Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie?

Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, w zakresie seansów kinowych, sztuk teatralnych oraz specjalnych warsztatów. W nadchodzących tygodniach nie zabraknie również większych wydarzeń. Część z nich to popisy muzyczne wielkich gwiazd, inne związane są z poznawaniem różnych kultur. W dowolne miejsce w Lublinie czy okolicy dojedziesz z Eko Taxi.

Spis treści
Gdzie się udać i na co można liczyć w nadchodzących tygodniach?
Przegląd wybranych wydarzeń z najbliższych tygodni
Wiesz już, gdzie się udać? Dojedź tam z Eko Taxi
Czemu warto się na to zdecydować?
Oferta Eko Taxi
Ułatwienia dla pasażerów

Co się dzieje w Lublinie? Gdzie się wybrać i na jakie wydarzenia można liczyć w najbliższym czasie?

Co się dzieje w Lublinie w najbliższym czasie? Wraz z nadejściem sezonu letniego można się nastawiać na dużą liczbę ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie miejsc do podziwiania, ale i poznawania wielu kultur i oczywiście wysłuchania ulubionych artystów. Szczególnie bogata oferta muzyczna może budzić podziw i zachęcać fanów różnych gatunków muzycznych. Planując zaaranżowanie wolnego czasu na co dzień, warto skorzystać z lokalnej oferty kulturalnej, w tym kinowej i teatralnej.

Codzienna oferta kulturalna

Często w tygodniu oraz w weekend dochodzi się do wniosku, że warto spędzić czas poza domem, w jakiś ciekawy sposób. Czasem jest to solowe wyjście, innym razem z ukochaną osobą, a nieraz w gronie rodziny. Poza restauracjami uniwersalnym wyborem jest wówczas skorzystanie z lokalnej oferty kulturalnej. Popularnym wyborem są seanse kinowe, choć niektórzy preferują spektakle teatralne. Warto zwrócić również uwagę na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury w Lublinie, które przygotowuje różnorodne warsztaty i wystawy.

Noc Kultury

Odbywająca się cyklicznie Noc Kultury będzie w tym roku wyjątkowa. Dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników organizatorzy rozłożyli to wydarzenie w czasie i jest ono rozciągnięte niemal na siedem tygodni, od 4 czerwca aż do 21 lipca. Nie będzie tym razem koncertów czy wystaw, a co za tym idzie kolejek. Zamiast tego w przestrzeni miejskiej pojawią się instalacje artystyczne, które będzie można podziwiać podczas spacerów. Niektóre atrakcje będą dostępne przez cały okres trwania wydarzenia, a inne krócej. Zostały one także podzielone według trzech bazowych grup: nowych prac, powtórek z poprzednich edycji i instalacji, których nie udało się pokazać w ubiegłym roku, gdyż Noc Kultury 2020 została odwołana z powodu pandemii.

Letnie Brzmienia

Letnie Brzmienia to cykl letnich koncertów, odbywających się w kilku miastach w Polsce, w tym w Lublinie. Od czerwca do sierpnia organizowane będą koncerty różnych artystów, a szczegółowy harmonogram można poznać na stronie organizatora. Lublin odwiedzą, m.in. Kwiat Jabłoni, Brodka, Krzysztof Zalewski, Mrozu i Sanah. Bilety można kupować na poszczególne koncerty oraz w formie karnetu na parę wydarzeń.

IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu

W dniach 18-20 czerwca odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Maska-rada. Wydarzeniu towarzyszy muzyka, taniec, warsztaty i pokazy. Atrakcją specjalną festiwalu będzie wystawa masek renesansowych, które można kojarzyć z komediami dell’arte, co będzie połączone z pokazem scen teatralnych.

Inne Brzmienia

4-dniowy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2021, zostanie zorganizowany w terminie od 24 do 27 czerwca. Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest prezentowanie muzyki z pogranicza różnych gatunków i kultur. Można zatem usłyszeć wykonania rockowe, jazzowe, reggae, electro, muzyki klasycznej, ale i mieszanki poszczególnych kategorii czy eksperymentalne utwory z ich pogranicza. Na scenie będzie można zobaczyć krajowych i zagranicznych artystów, gwarantujących wysoki poziom muzyczny i niezapomniane przeżycia.

Koncert w Lublinie

Wielokulturowy Lublin

W lipcu planowany jest Festiwal Wielokulturowy Lublin. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z dorobkiem kulturowym mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych. Ma to na celu przełamywanie pewnych barier i stereotypów. Mieszkańcy Lublina mogą dostrzec, jakie elementy innych kultur pojawiają się w mieście, poznać je oraz bardziej zrozumieć.

Lublin Jazz Festiwal

Od 12 do 18 lipca potrwa dwunasta już edycja Lublin Jazz Festiwal. Entuzjaści takiej muzyki z pewnością nie będą zawiedzeni, mogąc posłuchać najlepszych jazzowych koncertów oraz nowych talentów, które mają szansę się pokazać w związku z organizowanym przy tej okazji konkursem, który ma promować wartościowe projekty muzyczne. Nagrodą dla zwycięzców jest możliwość nagrania i wydania profesjonalnej płyty.

Wiesz już, co się dzieje w Lublinie? Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Czy dowiedziałeś się już, co się dzieje w Lublinie i postanowiłeś wybrać się na któreś z wydarzeń? Polecamy dojechanie na miejsce taksówką Eko Taxi. To wygodne rozwiązanie, gdyż duże imprezy przyciągają wielu ludzi, co stwarza często poważne problemy z korkami i tym bardziej parkowaniem. W naszej korporacji oferujemy bardzo korzystne ceny, więc dotrzesz w wybraną lokalizację bezpiecznie i tanio. Stali klienci mogą przy tym skorzystać z udogodnień, które dodatkowo ułatwiają im proces zamawiania kursu.

Czemu to dobry pomysł?

Szczególnie wybierając się na festiwale i kilkudniowe wydarzenia kulturalne, trzeba się liczyć z tym, że odwiedzi je dużo osób, a zapewne wiele z nich wpadnie na pomysł przyjechania na miejsce samochodem. Podróż autem może być tymczasem problematyczna, gdyż w okolicach imprezy będą zapewne powstawać korki, a znalezienie niedaleko miejsca parkingowego może graniczyć z cudem. Z kolei w komunikacji miejskiej należy się spodziewać sporego tłoku. Warto postawić zatem na taksówki, którymi można podjechać komfortowo i szybko z miejsca zamieszkania, bezpośrednio w okolice lokalizacji, gdzie odbywa się dane wydarzenie.

Nasza oferta

Jesteśmy tanim, a przy tym utrzymującym wysokie standardy taxi w Lublinie. Taryfy są dodatkowo pomniejszone, gdy zdecydujesz się na zamówienie kursu w aplikacji. W takiej sytuacji każdego dnia, w tym w niedziele i święta oraz w godzinach nocnych, zlecenia po mieście są liczone po 1 taryfie (1,60 zł/km), a poza miastem zawsze po 3 taryfie (2,80 zł/km). Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego podawana jest cena gwarantowana, która nie ulegnie zmianie, chyba że zmieni się trasa, wtedy stawka naliczana jest zgodnie z taksometrem, lecz po wspomnianych niskich cenach. Polecamy zatem korzystanie z naszej aplikacji.

Poza klasycznymi kursami oferujemy przejazdy większymi pojazdami, w tym autami typu VAN dla 5-6 osób. Możesz się zdecydować na taki przejazd, gdy wybierasz się na jakieś wydarzenie w większym gronie, na przykład rodzinnym lub ze znajomymi. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy nasze dodatkowe usługi, w tym przewóz przesyłek czy zakupy na terenie miasta.

Udogodnienia dla klientów

We wszystkich taksówkach Eko Taxi zapłacisz wygodnie w sposób bezgotówkowy, gdyż kierowcy posiadają terminale do obsługi kart płatniczych. Nasi klienci mają komfort dotyczący sposobu zamawiania taksówek, co można zrobić internetowo, telefonicznie i z wykorzystaniem aplikacji. Uruchomiliśmy też dodatkowo system IVR, który umożliwia stałym pasażerom Eko Taxi łatwiejsze zamawianie kursów samodzielnie, bez dyspozytora. Przy stałych adresach system wczytuje trzy najczęściej wybierane, a jako klient wybierasz jeden z nich i określasz czas, za jaki ma podjechać taxi (może to być już 15-30 minut). Od razu widzisz jakie auto przyjedzie, a w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem, u którego można także zrezygnować z tej opcji, jeżeli z jakiegoś względu nie przypadnie Ci ona do gustu.

Lublin to duże miasto, doceniane również za bogatą ofertę kulturalną. Każdego dnia można się tu wybrać do kina czy teatru, a szczególnie teraz, bliżej sezonu letniego, na miejscu odbywać się będzie wiele koncertów, pokazów i festiwali. Na takie wydarzenia najlepiej pojechać wygodnie taksówką, więc polecamy wybór tych od Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Taxi dla seniora w LublinieTaxi dla seniora w Lublinie
  Taxi dla seniora w Lublinie to wygodny środek transportu dla osób starszych. Jeśli zachodzi potrzeba załatwienia jakichś spraw na mieście, a nie masz możliwości poproszenia kogoś bliskiego o podwiezienie, zamów naszą taksówkę. Dzięki temu unikniesz mało komfortowego poruszania się komunikacją miejską. Korzystając z naszej oferty, masz gwarancję sprawdzonych usług w dobrych cenach.
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Jarmark świąteczny w LublinieJarmark świąteczny w Lublinie
  Jarmark świąteczny w Lublinie jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Odwiedzają go mieszkańcy, ale często również turyści, którzy wybierają się tu w grudniu zarówno, by zwiedzić miasto, jak i w celu doświadczenia typowo bożonarodzeniowego klimatu, który panuje w tym mieście. Zwykle jarmark jest zorganizowany na Starym Mieście, w związku z czym dojazd własnym samochodem nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego warto skorzystać z jednej z taksówek od Eko Taxi.
 • Lubelskie atrakcje na weekendLubelskie atrakcje na weekend
  Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.