Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.

Spis treści:
Nasze rekomendacje
Stare miasto i zamek Lubelski
Ogród Saski i Browar Perła
Muzeum Wsi Lubelskiej
Jak zaplanować podróż?
Tanio i wygodnie

Jakie atrakcje polecamy do zwiedzania w Lublinie i okolicach?

Jakie atrakcje do zwiedzania można znaleźć w Lublinie i okolicach? Dużo możliwości daje już tutejsze Stare Miasto, na które koniecznie trzeba się udać z myślą o spacerze i podziwianiu architektury. Na zainteresowanych czekają tam również konkretne zabytki, na które można poświęcić nieco więcej czasu. W okolicy nie brakuje fantastycznych miejsc, w tym odwołujących się do lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą entuzjaści piękna przyrody, ale i miłośnicy piwa.

Stare Miasto

Pierwsze kroki warto skierować w stronę Starego Miasta, czyli dzielnicy pełnej starych kamienic i zabytków architektury. Ogromne wrażenie zrobi już sam spacer tutejszymi uliczkami. Można tam zobaczyć budynek dawnego Trybunału Koronnego, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską, bazylikę Ojców dominikanów czy Bramę Krakowską. Na pewno warto udać się na Plac Po Farze, gdzie znajdują się fundamenty nieistniejącego już kościoła św. Michała – jest to przy okazji punkt spotkań wielu mieszkańców Lublina. W obrębie Starego Miasta dostępne są również dwie atrakcje do zwiedzania, które są naprawdę godne polecenia, a mianowicie Piwnica Pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna.

Zamek Lubelski

Zaraz za Starym Miastem rozpościera się Wzgórze Zamkowe wraz z Zamkiem Lubelskim, który zachwyca wyglądem i jest już niemal symbolem miasta. Warto odwiedzić stojącą na dziedzińcu okrągłą wieżę, która posiada na szczycie znakomity punkt widokowy. Z kolei kaplica Świętej Trójcy wzbogacona jest fantastycznymi malowidłami ściennymi. W innych pomieszczeniach zamkowych działa Muzeum Narodowe w Lublinie.

Fotograf na tle Lublina

Ogród Saski

Entuzjastom przyrody można polecić Ogród Saski, uważany przez mieszkańców za jeden z najpiękniejszych terenów zielonych w mieście. To świetne miejsce na spacer i krótki odpoczynek, szczególnie w ciepłych miesiącach, gdy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. W środku ulokowany amfiteatr, gdzie latem odbywają się różne wydarzenia plenerowe.

Browar Perła

Nieskrywaną dumą regionu jest piwo Perła, więc miłośników złotego trunku na pewno zachwyci możliwość wybrania się do tutejszego browaru. Można dowiedzieć się tam o szczegółach jego działalności czy zwiedzić pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Taka wycieczka nie może się oczywiście obyć bez degustacji, która zwieńcza zwiedzanie obiektu.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jest to jedna z największych atrakcji całego miasta, polecana szczególnie dla rodzin z dziećmi, choć i sami dorośli na pewno będą zachwyceni ekspozycją. Muzeum Wsi Lubelskiej to skansen, w którym odwzorowano wygląd dawnych miasteczek Lubelszczyzny. To wspaniały hołd dla historii tego obszaru. Dzieci z pewnością będą do tego zachwycone zwierzętami, które przemieszczają się po terenie i często podchodzą do zwiedzających.

Zaplanuj zwiedzanie Lublina i okolic z Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od dobrego planu logistycznego dotyczącego sposobu podróżowania. Najkorzystniejszą opcją będą taksówki, które gwarantują sprawny dojazd w zasadzie w dowolną lokalizację. Możesz też wtedy liczyć na maksymalny komfort. Zachęcamy do wybrania Eko Taxi, ponieważ podróżowanie z nami będzie czystą przyjemnością, która nie nadwyręży budżetu.

Wygodny sposób na podróżowanie

Planując zwiedzanie, warto mieć na uwadze, że poszczególne atrakcje mogą dzielić od siebie spore odległości, więc dobrze jest przemyśleć to, jak dojedzie się do konkretnych zabytków. Komunikacja miejska nie jest zwykle idealnym pomysłem, gdyż mocno nakreśla ograniczenia czasowe, a do tego nie jest zbyt wygodna, szczególnie gdy trafi się na godziny, w których będzie panował spory tłok. Wbrew pozorom własny samochód też nie musi być jednak optymalną koncepcją, gdyż w tym przypadku pojawiają się z kolei problemy dotyczące korków, a przede wszystkim parkowania.
Na tym tle świetnie wypadają taksówki, ponieważ kierowcy wiedzą jak sprawnie poruszać się po mieście i w większości przypadków możesz wyjść z auta niemalże bezpośrednio przed wejściem do danego obiektu. Nie musisz patrzeć na zegarek, gdyż kurs możesz zaaranżować w dowolnej chwili.

Tanio i wygodnie

Jako Eko Taxi utrzymujemy niezmiennie korzystne ceny, które sprawiają, że podróżowanie naszymi taksówkami jest naprawdę tanie i opłacalne. Dysponujemy różnymi autami, w tym takimi o większej pojemności niż standardowy samochód osobowy, więc możesz zamówić jeden kurs nawet dla sporej rodziny czy grupy. W naszych taksówkach zapłacisz bez problemu bezgotówkowo, a oferujemy do tego różne możliwości szybkiego i prostego zamawiania przejazdów. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji. Zwiedzanie Lublina i okolic będzie fascynujące nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo atrakcji, które można zwiedzać przez wiele dni, więc warto się tu wybrać nawet na dłuższy pobyt.
Z myślą o przemieszczaniu się po tym rejonie, skorzystaj z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...