Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie

Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.

Spis treści:
Przegląd propozycji
Nasza oferta
Przejazdy
Ułatwienia
Inne usługi

Jakie ciekawostki turystyczne w Lublinie są godne polecenia?

Ciekawostki turystyczne w Lublinie są na pewno dostrzegalne na tutejszym Starym Mieście, które jest pełne uroku. W okolicy znajduje się dużo ciekawych miejsc, które odnoszą się do aspektów historycznych czy kulturowych. Nie brakuje też atrakcji podziemnej, która zachwyci osoby w każdym wieku. Zachęcamy również do zainteresowania się słynnymi trunkami i przekąskami Lubelszczyzny.

Stare Miasto

Najstarsza część Lublina zachowała się w zaskakująco wręcz dobrym stanie. Znajduje się tu dużo polecanych przez wszelkie przewodniki zabytków, w tym: Brama Krakowska, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedra, Wieża Trynitarska czy Bazylika Dominikanów. To tylko wybrane z najsłynniejszych obiektów, których jest tu jeszcze więcej. Warto odnotować, że z perspektywy administracyjnej sam Zamek Lubelski nie mieści się już w obrębie Starego Miasta. Rzecz jasna warto go odwiedzić, gdyż położony jest tuż obok. Wbrew pozorom jednym z najciekawszych rozwiązań jest jednak sam spacer klimatycznymi uliczkami tej dzielnicy, podziwiając przy tym historyczne kamienice i mury miejskie.

Plac po Farze

Znajduje się na terenie Starego Miasta, lecz warto go wyróżnić, gdyż ma bardzo charakterystyczny wygląd, a do tego interesującą historię. Otóż widoczne są tam obecnie fundamenty kościoła św. Michała Archanioła, który musiał być rozebrany w XIX wieku w związku ze złym stanem technicznym. Na początku bieżącego tysiąclecia zdecydowano się na odsłonięcie i podwyższenie wspomnianych fundamentów, żeby nawiązywały one do przeszłości tego miejsca. Uzupełniono to z czasem wykonaną z brązu makietą dawnej świątyni.

Plac Litewski

Obecnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Lublina, będące punktem spotkań turystów i samych mieszkańców. To właśnie tutaj odbywają się często wydarzenia kulturowe czy obchody związane z rocznicami lub dniami świątecznymi. Można tu zobaczyć pomniki Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja oraz Nieznanego Żołnierza. Fantastyczną atrakcją jest poza tym Fontanna Multimedialna, gdzie w określonych dniach po zmroku odbywają się wyjątkowe, świetlne pokazy.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Znajduje się trochę na uboczu, natomiast jest to zorganizowane na świeżym powietrzu muzeum etnograficzne. Potocznie często nazywa się je po prostu lokalnym skansenem. Umieszczono tu mnóstwo zabytków i ekspozycji odnoszących się do historii regionu – dotyczą one przy tym nie tylko samego Lublina, ale całego województwa. Kompleks jest dość rozległy, więc przygotowano tu nawet tematyczne miasteczka, które mają oddawać to, jak prezentowały się dane obszary czy nawiązywać do klimatu poszczególnych okresów. Przy okazji jest to doskonała atrakcja dla osób podróżujących z dziećmi, które z pewnością będą się tu świetnie bawić, a do tego wyniosą z tego wiele cennej wiedzy.

Lubelska Trasa Podziemna

Zapierające dech w piersiach punkty można odnaleźć nawet pod samym miastem. Takim miejscem jest Lubelska Trasa Podziemna, powstała z połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic. Wycieczka w przystępny sposób przedstawia przeszłość Lublina młodszym i dorosłym zwiedzającym. Kulminacyjnym punktem atrakcji jest wzbogacona światłem i dźwiękiem makieta odnosząca się do Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Browar Perła

Dorosłych turystów na pewno zainteresuje Browar Perła, czyli piwowarska chluba regionu, której główny produkt jest trunkiem znanym obecnie w całym kraju, a nawet eksportowanym do krajów Unii Europejskiej i nie tylko. W podziemiach, w których do dziś produkuje się piwo, ulokowano specjalne muzeum. W obiekcie działa też pijalnia piwa, w której można spróbować tutejszych specjałów.

Cebularz

Choć nie jest to typowa atrakcja turystyczna w sensie miejsca, nie sposób nie wspomnieć o lokalnym smakołyku, którego obowiązkowo trzeba spróbować, będąc w tym regionie. Cebularz Lubelski to pszenny placek pokryty cebulą i makiem. Wywodzi się z kultury żydowskiej, a obecnie jest nawet chroniony przez Unię Europejską jako produkt regionalny. Przysmak ten można kupić w tutejszych restauracjach, piekarniach, a nawet w wystawianych na ulicach straganach. Osoby nastawione na zwiedzanie mogą oprócz tego odwiedzić Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie można się dowiedzieć więcej o historii tej potrawy.

Kamienica w Lublinie

Znasz już ciekawostki Lublina? Poznaj ofertę Eko Taxi

Skoro zapoznałeś się już z ciekawostkami Lublina, rekomendujemy dojechanie w poszczególne miejsca taksówkami Eko Taxi. Będzie to o wiele wygodniejsze od komunikacji miejskiej, a często nawet od własnego samochodu, gdy nie zna się okolicy i ma się obawy związane z korkami oraz parkowaniem. Proponujemy przy tym naprawdę korzystne ceny oraz rozwiązania będące sporym ułatwieniem dla często podróżujących z nami osób. W ofercie mamy do tego usługi, które mogą zaintrygować szczególnie mieszkańców.

Tanie przejazdy

Nasza marka jest znana i ceniona przez klientów, lecz zachowujemy wciąż niskie ceny, więc podróżując z nami, nie nadwyrężysz swojego budżetu. Umożliwiamy przejazdy typowymi taksówkami osobowymi, ale możesz zamówić również większy pojazd VAN dla 5-6 osób, gdy wybierasz się gdzieś z przyjaciółmi lub rodziną. Dostępna jest poza tym taksówka bagażowa, gdy podróżujesz z większymi pakunkami.

Udogodnienia dla klientów

Na pewno ważne jest to, że wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom i standardom, umożliwiamy płacenie we wszystkich taksówkach w sposób bezgotówkowy. Możesz pobrać także naszą aplikację, zamawiając i rozliczając w niej swoje kursy. Uruchomiliśmy poza tym dodatkową opcję dla naszych klientów, czyli system IVR. Umożliwia on stałym pasażerom zamówienie taxi samodzielnie z pominięciem dyspozytora. Wystarczy wybrać wtedy jeden z trzech najczęściej ustalanych adresów i określić, za ile ma podjechać kierowca. Znacząco ułatwia to aranżowanie przejazdów, szczególnie w godzinach szczytu.

Co jeszcze oferujemy?

Eko Taxi nie ogranicza się jedynie do klasycznych kursów, oferując do tego szereg innych, korzystnych usług. Naszymi taxi można przewozić zwierzęta, te mniejsze gratis, a większe za niewielką dopłatą. Realizujemy usługę przewozu przesyłek, a punktem interesującym szczególnie tutejszych mieszkańców są niewielkie i większe zakupy z dostawą. Będą one bardzo pomocne, gdy pilnie potrzebujesz określonych produktów, a nie możesz po nie podjechać samemu.

Ciekawostki turystyczne w Lublinie mają różne tło, od historycznego po czysto kulturalne. Znajduje się tu wiele intrygujących miejsc, przy czym szczególnie polecamy wymienione wyżej atrakcje, których odwiedzenia na pewno nie będziesz żałować. W dowolne lokalizacje na terenie miasta i okolic dojedziesz z Eko Taxi. Zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Atrakcje blisko LublinaAtrakcje blisko Lublina
  Atrakcje blisko Lublina to niezwykle interesujące miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Świetnie sprawdzają się zarówno dla mieszkańców, którzy chcieliby się na chwilę wyrwać z miasta, jak i dla turystów chcących eksplorować województwo lubelskie. Do większości z proponowanych przez nas lokalizacji dostaniesz się w ciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli nie masz możliwości, aby podjechać tam własnym samochodem, skorzystaj w tym celu z taksówek Eko Taxi.
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Lubelskie atrakcje na weekendLubelskie atrakcje na weekend
  Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Kurs taxi w LublinieKurs taxi w Lublinie
  Kurs taxi w Lublinie jest wygodnym rozwiązaniem w zakresie transportu jako alternatywa dla własnego samochodu i komunikacji miejskiej. W tym celu najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która oferuje wysoką jakość usług, a do tego atrakcyjne ceny. Dzięki temu możesz podróżować po mieście wygodnie, a jednocześnie na korzystnych warunkach finansowych. Jeśli liczysz na takie rozwiązanie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...