Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie można się zatrzymać, co zjeść, będąc w mieście, i oczywiście jakie atrakcje turystyczne są na pewno godne zobaczenia. Znajdziesz też informacje o tym, jak najlepiej poruszać się po stolicy województwa lubelskiego podczas pobytu. To rejon Polski o bogatej historii, który nadaje się zarówno na krótką wycieczkę, jak i dłuższy urlop. Można przy tym rozważyć zwiedzanie na własną rękę lub z osobami oprowadzającymi.

Spis treści
Porady od Eko Taxi
Co warto zobaczyć będąc na miejscu?
Od czego najlepiej rozpocząć?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Zwiedzanie z osobą oprowadzającą?

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi. Od czego zacząć przygodę z naszym miastem?

Eko Taxi oferuje przewodnik po Lublinie. Podpowiadamy, jakie są opcje noclegowe i w jakiej okolicy najlepiej się zatrzymać, zależnie od oczekiwań, także cenowych. Będąc na miejscu, na pewno warto spróbować lokalnych przysmaków, choć jak przystało na duże miasto, odnajdziesz tu restauracje oferujące wiele światowych kuchni. Omawiamy też najpopularniejsze warianty poruszania się po Lublinie, od rowerów przez komunikację miejską po nasze taksówki.

Gdzie się zatrzymać?

Z myślą o zarezerwowaniu noclegu dobrze jest przejrzeć oferty najpopularniejszych serwisów bookingowych. Oferta jest dość szeroka i można znaleźć hotele o różnym standardzie. Część z nich znajduje się w nowoczesnych budynkach, inne z kolei w zabytkowych wręcz obiektach, co dodaje na pewno oryginalności i uroku. Tańszą alternatywą będą lubelskie hostele. Wiele z nich oferuje jednak naprawdę dobry standard i jest to opcja godna polecenia. W kontekście lokalizacji zdecydowanie najlepiej szukać czegoś na Starym Mieście lub w Śródmieściu, gdyż będą to optymalne bazy wypadowe do zwiedzania miasta. Oczywiście trzeba się przy tym liczyć z tym, że mogą tam panować wyższe ceny, które będą spadać, im miejsce noclegowe będzie ulokowane dalej od centrum.

Co zjeść w Lublinie?

Jak przystało na duże miasto, na miejscu można znaleźć punkty gastronomiczne oferujące różne kuchnie z całego świata, w tym te najmodniejsze, takie jak włoska czy azjatycka. Możesz tu liczyć na bogatą ofertę lokali z daniami typowo polskimi. Najlepiej wybrać te regionalne i spróbować tutejszych przysmaków. Wiele receptur na te specjalności jest stosunkowo prostych, lecz dają one spektakularne efekty. Ciekawym wyborem będą być pierogi lubelskie, nieco podobne do tych ruskich, lecz poza cebulą i twarogiem, posiadające w środku także podwędzany boczek i kaszę. Miłośnicy mięsa docenią z kolei forszmak lubelski, czyli gulasz na solidnej bazie mięsa, z dodatkiem ogórków kiszonych i dosmaczany koncentratem pomidorowym. Entuzjaści słodkości koniecznie powinni wybrać lokalny piernik, którego atutem jest przede wszystkim wykorzystanie składników z Lubelszczyzny. Oczywiście flagowym punktem tutejszej gastronomii jest cebularz, znajdujący się zresztą na liście produktów tradycyjnych tego regionu. Najlepiej zjeść go bezpośrednio po kupieniu w piekarni, gdy jest jeszcze ciepły, podczas spaceru po ulicach Lublina. Będąc w mieście warto odwiedzić również których z lokali z kuchnią żydowską, mocno zakorzenioną w tutejszej kulturze. Jednym z najbardziej obleganych punktów tego typu jest restauracja Mandragora, niedaleko Rynku.

Jak się poruszać po mieście?

W obrębie Starego Miasta i Śródmieścia można spokojnie postawić na spacerowanie. Przy ładnej pogodzie ciekawym wyborem są rowery, z czego korzysta wielu mieszkańców miasta. Wynika to z dostępności dróg rowerowych, jak i możliwości wypożyczenia takiego sprzętu w ramach Lubelskiego Roweru Miejskiego. Poruszanie się własnym autem może być problematyczne z uwagi na korki i problemy z parkowaniem – trzeba się też liczyć, że większość parkingów w centrum i na Starym Mieście będzie płatnych. W kontekście komunikacji miejskiej dostępne są linie autobusowe i trolejbusy. Polecamy natomiast poruszanie się po Lublinie taksówkami Eko Taxi. Oferujemy korzystne ceny, a dzięki naszym kursom dojedziesz szybko w dowolne miejsce, nie przejmując się parkowaniem. Nasi klienci mogą korzystać z systemu IVR, w ramach którego stali pasażerowie mogą zamawiać kursy samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Mają oni do wyboru jeden z trzech najczęściej używanych adresów, po czym mogą zamówić taksówkę nawet za 15 czy 30 minut, gdy tylko jest ona dostępna.

Widok na panoramę Lublina

Poznaj atrakcje, jakie proponujemy w naszym przewodniku turystycznym po Lublinie

Przewodnik turystyczny po Lublinie może uwzględniać dziesiątki pozycji, gdyż jest to naprawdę atrakcyjne miejsce do zwiedzania. Oczywiście najlepiej będzie zapewne rozpocząć od Starego Miasta, w obrębie którego znajduje się przy okazji sporo flagowych zabytków. To jednak tylko kilka z wielu punktów wartych odwiedzenia, które rozciągają się na terenie miasta, a nawet poza nim. Z pewnością nie zaszkodzi nieco wiedzy historycznej z Muzeum na Majdanku czy Muzeum Wsi Lubelskiej.

Od czego można rozpocząć?

Będąc pierwszy raz w Lublinie można zdecydować się na początek trasy na Placu Litewskim, by następnie udać się deptakiem w okolice Ratusza, aż do Bramy Krakowskiej, wkraczając tym samym na Stare Miasto. Ulokowanych jest tam sporo atrakcji, które koniecznie warto odwiedzić, w tym Plac po Farze, Wieża Trynitarska czy Trybunał Koronny. Następnie udając się w dół Starego Miasta, dotrzesz do Bramy Grodzkiej, za którą czeka już najsłynniejszy zabytek w mieście, czyli Zamek Lubelski.

Co jeszcze zobaczyć?

Dużą popularnością cieszą się podziemne atrakcje Lublina, w tym szczególności dwie z nich – Piwnica pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna. Oczywiście godna uwagi jest tutejsza archikatedra, a więc kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Koniecznym punktem zwiedzania przy parudniowym pobycie jest Muzeum na Majdanku. Były niemiecki obóz zagłady to miejsce odwiedzane przez osoby w każdym wieku i turystów spoza kraju, chcących poznać jego tragiczną historię. Z kolei z myślą o zagłębieniu się w tutejszą kulturę, można wybrać się do Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanego też lubelskim Skansenem. Ogromny teren doskonale oddaje to jak wyglądała kiedyś polska wieś i podtrzymuje pozostałości kultury ludowej.

A może zdecydować się na zwiedzanie Lublina z przewodnikiem?

Ciekawą opcją może być zwiedzanie Lublina z przewodnikiem. Dostępne są w tym zakresie zarówno większe wycieczki, jak i takie, które można zaaranżować dla pojedynczych grup turystów. Może to być na swój sposób interesujące, gdyż oglądanie zabytków może być okraszone poznawaniem ich historii, a do tego takie osoby z pewnością zwrócą uwagę na wszelkie najważniejsze aspekty poszczególnych miejsc. Minusem jest z kolei pewna dyscyplina zwiedzania, zwłaszcza w większej grupie.

Co warto wiedzieć o takiej formie zwiedzania?

Lokalnie działa wiele organizacji zajmujących się wycieczkami turystycznymi z osobami oprowadzającymi, a do tego można się rozejrzeć za prywatnymi przewodnikami. Tego typu wyprawy zwykle skupiają się na określonych obszarach Lublina lub są to po prostu spacery tematyczne, trwające najczęściej parę godzin. Zwykle organizator podaje ogólnodostępną informację o miejscu spotkania, z którego zgromadzeni ruszają potem w określoną trasę, a bilety można kupić na miejscu. Wyjątkiem są oczywiście zorganizowane wycieczki czy grupy, które ustalają warunki zwiedzania bezpośrednio z przewodnikiem.

Jakie są atuty i minusy takiego rozwiązania?

Na pewno plusem jest fakt, że tacy przewodnicy świetnie znają miasto i konkretne atrakcje. Podpowiedzą zatem na co zwrócić uwagę, przedstawią zarys historyczny, opowiedzą ciekawostki czy legendy związane z konkretnymi miejscami. Turyści nie muszą zatem szukać informacji na własną rękę, mogą się skupić na oglądaniu zabytków i dowiedzą się zapewne więcej niż zwiedzając samemu. Mankamentem jest fakt, że w takich wycieczkach może brać udział sporo osób. Oprócz tego takie spacery są z góry zaplanowane i odbywają się według pewnego harmonogramu. W przeciwieństwie do samodzielnych wypraw, nie można zatem pominąć niektórych punktów według własnego uznania, a na inne przeznaczyć z kolei większej ilości czasu. W praktyce są zatem zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej formy zwiedzania.

Zapoznając się z przewodnikiem od Eko Taxi, powinieneś teraz lepiej wiedzieć jak zabrać się za zwiedzanie Lublina. To miejsce naprawdę godne polecenia, z uwagi na wspaniałą atmosferę i ogromną liczbę atrakcji turystycznych. Planując wybranie się do określonych zabytków, polecamy skorzystanie z naszych taksówek, dzięki którym wygodnie dojedziesz w wyznaczony rejon miasta.

Może Cię zainteresować również

 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...