Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin

Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, odpowiednich dla osób w każdym wieku. Samo miasto utrzymuje przy tym dość spokojny charakter, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu. Poza odwiedzaniem konkretnych zabytków, z pewnością warto poświęcić trochę czasu po prostu na spacer, choćby po wyjątkowym Starym Mieście, żeby w pełni zapoznać się z atmosferą tego miejsca. Eko Taxi poleca największe atrakcje Lublina i zachęca do podróżowania naszymi taksówkami!

Spis treści
Dlaczego miasto jest doceniane przez turystów?
Eko Taxi podpowiada co zwiedzić w Lublinie
Ile czasu opłaca się poświęcić na zwiedzanie?
Największe z atrakcji
Spróbuj lokalnego przysmaku
Zwiedzaj miasto z Eko Taxi

Jakie są walory turystyczne Lublina?

Wśród walorów turystycznych Lublina na pewno trzeba wymienić tutejsze Stare Miasto. Wyróżnia się ono na tle innych metropolii w Polsce i przyciąga wielu odwiedzających. Miasto jest również pełne innych atrakcji do zwiedzania. Część z nich znajduje się w otwartej przestrzeni, inne można podziwiać we wnętrzach budynków, zatem dostępne są alternatywy na każdą pogodę. Dużym atutem Lublina jest przy tym spore zróżnicowanie poszczególnych punktów turystycznych, dzięki czemu są one atrakcyjne dla osób w różnym wieku. Stąd jest to miejsce, które odwiedzają pary, rodziny z dziećmi, jak i grupy dorosłych przyjaciół, doceniające przy tym atmosferę tej okolicy.

Spokojna atmosfera

Lublin jest miastem wojewódzkim i największym w Polsce na wschód od Wisły, lecz jednocześnie odróżnia się od innych dużych miast spokojniejszą atmosferą. Oczywiście na co dzień funkcjonuje tu sporo mieszkańców, a przez cały rok pojawiają się turyści, lecz tutejsze ulice czy zabytki wciąż będą zgoła mniej zatłoczone niż te w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Ta charakterystyka sprawia, że miasto stało się naprawdę interesującym punktem turystycznym na mapie Polski, docenianym nie tylko za liczbę zabytków, ale i możliwość zobaczenia ich w komfortowych warunkach.

Mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku

Oczywiście głównym atutem turystycznym miasta jest ogromna liczba wyjątkowych atrakcji. Dużym plusem jest fakt, że nadają się one dla osób w różnym wieku. Dorośli chętnie odwiedzają choćby lokalny browar, lecz Lublin jest również miejscem doskonale nadającym się do zwiedzania z dziećmi. Poza ciekawymi miejscami w całym mieście nie brakuje placów zabaw czy obszarów zielonych, gdzie można spokojnie usiąść z maluchami na ławce i odpocząć nieco pomiędzy oglądaniem kolejnych zabytków. Intrygujące są na pewno liczne pozostałości po kulturze żydowskiej, która była niegdyś znaczącą częścią Lublina. Ulokowanych jest tutaj także wiele muzeów, w tym niektóre do zwiedzania pod ziemią. Osoby chcące poznać bogactwo kultury ludowej nie tylko Lublina, ale i całego województwa, też odnajdą tutaj coś dla siebie, odwiedzając choćby Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kamienice w centrum Lublina

Wyjątkowe Stare Miasto

Lubelskie Stare Miasto wybija się na tle innych metropolii w Polsce. Wiele obiektów posiada wielką historię, sięgającą i kilkuset lat. Na pewno charakterystyczne dla tej okolicy jest to, że odnowione budynki mieszają się tam z takimi wręcz podniszczonymi. W połączeniu z zaułkami, wąskimi uliczkami czy wyjątkowymi muralami, nadaje to jednak tutejszemu Staremu Miastu unikalnego klimatu. Z inicjatywy lokalnych władz, w oknach części kamienic można zobaczyć stare zdjęcia, które w nich odnaleziono. Warto poświęcić parę godzin na spacerowanie po tej części miasta, gdyż można tam poczuć jak przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Informator turystyczny Lublina od Eko Taxi

Eko Taxi przygotowało informator turystyczny po Lublinie. Podpowiadamy ile czasu warto poświęcić na zwiedzanie miasta oraz jakie są największe atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiele z nich zapiera dech w piersiach, ale nie brakuje i miejsc, w których można po prostu zrelaksować się oraz odpocząć. Koniecznie zachęcamy również do spróbowania lokalnego specjału, a mianowicie lubelskiego cebularza.

Ile czasu poświęcić na zwiedzanie Lublina?

Liczba atrakcji w Lublinie sprawia, że ciężko byłoby jednoznacznie określić czas potrzebny na ich odwiedzenie. Miasto jest jednak częstym kierunkiem weekendowych wypadów. W ciągu dwóch dni z pewnością uda się wiele zobaczyć i poczuć klimat tego miejsca. Mając do dyspozycji jeden dzień czy kilka godzin, najlepiej skupić się na zabytkach skumulowanych w okolicach samego Starego Miasta. W praktyce Lublin jest jednak miejscem nawet na dłuższy urlop – w razie czego do dyspozycji są też atrakcje w okolicy samego Lublina.

Największe atrakcje

Oczywiście za największą atrakcję turystyczną uchodzi Zamek w Lublinie, wraz z Muzeum Lubelskim. Spod zamku na Stare Miasto prowadzi Brama Grodzka, z Traktem Królewskim. Polecamy zobaczyć plac z fundamentami starej Fary oraz Wieżę Trynitarską, na której znajduje się najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Oczywiście warty uwagi jest tutejszy Rynek, między innymi z Trybunałem Koronnym i wejściem do bardzo ciekawej atrakcji, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna. Innym podziemnym miejscem, które należy odwiedzić jest Piwnica Pod Fortuną, a więc nowoczesne, multimedialne muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miasta. Bardzo urokliwa jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a z dziećmi z pewnością warto się wybrać do Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć przy dłuższym pobycie w Lublinie jest Państwowe Muzeum na Majdanku, a więc w dawnym niemieckim obozie koncentracyjnym. Na to miejsce najlepiej zarezerwować kilka godzin.

Koniecznie spróbuj lubelskiego cebularza

Będąc w Lublinie nie zapomnij o spróbowaniu pszennego placka z cebulowym farszem, a więc lubelskiego przysmaku – cebularza. Jest on sprzedawany w wielu miejscach, zarówno ze stacjonarnych sklepów, jak i ulokowanych przy chodnikach mobilnych punktów gastronomicznych. Lokalny specjał wywodzi się z kuchni żydowskiej i jako pierwsi w Lublinie wypiekali go właśnie Żydzi, szczególnie w okolicach Starego Miasta. Receptura przechodziła potem na kolejne pokolenia, a obecnie cebularze są w tym rejonie niemal tak ważne jak oscypki dla górali.

Zwiedź turystyczny Lublin z Eko Taxi

Przy zwiedzaniu turystycznego Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Taki sposób poruszania się po mieście da ogromny komfort. Nie musisz przejmować się wtedy korkami czy szukaniem miejsc parkingowych, o które może być trudno przy najatrakcyjniejszych miejscach w Lublinie. Oferujemy korzystne ceny i zróżnicowane pojazdy, więc mogą z nami podróżować zarówno pojedynczy turyści, jak i całe grupy.

Wybierz nasze taksówki i podróżuj komfortowo po Lublinie

Osobom planującym zwiedzanie Lublina polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. Oferujemy niskie stawki, a do dyspozycji są różne pojazdy, w tym VAN i BUS, więc możesz skorzystać z naszych kursów bez względu na to czy podróżujesz samemu czy w większym gronie przyjaciół. Klientom Eko Taxi polecamy również dodatkową opcję jaką jest IVR, a więc system umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Przy stałych adresach, system wczyta trzy najczęściej używane, zatem można wybrać jeden z nich i określić za jaki czas ma się pojawić pojazd. Z opcji tej można zrezygnować kontaktując się z dyspozytorem. Podróżowanie taksówkami po Lublinie jest dużo wygodniejsze niż komunikacją miejską. To też ciekawa alternatywa dla jeżdżenia własnych samochodem, gdyż musisz się wtedy liczyć ze sporym ruchem na ulicach czy potencjalnymi problemami z parkowaniem, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji turystycznych, które odwiedza wiele osób.

Pod względem turystycznym Lublin ma do zaoferowania naprawdę dużo. Miasto ma swój wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim znajduje się tu wiele różnorodnych zabytków do zwiedzania. To świetne miejsce na jednodniowy, weekendowy, jak i dłuższy pobyt. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy województwa lubelskiego, a do wybranych atrakcji turystycznych możesz dojechać taksówkami Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...