Komunikacja Świdnik-Lublin

Komunikacja Świdnik-Lublin

Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę połączeń, ważną dla mieszkańców tej okolicy i osób korzystających z tutejszego portu lotniczego. Szczególnie dla tych drugich ważny jest przy tym komfort podróży. Loty samolotami odbywają się na dalekich dystansach i często podróżuje się na dłuższy okres czasu, co oznacza konieczność zabrania ze sobą sporego bagażu. Nie wszyscy są skłonni jeździć z wieloma walizkami autobusem, więc warto rozważyć alternatywę jaką jest taksówka.

SPIS TREŚCI
Jak wygląda transport na tym odcinku?
Wybierz taksówkę
Transport zbiorowy
Z czego wynika popularność podróży na tej trasie?
Lotnisko
Potrzeby mieszkańców

Jakie są opcje w zakresie komunikacji Świdnik-Lublin?

Komunikacja Świdnik-Lublin odbywa się w kilku wariantach. Dostępne są rozwiązania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Do tego dochodzą oferty prywatnych przewoźników, którzy często jeżdżą jednak niezbyt regularnie i tylko, gdy zbiorą odpowiednią liczbę chętnych. Godne rozważenia jest skorzystanie z usług firmy taksówkarskiej, szczególnie w przypadku osób podróżujących w stronę lotniska lub z niego wracających.

Skorzystaj z naszych taksówek

Wyżej wspomnianą trasę możesz pokonać naszą taksówką. Oferujemy kursy zarówno na lotnisko jak i na dowolny adres w samym Świdniku. Oczywiście polecamy nasze usługi także w każdym innym przypadku, gdy potrzebujesz transportu na terenie Lublina czy okolic. Dzięki atrakcyjnym cenom podróżowanie taksówkami nie będzie drogie, a jednocześnie możesz liczyć na duży komfort. Wybierając naszą ofertę, masz możliwość zamówienia taxi typu VAN dla 5-6 osób, na przykład, gdy wybierasz się gdzieś z większą grupą. Jeśli szykujesz się do dłuższego lotu i zabierasz większy bagaż, a masz wątpliwości czy zmieści się on do zwykłego samochodu, możesz zamówić nasze taxi bagażowe. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy również nasze dodatkowe usługi, takie jak: przewóz przesyłek, zakupy z dostawą do domu czy obsługa imprez. W razie jakichkolwiek niejasności zapraszamy do kontaktu.

Transport zbiorowy

Sferę komunikacji miejskiej na tym odcinku można śmiało uznać za naprawdę zadowalającą. Na trasie funkcjonują autobusy linii nr 5, 35 i 55, które są sukcesywnie rozwijane w ramach kolejnych przystanków, doprowadzających połączenia do dalszych ulic Świdnika. Jedynym mankamentem, na który narzeka część mieszkańców, jest częstotliwość kursowania tych linii. Być może ulegnie to poprawie w przyszłości. Lokalne władze nie planują co prawda uruchamiania kolejnych linii na tym dystansie, ale sondują potrzeby mieszkańców w zakresie zwiększonej liczby kursów. Innym, dość korzystnym, wyborem są pociągi POLREGIO kursujące między Lublinem a obszarem miasta Świdnik i pobliskim lotniskiem.

Lotnisko w Lublinie

Dlaczego komunikacja Świdnik-Lublin jest tak ważna?

Komunikacja Świdnik-Lublin jest dość rozbudowana, ale nie może to dziwić, ponieważ zapotrzebowanie jest rzeczywiście ogromne. Rzut oka na parametry tutejszego lotniska jest już jasnym sygnałem, że trasa ta będzie wybierana często przez wiele osób. Nie można jednak zapominać, że odcinek ten bywa pokonywany nie tylko względem portu lotniczego, ale i w stronę innych, na przykład mieszkalnych, części Świdnika.

Popularny port lotniczy

Z portu lotniczego Lublin, który jest zlokalizowany właśnie w Świdniku, korzysta wielu mieszkańców województwa lubelskiego. Po latach związanych z pandemią, gdy ruch na lotniskach był mocno ograniczony, a momentami wstrzymany, w roku 2022 wszystko powróciło już w zasadzie do normy, zbliżając się do rekordowych liczb z okresu lat 2016-2018; w minionym roku lotnisko zanotowało ponad 300 tysięcy pasażerów. Na dodatek sierpień poprzedniego roku był rekordowy w całej historii lotniska, gdy w jednym tylko miesiącu obsłużono ponad 47 tysięcy osób. Choć w kraju funkcjonują oczywiście dużo bardziej oblegane lotniska, liczby te pokazują, jak wielu ludzi korzysta z tutejszego portu lotniczego, a znaczna część z nich dojeżdża do niego właśnie z Lublina.

Dla mieszkańców Świdnika

Od czasu powstania tutaj portu lotniczego to z nim Świdnik jest kojarzony przede wszystkim. Nie można jednak zapominać, że to nie jest tylko lokalizacja tutejszego lotniska, ale i stosunkowo duże miasto, które zamieszkuje około 40 tysięcy mieszkańców. Widać przy tym jego dosyć spore uzależnienie od samego Lublina. Wielu ludzi mieszka na co dzień w Świdniku, ale pracuje w Lublinie, pokonując każdego dnia roboczego trasę w obie strony. Można to zrobić samochodem, ale nie wszyscy są zmotoryzowani. W dodatku wiele osób patrzy niechętnie na podróż swoim autem ze względu na potencjalne korki w godzinach szczytu czy problemy z parkowaniem w niektórych miejscach. Dużo ludzi szuka zatem alternatyw, na przykład komunikacji miejskiej czy właśnie taksówek, które pozwolą im pokonać odcinek nie tylko między Lublinem a lotniskiem, ale także samym centrum mieszkalnym Świdnika.

Komunikacja Świdnik-Lublin jest istotna pod wieloma względami. To nie tylko połączenie z tutejszym lotniskiem, ale do tego trasa, którą każdego dnia pokonuje wielu mieszkańców Świdnika, pracujących lub mających inne sprawy do załatwienia w Lublinie. Jeśli nie chcesz jechać własnym samochodem lub komunikacją miejską, skorzystaj w takiej sytuacji z wygodnego i szybkiego transportu naszymi taksówkami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Może Cię zainteresować również

 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.