Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, w zakresie seansów kinowych, sztuk teatralnych oraz specjalnych warsztatów. W nadchodzących tygodniach nie zabraknie również większych wydarzeń. Część z nich to popisy muzyczne wielkich gwiazd, inne związane są z poznawaniem różnych kultur. W dowolne miejsce w Lublinie czy okolicy dojedziesz z Eko Taxi.

Spis treści
Gdzie się udać i na co można liczyć w nadchodzących tygodniach?
Przegląd wybranych wydarzeń z najbliższych tygodni
Wiesz już, gdzie się udać? Dojedź tam z Eko Taxi
Czemu warto się na to zdecydować?
Oferta Eko Taxi
Ułatwienia dla pasażerów

Co się dzieje w Lublinie? Gdzie się wybrać i na jakie wydarzenia można liczyć w najbliższym czasie?

Co się dzieje w Lublinie w najbliższym czasie? Wraz z nadejściem sezonu letniego można się nastawiać na dużą liczbę ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie miejsc do podziwiania, ale i poznawania wielu kultur i oczywiście wysłuchania ulubionych artystów. Szczególnie bogata oferta muzyczna może budzić podziw i zachęcać fanów różnych gatunków muzycznych. Planując zaaranżowanie wolnego czasu na co dzień, warto skorzystać z lokalnej oferty kulturalnej, w tym kinowej i teatralnej.

Codzienna oferta kulturalna

Często w tygodniu oraz w weekend dochodzi się do wniosku, że warto spędzić czas poza domem, w jakiś ciekawy sposób. Czasem jest to solowe wyjście, innym razem z ukochaną osobą, a nieraz w gronie rodziny. Poza restauracjami uniwersalnym wyborem jest wówczas skorzystanie z lokalnej oferty kulturalnej. Popularnym wyborem są seanse kinowe, choć niektórzy preferują spektakle teatralne. Warto zwrócić również uwagę na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie, które przygotowuje różnorodne warsztaty i wystawy.

Noc Kultury

Odbywająca się cyklicznie Noc Kultury będzie w tym roku wyjątkowa. Dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników organizatorzy rozłożyli to wydarzenie w czasie i jest ono rozciągnięte niemal na siedem tygodni, od 4 czerwca aż do 21 lipca. Nie będzie tym razem koncertów czy wystaw, a co za tym idzie kolejek. Zamiast tego w przestrzeni miejskiej pojawią się instalacje artystyczne, które będzie można podziwiać podczas spacerów. Niektóre atrakcje będą dostępne przez cały okres trwania wydarzenia, a inne krócej. Zostały one także podzielone według trzech bazowych grup: nowych prac, powtórek z poprzednich edycji i instalacji, których nie udało się pokazać w ubiegłym roku, gdyż Noc Kultury 2020 została odwołana z powodu pandemii.

Letnie Brzmienia

Letnie Brzmienia to cykl letnich koncertów, odbywających się w kilku miastach w Polsce, w tym w Lublinie. Od czerwca do sierpnia organizowane będą koncerty różnych artystów, a szczegółowy harmonogram można poznać na stronie organizatora. Lublin odwiedzą, m.in. Kwiat Jabłoni, Brodka, Krzysztof Zalewski, Mrozu i Sanah. Bilety można kupować na poszczególne koncerty oraz w formie karnetu na parę wydarzeń.

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

W dniach 18-20 czerwca odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Maska-rada. Wydarzeniu towarzyszy muzyka, taniec, warsztaty i pokazy. Atrakcją specjalną festiwalu będzie wystawa masek renesansowych, które można kojarzyć z komediami dell’arte, co będzie połączone z pokazem scen teatralnych.

Inne Brzmienia

4-dniowy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021, zostanie zorganizowany w terminie od 24 do 27 czerwca. Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest prezentowanie muzyki z pogranicza różnych gatunków i kultur. Można zatem usłyszeć wykonania rockowe, jazzowe, reggae, electro, muzyki klasycznej, ale i mieszanki poszczególnych kategorii czy eksperymentalne utwory z ich pogranicza. Na scenie będzie można zobaczyć krajowych i zagranicznych artystów, gwarantujących wysoki poziom muzyczny i niezapomniane przeżycia.

Koncert w Lublinie

Wielokulturowy Lublin

W lipcu planowany jest Festiwal Wielokulturowy Lublin. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z dorobkiem kulturowym mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych. Ma to na celu przełamywanie pewnych barier i stereotypów. Mieszkańcy Lublina mogą dostrzec, jakie elementy innych kultur pojawiają się w mieście, poznać je oraz bardziej zrozumieć.

Lublin Jazz Festiwal

Od 12 do 18 lipca potrwa dwunasta już edycja Lublin Jazz Festiwal. Entuzjaści takiej muzyki z pewnością nie będą zawiedzeni, mogąc posłuchać najlepszych jazzowych koncertów oraz nowych talentów, które mają szansę się pokazać w związku z organizowanym przy tej okazji konkursem, który ma promować wartościowe projekty muzyczne. Nagrodą dla zwycięzców jest możliwość nagrania i wydania profesjonalnej płyty.

Wiesz już, co się dzieje w Lublinie? Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Czy dowiedziałeś się już, co się dzieje w Lublinie i postanowiłeś wybrać się na któreś z wydarzeń? Polecamy dojechanie na miejsce taksówką Eko Taxi. To wygodne rozwiązanie, gdyż duże imprezy przyciągają wielu ludzi, co stwarza często poważne problemy z korkami i tym bardziej parkowaniem. W naszej korporacji oferujemy bardzo korzystne ceny, więc dotrzesz w wybraną lokalizację bezpiecznie i tanio. Stali klienci mogą przy tym skorzystać z udogodnień, które dodatkowo ułatwiają im proces zamawiania kursu.

Czemu to dobry pomysł?

Szczególnie wybierając się na festiwale i kilkudniowe wydarzenia kulturalne, trzeba się liczyć z tym, że odwiedzi je dużo osób, a zapewne wiele z nich wpadnie na pomysł przyjechania na miejsce samochodem. Podróż autem może być tymczasem problematyczna, gdyż w okolicach imprezy będą zapewne powstawać korki, a znalezienie niedaleko miejsca parkingowego może graniczyć z cudem. Z kolei w komunikacji miejskiej należy się spodziewać sporego tłoku. Warto postawić zatem na taksówki, którymi można podjechać komfortowo i szybko z miejsca zamieszkania, bezpośrednio w okolice lokalizacji, gdzie odbywa się dane wydarzenie.

Nasza oferta

Jesteśmy tanim, a przy tym utrzymującym wysokie standardy taxi w Lublinie. Taryfy są dodatkowo pomniejszone, gdy zdecydujesz się na zamówienie kursu w aplikacji. W takiej sytuacji każdego dnia, w tym w niedziele i święta oraz w godzinach nocnych, zlecenia po mieście są liczone po 1 taryfie (1,60 zł/km), a poza miastem zawsze po 3 taryfie (2,80 zł/km). Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego podawana jest cena gwarantowana, która nie ulegnie zmianie, chyba że zmieni się trasa, wtedy stawka naliczana jest zgodnie z taksometrem, lecz po wspomnianych niskich cenach. Polecamy zatem korzystanie z naszej aplikacji.

Poza klasycznymi kursami oferujemy przejazdy większymi pojazdami, w tym autami typu VAN dla 5-6 osób. Możesz się zdecydować na taki przejazd, gdy wybierasz się na jakieś wydarzenie w większym gronie, na przykład rodzinnym lub ze znajomymi. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy nasze dodatkowe usługi, w tym przewóz przesyłek czy zakupy na terenie miasta.

Udogodnienia dla klientów

We wszystkich taksówkach Eko Taxi zapłacisz wygodnie w sposób bezgotówkowy, gdyż kierowcy posiadają terminale do obsługi kart płatniczych. Nasi klienci mają komfort dotyczący sposobu zamawiania taksówek, co można zrobić internetowo, telefonicznie i z wykorzystaniem aplikacji. Uruchomiliśmy też dodatkowo system IVR, który umożliwia stałym pasażerom Eko Taxi łatwiejsze zamawianie kursów samodzielnie, bez dyspozytora. Przy stałych adresach system wczytuje trzy najczęściej wybierane, a jako klient wybierasz jeden z nich i określasz czas, za jaki ma podjechać taxi (może to być już 15-30 minut). Od razu widzisz jakie auto przyjedzie, a w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem, u którego można także zrezygnować z tej opcji, jeżeli z jakiegoś względu nie przypadnie Ci ona do gustu.

Lublin to duże miasto, doceniane również za bogatą ofertę kulturalną. Każdego dnia można się tu wybrać do kina czy teatru, a szczególnie teraz, bliżej sezonu letniego, na miejscu odbywać się będzie wiele koncertów, pokazów i festiwali. Na takie wydarzenia najlepiej pojechać wygodnie taksówką, więc polecamy wybór tych od Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...