Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.

Spis treści
Jakie są nasze rekomendacje?
Obowiązkowe punkty
Inne wybrane atrakcje
Już wiesz gdzie się udać? Wybierz się tam z Eko Taxi
Wygodne podróżowanie
Nasza oferta

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Sprawdź nasze rekomendacje

Eko Taxi poleca, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem. Na szczycie takich list zawsze znajduje się kilka miejsc, w które po prostu trzeba zabrać najmłodszych, przynajmniej raz. To choćby tutejszy Zamek oraz Muzeum na Majdanku, a także atrakcje, które na przestrzeni lat zostały uznane za kultowe, jak Lubelska Trasa Podziemna oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Proponujemy również parę innych lokalizacji, które nie zawsze są polecane w pierwszej kolejności, tymczasem doskonale nadają się na zwiedzanie z maluchami.

Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

W każdym mieście są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Mieszkańcy Lublina koniecznie powinni zaprowadzić tam swoje dzieci, a zwykle są to też pierwsze atrakcje, do których udają się rodzice z maluchami, którzy przyjechali z innych miast w celach turystycznych. Flagową atrakcją jest Zamek Lubelski, który jest utrzymany w dobrym stanie i góruje nad miastem swoją piękną architekturą. Na miejscu działają przy tym różne stałe i czasowe wystawy, na które warto zabrać najmłodszych. Przy tym koniecznie trzeba się wybrać na spacer samym Starym Miastem, gdzie przy okazji można się udać na obiad do tutejszych restauracji i posmakować lokalnych potraw.
W tym rejonie zlokalizowana jest także Lubelska Trasa Podziemna, która urosła do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych w całym mieście. Podziemna wycieczka przysporzy dzieciom sporo frajdy i wiele ich nauczy, a do tego jest nie mniej ciekawa dla samych dorosłych. Nieco starsze dzieci powinno się zabrać do Muzeum na Majdanku, znajdującego się na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wreszcie kolejnym obowiązkowym punktem na mapie okolicy stało się Muzeum Wsi Lubelskiej, które rewelacyjnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi – poznają one kulturę regionu, a przy okazji będą miały okazję nacieszyć się widokiem licznych zwierząt znajdujących się na rozległym terenie kompleksu.

Co jeszcze polecamy?

Lublin można określić jako bardzo turystyczne miasto, gdyż jest tu naprawdę wiele atrakcji. Poza tymi flagowymi w okolicy dostępnych jest dużo innych punktów wartych odwiedzenia z dzieckiem. W poszukiwaniu natury można wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Jest on położony na wzgórzu i zachwyca dzieci oraz dorosłych wyjątkową roślinnością, nie tylko typowo polską, ale i pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich, Ameryki czy Azji. W obrębie ogrodu znajduje się też dostępny do zwiedzania Dworek Kościuszków. Nieco mniej popularnym, a bardzo interesującym obiektem jest Regionalne Muzeum Cebularza. To prawdziwy przysmak tego regionu, a podczas zwiedzania można poznać jego historię, zobaczyć, jak jest przygotowywany, a wreszcie go posmakować. Organizowane tam interaktywne pokazy są ogromną atrakcją dla najmłodszych. Miejscem otwartym od wakacji do jesieni, które będąc w tym czasie w Lublinie, warto odwiedzić z dzieckiem, jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami, gdzie dzieci mają okazję spożytkować swoją energię pod okiem animatorów.

Centrum Lublina

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Podróżuj z Eko Taxi

Znalazłeś odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Pozostaje zaaranżowanie zwiedzania, podczas którego polecamy skorzystać z możliwości dojechania w dane miejsce z Eko Taxi. Dotyczy to zarówno turystów, jak i mieszkańców. Podróżowanie komunikacją miejską z najmłodszymi bywa problematyczne, ale i przejazdy własnym samochodem nie zawsze się sprawdzają. Korzystając z taniej oferty taxi, dojedziesz w dowolne miejsce na terenie Lublina i okolic wygodnie oraz bez nadwyrężania budżetu. Mieszkańcom Lublina polecamy również korzystanie z usług Eko Taxi na co dzień.

Wygodny sposób przemieszczania się z najmłodszymi

Planując przemieszczanie się z dziećmi, warto mieć na uwadze, że zwykle niezbyt komfortowe będzie podróżowanie transportem publicznym. Trzeba wtedy pilnować najmłodszych, żeby nie zgubili się i nie hałasowali. Jednocześnie dorośli muszą pilnować godzin odjazdów czy wyjścia na odpowiednim przystanku, przez co cała podróż może być mało przyjemna. Do tego dzieci często zaczynają narzekać, gdy muszą czekać na przystanku lub gdy w autobusie czy tramwaju zabraknie miejsc siedzących. Z dziećmi zdecydowanie lepiej jeździć zatem samochodem, choć własne auto w tym przypadku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Problemem mogą być nie tylko korki, ale przede wszystkim parkowanie. Przy atrakcjach turystycznych znajdują się zwykle płatne i drogie parkingi, a do tego nie zawsze uda się znaleźć na nich miejsce, co generuje jeszcze większe kłopoty. Transport taksówką jest dużo wygodniejszy i niezależny od godziny oraz pogody.

Oferta Eko Taxi

Jeżeli szukasz sprawdzonego i taniego taxi w Lublinie, zachęcamy do wybrania naszej oferty. Eko Taxi cieszy się zasłużoną renomą, gwarantując przy tym naprawdę przystępne stawki. Te mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, gdy zdecydujesz się na wygodne zamawianie taksówek przy wykorzystaniu naszej aplikacji. Polecamy nasze usługi nie tylko z myślą o dojechaniu gdzieś z dziećmi, ale i przy codziennym poruszaniu się po mieście. Możemy pomóc także w innym zakresie, choćby w kontekście zakupów na telefon.

Tanie kursy

Udając się gdzieś z dziećmi, nie chcesz płacić zbyt dużo na transport, ale wybierając odpowiednią korporację taxi, tak naprawdę zapłacisz za trasę nie więcej niż za benzynę i opłacenie parkingu, gdybyś miał tam dojechać własnym autem. Oferujemy korzystne ceny, przy opłacie początkowej w wysokości 7,95 zł, a następnie stawka za każdy kilometr wynosi od 1,60 zł do 4,20 zł, zależnie od taryfy. Dla wygody naszych stałych pasażerów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówek. System wczytuje wtedy trzy najczęściej ustawiane trasy, a klientowi pozostaje wybrać jedną z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca. Od razu dowiesz się, jakie auto podjedzie, a w każdej chwili możesz skontaktować się z dyspozytorem, u którego można również zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj w aplikacji

Eko Taxi umożliwia zamawianie kursów poprzez naszą aplikację mobilną. Co więcej, obowiązują wtedy pomniejszone taryfy – zlecenia po mieście są liczone wtedy zawsze po 1,60 zł, a kursy poza miastem po 2,80 zł. Wspomniane stawki dotyczą także przejazdów realizowanych w nocy, niedziele i święta. Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego zobaczysz też cenę gwarantowaną, którą zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy. W takim przypadku cena liczona jest według taksometru, natomiast wciąż po tych preferencyjnych stawkach.

Jakie inne usługi oferujemy?

Polecamy poruszanie się z Eko Taxi również na co dzień. Poza zwykłymi taksówkami możesz zamówić za dopłatą pojazd kombi, VAN czy bagażowy. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy pomagają w zakresie przewozu przesyłek. Zachęcamy do skorzystania z popularnej usługi zakupów na telefon na terenie Lublina, zarówno w kontekście tych niewielkich, jak i większych zamówień.

Wybierając się do Lublina z dzieckiem, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy Zamek, Stare Miasto i znajdujące się na nim atrakcje czy Muzeum na Majdanku. Dostępne są też inne ciekawe miejsca, od Ogrodu Botanicznego, po Regionalne Muzeum Cebularza. Z myślą o poruszaniu się po mieście i okolicy z najmłodszymi, zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...