Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas maluchom przebywającym w mieście. Lublin dla dzieci może okazać się miastem tysiąca tajemnic. Trzeba jednak odpowiedniego podejścia, by najmłodsi turyści zafascynowali się miejscówkami zlokalizowanymi na mapie miasta. Jest tu bowiem sporo rzeczy do odkrycia, o czym przeczytasz w artykule stworzonym przez zespół Eko Taxi! Zobacz, dokąd udać się z fanem kolorowych placów zabaw, a także gdzie powędrować z maluchem w wózku lub spacerówce! Rodzicu i opiekunie – oto poradnik dla Ciebie i Twojego dziecka!

Spis treści
Miejskie parki
Atrakcje dla ciekawskich
Kosmiczny plac zabaw i nie tylko
Jak poruszać się po mieście z dzieckiem?

Który park dla dzieci w Lublinie będzie najbardziej interesujący?

Park dla dzieci w Lublinie nadaje się zarówno na spokojny spacer z wózkiem, jak i szaloną zabawę dla starszych pociech. Rodzinom, które do miasta przyjechały z kilkulatkami polecamy zwłaszcza wizytę w parku Jana Pawła II, rozciągającego się na ponad 22 ha. Poza licznymi ścieżkami rowerowymi i pagórkami, na których maluchy mogą dać upust swojej energii, na terenie parku znajdują się ogrodzony plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, czy boiska do gry w kosza i siatkówkę. W wybrane dni można być także świadkiem zajęć tanecznych, odbywających się na zbudowanym tu mini amfiteatrze. Teren parku Jana Pawła II będzie atrakcyjny także dla rodziców – mogą oni podziwiać znajdujące się tu rabaty kwiatowe i drzewa, pozwalając dzieciom na swobodną i bezpieczną zabawę z dala od ruchliwych ulic.

Warto zaplanować także wizytę w Ogrodzie Botanicznym

Małym odkrywcom polecamy także wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie bliżej przyjrzeć się można fascynującemu życiu roślin. Na terenie ogrodu zobaczyć można między innymi pachnące Rosarium, niezwykłe Alpinarium, a nawet rośliny tropikalne! Zarządca terenu, czyli Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie stara się organizować cykliczne warsztaty i spotkania dla najmłodszych. Tylko w ostatnim czasie w Ogrodzie Botanicznym odbyła się między innymi fascynująca Noc Biologów czy specjalne zajęcia prowadzone dla dzieci ze szkół podstawowych. Do Ogrodu Botanicznego polecamy udawać się także rodzicom najmniejszych dzieci – zadbane alejki i tematyczne ścieżki będą świetnym uzupełnieniem spaceru z wózkiem.

Dziewczynka z balonami

Atrakcje w Lublinie dla dzieci lubiących poznawać świat

Atrakcji w Lublinie dla dzieci jest znacznie więcej! Eko Taxi poleca między innymi wizyty w miejscach, gdzie obcować można z niecodziennymi zwierzętami. W Ogrodzie Saskim maluchy przyjrzeć się będą mogły kolorowym pawiom, z kolei w Małym Zoo poznają urocze kuce szetlandzkie, muflony czy… dziki! Tym rodzinom, które na co dzień mieszkają w mieście i chciałyby pokazać najmłodszym życie na wsi polecamy wizytę w Muzeum Wsi Lubelskiej. Poza ciekawymi eksponatami maluchy na własne oczy zobaczą drewniany młyn, czy dom pokryty strzechą. Jak tam dotrzeć? Najlepiej prywatnym samochodem osobowym, bądź taksówką. Kierowcy Eko Taxi zwykle przewożą pasażerów z centrum miasta do Muzeum Wsi Lubelskiej w mniej niż 10 minut.

Lubelskie kina, baseny, parki rozrywki

Nie możemy zapomnieć, że Lublin proponuje najmłodszym spędzanie czasu w licznych centrach kultury. W mieście funkcjonuje kilka kin oraz basenów, do których wchodzić można codziennie. Dodatkowo maluchy mogą odwiedzić dedykowane im parki trampolin czy umieszczone w budynkach parki rozrywki. Latem w mieście pojawiają się również liczne lunaparki, gdzie poza zabawą na karuzelach najmłodsi zjeść mogą kolorową watę cukrową i popcorn. Nie można zapomnieć także o ofercie teatrów i sali koncertowych – spektakle i musicale dla dzieci odbywają się niemal codziennie. O ich szczegółowych datach dowiedzieć się można z miejskich portali udostępniających harmonogram odbywających się w mieście imprez. W najbliższym czasie będzie to między innymi spektakl „Mały Książę” czy Ogólnopolski Festiwal Animacji.

Kosmiczny plac zabaw dla dzieci w Lublinie. Gdzie go znaleźć?

Plac zabaw dla dzieci w Lublinie może mieć niezwykłą formę – tak jest w przypadku kosmicznego placu zabaw na Gądowie Małym. Z inicjatywy mieszkańców tego lubelskiego osiedla powstał teren, gdzie dzieci obcować mogą z przyrządami do zabaw nie z tej ziemi! Są to między innymi okrągłe planety, czy huśtawki do treningu równowagi. Dedykowane dzieciom konstrukcje umieszczone zostały na podłożu przypominającym Układ Słoneczny – przez to wizyta na kosmicznym placu zabaw ma również wymiar edukacyjny! Oczywiście, tak jak w przypadku pozostałych placów zabaw na mapie miasta, za wejście na jego teren nie trzeba płacić. Rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech, które bawić się będą na ogrodzonej powierzchni. Jako Eko Taxi z chęcią dowieziemy małych pasażerów na kosmiczny plac zabaw na Gądowie Małym!

Tu także spędzisz czas na świeżym powietrzu!

Podczas wycieczki do miasta nie można podarować sobie zwiedzania zabytków. Okazuje się, że dzięki specjalnym szlakom tematycznym historią Lublina zainteresować można również najmłodszych. Rodzinom z małymi dziećmi polecamy wybór w szczególności Szlaku Legend Lubelskich, ponieważ podczas trasy przebiegającej przez Stare Miasto towarzyszem turystów jest… pluszowy koziołek! Starsze pociechy będą zadowolone zwłaszcza z odwiedzin w Lubelskiej Trasie Podziemnej. Szlak, który swój początek ma w piwnicy Trybunału Koronnego, ciągnie się podziemnymi korytarzami aż do placu po Farze. Gwarantujemy, że podczas zwiedzania duzi i mali odkrywcy zaspokoją swój głód przygód!

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi?

Lublin z dziećmi pokonywać warto samochodem. Komunikacja miejska jest zwykle zatłoczona, a dodatkowo miejskie autobusy nie docierają bezpośrednio pod wybrane lokalizacje. Dla malucha może być to powód do niezadowolenia, dlatego nie rekomendujemy tego środka transportu. Łatwiej będzie poruszać się prywatnym autem, bądź taksówką, gdzie dzieci przebywają w bezpiecznych fotelikach, a ich akcesoria (wózki, spacerówki, torby z zabawkami i artykułami pielęgnacyjnymi) przebywają w bagażnikach.

Te z rodzin, które nie posiadają własnych samochodów, mogą skorzystać z pomocy kierowców Eko Taxi. Dysponujemy autami mogącymi przewieźć nawet ośmiu pasażerów, a najmniejsze dzieci mogą liczyć na przewóz w specjalnych fotelikach. Opłata za kilometr wynieść może już 1,60 zł. Proponujemy tanie, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne przejazdy dla rodzin z dziećmi, które poznać chcą uroki Lublina. Co najważniejsze, poza kontaktem telefonicznym umożliwiamy także zamawianie kursów online, przez co aby zamówić taksówkę, nie trzeba budzić śpiącego dziecka. Wystarczy kilka kliknięć na telefonie.

W Lublinie nie można się nudzić – zwłaszcza, gdy jest się dzieckiem! Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi rodzice będą potrafili zaproponować maluchom ciekawe atrakcje niezależnie od tego, czy są w mieście na weekend, a może mieszkają w nim na stałe. Zwłaszcza, że dzięki podróżowaniu z Eko Taxi dotarcie do wybranego punktu na mapie nie zajmuje dużo czasu i jest bezpieczne dla najmniejszych pasażerów!

Może Cię zainteresować również