Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.

Spis treści
Przegląd lokalizacji godnych uwagi
Podróżuj z Eko Taxi
Co oferujemy?
Korzystne zamówienia z aplikacji

Eko Taxi poleca ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie na pewno można znaleźć w starszej, zabytkowej części miasta. Znajduje się tu i kilka obiektów stanowiących główne atrakcje turystyczne, które nieodmiennie zachwycają jednak swoim wyglądem. Coś dla siebie odnajdą przy tym i entuzjaści poznawania kultury regionu czy przebywania na łonie natury. Oto przegląd wybranych punktów spośród znacznie szerszej listy obszarów, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jednak naprawdę wyjątkowe i wspaniale położone. Widoczny jest tutaj średniowieczny układ urbanistyczny, a wiekowe kamienice absolutnie zachwycają detalami wykończeniowymi, zwłaszcza że znaczna część budynków jest bardzo zadbana, lecz przy utrzymaniu pełnej autentyczności. Spacer po tutejszych uliczkach i zaułkach jest nie tylko urokliwy i pozwala zapoznać się z historią Lublina, ale przede wszystkim jest niesamowitym przeżyciem estetycznym.

Zamek Lubelski

Jest to bezwzględnie najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i trudno się dziwić, zwłaszcza że zamek jest mocno wyeksponowany, gdyż znajduje się na wzgórzu. Jego historia sięga aż XII wieku, lecz na przestrzeni lat budynek ulegał zmianom, był nawet przebudowany, nawiązując do stylu renesansowego, choć obecnie można go już oglądać w zdecydowanie nowszym wydaniu. Dziś jest to główna siedziba Muzeum Lubelskiego, ale przede wszystkim budowla robi ogromne wrażenie z zewnątrz, więc będąc w Lublinie, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Archikatedra Lubelska

Tutejsza archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest naprawdę obszerna i widowiskowo prezentuje się już od zewnątrz. Obiekt budowany był w latach 1586-1604, ale potem kilkukrotnie ulegał sporym zmianom, choćby w 1752 r. po słynnym pożarze. Chcąc docenić piękno tego kościoła, na pewno warto zajrzeć do środka, gdzie odnajdziesz freski namalowane przez Józefa Meyera, XVII-wieczny ołtarz główny oraz wiele przedmiotów niekoniecznie związanych oryginalnie z tą świątynią, w tym choćby takie przeniesione w XIX w. z kościoła św. Michała.

Zabytek w Lublinie

Plac Litewski

Ulokowany jest w centralnym rejonie miasta i jest bardzo charakterystycznym punktem, w którym odbywają się często różnego rodzaju obchody państwowe oraz miejskie imprezy okolicznościowe. Znajdują się tam pomniki Marszałka Józefa Piłsudskiego czy Nieznanego Żołnierza, a nade wszystko obelisk upamiętniający akt Unii Polsko-Litewskiej z 1569 roku. Po odnowieniu tego widowiskowego placu powstała tam dodatkowo fontanna multimedialna, która, jak sama nazwa wskazuje, poza samą wodą oferuje i bonusowe elementy, a mianowicie światło, dźwięk, obraz oraz lasery. Jest to atrakcja zachwycająca wszystkich mieszkańców i odwiedzających, a otoczenie można spokojnie podziwiać z perspektywy jednej z wielu znajdujących się tam ławek. Jeżeli chodzi o samą fontannę, to okresowo odbywają się z jej udziałem specjalne multimedialne pokazy.

Ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur

Samo Centrum Spotkania Kultur jest bardzo cennym miejscem na mapie Lublina, natomiast pod względem widowiskowości zdecydowanie wyróżnia się dach tego obiektu. Przygotowano tam zielone tarasy, w ramach których pojawiają się rośliny typowe dla tego regionu, w tym gryka, zioła i kwiaty polne. Do tego poza podziwianiem przygotowanej oprawy można przyglądać się panoramie miasta. W otoczeniu ulokowana jest jeszcze Miejska Pasieka Artystyczna, nawiązująca do ogromnej tradycji, jaką niesie ze sobą pszczelarstwo na Lubelszczyźnie.

Zalew Zemborzycki

Na południu Lublina znajduje się popularny Zalew Zemborzycki, choć w zasadzie jego prawidłową nazwą jest Jezioro Zemborzyckie. Duży sztuczny zbiornik wodny prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza że całość jego okolicy jest dobrze zadbana. Można tam podziwiać piękne, naturalne widoki, a wiosną i latem jest to rejon, w którym spore grono mieszkańców regularnie relaksuje się nad wodą, korzystając przy tym szczególnie z przygotowanej plaży z infrastrukturą wypoczynkową.

W ładne miejsca w Lublinie dojedziesz z Eko Taxi

Wybrałeś już ładne miejsca w Lublinie, do których chcesz się udać? W dowolne lokalizacje w mieście i okolicy dojedziesz taksówkami Eko Taxi. Będzie to korzystne rozwiązanie ze względu na komfort, a proponowane przez nas stawki sprawiają, iż takie podróże nie będą drogie. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy i nasze inne usługi, z których możesz korzystać na co dzień. Warto pobrać naszą aplikację, w której zamówisz kursy po jeszcze lepszych cenach.

Nasza oferta

Eko Taxi działa w różnych miastach w kraju i jest sprawdzoną korporacją, gwarantującą tanie i szybkie podróżowanie w dobrej atmosferze. Nie inaczej jest w Lublinie, gdzie nasi kierowcy doskonale znają ten rejon, sprawnie się po nim poruszając. Doskonale znają też oczywiście najpiękniejsze lokalizacje w regionie, więc bez problemu dojedziesz z nami w takie obszary. Możesz skorzystać ze standardowych aut osobowych, ale i pojazdu typu VAN dla 5-6 osób, gdy wybieracie się gdzieś w większej grupie. W obwodzie mamy także taksówki kombi i bagażowe, które sprawdzą się w sytuacjach, gdy jedziesz gdzieś z bagażem lub potrzebujesz przewieźć jakieś większe gabarytowo wyposażenie. Nasi kierowcy mogą pomóc poza tym w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W taksówkach umożliwiamy transport zwierząt.

Nasi stali pasażerowie mają duże ułatwienie w kontekście zamawiania kursów dzięki systemowi IVR, umożliwiającemu aranżowanie przejazdów bez udziału dyspozytora. Ustaw wtedy jeden z trzech najczęściej wybieranych adresów i określ, za ile ma podjechać kierowca. Jest to naprawdę wygodne, a już szczególnie w kontekście godzin szczytowego ruchu. W razie potrzeby w rozmowie z dyspozytorem można zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj kursy w aplikacji

Eko Taxi posiada dedykowaną aplikację mobilną i zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż możesz wtedy dodatkowo oszczędzić. W Lublinie przy kursach zamawianych w ten sposób obowiązują bowiem obniżone stawki i po mieście możesz się przemieszać zawsze za 1,60 zł/km, a poza miastem za 2,80 zł/km. Stawki te będą obowiązywały w dni powszednie, noce, niedziele i święta. W aplikacji działa oprócz tego opcja ceny gwarantowanej, którą zapłacisz po ustawieniu adresu początkowego i końcowego, jeżeli nie dojdzie potem do zmiany trasy. W takiej sytuacji zachowane są korzystne, niskie ceny, a opłata naliczona jest zgodnie z taksometrem.

Ładne miejsca w Lublinie można znaleźć w różnych fragmentach miasta, które całościowo jest zresztą uważane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Doceniają to mieszkańcy i turyści, a z myślą o poruszaniu się po okolicy warto skorzystać z taksówek. Zachęcamy do wybrania przy tym oferty Eko Taxi, z którym możesz liczyć na pewne, a przy tym tanie kursy.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.