Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Spis treści:
Co można polecić?
Ile czasu zarezerwować?
Wybrane propozycje
Dlaczego warto podróżować taksówkami?
Samochody osobowe a taksówki
Nasza oferta

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie mogą wymagać poświęcenia od paru godzin do nawet całego dnia. Wymienienie wszystkich atrakcji w okolicy jest trudnym zadaniem, lecz z pewnością są pewne wyróżniające się obiekty, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zapraszamy zatem na przegląd takich rekomendacji od Eko Taxi Lublin.

Ile czasu zarezerwować?

Wiele osób planujących eksplorację kraju zastanawia się, ile czasu poświęcić na poszczególne miasta. Lublin jest o tyle specyficznym turystycznie miejscem, że równie dobrze nadaje się na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop. Podczas krótkiej wizyty nie należy się oczywiście nastawiać na to, że uda się zobaczyć wszystko, lecz jeden czy dwa dni spędzone w tym mieście z pewnością zrobią wrażenie i będą stanowić zachętę do powrotu w to miejsce w przyszłości. Liczba atrakcji sprawia jednak, że w Lublinie można spędzić spokojnie tydzień czy nawet kilkanaście dni, ponieważ jest to przy okazji doskonała baza wypadowa do innych lokalizacji w regionie, ponieważ w ciągu godziny można dotrzeć do Kazimierza czy Poleskiego Parku Narodowego, a po mniej więcej półtorej godziny jazdy można odwiedzić Zamość. Warto zatem założyć, że na dokładne zapoznanie się z tutejszymi atrakcjami warto przeznaczyć zwykle po kilka godzin na jedną lokalizację.

Przegląd wybranych atrakcji

Podczas jednodniowej wycieczki na pewno najlepiej będzie się skupić na Starym Mieście, na które w normalnych okolicznościach można jednak poświęcić parę dni. Spore wrażenie zrobi sam spacer po tym obszarze, który wypełniają urokliwe kamienice i zabytkowe obiekty. Koniecznie zatrzymaj się na tutejszym Rynku, gdzie możesz przy okazji wypić pyszną kawę czy zjeść dobry obiad. W rejonie tym zobaczysz Bramę Krakowską, Trybunał Główny Koronny, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską czy bazylikę Ojców Dominikanów. Spore wrażenie robi Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego już kościoła św. Michała, który jest dobrym punktem orientacyjnym, a przy okazji miejscem spotkań samych mieszkańców Lublina. Mając więcej czasu, koniecznie zaplanuj zwiedzanie dwóch ogromnych atrakcji zlokalizowanych na Starym Mieście – Piwnicy Pod Fortuną i Lubelskiej Trasy Podziemnej.
Oczywiście zaraz za Starym Miastem do dyspozycji jest flagowa atrakcja turystyczna miasta, czyli Zamek Lubelski. Wychodząc poza ten rejon Lublina, na pewno trzeba wspomnieć o Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli skansenie, w którym pokazano, jak prezentowała się Lubelszczyzna przed laty. To atrakcja dla całych rodzin z dziećmi. Pamiętając o bardziej okrutnych kartach tutejszej historii, należy podkreślić, że w okolicy znajduje się też obiekt dawnego obozu zagłady Majdanek. W latach 1941–1944 działał tutaj niemiecki obóz koncentracyjny. Obecne Państwowe Muzeum na Majdanku jest miejscem pełnym refleksji, które każdy powinien odwiedzić.

Zabytki w Lublinie

Dlaczego w wybrane miejsca do zwiedzania w Lublinie warto dojechać taksówką?

Miejsca do zwiedzania w Lublinie są w dużej mierze zlokalizowane w okolicach centrum, a jeżeli położone są bliżej obrzeży, w ich rejonie panuje wzmożony ruch w związku z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W większości przypadków lepiej zrezygnować zatem z własnego samochodu, zwłaszcza że w wielu miejscach trzeba słono zapłacić za parking. Tanie taksówki są dobrą alternatywą i na pewno wygodniejszym środkiem transportu od komunikacji publicznej. Polecamy zatem podróżowanie wraz z Eko Taxi. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Podróżowanie własnym samochodem a atuty taksówek

Znaczna część atrakcji ulokowana jest w centrum miasta, gdzie obowiązują w większości płatne miejsca postojowe. Znalezienie wolnego punktu wcale nie musi być łatwe, a przy kilku czy kilkunastu godzinach za parking obowiązywać będzie spora opłata. Wielu turystów i mieszkańców decyduje się na rezygnację z własnego samochodu, gdyż nawet w przypadku atrakcji położonych poza ścisłym centrum trzeba się liczyć z potencjalnymi problemami z parkowaniem lub wysokimi kosztami postoju. Tańszą opcją jest komunikacja miejska, lecz autobusy w tak popularne lokalizacje są często zatłoczone i mało komfortowe. Na tym tle dużo lepiej wypadają taksówki, którymi dojedziesz wszędzie wygodnie, a korzystając z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi, podróżowanie będzie też korzystne cenowo.

Oferta Eko Taxi

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która jest atrakcyjna cenowo, a same kursy są sprawdzone i mogą być zrealizowane różnymi pojazdami. Dysponujemy nawet większymi autami, którymi mogą jechać ponad cztery osoby, dzięki czemu jedną taksówką zabiorą się z nami grupy przyjaciół i całe rodziny.
Szczególnie mieszkańcom miasta polecamy również nasze dodatkowe usługi, choćby w zakresie przewozu przesyłek czy zakupów na telefon. Dla wygody zamawiania taksówek uruchomiliśmy system IVR, który pozwala aranżować przejazdy bez udziału dyspozytora, co odbywa się poprzez wybór jednego z trzech najczęściej ustawianych adresów i określenie, kiedy ma podjechać kierowca. Zalecamy poza tym korzystanie z naszej aplikacji mobilnej.

Atrakcje w Lublinie są położone w różnych częściach miasta, choć większość popularnych punktów łączy fakt, że w pobliżu panuje wzmożony ruch i pojawiają się problemy z parkowaniem. Z myślą o komfortowym oddawaniu się turystyce warto zrezygnować z własnego auta i skorzystać z taksówek Eko Taxi, którymi dojedziesz wszędzie tanio i wygodnie.

Może Cię zainteresować również

 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...