Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w równej mierze interesujące, co zróżnicowane i dopasowane do wieku pociech. Niekiedy trudno jest zaciekawić malucha czymś, co wydaje się fascynujące dla dorosłego. W Eko Taxi wiemy, jak specyficzne potrzeby posiadają najmłodsi turyści. Z myślą o nich stworzyliśmy krótkie zestawienie atrakcji znajdujących się na mapie Lublina, które zapewnią godziny świetnej zabawy. Zobacz, jak spędzić rodzinny pobyt w stolicy Lubelszczyzny.

Spis treści
Jak zaplanować czas dla najmłodszych?
Te atrakcje robią prawdziwą furorę
Bezpieczne poruszanie się po mieście

Jakie atrakcje turystyczne dla dzieci zaplanować na czas wyjazdu do Lublina?

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie są trudne w planowaniu. Zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, co może zainteresować Twoje pociechy. Sprawdź pomysły Eko Taxi na rodzinny wyjazd i zainspiruj się nimi podczas wypoczynku na Lubelszczyźnie!

Zwiedzaj miasto tak, aby zainteresować najmłodszych

Pragnieniem każdego rodzica jest zorganizowanie wycieczki tak, aby połączyć własną chęć obejrzenia zabytków z ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Dzięki specjalnej ofercie turystycznej lubelskich ośrodków kultury jest to możliwe! Jako Eko Taxi polecamy w szczególności szlaki tematyczne, przebiegające między najważniejszymi punktami turystycznymi w mieście. Dla pociech interesujący może być Szlak Legend Lubelskich, łączący zwiedzanie takich miejsc, jak Brama Krakowska i Trybunał Koronny z tajemniczymi opowieściami i mitami. Równie interesujący może być Szlak Wielokulturowy, skupiający się na różnorodności kulturowej i religijnej Lublina. Dzięki wycieczce maluchy dowiedzą się, jak na terenie miasta wyglądało życie Polaków, Żydów, a nawet Tatarów. Dla małych poszukiwaczy przygód polecamy z kolei wzięcie udziału w jednym z questów przygotowanych przez ośrodki kultury. Zabawa dla całej rodziny polega na wędrowaniu w pozornie nieznane miejsca w Lublinie i odkrywanie ich poprzez wykonywanie zadań specjalnych. Wśród tematów questów znaleźć można między innymi „Magiczne Stare Miasto” czy „Lublin ze smakiem”.

Spacer po Lublinie

Specjalna wizyta w Lublinie podczas jednego z festiwali

Alternatywą dla wizyt zorientowanych na zwiedzanie może być wzięcie udziału w jednym z kilku festiwali organizowanych w mieście. Maluchom spodobać się mogą zwłaszcza wydarzenia organizowane przez władze Lublina podczas wakacji. Zespół Eko Taxi poleca w szczególności odbywający się w czerwcu Festiwal Legend Lubelskich, gdzie duzi i mali znajdą elementy interesujące dla siebie. Stare Miasto zamienia się wtedy bowiem w mieszankę kilku epok historycznych oraz legend miejskich. Pomiędzy stoiskami z rękodziełem przemykają magiczne stwory i bohaterowie lokalnych opowieści, a w wybranych miejscach odgrywane są sztuki teatralne i muzyczne nawiązujące do lokalnych legend. Mniej tajemniczym, jednak równie kolorowym i interesującym festiwalem jest Jarmark Jagielloński – tu ważną rolę odgrywa sztuka ludowa i rzemiosło. Maluchy i ich rodzice podziwiać mogą koncerty na nietypowych instrumentach, śpiew ludowy czy potańcówki z oberkami i mazurkami. Ponieważ zarówno Jarmark Jagielloński, jak i Festiwal Legend Lubelskich odbywają się w centrum miasta, polecamy wybierać się tam taksówkami – w innym wypadku znalezienie miejsca postojowego blisko festiwali może być bardzo trudne i czasochłonne.

Te atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie robią prawdziwą furorę

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie muszą się jednak ograniczać do poznawania historycznej i rozrywkowej strony miasta. W Eko Taxi postanowiliśmy się zastanowić, jak maluchy mogą się oswoić z kulturą i codziennym życiem w stolicy Lubelszczyzny. Oto, jak swój wolny czas spędzają rodziny na co dzień mieszkające w mieście – spróbuj tego, co oni!

Najpierw teatr, a później zabawa

Na wyjątkowe spektakle dla najmłodszych zaprasza Teatr im. Hansa Christiana Andersena. Repertuar zróżnicowany pod względem wieku zachęca dzieci i ich rodziców do oglądania przedstawień aktorskich, musicali, a także wystąpień lalkowych! Całe rodziny mogą wziąć także udział w specjalnych warsztatach przygotowanych przez zespół Teatru im. H.C. Andersena – można na nich stworzyć oryginalne pacynki lub nauczyć się… beatboxu! Zespół Eko Taxi zachęca także do wycieczek nad Zalew Zemborzycki. Poza wodnym szaleństwem w otoczeniu przyrody i żyjących nad wodą zwierząt, na dzieci czeka tam o wiele więcej atrakcji. Są to między innymi park wodny, idealny do zabaw latem, oraz park linowy dla małych fanów wspinaczki. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami spróbować mogą wypraw kajakowych czy przejażdżki rowerem wodnym!

Przemierzając lubelskie ulice

Interesującym pomysłem na zwiedzanie zakątków Lublina może być też podążanie szlakiem miejskich murali i obrazów. Tych nie brakuje bowiem na mapie miasta. Tylko w centrum znaleźć można kilkanaście dzieł sztuki o imponujących rozmiarach. Dzieciom spodobają się zwłaszcza murale przy ul. Cyruliczej i Furmańskiej oraz przy ul. Lubartowskiej. Tym, którzy nie lubią spędzać czasu w otoczeniu sztuki, polecamy bardziej tradycyjną formę spędzania czasu wolnego w mieście. Pozwolą na to liczne place zabaw zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Zespół Eko Taxi poleca zwłaszcza wizytę na Sensorycznym Placu Zabaw przy placu Teatralnym. Znajdują się na nim niecodzienne przyrządy, które bawią i uczą! Dzieci mogą skorzystać tam między innymi ze stożka równowagi czy megafonu. Warto wiedzieć, że za wstęp na Sensoryczny Plac Zabaw nie trzeba płacić

W asyście Eko Taxi podróżujesz z dzieckiem bezpiecznie

Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami w mieście nie musi być problematyczne nawet wtedy, gdy pod Twoją opieką znajduje się kilku młodych turystów. Polecamy tym samym odłożyć na bok podróżowanie zatłoczoną komunikacją miejską i wybieranie kursów taksówkami od drzwi do drzwi. Zwłaszcza, że w Eko Taxi przygotowani jesteśmy na przewożenie także najmłodszych pasażerów – po wcześniejszym ustaleniu na miejsce zlecenia przyjeżdża kierowca z fotelikiem bezpieczeństwa przystosowanym do wieku dziecka. Nasi kierowcy nie tylko sprawnie poruszają się po najdalszych zakątkach Lublina, ale też znają sprytne sposoby na ominięcie korków i zatorów drogowych. Przez to dotrzesz w wybrane miejsce na czas. Jak zamówić kurs?

Zadzwoń do centrali Eko Taxi lub skorzystaj z aplikacji mobilnej. Powiedz nam, ilu pasażerów będzie z Tobą podróżować. Dzięki temu ustalimy, czy na miejsce wysłać tradycyjną taksówkę, vana, czy taxi bagażowe. Przejazd z dzieckiem? Wystarczy, że powiesz nam o tym podczas zamawiania kursu, a fotelik dla dziecka będzie czekał w taksówce.

Dzieci są jednocześnie najmniejszymi i najbardziej wymagającymi turystami. Nie oznacza to jednak, że ich nieograniczonej energii i ciekawości nie da się przełożyć na miłe wspomnienia z rodzinnego wyjazdu. Dzięki poradnikowi Eko Taxi wiesz już, które atrakcje w stolicy Lubelszczyzny warto zobaczyć z dziećmi. Przyjedź do miasta o dowolnej porze, zamów taksówkę i odwiedź wybrane lokalizacje ze swoją rodziną.

Może Cię zainteresować również

 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.