Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.

Spis treści
Przegląd lokalizacji godnych uwagi
Podróżuj z Eko Taxi
Co oferujemy?
Korzystne zamówienia z aplikacji

Eko Taxi poleca ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie na pewno można znaleźć w starszej, zabytkowej części miasta. Znajduje się tu i kilka obiektów stanowiących główne atrakcje turystyczne, które nieodmiennie zachwycają jednak swoim wyglądem. Coś dla siebie odnajdą przy tym i entuzjaści poznawania kultury regionu czy przebywania na łonie natury. Oto przegląd wybranych punktów spośród znacznie szerszej listy obszarów, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jednak naprawdę wyjątkowe i wspaniale położone. Widoczny jest tutaj średniowieczny układ urbanistyczny, a wiekowe kamienice absolutnie zachwycają detalami wykończeniowymi, zwłaszcza że znaczna część budynków jest bardzo zadbana, lecz przy utrzymaniu pełnej autentyczności. Spacer po tutejszych uliczkach i zaułkach jest nie tylko urokliwy i pozwala zapoznać się z historią Lublina, ale przede wszystkim jest niesamowitym przeżyciem estetycznym.

Zamek Lubelski

Jest to bezwzględnie najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i trudno się dziwić, zwłaszcza że zamek jest mocno wyeksponowany, gdyż znajduje się na wzgórzu. Jego historia sięga aż XII wieku, lecz na przestrzeni lat budynek ulegał zmianom, był nawet przebudowany, nawiązując do stylu renesansowego, choć obecnie można go już oglądać w zdecydowanie nowszym wydaniu. Dziś jest to główna siedziba Muzeum Lubelskiego, ale przede wszystkim budowla robi ogromne wrażenie z zewnątrz, więc będąc w Lublinie, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Archikatedra Lubelska

Tutejsza archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest naprawdę obszerna i widowiskowo prezentuje się już od zewnątrz. Obiekt budowany był w latach 1586-1604, ale potem kilkukrotnie ulegał sporym zmianom, choćby w 1752 r. po słynnym pożarze. Chcąc docenić piękno tego kościoła, na pewno warto zajrzeć do środka, gdzie odnajdziesz freski namalowane przez Józefa Meyera, XVII-wieczny ołtarz główny oraz wiele przedmiotów niekoniecznie związanych oryginalnie z tą świątynią, w tym choćby takie przeniesione w XIX w. z kościoła św. Michała.

Zabytek w Lublinie

Plac Litewski

Ulokowany jest w centralnym rejonie miasta i jest bardzo charakterystycznym punktem, w którym odbywają się często różnego rodzaju obchody państwowe oraz miejskie imprezy okolicznościowe. Znajdują się tam pomniki Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Nieznanego Żołnierza, a nade wszystko obelisk upamiętniający akt Unii Polsko-Litewskiej z 1569 roku. Po odnowieniu tego widowiskowego placu powstała tam dodatkowo fontanna multimedialna, która, jak sama nazwa wskazuje, poza samą wodą oferuje i bonusowe elementy, a mianowicie światło, dźwięk, obraz oraz lasery. Jest to atrakcja zachwycająca wszystkich mieszkańców i odwiedzających, a otoczenie można spokojnie podziwiać z perspektywy jednej z wielu znajdujących się tam ławek. Jeżeli chodzi o samą fontannę, to okresowo odbywają się z jej udziałem specjalne multimedialne pokazy.

Ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur

Samo Centrum Spotkania Kultur jest bardzo cennym miejscem na mapie Lublina, natomiast pod względem widowiskowości zdecydowanie wyróżnia się dach tego obiektu. Przygotowano tam zielone tarasy, w ramach których pojawiają się rośliny typowe dla tego regionu, w tym gryka, zioła i kwiaty polne. Do tego poza podziwianiem przygotowanej oprawy można przyglądać się panoramie miasta. W otoczeniu ulokowana jest jeszcze Miejska Pasieka Artystyczna, nawiązująca do ogromnej tradycji, jaką niesie ze sobą pszczelarstwo na Lubelszczyźnie.

Zalew Zemborzycki

Na południu Lublina znajduje się popularny Zalew Zemborzycki, choć w zasadzie jego prawidłową nazwą jest Jezioro Zemborzyckie. Duży sztuczny zbiornik wodny prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza że całość jego okolicy jest dobrze zadbana. Można tam podziwiać piękne, naturalne widoki, a wiosną i latem jest to rejon, w którym spore grono mieszkańców regularnie relaksuje się nad wodą, korzystając przy tym szczególnie z przygotowanej plaży z infrastrukturą wypoczynkową.

W ładne miejsca w Lublinie dojedziesz z Eko Taxi

Wybrałeś już ładne miejsca w Lublinie, do których chcesz się udać? W dowolne lokalizacje w mieście i okolicy dojedziesz taksówkami Eko Taxi. Będzie to korzystne rozwiązanie ze względu na komfort, a proponowane przez nas stawki sprawiają, iż takie podróże nie będą drogie. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy i nasze inne usługi, z których możesz korzystać na co dzień. Warto pobrać naszą aplikację, w której zamówisz kursy po jeszcze lepszych cenach.

Nasza oferta

Eko Taxi działa w różnych miastach w kraju i jest sprawdzoną korporacją, gwarantującą tanie i szybkie podróżowanie w dobrej atmosferze. Nie inaczej jest w Lublinie, gdzie nasi kierowcy doskonale znają ten rejon, sprawnie się po nim poruszając. Doskonale znają też oczywiście najpiękniejsze lokalizacje w regionie, więc bez problemu dojedziesz z nami w takie obszary. Możesz skorzystać ze standardowych aut osobowych, ale i pojazdu typu VAN dla 5-6 osób, gdy wybieracie się gdzieś w większej grupie. W obwodzie mamy także taksówki kombi i bagażowe, które sprawdzą się w sytuacjach, gdy jedziesz gdzieś z bagażem lub potrzebujesz przewieźć jakieś większe gabarytowo wyposażenie. Nasi kierowcy mogą pomóc poza tym w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W taksówkach umożliwiamy transport zwierząt.

Nasi stali pasażerowie mają duże ułatwienie w kontekście zamawiania kursów dzięki systemowi IVR, umożliwiającemu aranżowanie przejazdów bez udziału dyspozytora. Ustaw wtedy jeden z trzech najczęściej wybieranych adresów i określ, za ile ma podjechać kierowca. Jest to naprawdę wygodne, a już szczególnie w kontekście godzin szczytowego ruchu. W razie potrzeby w rozmowie z dyspozytorem można zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj kursy w aplikacji

Eko Taxi posiada dedykowaną aplikację mobilną i zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż możesz wtedy dodatkowo oszczędzić. W Lublinie przy kursach zamawianych w ten sposób obowiązują bowiem obniżone stawki i po mieście możesz się przemieszać zawsze za 1,60 zł/km, a poza miastem za 2,80 zł/km. Stawki te będą obowiązywały w dni powszednie, noce, niedziele i święta. W aplikacji działa oprócz tego opcja ceny gwarantowanej, którą zapłacisz po ustawieniu adresu początkowego i końcowego, jeżeli nie dojdzie potem do zmiany trasy. W takiej sytuacji zachowane są korzystne, niskie ceny, a opłata naliczona jest zgodnie z taksometrem.

Ładne miejsca w Lublinie można znaleźć w różnych fragmentach miasta, które całościowo jest zresztą uważane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Doceniają to mieszkańcy i turyści, a z myślą o poruszaniu się po okolicy warto skorzystać z taksówek. Zachęcamy do wybrania przy tym oferty Eko Taxi, z którym możesz liczyć na pewne, a przy tym tanie kursy.

Może Cię zainteresować również