Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Spis treści:
Co można polecić?
Ile czasu zarezerwować?
Wybrane propozycje
Dlaczego warto podróżować taksówkami?
Samochody osobowe a taksówki
Nasza oferta

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie mogą wymagać poświęcenia od paru godzin do nawet całego dnia. Wymienienie wszystkich atrakcji w okolicy jest trudnym zadaniem, lecz z pewnością są pewne wyróżniające się obiekty, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zapraszamy zatem na przegląd takich rekomendacji od Eko Taxi Lublin.

Ile czasu zarezerwować?

Wiele osób planujących eksplorację kraju zastanawia się, ile czasu poświęcić na poszczególne miasta. Lublin jest o tyle specyficznym turystycznie miejscem, że równie dobrze nadaje się na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop. Podczas krótkiej wizyty nie należy się oczywiście nastawiać na to, że uda się zobaczyć wszystko, lecz jeden czy dwa dni spędzone w tym mieście z pewnością zrobią wrażenie i będą stanowić zachętę do powrotu w to miejsce w przyszłości. Liczba atrakcji sprawia jednak, że w Lublinie można spędzić spokojnie tydzień czy nawet kilkanaście dni, ponieważ jest to przy okazji doskonała baza wypadowa do innych lokalizacji w regionie, ponieważ w ciągu godziny można dotrzeć do Kazimierza czy Poleskiego Parku Narodowego, a po mniej więcej półtorej godziny jazdy można odwiedzić Zamość. Warto zatem założyć, że na dokładne zapoznanie się z tutejszymi atrakcjami warto przeznaczyć zwykle po kilka godzin na jedną lokalizację.

Przegląd wybranych atrakcji

Podczas jednodniowej wycieczki na pewno najlepiej będzie się skupić na Starym Mieście, na które w normalnych okolicznościach można jednak poświęcić parę dni. Spore wrażenie zrobi sam spacer po tym obszarze, który wypełniają urokliwe kamienice i zabytkowe obiekty. Koniecznie zatrzymaj się na tutejszym Rynku, gdzie możesz przy okazji wypić pyszną kawę czy zjeść dobry obiad. W rejonie tym zobaczysz Bramę Krakowską, Trybunał Główny Koronny, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską czy bazylikę Ojców Dominikanów. Spore wrażenie robi Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego już kościoła św. Michała, który jest dobrym punktem orientacyjnym, a przy okazji miejscem spotkań samych mieszkańców Lublina. Mając więcej czasu, koniecznie zaplanuj zwiedzanie dwóch ogromnych atrakcji zlokalizowanych na Starym Mieście – Piwnicy Pod Fortuną i Lubelskiej Trasy Podziemnej.
Oczywiście zaraz za Starym Miastem do dyspozycji jest flagowa atrakcja turystyczna miasta, czyli Zamek Lubelski. Wychodząc poza ten rejon Lublina, na pewno trzeba wspomnieć o Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli skansenie, w którym pokazano, jak prezentowała się Lubelszczyzna przed laty. To atrakcja dla całych rodzin z dziećmi. Pamiętając o bardziej okrutnych kartach tutejszej historii, należy podkreślić, że w okolicy znajduje się też obiekt dawnego obozu zagłady Majdanek. W latach 1941–1944 działał tutaj niemiecki obóz koncentracyjny. Obecne Państwowe Muzeum na Majdanku jest miejscem pełnym refleksji, które każdy powinien odwiedzić.

Zabytki w Lublinie

Dlaczego w wybrane miejsca do zwiedzania w Lublinie warto dojechać taksówką?

Miejsca do zwiedzania w Lublinie są w dużej mierze zlokalizowane w okolicach centrum, a jeżeli położone są bliżej obrzeży, w ich rejonie panuje wzmożony ruch w związku z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W większości przypadków lepiej zrezygnować zatem z własnego samochodu, zwłaszcza że w wielu miejscach trzeba słono zapłacić za parking. Tanie taksówki są dobrą alternatywą i na pewno wygodniejszym środkiem transportu od komunikacji publicznej. Polecamy zatem podróżowanie wraz z Eko Taxi. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Podróżowanie własnym samochodem a atuty taksówek

Znaczna część atrakcji ulokowana jest w centrum miasta, gdzie obowiązują w większości płatne miejsca postojowe. Znalezienie wolnego punktu wcale nie musi być łatwe, a przy kilku czy kilkunastu godzinach za parking obowiązywać będzie spora opłata. Wielu turystów i mieszkańców decyduje się na rezygnację z własnego samochodu, gdyż nawet w przypadku atrakcji położonych poza ścisłym centrum trzeba się liczyć z potencjalnymi problemami z parkowaniem lub wysokimi kosztami postoju. Tańszą opcją jest komunikacja miejska, lecz autobusy w tak popularne lokalizacje są często zatłoczone i mało komfortowe. Na tym tle dużo lepiej wypadają taksówki, którymi dojedziesz wszędzie wygodnie, a korzystając z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi, podróżowanie będzie też korzystne cenowo.

Oferta Eko Taxi

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która jest atrakcyjna cenowo, a same kursy są sprawdzone i mogą być zrealizowane różnymi pojazdami. Dysponujemy nawet większymi autami, którymi mogą jechać ponad cztery osoby, dzięki czemu jedną taksówką zabiorą się z nami grupy przyjaciół i całe rodziny.
Szczególnie mieszkańcom miasta polecamy również nasze dodatkowe usługi, choćby w zakresie przewozu przesyłek czy zakupów na telefon. Dla wygody zamawiania taksówek uruchomiliśmy system IVR, który pozwala aranżować przejazdy bez udziału dyspozytora, co odbywa się poprzez wybór jednego z trzech najczęściej ustawianych adresów i określenie, kiedy ma podjechać kierowca. Zalecamy poza tym korzystanie z naszej aplikacji mobilnej.

Atrakcje w Lublinie są położone w różnych częściach miasta, choć większość popularnych punktów łączy fakt, że w pobliżu panuje wzmożony ruch i pojawiają się problemy z parkowaniem. Z myślą o komfortowym oddawaniu się turystyce warto zrezygnować z własnego auta i skorzystać z taksówek Eko Taxi, którymi dojedziesz wszędzie tanio i wygodnie.

Może Cię zainteresować również