Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta

Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne zabytki, które warto zobaczyć, oraz różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, zapewniające doskonałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nieważne, czy wybierasz się do stolicy województwa lubelskiego jedynie na weekend, czy możesz spędzić tam nieco więcej czasu, nasz przewodnik pomoże Ci poznać najlepsze strony jednego z najstarszych miast w Polsce.

Spis treści
Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina
Stare Miasto – najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina
Zwiedzanie Lublina z dziećmi
Wydarzenia kulturalne w Lublinie
Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach

Historia najsłynniejszych atrakcji Lublina, które z pewnością warto zobaczyć

Liczne atrakcje, które warto zobaczyć w Lublinie, to w dużym stopniu zabytki stanowiące materialne przejawy historii jego powstawania i rozwoju. Początek największego na wschód od Wisły polskiego miasta sięga VI wieku, kiedy to na wzgórzu Czwartek, położonym obecnie na wschód od Starego Miasta, zaczął się rozwijać niewielki ośrodek osadniczy. Tutaj też znajdziemy jeden z najstarszych zabytków Lublina, a mianowicie kościół pw. św. Mikołaja. Przypuszcza się, że został on wzniesiony w X wieku przy wsparciu Mieszka I, na miejscu dawnej świątyni pogańskiej. Budynek, który możemy dziś odwiedzić, pochodzi z XVI wieku, a swoją renesansową formę zyskał podczas przebudowy w XVII wieku. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą ze źródeł datowanych na 1198 rok, a jego nazwa w znanej nam obecnie formie została wspomniana w 1228 roku. Można przypuszczać, że właśnie wtedy Lublin stawał się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem, co zdaje się potwierdzać fakt, że również z tego okresu, czyli z XII wieku pochodzi kolejny zabytek, którego nie możemy przeoczyć, czyli zamek królewski. Wielokrotnie przebudowywany budynek stanowi od 1957 roku siedzibę Muzeum Lubelskiego, należącego do najstarszych i największych muzeów we wschodniej Polsce. Wśród wielu wystaw tematycznych zobaczymy tam m.in. ekspozycję archeologiczną, wystawę monet i medali z różnych okresów historycznych, sztukę ludową regionu lubelskiego, bogatą galerię polskiego malarstwa oraz wiele innych eksponatów. Miłośnicy nieco mniej sformalizowanych ośrodków muzealnych, poświęconych codziennemu życiu najliczniejszej niegdyś klasy społecznej, z pewnością chętnie odwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej, znajdujące się przy al. Warszawskiej 96, gdzie najszybciej dojedziemy taksówką. Obiekt położony w malowniczej dolinie rzeki Czechówki stanowi jeden z największych skansenów w Polsce, prezentujących zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z całego regionu. Odwiedzając tego typu miejsca, przenosimy się na chwilę do innej, nieznanej nam rzeczywistości, prezentującej codzienne i odświętne życie dawnej wsi. Atrakcją wyróżniającą lubelski skansen na tle innych tego typu muzeów jest sektor zorganizowany na wzór niewielkiego miasteczka z lat 30. XX wieku. Mamy tam okazję przespacerować się po placu rynkowym oraz przekonać się, jak wyglądały i funkcjonowały wówczas obiekty użyteczności publicznej, w tym zakład fryzjerski, sklep żelazny, kuchnia żydowska, poczta, piwiarnia, dom burmistrza oraz warsztaty szewca, kołodzieja i cholewkarza, a także trafika, czyli sklep zajmujący się handlem wyrobami tytoniowymi. A to wszystko to zaledwie namiastka wszystkich atrakcji Lublina, który w 2017 roku świętował 700-lecie! Co jeszcze zobaczymy w jednym z największych ośrodków kulturowych wschodniej Polski?

Historyczne atrakcje Lublina

Najczęściej odwiedzana atrakcja Lublina, czyli Stare Miasto

Jeśli zaczęliśmy zwiedzanie lubelskich atrakcji od zamku królewskiego, pora przejść przez Bramę Grodzką, nazywaną także Bramą Żydowską, która prowadzi wprost do Starego Miasta. Stanowi ona fragment pierwszych murowanych elementów obwarowań Lublina, pochodzących z 1342 roku. Po drodze miniemy ruiny kościoła św. Michała, który został zaadoptowany na miejsce spotkań, koncertów i różnego typu występów.

Lubelskie kamienice

Spacerując niespiesznie po Starym Mieście, z pewnością zwrócimy uwagę na stare kamienice – część z nich została pięknie odnowiona, pozostałe nadal czekają na renowację. Wśród nich warto przyjrzeć się nieco bliżej tzw. Kamienicy Muzyków, którą znajdziemy pod adresem Rynek 6. Jej nazwa wiąże się ze zdobiącym kamienicę fryzem z postaciami grajków. Celem zdobień było uczczenie pamięci Jana z Lublina – polskiego organisty i kompozytora epoki renesansu. Z kolei przy ul. Grodzkiej 5 i 5a stoi kamienica, w której mieści się Muzeum Aptekarstwa. Wielu zwiedzających chętnie przystaje także przy olśniewającej kamienicy przy ul. Złotej 4. Na jej fasadzie zachowały się złote freski, a kończąca budowlę attyka barokowa została wmurowana w gmach i zlewa się z malowidłami. Ze „złotą kamienicą” wiąże się także miejscowa legenda o starym złotniku i jego pięknej córce, której duch do dziś zaprasza do wnętrza kamienicy nieuważnych mężczyzn. Złotnikowi nie udało się uchronić córki przed licznymi adoratorami, którzy wchodzili do kamienicy jedną bramą, a wychodzili inną, nie zdając sobie z tego sprawy. Tymczasem drzwi otwierały się dla kolejnego kochanka…

Atrakcje Lublina - kamienice

Stary ratusz

W centrum Starego Miasta znajduje się oczywiście stary ratusz, nazywany Trybunałem Koronnym. Dawniej pełnił on funkcję najwyższego sądu apelacyjnego Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego. Zastąpił on dawny drewniany ratusz miejski, który spłonął 1389 roku. Był wielokrotnie przebudowywany i ponownie odbudowywany po kolejnym pożarze, przyjmując raz formę gotycką, raz renesansową, a współczesny klasycystyczny kształt nadano mu pod koniec XVIII wieku.

Teatr Stary

Kolejną wartą uwagi zabytkową atrakcją Starego Miasta w Lublinie jest Teatr Stary, zwany niegdyś Zimowym. Wzniesiony w XIX wieku w stylu klasycystycznym jest najstarszym po Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zachowanym teatrem w Polsce. Początkowo pełnił on funkcję sceny dramatycznej i operowej, a w XX wieku w jego murach działało również kino. Pierwotnie budynek składał się z czterech poziomów: parteru, krzeseł na pierwszym piętrze, balkonu oraz galerii. Do oświetlania sceny wykorzystywano najpierw oświetlenie olejowe, a później naftowe. Podczas przebudowy prowadzonej w latach 2007-2012 Stary Teatr został wzbogacony o dwie kondygnacje podziemne, które wykorzystano na pomieszczenia magazynowe i zaplecze sanitarne. Współcześnie w teatrze toczy się bogate życie kulturalne miasta. Poza spektaklami teatralnymi odbywają się tu również koncerty, wydarzenia edukacyjne dla dzieci oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Zwiedzasz Lublin z dziećmi? Zobacz, jakie atrakcje czekają na najmłodszych turystów

Zwiedzanie Lublina z dziećmi wymaga zazwyczaj znalezienia naprawdę intrygujących atrakcji, które spowodują, że mali turyści zapomną o tym, czym jest nuda. Niestety zwiedzanie Muzeum Lubelskiego, spokojny spacer po Starym Mieście czy chwila spędzona na kawie w jednej uroczych kawiarni mogą się okazać niewystarczająco atrakcyjne dla kilkuletnich dzieci. Jak zatem zaplanować wycieczkę, aby wszyscy dobrze się bawili, zachowując możliwość poznania historycznej części miasta? Jednym z ciekawszych pomysłów może się okazać wspominane już Muzeum Wsi Lubelskiej, po którym dzieci będą się mogły swobodnie poruszać, czując się jak w prawdziwej wsi sprzed wielu lat. Dodatkowo poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na zwiedzanie Lublina z dziećmi.

Lubelska Trasa Podziemna

Jedną z ciekawszych atrakcji Lublina, która z pewnością zaciekawi żądnych przygód młodych odkrywców, jest Lubelska Trasa Podziemna. Licząca około 300 metrów trasa przebiega pod zabudową Starego Miasta. Jej początek wyznacza Trybunał Koronny, czyli stary ratusz, następnie przechodzimy pod ulicami Złotą i Archidiakońską, aby ponownie ujrzeć światło dzienne w jednej z kamienic przy Placu Po Farze. Podziemny labirynt powstał poprzez połączenie korytarzami kilkunastu staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI wieku. Już sam spacer wąskimi podziemnymi przejściami dostarczy każdemu dziecku wielu emocji, a to dopiero początek atrakcji. W Lubelskiej Trasie Podziemnej znajdują się również makiety ilustrujące historię rozwoju przestrzennego miasta. Wśród nich zobaczymy między innymi makiety przedstawiające dawne panoramy miasta. Jednak najbardziej imponująca z nich czeka na końcu. Chodzi o ruchomą makietę, która odzwierciedla wielki pożar Lublina z 1719 roku. Co ciekawe, inspiracją do stworzenia wizualizacji był obraz, który znajduje się w kościele ojców dominikanów, oraz archiwalne źródła pisane. Przemierzając trasę w poniedziałek, możemy dodatkowo wziąć udział w jednej z inscenizacji inspirowanych najsłynniejszymi lubelskimi legendami. Aktorem tego minispektaklu jest diabeł Czarciwąs, który zamieszkuje miejskie podziemia. Legendy, opowiedziane w tak niezwykłym miejscu, będą doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat historii miasta przedstawionej z przymrużeniem oka. „Legenda o Czarciej Łapie” wiąże się bowiem z wydarzeniami rozgrywającymi się w Trybunale Koronnym. Druga inscenizacja pt. „Lubelskie opowieści wędrownego dziada” nawiązują do tradycji wędrownych bajarzy, podróżujących niegdyś od miasta do miasta i zadziwiających słuchaczy niezwykłymi historiami. Opowieść Czarciwąsa wysłuchana w tak niecodziennych okolicznościach z pewnością zostanie na długo zapamiętana przez każde dziecko.

Zwiedzanie Lublina

Gutek i Ziutek, czyli zabytkowa przejażdżka

Kolejną atrakcją, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzach małych turystów, może być przejażdżka autobusem Gutek i trolejbusem Ziutek. Oba pojazdy przeniosą nad do lat 70. XX wieku. Być może dla wielu osób dorosłych będzie to jedynie wspomnienie z młodości, jednak dla dzieci to coś zupełnie nowego, co być może nieco pomoże w zasypaniu tzw. różnicy pokoleniowej. Trasa obu pojazdów przebiega oczywiście przez najciekawsze punkty miasta, dzięki czemu dorośli mogą poznać część jego historii, a dzieci będą się cieszyć beztroską przejażdżką zabytkowym pojazdem. Organizatorzy zadbali również o odpowiedni kontekst historyczny – rozkład jazdy i tablice kierunkowe utrzymane zostały w stylistyce lat 70. minionego stulecia, podobnie jak stroje przewodnika oraz kierowcy czy konduktora.

Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena

Kolejnym miejscem, które powinno się znaleźć na liście lubelskich atrakcji dla dzieci, jest Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, znajdujący się w najbliższej okolicy Starego Miasta. Teatr powstał w 1954 roku jako Państwowy Teatr Lalki i Aktora. W jego siedzibie z pewnością poczujemy powiew historii, ponieważ na potrzeby teatru zostały zaadoptowane podominikańskie budynki. Warto jak najszybciej odwiedzić wspomniany budynek, mieszczący się przy Placu Teatralnym 1, ponieważ planowane jest przeniesienie teatru do nowej siedziby, bardziej zaawansowanej pod kątem zaplecza scenicznego, co znacznie ułatwi pracę zespołowi aktorów, reżyserów i scenografów. Tetr Andersena to szczególna gratka dla wszystkich dzieci, ponieważ to właśnie dla nich wystawiane są wszystkie spektakle kukiełkowe oraz przedstawienia inscenizowane, w których wykorzystuje się klasyczne lalki. W styczniowym repertuarze teatru znajdziemy spektakle takie jak:

 • „Dziób w dziób”,
 • „Zwierzęta Doktora Dolittle”,
 • „Calineczka”,
 • „Pyza na polskich dróżkach”.

Repertuar na kolejne miesiące dostępny jest na stronie internetowej Teatru Andersena, gdzie możemy również z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilet na wybrany spektakl.

Połącz zwiedzanie atrakcji Lublina z najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi miasta

Warto pamiętać o tym, ze Lublin to nie tylko atrakcje, ale też ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, w których mogą wziąć udział również turyści. Wystarczy odpowiednio zaplanować wyjazd. Jedną z imprez kulturalno-rozrywkowych, z których słynie Lublin jest Carnaval Sztukmistrzów. Jego istotą – jak piszą organizatorzy – jest zabawa! Wydarzenie nawiązuje przede wszystkim do tzw. sztuk ludycznych, których nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa ludus, czyli zabawa, gra. Ich aktualnymi przejawami są z kolei nowy cyrk i buskerstwo. Warto podkreślić, że artyści rozwijający obie wspomniane formy nie wykorzystują w swoich pokazach zwierząt. Carnaval Sztukmistrzów doskonale wyraża idę właśnie karnawału, czyli okresu, podczas którego do codziennego ładu społeczno-kulturowego wkrada się chaos, podważając obowiązujące normy i zasady. Liczy się beztroska oraz niczym niezakłócona zabawa. Najbliższa edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w okresie od 26 do 29 lipca 2018 roku.

Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem cyklicznym, organizowanym w Lublinie już od trzech lat, jest Festiwal Legend Lubelskich. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom oraz wszystkim zainteresowanym lubelskich legend oraz mniej znanych faktów z historii miasta. Wydarzenie może zrobić szczególne wrażenie na najmłodszych uczestnikach, którzy z pewnością dadzą się porwać magicznym opowieściom przedstawionym w niezwykle atrakcyjnej formie. Podczas Festiwalu rynek Starego Miasta oraz przylegające do niego uliczki zamieniają się w scenę dla fantastycznych inscenizacji, ukazujących bohaterów ludowych opowieści z różnych okresów historycznych. Warto choćby na chwilę zanurzyć się w tym odległym świecie i nieco lepiej poznać legendy kształtowane przez stulecia.

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, czyli atrakcje Lubelszczyzny nie tylko dla turystów

Lubelskie atrakcje to zaledwie namiastka wszystkiego, co warto zobaczyć na terenie całej Lubelszczyzny, która skrywa jeszcze wiele tajemnic nie tylko przed turystami, lecz także przed samymi jej mieszkańcami. Jakie miejsca poza miastem warto odwiedzić, będąc w Lublinie? Miłośników literatury z pewnością zainteresuje Wola Okrzejska, w której 4 maja 1846 roku urodził się Henryk Sienkiewicz. Dziś właśnie tam znajduje się muzeum poświęcone pamięci pisarza, otoczone pięknym parkiem, w którym możemy spotkać bohaterów jego powieści. Idąc dalej śladem mistrzów polskiej literatury, warto odwiedzić również Romanów, czyli miejscowość, w której do 15 roku życia wychowywał się u swoich dziadków Józef Ignacy Kraszewski. Znajdziemy tam oczywiście muzeum upamiętniające pisarza, otwarte w rocznicę jego 150 urodzin. Lubelszczyzna to również zapierająca dech w piersiach natura w najczystszej postaci. Aby się o tym przekonać, wystarczy wybrać się do Podgórza, położonego w okolicy Kazimierza Dolnego. W Podgórzu znajdziemy bowiem rezerwat słynący z szumu ptasich skrzydeł. Znajduje się tu Krowia Wyspa, na której dwa razy w roku odpoczywają ptaki przemieszczające się z północy na południe i z powrotem. Nie sposób nie wspomnieć również o słynnym Roztoczu, czyli krainie geograficznej łączącej Wyżynę Lubelską z Podolem. Na jej terenie znajduje się m.in. Roztoczański Park Narodowy. Stolicą jego środkowej części jest Zwierzyniec z zabytkowym Pałacem Plenipotenta, w którym mieści się siedziba Parku. Na przeciwko pałacu znajdziemy Ośrodek Edukacyjno-Muzealny. W niedalekiej okolicy usytuowany jest również zabytkowy browar założony przez Zamoyskich w 1806 roku. Wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody, które pomogą nam się zrelaksować i wyciszyć oraz zapomnieć na chwilę o pełnym zgiełku codziennym życiu.

Atrakcje w okolicach Lublina - muzeum Kraszewskiego

Może Cię zainteresować również

 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...