Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Nasza oferta
Przejazdy
Ułatwienia
Inne usługi

Jakie ciekawostki turystyczne w Lublinie są godne polecenia?

Ciekawostki turystyczne w Lublinie są na pewno dostrzegalne na tutejszym Starym Mieście, które jest pełne uroku. W okolicy znajduje się dużo ciekawych miejsc, które odnoszą się do aspektów historycznych czy kulturowych. Nie brakuje też atrakcji podziemnej, która zachwyci osoby w każdym wieku. Zachęcamy również do zainteresowania się słynnymi trunkami i przekąskami Lubelszczyzny.

Stare Miasto

Najstarsza część Lublina zachowała się w zaskakująco wręcz dobrym stanie. Znajduje się tu dużo polecanych przez wszelkie przewodniki zabytków, w tym: Brama Krakowska, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Wieża Trynitarska czy Bazylika Dominikanów. To tylko wybrane z najsłynniejszych obiektów, których jest tu jeszcze więcej. Warto odnotować, że z perspektywy administracyjnej sam Zamek Lubelski nie mieści się już w obrębie Starego Miasta. Rzecz jasna warto go odwiedzić, gdyż położony jest tuż obok. Wbrew pozorom jednym z najciekawszych rozwiązań jest jednak sam spacer klimatycznymi uliczkami tej dzielnicy, podziwiając przy tym historyczne kamienice i mury miejskie.

Plac po Farze

Znajduje się na terenie Starego Miasta, lecz warto go wyróżnić, gdyż ma bardzo charakterystyczny wygląd, a do tego interesującą historię. Otóż widoczne są tam obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła, który musiał być rozebrany w XIX wieku w związku ze złym stanem technicznym. Na początku bieżącego tysiąclecia zdecydowano się na odsłonięcie i podwyższenie wspomnianych fundamentów, żeby nawiązywały one do przeszłości tego miejsca. Uzupełniono to z czasem wykonaną z brązu makietą dawnej świątyni.

Plac Litewski

Obecnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Lublina, będące punktem spotkań turystów i samych mieszkańców. To właśnie tutaj odbywają się często wydarzenia kulturowe czy obchody związane z rocznicami lub dniami świątecznymi. Można tu zobaczyć pomniki Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Nieznanego Żołnierza. Fantastyczną atrakcją jest poza tym Fontanna Multimedialna, gdzie w określonych dniach po zmroku odbywają się wyjątkowe, świetlne pokazy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Znajduje się trochę na uboczu, natomiast jest to zorganizowane na świeżym powietrzu muzeum etnograficzne. Potocznie często nazywa się je po prostu lokalnym skansenem. Umieszczono tu mnóstwo zabytków i ekspozycji odnoszących się do historii regionu – dotyczą one przy tym nie tylko samego Lublina, ale całego województwa. Kompleks jest dość rozległy, więc przygotowano tu nawet tematyczne miasteczka, które mają oddawać to, jak prezentowały się dane obszary czy nawiązywać do klimatu poszczególnych okresów. Przy okazji jest to doskonała atrakcja dla osób podróżujących z dziećmi, które z pewnością będą się tu świetnie bawić, a do tego wyniosą z tego wiele cennej wiedzy.

Lubelska Trasa Podziemna

Zapierające dech w piersiach punkty można odnaleźć nawet pod samym miastem. Takim miejscem jest Lubelska Trasa Podziemna, powstała z połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Wycieczka w przystępny sposób przedstawia przeszłość Lublina młodszym i dorosłym zwiedzającym. Kulminacyjnym punktem atrakcji jest wzbogacona światłem i dźwiękiem makieta odnosząca się do Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Browar Perła

Dorosłych turystów na pewno zainteresuje Browar Perła, czyli piwowarska chluba regionu, której główny produkt jest trunkiem znanym obecnie w całym kraju, a nawet eksportowanym do krajów Unii Europejskiej i nie tylko. W podziemiach, w których do dziś produkuje się piwo, ulokowano specjalne muzeum. W obiekcie działa też pijalnia piwa, w której można spróbować tutejszych specjałów.

Cebularz

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna w sensie miejsca, nie sposób nie wspomnieć o lokalnym smakołyku, którego obowiązkowo trzeba spróbować, będąc w tym regionie. Cebularz Lubelski to pszenny placek pokryty cebulą i makiem. Wywodzi się z kultury żydowskiej, a obecnie jest nawet chroniony przez Unię Europejską jako produkt regionalny. Przysmak ten można kupić w tutejszych restauracjach, piekarniach, a nawet w wystawianych na ulicach straganach. Osoby nastawione na zwiedzanie mogą oprócz tego odwiedzić Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie można się dowiedzieć więcej o historii tej potrawy.

Kamienica w Lublinie

Znasz już ciekawostki Lublina? Poznaj ofertę Eko Taxi

Skoro zapoznałeś się już z ciekawostkami Lublina, rekomendujemy dojechanie w poszczególne miejsca taksówkami Eko Taxi. Będzie to o wiele wygodniejsze od komunikacji miejskiej, a często nawet od własnego samochodu, gdy nie zna się okolicy i ma się obawy związane z korkami oraz parkowaniem. Proponujemy przy tym naprawdę korzystne ceny oraz rozwiązania będące sporym ułatwieniem dla często podróżujących z nami osób. W ofercie mamy do tego usługi, które mogą zaintrygować szczególnie mieszkańców.

Tanie przejazdy

Nasza marka jest znana i ceniona przez klientów, lecz zachowujemy wciąż niskie ceny, więc podróżując z nami, nie nadwyrężysz swojego budżetu. Umożliwiamy przejazdy typowymi taksówkami osobowymi, ale możesz zamówić również większy pojazd VAN dla 5-6 osób, gdy wybierasz się gdzieś z przyjaciółmi lub rodziną. Dostępna jest poza tym taksówka bagażowa, gdy podróżujesz z większymi pakunkami.

Udogodnienia dla klientów

Na pewno ważne jest to, że wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom i standardom, umożliwiamy płacenie we wszystkich taksówkach w sposób bezgotówkowy. Możesz pobrać także naszą aplikację, zamawiając i rozliczając w niej swoje kursy. Uruchomiliśmy poza tym dodatkową opcję dla naszych klientów, czyli system IVR. Umożliwia on stałym pasażerom zamówienie taxi samodzielnie z pominięciem dyspozytora. Wystarczy wybrać wtedy jeden z trzech najczęściej ustalanych adresów i określić, za ile ma podjechać kierowca. Znacząco ułatwia to aranżowanie przejazdów, szczególnie w godzinach szczytu.

Co jeszcze oferujemy?

Eko Taxi nie ogranicza się jedynie do klasycznych kursów, oferując do tego szereg innych, korzystnych usług. Naszymi taxi można przewozić zwierzęta, te mniejsze gratis, a większe za niewielką dopłatą. Realizujemy usługę przewozu przesyłek, a punktem interesującym szczególnie tutejszych mieszkańców są niewielkie i większe zakupy z dostawą. Będą one bardzo pomocne, gdy pilnie potrzebujesz określonych produktów, a nie możesz po nie podjechać samemu.

Ciekawostki turystyczne w Lublinie mają różne tło, od historycznego po czysto kulturalne. Znajduje się tu wiele intrygujących miejsc, przy czym szczególnie polecamy wymienione wyżej atrakcje, których odwiedzenia na pewno nie będziesz żałować. W dowolne lokalizacje na terenie miasta i okolic dojedziesz z Eko Taxi. Zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.