Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub dłuższy wypad. Samo miasto ma niezwykły urok, a do tego odnajdziesz tam różnorodne atrakcje. Część z nich ulokowanych jest w otwartej przestrzeni, a inne w budynkach, więc znajdziesz sposób na zaaranżowanie wolnego czasu bez względu na pogodę. Wybierając się w te miejsca z najmłodszymi, warto skorzystać z taksówek Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze niż komunikacja miejska i nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem.

Spis treści
Jakie miejsca warto odwiedzić z najmłodszymi?
Skorzystaj z taksówek Eko Taxi
Dlaczego warto?
Podróżuj z nami

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Lublinie? Co na pewno warto zobaczyć?

Zarówno osoby odwiedzające Lublin z dzieckiem, jak i mieszkające w tym mieście i chcące zaplanować wolne dni, zastanawiają się gdzie najlepiej się udać. Co warto zobaczyć? Z pewnością zamek, gdzie znajdują się tutejsze najstarsze zabytki. Jednym z obowiązkowych w zasadzie punktów powinno być również odwiedzenie Starego Miasta. Atrakcje znajdują się nie tylko na powierzchni, ale i pod ziemią, czego przykładem jest intrygująca trasa podziemna czy wyjątkowa piwnica pod Fortuną. Miłośnicy pięknych widoków i wypoczynku na świeżym powietrzu, docenią Ogród Saski czy urok Placu Litewskiego. Z kolei chcąc postawić na obcowanie z kulturą, świetnym wyborem będzie teatr Andersena.

Zamek

Zamek Lubelski jest miejscem od którego w zasadzie warto rozpocząć zwiedzanie Lublina, zwłaszcza przy pierwszych odwiedzinach w tym mieście. Zachwycająca będzie już sama architektura, natomiast obecnie w zamku czeka muzeum, w którym odbywają się też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Wchodząc na okrągłą wieżę, która kiedyś była więzieniem i punktem obserwacyjnym, można znaleźć się z dzieckiem na tarasie widokowym, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w tym miejscu koniecznie zajrzyj do Kaplicy Trójcy Świętej, która pokryta jest polichromią, a obrazy mają taki charakter, że bardzo podobają się dzieciom.

Stare Miasto

Chcąc wybrać się na spokojne zwiedzanie niekoniecznie konkretnego punktu, lecz nieco większego obszaru, warto zabrać malucha na Stare Miasto. Znajduje się tam lubelski Rynek, a przy sąsiadujących z nim uliczkach ulokowanych jest wiele pięknych kamienic. Znajduje się tam również Stary Ratusz. Oczywiście krążąc po Starym Mieście możecie przy okazji wybrać się na obiad do którejś ze znajdujących się tam restauracji, a w ciepłe dni kupić lody i cieszyć się nimi, spacerując pośród wspaniałych budynków.

Dzieci podczas zabawy

Lubelska Trasa Podziemna

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Lubelska Trasa Podziemna. Wchodzi się do niej właśnie przy Rynku, a jej trasa obejmuje tereny pod wspomnianymi kamienicami. Atrakcja ta dostępna jest w formie zwiedzania o wyznaczonych godzinach i z przewodnikiem. Poza oglądaniem wyjątkowych makiet można zatem posłuchać opowieści przewodnika, dotyczących historii o przeszłości i rozwoju Lublina. Zwieńczeniem trasy jest efektowne widowisko, prezentujące wielki pożar Lublina, który miał miejsce w 1719 roku.

Piwnica pod Fortuną

Kolejną podziemną atrakcją Lublina jest piwnica pod Fortuną. Znajduje się ona w kamienicy Lubomelskich, a więc wpływowych mieszczan, którzy obradowali tam z innymi ważnymi osobistościami z miasta. Znajdują się tam ciekawe malunki, a w całym obiekcie nie brakuje tablic interaktywnych, które na pewno zaciekawią młodszych. W miejscu tym można się dowiedzieć między innymi jak wyglądało życie dawnych mieszkańców tutejszych kamienic.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dalej od centrum miasta dostępne jest Muzeum Wsi Lubelskiej, a więc znajdujący się na otwartym terenie skansen, gdzie można podziwiać zabytki architektury i zbiory etnograficzne z rejonu województwa lubelskiego. Są one podzielone na siedem sektorów. Dla najmłodszych atrakcja będzie tym większa, że na miejscu można spotkać spacerujące tam zwierzęta, w tym kozy czy krowy. W skansenie można spędzić naprawdę dużo czasu, zarówno w towarzystwie przewodnika, jak i samemu krążąc po uliczkach muzeum.

Ogród Saski

Wspaniałym miejscem na wypoczynek na łonie natury jest park, zwany Ogrodem Saskim. Zdobią go piękne rabaty, altanki czy mostki, a dla najmłodszych zorganizowany jest plac zabaw. Po parku przechadzają się pawie, które często można dostrzec podczas spacerów, co z pewnością spodoba się dzieciom.

Plac Litewski

Będący centralnym punktem miasta Plac Litewski, został w ostatnich latach odnowiony. Znajduje się tam dużo zieleni, ławek na których można usiąść z dziećmi, a także nowoczesna, multimedialna fontanna. Najmłodsi dodatkowo mogą skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Przy ładnej pogodzie jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, choćby w celu spędzenia spokojnego popołudnia.

Teatr Lalki i Aktora im. Andersena

W kontekście obiektów kulturalnych, świetnym wyborem na wizytę z najmłodszymi jest teatr Andersena. Powstał on w połowie ubiegłego wieku i słynie z licznych atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć choćby musicale czy spektakle lalkowe, a także wiele innych atrakcji. Przyjeżdżając do Lublina z dzieckiem na pewno rozsądnie będzie zapoznać się z bieżącym repertuarem tego miejsca, gdyż w programie pojawia się sporo punktów dedykowanych zarówno mniejszym, jak i tym nieco starszym dzieciom.

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi? Najlepiej taksówką

Będąc w Lublinie z dziećmi możesz poruszać się komunikacją miejską czy w miarę możliwości własnym samochodem. Zdecydowanie większy komfort zagwarantuje jednak skorzystanie z taksówek. Unikniesz dzięki temu tłumów, dojedziesz bezpośrednio w zasadzie w każde miejsce i nie musisz się przejmować korkami na drogach czy szukaniem miejsca parkingowego. Zachęcamy zatem do wybrania oferty Eko Taxi, gdyż podróżując z nami, zwiedzisz Lublin wygodnie i bez żadnych zmartwień.

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Wybierając się na zwiedzanie miasta z dzieckiem, warto zadbać o komfortowy transport. Podróżowanie komunikacją miejską jest pewnym rozwiązaniem, choć najmłodsi mogą nieco narzekać, a do tego musisz pilnować ich zachowania i liczyć się z obecnością sporej grupy ludzi, zwłaszcza w określonych godzinach porannych i popołudniowych. Jeżeli jesteś w Lublinie własnym samochodem to możesz z niego skorzystać, ale licz się z tym, iż jak przystało na duże miasto, zapewne nie unikniesz korków, a ciągu dnia nie będzie też łatwo o komfortowe parkowanie. Taksówka będzie zatem naprawdę dobrym pomysłem. Udasz się bezpośrednio z miejsca noclegowego w wybraną lokalizację, nie przejmując się wtedy o to czy w pobliżu będzie wolne miejsce na samochód, gdyż kierowca po prostu podwiezie Cię bezpośrednio pod konkretną atrakcję.

Podróżuj z najmłodszymi z Eko Taxi

Jeżeli decydujesz się na podróżowanie po Lublinie taksówkami, to wybierz ofertę Eko Taxi. Jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych korporacji taxi w tym mieście, gwarantującą bardzo atrakcyjne ceny. W dni powszednie od 6:00 do 22:00 obowiązuje stawka zaledwie 1,60 zł/km, a w niedziele jest to 2,40 zł/km. Jeśli jesteś z malutkim dzieckiem możesz poprosić o taksówkę z fotelikiem, podróżując z maluchem w pełni bezpiecznie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich turystów, ale i mieszkańców Lublina, którzy chcą się udać ze swoimi pociechami na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym można zamówić taksówkę samodzielnie, nie dzwoniąc do dyspozytora. Wygodnie wybierasz wtedy spośród którejś z trzech najczęściej używanych tras, określając za ile czasu ma przyjechać taksówka.

Lublin to miejsce, gdzie można znaleźć wiele miejsc na spędzenie czasu z dziećmi. Liczba i różnorodność tutejszych atrakcji sprawia, że nie można się tu nudzić, bez względu na pogodę. Podróżując po mieście w celu odwiedzenia takich zabytków, warto skorzystać z usług Eko Taxi, podróżując wygodnie i bezpośrednio w wyznaczone miejsca, nie martwiąc się o tłumy w komunikacji miejskiej czy konieczność szukania miejsca parkingowego.

Może Cię zainteresować również

 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...