Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą różnorodnością. Fakt ten nie powinien jednak dziwić zarówno mieszkańców, jak i turystów, ponieważ to właśnie koniec tygodnia jest dla wielu okazją do spędzenia czasu poza domem. Ciekawe wydarzenia organizują wówczas liczne miejskie domy kultury, kluby czy muzea. Zachęcamy do sprawdzenia najciekawszych atrakcji na weekend, których nie można pominąć – zespół Eko Taxi przygotował specjalne zestawienie z najważniejszymi informacjami na ich temat. Dokąd warto się udać?

Spis treści
Najciekawsze pozycje kulturalne
Historyczne miejsca
Zwiedzaj z nami

Kulturalne atrakcje na weekend w Lublinie. Najciekawsze propozycje

Atrakcje na weekend w Lublinie obejmują między innymi planowane w mieście wydarzenia kulturalne. W nadchodzących tygodniach na zainteresowanych czeka prawdziwa mieszanka dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Eko Taxi podpowiada, które z imprez warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego czasu wolnego!

Koncerty, na których nie może Cię zabraknąć!

Weekend to idealny czas na wyjście do klubu lub centrum kultury i przeżycia niezapomnianego koncertu. W najbliższym czasie na scenach miejskich wystąpią między innymi muzycy w ramach wydarzenia Queen Symfonicznie, tacy muzycy, jak Dawid Kwiatkowski (9 lutego), Taco Hemingway (4 kwietnia) czy Beata Kozidrak wraz zespołem (2 lutego) . Fani punk rocka będą mogli już 15 lutego zobaczyć na żywo występ zespołu Łąki Łan, z kolei 25 stycznia to święto amatorów hard rocka i heavy metalu. To właśnie wtedy w Rock Pub Ramzes odbywać się będzie Thrash Attack Lublin #39! Nie może Cię tam zabraknąć!

Widok na panoramę Lublina

Nuda nie będzie doskwierać nawet najmłodszym

Specjalne wydarzenia czekają w Lublinie także na najmłodszych. Niemal każdy z nadchodzących weekendów będzie okazją do wybrania się z maluchem do jednej z ciekawych lokalizacji. 18 stycznia w Galerii Labirynt organizowane są rodzinne warsztaty dla dzieci między 6-12 rokiem życia. W ich ramach maluchy będą mogły tworzyć własne dzieła sztuki, a materiały niezbędne do ich stworzenia zapewni organizator. Tydzień później, a więc 25 stycznia w tym samym miejscu odbywać się będą warsztaty sensoryczne dla młodszych pociech. Będą one mogły obcować z produktami spożywczymi i nie tylko, łącząc zabawę z nauką. Oba wydarzenia organizowane są w Lublinie w ramach akcji Zima w mieście, a za wstęp trzeba zapłacić symboliczną złotówkę.

Co powiesz na spektakle teatralne i występy muzyków w filharmonii?

Przygotowaliśmy również specjalne propozycje dla osób, które swój czas wolny lubią spędzać w towarzystwie aktorów i cenionych muzyków. 1 marca w Lublinie niezwykły występ da Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili. Na deskach Centrum Spotkania Kultur wystąpi nawet 100 tancerzy w wyjątkowych strojach i z zapierającym dech piersiach programem artystycznym. Nieco wcześniej, bo 22 lutego Jacek Kleyff wraz z Orkiestrą na Zdrowie zaprasza turystów i mieszkańców Lublina na charytatywny koncert jazzowy w Centrum Kultury w Lublinie. W piątek 14 lutego polecamy z kolei udać się na spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” z gwiazdorską obsadą. Na deskach wystąpią między innymi Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski czy Antoni Pawlicki.

Propozycje dla tych, którzy lubią odwiedzać historyczne zabytki

Dobra zabawa w mieście nie oznacza jedynie wizyt w klubach czy teatrach. Dla wielu interesującym sposobem na spędzenie swojego weekendu może być wizyta w historycznych częściach Lublina. Trzeba przyznać, że na mapie miasta znajduje się sporo ciekawych lokalizacji! Które z nich poleca zobaczyć zespół Eko Taxi?

Tajemnice Starego Miasta i jego okolic

Jeśli swój wolny czas planujesz spędzić na odkrywaniu ciekawych zabytków Lublina, to koniecznie odwiedzić musisz Stare Miasto. Znajdziesz tu przede wszystkim interesujące zabudowania, które bez odwiedzin wewnątrz wywrą na Tobie duże wrażenie. Eko Taxi poleca w szczególności wizytę pod Wieżą Trynitarską czy Bramą Krakowską. Nie możesz przejść obojętnie także obok słynnych kamienic o bogato zdobionych fasadach. Przyjrzyj się w szczególności kamienicy Klonowiców czy Konopniców!

Dworek Wincentego Pola i Pałac Lubomirskich

Swój czas warto zarezerwować także Czas spędzany w Lublinie warto zarezerwować przede wszystkim dla odwiedzin w Dworku Wincentego Pola, czyli muzeum poświęconemu słynnemu poecie i geografowi. Można tu obejrzeć między innymi rękopisy artysty czy historyczne pamiątki związane z rodziną Polów. Po wycieczce w muzeum zachęcamy do udania się w okolice Pałacu Lubomirskich, który zachwyci oglądających swoim perfekcyjnym wyglądem i unikatowym zdobnictwem. Dzisiaj w budynku znajduje się Wydział Politologii UMCS, z kolei wcześniej miejsce to było siedzibą Komisji Województwa Lubelskiego. Koniecznie zapuść się w tą okolicę i przekonaj się na własne oczy o urokach tej zabudowy!

A na koniec obowiązkowo udaj się pod Zamek Lubelski!

Kto choć raz przyszedł pod mury Zamku Lubelskiego ten wie, że tego zabytku nie można odpuścić sobie podczas wizyty w mieście! Pierwotnie zamek wzniesiony został w XIV wieku przez samego Kazimierza Wielkiego, jednak później w wyniku wojen uległ on zniszczeniu. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza S. Staszicowi i S. Stompfowi, którzy zainicjowali jego odbudowę w nowym stylu. Dziś w murach Zamku Lubelskiego znajduje się Muzeum Lubelskie, jednak dawniej było to miejsce przeznaczone na cele dla więźniów. Obiekt otwarty jest dla turystów, a poza wnętrzami muzeum można podziwiać tu zachwycający widok na Lublin z wyznaczonego punktu widokowego.

Największy kościół w Lublinie, czyli Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty uznawana jest za perłę baroku we wschodniej Polsce, dlatego nie można jej ominąć podczas weekendowego pobytu w mieście! W jej wnętrzu poza monumentalnymi sklepieniami oraz robiącym ogromne wrażenie prezbiterium podziwiać można pochodzące z dwudziestego wieku organy czy szczegółowo namalowane freski. Dla zwiedzających otwarte są także krypty, gdzie pochowani zostali biskupi związani z Lubelszczyzną. Zdobione w typowo barokowym stylu wnętrza katedry podziwiać można codziennie, poza czasem sprawowania nabożeństw. Zakrystia akustyczna, skarbiec oraz krypty otwarte są zaś od wtorku do soboty.

Muzeum na Majdanku, czyli pamięci ofiar obozu koncentracyjnego

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie miał być przygotowany do przetrzymywania od 25 do 50 tysięcy więźniów. W rzeczywistości osoby z blisko 30 państw przebywały w prymitywnych barakach mieszkalnych, w których brakowało wody, jedzenia, a także ubrań i podstawowych lekarstw. Tzw. Majdanek jest wyrazem pamięci tego, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej, stąd wizyta w tym miejscu może na długo poruszyć odwiedzających. Muzeum na Majdanku otwarte jest przez cały rok, a za wstęp nie trzeba płacić. Na miejscu skorzystać można z oprowadzania z przewodnikiem po uiszczeniu opłaty zgodnej z cennikiem obiektu.

Jeśli chcesz zobaczyć w weekend jak najwięcej atrakcji w Lublinie, zamów Eko Taxi

Atrakcje na weekend w Lublinie nie pozwolą Ci się nudzić, a jeśli szukasz sposobu na dotarcie do wybranej lokalizacji to koniecznie zamów nasze taksówki! Kierowcy z chęcią dowiozą Cię na czas pod wskazany adres, a dodatkowo możesz liczyć na ich pomoc w poszukiwaniu ciekawych propozycji na weekend. Jak zamówić Eko Taxi? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeśli masz szczególne wymagania, co do zamawianego kursu, wystarczy byś nas o tym poinformował! Jesteśmy w stanie przygotować bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci czy przyjechać pod wskazany adres komfortowym busem mieszczącym nawet do 8 pasażerów. Za przejazd zapłacisz tak, jak Ci wygodnie – w naszych autach znajdują się bowiem nowoczesne terminale do obsługi kart płatniczych. Nie czekaj więc, tylko zaplanuj swój weekendowy pobyt w Lublinie i pozwól, byśmy towarzyszyli Ci podczas wizyty w mieście!

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tanecznych wieczorów, muzycznych przygód, a może spokojnych wyjść z przyjaciółmi Lublin nie pozwoli Ci narzekać na nudę! W weekend odbywają się tu nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne, lecz także muzea i galerie sztuki zachęcają do odwiedzin na swoich wystawach. Wystarczy, że zadzwonisz lub zamówisz online jedną z naszych taksówek, a my zajmiemy się terminowym dowiezieniem Cię pod wybrany adres. Na co więc czekasz? Zaplanuj swój weekend już teraz i z niecierpliwością czekaj na jego nadejście!

Może Cię zainteresować również

 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.