Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.

Spis treści:
Nasze rekomendacje
Stare miasto i zamek Lubelski
Ogród Saski i Browar Perła
Muzeum Wsi Lubelskiej
Jak zaplanować podróż?
Tanio i wygodnie

Jakie atrakcje polecamy do zwiedzania w Lublinie i okolicach?

Jakie atrakcje do zwiedzania można znaleźć w Lublinie i okolicach? Dużo możliwości daje już tutejsze Stare Miasto, na które koniecznie trzeba się udać z myślą o spacerze i podziwianiu architektury. Na zainteresowanych czekają tam również konkretne zabytki, na które można poświęcić nieco więcej czasu. W okolicy nie brakuje fantastycznych miejsc, w tym odwołujących się do lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą entuzjaści piękna przyrody, ale i miłośnicy piwa.

Stare Miasto

Pierwsze kroki warto skierować w stronę Starego Miasta, czyli dzielnicy pełnej starych kamienic i zabytków architektury. Ogromne wrażenie zrobi już sam spacer tutejszymi uliczkami. Można tam zobaczyć budynek dawnego Trybunału Koronnego, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską, bazylikę Ojców dominikanów czy Bramę Krakowską. Na pewno warto udać się na Plac Po Farze, gdzie znajdują się fundamenty nieistniejącego już kościoła św. Michała – jest to przy okazji punkt spotkań wielu mieszkańców Lublina. W obrębie Starego Miasta dostępne są również dwie atrakcje do zwiedzania, które są naprawdę godne polecenia, a mianowicie Piwnica Pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna.

Zamek Lubelski

Zaraz za Starym Miastem rozpościera się Wzgórze Zamkowe wraz z Zamkiem Lubelskim, który zachwyca wyglądem i jest już niemal symbolem miasta. Warto odwiedzić stojącą na dziedzińcu okrągłą wieżę, która posiada na szczycie znakomity punkt widokowy. Z kolei kaplica Świętej Trójcy wzbogacona jest fantastycznymi malowidłami ściennymi. W innych pomieszczeniach zamkowych działa Muzeum Narodowe w Lublinie.

Fotograf na tle Lublina

Ogród Saski

Entuzjastom przyrody można polecić Ogród Saski, uważany przez mieszkańców za jeden z najpiękniejszych terenów zielonych w mieście. To świetne miejsce na spacer i krótki odpoczynek, szczególnie w ciepłych miesiącach, gdy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. W środku ulokowany amfiteatr, gdzie latem odbywają się różne wydarzenia plenerowe.

Browar Perła

Nieskrywaną dumą regionu jest piwo Perła, więc miłośników złotego trunku na pewno zachwyci możliwość wybrania się do tutejszego browaru. Można dowiedzieć się tam o szczegółach jego działalności czy zwiedzić pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Taka wycieczka nie może się oczywiście obyć bez degustacji, która zwieńcza zwiedzanie obiektu.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jest to jedna z największych atrakcji całego miasta, polecana szczególnie dla rodzin z dziećmi, choć i sami dorośli na pewno będą zachwyceni ekspozycją. Muzeum Wsi Lubelskiej to skansen, w którym odwzorowano wygląd dawnych miasteczek Lubelszczyzny. To wspaniały hołd dla historii tego obszaru. Dzieci z pewnością będą do tego zachwycone zwierzętami, które przemieszczają się po terenie i często podchodzą do zwiedzających.

Zaplanuj zwiedzanie Lublina i okolic z Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od dobrego planu logistycznego dotyczącego sposobu podróżowania. Najkorzystniejszą opcją będą taksówki, które gwarantują sprawny dojazd w zasadzie w dowolną lokalizację. Możesz też wtedy liczyć na maksymalny komfort. Zachęcamy do wybrania Eko Taxi, ponieważ podróżowanie z nami będzie czystą przyjemnością, która nie nadwyręży budżetu.

Wygodny sposób na podróżowanie

Planując zwiedzanie, warto mieć na uwadze, że poszczególne atrakcje mogą dzielić od siebie spore odległości, więc dobrze jest przemyśleć to, jak dojedzie się do konkretnych zabytków. Komunikacja miejska nie jest zwykle idealnym pomysłem, gdyż mocno nakreśla ograniczenia czasowe, a do tego nie jest zbyt wygodna, szczególnie gdy trafi się na godziny, w których będzie panował spory tłok. Wbrew pozorom własny samochód też nie musi być jednak optymalną koncepcją, gdyż w tym przypadku pojawiają się z kolei problemy dotyczące korków, a przede wszystkim parkowania.
Na tym tle świetnie wypadają taksówki, ponieważ kierowcy wiedzą jak sprawnie poruszać się po mieście i w większości przypadków możesz wyjść z auta niemalże bezpośrednio przed wejściem do danego obiektu. Nie musisz patrzeć na zegarek, gdyż kurs możesz zaaranżować w dowolnej chwili.

Tanio i wygodnie

Jako Eko Taxi utrzymujemy niezmiennie korzystne ceny, które sprawiają, że podróżowanie naszymi taksówkami jest naprawdę tanie i opłacalne. Dysponujemy różnymi autami, w tym takimi o większej pojemności niż standardowy samochód osobowy, więc możesz zamówić jeden kurs nawet dla sporej rodziny czy grupy. W naszych taksówkach zapłacisz bez problemu bezgotówkowo, a oferujemy do tego różne możliwości szybkiego i prostego zamawiania przejazdów. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji. Zwiedzanie Lublina i okolic będzie fascynujące nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo atrakcji, które można zwiedzać przez wiele dni, więc warto się tu wybrać nawet na dłuższy pobyt.
Z myślą o przemieszczaniu się po tym rejonie, skorzystaj z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.