Lato w Lublinie

Lato w Lublinie

Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.

Spis treści:
Jak zaaranżować wolny czas?
Zwiedzanie
Kina na świeżym powietrzu
Aktywności
Skorzystaj z naszej oferty

Jak zaplanować lato w Lublinie?

Lato w Lublinie to z perspektywy turystów świetna okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Część z nich znajduje się na otwartej przestrzeni, inne są zadaszone, co może zapewnić ulgę w upalne dni. Bardzo ciekawą propozycją są projekcje filmowe na świeżym powietrzu, które można wręcz uznać za domenę tego miasta o tej porze roku. Słoneczne dni zachęcają rzecz jasna do chodzenia, jeżdżenia na rowerze czy spędzenia czasu nad wodą.

Zwiedzanie

Ciepłe dni sprzyjają oczywiście zwiedzaniu choćby Muzeum Historii Miasta Lublina czy Zamku. Rewelacyjną atrakcją na ten okres jest położone niedaleko Muzeum Wsi Lubelskiej, będące obiektem dla całych rodzin. Szukając wytchnienia od słońca, można z kolei udać się do Lubelskiej Trasy Podziemnej. Bardzo dużo radości zapewni sam spacer po tutejszym Starym Mieście, który pozwala przyjrzeć się dokładnie tutejszej architekturze.

Kina plenerowe

Choć wielu osobom takie atrakcje kojarzą się raczej z zachodnimi filmami, realia są takie, iż u nas w kraju również można skorzystać z ofert kin plenerowych. Co więcej, Lublin jest dość wyjątkowym punktem na mapie Polski, jeżeli chodzi o taką ofertę, ponieważ działa tu kilka miejsc tego typu. Większość z nich oferuje pokazy po zachodzie słońca, na które wejście często jest wręcz darmowe lub wiąże się z dosłownie symboliczną opłatą. Do najbardziej znanych placówek tego typu, które otwierają się niemal każdego lata w Lublinie, można zaliczyć Kino Perła oraz Kino w Bramie. Na początku wakacji warto zapoznać się z otwartymi kinami plenerowymi i sprawdzić ich planowane seanse, ponieważ może to być świetny sposób na zaplanowanie wielu letnich wieczorów.

Aktywnie

Podczas gdy jesienią i zimą temperatury oraz opady zniechęcają często do wychodzenia z domu, w okresie letnim bywa zgoła inaczej i patrząc na widoczne na niebie słońce oraz przyjemniejsze temperatury, aż chce się wyjść na zewnątrz. Jest to przy okazji korzystne dla organizmu, pozwalając spalić trochę kalorii i dotlenić się, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Lublin ma pod tym względem mnóstwo do zaoferowania, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Plac brukowany

Szlaki

Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z tutejszych szlaków pieszych, które oferują wędrówki po atrakcyjnych okolicach, połączone z walorami edukacyjnymi, ponieważ po drodze mija się i odwiedza wiele historycznie istotnych punktów. Godny polecenia i chętnie wybierany jest Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, którego przejście zajmuje około 2-3 godziny. Nieco dłuższy, ale wciąż warty uwagi jest Szlak Pamięci Żydów Lubelskich. Intrygujący jest Szlak Znanych Lublinian, który pozwala poznać lub przypomnieć sobie postaci, które były i są mocno utożsamiane z tym regionem. Oprócz tego można się zdecydować na Szlak Wielokulturowy, Szlak Zabytków Architektury lub wiele innych wspaniałych tras po mieście oraz okolicy.

Trasy rowerowe

W Lublinie jest dużo szlaków rowerowych, począwszy od tych całkowicie amatorskich, po bardziej zaawansowane. Z powodzeniem można odnaleźć szlaki o dystansie około 30 kilometrów, które zapewnią wiele frajdy, lecz spokojnie nadadzą się nawet dla osób, które wchodzą na rower tylko okazjonalnie. Po okolicy wyznaczone są również trasy ponad dwukrotnie dłuższe, które dedykowane są już raczej dla osób wytrwałych i regularnie ćwiczących.

Zalew Zemborzycki

Jedną z głównych letnich atrakcji tego rejonu jest na pewno pobliski Zalew Zemborzycki, który jest tak duży, że potocznie często nazywany jest wręcz lokalnym morzem. Można opalać się tam na plaży, jak również wypożyczyć kajaki lub rowery wodne i oddać się sportowym atrakcjom. Ciekawym pomysłem jest także wypożyczenie rowerów i udanie się na przejażdżkę dookoła samego zbiornika.

Spędzasz lato w Lublinie? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Jeżeli planujesz lato w Lublinie i chcesz się komfortowo przemieszczać po mieście oraz okolicy, wybierz ofertę Eko Taxi. Nasze przejazdy są sprawdzone i nie nadwyrężają domowego budżetu, a do tego same kursy zamówisz szybko i wygodnie. Oprócz tego proponujemy też mniej typowe usługi, które są bardzo pomocne dla niektórych klientów.

Korzystna oferta

Eko Taxi to znana korporacja, więc masz gwarancję, że nasze usługi są sprawdzone, a kierowcy będą mili i dowiozą Cię wszędzie na czas. Jednocześnie gwarantujemy niskie ceny, dzięki czemu podróżowanie z nami jest opłacalne dla turystów i mieszkańców. Uruchomiony przez nas system IVR pozwala zamawiać taksówki bez udziału dyspozytora, poprzez dokonanie wyboru spośród trzech najczęściej ustawianych adresów. Polecamy też korzystanie z naszej aplikacji mobilnej. W ofercie mamy również kursy większymi samochodami czy autami bagażowymi. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy mogą poza tym pomóc w przewozie przesyłek czy zakupach na telefon.

Lato w Lublinie jest pełne atrakcji dla odwiedzających i mieszkańców. Można zaplanować zwiedzanie, seanse filmowe czy liczne aktywności. Z myślą o spokojnym dojechaniu w dowolne miejsce w mieście i okolicy zachęcamy do kontaktu i wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...