Komunikacja Świdnik-Lublin

Komunikacja Świdnik-Lublin

Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę połączeń, ważną dla mieszkańców tej okolicy i osób korzystających z tutejszego portu lotniczego. Szczególnie dla tych drugich ważny jest przy tym komfort podróży. Loty samolotami odbywają się na dalekich dystansach i często podróżuje się na dłuższy okres czasu, co oznacza konieczność zabrania ze sobą sporego bagażu. Nie wszyscy są skłonni jeździć z wieloma walizkami autobusem, więc warto rozważyć alternatywę jaką jest taksówka.

SPIS TREŚCI
Jak wygląda transport na tym odcinku?
Wybierz taksówkę
Transport zbiorowy
Z czego wynika popularność podróży na tej trasie?
Lotnisko
Potrzeby mieszkańców

Jakie są opcje w zakresie komunikacji Świdnik-Lublin?

Komunikacja Świdnik-Lublin odbywa się w kilku wariantach. Dostępne są rozwiązania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Do tego dochodzą oferty prywatnych przewoźników, którzy często jeżdżą jednak niezbyt regularnie i tylko, gdy zbiorą odpowiednią liczbę chętnych. Godne rozważenia jest skorzystanie z usług firmy taksówkarskiej, szczególnie w przypadku osób podróżujących w stronę lotniska lub z niego wracających.

Skorzystaj z naszych taksówek

Wyżej wspomnianą trasę możesz pokonać naszą taksówką. Oferujemy kursy zarówno na lotnisko jak i na dowolny adres w samym Świdniku. Oczywiście polecamy nasze usługi także w każdym innym przypadku, gdy potrzebujesz transportu na terenie Lublina czy okolic. Dzięki atrakcyjnym cenom podróżowanie taksówkami nie będzie drogie, a jednocześnie możesz liczyć na duży komfort. Wybierając naszą ofertę, masz możliwość zamówienia taxi typu VAN dla 5-6 osób, na przykład, gdy wybierasz się gdzieś z większą grupą. Jeśli szykujesz się do dłuższego lotu i zabierasz większy bagaż, a masz wątpliwości czy zmieści się on do zwykłego samochodu, możesz zamówić nasze taxi bagażowe. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy również nasze dodatkowe usługi, takie jak: przewóz przesyłek, zakupy z dostawą do domu czy obsługa imprez. W razie jakichkolwiek niejasności zapraszamy do kontaktu.

Transport zbiorowy

Sferę komunikacji miejskiej na tym odcinku można śmiało uznać za naprawdę zadowalającą. Na trasie funkcjonują autobusy linii nr 5, 35 i 55, które są sukcesywnie rozwijane w ramach kolejnych przystanków, doprowadzających połączenia do dalszych ulic Świdnika. Jedynym mankamentem, na który narzeka część mieszkańców, jest częstotliwość kursowania tych linii. Być może ulegnie to poprawie w przyszłości. Lokalne władze nie planują co prawda uruchamiania kolejnych linii na tym dystansie, ale sondują potrzeby mieszkańców w zakresie zwiększonej liczby kursów. Innym, dość korzystnym, wyborem są pociągi POLREGIO kursujące między Lublinem a obszarem miasta Świdnik i pobliskim lotniskiem.

Lotnisko w Lublinie

Dlaczego komunikacja Świdnik-Lublin jest tak ważna?

Komunikacja Świdnik-Lublin jest dość rozbudowana, ale nie może to dziwić, ponieważ zapotrzebowanie jest rzeczywiście ogromne. Rzut oka na parametry tutejszego lotniska jest już jasnym sygnałem, że trasa ta będzie wybierana często przez wiele osób. Nie można jednak zapominać, że odcinek ten bywa pokonywany nie tylko względem portu lotniczego, ale i w stronę innych, na przykład mieszkalnych, części Świdnika.

Popularny port lotniczy

Z portu lotniczego Lublin, który jest zlokalizowany właśnie w Świdniku, korzysta wielu mieszkańców województwa lubelskiego. Po latach związanych z pandemią, gdy ruch na lotniskach był mocno ograniczony, a momentami wstrzymany, w roku 2022 wszystko powróciło już w zasadzie do normy, zbliżając się do rekordowych liczb z okresu lat 2016-2018; w minionym roku lotnisko zanotowało ponad 300 tysięcy pasażerów. Na dodatek sierpień poprzedniego roku był rekordowy w całej historii lotniska, gdy w jednym tylko miesiącu obsłużono ponad 47 tysięcy osób. Choć w kraju funkcjonują oczywiście dużo bardziej oblegane lotniska, liczby te pokazują, jak wielu ludzi korzysta z tutejszego portu lotniczego, a znaczna część z nich dojeżdża do niego właśnie z Lublina.

Dla mieszkańców Świdnika

Od czasu powstania tutaj portu lotniczego to z nim Świdnik jest kojarzony przede wszystkim. Nie można jednak zapominać, że to nie jest tylko lokalizacja tutejszego lotniska, ale i stosunkowo duże miasto, które zamieszkuje około 40 tysięcy mieszkańców. Widać przy tym jego dosyć spore uzależnienie od samego Lublina. Wielu ludzi mieszka na co dzień w Świdniku, ale pracuje w Lublinie, pokonując każdego dnia roboczego trasę w obie strony. Można to zrobić samochodem, ale nie wszyscy są zmotoryzowani. W dodatku wiele osób patrzy niechętnie na podróż swoim autem ze względu na potencjalne korki w godzinach szczytu czy problemy z parkowaniem w niektórych miejscach. Dużo ludzi szuka zatem alternatyw, na przykład komunikacji miejskiej czy właśnie taksówek, które pozwolą im pokonać odcinek nie tylko między Lublinem a lotniskiem, ale także samym centrum mieszkalnym Świdnika.

Komunikacja Świdnik-Lublin jest istotna pod wieloma względami. To nie tylko połączenie z tutejszym lotniskiem, ale do tego trasa, którą każdego dnia pokonuje wielu mieszkańców Świdnika, pracujących lub mających inne sprawy do załatwienia w Lublinie. Jeśli nie chcesz jechać własnym samochodem lub komunikacją miejską, skorzystaj w takiej sytuacji z wygodnego i szybkiego transportu naszymi taksówkami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Może Cię zainteresować również

 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Przewóz dzieci taksówką w LubliniePrzewóz dzieci taksówką w Lublinie
  Przewóz dzieci taksówką w Lublinie to temat dla wielu osób wrażliwy, bo chodzi w końcu o bezpieczeństwo najmłodszych. Eko Taxi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dostosowując swoją ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu bez problemu obsługujemy też mniejszych klientów, bez względu na to czy jako rodzic jedziesz razem z nimi, czy ma to być usługa polegająca na przewozie samych dzieci. Sprawdź, jak możemy pomóc.
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...