Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub dłuższy wypad. Samo miasto ma niezwykły urok, a do tego odnajdziesz tam różnorodne atrakcje. Część z nich ulokowanych jest w otwartej przestrzeni, a inne w budynkach, więc znajdziesz sposób na zaaranżowanie wolnego czasu bez względu na pogodę. Wybierając się w te miejsca z najmłodszymi, warto skorzystać z taksówek Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze niż komunikacja miejska i nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem.

Spis treści
Jakie miejsca warto odwiedzić z najmłodszymi?
Skorzystaj z taksówek Eko Taxi
Dlaczego warto?
Podróżuj z nami

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Lublinie? Co na pewno warto zobaczyć?

Zarówno osoby odwiedzające Lublin z dzieckiem, jak i mieszkające w tym mieście i chcące zaplanować wolne dni, zastanawiają się gdzie najlepiej się udać. Co warto zobaczyć? Z pewnością zamek, gdzie znajdują się tutejsze najstarsze zabytki. Jednym z obowiązkowych w zasadzie punktów powinno być również odwiedzenie Starego Miasta. Atrakcje znajdują się nie tylko na powierzchni, ale i pod ziemią, czego przykładem jest intrygująca trasa podziemna czy wyjątkowa piwnica pod Fortuną. Miłośnicy pięknych widoków i wypoczynku na świeżym powietrzu, docenią Ogród Saski czy urok Placu Litewskiego. Z kolei chcąc postawić na obcowanie z kulturą, świetnym wyborem będzie teatr Andersena.

Zamek

Zamek Lubelski jest miejscem od którego w zasadzie warto rozpocząć zwiedzanie Lublina, zwłaszcza przy pierwszych odwiedzinach w tym mieście. Zachwycająca będzie już sama architektura, natomiast obecnie w zamku czeka muzeum, w którym odbywają się też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Wchodząc na okrągłą wieżę, która kiedyś była więzieniem i punktem obserwacyjnym, można znaleźć się z dzieckiem na tarasie widokowym, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w tym miejscu koniecznie zajrzyj do Kaplicy Trójcy Świętej, która pokryta jest polichromią, a obrazy mają taki charakter, że bardzo podobają się dzieciom.

Stare Miasto

Chcąc wybrać się na spokojne zwiedzanie niekoniecznie konkretnego punktu, lecz nieco większego obszaru, warto zabrać malucha na Stare Miasto. Znajduje się tam lubelski Rynek, a przy sąsiadujących z nim uliczkach ulokowanych jest wiele pięknych kamienic. Znajduje się tam również Stary Ratusz. Oczywiście krążąc po Starym Mieście możecie przy okazji wybrać się na obiad do którejś ze znajdujących się tam restauracji, a w ciepłe dni kupić lody i cieszyć się nimi, spacerując pośród wspaniałych budynków.

Dzieci podczas zabawy

Lubelska Trasa Podziemna

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Lubelska Trasa Podziemna. Wchodzi się do niej właśnie przy Rynku, a jej trasa obejmuje tereny pod wspomnianymi kamienicami. Atrakcja ta dostępna jest w formie zwiedzania o wyznaczonych godzinach i z przewodnikiem. Poza oglądaniem wyjątkowych makiet można zatem posłuchać opowieści przewodnika, dotyczących historii o przeszłości i rozwoju Lublina. Zwieńczeniem trasy jest efektowne widowisko, prezentujące wielki pożar Lublina, który miał miejsce w 1719 roku.

Piwnica pod Fortuną

Kolejną podziemną atrakcją Lublina jest piwnica pod Fortuną. Znajduje się ona w kamienicy Lubomelskich, a więc wpływowych mieszczan, którzy obradowali tam z innymi ważnymi osobistościami z miasta. Znajdują się tam ciekawe malunki, a w całym obiekcie nie brakuje tablic interaktywnych, które na pewno zaciekawią młodszych. W miejscu tym można się dowiedzieć między innymi jak wyglądało życie dawnych mieszkańców tutejszych kamienic.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dalej od centrum miasta dostępne jest Muzeum Wsi Lubelskiej, a więc znajdujący się na otwartym terenie skansen, gdzie można podziwiać zabytki architektury i zbiory etnograficzne z rejonu województwa lubelskiego. Są one podzielone na siedem sektorów. Dla najmłodszych atrakcja będzie tym większa, że na miejscu można spotkać spacerujące tam zwierzęta, w tym kozy czy krowy. W skansenie można spędzić naprawdę dużo czasu, zarówno w towarzystwie przewodnika, jak i samemu krążąc po uliczkach muzeum.

Ogród Saski

Wspaniałym miejscem na wypoczynek na łonie natury jest park, zwany Ogrodem Saskim. Zdobią go piękne rabaty, altanki czy mostki, a dla najmłodszych zorganizowany jest plac zabaw. Po parku przechadzają się pawie, które często można dostrzec podczas spacerów, co z pewnością spodoba się dzieciom.

Plac Litewski

Będący centralnym punktem miasta Plac Litewski, został w ostatnich latach odnowiony. Znajduje się tam dużo zieleni, ławek na których można usiąść z dziećmi, a także nowoczesna, multimedialna fontanna. Najmłodsi dodatkowo mogą skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Przy ładnej pogodzie jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, choćby w celu spędzenia spokojnego popołudnia.

Teatr Lalki i Aktora im. Andersena

W kontekście obiektów kulturalnych, świetnym wyborem na wizytę z najmłodszymi jest teatr Andersena. Powstał on w połowie ubiegłego wieku i słynie z licznych atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć choćby musicale czy spektakle lalkowe, a także wiele innych atrakcji. Przyjeżdżając do Lublina z dzieckiem na pewno rozsądnie będzie zapoznać się z bieżącym repertuarem tego miejsca, gdyż w programie pojawia się sporo punktów dedykowanych zarówno mniejszym, jak i tym nieco starszym dzieciom.

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi? Najlepiej taksówką

Będąc w Lublinie z dziećmi możesz poruszać się komunikacją miejską czy w miarę możliwości własnym samochodem. Zdecydowanie większy komfort zagwarantuje jednak skorzystanie z taksówek. Unikniesz dzięki temu tłumów, dojedziesz bezpośrednio w zasadzie w każde miejsce i nie musisz się przejmować korkami na drogach czy szukaniem miejsca parkingowego. Zachęcamy zatem do wybrania oferty Eko Taxi, gdyż podróżując z nami, zwiedzisz Lublin wygodnie i bez żadnych zmartwień.

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Wybierając się na zwiedzanie miasta z dzieckiem, warto zadbać o komfortowy transport. Podróżowanie komunikacją miejską jest pewnym rozwiązaniem, choć najmłodsi mogą nieco narzekać, a do tego musisz pilnować ich zachowania i liczyć się z obecnością sporej grupy ludzi, zwłaszcza w określonych godzinach porannych i popołudniowych. Jeżeli jesteś w Lublinie własnym samochodem to możesz z niego skorzystać, ale licz się z tym, iż jak przystało na duże miasto, zapewne nie unikniesz korków, a ciągu dnia nie będzie też łatwo o komfortowe parkowanie. Taksówka będzie zatem naprawdę dobrym pomysłem. Udasz się bezpośrednio z miejsca noclegowego w wybraną lokalizację, nie przejmując się wtedy o to czy w pobliżu będzie wolne miejsce na samochód, gdyż kierowca po prostu podwiezie Cię bezpośrednio pod konkretną atrakcję.

Podróżuj z najmłodszymi z Eko Taxi

Jeżeli decydujesz się na podróżowanie po Lublinie taksówkami, to wybierz ofertę Eko Taxi. Jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych korporacji taxi w tym mieście, gwarantującą bardzo atrakcyjne ceny. W dni powszednie od 6:00 do 22:00 obowiązuje stawka zaledwie 1,60 zł/km, a w niedziele jest to 2,40 zł/km. Jeśli jesteś z malutkim dzieckiem możesz poprosić o taksówkę z fotelikiem, podróżując z maluchem w pełni bezpiecznie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich turystów, ale i mieszkańców Lublina, którzy chcą się udać ze swoimi pociechami na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym można zamówić taksówkę samodzielnie, nie dzwoniąc do dyspozytora. Wygodnie wybierasz wtedy spośród którejś z trzech najczęściej używanych tras, określając za ile czasu ma przyjechać taksówka.

Lublin to miejsce, gdzie można znaleźć wiele miejsc na spędzenie czasu z dziećmi. Liczba i różnorodność tutejszych atrakcji sprawia, że nie można się tu nudzić, bez względu na pogodę. Podróżując po mieście w celu odwiedzenia takich zabytków, warto skorzystać z usług Eko Taxi, podróżując wygodnie i bezpośrednio w wyznaczone miejsca, nie martwiąc się o tłumy w komunikacji miejskiej czy konieczność szukania miejsca parkingowego.

Może Cię zainteresować również

 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...