Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, odpowiednich dla osób w każdym wieku. Samo miasto utrzymuje przy tym dość spokojny charakter, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu. Poza odwiedzaniem konkretnych zabytków, z pewnością warto poświęcić trochę czasu po prostu na spacer, choćby po wyjątkowym Starym Mieście, żeby w pełni zapoznać się z atmosferą tego miejsca. Eko Taxi poleca największe atrakcje Lublina i zachęca do podróżowania naszymi taksówkami!

Spis treści
Dlaczego miasto jest doceniane przez turystów?
Eko Taxi podpowiada co zwiedzić w Lublinie
Ile czasu opłaca się poświęcić na zwiedzanie?
Największe z atrakcji
Spróbuj lokalnego przysmaku
Zwiedzaj miasto z Eko Taxi

Jakie są walory turystyczne Lublina?

Wśród walorów turystycznych Lublina na pewno trzeba wymienić tutejsze Stare Miasto. Wyróżnia się ono na tle innych metropolii w Polsce i przyciąga wielu odwiedzających. Miasto jest również pełne innych atrakcji do zwiedzania. Część z nich znajduje się w otwartej przestrzeni, inne można podziwiać we wnętrzach budynków, zatem dostępne są alternatywy na każdą pogodę. Dużym atutem Lublina jest przy tym spore zróżnicowanie poszczególnych punktów turystycznych, dzięki czemu są one atrakcyjne dla osób w różnym wieku. Stąd jest to miejsce, które odwiedzają pary, rodziny z dziećmi, jak i grupy dorosłych przyjaciół, doceniające przy tym atmosferę tej okolicy.

Spokojna atmosfera

Lublin jest miastem wojewódzkim i największym w Polsce na wschód od Wisły, lecz jednocześnie odróżnia się od innych dużych miast spokojniejszą atmosferą. Oczywiście na co dzień funkcjonuje tu sporo mieszkańców, a przez cały rok pojawiają się turyści, lecz tutejsze ulice czy zabytki wciąż będą zgoła mniej zatłoczone niż te w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ta charakterystyka sprawia, że miasto stało się naprawdę interesującym punktem turystycznym na mapie Polski, docenianym nie tylko za liczbę zabytków, ale i możliwość zobaczenia ich w komfortowych warunkach.

Mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku

Oczywiście głównym atutem turystycznym miasta jest ogromna liczba wyjątkowych atrakcji. Dużym plusem jest fakt, że nadają się one dla osób w różnym wieku. Dorośli chętnie odwiedzają choćby lokalny browar, lecz Lublin jest również miejscem doskonale nadającym się do zwiedzania z dziećmi. Poza ciekawymi miejscami w całym mieście nie brakuje placów zabaw czy obszarów zielonych, gdzie można spokojnie usiąść z maluchami na ławce i odpocząć nieco pomiędzy oglądaniem kolejnych zabytków. Intrygujące są na pewno liczne pozostałości po kulturze żydowskiej, która była niegdyś znaczącą częścią Lublina. Ulokowanych jest tutaj także wiele muzeów, w tym niektóre do zwiedzania pod ziemią. Osoby chcące poznać bogactwo kultury ludowej nie tylko Lublina, ale i całego województwa, też odnajdą tutaj coś dla siebie, odwiedzając choćby Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kamienice w centrum Lublina

Wyjątkowe Stare Miasto

Lubelskie Stare Miasto wybija się na tle innych metropolii w Polsce. Wiele obiektów posiada wielką historię, sięgającą i kilkuset lat. Na pewno charakterystyczne dla tej okolicy jest to, że odnowione budynki mieszają się tam z takimi wręcz podniszczonymi. W połączeniu z zaułkami, wąskimi uliczkami czy wyjątkowymi muralami, nadaje to jednak tutejszemu Staremu Miastu unikalnego klimatu. Z inicjatywy lokalnych władz, w oknach części kamienic można zobaczyć stare zdjęcia, które w nich odnaleziono. Warto poświęcić parę godzin na spacerowanie po tej części miasta, gdyż można tam poczuć jak przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Informator turystyczny Lublina od Eko Taxi

Eko Taxi przygotowało informator turystyczny po Lublinie. Podpowiadamy ile czasu warto poświęcić na zwiedzanie miasta oraz jakie są największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiele z nich zapiera dech w piersiach, ale nie brakuje i miejsc, w których można po prostu zrelaksować się oraz odpocząć. Koniecznie zachęcamy również do spróbowania lokalnego specjału, a mianowicie lubelskiego cebularza.

Ile czasu poświęcić na zwiedzanie Lublina?

Liczba atrakcji w Lublinie sprawia, że ciężko byłoby jednoznacznie określić czas potrzebny na ich odwiedzenie. Miasto jest jednak częstym kierunkiem weekendowych wypadów. W ciągu dwóch dni z pewnością uda się wiele zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca. Mając do dyspozycji jeden dzień czy kilka godzin, najlepiej skupić się na zabytkach skumulowanych w okolicach samego Starego Miasta. W praktyce Lublin jest jednak miejscem nawet na dłuższy urlop – w razie czego do dyspozycji są też atrakcje w okolicy samego Lublina.

Największe atrakcje

Oczywiście za największą atrakcję turystyczną uchodzi Zamek w Lublinie, wraz z Muzeum Lubelskim. Spod zamku na Stare Miasto prowadzi Brama Grodzka, z Traktem Królewskim. Polecamy zobaczyć plac z fundamentami starej Fary oraz Wieżę Trynitarską, na której znajduje się najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Oczywiście warty uwagi jest tutejszy Rynek, między innymi z Trybunałem Koronnym i wejściem do bardzo ciekawej atrakcji, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna. Innym podziemnym miejscem, które należy odwiedzić jest Piwnica Pod Fortuną, a więc nowoczesne, multimedialne muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miasta. Bardzo urokliwa jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a z dziećmi z pewnością warto się wybrać do Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć przy dłuższym pobycie w Lublinie jest Państwowe Muzeum na Majdanku, a więc w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. Na to miejsce najlepiej zarezerwować kilka godzin.

Koniecznie spróbuj lubelskiego cebularza

Będąc w Lublinie nie zapomnij o spróbowaniu pszennego placka z cebulowym farszem, a więc lubelskiego przysmaku – cebularza. Jest on sprzedawany w wielu miejscach, zarówno ze stacjonarnych sklepów, jak i ulokowanych przy chodnikach mobilnych punktów gastronomicznych. Lokalny specjał wywodzi się z kuchni żydowskiej i jako pierwsi w Lublinie wypiekali go właśnie Żydzi, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Receptura przechodziła potem na kolejne pokolenia, a obecnie cebularze są w tym rejonie niemal tak ważne jak oscypki dla górali.

Zwiedź turystyczny Lublin z Eko Taxi

Przy zwiedzaniu turystycznego Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Taki sposób poruszania się po mieście da ogromny komfort. Nie musisz przejmować się wtedy korkami czy szukaniem miejsc parkingowych, o które może być trudno przy najatrakcyjniejszych miejscach w Lublinie. Oferujemy korzystne ceny i zróżnicowane pojazdy, więc mogą z nami podróżować zarówno pojedynczy turyści, jak i całe grupy.

Wybierz nasze taksówki i podróżuj komfortowo po Lublinie

Osobom planującym zwiedzanie Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Oferujemy niskie stawki, a do dyspozycji są różne pojazdy, w tym VAN i BUS, więc możesz skorzystać z naszych kursów bez względu na to czy podróżujesz samemu czy w większym gronie przyjaciół. Klientom Eko Taxi polecamy również dodatkową opcję jaką jest IVR, a więc system umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Przy stałych adresach, system wczyta trzy najczęściej używane, zatem można wybrać jeden z nich i określić za jaki czas ma się pojawić pojazd. Z opcji tej można zrezygnować kontaktując się z dyspozytorem. Podróżowanie taksówkami po Lublinie jest dużo wygodniejsze niż komunikacją miejską. To też ciekawa alternatywa dla jeżdżenia własnych samochodem, gdyż musisz się wtedy liczyć ze sporym ruchem na ulicach czy potencjalnymi problemami z parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, które odwiedza wiele osób.

Pod względem turystycznym Lublin ma do zaoferowania naprawdę dużo. Miasto ma swój wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim znajduje się tu wiele różnorodnych zabytków do zwiedzania. To świetne miejsce na jednodniowy, weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy województwa lubelskiego, a do wybranych atrakcji turystycznych możesz dojechać taksówkami Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...