Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Nasza oferta
Przejazdy
Ułatwienia
Inne usługi

Jakie ciekawostki turystyczne w Lublinie są godne polecenia?

Ciekawostki turystyczne w Lublinie są na pewno dostrzegalne na tutejszym Starym Mieście, które jest pełne uroku. W okolicy znajduje się dużo ciekawych miejsc, które odnoszą się do aspektów historycznych czy kulturowych. Nie brakuje też atrakcji podziemnej, która zachwyci osoby w każdym wieku. Zachęcamy również do zainteresowania się słynnymi trunkami i przekąskami Lubelszczyzny.

Stare Miasto

Najstarsza część Lublina zachowała się w zaskakująco wręcz dobrym stanie. Znajduje się tu dużo polecanych przez wszelkie przewodniki zabytków, w tym: Brama Krakowska, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Wieża Trynitarska czy Bazylika Dominikanów. To tylko wybrane z najsłynniejszych obiektów, których jest tu jeszcze więcej. Warto odnotować, że z perspektywy administracyjnej sam Zamek Lubelski nie mieści się już w obrębie Starego Miasta. Rzecz jasna warto go odwiedzić, gdyż położony jest tuż obok. Wbrew pozorom jednym z najciekawszych rozwiązań jest jednak sam spacer klimatycznymi uliczkami tej dzielnicy, podziwiając przy tym historyczne kamienice i mury miejskie.

Plac po Farze

Znajduje się na terenie Starego Miasta, lecz warto go wyróżnić, gdyż ma bardzo charakterystyczny wygląd, a do tego interesującą historię. Otóż widoczne są tam obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła, który musiał być rozebrany w XIX wieku w związku ze złym stanem technicznym. Na początku bieżącego tysiąclecia zdecydowano się na odsłonięcie i podwyższenie wspomnianych fundamentów, żeby nawiązywały one do przeszłości tego miejsca. Uzupełniono to z czasem wykonaną z brązu makietą dawnej świątyni.

Plac Litewski

Obecnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Lublina, będące punktem spotkań turystów i samych mieszkańców. To właśnie tutaj odbywają się często wydarzenia kulturowe czy obchody związane z rocznicami lub dniami świątecznymi. Można tu zobaczyć pomniki Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Nieznanego Żołnierza. Fantastyczną atrakcją jest poza tym Fontanna Multimedialna, gdzie w określonych dniach po zmroku odbywają się wyjątkowe, świetlne pokazy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Znajduje się trochę na uboczu, natomiast jest to zorganizowane na świeżym powietrzu muzeum etnograficzne. Potocznie często nazywa się je po prostu lokalnym skansenem. Umieszczono tu mnóstwo zabytków i ekspozycji odnoszących się do historii regionu – dotyczą one przy tym nie tylko samego Lublina, ale całego województwa. Kompleks jest dość rozległy, więc przygotowano tu nawet tematyczne miasteczka, które mają oddawać to, jak prezentowały się dane obszary czy nawiązywać do klimatu poszczególnych okresów. Przy okazji jest to doskonała atrakcja dla osób podróżujących z dziećmi, które z pewnością będą się tu świetnie bawić, a do tego wyniosą z tego wiele cennej wiedzy.

Lubelska Trasa Podziemna

Zapierające dech w piersiach punkty można odnaleźć nawet pod samym miastem. Takim miejscem jest Lubelska Trasa Podziemna, powstała z połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Wycieczka w przystępny sposób przedstawia przeszłość Lublina młodszym i dorosłym zwiedzającym. Kulminacyjnym punktem atrakcji jest wzbogacona światłem i dźwiękiem makieta odnosząca się do Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Browar Perła

Dorosłych turystów na pewno zainteresuje Browar Perła, czyli piwowarska chluba regionu, której główny produkt jest trunkiem znanym obecnie w całym kraju, a nawet eksportowanym do krajów Unii Europejskiej i nie tylko. W podziemiach, w których do dziś produkuje się piwo, ulokowano specjalne muzeum. W obiekcie działa też pijalnia piwa, w której można spróbować tutejszych specjałów.

Cebularz

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna w sensie miejsca, nie sposób nie wspomnieć o lokalnym smakołyku, którego obowiązkowo trzeba spróbować, będąc w tym regionie. Cebularz Lubelski to pszenny placek pokryty cebulą i makiem. Wywodzi się z kultury żydowskiej, a obecnie jest nawet chroniony przez Unię Europejską jako produkt regionalny. Przysmak ten można kupić w tutejszych restauracjach, piekarniach, a nawet w wystawianych na ulicach straganach. Osoby nastawione na zwiedzanie mogą oprócz tego odwiedzić Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie można się dowiedzieć więcej o historii tej potrawy.

Kamienica w Lublinie

Znasz już ciekawostki Lublina? Poznaj ofertę Eko Taxi

Skoro zapoznałeś się już z ciekawostkami Lublina, rekomendujemy dojechanie w poszczególne miejsca taksówkami Eko Taxi. Będzie to o wiele wygodniejsze od komunikacji miejskiej, a często nawet od własnego samochodu, gdy nie zna się okolicy i ma się obawy związane z korkami oraz parkowaniem. Proponujemy przy tym naprawdę korzystne ceny oraz rozwiązania będące sporym ułatwieniem dla często podróżujących z nami osób. W ofercie mamy do tego usługi, które mogą zaintrygować szczególnie mieszkańców.

Tanie przejazdy

Nasza marka jest znana i ceniona przez klientów, lecz zachowujemy wciąż niskie ceny, więc podróżując z nami, nie nadwyrężysz swojego budżetu. Umożliwiamy przejazdy typowymi taksówkami osobowymi, ale możesz zamówić również większy pojazd VAN dla 5-6 osób, gdy wybierasz się gdzieś z przyjaciółmi lub rodziną. Dostępna jest poza tym taksówka bagażowa, gdy podróżujesz z większymi pakunkami.

Udogodnienia dla klientów

Na pewno ważne jest to, że wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom i standardom, umożliwiamy płacenie we wszystkich taksówkach w sposób bezgotówkowy. Możesz pobrać także naszą aplikację, zamawiając i rozliczając w niej swoje kursy. Uruchomiliśmy poza tym dodatkową opcję dla naszych klientów, czyli system IVR. Umożliwia on stałym pasażerom zamówienie taxi samodzielnie z pominięciem dyspozytora. Wystarczy wybrać wtedy jeden z trzech najczęściej ustalanych adresów i określić, za ile ma podjechać kierowca. Znacząco ułatwia to aranżowanie przejazdów, szczególnie w godzinach szczytu.

Co jeszcze oferujemy?

Eko Taxi nie ogranicza się jedynie do klasycznych kursów, oferując do tego szereg innych, korzystnych usług. Naszymi taxi można przewozić zwierzęta, te mniejsze gratis, a większe za niewielką dopłatą. Realizujemy usługę przewozu przesyłek, a punktem interesującym szczególnie tutejszych mieszkańców są niewielkie i większe zakupy z dostawą. Będą one bardzo pomocne, gdy pilnie potrzebujesz określonych produktów, a nie możesz po nie podjechać samemu.

Ciekawostki turystyczne w Lublinie mają różne tło, od historycznego po czysto kulturalne. Znajduje się tu wiele intrygujących miejsc, przy czym szczególnie polecamy wymienione wyżej atrakcje, których odwiedzenia na pewno nie będziesz żałować. W dowolne lokalizacje na terenie miasta i okolic dojedziesz z Eko Taxi. Zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również