Lubelskie atrakcje na weekend

Lubelskie atrakcje na weekend

Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.

SPIS TREŚCI
Nasza oferta
Rekomendowane miejsca

Dojedź z Eko Taxi do wybranych lubelskich atrakcji na weekend!

Lubelskie atrakcje na weekend rozlokowane są w różnych rejonach miasta, a czasem nawet poza jego ścisłymi granicami. Z tego względu istotne jest zaplanowanie sprawnego transportu, żeby dojechać wszędzie bez problemu, a przy tym możliwie jak najszybciej, żeby nie tracić cennego czasu, który można przeznaczyć na zwiedzanie. Chcąc uniknąć korków czy problemów z parkowaniem, lepiej zrezygnować z własnego samochodu, a wygodniejsze od komunikacji miejskiej z pewnością będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.

Nasza oferta

Eko Taxi to sprawdzona firma taksówkarska, która funkcjonuje w kilku dużych miastach w całym kraju, w tym właśnie w Lublinie. Charakteryzuje nas jakże cenne połączenie wysokiej jakości usług, z niskimi cenami. Dzięki temu podróżowanie z nami jest nie tylko wygodne, ale do tego opłacalne. Istnieje możliwość zamówienia większego auta kombi czy samochodu typu VAN dla 5-6 osób. Zachęcamy do zamawiania naszych taksówek telefonicznie. Oprócz klasycznych przejazdów, w Eko Taxi dostępne są również usługi dodatkowe, takie jak: przewóz zwierząt, przewóz przesyłek, taksówka bagażowa czy zakupy na telefon z dowozem. W razie jakichkolwiek pytań czy niejasności, zapraszamy do kontaktu.

Kamienice w Lublinie

Polecane lubelskie atrakcje na weekend

Lubelskie atrakcje na weekend to bogata lista miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć podczas pobytu w Lublinie. Charakterystyczne dla tego miasta jest jednocześnie duże zróżnicowanie wśród różnych charakterystycznych obiektów. Można tu zarówno podziwiać okazałą architekturę, poznawać historię regionu, jak i odprężyć się bardziej na świeżym powietrzu. Oto wybrane lokalizacje, które warto odwiedzić podczas takiego krótkiego wypadu do Lublina.

Zamek Lubelski

Szczególnie osoby będące w Lublinie po raz pierwszy, absolutnie nie powinny pominąć Zamku Lubelskiego. To flagowa atrakcja tego miasta, która imponuje z zewnątrz i zachwyca w środku. Zdecydowanie warto zdecydować się na zwiedzenie znajdującej się tam Kaplicy Trójcy Świętej. Duże wrażenie robi też wieża zamkowa, czyli tzw. donżon. W Zamku ulokowany jest do tego oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, więc można obejrzeć różne ciekawe ekspozycje.

Brama Krakowska

Kolejnym charakterystycznym i godnym zobaczenia miejscem jest Brama Krakowska, która powstała w XIV w. z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Jest to pozostałość po XIV-wiecznych murach obronnych. We wnętrzu zorganizowano obecnie Muzeum Historii Miasta Lublina, które posiada bardzo ciekawe zbiory dające możliwość zobaczenia choćby dawnych mechanizmów zegarowych czy dzwonu. Z kolei z najwyższego piętra muzeum rozpościera się piękny widok na lubelskie kamienice.

Rynek i Trybunał Koronny

Rynek w Lublinie jest bardzo urokliwy. Poza przespacerowaniem się placem i zajrzeniem na kawę czy obiad do tutejszych restauracji, warto zwrócić uwagę na Trybunał Główny Koronny znajdujący się w centralnym punkcie Rynku. W jego podziemiach znajduje się do tego inna ciekawa atrakcja, czyli Lubelska Trasa Podziemna.

Stare Miasto

Będąc w Lublinie, nawet na jeden dzień, warto poświęcić chwilę na spokojne przejście się uliczkami Starego Miasta i podziwianie tutejszych kamienic. Przy jednej z nich znajduje się charakterystyczny Kamień Nieszczęścia, według legend przynoszący pecha osobom, które się do niego zbyt bardzo zbliżą lub go dotkną. Miejscem, przy którym warto się na chwilę zatrzymać, jest na pewno Plac po Farze, gdzie wyeksponowano odtworzone fundamenty kościoła farnego św. Michała Archanioła. Obecnie jest to przy okazji miejsce spotkań samych mieszkańców Lublina, więc można tam poczuć prawdziwą atmosferę tego miasta. Przy okazji zwiedzania tych okolic warto wejść również na Wieżę Trynitarską czy przyjrzeć się okazałej archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

Plac Litewski i Pomnik Unii Lubelskiej

Pięknym punktem Lublina jest Plac Litewski, na którym znajduje się pomnik Unii Lubelskiej. Ponadto można tam znaleźć pomnik Konstytucji 3 Maja i pomnik Nieznanego Żołnierza. Oprócz takich tradycyjnych zabytków, wizytówką tego placu stała się nowoczesna fontanna multimedialna wzbogacona specjalnymi pokazami ze światłami i dźwiękiem. Element ten robi szczególne wrażenie po zmroku, więc dobrze jest zaplanować spacer w tej okolicy w godzinach wieczornych.

Państwowe Muzeum na Majdanku

Państwowe Muzeum na Majdanku było pierwszym takim obiektem w Europie poświęconym ofiarom II Wojny Światowej. Zwiedzanie terenu dawnego obozu koncentracyjnego to przeżycie głębokie i pełne smutku oraz zadumy, ale będąc w Lublinie koniecznie warto się udać w to miejsce, które nawiązuje do czarnego okresu historii naszego kraju.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Chcąc odstąpić na chwilę od zgiełku miasta, można się zdecydować na odwiedzenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Ten wyjątkowy skansen prezentuje wiejską zabudowę, dwór, a nawet fragment przedwojennego prowincjonalnego miasteczka, co pozwala na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał ten region w dawnych czasach. Na miejscu można również spotkać wiele zwierząt. Jest to wspaniałe miejsce, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Lubelskie atrakcje na weekend zachwycają różnorodnością. Można tu zaplanować jeden lub dwa dni wypełnione zwiedzaniem od rana do wieczora, z gwarancją, że nie będzie w ciągu nich miejsca na nudę. Do wybranych przez siebie punktów dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...