Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie można się zatrzymać, co zjeść, będąc w mieście, i oczywiście jakie atrakcje turystyczne są na pewno godne zobaczenia. Znajdziesz też informacje o tym, jak najlepiej poruszać się po stolicy województwa lubelskiego podczas pobytu. To rejon Polski o bogatej historii, który nadaje się zarówno na krótką wycieczkę, jak i dłuższy urlop. Można przy tym rozważyć zwiedzanie na własną rękę lub z osobami oprowadzającymi.

Spis treści
Porady od Eko Taxi
Co warto zobaczyć będąc na miejscu?
Od czego najlepiej rozpocząć?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Zwiedzanie z osobą oprowadzającą?

Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi. Od czego zacząć przygodę z naszym miastem?

Eko Taxi oferuje przewodnik po Lublinie. Podpowiadamy, jakie są opcje noclegowe i w jakiej okolicy najlepiej się zatrzymać, zależnie od oczekiwań, także cenowych. Będąc na miejscu, na pewno warto spróbować lokalnych przysmaków, choć jak przystało na duże miasto, odnajdziesz tu restauracje oferujące wiele światowych kuchni. Omawiamy też najpopularniejsze warianty poruszania się po Lublinie, od rowerów przez komunikację miejską po nasze taksówki.

Gdzie się zatrzymać?

Z myślą o zarezerwowaniu noclegu dobrze jest przejrzeć oferty najpopularniejszych serwisów bookingowych. Oferta jest dość szeroka i można znaleźć hotele o różnym standardzie. Część z nich znajduje się w nowoczesnych budynkach, inne z kolei w zabytkowych wręcz obiektach, co dodaje na pewno oryginalności i uroku. Tańszą alternatywą będą lubelskie hostele. Wiele z nich oferuje jednak naprawdę dobry standard i jest to opcja godna polecenia. W kontekście lokalizacji zdecydowanie najlepiej szukać czegoś na Starym Mieście lub w Śródmieściu, gdyż będą to optymalne bazy wypadowe do zwiedzania miasta. Oczywiście trzeba się przy tym liczyć z tym, że mogą tam panować wyższe ceny, które będą spadać, im miejsce noclegowe będzie ulokowane dalej od centrum.

Co zjeść w Lublinie?

Jak przystało na duże miasto, na miejscu można znaleźć punkty gastronomiczne oferujące różne kuchnie z całego świata, w tym te najmodniejsze, takie jak włoska czy azjatycka. Możesz tu liczyć na bogatą ofertę lokali z daniami typowo polskimi. Najlepiej wybrać te regionalne i spróbować tutejszych przysmaków. Wiele receptur na te specjalności jest stosunkowo prostych, lecz dają one spektakularne efekty. Ciekawym wyborem będą być pierogi lubelskie, nieco podobne do tych ruskich, lecz poza cebulą i twarogiem, posiadające w środku także podwędzany boczek i kaszę. Miłośnicy mięsa docenią z kolei forszmak lubelski, czyli gulasz na solidnej bazie mięsa, z dodatkiem ogórków kiszonych i dosmaczany koncentratem pomidorowym. Entuzjaści słodkości koniecznie powinni wybrać lokalny piernik, którego atutem jest przede wszystkim wykorzystanie składników z Lubelszczyzny. Oczywiście flagowym punktem tutejszej gastronomii jest cebularz, znajdujący się zresztą na liście produktów tradycyjnych tego regionu. Najlepiej zjeść go bezpośrednio po kupieniu w piekarni, gdy jest jeszcze ciepły, podczas spaceru po ulicach Lublina. Będąc w mieście warto odwiedzić również których z lokali z kuchnią żydowską, mocno zakorzenioną w tutejszej kulturze. Jednym z najbardziej obleganych punktów tego typu jest restauracja Mandragora, niedaleko Rynku.

Jak się poruszać po mieście?

W obrębie Starego Miasta i Śródmieścia można spokojnie postawić na spacerowanie. Przy ładnej pogodzie ciekawym wyborem są rowery, z czego korzysta wielu mieszkańców miasta. Wynika to z dostępności dróg rowerowych, jak i możliwości wypożyczenia takiego sprzętu w ramach Lubelskiego Roweru Miejskiego. Poruszanie się własnym autem może być problematyczne z uwagi na korki i problemy z parkowaniem – trzeba się też liczyć, że większość parkingów w centrum i na Starym Mieście będzie płatnych. W kontekście komunikacji miejskiej dostępne są linie autobusowe i trolejbusy. Polecamy natomiast poruszanie się po Lublinie taksówkami Eko Taxi. Oferujemy korzystne ceny, a dzięki naszym kursom dojedziesz szybko w dowolne miejsce, nie przejmując się parkowaniem. Nasi klienci mogą korzystać z systemu IVR, w ramach którego stali pasażerowie mogą zamawiać kursy samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Mają oni do wyboru jeden z trzech najczęściej używanych adresów, po czym mogą zamówić taksówkę nawet za 15 czy 30 minut, gdy tylko jest ona dostępna.

Widok na panoramę Lublina

Poznaj atrakcje, jakie proponujemy w naszym przewodniku turystycznym po Lublinie

Przewodnik turystyczny po Lublinie może uwzględniać dziesiątki pozycji, gdyż jest to naprawdę atrakcyjne miejsce do zwiedzania. Oczywiście najlepiej będzie zapewne rozpocząć od Starego Miasta, w obrębie którego znajduje się przy okazji sporo flagowych zabytków. To jednak tylko kilka z wielu punktów wartych odwiedzenia, które rozciągają się na terenie miasta, a nawet poza nim. Z pewnością nie zaszkodzi nieco wiedzy historycznej z Muzeum na Majdanku czy Muzeum Wsi Lubelskiej.

Od czego można rozpocząć?

Będąc pierwszy raz w Lublinie można zdecydować się na początek trasy na Placu Litewskim, by następnie udać się deptakiem w okolice Ratusza, aż do Bramy Krakowskiej, wkraczając tym samym na Stare Miasto. Ulokowanych jest tam sporo atrakcji, które koniecznie warto odwiedzić, w tym Plac po Farze, Wieża Trynitarska czy Trybunał Koronny. Następnie udając się w dół Starego Miasta, dotrzesz do Bramy Grodzkiej, za którą czeka już najsłynniejszy zabytek w mieście, czyli Zamek Lubelski.

Co jeszcze zobaczyć?

Dużą popularnością cieszą się podziemne atrakcje Lublina, w tym szczególności dwie z nich – Piwnica pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna. Oczywiście godna uwagi jest tutejsza archikatedra, a więc kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Koniecznym punktem zwiedzania przy parudniowym pobycie jest Muzeum na Majdanku. Były niemiecki obóz zagłady to miejsce odwiedzane przez osoby w każdym wieku i turystów spoza kraju, chcących poznać jego tragiczną historię. Z kolei z myślą o zagłębieniu się w tutejszą kulturę, można wybrać się do Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanego też lubelskim Skansenem. Ogromny teren doskonale oddaje to jak wyglądała kiedyś polska wieś i podtrzymuje pozostałości kultury ludowej.

A może zdecydować się na zwiedzanie Lublina z przewodnikiem?

Ciekawą opcją może być zwiedzanie Lublina z przewodnikiem. Dostępne są w tym zakresie zarówno większe wycieczki, jak i takie, które można zaaranżować dla pojedynczych grup turystów. Może to być na swój sposób interesujące, gdyż oglądanie zabytków może być okraszone poznawaniem ich historii, a do tego takie osoby z pewnością zwrócą uwagę na wszelkie najważniejsze aspekty poszczególnych miejsc. Minusem jest z kolei pewna dyscyplina zwiedzania, zwłaszcza w większej grupie.

Co warto wiedzieć o takiej formie zwiedzania?

Lokalnie działa wiele organizacji zajmujących się wycieczkami turystycznymi z osobami oprowadzającymi, a do tego można się rozejrzeć za prywatnymi przewodnikami. Tego typu wyprawy zwykle skupiają się na określonych obszarach Lublina lub są to po prostu spacery tematyczne, trwające najczęściej parę godzin. Zwykle organizator podaje ogólnodostępną informację o miejscu spotkania, z którego zgromadzeni ruszają potem w określoną trasę, a bilety można kupić na miejscu. Wyjątkiem są oczywiście zorganizowane wycieczki czy grupy, które ustalają warunki zwiedzania bezpośrednio z przewodnikiem.

Jakie są atuty i minusy takiego rozwiązania?

Na pewno plusem jest fakt, że tacy przewodnicy świetnie znają miasto i konkretne atrakcje. Podpowiedzą zatem na co zwrócić uwagę, przedstawią zarys historyczny, opowiedzą ciekawostki czy legendy związane z konkretnymi miejscami. Turyści nie muszą zatem szukać informacji na własną rękę, mogą się skupić na oglądaniu zabytków i dowiedzą się zapewne więcej niż zwiedzając samemu. Mankamentem jest fakt, że w takich wycieczkach może brać udział sporo osób. Oprócz tego takie spacery są z góry zaplanowane i odbywają się według pewnego harmonogramu. W przeciwieństwie do samodzielnych wypraw, nie można zatem pominąć niektórych punktów według własnego uznania, a na inne przeznaczyć z kolei większej ilości czasu. W praktyce są zatem zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej formy zwiedzania.

Zapoznając się z przewodnikiem od Eko Taxi, powinieneś teraz lepiej wiedzieć jak zabrać się za zwiedzanie Lublina. To miejsce naprawdę godne polecenia, z uwagi na wspaniałą atmosferę i ogromną liczbę atrakcji turystycznych. Planując wybranie się do określonych zabytków, polecamy skorzystanie z naszych taksówek, dzięki którym wygodnie dojedziesz w wyznaczony rejon miasta.

Może Cię zainteresować również

 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...