Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne zabytki, które warto zobaczyć, oraz różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, zapewniające doskonałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nieważne, czy wybierasz się do stolicy województwa lubelskiego jedynie na weekend, czy możesz spędzić tam nieco więcej czasu, nasz przewodnik pomoże Ci poznać najlepsze strony jednego z najstarszych miast w Polsce.

Spis treści
Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina
Stare Miasto – najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina
Zwiedzanie Lublina z dziećmi
Wydarzenia kulturalne w Lublinie
Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach

Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina, które z pewnością warto zobaczyć

Liczne atrakcje, które warto zobaczyć w Lublinie, to w dużym stopniu zabytki stanowiące materialne przejawy historii jego powstawania i rozwoju. Początek największego na wschód od Wisły polskiego miasta sięga VI wieku, kiedy to na wzgórzu Czwartek, położonym obecnie na wschód od Starego Miasta, zaczął się rozwijać niewielki ośrodek osadniczy. Tutaj też znajdziemy jeden z najstarszych zabytków Lublina, a mianowicie kościół pw. św. Mikołaja. Przypuszcza się, że został on wzniesiony w X wieku przy wsparciu Mieszka I, na miejscu dawnej świątyni pogańskiej. Budynek, który możemy dziś odwiedzić, pochodzi z XVI wieku, a swoją renesansową formę zyskał podczas przebudowy w XVII wieku. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą ze źródeł datowanych na 1198 rok, a jego nazwa w znanej nam obecnie formie została wspomniana w 1228 roku. Można przypuszczać, że właśnie wtedy Lublin stawał się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem, co zdaje się potwierdzać fakt, że również z tego okresu, czyli z XII wieku pochodzi kolejny zabytek, którego nie możemy przeoczyć, czyli zamek królewski. Wielokrotnie przebudowywany budynek stanowi od 1957 roku siedzibę Muzeum Lubelskiego, należącego do najstarszych i największych muzeów we wschodniej Polsce. Wśród wielu wystaw tematycznych zobaczymy tam m.in. ekspozycję archeologiczną, wystawę monet i medali z różnych okresów historycznych, sztukę ludową regionu lubelskiego, bogatą galerię polskiego malarstwa oraz wiele innych eksponatów. Miłośnicy nieco mniej sformalizowanych ośrodków muzealnych, poświęconych codziennemu życiu najliczniejszej niegdyś klasy społecznej, z pewnością chętnie odwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej, znajdujące się przy al. Warszawskiej 96, gdzie najszybciej dojedziemy taksówką. Obiekt położony w malowniczej dolinie rzeki Czechówki stanowi jeden z największych skansenów w Polsce, prezentujących zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z całego regionu. Odwiedzając tego typu miejsca, przenosimy się na chwilę do innej, nieznanej nam rzeczywistości, prezentującej codzienne i odświętne życie dawnej wsi. Atrakcją wyróżniającą lubelski skansen na tle innych tego typu muzeów jest sektor zorganizowany na wzór niewielkiego miasteczka z lat 30. XX wieku. Mamy tam okazję przespacerować się po placu rynkowym oraz przekonać się, jak wyglądały i funkcjonowały wówczas obiekty użyteczności publicznej, w tym zakład fryzjerski, sklep żelazny, kuchnia żydowska, poczta, piwiarnia, dom burmistrza oraz warsztaty szewca, kołodzieja i cholewkarza, a także trafika, czyli sklep zajmujący się handlem wyrobami tytoniowymi. A to wszystko to zaledwie namiastka wszystkich atrakcji Lublina, który w 2017 roku świętował 700-lecie! Co jeszcze zobaczymy w jednym z największych ośrodków kulturowych wschodniej Polski?

Historyczne atrakcje Lublina

Najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina, czyli Stare Miasto

Jeśli zaczęliśmy zwiedzanie lubelskich atrakcji od zamku królewskiego, pora przejść przez Bramę Grodzką, nazywaną także Bramą Żydowską, która prowadzi wprost do Starego Miasta. Stanowi ona fragment pierwszych murowanych elementów obwarowań Lublina, pochodzących z 1342 roku. Po drodze miniemy ruiny kościoła św. Michała, który został zaadoptowany na miejsce spotkań, koncertów i różnego typu występów.

Lubelskie kamienice

Spacerując niespiesznie po Starym Mieście, z pewnością zwrócimy uwagę na stare kamienice – część z nich została pięknie odnowiona, pozostałe nadal czekają na renowację. Wśród nich warto przyjrzeć się nieco bliżej tzw. Kamienicy Muzyków, którą znajdziemy pod adresem Rynek 6. Jej nazwa wiąże się ze zdobiącym kamienicę fryzem z postaciami grajków. Celem zdobień było uczczenie pamięci Jana z Lublina – polskiego organisty i kompozytora epoki renesansu. Z kolei przy ul. Grodzkiej 5 i 5a stoi kamienica, w której mieści się Muzeum Aptekarstwa. Wielu zwiedzających chętnie przystaje także przy olśniewającej kamienicy przy ul. Złotej 4. Na jej fasadzie zachowały się złote freski, a kończąca budowlę attyka barokowa została wmurowana w gmach i zlewa się z malowidłami. Ze „złotą kamienicą” wiąże się także miejscowa legenda o starym złotniku i jego pięknej córce, której duch do dziś zaprasza do wnętrza kamienicy nieuważnych mężczyzn. Złotnikowi nie udało się uchronić córki przed licznymi adoratorami, którzy wchodzili do kamienicy jedną bramą, a wychodzili inną, nie zdając sobie z tego sprawy. Tymczasem drzwi otwierały się dla kolejnego kochanka…

Atrakcje Lublina - kamienice

Stary ratusz

W centrum Starego Miasta znajduje się oczywiście stary ratusz, nazywany Trybunałem Koronnym. Dawniej pełnił on funkcję najwyższego sądu apelacyjnego Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego. Zastąpił on dawny drewniany ratusz miejski, który spłonął 1389 roku. Był wielokrotnie przebudowywany i ponownie odbudowywany po kolejnym pożarze, przyjmując raz formę gotycką, raz renesansową, a współczesny klasycystyczny kształt nadano mu pod koniec XVIII wieku.

Teatr Stary

Kolejną wartą uwagi zabytkową atrakcją Starego Miasta w Lublinie jest Teatr Stary, zwany niegdyś Zimowym. Wzniesiony w XIX wieku w stylu klasycystycznym jest najstarszym po Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zachowanym teatrem w Polsce. Początkowo pełnił on funkcję sceny dramatycznej i operowej, a w XX wieku w jego murach działało również kino. Pierwotnie budynek składał się z czterech poziomów: parteru, krzeseł na pierwszym piętrze, balkonu oraz galerii. Do oświetlania sceny wykorzystywano najpierw oświetlenie olejowe, a później naftowe. Podczas przebudowy prowadzonej w latach 2007-2012 Stary Teatr został wzbogacony o dwie kondygnacje podziemne, które wykorzystano na pomieszczenia magazynowe i zaplecze sanitarne. Współcześnie w teatrze toczy się bogate życie kulturalne miasta. Poza spektaklami teatralnymi odbywają się tu również koncerty, wydarzenia edukacyjne dla dzieci oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Zwiedzasz Lublin z dziećmi? Zobacz, jakie atrakcje czekają na najmłodszych turystów

Zwiedzanie Lublina z dziećmi wymaga zazwyczaj znalezienia naprawdę intrygujących atrakcji, które spowodują, że mali turyści zapomną o tym, czym jest nuda. Niestety zwiedzanie Muzeum Lubelskiego, spokojny spacer po Starym Mieście czy chwila spędzona na kawie w jednej uroczych kawiarni mogą się okazać niewystarczająco atrakcyjne dla kilkuletnich dzieci. Jak zatem zaplanować wycieczkę, aby wszyscy dobrze się bawili, zachowując możliwość poznania historycznej części miasta? Jednym z ciekawszych pomysłów może się okazać wspominane już Muzeum Wsi Lubelskiej, po którym dzieci będą się mogły swobodnie poruszać, czując się jak w prawdziwej wsi sprzed wielu lat. Dodatkowo poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na zwiedzanie Lublina z dziećmi.

Lubelska Trasa Podziemna

Jedną z ciekawszych atrakcji Lublina, która z pewnością zaciekawi żądnych przygód młodych odkrywców, jest Lubelska Trasa Podziemna. Licząca około 300 metrów trasa przebiega pod zabudową Starego Miasta. Jej początek wyznacza Trybunał Koronny, czyli stary ratusz, następnie przechodzimy pod ulicami Złotą i Archidiakońską, aby ponownie ujrzeć światło dzienne w jednej z kamienic przy Placu Po Farze. Podziemny labirynt powstał poprzez połączenie korytarzami kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI wieku. Już sam spacer wąskimi podziemnymi przejściami dostarczy każdemu dziecku wielu emocji, a to dopiero początek atrakcji. W Lubelskiej Trasie Podziemnej znajdują się również makiety ilustrujące historię rozwoju przestrzennego miasta. Wśród nich zobaczymy między innymi makiety przedstawiające dawne panoramy miasta. Jednak najbardziej imponująca z nich czeka na końcu. Chodzi o ruchomą makietę, która odzwierciedla wielki pożar Lublina z 1719 roku. Co ciekawe, inspiracją do stworzenia wizualizacji był obraz, który znajduje się w kościele ojców dominikanów, oraz archiwalne źródła pisane. Przemierzając trasę w poniedziałek, możemy dodatkowo wziąć udział w jednej z inscenizacji inspirowanych najsłynniejszymi lubelskimi legendami. Aktorem tego minispektaklu jest diabeł Czarciwąs, który zamieszkuje miejskie podziemia. Legendy, opowiedziane w tak niezwykłym miejscu, będą doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat historii miasta przedstawionej z przymrużeniem oka. „Legenda o Czarciej Łapie” wiąże się bowiem z wydarzeniami rozgrywającymi się w Trybunale Koronnym. Druga inscenizacja pt. „Lubelskie opowieści wędrownego dziada” nawiązują do tradycji wędrownych bajarzy, podróżujących niegdyś od miasta do miasta i zadziwiających słuchaczy niezwykłymi historiami. Opowieść Czarciwąsa wysłuchana w tak niecodziennych okolicznościach z pewnością zostanie na długo zapamiętana przez każde dziecko.

Zwiedzanie Lublina

Gutek i Ziutek, czyli zabytkowa przejażdżka

Kolejną atrakcją, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzach małych turystów, może być przejażdżka autobusem Gutek i trolejbusem Ziutek. Oba pojazdy przeniosą nad do lat 70. XX wieku. Być może dla wielu osób dorosłych będzie to jedynie wspomnienie z młodości, jednak dla dzieci to coś zupełnie nowego, co być może nieco pomoże w zasypaniu tzw. różnicy pokoleniowej. Trasa obu pojazdów przebiega oczywiście przez najciekawsze punkty miasta, dzięki czemu dorośli mogą poznać część jego historii, a dzieci będą się cieszyć beztroską przejażdżką zabytkowym pojazdem. Organizatorzy zadbali również o odpowiedni kontekst historyczny – rozkład jazdy i tablice kierunkowe utrzymane zostały w stylistyce lat 70. minionego stulecia, podobnie jak stroje przewodnika oraz kierowcy czy konduktora.

Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena

Kolejnym miejscem, które powinno się znaleźć na liście lubelskich atrakcji dla dzieci, jest Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, znajdujący się w najbliższej okolicy Starego Miasta. Teatr powstał w 1954 roku jako Państwowy Teatr Lalki i Aktora. W jego siedzibie z pewnością poczujemy powiew historii, ponieważ na potrzeby teatru zostały zaadoptowane podominikańskie budynki. Warto jak najszybciej odwiedzić wspomniany budynek, mieszczący się przy Placu Teatralnym 1, ponieważ planowane jest przeniesienie teatru do nowej siedziby, bardziej zaawansowanej pod kątem zaplecza scenicznego, co znacznie ułatwi pracę zespołowi aktorów, reżyserów i scenografów. Tetr Andersena to szczególna gratka dla wszystkich dzieci, ponieważ to właśnie dla nich wystawiane są wszystkie spektakle kukiełkowe oraz przedstawienia inscenizowane, w których wykorzystuje się klasyczne lalki. W styczniowym repertuarze teatru znajdziemy spektakle takie jak:

 • „Dziób w dziób”,
 • „Zwierzęta Doktora Dolittle”,
 • „Calineczka”,
 • „Pyza na polskich dróżkach”.

Repertuar na kolejne miesiące dostępny jest na stronie internetowej Teatru Andersena, gdzie możemy również z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilet na wybrany spektakl.

Połącz zwiedzanie atrakcji Lublina z najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi miasta

Warto pamiętać o tym, ze Lublin to nie tylko atrakcje, ale też ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, w których mogą wziąć udział również turyści. Wystarczy odpowiednio zaplanować wyjazd. Jedną z imprez kulturalno-rozrywkowych, z których słynie Lublin jest Carnaval Sztukmistrzów. Jego istotą – jak piszą organizatorzy – jest zabawa! Wydarzenie nawiązuje przede wszystkim do tzw. sztuk ludycznych, których nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa ludus, czyli zabawa, gra. Ich aktualnymi przejawami są z kolei nowy cyrk i buskerstwo. Warto podkreślić, że artyści rozwijający obie wspomniane formy nie wykorzystują w swoich pokazach zwierząt. Carnaval Sztukmistrzów doskonale wyraża idę właśnie karnawału, czyli okresu, podczas którego do codziennego ładu społeczno-kulturowego wkrada się chaos, podważając obowiązujące normy i zasady. Liczy się beztroska oraz niczym niezakłócona zabawa. Najbliższa edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w okresie od 26 do 29 lipca 2018 roku.

Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem cyklicznym, organizowanym w Lublinie już od trzech lat, jest Festiwal Legend Lubelskich. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom oraz wszystkim zainteresowanym lubelskich legend oraz mniej znanych faktów z historii miasta. Wydarzenie może zrobić szczególne wrażenie na najmłodszych uczestnikach, którzy z pewnością dadzą się porwać magicznym opowieściom przedstawionym w niezwykle atrakcyjnej formie. Podczas Festiwalu rynek Starego Miasta oraz przylegające do niego uliczki zamieniają się w scenę dla fantastycznych inscenizacji, ukazujących bohaterów ludowych opowieści z różnych okresów historycznych. Warto choćby na chwilę zanurzyć się w tym odległym świecie i nieco lepiej poznać legendy kształtowane przez stulecia.

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, czyli atrakcje Lubelszczyzny nie tylko dla turystów

Lubelskie atrakcje to zaledwie namiastka wszystkiego, co warto zobaczyć na terenie całej Lubelszczyzny, która skrywa jeszcze wiele tajemnic nie tylko przed turystami, lecz także przed samymi jej mieszkańcami. Jakie miejsca poza miastem warto odwiedzić, będąc w Lublinie? Miłośników literatury z pewnością zainteresuje Wola Okrzejska, w której 4 maja 1846 roku urodził się Henryk Sienkiewicz. Dziś właśnie tam znajduje się muzeum poświęcone pamięci pisarza, otoczone pięknym parkiem, w którym możemy spotkać bohaterów jego powieści. Idąc dalej śladem mistrzów polskiej literatury, warto odwiedzić również Romanów, czyli miejscowość, w której do 15 roku życia wychowywał się u swoich dziadków Józef Ignacy Kraszewski. Znajdziemy tam oczywiście muzeum upamiętniające pisarza, otwarte w rocznicę jego 150 urodzin. Lubelszczyzna to również zapierająca dech w piersiach natura w najczystszej postaci. Aby się o tym przekonać, wystarczy wybrać się do Podgórza, położonego w okolicy Kazimierza Dolnego. W Podgórzu znajdziemy bowiem rezerwat słynący z szumu ptasich skrzydeł. Znajduje się tu Krowia Wyspa, na której dwa razy w roku odpoczywają ptaki przemieszczające się z północy na południe i z powrotem. Nie sposób nie wspomnieć również o słynnym Roztoczu, czyli krainie geograficznej łączącej Wyżynę Lubelską z Podolem. Na jej terenie znajduje się m.in. Roztoczański Park Narodowy. Stolicą jego środkowej części jest Zwierzyniec z zabytkowym Pałacem Plenipotenta, w którym mieści się siedziba Parku. Na przeciwko pałacu znajdziemy Ośrodek Edukacyjno-Muzealny. W niedalekiej okolicy usytuowany jest również zabytkowy browar założony przez Zamoyskich w 1806 roku. Wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody, które pomogą nam się zrelaksować i wyciszyć oraz zapomnieć na chwilę o pełnym zgiełku codziennym życiu.

Atrakcje w okolicach Lublina - muzeum Kraszewskiego

Może Cię zainteresować również

 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Dowóz alkoholu z taxi w LublinieDowóz alkoholu z taxi w Lublinie
  Dowóz alkoholu z taxi w Lublinie może okazać się bardzo pomocną usługą w nieprzewidzianych sytuacjach. Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś impreza, na której zabrakło napojów alkoholowych, i nie wiadomo było, co dalej robić. Teraz możesz po prostu zamówić zakupy z dowozem taksówką i kontynuować dobrą zabawę. Jeśli znalazłeś się w takiej potrzebie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...