Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?

Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.

Spis treści:
Przegląd wybranych atrakcji
Dojedź na miejsce korzystając z usług Eko Taxi
Korzystne ceny
Dodatkowe usługi

Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Do wyboru jest wiele lokalizacji, choć niektóre są zawsze wyróżniane jako punkty, które koniecznie trzeba odwiedzić przy okazji wizyty w tym mieście. Nie brakuje przy tym atrakcji dla dzieci, oraz miejsc, które spodobają się dorosłym. Zapraszamy na przegląd wybranych przez nas obiektów, które z pewnością wywołają duże wrażenie. Do każdej z nich możesz dojechać, korzystając z naszych taksówek Exo Taxi Lublin. Oferujemy najniższe ceny w mieście oraz łatwy i szybki kontakt.

Stare Miasto

Na wstępie można powiedzieć, że osoby odwiedzające Lublin po raz pierwszy powinny zacząć od doskonale zachowanego Starego Miasta. Zachwycający będzie już spacer jego uliczkami, a dwa punkty, które na pewno trzeba zobaczyć, to Rynek i Trybunał Koronny. Warto dotrzeć także do Placu Po Farze, który pokazuje, jakie fundamenty miał nieistniejący już obecnie kościół św. Michała Archanioła. Na oddzielne zwiedzanie zasługuje na pewno Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – wejście jest darmowe, ale za niewielką opłatą możesz uzyskać bilet upoważniający do zwiedzenia dodatkowo Zakrystii Akustycznej, Skarbca i Krypt z grobami biskupów lubelskich.

Zamek Lubelski

Mówiąc o flagowych atrakcjach turystycznych Lublina, nie sposób pominąć Zamku Lubelskiego. Jest on doskonale widoczny, gdy wychodzi się ze Starego Miasta przez Bramę Grodzką. Zamek służy za siedzibę Muzeum Narodowego, a miejscami na terenie całego obiektu, które zdecydowanie polecamy zobaczyć, są donżon (wieża zamkowa) i Kaplica Trójcy Świętej.

Lubelska Trasa Podziemna

Godna polecenia jest również Lubelska Trasa Podziemna. To labirynt dawnych staromiejskich piwnic, które służyły do przechowywania towarów na handel. Obecnie włodarze zadbali o urozmaicenie ich makietami, które pokazują poszczególne etapy rozwoju miasta. Jedna z nich ukazuje nawet wielki pożar z 1719 roku. Spacer po tej atrakcji z pewnością pozwoli usystematyzować lub nabyć wiedzę o historii tego pięknego miasta.

Zabytki Lublina

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dla rodzin z dziećmi punktem wręcz obowiązkowym jest Muzeum Wsi Lubelskiej, położone kilka kilometrów od wspomnianego wcześniej Starego Miasta. To skansen o bardzo dużej powierzchni, który dla wygody zwiedzających podzielono na sektory. Całość ma prezentować m.in. to, jak wyglądał region przed laty.

Regionalne Muzeum Cebularza

Być może mniej typowym wyborem wydaje się Regionalne Muzeum Cebularza, lecz w praktyce nie powinno to zaskakiwać, gdyż cebularz jest kulinarnym symbolem nie tylko Lublina, ale całej Lubelszczyzny. Wagę tego przysmaku spokojnie można porównać do rogali świętomarcińskich i krakowskich obwarzanków, więc nie należy się dziwić, że w mieście powstało muzeum dedykowane historii tego wypieku. Na miejscu istnieje również możliwość własnoręcznego wyrobienia cebularza, dzięki czemu obiekt ten jest rewelacyjnym pomysłem na atrakcję dla osób podróżujących z dziećmi.

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Skorzystaj z oferty Eko Taxi

Po tym, jak dowiedziałeś się już, co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach, zastanów się, jak zaplanować przemieszczanie się po tym rejonie. Pod wieloma względami najlepszym wyborem będą taksówki, dzięki którym nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem, które mogą się pojawiać przy popularnych atrakcjach. Taka forma podróży będzie przy tym zdecydowanie wygodniejszą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Korzystając z usług Eko Taxi, z pewnością docenisz jakość oferty i przystępne ceny.

Tanie kursy i proste zamawianie

Jesteśmy renomowanym, ale tanim taxi, w którym możesz płacić w sposób bezgotówkowy. Ze szczegółowymi stawkami za konkretne taryfy możesz się zapoznać w cenniku na naszej stronie. Z myślą o wygodzie naszych klientów udostępniliśmy system IVR, który pozwala na samodzielne zamawianie kursów, z pominięciem dyspozytora, dzięki czemu nie trzeba czekać, aż odbierze on telefon, co może się wydłużać choćby w okresie szczytu, gdy dużo osób potrzebuje taksówek. Przy stałych adresach wystarczy wtedy wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać taxi, po czym od razu dostaniesz informację, jakie auto przyjedzie. Naszym stałym klientom rekomendujemy również pobranie aplikacji mobilnej Eko Taxi, dzięki której zamówisz kursy, korzystając z opcji ceny gwarantowanej, a po dodaniu karty płatniczej możesz płacić od razu bezgotówkowo za przejazdy. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Inne usługi

Taksówki sprawdzają się doskonale nie tylko w kontekście dojeżdżania do atrakcji turystycznych, ale i przy innych, codziennych przejazdach. Zachęcamy zatem do wybrania naszych pojazdów zawsze wtedy, gdy nie możesz skorzystać z własnego samochodu, a chcesz dostać się gdzieś w sposób wygodniejszy od autobusu. Naszymi taksówkami możesz przewozić zwierzęta, a kierowcy pomagają też w usługach takich jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. Udostępniamy do tego możliwość zamówienia większych taxi dla kilku osób czy pojazdów bagażowych o dużej pojemności.

Zachęcamy do rozpoczęcia zwiedzania Lublina od wymienionych przez nas atrakcji, choć tych jest oczywiście znacznie więcej. Miasto ma dużo do zaoferowania dla turystów, a wiele miejsc powinni odwiedzić nawet mieszkańcy, jeżeli nie mieli wcześniej takiej okazji. W wybrane lokalizacje dojedziesz taksówką z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...