Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub dłuższy wypad. Samo miasto ma niezwykły urok, a do tego odnajdziesz tam różnorodne atrakcje. Część z nich ulokowanych jest w otwartej przestrzeni, a inne w budynkach, więc znajdziesz sposób na zaaranżowanie wolnego czasu bez względu na pogodę. Wybierając się w te miejsca z najmłodszymi, warto skorzystać z taksówek Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze niż komunikacja miejska i nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem.

Spis treści
Jakie miejsca warto odwiedzić z najmłodszymi?
Skorzystaj z taksówek Eko Taxi
Dlaczego warto?
Podróżuj z nami

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Lublinie? Co na pewno warto zobaczyć?

Zarówno osoby odwiedzające Lublin z dzieckiem, jak i mieszkające w tym mieście i chcące zaplanować wolne dni, zastanawiają się gdzie najlepiej się udać. Co warto zobaczyć? Z pewnością zamek, gdzie znajdują się tutejsze najstarsze zabytki. Jednym z obowiązkowych w zasadzie punktów powinno być również odwiedzenie Starego Miasta. Atrakcje znajdują się nie tylko na powierzchni, ale i pod ziemią, czego przykładem jest intrygująca trasa podziemna czy wyjątkowa piwnica pod Fortuną. Miłośnicy pięknych widoków i wypoczynku na świeżym powietrzu, docenią Ogród Saski czy urok Placu Litewskiego. Z kolei chcąc postawić na obcowanie z kulturą, świetnym wyborem będzie teatr Andersena.

Zamek

Zamek Lubelski jest miejscem od którego w zasadzie warto rozpocząć zwiedzanie Lublina, zwłaszcza przy pierwszych odwiedzinach w tym mieście. Zachwycająca będzie już sama architektura, natomiast obecnie w zamku czeka muzeum, w którym odbywają się też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Wchodząc na okrągłą wieżę, która kiedyś była więzieniem i punktem obserwacyjnym, można znaleźć się z dzieckiem na tarasie widokowym, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w tym miejscu koniecznie zajrzyj do Kaplicy Trójcy Świętej, która pokryta jest polichromią, a obrazy mają taki charakter, że bardzo podobają się dzieciom.

Stare Miasto

Chcąc wybrać się na spokojne zwiedzanie niekoniecznie konkretnego punktu, lecz nieco większego obszaru, warto zabrać malucha na Stare Miasto. Znajduje się tam lubelski Rynek, a przy sąsiadujących z nim uliczkach ulokowanych jest wiele pięknych kamienic. Znajduje się tam również Stary Ratusz. Oczywiście krążąc po Starym Mieście możecie przy okazji wybrać się na obiad do którejś ze znajdujących się tam restauracji, a w ciepłe dni kupić lody i cieszyć się nimi, spacerując pośród wspaniałych budynków.

Dzieci podczas zabawy

Lubelska Trasa Podziemna

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Lubelska Trasa Podziemna. Wchodzi się do niej właśnie przy Rynku, a jej trasa obejmuje tereny pod wspomnianymi kamienicami. Atrakcja ta dostępna jest w formie zwiedzania o wyznaczonych godzinach i z przewodnikiem. Poza oglądaniem wyjątkowych makiet można zatem posłuchać opowieści przewodnika, dotyczących historii o przeszłości i rozwoju Lublina. Zwieńczeniem trasy jest efektowne widowisko, prezentujące wielki pożar Lublina, który miał miejsce w 1719 roku.

Piwnica pod Fortuną

Kolejną podziemną atrakcją Lublina jest piwnica pod Fortuną. Znajduje się ona w kamienicy Lubomelskich, a więc wpływowych mieszczan, którzy obradowali tam z innymi ważnymi osobistościami z miasta. Znajdują się tam ciekawe malunki, a w całym obiekcie nie brakuje tablic interaktywnych, które na pewno zaciekawią młodszych. W miejscu tym można się dowiedzieć między innymi jak wyglądało życie dawnych mieszkańców tutejszych kamienic.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dalej od centrum miasta dostępne jest Muzeum Wsi Lubelskiej, a więc znajdujący się na otwartym terenie skansen, gdzie można podziwiać zabytki architektury i zbiory etnograficzne z rejonu województwa lubelskiego. Są one podzielone na siedem sektorów. Dla najmłodszych atrakcja będzie tym większa, że na miejscu można spotkać spacerujące tam zwierzęta, w tym kozy czy krowy. W skansenie można spędzić naprawdę dużo czasu, zarówno w towarzystwie przewodnika, jak i samemu krążąc po uliczkach muzeum.

Ogród Saski

Wspaniałym miejscem na wypoczynek na łonie natury jest park, zwany Ogrodem Saskim. Zdobią go piękne rabaty, altanki czy mostki, a dla najmłodszych zorganizowany jest plac zabaw. Po parku przechadzają się pawie, które często można dostrzec podczas spacerów, co z pewnością spodoba się dzieciom.

Plac Litewski

Będący centralnym punktem miasta Plac Litewski, został w ostatnich latach odnowiony. Znajduje się tam dużo zieleni, ławek na których można usiąść z dziećmi, a także nowoczesna, multimedialna fontanna. Najmłodsi dodatkowo mogą skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Przy ładnej pogodzie jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, choćby w celu spędzenia spokojnego popołudnia.

Teatr Lalki i Aktora im. Andersena

W kontekście obiektów kulturalnych, świetnym wyborem na wizytę z najmłodszymi jest teatr Andersena. Powstał on w połowie ubiegłego wieku i słynie z licznych atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć choćby musicale czy spektakle lalkowe, a także wiele innych atrakcji. Przyjeżdżając do Lublina z dzieckiem na pewno rozsądnie będzie zapoznać się z bieżącym repertuarem tego miejsca, gdyż w programie pojawia się sporo punktów dedykowanych zarówno mniejszym, jak i tym nieco starszym dzieciom.

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi? Najlepiej taksówką

Będąc w Lublinie z dziećmi możesz poruszać się komunikacją miejską czy w miarę możliwości własnym samochodem. Zdecydowanie większy komfort zagwarantuje jednak skorzystanie z taksówek. Unikniesz dzięki temu tłumów, dojedziesz bezpośrednio w zasadzie w każde miejsce i nie musisz się przejmować korkami na drogach czy szukaniem miejsca parkingowego. Zachęcamy zatem do wybrania oferty Eko Taxi, gdyż podróżując z nami, zwiedzisz Lublin wygodnie i bez żadnych zmartwień.

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Wybierając się na zwiedzanie miasta z dzieckiem, warto zadbać o komfortowy transport. Podróżowanie komunikacją miejską jest pewnym rozwiązaniem, choć najmłodsi mogą nieco narzekać, a do tego musisz pilnować ich zachowania i liczyć się z obecnością sporej grupy ludzi, zwłaszcza w określonych godzinach porannych i popołudniowych. Jeżeli jesteś w Lublinie własnym samochodem to możesz z niego skorzystać, ale licz się z tym, iż jak przystało na duże miasto, zapewne nie unikniesz korków, a ciągu dnia nie będzie też łatwo o komfortowe parkowanie. Taksówka będzie zatem naprawdę dobrym pomysłem. Udasz się bezpośrednio z miejsca noclegowego w wybraną lokalizację, nie przejmując się wtedy o to czy w pobliżu będzie wolne miejsce na samochód, gdyż kierowca po prostu podwiezie Cię bezpośrednio pod konkretną atrakcję.

Podróżuj z najmłodszymi z Eko Taxi

Jeżeli decydujesz się na podróżowanie po Lublinie taksówkami, to wybierz ofertę Eko Taxi. Jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych korporacji taxi w tym mieście, gwarantującą bardzo atrakcyjne ceny. W dni powszednie od 6:00 do 22:00 obowiązuje stawka zaledwie 1,60 zł/km, a w niedziele jest to 2,40 zł/km. Jeśli jesteś z malutkim dzieckiem możesz poprosić o taksówkę z fotelikiem, podróżując z maluchem w pełni bezpiecznie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich turystów, ale i mieszkańców Lublina, którzy chcą się udać ze swoimi pociechami na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym można zamówić taksówkę samodzielnie, nie dzwoniąc do dyspozytora. Wygodnie wybierasz wtedy spośród którejś z trzech najczęściej używanych tras, określając za ile czasu ma przyjechać taksówka.

Lublin to miejsce, gdzie można znaleźć wiele miejsc na spędzenie czasu z dziećmi. Liczba i różnorodność tutejszych atrakcji sprawia, że nie można się tu nudzić, bez względu na pogodę. Podróżując po mieście w celu odwiedzenia takich zabytków, warto skorzystać z usług Eko Taxi, podróżując wygodnie i bezpośrednio w wyznaczone miejsca, nie martwiąc się o tłumy w komunikacji miejskiej czy konieczność szukania miejsca parkingowego.

Może Cię zainteresować również