Lato w Lublinie

Lato w Lublinie

Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.

Spis treści:
Jak zaaranżować wolny czas?
Zwiedzanie
Kina na świeżym powietrzu
Aktywności
Skorzystaj z naszej oferty

Jak zaplanować lato w Lublinie?

Lato w Lublinie to z perspektywy turystów świetna okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Część z nich znajduje się na otwartej przestrzeni, inne są zadaszone, co może zapewnić ulgę w upalne dni. Bardzo ciekawą propozycją są projekcje filmowe na świeżym powietrzu, które można wręcz uznać za domenę tego miasta o tej porze roku. Słoneczne dni zachęcają rzecz jasna do chodzenia, jeżdżenia na rowerze czy spędzenia czasu nad wodą.

Zwiedzanie

Ciepłe dni sprzyjają oczywiście zwiedzaniu choćby Muzeum Historii Miasta Lublina czy Zamku. Rewelacyjną atrakcją na ten okres jest położone niedaleko Muzeum Wsi Lubelskiej, będące obiektem dla całych rodzin. Szukając wytchnienia od słońca, można z kolei udać się do Lubelskiej Trasy Podziemnej. Bardzo dużo radości zapewni sam spacer po tutejszym Starym Mieście, który pozwala przyjrzeć się dokładnie tutejszej architekturze.

Kina plenerowe

Choć wielu osobom takie atrakcje kojarzą się raczej z zachodnimi filmami, realia są takie, iż u nas w kraju również można skorzystać z ofert kin plenerowych. Co więcej, Lublin jest dość wyjątkowym punktem na mapie Polski, jeżeli chodzi o taką ofertę, ponieważ działa tu kilka miejsc tego typu. Większość z nich oferuje pokazy po zachodzie słońca, na które wejście często jest wręcz darmowe lub wiąże się z dosłownie symboliczną opłatą. Do najbardziej znanych placówek tego typu, które otwierają się niemal każdego lata w Lublinie, można zaliczyć Kino Perła oraz Kino w Bramie. Na początku wakacji warto zapoznać się z otwartymi kinami plenerowymi i sprawdzić ich planowane seanse, ponieważ może to być świetny sposób na zaplanowanie wielu letnich wieczorów.

Aktywnie

Podczas gdy jesienią i zimą temperatury oraz opady zniechęcają często do wychodzenia z domu, w okresie letnim bywa zgoła inaczej i patrząc na widoczne na niebie słońce oraz przyjemniejsze temperatury, aż chce się wyjść na zewnątrz. Jest to przy okazji korzystne dla organizmu, pozwalając spalić trochę kalorii i dotlenić się, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Lublin ma pod tym względem mnóstwo do zaoferowania, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Plac brukowany

Szlaki

Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z tutejszych szlaków pieszych, które oferują wędrówki po atrakcyjnych okolicach, połączone z walorami edukacyjnymi, ponieważ po drodze mija się i odwiedza wiele historycznie istotnych punktów. Godny polecenia i chętnie wybierany jest Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, którego przejście zajmuje około 2-3 godziny. Nieco dłuższy, ale wciąż warty uwagi jest Szlak Pamięci Żydów Lubelskich. Intrygujący jest Szlak Znanych Lublinian, który pozwala poznać lub przypomnieć sobie postaci, które były i są mocno utożsamiane z tym regionem. Oprócz tego można się zdecydować na Szlak Wielokulturowy, Szlak Zabytków Architektury lub wiele innych wspaniałych tras po mieście oraz okolicy.

Trasy rowerowe

W Lublinie jest dużo szlaków rowerowych, począwszy od tych całkowicie amatorskich, po bardziej zaawansowane. Z powodzeniem można odnaleźć szlaki o dystansie około 30 kilometrów, które zapewnią wiele frajdy, lecz spokojnie nadadzą się nawet dla osób, które wchodzą na rower tylko okazjonalnie. Po okolicy wyznaczone są również trasy ponad dwukrotnie dłuższe, które dedykowane są już raczej dla osób wytrwałych i regularnie ćwiczących.

Zalew Zemborzycki

Jedną z głównych letnich atrakcji tego rejonu jest na pewno pobliski Zalew Zemborzycki, który jest tak duży, że potocznie często nazywany jest wręcz lokalnym morzem. Można opalać się tam na plaży, jak również wypożyczyć kajaki lub rowery wodne i oddać się sportowym atrakcjom. Ciekawym pomysłem jest także wypożyczenie rowerów i udanie się na przejażdżkę dookoła samego zbiornika.

Spędzasz lato w Lublinie? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Jeżeli planujesz lato w Lublinie i chcesz się komfortowo przemieszczać po mieście oraz okolicy, wybierz ofertę Eko Taxi. Nasze przejazdy są sprawdzone i nie nadwyrężają domowego budżetu, a do tego same kursy zamówisz szybko i wygodnie. Oprócz tego proponujemy też mniej typowe usługi, które są bardzo pomocne dla niektórych klientów.

Korzystna oferta

Eko Taxi to znana korporacja, więc masz gwarancję, że nasze usługi są sprawdzone, a kierowcy będą mili i dowiozą Cię wszędzie na czas. Jednocześnie gwarantujemy niskie ceny, dzięki czemu podróżowanie z nami jest opłacalne dla turystów i mieszkańców. Uruchomiony przez nas system IVR pozwala zamawiać taksówki bez udziału dyspozytora, poprzez dokonanie wyboru spośród trzech najczęściej ustawianych adresów. Polecamy też korzystanie z naszej aplikacji mobilnej. W ofercie mamy również kursy większymi samochodami czy autami bagażowymi. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy mogą poza tym pomóc w przewozie przesyłek czy zakupach na telefon.

Lato w Lublinie jest pełne atrakcji dla odwiedzających i mieszkańców. Można zaplanować zwiedzanie, seanse filmowe czy liczne aktywności. Z myślą o spokojnym dojechaniu w dowolne miejsce w mieście i okolicy zachęcamy do kontaktu i wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również