Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, odpowiednich dla osób w każdym wieku. Samo miasto utrzymuje przy tym dość spokojny charakter, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu. Poza odwiedzaniem konkretnych zabytków, z pewnością warto poświęcić trochę czasu po prostu na spacer, choćby po wyjątkowym Starym Mieście, żeby w pełni zapoznać się z atmosferą tego miejsca. Eko Taxi poleca największe atrakcje Lublina i zachęca do podróżowania naszymi taksówkami!

Spis treści
Dlaczego miasto jest doceniane przez turystów?
Eko Taxi podpowiada co zwiedzić w Lublinie
Ile czasu opłaca się poświęcić na zwiedzanie?
Największe z atrakcji
Spróbuj lokalnego przysmaku
Zwiedzaj miasto z Eko Taxi

Jakie są walory turystyczne Lublina?

Wśród walorów turystycznych Lublina na pewno trzeba wymienić tutejsze Stare Miasto. Wyróżnia się ono na tle innych metropolii w Polsce i przyciąga wielu odwiedzających. Miasto jest również pełne innych atrakcji do zwiedzania. Część z nich znajduje się w otwartej przestrzeni, inne można podziwiać we wnętrzach budynków, zatem dostępne są alternatywy na każdą pogodę. Dużym atutem Lublina jest przy tym spore zróżnicowanie poszczególnych punktów turystycznych, dzięki czemu są one atrakcyjne dla osób w różnym wieku. Stąd jest to miejsce, które odwiedzają pary, rodziny z dziećmi, jak i grupy dorosłych przyjaciół, doceniające przy tym atmosferę tej okolicy.

Spokojna atmosfera

Lublin jest miastem wojewódzkim i największym w Polsce na wschód od Wisły, lecz jednocześnie odróżnia się od innych dużych miast spokojniejszą atmosferą. Oczywiście na co dzień funkcjonuje tu sporo mieszkańców, a przez cały rok pojawiają się turyści, lecz tutejsze ulice czy zabytki wciąż będą zgoła mniej zatłoczone niż te w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ta charakterystyka sprawia, że miasto stało się naprawdę interesującym punktem turystycznym na mapie Polski, docenianym nie tylko za liczbę zabytków, ale i możliwość zobaczenia ich w komfortowych warunkach.

Mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku

Oczywiście głównym atutem turystycznym miasta jest ogromna liczba wyjątkowych atrakcji. Dużym plusem jest fakt, że nadają się one dla osób w różnym wieku. Dorośli chętnie odwiedzają choćby lokalny browar, lecz Lublin jest również miejscem doskonale nadającym się do zwiedzania z dziećmi. Poza ciekawymi miejscami w całym mieście nie brakuje placów zabaw czy obszarów zielonych, gdzie można spokojnie usiąść z maluchami na ławce i odpocząć nieco pomiędzy oglądaniem kolejnych zabytków. Intrygujące są na pewno liczne pozostałości po kulturze żydowskiej, która była niegdyś znaczącą częścią Lublina. Ulokowanych jest tutaj także wiele muzeów, w tym niektóre do zwiedzania pod ziemią. Osoby chcące poznać bogactwo kultury ludowej nie tylko Lublina, ale i całego województwa, też odnajdą tutaj coś dla siebie, odwiedzając choćby Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kamienice w centrum Lublina

Wyjątkowe Stare Miasto

Lubelskie Stare Miasto wybija się na tle innych metropolii w Polsce. Wiele obiektów posiada wielką historię, sięgającą i kilkuset lat. Na pewno charakterystyczne dla tej okolicy jest to, że odnowione budynki mieszają się tam z takimi wręcz podniszczonymi. W połączeniu z zaułkami, wąskimi uliczkami czy wyjątkowymi muralami, nadaje to jednak tutejszemu Staremu Miastu unikalnego klimatu. Z inicjatywy lokalnych władz, w oknach części kamienic można zobaczyć stare zdjęcia, które w nich odnaleziono. Warto poświęcić parę godzin na spacerowanie po tej części miasta, gdyż można tam poczuć jak przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Informator turystyczny Lublina od Eko Taxi

Eko Taxi przygotowało informator turystyczny po Lublinie. Podpowiadamy ile czasu warto poświęcić na zwiedzanie miasta oraz jakie są największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiele z nich zapiera dech w piersiach, ale nie brakuje i miejsc, w których można po prostu zrelaksować się oraz odpocząć. Koniecznie zachęcamy również do spróbowania lokalnego specjału, a mianowicie lubelskiego cebularza.

Ile czasu poświęcić na zwiedzanie Lublina?

Liczba atrakcji w Lublinie sprawia, że ciężko byłoby jednoznacznie określić czas potrzebny na ich odwiedzenie. Miasto jest jednak częstym kierunkiem weekendowych wypadów. W ciągu dwóch dni z pewnością uda się wiele zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca. Mając do dyspozycji jeden dzień czy kilka godzin, najlepiej skupić się na zabytkach skumulowanych w okolicach samego Starego Miasta. W praktyce Lublin jest jednak miejscem nawet na dłuższy urlop – w razie czego do dyspozycji są też atrakcje w okolicy samego Lublina.

Największe atrakcje

Oczywiście za największą atrakcję turystyczną uchodzi Zamek w Lublinie, wraz z Muzeum Lubelskim. Spod zamku na Stare Miasto prowadzi Brama Grodzka, z Traktem Królewskim. Polecamy zobaczyć plac z fundamentami starej Fary oraz Wieżę Trynitarską, na której znajduje się najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Oczywiście warty uwagi jest tutejszy Rynek, między innymi z Trybunałem Koronnym i wejściem do bardzo ciekawej atrakcji, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna. Innym podziemnym miejscem, które należy odwiedzić jest Piwnica Pod Fortuną, a więc nowoczesne, multimedialne muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miasta. Bardzo urokliwa jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a z dziećmi z pewnością warto się wybrać do Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć przy dłuższym pobycie w Lublinie jest Państwowe Muzeum na Majdanku, a więc w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. Na to miejsce najlepiej zarezerwować kilka godzin.

Koniecznie spróbuj lubelskiego cebularza

Będąc w Lublinie nie zapomnij o spróbowaniu pszennego placka z cebulowym farszem, a więc lubelskiego przysmaku – cebularza. Jest on sprzedawany w wielu miejscach, zarówno ze stacjonarnych sklepów, jak i ulokowanych przy chodnikach mobilnych punktów gastronomicznych. Lokalny specjał wywodzi się z kuchni żydowskiej i jako pierwsi w Lublinie wypiekali go właśnie Żydzi, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Receptura przechodziła potem na kolejne pokolenia, a obecnie cebularze są w tym rejonie niemal tak ważne jak oscypki dla górali.

Zwiedź turystyczny Lublin z Eko Taxi

Przy zwiedzaniu turystycznego Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Taki sposób poruszania się po mieście da ogromny komfort. Nie musisz przejmować się wtedy korkami czy szukaniem miejsc parkingowych, o które może być trudno przy najatrakcyjniejszych miejscach w Lublinie. Oferujemy korzystne ceny i zróżnicowane pojazdy, więc mogą z nami podróżować zarówno pojedynczy turyści, jak i całe grupy.

Wybierz nasze taksówki i podróżuj komfortowo po Lublinie

Osobom planującym zwiedzanie Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Oferujemy niskie stawki, a do dyspozycji są różne pojazdy, w tym VAN i BUS, więc możesz skorzystać z naszych kursów bez względu na to czy podróżujesz samemu czy w większym gronie przyjaciół. Klientom Eko Taxi polecamy również dodatkową opcję jaką jest IVR, a więc system umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Przy stałych adresach, system wczyta trzy najczęściej używane, zatem można wybrać jeden z nich i określić za jaki czas ma się pojawić pojazd. Z opcji tej można zrezygnować kontaktując się z dyspozytorem. Podróżowanie taksówkami po Lublinie jest dużo wygodniejsze niż komunikacją miejską. To też ciekawa alternatywa dla jeżdżenia własnych samochodem, gdyż musisz się wtedy liczyć ze sporym ruchem na ulicach czy potencjalnymi problemami z parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, które odwiedza wiele osób.

Pod względem turystycznym Lublin ma do zaoferowania naprawdę dużo. Miasto ma swój wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim znajduje się tu wiele różnorodnych zabytków do zwiedzania. To świetne miejsce na jednodniowy, weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy województwa lubelskiego, a do wybranych atrakcji turystycznych możesz dojechać taksówkami Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...