Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, odpowiednich dla osób w każdym wieku. Samo miasto utrzymuje przy tym dość spokojny charakter, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu. Poza odwiedzaniem konkretnych zabytków, z pewnością warto poświęcić trochę czasu po prostu na spacer, choćby po wyjątkowym Starym Mieście, żeby w pełni zapoznać się z atmosferą tego miejsca. Eko Taxi poleca największe atrakcje Lublina i zachęca do podróżowania naszymi taksówkami!

Spis treści
Dlaczego miasto jest doceniane przez turystów?
Eko Taxi podpowiada co zwiedzić w Lublinie
Ile czasu opłaca się poświęcić na zwiedzanie?
Największe z atrakcji
Spróbuj lokalnego przysmaku
Zwiedzaj miasto z Eko Taxi

Jakie są walory turystyczne Lublina?

Wśród walorów turystycznych Lublina na pewno trzeba wymienić tutejsze Stare Miasto. Wyróżnia się ono na tle innych metropolii w Polsce i przyciąga wielu odwiedzających. Miasto jest również pełne innych atrakcji do zwiedzania. Część z nich znajduje się w otwartej przestrzeni, inne można podziwiać we wnętrzach budynków, zatem dostępne są alternatywy na każdą pogodę. Dużym atutem Lublina jest przy tym spore zróżnicowanie poszczególnych punktów turystycznych, dzięki czemu są one atrakcyjne dla osób w różnym wieku. Stąd jest to miejsce, które odwiedzają pary, rodziny z dziećmi, jak i grupy dorosłych przyjaciół, doceniające przy tym atmosferę tej okolicy.

Spokojna atmosfera

Lublin jest miastem wojewódzkim i największym w Polsce na wschód od Wisły, lecz jednocześnie odróżnia się od innych dużych miast spokojniejszą atmosferą. Oczywiście na co dzień funkcjonuje tu sporo mieszkańców, a przez cały rok pojawiają się turyści, lecz tutejsze ulice czy zabytki wciąż będą zgoła mniej zatłoczone niż te w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ta charakterystyka sprawia, że miasto stało się naprawdę interesującym punktem turystycznym na mapie Polski, docenianym nie tylko za liczbę zabytków, ale i możliwość zobaczenia ich w komfortowych warunkach.

Mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku

Oczywiście głównym atutem turystycznym miasta jest ogromna liczba wyjątkowych atrakcji. Dużym plusem jest fakt, że nadają się one dla osób w różnym wieku. Dorośli chętnie odwiedzają choćby lokalny browar, lecz Lublin jest również miejscem doskonale nadającym się do zwiedzania z dziećmi. Poza ciekawymi miejscami w całym mieście nie brakuje placów zabaw czy obszarów zielonych, gdzie można spokojnie usiąść z maluchami na ławce i odpocząć nieco pomiędzy oglądaniem kolejnych zabytków. Intrygujące są na pewno liczne pozostałości po kulturze żydowskiej, która była niegdyś znaczącą częścią Lublina. Ulokowanych jest tutaj także wiele muzeów, w tym niektóre do zwiedzania pod ziemią. Osoby chcące poznać bogactwo kultury ludowej nie tylko Lublina, ale i całego województwa, też odnajdą tutaj coś dla siebie, odwiedzając choćby Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kamienice w centrum Lublina

Wyjątkowe Stare Miasto

Lubelskie Stare Miasto wybija się na tle innych metropolii w Polsce. Wiele obiektów posiada wielką historię, sięgającą i kilkuset lat. Na pewno charakterystyczne dla tej okolicy jest to, że odnowione budynki mieszają się tam z takimi wręcz podniszczonymi. W połączeniu z zaułkami, wąskimi uliczkami czy wyjątkowymi muralami, nadaje to jednak tutejszemu Staremu Miastu unikalnego klimatu. Z inicjatywy lokalnych władz, w oknach części kamienic można zobaczyć stare zdjęcia, które w nich odnaleziono. Warto poświęcić parę godzin na spacerowanie po tej części miasta, gdyż można tam poczuć jak przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Informator turystyczny Lublina od Eko Taxi

Eko Taxi przygotowało informator turystyczny po Lublinie. Podpowiadamy ile czasu warto poświęcić na zwiedzanie miasta oraz jakie są największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiele z nich zapiera dech w piersiach, ale nie brakuje i miejsc, w których można po prostu zrelaksować się oraz odpocząć. Koniecznie zachęcamy również do spróbowania lokalnego specjału, a mianowicie lubelskiego cebularza.

Ile czasu poświęcić na zwiedzanie Lublina?

Liczba atrakcji w Lublinie sprawia, że ciężko byłoby jednoznacznie określić czas potrzebny na ich odwiedzenie. Miasto jest jednak częstym kierunkiem weekendowych wypadów. W ciągu dwóch dni z pewnością uda się wiele zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca. Mając do dyspozycji jeden dzień czy kilka godzin, najlepiej skupić się na zabytkach skumulowanych w okolicach samego Starego Miasta. W praktyce Lublin jest jednak miejscem nawet na dłuższy urlop – w razie czego do dyspozycji są też atrakcje w okolicy samego Lublina.

Największe atrakcje

Oczywiście za największą atrakcję turystyczną uchodzi Zamek w Lublinie, wraz z Muzeum Lubelskim. Spod zamku na Stare Miasto prowadzi Brama Grodzka, z Traktem Królewskim. Polecamy zobaczyć plac z fundamentami starej Fary oraz Wieżę Trynitarską, na której znajduje się najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Oczywiście warty uwagi jest tutejszy Rynek, między innymi z Trybunałem Koronnym i wejściem do bardzo ciekawej atrakcji, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna. Innym podziemnym miejscem, które należy odwiedzić jest Piwnica Pod Fortuną, a więc nowoczesne, multimedialne muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miasta. Bardzo urokliwa jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a z dziećmi z pewnością warto się wybrać do Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć przy dłuższym pobycie w Lublinie jest Państwowe Muzeum na Majdanku, a więc w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. Na to miejsce najlepiej zarezerwować kilka godzin.

Koniecznie spróbuj lubelskiego cebularza

Będąc w Lublinie nie zapomnij o spróbowaniu pszennego placka z cebulowym farszem, a więc lubelskiego przysmaku – cebularza. Jest on sprzedawany w wielu miejscach, zarówno ze stacjonarnych sklepów, jak i ulokowanych przy chodnikach mobilnych punktów gastronomicznych. Lokalny specjał wywodzi się z kuchni żydowskiej i jako pierwsi w Lublinie wypiekali go właśnie Żydzi, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Receptura przechodziła potem na kolejne pokolenia, a obecnie cebularze są w tym rejonie niemal tak ważne jak oscypki dla górali.

Zwiedź turystyczny Lublin z Eko Taxi

Przy zwiedzaniu turystycznego Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Taki sposób poruszania się po mieście da ogromny komfort. Nie musisz przejmować się wtedy korkami czy szukaniem miejsc parkingowych, o które może być trudno przy najatrakcyjniejszych miejscach w Lublinie. Oferujemy korzystne ceny i zróżnicowane pojazdy, więc mogą z nami podróżować zarówno pojedynczy turyści, jak i całe grupy.

Wybierz nasze taksówki i podróżuj komfortowo po Lublinie

Osobom planującym zwiedzanie Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Oferujemy niskie stawki, a do dyspozycji są różne pojazdy, w tym VAN i BUS, więc możesz skorzystać z naszych kursów bez względu na to czy podróżujesz samemu czy w większym gronie przyjaciół. Klientom Eko Taxi polecamy również dodatkową opcję jaką jest IVR, a więc system umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Przy stałych adresach, system wczyta trzy najczęściej używane, zatem można wybrać jeden z nich i określić za jaki czas ma się pojawić pojazd. Z opcji tej można zrezygnować kontaktując się z dyspozytorem. Podróżowanie taksówkami po Lublinie jest dużo wygodniejsze niż komunikacją miejską. To też ciekawa alternatywa dla jeżdżenia własnych samochodem, gdyż musisz się wtedy liczyć ze sporym ruchem na ulicach czy potencjalnymi problemami z parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, które odwiedza wiele osób.

Pod względem turystycznym Lublin ma do zaoferowania naprawdę dużo. Miasto ma swój wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim znajduje się tu wiele różnorodnych zabytków do zwiedzania. To świetne miejsce na jednodniowy, weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy województwa lubelskiego, a do wybranych atrakcji turystycznych możesz dojechać taksówkami Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również