Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie

Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Spis treści:
Co można polecić?
Ile czasu zarezerwować?
Wybrane propozycje
Dlaczego warto podróżować taksówkami?
Samochody osobowe a taksówki
Nasza oferta

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie

Ciekawe miejsca do zwiedzania w Lublinie mogą wymagać poświęcenia od paru godzin do nawet całego dnia. Wymienienie wszystkich atrakcji w okolicy jest trudnym zadaniem, lecz z pewnością są pewne wyróżniające się obiekty, które koniecznie trzeba odwiedzić. Zapraszamy zatem na przegląd takich rekomendacji od Eko Taxi Lublin.

Ile czasu zarezerwować?

Wiele osób planujących eksplorację kraju zastanawia się, ile czasu poświęcić na poszczególne miasta. Lublin jest o tyle specyficznym turystycznie miejscem, że równie dobrze nadaje się na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop. Podczas krótkiej wizyty nie należy się oczywiście nastawiać na to, że uda się zobaczyć wszystko, lecz jeden czy dwa dni spędzone w tym mieście z pewnością zrobią wrażenie i będą stanowić zachętę do powrotu w to miejsce w przyszłości. Liczba atrakcji sprawia jednak, że w Lublinie można spędzić spokojnie tydzień czy nawet kilkanaście dni, ponieważ jest to przy okazji doskonała baza wypadowa do innych lokalizacji w regionie, ponieważ w ciągu godziny można dotrzeć do Kazimierza czy Poleskiego Parku Narodowego, a po mniej więcej półtorej godziny jazdy można odwiedzić Zamość. Warto zatem założyć, że na dokładne zapoznanie się z tutejszymi atrakcjami warto przeznaczyć zwykle po kilka godzin na jedną lokalizację.

Przegląd wybranych atrakcji

Podczas jednodniowej wycieczki na pewno najlepiej będzie się skupić na Starym Mieście, na które w normalnych okolicznościach można jednak poświęcić parę dni. Spore wrażenie zrobi sam spacer po tym obszarze, który wypełniają urokliwe kamienice i zabytkowe obiekty. Koniecznie zatrzymaj się na tutejszym Rynku, gdzie możesz przy okazji wypić pyszną kawę czy zjeść dobry obiad. W rejonie tym zobaczysz Bramę Krakowską, Trybunał Główny Koronny, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską czy bazylikę Ojców Dominikanów. Spore wrażenie robi Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego już kościoła św. Michała, który jest dobrym punktem orientacyjnym, a przy okazji miejscem spotkań samych mieszkańców Lublina. Mając więcej czasu, koniecznie zaplanuj zwiedzanie dwóch ogromnych atrakcji zlokalizowanych na Starym Mieście – Piwnicy Pod Fortuną i Lubelskiej Trasy Podziemnej.
Oczywiście zaraz za Starym Miastem do dyspozycji jest flagowa atrakcja turystyczna miasta, czyli Zamek Lubelski. Wychodząc poza ten rejon Lublina, na pewno trzeba wspomnieć o Muzeum Wsi Lubelskiej, czyli skansenie, w którym pokazano, jak prezentowała się Lubelszczyzna przed laty. To atrakcja dla całych rodzin z dziećmi. Pamiętając o bardziej okrutnych kartach tutejszej historii, należy podkreślić, że w okolicy znajduje się też obiekt dawnego obozu zagłady Majdanek. W latach 1941–1944 działał tutaj niemiecki obóz koncentracyjny. Obecne Państwowe Muzeum na Majdanku jest miejscem pełnym refleksji, które każdy powinien odwiedzić.

Zabytki w Lublinie

Dlaczego w wybrane miejsca do zwiedzania w Lublinie warto dojechać taksówką?

Miejsca do zwiedzania w Lublinie są w dużej mierze zlokalizowane w okolicach centrum, a jeżeli położone są bliżej obrzeży, w ich rejonie panuje wzmożony ruch w związku z dużym zainteresowaniem odwiedzających. W większości przypadków lepiej zrezygnować zatem z własnego samochodu, zwłaszcza że w wielu miejscach trzeba słono zapłacić za parking. Tanie taksówki są dobrą alternatywą i na pewno wygodniejszym środkiem transportu od komunikacji publicznej. Polecamy zatem podróżowanie wraz z Eko Taxi. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Podróżowanie własnym samochodem a atuty taksówek

Znaczna część atrakcji ulokowana jest w centrum miasta, gdzie obowiązują w większości płatne miejsca postojowe. Znalezienie wolnego punktu wcale nie musi być łatwe, a przy kilku czy kilkunastu godzinach za parking obowiązywać będzie spora opłata. Wielu turystów i mieszkańców decyduje się na rezygnację z własnego samochodu, gdyż nawet w przypadku atrakcji położonych poza ścisłym centrum trzeba się liczyć z potencjalnymi problemami z parkowaniem lub wysokimi kosztami postoju. Tańszą opcją jest komunikacja miejska, lecz autobusy w tak popularne lokalizacje są często zatłoczone i mało komfortowe. Na tym tle dużo lepiej wypadają taksówki, którymi dojedziesz wszędzie wygodnie, a korzystając z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi, podróżowanie będzie też korzystne cenowo.

Oferta Eko Taxi

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która jest atrakcyjna cenowo, a same kursy są sprawdzone i mogą być zrealizowane różnymi pojazdami. Dysponujemy nawet większymi autami, którymi mogą jechać ponad cztery osoby, dzięki czemu jedną taksówką zabiorą się z nami grupy przyjaciół i całe rodziny.
Szczególnie mieszkańcom miasta polecamy również nasze dodatkowe usługi, choćby w zakresie przewozu przesyłek czy zakupów na telefon. Dla wygody zamawiania taksówek uruchomiliśmy system IVR, który pozwala aranżować przejazdy bez udziału dyspozytora, co odbywa się poprzez wybór jednego z trzech najczęściej ustawianych adresów i określenie, kiedy ma podjechać kierowca. Zalecamy poza tym korzystanie z naszej aplikacji mobilnej.

Atrakcje w Lublinie są położone w różnych częściach miasta, choć większość popularnych punktów łączy fakt, że w pobliżu panuje wzmożony ruch i pojawiają się problemy z parkowaniem. Z myślą o komfortowym oddawaniu się turystyce warto zrezygnować z własnego auta i skorzystać z taksówek Eko Taxi, którymi dojedziesz wszędzie tanio i wygodnie.

Może Cię zainteresować również

 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.