Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.

Spis treści
Jakie są nasze rekomendacje?
Obowiązkowe punkty
Inne wybrane atrakcje
Już wiesz gdzie się udać? Wybierz się tam z Eko Taxi
Wygodne podróżowanie
Nasza oferta

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Sprawdź nasze rekomendacje

Eko Taxi poleca, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem. Na szczycie takich list zawsze znajduje się kilka miejsc, w które po prostu trzeba zabrać najmłodszych, przynajmniej raz. To choćby tutejszy Zamek oraz Muzeum na Majdanku, a także atrakcje, które na przestrzeni lat zostały uznane za kultowe, jak Lubelska Trasa Podziemna oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Proponujemy również parę innych lokalizacji, które nie zawsze są polecane w pierwszej kolejności, tymczasem doskonale nadają się na zwiedzanie z maluchami.

Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

W każdym mieście są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Mieszkańcy Lublina koniecznie powinni zaprowadzić tam swoje dzieci, a zwykle są to też pierwsze atrakcje, do których udają się rodzice z maluchami, którzy przyjechali z innych miast w celach turystycznych. Flagową atrakcją jest Zamek Lubelski, który jest utrzymany w dobrym stanie i góruje nad miastem swoją piękną architekturą. Na miejscu działają przy tym różne stałe i czasowe wystawy, na które warto zabrać najmłodszych. Przy tym koniecznie trzeba się wybrać na spacer samym Starym Miastem, gdzie przy okazji można się udać na obiad do tutejszych restauracji i posmakować lokalnych potraw.
W tym rejonie zlokalizowana jest także Lubelska Trasa Podziemna, która urosła do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych w całym mieście. Podziemna wycieczka przysporzy dzieciom sporo frajdy i wiele ich nauczy, a do tego jest nie mniej ciekawa dla samych dorosłych. Nieco starsze dzieci powinno się zabrać do Muzeum na Majdanku, znajdującego się na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wreszcie kolejnym obowiązkowym punktem na mapie okolicy stało się Muzeum Wsi Lubelskiej, które rewelacyjnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi – poznają one kulturę regionu, a przy okazji będą miały okazję nacieszyć się widokiem licznych zwierząt znajdujących się na rozległym terenie kompleksu.

Co jeszcze polecamy?

Lublin można określić jako bardzo turystyczne miasto, gdyż jest tu naprawdę wiele atrakcji. Poza tymi flagowymi w okolicy dostępnych jest dużo innych punktów wartych odwiedzenia z dzieckiem. W poszukiwaniu natury można wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Jest on położony na wzgórzu i zachwyca dzieci oraz dorosłych wyjątkową roślinnością, nie tylko typowo polską, ale i pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich, Ameryki czy Azji. W obrębie ogrodu znajduje się też dostępny do zwiedzania Dworek Kościuszków. Nieco mniej popularnym, a bardzo interesującym obiektem jest Regionalne Muzeum Cebularza. To prawdziwy przysmak tego regionu, a podczas zwiedzania można poznać jego historię, zobaczyć, jak jest przygotowywany, a wreszcie go posmakować. Organizowane tam interaktywne pokazy są ogromną atrakcją dla najmłodszych. Miejscem otwartym od wakacji do jesieni, które będąc w tym czasie w Lublinie, warto odwiedzić z dzieckiem, jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami, gdzie dzieci mają okazję spożytkować swoją energię pod okiem animatorów.

Centrum Lublina

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Podróżuj z Eko Taxi

Znalazłeś odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Pozostaje zaaranżowanie zwiedzania, podczas którego polecamy skorzystać z możliwości dojechania w dane miejsce z Eko Taxi. Dotyczy to zarówno turystów, jak i mieszkańców. Podróżowanie komunikacją miejską z najmłodszymi bywa problematyczne, ale i przejazdy własnym samochodem nie zawsze się sprawdzają. Korzystając z taniej oferty taxi, dojedziesz w dowolne miejsce na terenie Lublina i okolic wygodnie oraz bez nadwyrężania budżetu. Mieszkańcom Lublina polecamy również korzystanie z usług Eko Taxi na co dzień.

Wygodny sposób przemieszczania się z najmłodszymi

Planując przemieszczanie się z dziećmi, warto mieć na uwadze, że zwykle niezbyt komfortowe będzie podróżowanie transportem publicznym. Trzeba wtedy pilnować najmłodszych, żeby nie zgubili się i nie hałasowali. Jednocześnie dorośli muszą pilnować godzin odjazdów czy wyjścia na odpowiednim przystanku, przez co cała podróż może być mało przyjemna. Do tego dzieci często zaczynają narzekać, gdy muszą czekać na przystanku lub gdy w autobusie czy tramwaju zabraknie miejsc siedzących. Z dziećmi zdecydowanie lepiej jeździć zatem samochodem, choć własne auto w tym przypadku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Problemem mogą być nie tylko korki, ale przede wszystkim parkowanie. Przy atrakcjach turystycznych znajdują się zwykle płatne i drogie parkingi, a do tego nie zawsze uda się znaleźć na nich miejsce, co generuje jeszcze większe kłopoty. Transport taksówką jest dużo wygodniejszy i niezależny od godziny oraz pogody.

Oferta Eko Taxi

Jeżeli szukasz sprawdzonego i taniego taxi w Lublinie, zachęcamy do wybrania naszej oferty. Eko Taxi cieszy się zasłużoną renomą, gwarantując przy tym naprawdę przystępne stawki. Te mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, gdy zdecydujesz się na wygodne zamawianie taksówek przy wykorzystaniu naszej aplikacji. Polecamy nasze usługi nie tylko z myślą o dojechaniu gdzieś z dziećmi, ale i przy codziennym poruszaniu się po mieście. Możemy pomóc także w innym zakresie, choćby w kontekście zakupów na telefon.

Tanie kursy

Udając się gdzieś z dziećmi, nie chcesz płacić zbyt dużo na transport, ale wybierając odpowiednią korporację taxi, tak naprawdę zapłacisz za trasę nie więcej niż za benzynę i opłacenie parkingu, gdybyś miał tam dojechać własnym autem. Oferujemy korzystne ceny, przy opłacie początkowej w wysokości 7,95 zł, a następnie stawka za każdy kilometr wynosi od 1,60 zł do 4,20 zł, zależnie od taryfy. Dla wygody naszych stałych pasażerów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówek. System wczytuje wtedy trzy najczęściej ustawiane trasy, a klientowi pozostaje wybrać jedną z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca. Od razu dowiesz się, jakie auto podjedzie, a w każdej chwili możesz skontaktować się z dyspozytorem, u którego można również zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj w aplikacji

Eko Taxi umożliwia zamawianie kursów poprzez naszą aplikację mobilną. Co więcej, obowiązują wtedy pomniejszone taryfy – zlecenia po mieście są liczone wtedy zawsze po 1,60 zł, a kursy poza miastem po 2,80 zł. Wspomniane stawki dotyczą także przejazdów realizowanych w nocy, niedziele i święta. Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego zobaczysz też cenę gwarantowaną, którą zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy. W takim przypadku cena liczona jest według taksometru, natomiast wciąż po tych preferencyjnych stawkach.

Jakie inne usługi oferujemy?

Polecamy poruszanie się z Eko Taxi również na co dzień. Poza zwykłymi taksówkami możesz zamówić za dopłatą pojazd kombi, VAN czy bagażowy. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy pomagają w zakresie przewozu przesyłek. Zachęcamy do skorzystania z popularnej usługi zakupów na telefon na terenie Lublina, zarówno w kontekście tych niewielkich, jak i większych zamówień.

Wybierając się do Lublina z dzieckiem, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy Zamek, Stare Miasto i znajdujące się na nim atrakcje czy Muzeum na Majdanku. Dostępne są też inne ciekawe miejsca, od Ogrodu Botanicznego, po Regionalne Muzeum Cebularza. Z myślą o poruszaniu się po mieście i okolicy z najmłodszymi, zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.