Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas maluchom przebywającym w mieście. Lublin dla dzieci może okazać się miastem tysiąca tajemnic. Trzeba jednak odpowiedniego podejścia, by najmłodsi turyści zafascynowali się miejscówkami zlokalizowanymi na mapie miasta. Jest tu bowiem sporo rzeczy do odkrycia, o czym przeczytasz w artykule stworzonym przez zespół Eko Taxi! Zobacz, dokąd udać się z fanem kolorowych placów zabaw, a także gdzie powędrować z maluchem w wózku lub spacerówce! Rodzicu i opiekunie – oto poradnik dla Ciebie i Twojego dziecka!

Spis treści
Miejskie parki
Atrakcje dla ciekawskich
Kosmiczny plac zabaw i nie tylko
Jak poruszać się po mieście z dzieckiem?

Który park dla dzieci w Lublinie będzie najbardziej interesujący?

Park dla dzieci w Lublinie nadaje się zarówno na spokojny spacer z wózkiem, jak i szaloną zabawę dla starszych pociech. Rodzinom, które do miasta przyjechały z kilkulatkami polecamy zwłaszcza wizytę w parku Jana Pawła II, rozciągającego się na ponad 22 ha. Poza licznymi ścieżkami rowerowymi i pagórkami, na których maluchy mogą dać upust swojej energii, na terenie parku znajdują się ogrodzony plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, czy boiska do gry w kosza i siatkówkę. W wybrane dni można być także świadkiem zajęć tanecznych, odbywających się na zbudowanym tu mini amfiteatrze. Teren parku Jana Pawła II będzie atrakcyjny także dla rodziców – mogą oni podziwiać znajdujące się tu rabaty kwiatowe i drzewa, pozwalając dzieciom na swobodną i bezpieczną zabawę z dala od ruchliwych ulic.

Warto zaplanować także wizytę w Ogrodzie Botanicznym

Małym odkrywcom polecamy także wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie bliżej przyjrzeć się można fascynującemu życiu roślin. Na terenie ogrodu zobaczyć można między innymi pachnące Rosarium, niezwykłe Alpinarium, a nawet rośliny tropikalne! Zarządca terenu, czyli Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie stara się organizować cykliczne warsztaty i spotkania dla najmłodszych. Tylko w ostatnim czasie w Ogrodzie Botanicznym odbyła się między innymi fascynująca Noc Biologów czy specjalne zajęcia prowadzone dla dzieci ze szkół podstawowych. Do Ogrodu Botanicznego polecamy udawać się także rodzicom najmniejszych dzieci – zadbane alejki i tematyczne ścieżki będą świetnym uzupełnieniem spaceru z wózkiem.

Dziewczynka z balonami

Atrakcje w Lublinie dla dzieci lubiących poznawać świat

Atrakcji w Lublinie dla dzieci jest znacznie więcej! Eko Taxi poleca między innymi wizyty w miejscach, gdzie obcować można z niecodziennymi zwierzętami. W Ogrodzie Saskim maluchy przyjrzeć się będą mogły kolorowym pawiom, z kolei w Małym Zoo poznają urocze kuce szetlandzkie, muflony czy… dziki! Tym rodzinom, które na co dzień mieszkają w mieście i chciałyby pokazać najmłodszym życie na wsi polecamy wizytę w Muzeum Wsi Lubelskiej. Poza ciekawymi eksponatami maluchy na własne oczy zobaczą drewniany młyn, czy dom pokryty strzechą. Jak tam dotrzeć? Najlepiej prywatnym samochodem osobowym, bądź taksówką. Kierowcy Eko Taxi zwykle przewożą pasażerów z centrum miasta do Muzeum Wsi Lubelskiej w mniej niż 10 minut.

Lubelskie kina, baseny, parki rozrywki

Nie możemy zapomnieć, że Lublin proponuje najmłodszym spędzanie czasu w licznych centrach kultury. W mieście funkcjonuje kilka kin oraz basenów, do których wchodzić można codziennie. Dodatkowo maluchy mogą odwiedzić dedykowane im parki trampolin czy umieszczone w budynkach parki rozrywki. Latem w mieście pojawiają się również liczne lunaparki, gdzie poza zabawą na karuzelach najmłodsi zjeść mogą kolorową watę cukrową i popcorn. Nie można zapomnieć także o ofercie teatrów i sali koncertowych – spektakle i musicale dla dzieci odbywają się niemal codziennie. O ich szczegółowych datach dowiedzieć się można z miejskich portali udostępniających harmonogram odbywających się w mieście imprez. W najbliższym czasie będzie to między innymi spektakl „Mały Książę” czy Ogólnopolski Festiwal Animacji.

Kosmiczny plac zabaw dla dzieci w Lublinie. Gdzie go znaleźć?

Plac zabaw dla dzieci w Lublinie może mieć niezwykłą formę – tak jest w przypadku kosmicznego placu zabaw na Gądowie Małym. Z inicjatywy mieszkańców tego lubelskiego osiedla powstał teren, gdzie dzieci obcować mogą z przyrządami do zabaw nie z tej ziemi! Są to między innymi okrągłe planety, czy huśtawki do treningu równowagi. Dedykowane dzieciom konstrukcje umieszczone zostały na podłożu przypominającym Układ Słoneczny – przez to wizyta na kosmicznym placu zabaw ma również wymiar edukacyjny! Oczywiście, tak jak w przypadku pozostałych placów zabaw na mapie miasta, za wejście na jego teren nie trzeba płacić. Rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech, które bawić się będą na ogrodzonej powierzchni. Jako Eko Taxi z chęcią dowieziemy małych pasażerów na kosmiczny plac zabaw na Gądowie Małym!

Tu także spędzisz czas na świeżym powietrzu!

Podczas wycieczki do miasta nie można podarować sobie zwiedzania zabytków. Okazuje się, że dzięki specjalnym szlakom tematycznym historią Lublina zainteresować można również najmłodszych. Rodzinom z małymi dziećmi polecamy wybór w szczególności Szlaku Legend Lubelskich, ponieważ podczas trasy przebiegającej przez Stare Miasto towarzyszem turystów jest… pluszowy koziołek! Starsze pociechy będą zadowolone zwłaszcza z odwiedzin w Lubelskiej Trasie Podziemnej. Szlak, który swój początek ma w piwnicy Trybunału Koronnego, ciągnie się podziemnymi korytarzami aż do placu po Farze. Gwarantujemy, że podczas zwiedzania duzi i mali odkrywcy zaspokoją swój głód przygód!

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi?

Lublin z dziećmi pokonywać warto samochodem. Komunikacja miejska jest zwykle zatłoczona, a dodatkowo miejskie autobusy nie docierają bezpośrednio pod wybrane lokalizacje. Dla malucha może być to powód do niezadowolenia, dlatego nie rekomendujemy tego środka transportu. Łatwiej będzie poruszać się prywatnym autem, bądź taksówką, gdzie dzieci przebywają w bezpiecznych fotelikach, a ich akcesoria (wózki, spacerówki, torby z zabawkami i artykułami pielęgnacyjnymi) przebywają w bagażnikach.

Te z rodzin, które nie posiadają własnych samochodów, mogą skorzystać z pomocy kierowców Eko Taxi. Dysponujemy autami mogącymi przewieźć nawet ośmiu pasażerów, a najmniejsze dzieci mogą liczyć na przewóz w specjalnych fotelikach. Opłata za kilometr wynieść może już 1,60 zł. Proponujemy tanie, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne przejazdy dla rodzin z dziećmi, które poznać chcą uroki Lublina. Co najważniejsze, poza kontaktem telefonicznym umożliwiamy także zamawianie kursów online, przez co aby zamówić taksówkę, nie trzeba budzić śpiącego dziecka. Wystarczy kilka kliknięć na telefonie.

W Lublinie nie można się nudzić – zwłaszcza, gdy jest się dzieckiem! Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi rodzice będą potrafili zaproponować maluchom ciekawe atrakcje niezależnie od tego, czy są w mieście na weekend, a może mieszkają w nim na stałe. Zwłaszcza, że dzięki podróżowaniu z Eko Taxi dotarcie do wybranego punktu na mapie nie zajmuje dużo czasu i jest bezpieczne dla najmniejszych pasażerów!

Może Cię zainteresować również

 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.