Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci

Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas maluchom przebywającym w mieście. Lublin dla dzieci może okazać się miastem tysiąca tajemnic. Trzeba jednak odpowiedniego podejścia, by najmłodsi turyści zafascynowali się miejscówkami zlokalizowanymi na mapie miasta. Jest tu bowiem sporo rzeczy do odkrycia, o czym przeczytasz w artykule stworzonym przez zespół Eko Taxi! Zobacz, dokąd udać się z fanem kolorowych placów zabaw, a także gdzie powędrować z maluchem w wózku lub spacerówce! Rodzicu i opiekunie – oto poradnik dla Ciebie i Twojego dziecka!

Spis treści
Miejskie parki
Atrakcje dla ciekawskich
Kosmiczny plac zabaw i nie tylko
Jak poruszać się po mieście z dzieckiem?

Który park dla dzieci w Lublinie będzie najbardziej interesujący?

Park dla dzieci w Lublinie nadaje się zarówno na spokojny spacer z wózkiem, jak i szaloną zabawę dla starszych pociech. Rodzinom, które do miasta przyjechały z kilkulatkami polecamy zwłaszcza wizytę w parku Jana Pawła II, rozciągającego się na ponad 22 ha. Poza licznymi ścieżkami rowerowymi i pagórkami, na których maluchy mogą dać upust swojej energii, na terenie parku znajdują się ogrodzony plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, czy boiska do gry w kosza i siatkówkę. W wybrane dni można być także świadkiem zajęć tanecznych, odbywających się na zbudowanym tu mini amfiteatrze. Teren parku Jana Pawła II będzie atrakcyjny także dla rodziców – mogą oni podziwiać znajdujące się tu rabaty kwiatowe i drzewa, pozwalając dzieciom na swobodną i bezpieczną zabawę z dala od ruchliwych ulic.

Warto zaplanować także wizytę w Ogrodzie Botanicznym

Małym odkrywcom polecamy także wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie bliżej przyjrzeć się można fascynującemu życiu roślin. Na terenie ogrodu zobaczyć można między innymi pachnące Rosarium, niezwykłe Alpinarium, a nawet rośliny tropikalne! Zarządca terenu, czyli Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie stara się organizować cykliczne warsztaty i spotkania dla najmłodszych. Tylko w ostatnim czasie w Ogrodzie Botanicznym odbyła się między innymi fascynująca Noc Biologów czy specjalne zajęcia prowadzone dla dzieci ze szkół podstawowych. Do Ogrodu Botanicznego polecamy udawać się także rodzicom najmniejszych dzieci – zadbane alejki i tematyczne ścieżki będą świetnym uzupełnieniem spaceru z wózkiem.

Dziewczynka z balonami

Atrakcje w Lublinie dla dzieci lubiących poznawać świat

Atrakcji w Lublinie dla dzieci jest znacznie więcej! Eko Taxi poleca między innymi wizyty w miejscach, gdzie obcować można z niecodziennymi zwierzętami. W Ogrodzie Saskim maluchy przyjrzeć się będą mogły kolorowym pawiom, z kolei w Małym Zoo poznają urocze kuce szetlandzkie, muflony czy… dziki! Tym rodzinom, które na co dzień mieszkają w mieście i chciałyby pokazać najmłodszym życie na wsi polecamy wizytę w Muzeum Wsi Lubelskiej. Poza ciekawymi eksponatami maluchy na własne oczy zobaczą drewniany młyn, czy dom pokryty strzechą. Jak tam dotrzeć? Najlepiej prywatnym samochodem osobowym, bądź taksówką. Kierowcy Eko Taxi zwykle przewożą pasażerów z centrum miasta do Muzeum Wsi Lubelskiej w mniej niż 10 minut.

Lubelskie kina, baseny, parki rozrywki

Nie możemy zapomnieć, że Lublin proponuje najmłodszym spędzanie czasu w licznych centrach kultury. W mieście funkcjonuje kilka kin oraz basenów, do których wchodzić można codziennie. Dodatkowo maluchy mogą odwiedzić dedykowane im parki trampolin czy umieszczone w budynkach parki rozrywki. Latem w mieście pojawiają się również liczne lunaparki, gdzie poza zabawą na karuzelach najmłodsi zjeść mogą kolorową watę cukrową i popcorn. Nie można zapomnieć także o ofercie teatrów i sali koncertowych – spektakle i musicale dla dzieci odbywają się niemal codziennie. O ich szczegółowych datach dowiedzieć się można z miejskich portali udostępniających harmonogram odbywających się w mieście imprez. W najbliższym czasie będzie to między innymi spektakl „Mały Książę” czy Ogólnopolski Festiwal Animacji.

Kosmiczny plac zabaw dla dzieci w Lublinie. Gdzie go znaleźć?

Plac zabaw dla dzieci w Lublinie może mieć niezwykłą formę – tak jest w przypadku kosmicznego placu zabaw na Gądowie Małym. Z inicjatywy mieszkańców tego lubelskiego osiedla powstał teren, gdzie dzieci obcować mogą z przyrządami do zabaw nie z tej ziemi! Są to między innymi okrągłe planety, czy huśtawki do treningu równowagi. Dedykowane dzieciom konstrukcje umieszczone zostały na podłożu przypominającym Układ Słoneczny – przez to wizyta na kosmicznym placu zabaw ma również wymiar edukacyjny! Oczywiście, tak jak w przypadku pozostałych placów zabaw na mapie miasta, za wejście na jego teren nie trzeba płacić. Rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech, które bawić się będą na ogrodzonej powierzchni. Jako Eko Taxi z chęcią dowieziemy małych pasażerów na kosmiczny plac zabaw na Gądowie Małym!

Tu także spędzisz czas na świeżym powietrzu!

Podczas wycieczki do miasta nie można podarować sobie zwiedzania zabytków. Okazuje się, że dzięki specjalnym szlakom tematycznym historią Lublina zainteresować można również najmłodszych. Rodzinom z małymi dziećmi polecamy wybór w szczególności Szlaku Legend Lubelskich, ponieważ podczas trasy przebiegającej przez Stare Miasto towarzyszem turystów jest… pluszowy koziołek! Starsze pociechy będą zadowolone zwłaszcza z odwiedzin w Lubelskiej Trasie Podziemnej. Szlak, który swój początek ma w piwnicy Trybunału Koronnego, ciągnie się podziemnymi korytarzami aż do placu po Farze. Gwarantujemy, że podczas zwiedzania duzi i mali odkrywcy zaspokoją swój głód przygód!

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi?

Lublin z dziećmi pokonywać warto samochodem. Komunikacja miejska jest zwykle zatłoczona, a dodatkowo miejskie autobusy nie docierają bezpośrednio pod wybrane lokalizacje. Dla malucha może być to powód do niezadowolenia, dlatego nie rekomendujemy tego środka transportu. Łatwiej będzie poruszać się prywatnym autem, bądź taksówką, gdzie dzieci przebywają w bezpiecznych fotelikach, a ich akcesoria (wózki, spacerówki, torby z zabawkami i artykułami pielęgnacyjnymi) przebywają w bagażnikach.

Te z rodzin, które nie posiadają własnych samochodów, mogą skorzystać z pomocy kierowców Eko Taxi. Dysponujemy autami mogącymi przewieźć nawet ośmiu pasażerów, a najmniejsze dzieci mogą liczyć na przewóz w specjalnych fotelikach. Opłata za kilometr wynieść może już 1,60 zł. Proponujemy tanie, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne przejazdy dla rodzin z dziećmi, które poznać chcą uroki Lublina. Co najważniejsze, poza kontaktem telefonicznym umożliwiamy także zamawianie kursów online, przez co aby zamówić taksówkę, nie trzeba budzić śpiącego dziecka. Wystarczy kilka kliknięć na telefonie.

W Lublinie nie można się nudzić – zwłaszcza, gdy jest się dzieckiem! Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi rodzice będą potrafili zaproponować maluchom ciekawe atrakcje niezależnie od tego, czy są w mieście na weekend, a może mieszkają w nim na stałe. Zwłaszcza, że dzięki podróżowaniu z Eko Taxi dotarcie do wybranego punktu na mapie nie zajmuje dużo czasu i jest bezpieczne dla najmniejszych pasażerów!

Może Cię zainteresować również

 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...