Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w równej mierze interesujące, co zróżnicowane i dopasowane do wieku pociech. Niekiedy trudno jest zaciekawić malucha czymś, co wydaje się fascynujące dla dorosłego. W Eko Taxi wiemy, jak specyficzne potrzeby posiadają najmłodsi turyści. Z myślą o nich stworzyliśmy krótkie zestawienie atrakcji znajdujących się na mapie Lublina, które zapewnią godziny świetnej zabawy. Zobacz, jak spędzić rodzinny pobyt w stolicy Lubelszczyzny.

Spis treści
Jak zaplanować czas dla najmłodszych?
Te atrakcje robią prawdziwą furorę
Bezpieczne poruszanie się po mieście

Jakie atrakcje turystyczne dla dzieci zaplanować na czas wyjazdu do Lublina?

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie są trudne w planowaniu. Zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, co może zainteresować Twoje pociechy. Sprawdź pomysły Eko Taxi na rodzinny wyjazd i zainspiruj się nimi podczas wypoczynku na Lubelszczyźnie!

Zwiedzaj miasto tak, aby zainteresować najmłodszych

Pragnieniem każdego rodzica jest zorganizowanie wycieczki tak, aby połączyć własną chęć obejrzenia zabytków z ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych. Dzięki specjalnej ofercie turystycznej lubelskich ośrodków kultury jest to możliwe! Jako Eko Taxi polecamy w szczególności szlaki tematyczne, przebiegające między najważniejszymi punktami turystycznymi w mieście. Dla pociech interesujący może być Szlak Legend Lubelskich, łączący zwiedzanie takich miejsc, jak Brama Krakowska i Trybunał Koronny z tajemniczymi opowieściami i mitami. Równie interesujący może być Szlak Wielokulturowy, skupiający się na różnorodności kulturowej i religijnej Lublina. Dzięki wycieczce maluchy dowiedzą się, jak na terenie miasta wyglądało życie Polaków, Żydów, a nawet Tatarów. Dla małych poszukiwaczy przygód polecamy z kolei wzięcie udziału w jednym z questów przygotowanych przez ośrodki kultury. Zabawa dla całej rodziny polega na wędrowaniu w pozornie nieznane miejsca w Lublinie i odkrywanie ich poprzez wykonywanie zadań specjalnych. Wśród tematów questów znaleźć można między innymi „Magiczne Stare Miasto” czy „Lublin ze smakiem”.

Spacer po Lublinie

Specjalna wizyta w Lublinie podczas jednego z festiwali

Alternatywą dla wizyt zorientowanych na zwiedzanie może być wzięcie udziału w jednym z kilku festiwali organizowanych w mieście. Maluchom spodobać się mogą zwłaszcza wydarzenia organizowane przez władze Lublina podczas wakacji. Zespół Eko Taxi poleca w szczególności odbywający się w czerwcu Festiwal Legend Lubelskich, gdzie duzi i mali znajdą elementy interesujące dla siebie. Stare Miasto zamienia się wtedy bowiem w mieszankę kilku epok historycznych oraz legend miejskich. Pomiędzy stoiskami z rękodziełem przemykają magiczne stwory i bohaterowie lokalnych opowieści, a w wybranych miejscach odgrywane są sztuki teatralne i muzyczne nawiązujące do lokalnych legend. Mniej tajemniczym, jednak równie kolorowym i interesującym festiwalem jest Jarmark Jagielloński – tu ważną rolę odgrywa sztuka ludowa i rzemiosło. Maluchy i ich rodzice podziwiać mogą koncerty na nietypowych instrumentach, śpiew ludowy czy potańcówki z oberkami i mazurkami. Ponieważ zarówno Jarmark Jagielloński, jak i Festiwal Legend Lubelskich odbywają się w centrum miasta, polecamy wybierać się tam taksówkami – w innym wypadku znalezienie miejsca postojowego blisko festiwali może być bardzo trudne i czasochłonne.

Te atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie robią prawdziwą furorę

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie nie muszą się jednak ograniczać do poznawania historycznej i rozrywkowej strony miasta. W Eko Taxi postanowiliśmy się zastanowić, jak maluchy mogą się oswoić z kulturą i codziennym życiem w stolicy Lubelszczyzny. Oto, jak swój wolny czas spędzają rodziny na co dzień mieszkające w mieście – spróbuj tego, co oni!

Najpierw teatr, a później zabawa

Na wyjątkowe spektakle dla najmłodszych zaprasza Teatr im. Hansa Christiana Andersena. Repertuar zróżnicowany pod względem wieku zachęca dzieci i ich rodziców do oglądania przedstawień aktorskich, musicali, a także wystąpień lalkowych! Całe rodziny mogą wziąć także udział w specjalnych warsztatach przygotowanych przez zespół Teatru im. H.C. Andersena – można na nich stworzyć oryginalne pacynki lub nauczyć się… beatboxu! Zespół Eko Taxi zachęca także do wycieczek nad Zalew Zemborzycki. Poza wodnym szaleństwem w otoczeniu przyrody i żyjących nad wodą zwierząt, na dzieci czeka tam o wiele więcej atrakcji. Są to między innymi park wodny, idealny do zabaw latem, oraz park linowy dla małych fanów wspinaczki. Dodatkowo dzieci wraz z rodzicami spróbować mogą wypraw kajakowych czy przejażdżki rowerem wodnym!

Przemierzając lubelskie ulice

Interesującym pomysłem na zwiedzanie zakątków Lublina może być też podążanie szlakiem miejskich murali i obrazów. Tych nie brakuje bowiem na mapie miasta. Tylko w centrum znaleźć można kilkanaście dzieł sztuki o imponujących rozmiarach. Dzieciom spodobają się zwłaszcza murale przy ul. Cyruliczej i Furmańskiej oraz przy ul. Lubartowskiej. Tym, którzy nie lubią spędzać czasu w otoczeniu sztuki, polecamy bardziej tradycyjną formę spędzania czasu wolnego w mieście. Pozwolą na to liczne place zabaw zlokalizowane w różnych częściach Lublina. Zespół Eko Taxi poleca zwłaszcza wizytę na Sensorycznym Placu Zabaw przy placu Teatralnym. Znajdują się na nim niecodzienne przyrządy, które bawią i uczą! Dzieci mogą skorzystać tam między innymi ze stożka równowagi czy megafonu. Warto wiedzieć, że za wstęp na Sensoryczny Plac Zabaw nie trzeba płacić

W asyście Eko Taxi podróżujesz z dzieckiem bezpiecznie

Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami w mieście nie musi być problematyczne nawet wtedy, gdy pod Twoją opieką znajduje się kilku młodych turystów. Polecamy tym samym odłożyć na bok podróżowanie zatłoczoną komunikacją miejską i wybieranie kursów taksówkami od drzwi do drzwi. Zwłaszcza, że w Eko Taxi przygotowani jesteśmy na przewożenie także najmłodszych pasażerów – po wcześniejszym ustaleniu na miejsce zlecenia przyjeżdża kierowca z fotelikiem bezpieczeństwa przystosowanym do wieku dziecka. Nasi kierowcy nie tylko sprawnie poruszają się po najdalszych zakątkach Lublina, ale też znają sprytne sposoby na ominięcie korków i zatorów drogowych. Przez to dotrzesz w wybrane miejsce na czas. Jak zamówić kurs?

Zadzwoń do centrali Eko Taxi lub skorzystaj z aplikacji mobilnej. Powiedz nam, ilu pasażerów będzie z Tobą podróżować. Dzięki temu ustalimy, czy na miejsce wysłać tradycyjną taksówkę, vana, czy taxi bagażowe. Przejazd z dzieckiem? Wystarczy, że powiesz nam o tym podczas zamawiania kursu, a fotelik dla dziecka będzie czekał w taksówce.

Dzieci są jednocześnie najmniejszymi i najbardziej wymagającymi turystami. Nie oznacza to jednak, że ich nieograniczonej energii i ciekawości nie da się przełożyć na miłe wspomnienia z rodzinnego wyjazdu. Dzięki poradnikowi Eko Taxi wiesz już, które atrakcje w stolicy Lubelszczyzny warto zobaczyć z dziećmi. Przyjedź do miasta o dowolnej porze, zamów taksówkę i odwiedź wybrane lokalizacje ze swoją rodziną.

Może Cię zainteresować również