Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.

Spis treści:
Nasze rekomendacje
Stare miasto i zamek Lubelski
Ogród Saski i Browar Perła
Muzeum Wsi Lubelskiej
Jak zaplanować podróż?
Tanio i wygodnie

Jakie atrakcje polecamy do zwiedzania w Lublinie i okolicach?

Jakie atrakcje do zwiedzania można znaleźć w Lublinie i okolicach? Dużo możliwości daje już tutejsze Stare Miasto, na które koniecznie trzeba się udać z myślą o spacerze i podziwianiu architektury. Na zainteresowanych czekają tam również konkretne zabytki, na które można poświęcić nieco więcej czasu. W okolicy nie brakuje fantastycznych miejsc, w tym odwołujących się do lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą entuzjaści piękna przyrody, ale i miłośnicy piwa.

Stare Miasto

Pierwsze kroki warto skierować w stronę Starego Miasta, czyli dzielnicy pełnej starych kamienic i zabytków architektury. Ogromne wrażenie zrobi już sam spacer tutejszymi uliczkami. Można tam zobaczyć budynek dawnego Trybunału Koronnego, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską, bazylikę Ojców dominikanów czy Bramę Krakowską. Na pewno warto udać się na Plac Po Farze, gdzie znajdują się fundamenty nieistniejącego już kościoła św. Michała – jest to przy okazji punkt spotkań wielu mieszkańców Lublina. W obrębie Starego Miasta dostępne są również dwie atrakcje do zwiedzania, które są naprawdę godne polecenia, a mianowicie Piwnica Pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna.

Zamek Lubelski

Zaraz za Starym Miastem rozpościera się Wzgórze Zamkowe wraz z Zamkiem Lubelskim, który zachwyca wyglądem i jest już niemal symbolem miasta. Warto odwiedzić stojącą na dziedzińcu okrągłą wieżę, która posiada na szczycie znakomity punkt widokowy. Z kolei kaplica Świętej Trójcy wzbogacona jest fantastycznymi malowidłami ściennymi. W innych pomieszczeniach zamkowych działa Muzeum Narodowe w Lublinie.

Fotograf na tle Lublina

Ogród Saski

Entuzjastom przyrody można polecić Ogród Saski, uważany przez mieszkańców za jeden z najpiękniejszych terenów zielonych w mieście. To świetne miejsce na spacer i krótki odpoczynek, szczególnie w ciepłych miesiącach, gdy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. W środku ulokowany amfiteatr, gdzie latem odbywają się różne wydarzenia plenerowe.

Browar Perła

Nieskrywaną dumą regionu jest piwo Perła, więc miłośników złotego trunku na pewno zachwyci możliwość wybrania się do tutejszego browaru. Można dowiedzieć się tam o szczegółach jego działalności czy zwiedzić pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Taka wycieczka nie może się oczywiście obyć bez degustacji, która zwieńcza zwiedzanie obiektu.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jest to jedna z największych atrakcji całego miasta, polecana szczególnie dla rodzin z dziećmi, choć i sami dorośli na pewno będą zachwyceni ekspozycją. Muzeum Wsi Lubelskiej to skansen, w którym odwzorowano wygląd dawnych miasteczek Lubelszczyzny. To wspaniały hołd dla historii tego obszaru. Dzieci z pewnością będą do tego zachwycone zwierzętami, które przemieszczają się po terenie i często podchodzą do zwiedzających.

Zaplanuj zwiedzanie Lublina i okolic z Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od dobrego planu logistycznego dotyczącego sposobu podróżowania. Najkorzystniejszą opcją będą taksówki, które gwarantują sprawny dojazd w zasadzie w dowolną lokalizację. Możesz też wtedy liczyć na maksymalny komfort. Zachęcamy do wybrania Eko Taxi, ponieważ podróżowanie z nami będzie czystą przyjemnością, która nie nadwyręży budżetu.

Wygodny sposób na podróżowanie

Planując zwiedzanie, warto mieć na uwadze, że poszczególne atrakcje mogą dzielić od siebie spore odległości, więc dobrze jest przemyśleć to, jak dojedzie się do konkretnych zabytków. Komunikacja miejska nie jest zwykle idealnym pomysłem, gdyż mocno nakreśla ograniczenia czasowe, a do tego nie jest zbyt wygodna, szczególnie gdy trafi się na godziny, w których będzie panował spory tłok. Wbrew pozorom własny samochód też nie musi być jednak optymalną koncepcją, gdyż w tym przypadku pojawiają się z kolei problemy dotyczące korków, a przede wszystkim parkowania.
Na tym tle świetnie wypadają taksówki, ponieważ kierowcy wiedzą jak sprawnie poruszać się po mieście i w większości przypadków możesz wyjść z auta niemalże bezpośrednio przed wejściem do danego obiektu. Nie musisz patrzeć na zegarek, gdyż kurs możesz zaaranżować w dowolnej chwili.

Tanio i wygodnie

Jako Eko Taxi utrzymujemy niezmiennie korzystne ceny, które sprawiają, że podróżowanie naszymi taksówkami jest naprawdę tanie i opłacalne. Dysponujemy różnymi autami, w tym takimi o większej pojemności niż standardowy samochód osobowy, więc możesz zamówić jeden kurs nawet dla sporej rodziny czy grupy. W naszych taksówkach zapłacisz bez problemu bezgotówkowo, a oferujemy do tego różne możliwości szybkiego i prostego zamawiania przejazdów. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji. Zwiedzanie Lublina i okolic będzie fascynujące nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo atrakcji, które można zwiedzać przez wiele dni, więc warto się tu wybrać nawet na dłuższy pobyt.
Z myślą o przemieszczaniu się po tym rejonie, skorzystaj z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również