Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.

Spis treści
Przegląd lokalizacji godnych uwagi
Podróżuj z Eko Taxi
Co oferujemy?
Korzystne zamówienia z aplikacji

Eko Taxi poleca ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie na pewno można znaleźć w starszej, zabytkowej części miasta. Znajduje się tu i kilka obiektów stanowiących główne atrakcje turystyczne, które nieodmiennie zachwycają jednak swoim wyglądem. Coś dla siebie odnajdą przy tym i entuzjaści poznawania kultury regionu czy przebywania na łonie natury. Oto przegląd wybranych punktów spośród znacznie szerszej listy obszarów, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jednak naprawdę wyjątkowe i wspaniale położone. Widoczny jest tutaj średniowieczny układ urbanistyczny, a wiekowe kamienice absolutnie zachwycają detalami wykończeniowymi, zwłaszcza że znaczna część budynków jest bardzo zadbana, lecz przy utrzymaniu pełnej autentyczności. Spacer po tutejszych uliczkach i zaułkach jest nie tylko urokliwy i pozwala zapoznać się z historią Lublina, ale przede wszystkim jest niesamowitym przeżyciem estetycznym.

Zamek Lubelski

Jest to bezwzględnie najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i trudno się dziwić, zwłaszcza że zamek jest mocno wyeksponowany, gdyż znajduje się na wzgórzu. Jego historia sięga aż XII wieku, lecz na przestrzeni lat budynek ulegał zmianom, był nawet przebudowany, nawiązując do stylu renesansowego, choć obecnie można go już oglądać w zdecydowanie nowszym wydaniu. Dziś jest to główna siedziba Muzeum Lubelskiego, ale przede wszystkim budowla robi ogromne wrażenie z zewnątrz, więc będąc w Lublinie, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Archikatedra Lubelska

Tutejsza archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest naprawdę obszerna i widowiskowo prezentuje się już od zewnątrz. Obiekt budowany był w latach 1586-1604, ale potem kilkukrotnie ulegał sporym zmianom, choćby w 1752 r. po słynnym pożarze. Chcąc docenić piękno tego kościoła, na pewno warto zajrzeć do środka, gdzie odnajdziesz freski namalowane przez Józefa Meyera, XVII-wieczny ołtarz główny oraz wiele przedmiotów niekoniecznie związanych oryginalnie z tą świątynią, w tym choćby takie przeniesione w XIX w. z kościoła św. Michała.

Zabytek w Lublinie

Plac Litewski

Ulokowany jest w centralnym rejonie miasta i jest bardzo charakterystycznym punktem, w którym odbywają się często różnego rodzaju obchody państwowe oraz miejskie imprezy okolicznościowe. Znajdują się tam pomniki Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Nieznanego Żołnierza, a nade wszystko obelisk upamiętniający akt Unii Polsko-Litewskiej z 1569 roku. Po odnowieniu tego widowiskowego placu powstała tam dodatkowo fontanna multimedialna, która, jak sama nazwa wskazuje, poza samą wodą oferuje i bonusowe elementy, a mianowicie światło, dźwięk, obraz oraz lasery. Jest to atrakcja zachwycająca wszystkich mieszkańców i odwiedzających, a otoczenie można spokojnie podziwiać z perspektywy jednej z wielu znajdujących się tam ławek. Jeżeli chodzi o samą fontannę, to okresowo odbywają się z jej udziałem specjalne multimedialne pokazy.

Ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur

Samo Centrum Spotkania Kultur jest bardzo cennym miejscem na mapie Lublina, natomiast pod względem widowiskowości zdecydowanie wyróżnia się dach tego obiektu. Przygotowano tam zielone tarasy, w ramach których pojawiają się rośliny typowe dla tego regionu, w tym gryka, zioła i kwiaty polne. Do tego poza podziwianiem przygotowanej oprawy można przyglądać się panoramie miasta. W otoczeniu ulokowana jest jeszcze Miejska Pasieka Artystyczna, nawiązująca do ogromnej tradycji, jaką niesie ze sobą pszczelarstwo na Lubelszczyźnie.

Zalew Zemborzycki

Na południu Lublina znajduje się popularny Zalew Zemborzycki, choć w zasadzie jego prawidłową nazwą jest Jezioro Zemborzyckie. Duży sztuczny zbiornik wodny prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza że całość jego okolicy jest dobrze zadbana. Można tam podziwiać piękne, naturalne widoki, a wiosną i latem jest to rejon, w którym spore grono mieszkańców regularnie relaksuje się nad wodą, korzystając przy tym szczególnie z przygotowanej plaży z infrastrukturą wypoczynkową.

W ładne miejsca w Lublinie dojedziesz z Eko Taxi

Wybrałeś już ładne miejsca w Lublinie, do których chcesz się udać? W dowolne lokalizacje w mieście i okolicy dojedziesz taksówkami Eko Taxi. Będzie to korzystne rozwiązanie ze względu na komfort, a proponowane przez nas stawki sprawiają, iż takie podróże nie będą drogie. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy i nasze inne usługi, z których możesz korzystać na co dzień. Warto pobrać naszą aplikację, w której zamówisz kursy po jeszcze lepszych cenach.

Nasza oferta

Eko Taxi działa w różnych miastach w kraju i jest sprawdzoną korporacją, gwarantującą tanie i szybkie podróżowanie w dobrej atmosferze. Nie inaczej jest w Lublinie, gdzie nasi kierowcy doskonale znają ten rejon, sprawnie się po nim poruszając. Doskonale znają też oczywiście najpiękniejsze lokalizacje w regionie, więc bez problemu dojedziesz z nami w takie obszary. Możesz skorzystać ze standardowych aut osobowych, ale i pojazdu typu VAN dla 5-6 osób, gdy wybieracie się gdzieś w większej grupie. W obwodzie mamy także taksówki kombi i bagażowe, które sprawdzą się w sytuacjach, gdy jedziesz gdzieś z bagażem lub potrzebujesz przewieźć jakieś większe gabarytowo wyposażenie. Nasi kierowcy mogą pomóc poza tym w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W taksówkach umożliwiamy transport zwierząt.

Nasi stali pasażerowie mają duże ułatwienie w kontekście zamawiania kursów dzięki systemowi IVR, umożliwiającemu aranżowanie przejazdów bez udziału dyspozytora. Ustaw wtedy jeden z trzech najczęściej wybieranych adresów i określ, za ile ma podjechać kierowca. Jest to naprawdę wygodne, a już szczególnie w kontekście godzin szczytowego ruchu. W razie potrzeby w rozmowie z dyspozytorem można zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj kursy w aplikacji

Eko Taxi posiada dedykowaną aplikację mobilną i zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż możesz wtedy dodatkowo oszczędzić. W Lublinie przy kursach zamawianych w ten sposób obowiązują bowiem obniżone stawki i po mieście możesz się przemieszać zawsze za 1,60 zł/km, a poza miastem za 2,80 zł/km. Stawki te będą obowiązywały w dni powszednie, noce, niedziele i święta. W aplikacji działa oprócz tego opcja ceny gwarantowanej, którą zapłacisz po ustawieniu adresu początkowego i końcowego, jeżeli nie dojdzie potem do zmiany trasy. W takiej sytuacji zachowane są korzystne, niskie ceny, a opłata naliczona jest zgodnie z taksometrem.

Ładne miejsca w Lublinie można znaleźć w różnych fragmentach miasta, które całościowo jest zresztą uważane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Doceniają to mieszkańcy i turyści, a z myślą o poruszaniu się po okolicy warto skorzystać z taksówek. Zachęcamy do wybrania przy tym oferty Eko Taxi, z którym możesz liczyć na pewne, a przy tym tanie kursy.

Może Cię zainteresować również

 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.