Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.

Spis treści:
Nasze rekomendacje
Stare miasto i zamek Lubelski
Ogród Saski i Browar Perła
Muzeum Wsi Lubelskiej
Jak zaplanować podróż?
Tanio i wygodnie

Jakie atrakcje polecamy do zwiedzania w Lublinie i okolicach?

Jakie atrakcje do zwiedzania można znaleźć w Lublinie i okolicach? Dużo możliwości daje już tutejsze Stare Miasto, na które koniecznie trzeba się udać z myślą o spacerze i podziwianiu architektury. Na zainteresowanych czekają tam również konkretne zabytki, na które można poświęcić nieco więcej czasu. W okolicy nie brakuje fantastycznych miejsc, w tym odwołujących się do lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą entuzjaści piękna przyrody, ale i miłośnicy piwa.

Stare Miasto

Pierwsze kroki warto skierować w stronę Starego Miasta, czyli dzielnicy pełnej starych kamienic i zabytków architektury. Ogromne wrażenie zrobi już sam spacer tutejszymi uliczkami. Można tam zobaczyć budynek dawnego Trybunału Koronnego, archikatedrę świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty z Wieżą Trynitarską, bazylikę Ojców dominikanów czy Bramę Krakowską. Na pewno warto udać się na Plac Po Farze, gdzie znajdują się fundamenty nieistniejącego już kościoła św. Michała – jest to przy okazji punkt spotkań wielu mieszkańców Lublina. W obrębie Starego Miasta dostępne są również dwie atrakcje do zwiedzania, które są naprawdę godne polecenia, a mianowicie Piwnica Pod Fortuną i Lubelska Trasa Podziemna.

Zamek Lubelski

Zaraz za Starym Miastem rozpościera się Wzgórze Zamkowe wraz z Zamkiem Lubelskim, który zachwyca wyglądem i jest już niemal symbolem miasta. Warto odwiedzić stojącą na dziedzińcu okrągłą wieżę, która posiada na szczycie znakomity punkt widokowy. Z kolei kaplica Świętej Trójcy wzbogacona jest fantastycznymi malowidłami ściennymi. W innych pomieszczeniach zamkowych działa Muzeum Narodowe w Lublinie.

Fotograf na tle Lublina

Ogród Saski

Entuzjastom przyrody można polecić Ogród Saski, uważany przez mieszkańców za jeden z najpiękniejszych terenów zielonych w mieście. To świetne miejsce na spacer i krótki odpoczynek, szczególnie w ciepłych miesiącach, gdy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. W środku ulokowany amfiteatr, gdzie latem odbywają się różne wydarzenia plenerowe.

Browar Perła

Nieskrywaną dumą regionu jest piwo Perła, więc miłośników złotego trunku na pewno zachwyci możliwość wybrania się do tutejszego browaru. Można dowiedzieć się tam o szczegółach jego działalności czy zwiedzić pomieszczenia, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Taka wycieczka nie może się oczywiście obyć bez degustacji, która zwieńcza zwiedzanie obiektu.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jest to jedna z największych atrakcji całego miasta, polecana szczególnie dla rodzin z dziećmi, choć i sami dorośli na pewno będą zachwyceni ekspozycją. Muzeum Wsi Lubelskiej to skansen, w którym odwzorowano wygląd dawnych miasteczek Lubelszczyzny. To wspaniały hołd dla historii tego obszaru. Dzieci z pewnością będą do tego zachwycone zwierzętami, które przemieszczają się po terenie i często podchodzą do zwiedzających.

Zaplanuj zwiedzanie Lublina i okolic z Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od dobrego planu logistycznego dotyczącego sposobu podróżowania. Najkorzystniejszą opcją będą taksówki, które gwarantują sprawny dojazd w zasadzie w dowolną lokalizację. Możesz też wtedy liczyć na maksymalny komfort. Zachęcamy do wybrania Eko Taxi, ponieważ podróżowanie z nami będzie czystą przyjemnością, która nie nadwyręży budżetu.

Wygodny sposób na podróżowanie

Planując zwiedzanie, warto mieć na uwadze, że poszczególne atrakcje mogą dzielić od siebie spore odległości, więc dobrze jest przemyśleć to, jak dojedzie się do konkretnych zabytków. Komunikacja miejska nie jest zwykle idealnym pomysłem, gdyż mocno nakreśla ograniczenia czasowe, a do tego nie jest zbyt wygodna, szczególnie gdy trafi się na godziny, w których będzie panował spory tłok. Wbrew pozorom własny samochód też nie musi być jednak optymalną koncepcją, gdyż w tym przypadku pojawiają się z kolei problemy dotyczące korków, a przede wszystkim parkowania.
Na tym tle świetnie wypadają taksówki, ponieważ kierowcy wiedzą jak sprawnie poruszać się po mieście i w większości przypadków możesz wyjść z auta niemalże bezpośrednio przed wejściem do danego obiektu. Nie musisz patrzeć na zegarek, gdyż kurs możesz zaaranżować w dowolnej chwili.

Tanio i wygodnie

Jako Eko Taxi utrzymujemy niezmiennie korzystne ceny, które sprawiają, że podróżowanie naszymi taksówkami jest naprawdę tanie i opłacalne. Dysponujemy różnymi autami, w tym takimi o większej pojemności niż standardowy samochód osobowy, więc możesz zamówić jeden kurs nawet dla sporej rodziny czy grupy. W naszych taksówkach zapłacisz bez problemu bezgotówkowo, a oferujemy do tego różne możliwości szybkiego i prostego zamawiania przejazdów. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji. Zwiedzanie Lublina i okolic będzie fascynujące nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całego kraju. Jest tutaj mnóstwo atrakcji, które można zwiedzać przez wiele dni, więc warto się tu wybrać nawet na dłuższy pobyt.
Z myślą o przemieszczaniu się po tym rejonie, skorzystaj z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Walentynki w LublinieWalentynki w Lublinie
  Walentynki w Lublinie przepełnione są atmosferą miłości, gdy pary o różnym wieku i z różnym stażem obchodzą święto zakochanych. Urok tego pięknego miasta sprzyja celebrowaniu tego święta. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować ten szczególny wieczór. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji. Jeśli w związku z tym będziesz potrzebować transportu po mieście lub okolicach, zadzwoń po jedną z naszych taksówek.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?
  Jak dojechać na lotnisko w Lublinie? Tutejszy port lotniczy oferuje kilka rozwiązań w tym zakresie, więc warto rozważyć ich zalety i wady, aby dokonać optymalnego wyboru. Wiele zależy również od sytuacji samego podróżującego. Taksówka będzie zawsze dobrym wyborem, zapewniając odpowiedni komfort podróży. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Kurs taxi w LublinieKurs taxi w Lublinie
  Kurs taxi w Lublinie jest wygodnym rozwiązaniem w zakresie transportu jako alternatywa dla własnego samochodu i komunikacji miejskiej. W tym celu najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która oferuje wysoką jakość usług, a do tego atrakcyjne ceny. Dzięki temu możesz podróżować po mieście wygodnie, a jednocześnie na korzystnych warunkach finansowych. Jeśli liczysz na takie rozwiązanie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Lubelskie atrakcje na weekendLubelskie atrakcje na weekend
  Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...