Praca dla kierowcy w Lublinie

Praca dla kierowcy w Lublinie

Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.

Spis treści
Jak zabrać się za poszukiwania?
Posiadane dokumenty
Potencjalne zajęcia
Miejsca z ogłoszeniami
Zapraszamy do Eko Taxi
Ciekawe wyzwania i atrakcyjne zarobki
Czego oczekujemy?
Nasza oferta

Jak szukać pracy dla kierowcy w Lublinie i całym województwie lubelskim?

W kontekście szukania pracy dla kierowcy w Lublinie, w województwie lubelskim, a zasadniczo w całej Polsce, ważne jest to, jakie ma się uprawnienia. W naszym kraju obowiązuje kilka kategorii prawa jazdy, a każde z nich daje inne możliwości. Z tego względu w każdej z takich dziedzin można wyróżnić odbiegające od siebie zawody. Jeżeli chodzi o poszukiwanie ogłoszeń, dobrze sprawdzą się specjalizujące się w tym serwisy internetowe. Osoby, które mają sprecyzowane wybory i wiedzą, w jakich firmach chciałyby pracować, mogą zajrzeć na ich strony, gdzie często znajdują się informacje rekrutacyjne.

Uprawnienia

W naszym kraju obowiązują regulacje, zgodnie z którymi do poszczególnych rodzajów pojazdów przyporządkowane są odpowiednie kategorie prawa jazdy. Warto mieć na uwadze, że im dalszy pułap, tym większe stają się wymagania i formalności, jakie trzeba spełniać. Najpopularniejszą kategorią jest kat. B, przeznaczona do standardowych pojazdów do 3,5 tony, czyli w praktyce na samochody osobowe, dostawcze oraz niewielkie busy. W kategorii C dopuszczalna masa jest wyższa i mowa tu głównie o cięższych busach oraz ciężarówkach. Z kolei uprawnienia C+E upoważniają do kierowania pojazdu z kategorii C wraz z przyczepą. Jest to prawo jazdy, które wyrabiają osoby planujące pracę jako kierowca TIR-a. Wreszcie istnieje i kategoria D, w ramach której można już prowadzić autobusy.

Szeroka oferta stanowisk

Osoby wyrabiające prawo jazdy kategorii C+E lub D robią to zwykle z rozmysłem i planując związaną z takimi uprawnieniami pracę, czyli jeżdżenie autobusami, większymi busami turystycznymi (powyżej 9 osób) czy prowadzenie pojazdów typu TIR. To ostatnie zajęcie jest dochodowe, przy czym bywa bardzo zróżnicowane, zależnie od tego, w jakiej firmie zatrudni się taka osoba, która może wtedy realizować kursy po kraju, ale i międzynarodowe. Najwięcej ludzi poszukujących zajęcia ma podstawowe prawo jazdy kategorii B, które i tak otwiera już spore możliwości zawodowe. Z dostępnych, choć mniej perspektywicznych zajęć można się zatrudnić jako dostawca w restauracji czy kurier. W tych zawodach mankamentem bywają jednak wydłużone godziny pracy połączone z niezbyt wysokimi zarobkami. Ciekawszym wyborem może być podjęcie pracy polegającej na rozwożeniu towaru z hurtowni do lokalnych sklepów lub w roli firmowego kierowcy, który zajmuje się przewożeniem pracowników. Można również się zająć przewozem osób na bazie własnej działalności (pojazdami do 9 osób z kierowcą), a interesujące perspektywy daje i praca na taxi, w której można więcej zarobić.

Kierowca za kierownicą

Gdzie szukać?

Obecnie popularnym rozwiązaniem są serwisy z ofertami pracy, których jest naprawdę wiele – część z nich jest lokalna, inne ogólnokrajowe. W tych drugich można jednak filtrować ogłoszenia pod kątem wybranego miasta czy regionu. To szczególnie dobra opcja dla zawodowych kierowców transportowych czy osób szukających pracy przy dostawach. Oprócz tego, jeżeli ktoś ma upatrzoną konkretną branżę i wie jakie firmy działają lokalnie w takiej specjalności, można udać się bezpośrednio na strony internetowe takich podmiotów. Często można tam przeczytać więcej o pracy w wybranej firmie, a do tego wypełnić formularz z akcesem o pracę czy znaleźć dane, pod którymi można się kontaktować w sprawie potencjalnego zatrudnienia w takim przedsiębiorstwie.

Chcesz podjąć pracę jako kierowca w Lublinie? Zostań taksówkarzem z Eko Taxi

Szukasz pracy jako kierowca w Lublinie? Jednym z ciekawszych rozwiązań jest jeżdżenie taksówką, ponieważ będzie to interesujące zajęcie, które może być do tego naprawdę dochodowe. W tym celu warto wstąpić jednak w szeregi popularnej korporacji, dzięki której na pewno nie zabraknie klientów. Tak będzie, jeżeli dołączysz do zespołu Eko Taxi, gdyż z naszej oferty każdego dnia korzysta mnóstwo mieszkańców i turystów z tej okolicy.

Perspektywa zawodowa

Zawód taksówkarza jest mocno specyficzny, ale przez to i intrygujący. Nie ma tu mowy o monotonnym siedzeniu w biurze przez osiem godzin. Zamiast tego poruszasz się po różnych częściach miasta, a czasem i jego okolicy, każdego dnia pokonując odmienne trasy i spotykając innych ludzi. Dzięki temu jeżdżenie absolutnie nie będzie żmudne, a co więcej można spotkać wiele ciekawych osób i odbyć z nimi rozmowy, które będą interesujące, a może nawet poszerzą horyzonty i pozwolą się dowiedzieć czegoś nowego. Wynika to z faktu, że taksówkami jeżdżą przedstawiciele różnych grup społecznych, więc można spotkać skrajnie odmiennych od siebie pasażerów. Plusem tego zawodu jest spora elastyczność czasowa. Taksówki są potrzebne w zasadzie dwadzieścia cztery godziny na dobę, więc swój grafik można opracować zgodnie ze swoimi preferencjami czy wymogami życia prywatnego. Można zatem jeździć w standardowych godzinach od rana do popołudnia, ale i na zmianach wieczornych, a nawet nocnych. Zarobki na taxi są uzależnione od tego, ile się jeździ i ilu ma się klientów, więc trudno tu o jednoznaczne przedziały. W Lublinie zainteresowanych taksówkami jest jednak wielu, a jeżdżąc pod szyldem znanej korporacji, wzbudza się zaufanie, zatem na pewno nie będziesz narzekać na brak klientów, a to przełoży się na możliwość zarobienia sporych pieniędzy.

Wymagania

Taksówkarze z założenia powinni lubić jeździć samochodem i dobrze znać miasto, żeby sprawnie się po nim poruszać i w razie potrzeby móc doradzić pasażerom, którzy są w Lublinie po raz pierwszy. Kierowcy powinni być też otwarci na innych, gdyż mowa tu o pracy, w której cały czas ma się kontakt z ludźmi. Trzeba wykazywać się wobec innych wysoką kulturą osobistą, a często zdarzają się pasażerowie chętni do długich rozmów. W Eko Taxi poszukujemy kierowców z własnym autem, co jest jednak korzystnym rozwiązaniem, gdyż możesz jeździć na co dzień swoim sprawdzonym pojazdem. Nie wymagamy natomiast prowadzenia działalności gospodarczej i zapewniamy kierowcom licencję. Dołączenie w nasze szeregi jest zatem opłacalne, ale i naprawdę proste.

Jak prezentuje się nasza oferta z perspektywy kierowców i klientów?

Eko Taxi oferuje sprawdzone, ale i tanie usługi. Przejazdy naszymi taksówkami nie obciążają zatem kieszeni, a do tego zamawianie kursów jest naprawdę proste. Możesz to zrobić poprzez dedykowaną aplikację lub telefonicznie. Dla klientów uruchomiliśmy też system IVR, w którym można zamówić przejazd bez udziału dyspozytora, wybierając spośród trzech najczęściej używanych adresów i ustalając, za jaki czas ma podjechać taksówka. Te rozwiązania i przystępne ceny są optymalne dla klientów, ale przekładają się i na korzyści dla naszych kierowców, którzy realizują dzięki temu wiele kursów i mogą dobrze zarabiać. Oferta Eko Taxi jest rozbudowana, gdyż umożliwia przewóz zwierząt, transport i dostawę paczek, a także zakupy z dowozem.
Praca dla kierowcy w Lublinie jest zależna w dużej mierze od tego, jakie ma się uprawnienia. Osoby ze standardowym prawem jazdy kategorii B mają kilka opcji do wyboru, przy czym jedną z najciekawszych jest taxi. To zajęcie, w którym nie można narzekać na brak wyzwań, a do tego można liczyć na dobre zarobki. Z myślą o rozpoczęciu takiej kariery warto dołączyć do sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również