Starówka w Lublinie

Starówka w Lublinie

Starówka w Lublinie zalicza się do wyjątkowo pięknych miejsc i jest bezwzględnie chlubą tego miasta. Tutejsze Stare Miasto charakteryzuje się bardzo wysokim procentem zachowania oryginalnej zabudowy, w niektórych przypadkach datowanej nawet na okres średniowieczny. Sam obszar nie jest przesadnie rozległy, więc można się po nim poruszać pieszo, ale często pozostaje kwestia dojechania tam z innych rejonów miasta. Jeśli potrzebujesz transportu, zadzwoń po taksówkę Eko Taxi!

SPIS TREŚCI
Pojedź tam z Eko Taxi
Nasza Oferta
Przegląd atrakcji w tym rejonie miasta

Pojedź na zwiedzanie Starówki w Lublinie z Eko Taxi

Starówka w Lublinie znajduje się w centralnym rejonie miasta. Większość mieszkańców i znaczna część turystów zamieszkuje jednak inne dzielnice, więc chcąc odwiedzić ten obszar, trzeba zorganizować transport do tego miejsca. Rzecz jasna można skorzystać w tym celu z komunikacji miejskiej, lecz dużo wygodniejszym rozwiązaniem, będzie zamówienie naszej taksówki Eko Taxi.

Nasza oferta

Eko Taxi to sprawdzona i renomowana firma taxi, która działa w różnych miastach w całym kraju, w tym również w Lublinie. Słyniemy z utrzymywania wysokiej jakości usług, które są przy tym dostępne w przystępnych cenach. Zachęcamy do podróżowania z nami po terenie Lublina i okolic, w tym na trasach do tutejszego Starego Miasta. Możesz zamówić standardową taksówkę lub większą typu kombi czy nawet VAN dla 5-6 osób. Taksówki zamówisz wygodnie przez telefon lub aplikację mobilną, a za kursy możesz zapłacić również w sposób bezgotówkowy. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Poza samymi przewozami, polecamy także nasze usługi dodatkowe. Kierowcy mogą pomóc w transporcie przesyłek czy choćby zakupach na telefon, realizowanych z dostawą. Oferujemy także taxi bagażowe oraz przygotowaliśmy specjalną ofertę dla firm – ze szczegółami możesz zapoznać się na naszej stronie.

Co ma do zaoferowania Starówka w Lublinie?

Starówka w Lublinie zalicza się do ścisłej czołówki najpiękniejszych miejsc tego typu w polskich miastach. Oczywiście można się tu udać na spacer czy przysiąść w jednym z wielu lokali na pyszną kawę lub obiad. Nie brakuje tutaj też punktów typowo turystycznych, które warto zobaczyć lub dokładniej zwiedzić. Zapraszamy na przegląd miejsc, których nie warto przegapić, gdy będziesz w tej części stolicy województwa i powiatu lubelskiego.

Rynek i kamienice

Będąc w Lublinie koniecznie trzeba odwiedzić tutejszy Rynek, najlepiej spacerując po nim spokojnie i podziwiając zabytkowe kamienice. Kilka z nich cieszy się przy tym szczególnym uznaniem. Na pewno można zaliczyć do nich Kamienicę Klonowica, której fasadę zdobią medaliony z popiersiami słynnych osób powiązanych z Lublinem, w tym Sebastiana Fabiana Klonowica oraz Jana Kochanowskiego. W niewielkiej odległości znajduje się także kamienica z motywami nawiązującymi do legendy o Czarciej Łapie. Z innych zabytkowych budynków, na pewno warto polecić kamienice: Konopniców, Pod Lwami czy Muzyków.

Brama Krakowska

Jest to jeden z punktów, których po prostu nie można pominąć. Brama Krakowska, będąca częścią oryginalnych fortyfikacji obronnych z XIV wieku, jest jednym z najważniejszych symboli miasta. Łączy w sobie styl gotycki z barokowym, ponieważ jej obecny wygląd dopracowywano pod koniec XVIII wieku. Aktualnie w budynku znajduje się dodatkowo Muzeum Historii Miasta Lublina, które z pewnością warto odwiedzić, żeby zapoznać się bliżej z dziejami tego regionu.

Trybunał Główny Koronny

Obiekt znajduje się na tutejszym Rynku i jest to Stary Ratusz, w którym ulokowany był Trybunał Główny Koronny. Odbywały się w nim sądowe sprawy szlachty małopolskiej, w związku z którymi do Lublina przybywało w przeszłości wielu przyjezdnych, co przekładało się na rozwój miasta.

Lubelska Trasa Podziemna i Piwnice pod Fortuną

Tutejsze Stare Miasto wyróżnia to, że ciekawe miejsca można znaleźć nie tylko na powierzchni, ale i w podziemiu. Jedną z największych atrakcji tej okolicy jest Lubelska Trasa Podziemna, wytyczona pod ulicami tutejszej Starówki. Można w niej podziwiać wystawy nawiązujące do historii miasta, w tym interaktywną makietę ukazującą wielki pożar z 1719 roku. Z podobnych atrakcji warto też wyróżnić Piwnice pod Fortuną, czyli kompleks renesansowych piwnic winiarskich, które zdobią malunki z XVI wieku.

kamienice w Lublinie

Wieża Trynitarska

W jej wnętrzu znajduje się Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej, ale główną atrakcją tego budynku jest taras widokowy. Śmiało można go uznać za najlepszy punkt obserwacyjny w Lublinie, z którego rozpościera się niezapomniany widok na panoramę tego miasta.

Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest jednym z największych kościołów w Lublinie i przykładem wczesnobarokowej architektury w Polsce. Jej pierwotna budowa miała miejsce w latach 1586-1625, natomiast przez kolejne stulecia, obiekt przechodził kilka poważnych przebudów, częściowo wymuszonych pożarami czy zniszczeniami wojennymi.

Bazylika

Bazylika św. Stanisława Biskupa Męczennika, nazywana też Bazyliką Ojców Dominikanów, charakteryzuje się dużą wartością turystyczną w samym wnętrzu. Warto przejść się spokojnie jej kaplicami, ponieważ zdobią je liczne zabytki i dzieła sztuki. Jednym z najsłynniejszych punktów tego miejsca jest obraz przedstawiający pożar Lublina z 1719 roku. W bazylice znajduje się ponadto skarbiec, a w nim przechowywany jest stół, przy którym podpisano akt unii-lubelskiej.

Plac po Farze

Ten charakterystyczny plac posiada odkryte fundamenty, które są pozostałością po lubelskim kościele farnym. Ze znajdującego się przy nim tarasu można podziwiać Wzgórze Zamkowe, a ponadto plac ten stał się punktem, w którym dochodzi do wielu spotkań samych mieszkańców. Często jest również traktowany jako punkt orientacyjny dla turystów, którzy zwiedzają tutejsze Stare Miasto.

Brama Grodzka

Poza wspomnianą już Bramą Krakowską, warto wyróżnić Bramkę Grodzką, nazywaną także Żydowską. Wzniesiono ją już w XIV wieku, choć obecny wygląd zyskała dopiero w drugiej połowie XVIII wieku. Wychodzi ona na stronę mostu, który łączy Stare Miasto ze Wzgórzem Zamkowym.

Starówka w Lublinie to zabytkowy fragment miasta, po którym warto się zarówno przespacerować, jak i zagłębić się w liczne atrakcje turystyczne tego miejsca. Jeśli chcesz dojechać w te okolice z innej dzielnicy lub okolic Lublina, skorzystaj w tym celu z taksówki Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.