zaintrygować szczególnie mieszkańców.

Tanie przejazdy

Nasza marka jest znana i ceniona przez klientów, lecz zachowujemy wciąż niskie ceny, więc podróżując z nami, nie nadwyrężysz swojego budżetu. Umożliwiamy przejazdy typowymi taksówkami osobowymi, ale możesz zamówić również większy pojazd VAN dla 5-6 osób, gdy wybierasz się gdzieś z przyjaciółmi lub rodziną. Dostępna jest poza tym taksówka bagażowa, gdy podróżujesz z większymi pakunkami.

Udogodnienia dla klientów

Na pewno ważne jest to, że wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom i standardom, umożliwiamy płacenie we wszystkich taksówkach w sposób bezgotówkowy. Możesz pobrać także naszą aplikację, zamawiając i rozliczając w niej swoje kursy. Uruchomiliśmy poza tym dodatkową opcję dla naszych klientów, czyli system IVR. Umożliwia on stałym pasażerom zamówienie taxi samodzielnie z pominięciem dyspozytora. Wystarczy wybrać wtedy jeden z trzech najczęściej ustalanych adresów i określić, za ile ma podjechać kierowca. Znacząco ułatwia to aranżowanie przejazdów, szczególnie w godzinach szczytu.

Co jeszcze oferujemy?

Eko Taxi nie ogranicza się jedynie do klasycznych kursów, oferując do tego szereg innych, korzystnych usług. Naszymi taxi można przewozić zwierzęta, te mniejsze gratis, a większe za niewielką dopłatą. Realizujemy usługę przewozu przesyłek, a punktem interesującym szczególnie tutejszych mieszkańców są niewielkie i większe zakupy z dostawą. Będą one bardzo pomocne, gdy pilnie potrzebujesz określonych produktów, a nie możesz po nie podjechać samemu.

Ciekawostki turystyczne w Lublinie mają różne tło, od historycznego po czysto kulturalne. Znajduje się tu wiele intrygujących miejsc, przy czym szczególnie polecamy wymienione wyżej atrakcje, których odwiedzenia na pewno nie będziesz żałować. W dowolne lokalizacje na terenie miasta i okolic dojedziesz z Eko Taxi. Zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...