Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą różnorodnością. Fakt ten nie powinien jednak dziwić zarówno mieszkańców, jak i turystów, ponieważ to właśnie koniec tygodnia jest dla wielu okazją do spędzenia czasu poza domem. Ciekawe wydarzenia organizują wówczas liczne miejskie domy kultury, kluby czy muzea. Zachęcamy do sprawdzenia najciekawszych atrakcji na weekend, których nie można pominąć – zespół Eko Taxi przygotował specjalne zestawienie z najważniejszymi informacjami na ich temat. Dokąd warto się udać?

Spis treści
Najciekawsze pozycje kulturalne
Historyczne miejsca
Zwiedzaj z nami

Kulturalne atrakcje na weekend w Lublinie. Najciekawsze propozycje

Atrakcje na weekend w Lublinie obejmują między innymi planowane w mieście wydarzenia kulturalne. W nadchodzących tygodniach na zainteresowanych czeka prawdziwa mieszanka dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Eko Taxi podpowiada, które z imprez warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego czasu wolnego!

Koncerty, na których nie może Cię zabraknąć!

Weekend to idealny czas na wyjście do klubu lub centrum kultury i przeżycia niezapomnianego koncertu. W najbliższym czasie na scenach miejskich wystąpią między innymi muzycy w ramach wydarzenia Queen Symfonicznie, tacy muzycy, jak Dawid Kwiatkowski (9 lutego), Taco Hemingway (4 kwietnia) czy Beata Kozidrak wraz zespołem (2 lutego) . Fani punk rocka będą mogli już 15 lutego zobaczyć na żywo występ zespołu Łąki Łan, z kolei 25 stycznia to święto amatorów hard rocka i heavy metalu. To właśnie wtedy w Rock Pub Ramzes odbywać się będzie Thrash Attack Lublin #39! Nie może Cię tam zabraknąć!

Widok na panoramę Lublina

Nuda nie będzie doskwierać nawet najmłodszym

Specjalne wydarzenia czekają w Lublinie także na najmłodszych. Niemal każdy z nadchodzących weekendów będzie okazją do wybrania się z maluchem do jednej z ciekawych lokalizacji. 18 stycznia w Galerii Labirynt organizowane są rodzinne warsztaty dla dzieci między 6-12 rokiem życia. W ich ramach maluchy będą mogły tworzyć własne dzieła sztuki, a materiały niezbędne do ich stworzenia zapewni organizator. Tydzień później, a więc 25 stycznia w tym samym miejscu odbywać się będą warsztaty sensoryczne dla młodszych pociech. Będą one mogły obcować z produktami spożywczymi i nie tylko, łącząc zabawę z nauką. Oba wydarzenia organizowane są w Lublinie w ramach akcji Zima w mieście, a za wstęp trzeba zapłacić symboliczną złotówkę.

Co powiesz na spektakle teatralne i występy muzyków w filharmonii?

Przygotowaliśmy również specjalne propozycje dla osób, które swój czas wolny lubią spędzać w towarzystwie aktorów i cenionych muzyków. 1 marca w Lublinie niezwykły występ da Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili. Na deskach Centrum Spotkania Kultur wystąpi nawet 100 tancerzy w wyjątkowych strojach i z zapierającym dech piersiach programem artystycznym. Nieco wcześniej, bo 22 lutego Jacek Kleyff wraz z Orkiestrą na Zdrowie zaprasza turystów i mieszkańców Lublina na charytatywny koncert jazzowy w Centrum Kultury w Lublinie. W piątek 14 lutego polecamy z kolei udać się na spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” z gwiazdorską obsadą. Na deskach wystąpią między innymi Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski czy Antoni Pawlicki.

Propozycje dla tych, którzy lubią odwiedzać historyczne zabytki

Dobra zabawa w mieście nie oznacza jedynie wizyt w klubach czy teatrach. Dla wielu interesującym sposobem na spędzenie swojego weekendu może być wizyta w historycznych częściach Lublina. Trzeba przyznać, że na mapie miasta znajduje się sporo ciekawych lokalizacji! Które z nich poleca zobaczyć zespół Eko Taxi?

Tajemnice Starego Miasta i jego okolic

Jeśli swój wolny czas planujesz spędzić na odkrywaniu ciekawych zabytków Lublina, to koniecznie odwiedzić musisz Stare Miasto. Znajdziesz tu przede wszystkim interesujące zabudowania, które bez odwiedzin wewnątrz wywrą na Tobie duże wrażenie. Eko Taxi poleca w szczególności wizytę pod Wieżą Trynitarską czy Bramą Krakowską. Nie możesz przejść obojętnie także obok słynnych kamienic o bogato zdobionych fasadach. Przyjrzyj się w szczególności kamienicy Klonowiców czy Konopniców!

Dworek Wincentego Pola i Pałac Lubomirskich

Swój czas warto zarezerwować także Czas spędzany w Lublinie warto zarezerwować przede wszystkim dla odwiedzin w Dworku Wincentego Pola, czyli muzeum poświęconemu słynnemu poecie i geografowi. Można tu obejrzeć między innymi rękopisy artysty czy historyczne pamiątki związane z rodziną Polów. Po wycieczce w muzeum zachęcamy do udania się w okolice Pałacu Lubomirskich, który zachwyci oglądających swoim perfekcyjnym wyglądem i unikatowym zdobnictwem. Dzisiaj w budynku znajduje się Wydział Politologii UMCS, z kolei wcześniej miejsce to było siedzibą Komisji Województwa Lubelskiego. Koniecznie zapuść się w tą okolicę i przekonaj się na własne oczy o urokach tej zabudowy!

A na koniec obowiązkowo udaj się pod Zamek Lubelski!

Kto choć raz przyszedł pod mury Zamku Lubelskiego ten wie, że tego zabytku nie można odpuścić sobie podczas wizyty w mieście! Pierwotnie zamek wzniesiony został w XIV wieku przez samego Kazimierza Wielkiego, jednak później w wyniku wojen uległ on zniszczeniu. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza S. Staszicowi i S. Stompfowi, którzy zainicjowali jego odbudowę w nowym stylu. Dziś w murach Zamku Lubelskiego znajduje się Muzeum Lubelskie, jednak dawniej było to miejsce przeznaczone na cele dla więźniów. Obiekt otwarty jest dla turystów, a poza wnętrzami muzeum można podziwiać tu zachwycający widok na Lublin z wyznaczonego punktu widokowego.

Największy kościół w Lublinie, czyli Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty uznawana jest za perłę baroku we wschodniej Polsce, dlatego nie można jej ominąć podczas weekendowego pobytu w mieście! W jej wnętrzu poza monumentalnymi sklepieniami oraz robiącym ogromne wrażenie prezbiterium podziwiać można pochodzące z dwudziestego wieku organy czy szczegółowo namalowane freski. Dla zwiedzających otwarte są także krypty, gdzie pochowani zostali biskupi związani z Lubelszczyzną. Zdobione w typowo barokowym stylu wnętrza katedry podziwiać można codziennie, poza czasem sprawowania nabożeństw. Zakrystia akustyczna, skarbiec oraz krypty otwarte są zaś od wtorku do soboty.

Muzeum na Majdanku, czyli pamięci ofiar obozu koncentracyjnego

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie miał być przygotowany do przetrzymywania od 25 do 50 tysięcy więźniów. W rzeczywistości osoby z blisko 30 państw przebywały w prymitywnych barakach mieszkalnych, w których brakowało wody, jedzenia, a także ubrań i podstawowych lekarstw. Tzw. Majdanek jest wyrazem pamięci tego, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej, stąd wizyta w tym miejscu może na długo poruszyć odwiedzających. Muzeum na Majdanku otwarte jest przez cały rok, a za wstęp nie trzeba płacić. Na miejscu skorzystać można z oprowadzania z przewodnikiem po uiszczeniu opłaty zgodnej z cennikiem obiektu.

Jeśli chcesz zobaczyć w weekend jak najwięcej atrakcji w Lublinie, zamów Eko Taxi

Atrakcje na weekend w Lublinie nie pozwolą Ci się nudzić, a jeśli szukasz sposobu na dotarcie do wybranej lokalizacji to koniecznie zamów nasze taksówki! Kierowcy z chęcią dowiozą Cię na czas pod wskazany adres, a dodatkowo możesz liczyć na ich pomoc w poszukiwaniu ciekawych propozycji na weekend. Jak zamówić Eko Taxi? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeśli masz szczególne wymagania, co do zamawianego kursu, wystarczy byś nas o tym poinformował! Jesteśmy w stanie przygotować bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci czy przyjechać pod wskazany adres komfortowym busem mieszczącym nawet do 8 pasażerów. Za przejazd zapłacisz tak, jak Ci wygodnie – w naszych autach znajdują się bowiem nowoczesne terminale do obsługi kart płatniczych. Nie czekaj więc, tylko zaplanuj swój weekendowy pobyt w Lublinie i pozwól, byśmy towarzyszyli Ci podczas wizyty w mieście!

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tanecznych wieczorów, muzycznych przygód, a może spokojnych wyjść z przyjaciółmi Lublin nie pozwoli Ci narzekać na nudę! W weekend odbywają się tu nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne, lecz także muzea i galerie sztuki zachęcają do odwiedzin na swoich wystawach. Wystarczy, że zadzwonisz lub zamówisz online jedną z naszych taksówek, a my zajmiemy się terminowym dowiezieniem Cię pod wybrany adres. Na co więc czekasz? Zaplanuj swój weekend już teraz i z niecierpliwością czekaj na jego nadejście!

Może Cię zainteresować również

 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Atrakcje blisko LublinaAtrakcje blisko Lublina
  Atrakcje blisko Lublina to niezwykle interesujące miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Świetnie sprawdzają się zarówno dla mieszkańców, którzy chcieliby się na chwilę wyrwać z miasta, jak i dla turystów chcących eksplorować województwo lubelskie. Do większości z proponowanych przez nas lokalizacji dostaniesz się w ciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli nie masz możliwości, aby podjechać tam własnym samochodem, skorzystaj w tym celu z taksówek Eko Taxi.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.