Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.

Spis treści
Jakie są nasze rekomendacje?
Obowiązkowe punkty
Inne wybrane atrakcje
Już wiesz gdzie się udać? Wybierz się tam z Eko Taxi
Wygodne podróżowanie
Nasza oferta

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Sprawdź nasze rekomendacje

Eko Taxi poleca, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem. Na szczycie takich list zawsze znajduje się kilka miejsc, w które po prostu trzeba zabrać najmłodszych, przynajmniej raz. To choćby tutejszy Zamek oraz Muzeum na Majdanku, a także atrakcje, które na przestrzeni lat zostały uznane za kultowe, jak Lubelska Trasa Podziemna oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Proponujemy również parę innych lokalizacji, które nie zawsze są polecane w pierwszej kolejności, tymczasem doskonale nadają się na zwiedzanie z maluchami.

Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

W każdym mieście są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Mieszkańcy Lublina koniecznie powinni zaprowadzić tam swoje dzieci, a zwykle są to też pierwsze atrakcje, do których udają się rodzice z maluchami, którzy przyjechali z innych miast w celach turystycznych. Flagową atrakcją jest Zamek Lubelski, który jest utrzymany w dobrym stanie i góruje nad miastem swoją piękną architekturą. Na miejscu działają przy tym różne stałe i czasowe wystawy, na które warto zabrać najmłodszych. Przy tym koniecznie trzeba się wybrać na spacer samym Starym Miastem, gdzie przy okazji można się udać na obiad do tutejszych restauracji i posmakować lokalnych potraw.
W tym rejonie zlokalizowana jest także Lubelska Trasa Podziemna, która urosła do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych w całym mieście. Podziemna wycieczka przysporzy dzieciom sporo frajdy i wiele ich nauczy, a do tego jest nie mniej ciekawa dla samych dorosłych. Nieco starsze dzieci powinno się zabrać do Muzeum na Majdanku, znajdującego się na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wreszcie kolejnym obowiązkowym punktem na mapie okolicy stało się Muzeum Wsi Lubelskiej, które rewelacyjnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi – poznają one kulturę regionu, a przy okazji będą miały okazję nacieszyć się widokiem licznych zwierząt znajdujących się na rozległym terenie kompleksu.

Co jeszcze polecamy?

Lublin można określić jako bardzo turystyczne miasto, gdyż jest tu naprawdę wiele atrakcji. Poza tymi flagowymi w okolicy dostępnych jest dużo innych punktów wartych odwiedzenia z dzieckiem. W poszukiwaniu natury można wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Jest on położony na wzgórzu i zachwyca dzieci oraz dorosłych wyjątkową roślinnością, nie tylko typowo polską, ale i pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich, Ameryki czy Azji. W obrębie ogrodu znajduje się też dostępny do zwiedzania Dworek Kościuszków. Nieco mniej popularnym, a bardzo interesującym obiektem jest Regionalne Muzeum Cebularza. To prawdziwy przysmak tego regionu, a podczas zwiedzania można poznać jego historię, zobaczyć, jak jest przygotowywany, a wreszcie go posmakować. Organizowane tam interaktywne pokazy są ogromną atrakcją dla najmłodszych. Miejscem otwartym od wakacji do jesieni, które będąc w tym czasie w Lublinie, warto odwiedzić z dzieckiem, jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami, gdzie dzieci mają okazję spożytkować swoją energię pod okiem animatorów.

Centrum Lublina

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Podróżuj z Eko Taxi

Znalazłeś odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Pozostaje zaaranżowanie zwiedzania, podczas którego polecamy skorzystać z możliwości dojechania w dane miejsce z Eko Taxi. Dotyczy to zarówno turystów, jak i mieszkańców. Podróżowanie komunikacją miejską z najmłodszymi bywa problematyczne, ale i przejazdy własnym samochodem nie zawsze się sprawdzają. Korzystając z taniej oferty taxi, dojedziesz w dowolne miejsce na terenie Lublina i okolic wygodnie oraz bez nadwyrężania budżetu. Mieszkańcom Lublina polecamy również korzystanie z usług Eko Taxi na co dzień.

Wygodny sposób przemieszczania się z najmłodszymi

Planując przemieszczanie się z dziećmi, warto mieć na uwadze, że zwykle niezbyt komfortowe będzie podróżowanie transportem publicznym. Trzeba wtedy pilnować najmłodszych, żeby nie zgubili się i nie hałasowali. Jednocześnie dorośli muszą pilnować godzin odjazdów czy wyjścia na odpowiednim przystanku, przez co cała podróż może być mało przyjemna. Do tego dzieci często zaczynają narzekać, gdy muszą czekać na przystanku lub gdy w autobusie czy tramwaju zabraknie miejsc siedzących. Z dziećmi zdecydowanie lepiej jeździć zatem samochodem, choć własne auto w tym przypadku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Problemem mogą być nie tylko korki, ale przede wszystkim parkowanie. Przy atrakcjach turystycznych znajdują się zwykle płatne i drogie parkingi, a do tego nie zawsze uda się znaleźć na nich miejsce, co generuje jeszcze większe kłopoty. Transport taksówką jest dużo wygodniejszy i niezależny od godziny oraz pogody.

Oferta Eko Taxi

Jeżeli szukasz sprawdzonego i taniego taxi w Lublinie, zachęcamy do wybrania naszej oferty. Eko Taxi cieszy się zasłużoną renomą, gwarantując przy tym naprawdę przystępne stawki. Te mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, gdy zdecydujesz się na wygodne zamawianie taksówek przy wykorzystaniu naszej aplikacji. Polecamy nasze usługi nie tylko z myślą o dojechaniu gdzieś z dziećmi, ale i przy codziennym poruszaniu się po mieście. Możemy pomóc także w innym zakresie, choćby w kontekście zakupów na telefon.

Tanie kursy

Udając się gdzieś z dziećmi, nie chcesz płacić zbyt dużo na transport, ale wybierając odpowiednią korporację taxi, tak naprawdę zapłacisz za trasę nie więcej niż za benzynę i opłacenie parkingu, gdybyś miał tam dojechać własnym autem. Oferujemy korzystne ceny, przy opłacie początkowej w wysokości 7,95 zł, a następnie stawka za każdy kilometr wynosi od 1,60 zł do 4,20 zł, zależnie od taryfy. Dla wygody naszych stałych pasażerów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówek. System wczytuje wtedy trzy najczęściej ustawiane trasy, a klientowi pozostaje wybrać jedną z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca. Od razu dowiesz się, jakie auto podjedzie, a w każdej chwili możesz skontaktować się z dyspozytorem, u którego można również zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj w aplikacji

Eko Taxi umożliwia zamawianie kursów poprzez naszą aplikację mobilną. Co więcej, obowiązują wtedy pomniejszone taryfy – zlecenia po mieście są liczone wtedy zawsze po 1,60 zł, a kursy poza miastem po 2,80 zł. Wspomniane stawki dotyczą także przejazdów realizowanych w nocy, niedziele i święta. Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego zobaczysz też cenę gwarantowaną, którą zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy. W takim przypadku cena liczona jest według taksometru, natomiast wciąż po tych preferencyjnych stawkach.

Jakie inne usługi oferujemy?

Polecamy poruszanie się z Eko Taxi również na co dzień. Poza zwykłymi taksówkami możesz zamówić za dopłatą pojazd kombi, VAN czy bagażowy. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy pomagają w zakresie przewozu przesyłek. Zachęcamy do skorzystania z popularnej usługi zakupów na telefon na terenie Lublina, zarówno w kontekście tych niewielkich, jak i większych zamówień.

Wybierając się do Lublina z dzieckiem, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy Zamek, Stare Miasto i znajdujące się na nim atrakcje czy Muzeum na Majdanku. Dostępne są też inne ciekawe miejsca, od Ogrodu Botanicznego, po Regionalne Muzeum Cebularza. Z myślą o poruszaniu się po mieście i okolicy z najmłodszymi, zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również