Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.

Spis treści
Przegląd lokalizacji godnych uwagi
Podróżuj z Eko Taxi
Co oferujemy?
Korzystne zamówienia z aplikacji

Eko Taxi poleca ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie na pewno można znaleźć w starszej, zabytkowej części miasta. Znajduje się tu i kilka obiektów stanowiących główne atrakcje turystyczne, które nieodmiennie zachwycają jednak swoim wyglądem. Coś dla siebie odnajdą przy tym i entuzjaści poznawania kultury regionu czy przebywania na łonie natury. Oto przegląd wybranych punktów spośród znacznie szerszej listy obszarów, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jednak naprawdę wyjątkowe i wspaniale położone. Widoczny jest tutaj średniowieczny układ urbanistyczny, a wiekowe kamienice absolutnie zachwycają detalami wykończeniowymi, zwłaszcza że znaczna część budynków jest bardzo zadbana, lecz przy utrzymaniu pełnej autentyczności. Spacer po tutejszych uliczkach i zaułkach jest nie tylko urokliwy i pozwala zapoznać się z historią Lublina, ale przede wszystkim jest niesamowitym przeżyciem estetycznym.

Zamek Lubelski

Jest to bezwzględnie najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i trudno się dziwić, zwłaszcza że zamek jest mocno wyeksponowany, gdyż znajduje się na wzgórzu. Jego historia sięga aż XII wieku, lecz na przestrzeni lat budynek ulegał zmianom, był nawet przebudowany, nawiązując do stylu renesansowego, choć obecnie można go już oglądać w zdecydowanie nowszym wydaniu. Dziś jest to główna siedziba Muzeum Lubelskiego, ale przede wszystkim budowla robi ogromne wrażenie z zewnątrz, więc będąc w Lublinie, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Archikatedra Lubelska

Tutejsza archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest naprawdę obszerna i widowiskowo prezentuje się już od zewnątrz. Obiekt budowany był w latach 1586-1604, ale potem kilkukrotnie ulegał sporym zmianom, choćby w 1752 r. po słynnym pożarze. Chcąc docenić piękno tego kościoła, na pewno warto zajrzeć do środka, gdzie odnajdziesz freski namalowane przez Józefa Meyera, XVII-wieczny ołtarz główny oraz wiele przedmiotów niekoniecznie związanych oryginalnie z tą świątynią, w tym choćby takie przeniesione w XIX w. z kościoła św. Michała.

Zabytek w Lublinie

Plac Litewski

Ulokowany jest w centralnym rejonie miasta i jest bardzo charakterystycznym punktem, w którym odbywają się często różnego rodzaju obchody państwowe oraz miejskie imprezy okolicznościowe. Znajdują się tam pomniki Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Nieznanego Żołnierza, a nade wszystko obelisk upamiętniający akt Unii Polsko-Litewskiej z 1569 roku. Po odnowieniu tego widowiskowego placu powstała tam dodatkowo fontanna multimedialna, która, jak sama nazwa wskazuje, poza samą wodą oferuje i bonusowe elementy, a mianowicie światło, dźwięk, obraz oraz lasery. Jest to atrakcja zachwycająca wszystkich mieszkańców i odwiedzających, a otoczenie można spokojnie podziwiać z perspektywy jednej z wielu znajdujących się tam ławek. Jeżeli chodzi o samą fontannę, to okresowo odbywają się z jej udziałem specjalne multimedialne pokazy.

Ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur

Samo Centrum Spotkania Kultur jest bardzo cennym miejscem na mapie Lublina, natomiast pod względem widowiskowości zdecydowanie wyróżnia się dach tego obiektu. Przygotowano tam zielone tarasy, w ramach których pojawiają się rośliny typowe dla tego regionu, w tym gryka, zioła i kwiaty polne. Do tego poza podziwianiem przygotowanej oprawy można przyglądać się panoramie miasta. W otoczeniu ulokowana jest jeszcze Miejska Pasieka Artystyczna, nawiązująca do ogromnej tradycji, jaką niesie ze sobą pszczelarstwo na Lubelszczyźnie.

Zalew Zemborzycki

Na południu Lublina znajduje się popularny Zalew Zemborzycki, choć w zasadzie jego prawidłową nazwą jest Jezioro Zemborzyckie. Duży sztuczny zbiornik wodny prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza że całość jego okolicy jest dobrze zadbana. Można tam podziwiać piękne, naturalne widoki, a wiosną i latem jest to rejon, w którym spore grono mieszkańców regularnie relaksuje się nad wodą, korzystając przy tym szczególnie z przygotowanej plaży z infrastrukturą wypoczynkową.

W ładne miejsca w Lublinie dojedziesz z Eko Taxi

Wybrałeś już ładne miejsca w Lublinie, do których chcesz się udać? W dowolne lokalizacje w mieście i okolicy dojedziesz taksówkami Eko Taxi. Będzie to korzystne rozwiązanie ze względu na komfort, a proponowane przez nas stawki sprawiają, iż takie podróże nie będą drogie. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy i nasze inne usługi, z których możesz korzystać na co dzień. Warto pobrać naszą aplikację, w której zamówisz kursy po jeszcze lepszych cenach.

Nasza oferta

Eko Taxi działa w różnych miastach w kraju i jest sprawdzoną korporacją, gwarantującą tanie i szybkie podróżowanie w dobrej atmosferze. Nie inaczej jest w Lublinie, gdzie nasi kierowcy doskonale znają ten rejon, sprawnie się po nim poruszając. Doskonale znają też oczywiście najpiękniejsze lokalizacje w regionie, więc bez problemu dojedziesz z nami w takie obszary. Możesz skorzystać ze standardowych aut osobowych, ale i pojazdu typu VAN dla 5-6 osób, gdy wybieracie się gdzieś w większej grupie. W obwodzie mamy także taksówki kombi i bagażowe, które sprawdzą się w sytuacjach, gdy jedziesz gdzieś z bagażem lub potrzebujesz przewieźć jakieś większe gabarytowo wyposażenie. Nasi kierowcy mogą pomóc poza tym w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W taksówkach umożliwiamy transport zwierząt.

Nasi stali pasażerowie mają duże ułatwienie w kontekście zamawiania kursów dzięki systemowi IVR, umożliwiającemu aranżowanie przejazdów bez udziału dyspozytora. Ustaw wtedy jeden z trzech najczęściej wybieranych adresów i określ, za ile ma podjechać kierowca. Jest to naprawdę wygodne, a już szczególnie w kontekście godzin szczytowego ruchu. W razie potrzeby w rozmowie z dyspozytorem można zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj kursy w aplikacji

Eko Taxi posiada dedykowaną aplikację mobilną i zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż możesz wtedy dodatkowo oszczędzić. W Lublinie przy kursach zamawianych w ten sposób obowiązują bowiem obniżone stawki i po mieście możesz się przemieszać zawsze za 1,60 zł/km, a poza miastem za 2,80 zł/km. Stawki te będą obowiązywały w dni powszednie, noce, niedziele i święta. W aplikacji działa oprócz tego opcja ceny gwarantowanej, którą zapłacisz po ustawieniu adresu początkowego i końcowego, jeżeli nie dojdzie potem do zmiany trasy. W takiej sytuacji zachowane są korzystne, niskie ceny, a opłata naliczona jest zgodnie z taksometrem.

Ładne miejsca w Lublinie można znaleźć w różnych fragmentach miasta, które całościowo jest zresztą uważane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Doceniają to mieszkańcy i turyści, a z myślą o poruszaniu się po okolicy warto skorzystać z taksówek. Zachęcamy do wybrania przy tym oferty Eko Taxi, z którym możesz liczyć na pewne, a przy tym tanie kursy.

Może Cię zainteresować również

 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Usługi taksówkarskie w LublinieUsługi taksówkarskie w Lublinie
  Usługi taksówkarskie w Lublinie to dość rozbudowany rynek, co przekłada się na atrakcyjność poszczególnych ofert. Osoby wybierające taksówki chcą mieć pewność, że pojadą nimi szybko i bezpiecznie, ale przy tym bez nadwyrężania swojego codziennego budżetu. Z tego względu warto dobrze przemyśleć swój wybór. Jeśli chcesz się cieszyć sprawdzoną ofertą taxi, skorzystaj z Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?
  Jak dojechać na lotnisko w Lublinie? Tutejszy port lotniczy oferuje kilka rozwiązań w tym zakresie, więc warto rozważyć ich zalety i wady, aby dokonać optymalnego wyboru. Wiele zależy również od sytuacji samego podróżującego. Taksówka będzie zawsze dobrym wyborem, zapewniając odpowiedni komfort podróży. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...