Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą różnorodnością. Fakt ten nie powinien jednak dziwić zarówno mieszkańców, jak i turystów, ponieważ to właśnie koniec tygodnia jest dla wielu okazją do spędzenia czasu poza domem. Ciekawe wydarzenia organizują wówczas liczne miejskie domy kultury, kluby czy muzea. Zachęcamy do sprawdzenia najciekawszych atrakcji na weekend, których nie można pominąć – zespół Eko Taxi przygotował specjalne zestawienie z najważniejszymi informacjami na ich temat. Dokąd warto się udać?

Spis treści
Najciekawsze pozycje kulturalne
Historyczne miejsca
Zwiedzaj z nami

Kulturalne atrakcje na weekend w Lublinie. Najciekawsze propozycje

Atrakcje na weekend w Lublinie obejmują między innymi planowane w mieście wydarzenia kulturalne. W nadchodzących tygodniach na zainteresowanych czeka prawdziwa mieszanka dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Eko Taxi podpowiada, które z imprez warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego czasu wolnego!

Koncerty, na których nie może Cię zabraknąć!

Weekend to idealny czas na wyjście do klubu lub centrum kultury i przeżycia niezapomnianego koncertu. W najbliższym czasie na scenach miejskich wystąpią między innymi muzycy w ramach wydarzenia Queen Symfonicznie, tacy muzycy, jak Dawid Kwiatkowski (9 lutego), Taco Hemingway (4 kwietnia) czy Beata Kozidrak wraz zespołem (2 lutego) . Fani punk rocka będą mogli już 15 lutego zobaczyć na żywo występ zespołu Łąki Łan, z kolei 25 stycznia to święto amatorów hard rocka i heavy metalu. To właśnie wtedy w Rock Pub Ramzes odbywać się będzie Thrash Attack Lublin #39! Nie może Cię tam zabraknąć!

Widok na panoramę Lublina

Nuda nie będzie doskwierać nawet najmłodszym

Specjalne wydarzenia czekają w Lublinie także na najmłodszych. Niemal każdy z nadchodzących weekendów będzie okazją do wybrania się z maluchem do jednej z ciekawych lokalizacji. 18 stycznia w Galerii Labirynt organizowane są rodzinne warsztaty dla dzieci między 6-12 rokiem życia. W ich ramach maluchy będą mogły tworzyć własne dzieła sztuki, a materiały niezbędne do ich stworzenia zapewni organizator. Tydzień później, a więc 25 stycznia w tym samym miejscu odbywać się będą warsztaty sensoryczne dla młodszych pociech. Będą one mogły obcować z produktami spożywczymi i nie tylko, łącząc zabawę z nauką. Oba wydarzenia organizowane są w Lublinie w ramach akcji Zima w mieście, a za wstęp trzeba zapłacić symboliczną złotówkę.

Co powiesz na spektakle teatralne i występy muzyków w filharmonii?

Przygotowaliśmy również specjalne propozycje dla osób, które swój czas wolny lubią spędzać w towarzystwie aktorów i cenionych muzyków. 1 marca w Lublinie niezwykły występ da Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili. Na deskach Centrum Spotkania Kultur wystąpi nawet 100 tancerzy w wyjątkowych strojach i z zapierającym dech piersiach programem artystycznym. Nieco wcześniej, bo 22 lutego Jacek Kleyff wraz z Orkiestrą na Zdrowie zaprasza turystów i mieszkańców Lublina na charytatywny koncert jazzowy w Centrum Kultury w Lublinie. W piątek 14 lutego polecamy z kolei udać się na spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” z gwiazdorską obsadą. Na deskach wystąpią między innymi Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski czy Antoni Pawlicki.

Propozycje dla tych, którzy lubią odwiedzać historyczne zabytki

Dobra zabawa w mieście nie oznacza jedynie wizyt w klubach czy teatrach. Dla wielu interesującym sposobem na spędzenie swojego weekendu może być wizyta w historycznych częściach Lublina. Trzeba przyznać, że na mapie miasta znajduje się sporo ciekawych lokalizacji! Które z nich poleca zobaczyć zespół Eko Taxi?

Tajemnice Starego Miasta i jego okolic

Jeśli swój wolny czas planujesz spędzić na odkrywaniu ciekawych zabytków Lublina, to koniecznie odwiedzić musisz Stare Miasto. Znajdziesz tu przede wszystkim interesujące zabudowania, które bez odwiedzin wewnątrz wywrą na Tobie duże wrażenie. Eko Taxi poleca w szczególności wizytę pod Wieżą Trynitarską czy Bramą Krakowską. Nie możesz przejść obojętnie także obok słynnych kamienic o bogato zdobionych fasadach. Przyjrzyj się w szczególności kamienicy Klonowiców czy Konopniców!

Dworek Wincentego Pola i Pałac Lubomirskich

Swój czas warto zarezerwować także Czas spędzany w Lublinie warto zarezerwować przede wszystkim dla odwiedzin w Dworku Wincentego Pola, czyli muzeum poświęconemu słynnemu poecie i geografowi. Można tu obejrzeć między innymi rękopisy artysty czy historyczne pamiątki związane z rodziną Polów. Po wycieczce w muzeum zachęcamy do udania się w okolice Pałacu Lubomirskich, który zachwyci oglądających swoim perfekcyjnym wyglądem i unikatowym zdobnictwem. Dzisiaj w budynku znajduje się Wydział Politologii UMCS, z kolei wcześniej miejsce to było siedzibą Komisji Województwa Lubelskiego. Koniecznie zapuść się w tą okolicę i przekonaj się na własne oczy o urokach tej zabudowy!

A na koniec obowiązkowo udaj się pod Zamek Lubelski!

Kto choć raz przyszedł pod mury Zamku Lubelskiego ten wie, że tego zabytku nie można odpuścić sobie podczas wizyty w mieście! Pierwotnie zamek wzniesiony został w XIV wieku przez samego Kazimierza Wielkiego, jednak później w wyniku wojen uległ on zniszczeniu. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza S. Staszicowi i S. Stompfowi, którzy zainicjowali jego odbudowę w nowym stylu. Dziś w murach Zamku Lubelskiego znajduje się Muzeum Lubelskie, jednak dawniej było to miejsce przeznaczone na cele dla więźniów. Obiekt otwarty jest dla turystów, a poza wnętrzami muzeum można podziwiać tu zachwycający widok na Lublin z wyznaczonego punktu widokowego.

Największy kościół w Lublinie, czyli Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty uznawana jest za perłę baroku we wschodniej Polsce, dlatego nie można jej ominąć podczas weekendowego pobytu w mieście! W jej wnętrzu poza monumentalnymi sklepieniami oraz robiącym ogromne wrażenie prezbiterium podziwiać można pochodzące z dwudziestego wieku organy czy szczegółowo namalowane freski. Dla zwiedzających otwarte są także krypty, gdzie pochowani zostali biskupi związani z Lubelszczyzną. Zdobione w typowo barokowym stylu wnętrza katedry podziwiać można codziennie, poza czasem sprawowania nabożeństw. Zakrystia akustyczna, skarbiec oraz krypty otwarte są zaś od wtorku do soboty.

Muzeum na Majdanku, czyli pamięci ofiar obozu koncentracyjnego

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie miał być przygotowany do przetrzymywania od 25 do 50 tysięcy więźniów. W rzeczywistości osoby z blisko 30 państw przebywały w prymitywnych barakach mieszkalnych, w których brakowało wody, jedzenia, a także ubrań i podstawowych lekarstw. Tzw. Majdanek jest wyrazem pamięci tego, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej, stąd wizyta w tym miejscu może na długo poruszyć odwiedzających. Muzeum na Majdanku otwarte jest przez cały rok, a za wstęp nie trzeba płacić. Na miejscu skorzystać można z oprowadzania z przewodnikiem po uiszczeniu opłaty zgodnej z cennikiem obiektu.

Jeśli chcesz zobaczyć w weekend jak najwięcej atrakcji w Lublinie, zamów Eko Taxi

Atrakcje na weekend w Lublinie nie pozwolą Ci się nudzić, a jeśli szukasz sposobu na dotarcie do wybranej lokalizacji to koniecznie zamów nasze taksówki! Kierowcy z chęcią dowiozą Cię na czas pod wskazany adres, a dodatkowo możesz liczyć na ich pomoc w poszukiwaniu ciekawych propozycji na weekend. Jak zamówić Eko Taxi? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeśli masz szczególne wymagania, co do zamawianego kursu, wystarczy byś nas o tym poinformował! Jesteśmy w stanie przygotować bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci czy przyjechać pod wskazany adres komfortowym busem mieszczącym nawet do 8 pasażerów. Za przejazd zapłacisz tak, jak Ci wygodnie – w naszych autach znajdują się bowiem nowoczesne terminale do obsługi kart płatniczych. Nie czekaj więc, tylko zaplanuj swój weekendowy pobyt w Lublinie i pozwól, byśmy towarzyszyli Ci podczas wizyty w mieście!

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tanecznych wieczorów, muzycznych przygód, a może spokojnych wyjść z przyjaciółmi Lublin nie pozwoli Ci narzekać na nudę! W weekend odbywają się tu nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne, lecz także muzea i galerie sztuki zachęcają do odwiedzin na swoich wystawach. Wystarczy, że zadzwonisz lub zamówisz online jedną z naszych taksówek, a my zajmiemy się terminowym dowiezieniem Cię pod wybrany adres. Na co więc czekasz? Zaplanuj swój weekend już teraz i z niecierpliwością czekaj na jego nadejście!

Może Cię zainteresować również