Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w równej mierze interesujące, co zróżnicowane i dopasowane do wieku pociech. Niekiedy trudno jest zaciekawić malucha czymś, co wydaje się fascynujące dla dorosłego. W Eko Taxi wiemy, jak specyficzne potrzeby posiadają najmłodsi turyści. Z myślą o nich stworzyliśmy krótkie zestawienie atrakcji znajdujących się na mapie Lublina, które zapewnią godziny świetnej zabawy. Zobacz, jak spędzić rodzinny pobyt w stolicy Lubelszczyzny.

Spis treści
Jak zaplanować czas dla najmłodszych?
Te atrakcje robią prawdziwą furorę
Bezpieczne poruszanie się po mieście

Jakie atrakcje turystyczne dla dzieci zaplanować na czas wyjazdu do Lublina?

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie są trudne w planowaniu. Zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, co może zainteresować Twoje pociechy. Sprawdź pomysły Eko Taxi na rodzinny wyjazd i zainspiruj się nimi podczas wypoczynku na Lubelszczyźnie!

Zwiedzaj miasto tak, aby zainteresować najmłodszych

Pragnieniem każdego rodzica jest zorganizowanie wycieczki tak, aby połączyć własną chęć obejrzenia zabytków z ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Dzięki specjalnej ofercie turystycznej lubelskich ośrodków kultury jest to możliwe! Jako Eko Taxi polecamy w szczególności szlaki tematyczne, przebiegające między najważniejszymi punktami turystycznymi w mieście. Dla pociech interesujący może być Szlak Legend Lubelskich, łączący zwiedzanie takich miejsc, jak Brama Krakowska i Trybunał Koronny z tajemniczymi opowieściami i mitami. Równie interesujący może być Szlak Wielokulturowy, skupiający się na różnorodności kulturowej i religijnej Lublina. Dzięki wycieczce maluchy dowiedzą się, jak na terenie miasta wyglądało życie Polaków, Żydów, a nawet Tatarów. Dla małych poszukiwaczy przygód polecamy z kolei wzięcie udziału w jednym z questów przygotowanych przez ośrodki kultury. Zabawa dla całej rodziny polega na wędrowaniu w pozornie nieznane miejsca w Lublinie i odkrywanie ich poprzez wykonywanie zadań specjalnych. Wśród tematów questów znaleźć można między innymi „Magiczne Stare Miasto” czy „Lublin ze smakiem”.

Spacer po Lublinie

Specjalna wizyta w Lublinie podczas jednego z festiwali

Alternatywą dla wizyt zorientowanych na zwiedzanie może być wzięcie udziału w jednym z kilku festiwali organizowanych w mieście. Maluchom spodobać się mogą zwłaszcza wydarzenia organizowane przez władze Lublina podczas wakacji. Zespół Eko Taxi poleca w szczególności odbywający się w czerwcu Festiwal Legend Lubelskich, gdzie duzi i mali znajdą elementy interesujące dla siebie. Stare Miasto zamienia się wtedy bowiem w mieszankę kilku epok historycznych oraz legend miejskich. Pomiędzy stoiskami z rękodziełem przemykają magiczne stwory i bohaterowie lokalnych opowieści, a w wybranych miejscach odgrywane są sztuki teatralne i muzyczne nawiązujące do lokalnych legend. Mniej tajemniczym, jednak równie kolorowym i interesującym festiwalem jest Jarmark Jagielloński – tu ważną rolę odgrywa sztuka ludowa i rzemiosło. Maluchy i ich rodzice podziwiać mogą koncerty na nietypowych instrumentach, śpiew ludowy czy potańcówki z oberkami i mazurkami. Ponieważ zarówno Jarmark Jagielloński, jak i Festiwal Legend Lubelskich odbywają się w centrum miasta, polecamy wybierać się tam taksówkami – w innym wypadku znalezienie miejsca postojowego blisko festiwali może być bardzo trudne i czasochłonne.

Te atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie robią prawdziwą furorę

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie muszą się jednak ograniczać do poznawania historycznej i rozrywkowej strony miasta. W Eko Taxi postanowiliśmy się zastanowić, jak maluchy mogą się oswoić z kulturą i codziennym życiem w stolicy Lubelszczyzny. Oto, jak swój wolny czas spędzają rodziny na co dzień mieszkające w mieście – spróbuj tego, co oni!

Najpierw teatr, a później zabawa

Na wyjątkowe spektakle dla najmłodszych zaprasza Teatr im. Hansa Christiana Andersena. Repertuar zróżnicowany pod względem wieku zachęca dzieci i ich rodziców do oglądania przedstawień aktorskich, musicali, a także wystąpień lalkowych! Całe rodziny mogą wziąć także udział w specjalnych warsztatach przygotowanych przez zespół Teatru im. H.C. Andersena – można na nich stworzyć oryginalne pacynki lub nauczyć się… beatboxu! Zespół Eko Taxi zachęca także do wycieczek nad Zalew Zemborzycki. Poza wodnym szaleństwem w otoczeniu przyrody i żyjących nad wodą zwierząt, na dzieci czeka tam o wiele więcej atrakcji. Są to między innymi park wodny, idealny do zabaw latem, oraz park linowy dla małych fanów wspinaczki. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami spróbować mogą wypraw kajakowych czy przejażdżki rowerem wodnym!

Przemierzając lubelskie ulice

Interesującym pomysłem na zwiedzanie zakątków Lublina może być też podążanie szlakiem miejskich murali i obrazów. Tych nie brakuje bowiem na mapie miasta. Tylko w centrum znaleźć można kilkanaście dzieł sztuki o imponujących rozmiarach. Dzieciom spodobają się zwłaszcza murale przy ul. Cyruliczej i Furmańskiej oraz przy ul. Lubartowskiej. Tym, którzy nie lubią spędzać czasu w otoczeniu sztuki, polecamy bardziej tradycyjną formę spędzania czasu wolnego w mieście. Pozwolą na to liczne place zabaw zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Zespół Eko Taxi poleca zwłaszcza wizytę na Sensorycznym Placu Zabaw przy placu Teatralnym. Znajdują się na nim niecodzienne przyrządy, które bawią i uczą! Dzieci mogą skorzystać tam między innymi ze stożka równowagi czy megafonu. Warto wiedzieć, że za wstęp na Sensoryczny Plac Zabaw nie trzeba płacić

W asyście Eko Taxi podróżujesz z dzieckiem bezpiecznie

Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami w mieście nie musi być problematyczne nawet wtedy, gdy pod Twoją opieką znajduje się kilku młodych turystów. Polecamy tym samym odłożyć na bok podróżowanie zatłoczoną komunikacją miejską i wybieranie kursów taksówkami od drzwi do drzwi. Zwłaszcza, że w Eko Taxi przygotowani jesteśmy na przewożenie także najmłodszych pasażerów – po wcześniejszym ustaleniu na miejsce zlecenia przyjeżdża kierowca z fotelikiem bezpieczeństwa przystosowanym do wieku dziecka. Nasi kierowcy nie tylko sprawnie poruszają się po najdalszych zakątkach Lublina, ale też znają sprytne sposoby na ominięcie korków i zatorów drogowych. Przez to dotrzesz w wybrane miejsce na czas. Jak zamówić kurs?

Zadzwoń do centrali Eko Taxi lub skorzystaj z aplikacji mobilnej. Powiedz nam, ilu pasażerów będzie z Tobą podróżować. Dzięki temu ustalimy, czy na miejsce wysłać tradycyjną taksówkę, vana, czy taxi bagażowe. Przejazd z dzieckiem? Wystarczy, że powiesz nam o tym podczas zamawiania kursu, a fotelik dla dziecka będzie czekał w taksówce.

Dzieci są jednocześnie najmniejszymi i najbardziej wymagającymi turystami. Nie oznacza to jednak, że ich nieograniczonej energii i ciekawości nie da się przełożyć na miłe wspomnienia z rodzinnego wyjazdu. Dzięki poradnikowi Eko Taxi wiesz już, które atrakcje w stolicy Lubelszczyzny warto zobaczyć z dziećmi. Przyjedź do miasta o dowolnej porze, zamów taksówkę i odwiedź wybrane lokalizacje ze swoją rodziną.

Może Cię zainteresować również

 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...