Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, odpowiednich dla osób w każdym wieku. Samo miasto utrzymuje przy tym dość spokojny charakter, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu. Poza odwiedzaniem konkretnych zabytków, z pewnością warto poświęcić trochę czasu po prostu na spacer, choćby po wyjątkowym Starym Mieście, żeby w pełni zapoznać się z atmosferą tego miejsca. Eko Taxi poleca największe atrakcje Lublina i zachęca do podróżowania naszymi taksówkami!

Spis treści
Dlaczego miasto jest doceniane przez turystów?
Eko Taxi podpowiada co zwiedzić w Lublinie
Ile czasu opłaca się poświęcić na zwiedzanie?
Największe z atrakcji
Spróbuj lokalnego przysmaku
Zwiedzaj miasto z Eko Taxi

Jakie są walory turystyczne Lublina?

Wśród walorów turystycznych Lublina na pewno trzeba wymienić tutejsze Stare Miasto. Wyróżnia się ono na tle innych metropolii w Polsce i przyciąga wielu odwiedzających. Miasto jest również pełne innych atrakcji do zwiedzania. Część z nich znajduje się w otwartej przestrzeni, inne można podziwiać we wnętrzach budynków, zatem dostępne są alternatywy na każdą pogodę. Dużym atutem Lublina jest przy tym spore zróżnicowanie poszczególnych punktów turystycznych, dzięki czemu są one atrakcyjne dla osób w różnym wieku. Stąd jest to miejsce, które odwiedzają pary, rodziny z dziećmi, jak i grupy dorosłych przyjaciół, doceniające przy tym atmosferę tej okolicy.

Spokojna atmosfera

Lublin jest miastem wojewódzkim i największym w Polsce na wschód od Wisły, lecz jednocześnie odróżnia się od innych dużych miast spokojniejszą atmosferą. Oczywiście na co dzień funkcjonuje tu sporo mieszkańców, a przez cały rok pojawiają się turyści, lecz tutejsze ulice czy zabytki wciąż będą zgoła mniej zatłoczone niż te w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ta charakterystyka sprawia, że miasto stało się naprawdę interesującym punktem turystycznym na mapie Polski, docenianym nie tylko za liczbę zabytków, ale i możliwość zobaczenia ich w komfortowych warunkach.

Mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku

Oczywiście głównym atutem turystycznym miasta jest ogromna liczba wyjątkowych atrakcji. Dużym plusem jest fakt, że nadają się one dla osób w różnym wieku. Dorośli chętnie odwiedzają choćby lokalny browar, lecz Lublin jest również miejscem doskonale nadającym się do zwiedzania z dziećmi. Poza ciekawymi miejscami w całym mieście nie brakuje placów zabaw czy obszarów zielonych, gdzie można spokojnie usiąść z maluchami na ławce i odpocząć nieco pomiędzy oglądaniem kolejnych zabytków. Intrygujące są na pewno liczne pozostałości po kulturze żydowskiej, która była niegdyś znaczącą częścią Lublina. Ulokowanych jest tutaj także wiele muzeów, w tym niektóre do zwiedzania pod ziemią. Osoby chcące poznać bogactwo kultury ludowej nie tylko Lublina, ale i całego województwa, też odnajdą tutaj coś dla siebie, odwiedzając choćby Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kamienice w centrum Lublina

Wyjątkowe Stare Miasto

Lubelskie Stare Miasto wybija się na tle innych metropolii w Polsce. Wiele obiektów posiada wielką historię, sięgającą i kilkuset lat. Na pewno charakterystyczne dla tej okolicy jest to, że odnowione budynki mieszają się tam z takimi wręcz podniszczonymi. W połączeniu z zaułkami, wąskimi uliczkami czy wyjątkowymi muralami, nadaje to jednak tutejszemu Staremu Miastu unikalnego klimatu. Z inicjatywy lokalnych władz, w oknach części kamienic można zobaczyć stare zdjęcia, które w nich odnaleziono. Warto poświęcić parę godzin na spacerowanie po tej części miasta, gdyż można tam poczuć jak przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Informator turystyczny Lublina od Eko Taxi

Eko Taxi przygotowało informator turystyczny po Lublinie. Podpowiadamy ile czasu warto poświęcić na zwiedzanie miasta oraz jakie są największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiele z nich zapiera dech w piersiach, ale nie brakuje i miejsc, w których można po prostu zrelaksować się oraz odpocząć. Koniecznie zachęcamy również do spróbowania lokalnego specjału, a mianowicie lubelskiego cebularza.

Ile czasu poświęcić na zwiedzanie Lublina?

Liczba atrakcji w Lublinie sprawia, że ciężko byłoby jednoznacznie określić czas potrzebny na ich odwiedzenie. Miasto jest jednak częstym kierunkiem weekendowych wypadów. W ciągu dwóch dni z pewnością uda się wiele zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca. Mając do dyspozycji jeden dzień czy kilka godzin, najlepiej skupić się na zabytkach skumulowanych w okolicach samego Starego Miasta. W praktyce Lublin jest jednak miejscem nawet na dłuższy urlop – w razie czego do dyspozycji są też atrakcje w okolicy samego Lublina.

Największe atrakcje

Oczywiście za największą atrakcję turystyczną uchodzi Zamek w Lublinie, wraz z Muzeum Lubelskim. Spod zamku na Stare Miasto prowadzi Brama Grodzka, z Traktem Królewskim. Polecamy zobaczyć plac z fundamentami starej Fary oraz Wieżę Trynitarską, na której znajduje się najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Oczywiście warty uwagi jest tutejszy Rynek, między innymi z Trybunałem Koronnym i wejściem do bardzo ciekawej atrakcji, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna. Innym podziemnym miejscem, które należy odwiedzić jest Piwnica Pod Fortuną, a więc nowoczesne, multimedialne muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miasta. Bardzo urokliwa jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a z dziećmi z pewnością warto się wybrać do Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć przy dłuższym pobycie w Lublinie jest Państwowe Muzeum na Majdanku, a więc w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. Na to miejsce najlepiej zarezerwować kilka godzin.

Koniecznie spróbuj lubelskiego cebularza

Będąc w Lublinie nie zapomnij o spróbowaniu pszennego placka z cebulowym farszem, a więc lubelskiego przysmaku – cebularza. Jest on sprzedawany w wielu miejscach, zarówno ze stacjonarnych sklepów, jak i ulokowanych przy chodnikach mobilnych punktów gastronomicznych. Lokalny specjał wywodzi się z kuchni żydowskiej i jako pierwsi w Lublinie wypiekali go właśnie Żydzi, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Receptura przechodziła potem na kolejne pokolenia, a obecnie cebularze są w tym rejonie niemal tak ważne jak oscypki dla górali.

Zwiedź turystyczny Lublin z Eko Taxi

Przy zwiedzaniu turystycznego Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Taki sposób poruszania się po mieście da ogromny komfort. Nie musisz przejmować się wtedy korkami czy szukaniem miejsc parkingowych, o które może być trudno przy najatrakcyjniejszych miejscach w Lublinie. Oferujemy korzystne ceny i zróżnicowane pojazdy, więc mogą z nami podróżować zarówno pojedynczy turyści, jak i całe grupy.

Wybierz nasze taksówki i podróżuj komfortowo po Lublinie

Osobom planującym zwiedzanie Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Oferujemy niskie stawki, a do dyspozycji są różne pojazdy, w tym VAN i BUS, więc możesz skorzystać z naszych kursów bez względu na to czy podróżujesz samemu czy w większym gronie przyjaciół. Klientom Eko Taxi polecamy również dodatkową opcję jaką jest IVR, a więc system umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Przy stałych adresach, system wczyta trzy najczęściej używane, zatem można wybrać jeden z nich i określić za jaki czas ma się pojawić pojazd. Z opcji tej można zrezygnować kontaktując się z dyspozytorem. Podróżowanie taksówkami po Lublinie jest dużo wygodniejsze niż komunikacją miejską. To też ciekawa alternatywa dla jeżdżenia własnych samochodem, gdyż musisz się wtedy liczyć ze sporym ruchem na ulicach czy potencjalnymi problemami z parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, które odwiedza wiele osób.

Pod względem turystycznym Lublin ma do zaoferowania naprawdę dużo. Miasto ma swój wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim znajduje się tu wiele różnorodnych zabytków do zwiedzania. To świetne miejsce na jednodniowy, weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy województwa lubelskiego, a do wybranych atrakcji turystycznych możesz dojechać taksówkami Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Jarmark świąteczny w LublinieJarmark świąteczny w Lublinie
  Jarmark świąteczny w Lublinie jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Odwiedzają go mieszkańcy, ale często również turyści, którzy wybierają się tu w grudniu zarówno, by zwiedzić miasto, jak i w celu doświadczenia typowo bożonarodzeniowego klimatu, który panuje w tym mieście. Zwykle jarmark jest zorganizowany na Starym Mieście, w związku z czym dojazd własnym samochodem nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego warto skorzystać z jednej z taksówek od Eko Taxi.
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Taksówka w sylwestra w LublinieTaksówka w sylwestra w Lublinie
  Taksówka w sylwestra w Lublinie jest często poszukiwana, ponieważ tej nocy pod wieloma względami jest to najlepszy środek transportu. Tego dnia niewiele osób decyduje się na jazdę własnym samochodem lub może liczyć na podwiezienie przez kogoś z rodziny lub znajomego. Sprawdzone taxi będzie nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne, oferując zweryfikowane usługi. Jeśli takich szukasz, sprawdź ofertę Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...