Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!

Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą różnorodnością. Fakt ten nie powinien jednak dziwić zarówno mieszkańców, jak i turystów, ponieważ to właśnie koniec tygodnia jest dla wielu okazją do spędzenia czasu poza domem. Ciekawe wydarzenia organizują wówczas liczne miejskie domy kultury, kluby czy muzea. Zachęcamy do sprawdzenia najciekawszych atrakcji na weekend, których nie można pominąć – zespół Eko Taxi przygotował specjalne zestawienie z najważniejszymi informacjami na ich temat. Dokąd warto się udać?

Spis treści
Najciekawsze pozycje kulturalne
Historyczne miejsca
Zwiedzaj z nami

Kulturalne atrakcje na weekend w Lublinie. Najciekawsze propozycje

Atrakcje na weekend w Lublinie obejmują między innymi planowane w mieście wydarzenia kulturalne. W nadchodzących tygodniach na zainteresowanych czeka prawdziwa mieszanka dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Eko Taxi podpowiada, które z imprez warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojego czasu wolnego!

Koncerty, na których nie może Cię zabraknąć!

Weekend to idealny czas na wyjście do klubu lub centrum kultury i przeżycia niezapomnianego koncertu. W najbliższym czasie na scenach miejskich wystąpią między innymi muzycy w ramach wydarzenia Queen Symfonicznie, tacy muzycy, jak Dawid Kwiatkowski (9 lutego), Taco Hemingway (4 kwietnia) czy Beata Kozidrak wraz zespołem (2 lutego) . Fani punk rocka będą mogli już 15 lutego zobaczyć na żywo występ zespołu Łąki Łan, z kolei 25 stycznia to święto amatorów hard rocka i heavy metalu. To właśnie wtedy w Rock Pub Ramzes odbywać się będzie Thrash Attack Lublin #39! Nie może Cię tam zabraknąć!

Widok na panoramę Lublina

Nuda nie będzie doskwierać nawet najmłodszym

Specjalne wydarzenia czekają w Lublinie także na najmłodszych. Niemal każdy z nadchodzących weekendów będzie okazją do wybrania się z maluchem do jednej z ciekawych lokalizacji. 18 stycznia w Galerii Labirynt organizowane są rodzinne warsztaty dla dzieci między 6-12 rokiem życia. W ich ramach maluchy będą mogły tworzyć własne dzieła sztuki, a materiały niezbędne do ich stworzenia zapewni organizator. Tydzień później, a więc 25 stycznia w tym samym miejscu odbywać się będą warsztaty sensoryczne dla młodszych pociech. Będą one mogły obcować z produktami spożywczymi i nie tylko, łącząc zabawę z nauką. Oba wydarzenia organizowane są w Lublinie w ramach akcji Zima w mieście, a za wstęp trzeba zapłacić symboliczną złotówkę.

Co powiesz na spektakle teatralne i występy muzyków w filharmonii?

Przygotowaliśmy również specjalne propozycje dla osób, które swój czas wolny lubią spędzać w towarzystwie aktorów i cenionych muzyków. 1 marca w Lublinie niezwykły występ da Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili. Na deskach Centrum Spotkania Kultur wystąpi nawet 100 tancerzy w wyjątkowych strojach i z zapierającym dech piersiach programem artystycznym. Nieco wcześniej, bo 22 lutego Jacek Kleyff wraz z Orkiestrą na Zdrowie zaprasza turystów i mieszkańców Lublina na charytatywny koncert jazzowy w Centrum Kultury w Lublinie. W piątek 14 lutego polecamy z kolei udać się na spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” z gwiazdorską obsadą. Na deskach wystąpią między innymi Ewa Kasprzyk, Daniel Olbrychski czy Antoni Pawlicki.

Propozycje dla tych, którzy lubią odwiedzać historyczne zabytki

Dobra zabawa w mieście nie oznacza jedynie wizyt w klubach czy teatrach. Dla wielu interesującym sposobem na spędzenie swojego weekendu może być wizyta w historycznych częściach Lublina. Trzeba przyznać, że na mapie miasta znajduje się sporo ciekawych lokalizacji! Które z nich poleca zobaczyć zespół Eko Taxi?

Tajemnice Starego Miasta i jego okolic

Jeśli swój wolny czas planujesz spędzić na odkrywaniu ciekawych zabytków Lublina, to koniecznie odwiedzić musisz Stare Miasto. Znajdziesz tu przede wszystkim interesujące zabudowania, które bez odwiedzin wewnątrz wywrą na Tobie duże wrażenie. Eko Taxi poleca w szczególności wizytę pod Wieżą Trynitarską czy Bramą Krakowską. Nie możesz przejść obojętnie także obok słynnych kamienic o bogato zdobionych fasadach. Przyjrzyj się w szczególności kamienicy Klonowiców czy Konopniców!

Dworek Wincentego Pola i Pałac Lubomirskich

Swój czas warto zarezerwować także Czas spędzany w Lublinie warto zarezerwować przede wszystkim dla odwiedzin w Dworku Wincentego Pola, czyli muzeum poświęconemu słynnemu poecie i geografowi. Można tu obejrzeć między innymi rękopisy artysty czy historyczne pamiątki związane z rodziną Polów. Po wycieczce w muzeum zachęcamy do udania się w okolice Pałacu Lubomirskich, który zachwyci oglądających swoim perfekcyjnym wyglądem i unikatowym zdobnictwem. Dzisiaj w budynku znajduje się Wydział Politologii UMCS, z kolei wcześniej miejsce to było siedzibą Komisji Województwa Lubelskiego. Koniecznie zapuść się w tą okolicę i przekonaj się na własne oczy o urokach tej zabudowy!

A na koniec obowiązkowo udaj się pod Zamek Lubelski!

Kto choć raz przyszedł pod mury Zamku Lubelskiego ten wie, że tego zabytku nie można odpuścić sobie podczas wizyty w mieście! Pierwotnie zamek wzniesiony został w XIV wieku przez samego Kazimierza Wielkiego, jednak później w wyniku wojen uległ on zniszczeniu. Swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza S. Staszicowi i S. Stompfowi, którzy zainicjowali jego odbudowę w nowym stylu. Dziś w murach Zamku Lubelskiego znajduje się Muzeum Lubelskie, jednak dawniej było to miejsce przeznaczone na cele dla więźniów. Obiekt otwarty jest dla turystów, a poza wnętrzami muzeum można podziwiać tu zachwycający widok na Lublin z wyznaczonego punktu widokowego.

Największy kościół w Lublinie, czyli Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty uznawana jest za perłę baroku we wschodniej Polsce, dlatego nie można jej ominąć podczas weekendowego pobytu w mieście! W jej wnętrzu poza monumentalnymi sklepieniami oraz robiącym ogromne wrażenie prezbiterium podziwiać można pochodzące z dwudziestego wieku organy czy szczegółowo namalowane freski. Dla zwiedzających otwarte są także krypty, gdzie pochowani zostali biskupi związani z Lubelszczyzną. Zdobione w typowo barokowym stylu wnętrza katedry podziwiać można codziennie, poza czasem sprawowania nabożeństw. Zakrystia akustyczna, skarbiec oraz krypty otwarte są zaś od wtorku do soboty.

Muzeum na Majdanku, czyli pamięci ofiar obozu koncentracyjnego

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie miał być przygotowany do przetrzymywania od 25 do 50 tysięcy więźniów. W rzeczywistości osoby z blisko 30 państw przebywały w prymitywnych barakach mieszkalnych, w których brakowało wody, jedzenia, a także ubrań i podstawowych lekarstw. Tzw. Majdanek jest wyrazem pamięci tego, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej, stąd wizyta w tym miejscu może na długo poruszyć odwiedzających. Muzeum na Majdanku otwarte jest przez cały rok, a za wstęp nie trzeba płacić. Na miejscu skorzystać można z oprowadzania z przewodnikiem po uiszczeniu opłaty zgodnej z cennikiem obiektu.

Jeśli chcesz zobaczyć w weekend jak najwięcej atrakcji w Lublinie, zamów Eko Taxi

Atrakcje na weekend w Lublinie nie pozwolą Ci się nudzić, a jeśli szukasz sposobu na dotarcie do wybranej lokalizacji to koniecznie zamów nasze taksówki! Kierowcy z chęcią dowiozą Cię na czas pod wskazany adres, a dodatkowo możesz liczyć na ich pomoc w poszukiwaniu ciekawych propozycji na weekend. Jak zamówić Eko Taxi? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeśli masz szczególne wymagania, co do zamawianego kursu, wystarczy byś nas o tym poinformował! Jesteśmy w stanie przygotować bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci czy przyjechać pod wskazany adres komfortowym busem mieszczącym nawet do 8 pasażerów. Za przejazd zapłacisz tak, jak Ci wygodnie – w naszych autach znajdują się bowiem nowoczesne terminale do obsługi kart płatniczych. Nie czekaj więc, tylko zaplanuj swój weekendowy pobyt w Lublinie i pozwól, byśmy towarzyszyli Ci podczas wizyty w mieście!

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tanecznych wieczorów, muzycznych przygód, a może spokojnych wyjść z przyjaciółmi Lublin nie pozwoli Ci narzekać na nudę! W weekend odbywają się tu nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne, lecz także muzea i galerie sztuki zachęcają do odwiedzin na swoich wystawach. Wystarczy, że zadzwonisz lub zamówisz online jedną z naszych taksówek, a my zajmiemy się terminowym dowiezieniem Cię pod wybrany adres. Na co więc czekasz? Zaplanuj swój weekend już teraz i z niecierpliwością czekaj na jego nadejście!

Może Cię zainteresować również

 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...