Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne zabytki, które warto zobaczyć, oraz różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, zapewniające doskonałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nieważne, czy wybierasz się do stolicy województwa lubelskiego jedynie na weekend, czy możesz spędzić tam nieco więcej czasu, nasz przewodnik pomoże Ci poznać najlepsze strony jednego z najstarszych miast w Polsce.

Spis treści
Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina
Stare Miasto – najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina
Zwiedzanie Lublina z dziećmi
Wydarzenia kulturalne w Lublinie
Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach

Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina, które z pewnością warto zobaczyć

Liczne atrakcje, które warto zobaczyć w Lublinie, to w dużym stopniu zabytki stanowiące materialne przejawy historii jego powstawania i rozwoju. Początek największego na wschód od Wisły polskiego miasta sięga VI wieku, kiedy to na wzgórzu Czwartek, położonym obecnie na wschód od Starego Miasta, zaczął się rozwijać niewielki ośrodek osadniczy. Tutaj też znajdziemy jeden z najstarszych zabytków Lublina, a mianowicie kościół pw. św. Mikołaja. Przypuszcza się, że został on wzniesiony w X wieku przy wsparciu Mieszka I, na miejscu dawnej świątyni pogańskiej. Budynek, który możemy dziś odwiedzić, pochodzi z XVI wieku, a swoją renesansową formę zyskał podczas przebudowy w XVII wieku. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą ze źródeł datowanych na 1198 rok, a jego nazwa w znanej nam obecnie formie została wspomniana w 1228 roku. Można przypuszczać, że właśnie wtedy Lublin stawał się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem, co zdaje się potwierdzać fakt, że również z tego okresu, czyli z XII wieku pochodzi kolejny zabytek, którego nie możemy przeoczyć, czyli zamek królewski. Wielokrotnie przebudowywany budynek stanowi od 1957 roku siedzibę Muzeum Lubelskiego, należącego do najstarszych i największych muzeów we wschodniej Polsce. Wśród wielu wystaw tematycznych zobaczymy tam m.in. ekspozycję archeologiczną, wystawę monet i medali z różnych okresów historycznych, sztukę ludową regionu lubelskiego, bogatą galerię polskiego malarstwa oraz wiele innych eksponatów. Miłośnicy nieco mniej sformalizowanych ośrodków muzealnych, poświęconych codziennemu życiu najliczniejszej niegdyś klasy społecznej, z pewnością chętnie odwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej, znajdujące się przy al. Warszawskiej 96, gdzie najszybciej dojedziemy taksówką. Obiekt położony w malowniczej dolinie rzeki Czechówki stanowi jeden z największych skansenów w Polsce, prezentujących zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z całego regionu. Odwiedzając tego typu miejsca, przenosimy się na chwilę do innej, nieznanej nam rzeczywistości, prezentującej codzienne i odświętne życie dawnej wsi. Atrakcją wyróżniającą lubelski skansen na tle innych tego typu muzeów jest sektor zorganizowany na wzór niewielkiego miasteczka z lat 30. XX wieku. Mamy tam okazję przespacerować się po placu rynkowym oraz przekonać się, jak wyglądały i funkcjonowały wówczas obiekty użyteczności publicznej, w tym zakład fryzjerski, sklep żelazny, kuchnia żydowska, poczta, piwiarnia, dom burmistrza oraz warsztaty szewca, kołodzieja i cholewkarza, a także trafika, czyli sklep zajmujący się handlem wyrobami tytoniowymi. A to wszystko to zaledwie namiastka wszystkich atrakcji Lublina, który w 2017 roku świętował 700-lecie! Co jeszcze zobaczymy w jednym z największych ośrodków kulturowych wschodniej Polski?

Historyczne atrakcje Lublina

Najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina, czyli Stare Miasto

Jeśli zaczęliśmy zwiedzanie lubelskich atrakcji od zamku królewskiego, pora przejść przez Bramę Grodzką, nazywaną także Bramą Żydowską, która prowadzi wprost do Starego Miasta. Stanowi ona fragment pierwszych murowanych elementów obwarowań Lublina, pochodzących z 1342 roku. Po drodze miniemy ruiny kościoła św. Michała, który został zaadoptowany na miejsce spotkań, koncertów i różnego typu występów.

Lubelskie kamienice

Spacerując niespiesznie po Starym Mieście, z pewnością zwrócimy uwagę na stare kamienice – część z nich została pięknie odnowiona, pozostałe nadal czekają na renowację. Wśród nich warto przyjrzeć się nieco bliżej tzw. Kamienicy Muzyków, którą znajdziemy pod adresem Rynek 6. Jej nazwa wiąże się ze zdobiącym kamienicę fryzem z postaciami grajków. Celem zdobień było uczczenie pamięci Jana z Lublina – polskiego organisty i kompozytora epoki renesansu. Z kolei przy ul. Grodzkiej 5 i 5a stoi kamienica, w której mieści się Muzeum Aptekarstwa. Wielu zwiedzających chętnie przystaje także przy olśniewającej kamienicy przy ul. Złotej 4. Na jej fasadzie zachowały się złote freski, a kończąca budowlę attyka barokowa została wmurowana w gmach i zlewa się z malowidłami. Ze „złotą kamienicą” wiąże się także miejscowa legenda o starym złotniku i jego pięknej córce, której duch do dziś zaprasza do wnętrza kamienicy nieuważnych mężczyzn. Złotnikowi nie udało się uchronić córki przed licznymi adoratorami, którzy wchodzili do kamienicy jedną bramą, a wychodzili inną, nie zdając sobie z tego sprawy. Tymczasem drzwi otwierały się dla kolejnego kochanka…

Atrakcje Lublina - kamienice

Stary ratusz

W centrum Starego Miasta znajduje się oczywiście stary ratusz, nazywany Trybunałem Koronnym. Dawniej pełnił on funkcję najwyższego sądu apelacyjnego Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego. Zastąpił on dawny drewniany ratusz miejski, który spłonął 1389 roku. Był wielokrotnie przebudowywany i ponownie odbudowywany po kolejnym pożarze, przyjmując raz formę gotycką, raz renesansową, a współczesny klasycystyczny kształt nadano mu pod koniec XVIII wieku.

Teatr Stary

Kolejną wartą uwagi zabytkową atrakcją Starego Miasta w Lublinie jest Teatr Stary, zwany niegdyś Zimowym. Wzniesiony w XIX wieku w stylu klasycystycznym jest najstarszym po Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zachowanym teatrem w Polsce. Początkowo pełnił on funkcję sceny dramatycznej i operowej, a w XX wieku w jego murach działało również kino. Pierwotnie budynek składał się z czterech poziomów: parteru, krzeseł na pierwszym piętrze, balkonu oraz galerii. Do oświetlania sceny wykorzystywano najpierw oświetlenie olejowe, a później naftowe. Podczas przebudowy prowadzonej w latach 2007-2012 Stary Teatr został wzbogacony o dwie kondygnacje podziemne, które wykorzystano na pomieszczenia magazynowe i zaplecze sanitarne. Współcześnie w teatrze toczy się bogate życie kulturalne miasta. Poza spektaklami teatralnymi odbywają się tu również koncerty, wydarzenia edukacyjne dla dzieci oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Zwiedzasz Lublin z dziećmi? Zobacz, jakie atrakcje czekają na najmłodszych turystów

Zwiedzanie Lublina z dziećmi wymaga zazwyczaj znalezienia naprawdę intrygujących atrakcji, które spowodują, że mali turyści zapomną o tym, czym jest nuda. Niestety zwiedzanie Muzeum Lubelskiego, spokojny spacer po Starym Mieście czy chwila spędzona na kawie w jednej uroczych kawiarni mogą się okazać niewystarczająco atrakcyjne dla kilkuletnich dzieci. Jak zatem zaplanować wycieczkę, aby wszyscy dobrze się bawili, zachowując możliwość poznania historycznej części miasta? Jednym z ciekawszych pomysłów może się okazać wspominane już Muzeum Wsi Lubelskiej, po którym dzieci będą się mogły swobodnie poruszać, czując się jak w prawdziwej wsi sprzed wielu lat. Dodatkowo poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na zwiedzanie Lublina z dziećmi.

Lubelska Trasa Podziemna

Jedną z ciekawszych atrakcji Lublina, która z pewnością zaciekawi żądnych przygód młodych odkrywców, jest Lubelska Trasa Podziemna. Licząca około 300 metrów trasa przebiega pod zabudową Starego Miasta. Jej początek wyznacza Trybunał Koronny, czyli stary ratusz, następnie przechodzimy pod ulicami Złotą i Archidiakońską, aby ponownie ujrzeć światło dzienne w jednej z kamienic przy Placu Po Farze. Podziemny labirynt powstał poprzez połączenie korytarzami kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI wieku. Już sam spacer wąskimi podziemnymi przejściami dostarczy każdemu dziecku wielu emocji, a to dopiero początek atrakcji. W Lubelskiej Trasie Podziemnej znajdują się również makiety ilustrujące historię rozwoju przestrzennego miasta. Wśród nich zobaczymy między innymi makiety przedstawiające dawne panoramy miasta. Jednak najbardziej imponująca z nich czeka na końcu. Chodzi o ruchomą makietę, która odzwierciedla wielki pożar Lublina z 1719 roku. Co ciekawe, inspiracją do stworzenia wizualizacji był obraz, który znajduje się w kościele ojców dominikanów, oraz archiwalne źródła pisane. Przemierzając trasę w poniedziałek, możemy dodatkowo wziąć udział w jednej z inscenizacji inspirowanych najsłynniejszymi lubelskimi legendami. Aktorem tego minispektaklu jest diabeł Czarciwąs, który zamieszkuje miejskie podziemia. Legendy, opowiedziane w tak niezwykłym miejscu, będą doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat historii miasta przedstawionej z przymrużeniem oka. „Legenda o Czarciej Łapie” wiąże się bowiem z wydarzeniami rozgrywającymi się w Trybunale Koronnym. Druga inscenizacja pt. „Lubelskie opowieści wędrownego dziada” nawiązują do tradycji wędrownych bajarzy, podróżujących niegdyś od miasta do miasta i zadziwiających słuchaczy niezwykłymi historiami. Opowieść Czarciwąsa wysłuchana w tak niecodziennych okolicznościach z pewnością zostanie na długo zapamiętana przez każde dziecko.

Zwiedzanie Lublina

Gutek i Ziutek, czyli zabytkowa przejażdżka

Kolejną atrakcją, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzach małych turystów, może być przejażdżka autobusem Gutek i trolejbusem Ziutek. Oba pojazdy przeniosą nad do lat 70. XX wieku. Być może dla wielu osób dorosłych będzie to jedynie wspomnienie z młodości, jednak dla dzieci to coś zupełnie nowego, co być może nieco pomoże w zasypaniu tzw. różnicy pokoleniowej. Trasa obu pojazdów przebiega oczywiście przez najciekawsze punkty miasta, dzięki czemu dorośli mogą poznać część jego historii, a dzieci będą się cieszyć beztroską przejażdżką zabytkowym pojazdem. Organizatorzy zadbali również o odpowiedni kontekst historyczny – rozkład jazdy i tablice kierunkowe utrzymane zostały w stylistyce lat 70. minionego stulecia, podobnie jak stroje przewodnika oraz kierowcy czy konduktora.

Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena

Kolejnym miejscem, które powinno się znaleźć na liście lubelskich atrakcji dla dzieci, jest Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, znajdujący się w najbliższej okolicy Starego Miasta. Teatr powstał w 1954 roku jako Państwowy Teatr Lalki i Aktora. W jego siedzibie z pewnością poczujemy powiew historii, ponieważ na potrzeby teatru zostały zaadoptowane podominikańskie budynki. Warto jak najszybciej odwiedzić wspomniany budynek, mieszczący się przy Placu Teatralnym 1, ponieważ planowane jest przeniesienie teatru do nowej siedziby, bardziej zaawansowanej pod kątem zaplecza scenicznego, co znacznie ułatwi pracę zespołowi aktorów, reżyserów i scenografów. Tetr Andersena to szczególna gratka dla wszystkich dzieci, ponieważ to właśnie dla nich wystawiane są wszystkie spektakle kukiełkowe oraz przedstawienia inscenizowane, w których wykorzystuje się klasyczne lalki. W styczniowym repertuarze teatru znajdziemy spektakle takie jak:

 • „Dziób w dziób”,
 • „Zwierzęta Doktora Dolittle”,
 • „Calineczka”,
 • „Pyza na polskich dróżkach”.

Repertuar na kolejne miesiące dostępny jest na stronie internetowej Teatru Andersena, gdzie możemy również z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilet na wybrany spektakl.

Połącz zwiedzanie atrakcji Lublina z najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi miasta

Warto pamiętać o tym, ze Lublin to nie tylko atrakcje, ale też ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, w których mogą wziąć udział również turyści. Wystarczy odpowiednio zaplanować wyjazd. Jedną z imprez kulturalno-rozrywkowych, z których słynie Lublin jest Carnaval Sztukmistrzów. Jego istotą – jak piszą organizatorzy – jest zabawa! Wydarzenie nawiązuje przede wszystkim do tzw. sztuk ludycznych, których nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa ludus, czyli zabawa, gra. Ich aktualnymi przejawami są z kolei nowy cyrk i buskerstwo. Warto podkreślić, że artyści rozwijający obie wspomniane formy nie wykorzystują w swoich pokazach zwierząt. Carnaval Sztukmistrzów doskonale wyraża idę właśnie karnawału, czyli okresu, podczas którego do codziennego ładu społeczno-kulturowego wkrada się chaos, podważając obowiązujące normy i zasady. Liczy się beztroska oraz niczym niezakłócona zabawa. Najbliższa edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w okresie od 26 do 29 lipca 2018 roku.

Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem cyklicznym, organizowanym w Lublinie już od trzech lat, jest Festiwal Legend Lubelskich. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom oraz wszystkim zainteresowanym lubelskich legend oraz mniej znanych faktów z historii miasta. Wydarzenie może zrobić szczególne wrażenie na najmłodszych uczestnikach, którzy z pewnością dadzą się porwać magicznym opowieściom przedstawionym w niezwykle atrakcyjnej formie. Podczas Festiwalu rynek Starego Miasta oraz przylegające do niego uliczki zamieniają się w scenę dla fantastycznych inscenizacji, ukazujących bohaterów ludowych opowieści z różnych okresów historycznych. Warto choćby na chwilę zanurzyć się w tym odległym świecie i nieco lepiej poznać legendy kształtowane przez stulecia.

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, czyli atrakcje Lubelszczyzny nie tylko dla turystów

Lubelskie atrakcje to zaledwie namiastka wszystkiego, co warto zobaczyć na terenie całej Lubelszczyzny, która skrywa jeszcze wiele tajemnic nie tylko przed turystami, lecz także przed samymi jej mieszkańcami. Jakie miejsca poza miastem warto odwiedzić, będąc w Lublinie? Miłośników literatury z pewnością zainteresuje Wola Okrzejska, w której 4 maja 1846 roku urodził się Henryk Sienkiewicz. Dziś właśnie tam znajduje się muzeum poświęcone pamięci pisarza, otoczone pięknym parkiem, w którym możemy spotkać bohaterów jego powieści. Idąc dalej śladem mistrzów polskiej literatury, warto odwiedzić również Romanów, czyli miejscowość, w której do 15 roku życia wychowywał się u swoich dziadków Józef Ignacy Kraszewski. Znajdziemy tam oczywiście muzeum upamiętniające pisarza, otwarte w rocznicę jego 150 urodzin. Lubelszczyzna to również zapierająca dech w piersiach natura w najczystszej postaci. Aby się o tym przekonać, wystarczy wybrać się do Podgórza, położonego w okolicy Kazimierza Dolnego. W Podgórzu znajdziemy bowiem rezerwat słynący z szumu ptasich skrzydeł. Znajduje się tu Krowia Wyspa, na której dwa razy w roku odpoczywają ptaki przemieszczające się z północy na południe i z powrotem. Nie sposób nie wspomnieć również o słynnym Roztoczu, czyli krainie geograficznej łączącej Wyżynę Lubelską z Podolem. Na jej terenie znajduje się m.in. Roztoczański Park Narodowy. Stolicą jego środkowej części jest Zwierzyniec z zabytkowym Pałacem Plenipotenta, w którym mieści się siedziba Parku. Na przeciwko pałacu znajdziemy Ośrodek Edukacyjno-Muzealny. W niedalekiej okolicy usytuowany jest również zabytkowy browar założony przez Zamoyskich w 1806 roku. Wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody, które pomogą nam się zrelaksować i wyciszyć oraz zapomnieć na chwilę o pełnym zgiełku codziennym życiu.

Atrakcje w okolicach Lublina - muzeum Kraszewskiego

Może Cię zainteresować również

 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...