Lato w Lublinie

Lato w Lublinie

Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.

Spis treści:
Jak zaaranżować wolny czas?
Zwiedzanie
Kina na świeżym powietrzu
Aktywności
Skorzystaj z naszej oferty

Jak zaplanować lato w Lublinie?

Lato w Lublinie to z perspektywy turystów świetna okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Część z nich znajduje się na otwartej przestrzeni, inne są zadaszone, co może zapewnić ulgę w upalne dni. Bardzo ciekawą propozycją są projekcje filmowe na świeżym powietrzu, które można wręcz uznać za domenę tego miasta o tej porze roku. Słoneczne dni zachęcają rzecz jasna do chodzenia, jeżdżenia na rowerze czy spędzenia czasu nad wodą.

Zwiedzanie

Ciepłe dni sprzyjają oczywiście zwiedzaniu choćby Muzeum Historii Miasta Lublina czy Zamku. Rewelacyjną atrakcją na ten okres jest położone niedaleko Muzeum Wsi Lubelskiej, będące obiektem dla całych rodzin. Szukając wytchnienia od słońca, można z kolei udać się do Lubelskiej Trasy Podziemnej. Bardzo dużo radości zapewni sam spacer po tutejszym Starym Mieście, który pozwala przyjrzeć się dokładnie tutejszej architekturze.

Kina plenerowe

Choć wielu osobom takie atrakcje kojarzą się raczej z zachodnimi filmami, realia są takie, iż u nas w kraju również można skorzystać z ofert kin plenerowych. Co więcej, Lublin jest dość wyjątkowym punktem na mapie Polski, jeżeli chodzi o taką ofertę, ponieważ działa tu kilka miejsc tego typu. Większość z nich oferuje pokazy po zachodzie słońca, na które wejście często jest wręcz darmowe lub wiąże się z dosłownie symboliczną opłatą. Do najbardziej znanych placówek tego typu, które otwierają się niemal każdego lata w Lublinie, można zaliczyć Kino Perła oraz Kino w Bramie. Na początku wakacji warto zapoznać się z otwartymi kinami plenerowymi i sprawdzić ich planowane seanse, ponieważ może to być świetny sposób na zaplanowanie wielu letnich wieczorów.

Aktywnie

Podczas gdy jesienią i zimą temperatury oraz opady zniechęcają często do wychodzenia z domu, w okresie letnim bywa zgoła inaczej i patrząc na widoczne na niebie słońce oraz przyjemniejsze temperatury, aż chce się wyjść na zewnątrz. Jest to przy okazji korzystne dla organizmu, pozwalając spalić trochę kalorii i dotlenić się, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Lublin ma pod tym względem mnóstwo do zaoferowania, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Plac brukowany

Szlaki

Zarówno turyści, jak i mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z tutejszych szlaków pieszych, które oferują wędrówki po atrakcyjnych okolicach, połączone z walorami edukacyjnymi, ponieważ po drodze mija się i odwiedza wiele historycznie istotnych punktów. Godny polecenia i chętnie wybierany jest Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, którego przejście zajmuje około 2-3 godziny. Nieco dłuższy, ale wciąż warty uwagi jest Szlak Pamięci Żydów Lubelskich. Intrygujący jest Szlak Znanych Lublinian, który pozwala poznać lub przypomnieć sobie postaci, które były i są mocno utożsamiane z tym regionem. Oprócz tego można się zdecydować na Szlak Wielokulturowy, Szlak Zabytków Architektury lub wiele innych wspaniałych tras po mieście oraz okolicy.

Trasy rowerowe

W Lublinie jest dużo szlaków rowerowych, począwszy od tych całkowicie amatorskich, po bardziej zaawansowane. Z powodzeniem można odnaleźć szlaki o dystansie około 30 kilometrów, które zapewnią wiele frajdy, lecz spokojnie nadadzą się nawet dla osób, które wchodzą na rower tylko okazjonalnie. Po okolicy wyznaczone są również trasy ponad dwukrotnie dłuższe, które dedykowane są już raczej dla osób wytrwałych i regularnie ćwiczących.

Zalew Zemborzycki

Jedną z głównych letnich atrakcji tego rejonu jest na pewno pobliski Zalew Zemborzycki, który jest tak duży, że potocznie często nazywany jest wręcz lokalnym morzem. Można opalać się tam na plaży, jak również wypożyczyć kajaki lub rowery wodne i oddać się sportowym atrakcjom. Ciekawym pomysłem jest także wypożyczenie rowerów i udanie się na przejażdżkę dookoła samego zbiornika.

Spędzasz lato w Lublinie? Skorzystaj z usług Eko Taxi

Jeżeli planujesz lato w Lublinie i chcesz się komfortowo przemieszczać po mieście oraz okolicy, wybierz ofertę Eko Taxi. Nasze przejazdy są sprawdzone i nie nadwyrężają domowego budżetu, a do tego same kursy zamówisz szybko i wygodnie. Oprócz tego proponujemy też mniej typowe usługi, które są bardzo pomocne dla niektórych klientów.

Korzystna oferta

Eko Taxi to znana korporacja, więc masz gwarancję, że nasze usługi są sprawdzone, a kierowcy będą mili i dowiozą Cię wszędzie na czas. Jednocześnie gwarantujemy niskie ceny, dzięki czemu podróżowanie z nami jest opłacalne dla turystów i mieszkańców. Uruchomiony przez nas system IVR pozwala zamawiać taksówki bez udziału dyspozytora, poprzez dokonanie wyboru spośród trzech najczęściej ustawianych adresów. Polecamy też korzystanie z naszej aplikacji mobilnej. W ofercie mamy również kursy większymi samochodami czy autami bagażowymi. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy mogą poza tym pomóc w przewozie przesyłek czy zakupach na telefon.

Lato w Lublinie jest pełne atrakcji dla odwiedzających i mieszkańców. Można zaplanować zwiedzanie, seanse filmowe czy liczne aktywności. Z myślą o spokojnym dojechaniu w dowolne miejsce w mieście i okolicy zachęcamy do kontaktu i wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.