Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?

Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub dłuższy wypad. Samo miasto ma niezwykły urok, a do tego odnajdziesz tam różnorodne atrakcje. Część z nich ulokowanych jest w otwartej przestrzeni, a inne w budynkach, więc znajdziesz sposób na zaaranżowanie wolnego czasu bez względu na pogodę. Wybierając się w te miejsca z najmłodszymi, warto skorzystać z taksówek Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze niż komunikacja miejska i nie musisz się obawiać o problemy z parkowaniem.

Spis treści
Jakie miejsca warto odwiedzić z najmłodszymi?
Skorzystaj z taksówek Eko Taxi
Dlaczego warto?
Podróżuj z nami

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Lublinie? Co na pewno warto zobaczyć?

Zarówno osoby odwiedzające Lublin z dzieckiem, jak i mieszkające w tym mieście i chcące zaplanować wolne dni, zastanawiają się gdzie najlepiej się udać. Co warto zobaczyć? Z pewnością zamek, gdzie znajdują się tutejsze najstarsze zabytki. Jednym z obowiązkowych w zasadzie punktów powinno być również odwiedzenie Starego Miasta. Atrakcje znajdują się nie tylko na powierzchni, ale i pod ziemią, czego przykładem jest intrygująca trasa podziemna czy wyjątkowa piwnica pod Fortuną. Miłośnicy pięknych widoków i wypoczynku na świeżym powietrzu, docenią Ogród Saski czy urok Placu Litewskiego. Z kolei chcąc postawić na obcowanie z kulturą, świetnym wyborem będzie teatr Andersena.

Zamek

Zamek Lubelski jest miejscem od którego w zasadzie warto rozpocząć zwiedzanie Lublina, zwłaszcza przy pierwszych odwiedzinach w tym mieście. Zachwycająca będzie już sama architektura, natomiast obecnie w zamku czeka muzeum, w którym odbywają się też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Wchodząc na okrągłą wieżę, która kiedyś była więzieniem i punktem obserwacyjnym, można znaleźć się z dzieckiem na tarasie widokowym, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Będąc w tym miejscu koniecznie zajrzyj do Kaplicy Trójcy Świętej, która pokryta jest polichromią, a obrazy mają taki charakter, że bardzo podobają się dzieciom.

Stare Miasto

Chcąc wybrać się na spokojne zwiedzanie niekoniecznie konkretnego punktu, lecz nieco większego obszaru, warto zabrać malucha na Stare Miasto. Znajduje się tam lubelski Rynek, a przy sąsiadujących z nim uliczkach ulokowanych jest wiele pięknych kamienic. Znajduje się tam również Stary Ratusz. Oczywiście krążąc po Starym Mieście możecie przy okazji wybrać się na obiad do którejś ze znajdujących się tam restauracji, a w ciepłe dni kupić lody i cieszyć się nimi, spacerując pośród wspaniałych budynków.

Dzieci podczas zabawy

Lubelska Trasa Podziemna

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Lubelska Trasa Podziemna. Wchodzi się do niej właśnie przy Rynku, a jej trasa obejmuje tereny pod wspomnianymi kamienicami. Atrakcja ta dostępna jest w formie zwiedzania o wyznaczonych godzinach i z przewodnikiem. Poza oglądaniem wyjątkowych makiet można zatem posłuchać opowieści przewodnika, dotyczących historii o przeszłości i rozwoju Lublina. Zwieńczeniem trasy jest efektowne widowisko, prezentujące wielki pożar Lublina, który miał miejsce w 1719 roku.

Piwnica pod Fortuną

Kolejną podziemną atrakcją Lublina jest piwnica pod Fortuną. Znajduje się ona w kamienicy Lubomelskich, a więc wpływowych mieszczan, którzy obradowali tam z innymi ważnymi osobistościami z miasta. Znajdują się tam ciekawe malunki, a w całym obiekcie nie brakuje tablic interaktywnych, które na pewno zaciekawią młodszych. W miejscu tym można się dowiedzieć między innymi jak wyglądało życie dawnych mieszkańców tutejszych kamienic.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Dalej od centrum miasta dostępne jest Muzeum Wsi Lubelskiej, a więc znajdujący się na otwartym terenie skansen, gdzie można podziwiać zabytki architektury i zbiory etnograficzne z rejonu województwa lubelskiego. Są one podzielone na siedem sektorów. Dla najmłodszych atrakcja będzie tym większa, że na miejscu można spotkać spacerujące tam zwierzęta, w tym kozy czy krowy. W skansenie można spędzić naprawdę dużo czasu, zarówno w towarzystwie przewodnika, jak i samemu krążąc po uliczkach muzeum.

Ogród Saski

Wspaniałym miejscem na wypoczynek na łonie natury jest park, zwany Ogrodem Saskim. Zdobią go piękne rabaty, altanki czy mostki, a dla najmłodszych zorganizowany jest plac zabaw. Po parku przechadzają się pawie, które często można dostrzec podczas spacerów, co z pewnością spodoba się dzieciom.

Plac Litewski

Będący centralnym punktem miasta Plac Litewski, został w ostatnich latach odnowiony. Znajduje się tam dużo zieleni, ławek na których można usiąść z dziećmi, a także nowoczesna, multimedialna fontanna. Najmłodsi dodatkowo mogą skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Przy ładnej pogodzie jest to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić, choćby w celu spędzenia spokojnego popołudnia.

Teatr Lalki i Aktora im. Andersena

W kontekście obiektów kulturalnych, świetnym wyborem na wizytę z najmłodszymi jest teatr Andersena. Powstał on w połowie ubiegłego wieku i słynie z licznych atrakcji dla dzieci. Można tam zobaczyć choćby musicale czy spektakle lalkowe, a także wiele innych atrakcji. Przyjeżdżając do Lublina z dzieckiem na pewno rozsądnie będzie zapoznać się z bieżącym repertuarem tego miejsca, gdyż w programie pojawia się sporo punktów dedykowanych zarówno mniejszym, jak i tym nieco starszym dzieciom.

Jak poruszać się po Lublinie z dziećmi? Najlepiej taksówką

Będąc w Lublinie z dziećmi możesz poruszać się komunikacją miejską czy w miarę możliwości własnym samochodem. Zdecydowanie większy komfort zagwarantuje jednak skorzystanie z taksówek. Unikniesz dzięki temu tłumów, dojedziesz bezpośrednio w zasadzie w każde miejsce i nie musisz się przejmować korkami na drogach czy szukaniem miejsca parkingowego. Zachęcamy zatem do wybrania oferty Eko Taxi, gdyż podróżując z nami, zwiedzisz Lublin wygodnie i bez żadnych zmartwień.

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Wybierając się na zwiedzanie miasta z dzieckiem, warto zadbać o komfortowy transport. Podróżowanie komunikacją miejską jest pewnym rozwiązaniem, choć najmłodsi mogą nieco narzekać, a do tego musisz pilnować ich zachowania i liczyć się z obecnością sporej grupy ludzi, zwłaszcza w określonych godzinach porannych i popołudniowych. Jeżeli jesteś w Lublinie własnym samochodem to możesz z niego skorzystać, ale licz się z tym, iż jak przystało na duże miasto, zapewne nie unikniesz korków, a ciągu dnia nie będzie też łatwo o komfortowe parkowanie. Taksówka będzie zatem naprawdę dobrym pomysłem. Udasz się bezpośrednio z miejsca noclegowego w wybraną lokalizację, nie przejmując się wtedy o to czy w pobliżu będzie wolne miejsce na samochód, gdyż kierowca po prostu podwiezie Cię bezpośrednio pod konkretną atrakcję.

Podróżuj z najmłodszymi z Eko Taxi

Jeżeli decydujesz się na podróżowanie po Lublinie taksówkami, to wybierz ofertę Eko Taxi. Jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych korporacji taxi w tym mieście, gwarantującą bardzo atrakcyjne ceny. W dni powszednie od 6:00 do 22:00 obowiązuje stawka zaledwie 1,60 zł/km, a w niedziele jest to 2,40 zł/km. Jeśli jesteś z malutkim dzieckiem możesz poprosić o taksówkę z fotelikiem, podróżując z maluchem w pełni bezpiecznie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich turystów, ale i mieszkańców Lublina, którzy chcą się udać ze swoimi pociechami na zwiedzanie lokalnych atrakcji. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym można zamówić taksówkę samodzielnie, nie dzwoniąc do dyspozytora. Wygodnie wybierasz wtedy spośród którejś z trzech najczęściej używanych tras, określając za ile czasu ma przyjechać taksówka.

Lublin to miejsce, gdzie można znaleźć wiele miejsc na spędzenie czasu z dziećmi. Liczba i różnorodność tutejszych atrakcji sprawia, że nie można się tu nudzić, bez względu na pogodę. Podróżując po mieście w celu odwiedzenia takich zabytków, warto skorzystać z usług Eko Taxi, podróżując wygodnie i bezpośrednio w wyznaczone miejsca, nie martwiąc się o tłumy w komunikacji miejskiej czy konieczność szukania miejsca parkingowego.

Może Cię zainteresować również

 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.