Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.

Spis treści:
Przegląd wybranych atrakcji
Dojedź na miejsce korzystając z usług Eko Taxi
Korzystne ceny
Dodatkowe usługi

Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Do wyboru jest wiele lokalizacji, choć niektóre są zawsze wyróżniane jako punkty, które koniecznie trzeba odwiedzić przy okazji wizyty w tym mieście. Nie brakuje przy tym atrakcji dla dzieci, oraz miejsc, które spodobają się dorosłym. Zapraszamy na przegląd wybranych przez nas obiektów, które z pewnością wywołają duże wrażenie. Do każdej z nich możesz dojechać, korzystając z naszych taksówek Exo Taxi Lublin. Oferujemy najniższe ceny w mieście oraz łatwy i szybki kontakt.

Stare Miasto

Na wstępie można powiedzieć, że osoby odwiedzające Lublin po raz pierwszy powinny zacząć od doskonale zachowanego Starego Miasta. Zachwycający będzie już spacer jego uliczkami, a dwa punkty, które na pewno trzeba zobaczyć, to Rynek i Trybunał Koronny. Warto dotrzeć także do Placu Po Farze, który pokazuje, jakie fundamenty miał nieistniejący już obecnie kościół św. Michała Archanioła. Na oddzielne zwiedzanie zasługuje na pewno Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – wejście jest darmowe, ale za niewielką opłatą możesz uzyskać bilet upoważniający do zwiedzenia dodatkowo Zakrystii Akustycznej, Skarbca i Krypt z grobami biskupów lubelskich.

Zamek Lubelski

Mówiąc o flagowych atrakcjach turystycznych Lublina, nie sposób pominąć Zamku Lubelskiego. Jest on doskonale widoczny, gdy wychodzi się ze Starego Miasta przez Bramę Grodzką. Zamek służy za siedzibę Muzeum Narodowego, a miejscami na terenie całego obiektu, które zdecydowanie polecamy zobaczyć, są donżon (wieża zamkowa) i Kaplica Trójcy Świętej.

Lubelska Trasa Podziemna

Godna polecenia jest również Lubelska Trasa Podziemna. To labirynt dawnych staromiejskich piwnic, które służyły do przechowywania towarów na handel. Obecnie włodarze zadbali o urozmaicenie ich makietami, które pokazują poszczególne etapy rozwoju miasta. Jedna z nich ukazuje nawet wielki pożar z 1719 roku. Spacer po tej atrakcji z pewnością pozwoli usystematyzować lub nabyć wiedzę o historii tego pięknego miasta.

Zabytki Lublina

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dla rodzin z dziećmi punktem wręcz obowiązkowym jest Muzeum Wsi Lubelskiej, położone kilka kilometrów od wspomnianego wcześniej Starego Miasta. To skansen o bardzo dużej powierzchni, który dla wygody zwiedzających podzielono na sektory. Całość ma prezentować m.in. to, jak wyglądał region przed laty.

Regionalne Muzeum Cebularza

Być może mniej typowym wyborem wydaje się Regionalne Muzeum Cebularza, lecz w praktyce nie powinno to zaskakiwać, gdyż cebularz jest kulinarnym symbolem nie tylko Lublina, ale całej Lubelszczyzny. Wagę tego przysmaku spokojnie można porównać do rogali świętomarcińskich i krakowskich obwarzanków, więc nie należy się dziwić, że w mieście powstało muzeum dedykowane historii tego wypieku. Na miejscu istnieje również możliwość własnoręcznego wyrobienia cebularza, dzięki czemu obiekt ten jest rewelacyjnym pomysłem na atrakcję dla osób podróżujących z dziećmi.

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z oferty Eko Taxi

Po tym, jak dowiedziałeś się już, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach, zastanów się, jak zaplanować przemieszczanie się po tym rejonie. Pod wieloma względami najlepszym wyborem będą taksówki, dzięki którym nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem, które mogą się pojawiać przy popularnych atrakcjach. Taka forma podróży będzie przy tym zdecydowanie wygodniejszą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Korzystając z usług Eko Taxi, z pewnością docenisz jakość oferty i przystępne ceny.

Tanie kursy i proste zamawianie

Jesteśmy renomowanym, ale tanim taxi, w którym możesz płacić w sposób bezgotówkowy. Ze szczegółowymi stawkami za konkretne taryfy możesz się zapoznać w cenniku na naszej stronie. Z myślą o wygodzie naszych klientów udostępniliśmy system IVR, który pozwala na samodzielne zamawianie kursów, z pominięciem dyspozytora, dzięki czemu nie trzeba czekać, aż odbierze on telefon, co może się wydłużać choćby w okresie szczytu, gdy dużo osób potrzebuje taksówek. Przy stałych adresach wystarczy wtedy wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać taxi, po czym od razu dostaniesz informację, jakie auto przyjedzie. Naszym stałym klientom rekomendujemy również pobranie aplikacji mobilnej Eko Taxi, dzięki której zamówisz kursy, korzystając z opcji ceny gwarantowanej, a po dodaniu karty płatniczej możesz płacić od razu bezgotówkowo za przejazdy. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Inne usługi

Taksówki sprawdzają się doskonale nie tylko w kontekście dojeżdżania do atrakcji turystycznych, ale i przy innych, codziennych przejazdach. Zachęcamy zatem do wybrania naszych pojazdów zawsze wtedy, gdy nie możesz skorzystać z własnego samochodu, a chcesz dostać się gdzieś w sposób wygodniejszy od autobusu. Naszymi taksówkami możesz przewozić zwierzęta, a kierowcy pomagają też w usługach takich jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. Udostępniamy do tego możliwość zamówienia większych taxi dla kilku osób czy pojazdów bagażowych o dużej pojemności.

Zachęcamy do rozpoczęcia zwiedzania Lublina od wymienionych przez nas atrakcji, choć tych jest oczywiście znacznie więcej. Miasto ma dużo do zaoferowania dla turystów, a wiele miejsc powinni odwiedzić nawet mieszkańcy, jeżeli nie mieli wcześniej takiej okazji. W wybrane lokalizacje dojedziesz taksówką z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...