Ciekawe miejsca Lublin

Ciekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi

Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może dopiero planujecie przenosiny do tego fascynującego miasta? Eko Taxi zaręcza, że w stolicy regionu odkryjecie wiele nietuzinkowych miejsc, w których ciekawie spędzicie wolny czas po pracy lub po zajęciach na uczelni. W poniższym przewodniku prezentujemy wam lokalizacje, o których wiedzą tylko miejscowi. Jeżeli lubicie uprawiać sport, a do dyspozycji nie macie dużego budżetu, ten tekst jest dla was. A może chcielibyście skorzystać z ostatnich tygodni lata i pobawić się nieco nad wodą? Tym, którzy kochają zwiedzać i chcą przy tym poszerzyć swoją wiedzę o historii regionu, polecamy krótką wycieczkę do jednego z pobliskich miasteczek. Do każdego miejsca w Lublinie i jego okolicach tanio i komfortowo dowiezie was Eko Taxi.

Spis treści
Aktywny wypoczynek w mieście
Propozycje na jednodniowy wypad poza miasto

Ciekawe miejsca do uprawiania sportu w Lublinie. Wybór Eko Taxi

Latem czy zimą – lubelskie parki o każdej porze roku zachęcają do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Eko Taxi chętnie zabierze was do ciekawych miejsc w mieście, gdzie z powodzeniem wyszalejecie się na rowerach, rolkach czy na skateboardzie. Jeżeli marzy się wam rodzinna przechadzka z atrakcjami, zajrzyjcie do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej. Wyprawę najlepiej jest połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Wsi Lubelskiej, o którym nie jeden raz już pisaliśmy na naszym blogu. Jeśli natomiast macie nieco mniej czasu, odpowiednim miejscem będzie Ogród Saski przy Al. Racławickich z muszlą koncertową i nowoczesnym zegarem słonecznym. Nie zawiedzie was również skwer na pl. Litewskim – zwiedzicie tam Obserwatorium Meteorologiczne UMCS, zobaczycie trzy pomniki i słynną Ławkę Niepodległości. Na milusińskich czeka tam Koziołkowy Plac Zabaw, a na fanów nowych technologii fontanna multimedialna. Wodno-świetlne pokazy odbywają się w sezonie codziennie do godz. 23.00. Harmonogram specjalnych projekcji (9–12 razy w ciągu miesiąca), które cieszą się największym powodzeniem, zamieszczony jest na stronie internetowej operatora obiektu. Wstęp jest wolny.

Na rowery

Wszystkie trasy rowerowe w centrum są wam już znane? Wybierzcie się na przejażdżkę po malowniczym Parku Ludowym. Znajdują się tam brukowane ścieżki, dostosowane do miejskich jednośladów, jak i dróżki z ubitą nawierzchnią, po której lepiej się jeździ sprzętem crossowym. W przerwie będziecie mogli zrobić sobie piknik na polanach nad rzeką Bystrzycą lub zajść do jednej z pobliskich restauracji na obiad. Miłośnicy koncertów powinni zajrzeć do Pleneru – baru na wolnym powietrzu z ofertą gastronomiczną. Cykliczne odbywają się tam małe koncerty lub gra na żywo DJ.

Prawdziwym wyczynowcom polecamy natomiast tor motocrossowy na Górkach Czechowskich. Na dziewiczych terenach pełnych wąwozów, wierzchowin i leśnych zagajników znajduje się jedna z najlepiej przygotowanych tras MTB na całej Lubelszczyźnie! Oprócz ścieżek z licznymi podjazdami, idealnymi do treningu siłowego, wybudowano tam też wyskocznie o różnych poziomach trudności. Pamiętajcie jednak, że część z nich przeznaczona jest wyłącznie dla motocykli! Jeżeli więc nie macie dużego doświadczenia w sportach ekstremalnych, a chcielibyście poćwiczyć na BMX-ach, lepiej wybierzcie się do innego bikeparku w Lublinie.

Osoby, które preferują rolki, powinny zainteresować się wyprawą do Parku Bronowice – usytuowany jest w niewielkiej odległości od Ludowego. Jego asfaltowe nawierzchnie nie są najnowsze, trzeba więc bardzo uważać, zwłaszcza podczas jazdy do tyłu i wykonywania tricków. Z pewnością jednak wyszalejecie się tam znacznie lepiej niż szosując po zatłoczonych uliczkach Starego Miasta.

Czuby

A może trekking? Lublin obfituje w wiele znakomitych tras długodystansowych do uprawiania wytrzymałościowych marszy i biegania. Napawając się zielenią, odkryjecie urokliwe miejsca nieznane przyjezdnym i turystom. Tereny zielone na Czubach to doskonała przestrzeń do spacerowania, nordic-walkingu i joggingu. Wszystkie główne aleje są utwardzone i dobrze utrzymane. Również zimą możecie liczyć na odśnieżone ścieżki. Obszar dzieli się na dwie części – północną i południową. Główna trasa przebiegająca wzdłuż Wąwozu Czuby liczy ok. 1,5 km w linii prostej. Nieco dłuższy jest pas zieleni biegnący wzdłuż al. Jana Pawła II – tam możecie liczyć na co najmniej 2,5 km marszu w jedna stronę.

Zalew Zemborzycki Lublin

Eko Taxi dowiezie was do każdego ciekawego miejsca w Lublinie i jego okolicach

Ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicach Lublina z pewnością nie brakuje. Do każdej pobliskiej miejscowości chętnie dowiezie was Eko Taxi. Za niewielkie pieniądze zorganizujecie sobie interesujący, jednodniowy wypad. Podróżując większa grupą naszym 6-osobowym vanem, koszt przejazdu będzie porównywalny do kwoty, jaką musielibyście zapłacić za paliwo lub bilety transportu publicznego. Planujecie zabrać ze sobą więcej bagażu? Zamówcie u nas auto typu kombi z pojemnym bagażnikiem. O szczegółowej ofercie naszej korporacji dowiecie się więcej z innych artykułów na naszym blogu. Dziś opiszemy wam dwie urokliwe destynacje, do których warto pojechać w wolny dzień. Kursu naszą taksówką poza Lublin nie musicie rezerwować z wyprzedzeniem. Gdy będziecie już spakowani i gotowi do drogi, dzwonicie pod nr 81 744 22 22 lub zamawiacie wóz przez naszą aplikację mobilną.

Zalew Zemborzycki

Największy akwen wodny na terenie miasta, powierzchnią porównywalny do obszaru lubelskiej Starówki. Można się w nim kąpać, wzdłuż linii brzegowej znajdują się plaże i tereny zielone do opalania. W sezonie letnim działają tam też trzy ośrodki rekreacyjne m.in. z wypożyczalniami sprzętu do nurkowania, restauracjami i barami. Fani narciarstwa wodnego mogą skorzystać z wyciągu. Możliwe jest również wynajęcie kajaka lub roweru. Nad Zalewem nie brakuje również atrakcji dla dzieci i młodzieży: wraz z milusińskimi możecie wybrać się do parku linowego lub pobujać się na huśtawkach tuż nad taflą wody. Warto przypomnieć, że niedaleko Jeziora mieści się jedyne pole golfowe w Lublinie.

Zalew cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców miasta. Przed zaplanowaniem wypoczynku warto jednak upewnić się, czy kąpielisko nie zostało czasowo zamknięte z powodów mikrobiologicznych – zdarza się, że wejście do wody jest tymczasowo zabronione.

Nałęczów

Urokliwa miejscowość położona niecałe 30 km od centrum Lublina. Większości osób znana głównie z nazwy wody mineralnej, która jest tam wydobywana. Ale Nałęczów oferuje przyjezdnym o wiele więcej. W miasteczku funkcjonuje uzdrowisko i SPA, znajdują się również muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa – obaj pisarze niegdyś tam mieszkali. Prawdziwą chlubą miejscowych jest przepięknie zadbany Park Zdrojowy z XVIII w. z zabytkowymi budynkami sanatorium, licznymi rzeźbami, krzewami i klombami kwiatowymi w stylu francuskim oraz Wyspą Miłości, na której zimują łabędzie. Na miejscu warto także odwiedzić palmiarnię i pijalnię wód naturalnych. Lubiących słodkości zapraszamy do czekoladziarni Wedla lub do Cukierni „Pawłowski”, która znana jest z najlepszego sernika w regionie i lodów domowej roboty. Dzień pełen wrażeń warto zakończyć spokojną przechadzką wzdłuż ul. Armatnia Góra i al. Lipowej, gdzie obejrzycie drewniane wille. Ich historia sięga 150 lat!

Podobne wpisy