Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?

Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?

Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu mieszkańców tego regionu, którzy wylatują z tutejszego portu lotniczego do innych miast w kraju lub za granicą. Dostępnych jest kilka rozwiązań, które mają swoje wady i zalety. Najlepszym pomysłem będzie zamówienie taksówki ze sprawdzonej korporacji. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Skorzystaj z naszych usług
Transfer lotniskowy
Dodatkowe usługi
Dostępne rozwiązania
Auto
Komunikacja publiczna
Taxi

Zastanawiasz się, jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? Zadzwoń po Eko Taxi!

Odpowiedź na pytanie, jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku, będzie naprawdę prosta, gdy zapoznasz się z naszą ofertą. Atrakcyjne stawki przekładają się na bardzo korzystną relację ceny do jakości samej usługi. Polecamy się nie tylko na tej trasie, ale i na co dzień do realizacji innych przejazdów.

Transfer lotniskowy i nie tylko

Z Eko Taxi dojedziesz bez problemu z samego Lublina czy okolic miasta do lotniska w Świdniku, które znajduje się około 16 kilometrów od Dworca Głównego w Lublinie. Zachęcamy przy tym do korzystania z naszych taksówek również na innych trasach po mieście i jego okolicach. Oferujemy atrakcyjne ceny, więc możesz wybierać nasze taksówki bez obaw o stan swojego portfela. Ze szczegółowymi stawkami możesz się zapoznać w cenniku na naszej stronie internetowej. Możliwe jest zamówienie również taxi typu kombi czy VAN dla 5-6 osób. Dysponujemy także pojemnym taxi bagażowym, jeśli wybierasz się w dalszą podróż z większą ilością bagażu.

Dodatkowe usługi

W Eko Taxi proponujemy też usługi mniej standardowe dla korporacji taksówkarskich, które jednocześnie mogą być bardzo pomocne w codziennym życiu. Kierowcy mogą się zająć choćby przewozem przesyłek czy zakupami na telefon z dostawą. Nasze taxi jest przyjazne zwierzętom, więc możesz podróżować ze swoimi pupilami – tymi mniejszymi gratis, a większymi za drobną dopłatą. Eko Taxi sprawdzi się również dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi, ponieważ umożliwiamy zamówienie taksówki z fotelikiem. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, zapraszamy do kontaktu, a chętnie je wyjaśnimy.

Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku – dostępne opcje

Rozważasz, jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? Masz dostępnych kilka rozwiązań, więc warto się zastanowić, jaka opcja będzie najlepsza dla Ciebie. Wiele zależy od okoliczności wyjazdu, które mogą sprawić, że któryś z wariantów stanie się tym najbardziej odpowiednim. W większości przypadków najrozsądniejszym wyjściem będzie jednak zamówienie taksówki.

Własny samochód

Osoby wylatujące z lotniska w Świdniku mogą podjechać własnym samochodem, ponieważ znajduje się tam dedykowany do dłuższego postoju parking. Należy mieć tutaj na uwadze, że nie będzie to jednak zbyt tania opcja, a raczej wręcz przeciwnie. Już za jedną dobę zapłacisz kilkadziesiąt złotych, a potem dopłacisz dwucyfrową kwotę za każdy kolejny dzień, a jeśli wybierasz się gdzieś samolotem, zwykle jest to przynajmniej kilkudniowa podróż. Tym samym chcąc zostawić swoje auto na parkingu przy lotnisku, skazujesz się na dodatkowe koszty wynoszące zwykle nawet kilkaset złotych. Dlatego ta opcja zdecydowanie nie jest opłacalna. Rozsądnym rozwiązaniem będzie ewentualne poproszenie o pomoc kogoś z rodziny czy znajomego, kogoś kto mógłby Cię po prostu podwieźć. W takiej sytuacji pojawią się w zasadzie tylko koszty benzyny, ponieważ na parkingu przy lotnisku można się zatrzymać za darmo do dziesięciu minut. Jest to czas, w którym spokojnie zdążysz wypakować bagaże i pożegnasz się z taką osobą, która potem odjedzie bez dodatkowych opłat. Problem polega na tym, że nie zawsze uda się znaleźć osobę, która będzie miała czas, żeby zaoferować pomoc z dojazdem na lotnisko. Jest to problematyczne, zwłaszcza gdy lot jest zaplanowany na dzień roboczy w godzinach, w których większość ludzi jest w pracy. Wtedy trzeba szukać innych środków transportu.

Szynobus lub autobus

Tutejsze lotnisko jest umiarkowanie dobrze skomunikowane z miastem, ponieważ dostępne są dwa rozwiązania. Pierwszym i dość chętnie wybieranym jest szynobus. Korzystając z Przewozów Regionalnych, można się dostać ze stacji Lublin Główny do okolic lotniska w mniej więcej kwadrans i w niewielkiej cenie. Minusem jest ograniczona ilość takich kursów. W niektórych porach dnia zdarzają się nawet kilkugodzinnie przerwy pomiędzy takimi pociągami. Z tego tytułu nie zawsze uda się to zgrać odpowiednio w czasie z planowanym wylotem. Do tego trzeba najpierw dojechać na sam Dworzec i cały czas przemieszczać się z bagażami. Z określonych punktów w Lublinie do lotniska kursuje też autobus miejski, przy czym jest to opcja z pewnością niespecjalnie komfortowa w kontekście chodzenia z bagażem i jego przenoszenia. Do tego w autobusie na tej trasie bywa tłoczno, gdy zgromadzą się w nim pasażerowie posiadający ze sobą po kilka walizek. Jest to zatem opcja dość tania, ale wolniejsza i niezbyt wygodna. Ewentualnie sprawdzi się raczej dla osób, które wylatują gdzieś na krócej, mając ze sobą tylko lekki bagaż podręczny.

Taksówka

Sprawdzone taxi to pod wieloma względami to najlepszy wybór, jeśli nie masz akurat kogoś, kto zaoferuje podwiezienie prywatnym samochodem. Po pierwsze dojedziesz wtedy od miejsca zamieszkania pod samo lotnisko, nie chodząc z bagażami i nie przejmując się warunkami pogodowymi. Do tego taksówką dojedziesz na lotnisko zdecydowanie najszybciej i możesz ją zamówić o dowolnej porze, pojawiając się tym samym na lotnisku dokładnie o tej porze, która zapewni odpowiedni zapas, ale bez zbyt długiego oczekiwania na lot. Taka opcja będzie bardzo wygodna, nawet jeśli podróżujesz ze sporym bagażem.

Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? Jest na to kilka sposobów. Można skorzystać ze środków transportu publicznego. Warto też sprawdzić, czy dostępny będzie ktoś znajomy, kto mógłby Cię podwieźć samochodem. Jednak zawsze dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest po prostu zamówienie taksówki. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.