Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, w zakresie seansów kinowych, sztuk teatralnych oraz specjalnych warsztatów. W nadchodzących tygodniach nie zabraknie również większych wydarzeń. Część z nich to popisy muzyczne wielkich gwiazd, inne związane są z poznawaniem różnych kultur. W dowolne miejsce w Lublinie czy okolicy dojedziesz z Eko Taxi.

Spis treści
Gdzie się udać i na co można liczyć w nadchodzących tygodniach?
Przegląd wybranych wydarzeń z najbliższych tygodni
Wiesz już, gdzie się udać? Dojedź tam z Eko Taxi
Czemu warto się na to zdecydować?
Oferta Eko Taxi
Ułatwienia dla pasażerów

Co się dzieje w Lublinie? Gdzie się wybrać i na jakie wydarzenia można liczyć w najbliższym czasie?

Co się dzieje w Lublinie w najbliższym czasie? Wraz z nadejściem sezonu letniego można się nastawiać na dużą liczbę ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie miejsc do podziwiania, ale i poznawania wielu kultur i oczywiście wysłuchania ulubionych artystów. Szczególnie bogata oferta muzyczna może budzić podziw i zachęcać fanów różnych gatunków muzycznych. Planując zaaranżowanie wolnego czasu na co dzień, warto skorzystać z lokalnej oferty kulturalnej, w tym kinowej i teatralnej.

Codzienna oferta kulturalna

Często w tygodniu oraz w weekend dochodzi się do wniosku, że warto spędzić czas poza domem, w jakiś ciekawy sposób. Czasem jest to solowe wyjście, innym razem z ukochaną osobą, a nieraz w gronie rodziny. Poza restauracjami uniwersalnym wyborem jest wówczas skorzystanie z lokalnej oferty kulturalnej. Popularnym wyborem są seanse kinowe, choć niektórzy preferują spektakle teatralne. Warto zwrócić również uwagę na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie, które przygotowuje różnorodne warsztaty i wystawy.

Noc Kultury

Odbywająca się cyklicznie Noc Kultury będzie w tym roku wyjątkowa. Dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników organizatorzy rozłożyli to wydarzenie w czasie i jest ono rozciągnięte niemal na siedem tygodni, od 4 czerwca aż do 21 lipca. Nie będzie tym razem koncertów czy wystaw, a co za tym idzie kolejek. Zamiast tego w przestrzeni miejskiej pojawią się instalacje artystyczne, które będzie można podziwiać podczas spacerów. Niektóre atrakcje będą dostępne przez cały okres trwania wydarzenia, a inne krócej. Zostały one także podzielone według trzech bazowych grup: nowych prac, powtórek z poprzednich edycji i instalacji, których nie udało się pokazać w ubiegłym roku, gdyż Noc Kultury 2020 została odwołana z powodu pandemii.

Letnie Brzmienia

Letnie Brzmienia to cykl letnich koncertów, odbywających się w kilku miastach w Polsce, w tym w Lublinie. Od czerwca do sierpnia organizowane będą koncerty różnych artystów, a szczegółowy harmonogram można poznać na stronie organizatora. Lublin odwiedzą, m.in. Kwiat Jabłoni, Brodka, Krzysztof Zalewski, Mrozu i Sanah. Bilety można kupować na poszczególne koncerty oraz w formie karnetu na parę wydarzeń.

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

W dniach 18-20 czerwca odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Maska-rada. Wydarzeniu towarzyszy muzyka, taniec, warsztaty i pokazy. Atrakcją specjalną festiwalu będzie wystawa masek renesansowych, które można kojarzyć z komediami dell’arte, co będzie połączone z pokazem scen teatralnych.

Inne Brzmienia

4-dniowy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021, zostanie zorganizowany w terminie od 24 do 27 czerwca. Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest prezentowanie muzyki z pogranicza różnych gatunków i kultur. Można zatem usłyszeć wykonania rockowe, jazzowe, reggae, electro, muzyki klasycznej, ale i mieszanki poszczególnych kategorii czy eksperymentalne utwory z ich pogranicza. Na scenie będzie można zobaczyć krajowych i zagranicznych artystów, gwarantujących wysoki poziom muzyczny i niezapomniane przeżycia.

Koncert w Lublinie

Wielokulturowy Lublin

W lipcu planowany jest Festiwal Wielokulturowy Lublin. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z dorobkiem kulturowym mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych. Ma to na celu przełamywanie pewnych barier i stereotypów. Mieszkańcy Lublina mogą dostrzec, jakie elementy innych kultur pojawiają się w mieście, poznać je oraz bardziej zrozumieć.

Lublin Jazz Festiwal

Od 12 do 18 lipca potrwa dwunasta już edycja Lublin Jazz Festiwal. Entuzjaści takiej muzyki z pewnością nie będą zawiedzeni, mogąc posłuchać najlepszych jazzowych koncertów oraz nowych talentów, które mają szansę się pokazać w związku z organizowanym przy tej okazji konkursem, który ma promować wartościowe projekty muzyczne. Nagrodą dla zwycięzców jest możliwość nagrania i wydania profesjonalnej płyty.

Wiesz już, co się dzieje w Lublinie? Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Czy dowiedziałeś się już, co się dzieje w Lublinie i postanowiłeś wybrać się na któreś z wydarzeń? Polecamy dojechanie na miejsce taksówką Eko Taxi. To wygodne rozwiązanie, gdyż duże imprezy przyciągają wielu ludzi, co stwarza często poważne problemy z korkami i tym bardziej parkowaniem. W naszej korporacji oferujemy bardzo korzystne ceny, więc dotrzesz w wybraną lokalizację bezpiecznie i tanio. Stali klienci mogą przy tym skorzystać z udogodnień, które dodatkowo ułatwiają im proces zamawiania kursu.

Czemu to dobry pomysł?

Szczególnie wybierając się na festiwale i kilkudniowe wydarzenia kulturalne, trzeba się liczyć z tym, że odwiedzi je dużo osób, a zapewne wiele z nich wpadnie na pomysł przyjechania na miejsce samochodem. Podróż autem może być tymczasem problematyczna, gdyż w okolicach imprezy będą zapewne powstawać korki, a znalezienie niedaleko miejsca parkingowego może graniczyć z cudem. Z kolei w komunikacji miejskiej należy się spodziewać sporego tłoku. Warto postawić zatem na taksówki, którymi można podjechać komfortowo i szybko z miejsca zamieszkania, bezpośrednio w okolice lokalizacji, gdzie odbywa się dane wydarzenie.

Nasza oferta

Jesteśmy tanim, a przy tym utrzymującym wysokie standardy taxi w Lublinie. Taryfy są dodatkowo pomniejszone, gdy zdecydujesz się na zamówienie kursu w aplikacji. W takiej sytuacji każdego dnia, w tym w niedziele i święta oraz w godzinach nocnych, zlecenia po mieście są liczone po 1 taryfie (1,60 zł/km), a poza miastem zawsze po 3 taryfie (2,80 zł/km). Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego podawana jest cena gwarantowana, która nie ulegnie zmianie, chyba że zmieni się trasa, wtedy stawka naliczana jest zgodnie z taksometrem, lecz po wspomnianych niskich cenach. Polecamy zatem korzystanie z naszej aplikacji.

Poza klasycznymi kursami oferujemy przejazdy większymi pojazdami, w tym autami typu VAN dla 5-6 osób. Możesz się zdecydować na taki przejazd, gdy wybierasz się na jakieś wydarzenie w większym gronie, na przykład rodzinnym lub ze znajomymi. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy nasze dodatkowe usługi, w tym przewóz przesyłek czy zakupy na terenie miasta.

Udogodnienia dla klientów

We wszystkich taksówkach Eko Taxi zapłacisz wygodnie w sposób bezgotówkowy, gdyż kierowcy posiadają terminale do obsługi kart płatniczych. Nasi klienci mają komfort dotyczący sposobu zamawiania taksówek, co można zrobić internetowo, telefonicznie i z wykorzystaniem aplikacji. Uruchomiliśmy też dodatkowo system IVR, który umożliwia stałym pasażerom Eko Taxi łatwiejsze zamawianie kursów samodzielnie, bez dyspozytora. Przy stałych adresach system wczytuje trzy najczęściej wybierane, a jako klient wybierasz jeden z nich i określasz czas, za jaki ma podjechać taxi (może to być już 15-30 minut). Od razu widzisz jakie auto przyjedzie, a w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem, u którego można także zrezygnować z tej opcji, jeżeli z jakiegoś względu nie przypadnie Ci ona do gustu.

Lublin to duże miasto, doceniane również za bogatą ofertę kulturalną. Każdego dnia można się tu wybrać do kina czy teatru, a szczególnie teraz, bliżej sezonu letniego, na miejscu odbywać się będzie wiele koncertów, pokazów i festiwali. Na takie wydarzenia najlepiej pojechać wygodnie taksówką, więc polecamy wybór tych od Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również