Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.

Spis treści
Jakie są nasze rekomendacje?
Obowiązkowe punkty
Inne wybrane atrakcje
Już wiesz gdzie się udać? Wybierz się tam z Eko Taxi
Wygodne podróżowanie
Nasza oferta

Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Sprawdź nasze rekomendacje

Eko Taxi poleca, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem. Na szczycie takich list zawsze znajduje się kilka miejsc, w które po prostu trzeba zabrać najmłodszych, przynajmniej raz. To choćby tutejszy Zamek oraz Muzeum na Majdanku, a także atrakcje, które na przestrzeni lat zostały uznane za kultowe, jak Lubelska Trasa Podziemna oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Proponujemy również parę innych lokalizacji, które nie zawsze są polecane w pierwszej kolejności, tymczasem doskonale nadają się na zwiedzanie z maluchami.

Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

W każdym mieście są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Mieszkańcy Lublina koniecznie powinni zaprowadzić tam swoje dzieci, a zwykle są to też pierwsze atrakcje, do których udają się rodzice z maluchami, którzy przyjechali z innych miast w celach turystycznych. Flagową atrakcją jest Zamek Lubelski, który jest utrzymany w dobrym stanie i góruje nad miastem swoją piękną architekturą. Na miejscu działają przy tym różne stałe i czasowe wystawy, na które warto zabrać najmłodszych. Przy tym koniecznie trzeba się wybrać na spacer samym Starym Miastem, gdzie przy okazji można się udać na obiad do tutejszych restauracji i posmakować lokalnych potraw.
W tym rejonie zlokalizowana jest także Lubelska Trasa Podziemna, która urosła do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych w całym mieście. Podziemna wycieczka przysporzy dzieciom sporo frajdy i wiele ich nauczy, a do tego jest nie mniej ciekawa dla samych dorosłych. Nieco starsze dzieci powinno się zabrać do Muzeum na Majdanku, znajdującego się na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wreszcie kolejnym obowiązkowym punktem na mapie okolicy stało się Muzeum Wsi Lubelskiej, które rewelacyjnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi – poznają one kulturę regionu, a przy okazji będą miały okazję nacieszyć się widokiem licznych zwierząt znajdujących się na rozległym terenie kompleksu.

Co jeszcze polecamy?

Lublin można określić jako bardzo turystyczne miasto, gdyż jest tu naprawdę wiele atrakcji. Poza tymi flagowymi w okolicy dostępnych jest dużo innych punktów wartych odwiedzenia z dzieckiem. W poszukiwaniu natury można wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Jest on położony na wzgórzu i zachwyca dzieci oraz dorosłych wyjątkową roślinnością, nie tylko typowo polską, ale i pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich, Ameryki czy Azji. W obrębie ogrodu znajduje się też dostępny do zwiedzania Dworek Kościuszków. Nieco mniej popularnym, a bardzo interesującym obiektem jest Regionalne Muzeum Cebularza. To prawdziwy przysmak tego regionu, a podczas zwiedzania można poznać jego historię, zobaczyć, jak jest przygotowywany, a wreszcie go posmakować. Organizowane tam interaktywne pokazy są ogromną atrakcją dla najmłodszych. Miejscem otwartym od wakacji do jesieni, które będąc w tym czasie w Lublinie, warto odwiedzić z dzieckiem, jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami, gdzie dzieci mają okazję spożytkować swoją energię pod okiem animatorów.

Centrum Lublina

Wiesz już, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Podróżuj z Eko Taxi

Znalazłeś odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Pozostaje zaaranżowanie zwiedzania, podczas którego polecamy skorzystać z możliwości dojechania w dane miejsce z Eko Taxi. Dotyczy to zarówno turystów, jak i mieszkańców. Podróżowanie komunikacją miejską z najmłodszymi bywa problematyczne, ale i przejazdy własnym samochodem nie zawsze się sprawdzają. Korzystając z taniej oferty taxi, dojedziesz w dowolne miejsce na terenie Lublina i okolic wygodnie oraz bez nadwyrężania budżetu. Mieszkańcom Lublina polecamy również korzystanie z usług Eko Taxi na co dzień.

Wygodny sposób przemieszczania się z najmłodszymi

Planując przemieszczanie się z dziećmi, warto mieć na uwadze, że zwykle niezbyt komfortowe będzie podróżowanie transportem publicznym. Trzeba wtedy pilnować najmłodszych, żeby nie zgubili się i nie hałasowali. Jednocześnie dorośli muszą pilnować godzin odjazdów czy wyjścia na odpowiednim przystanku, przez co cała podróż może być mało przyjemna. Do tego dzieci często zaczynają narzekać, gdy muszą czekać na przystanku lub gdy w autobusie czy tramwaju zabraknie miejsc siedzących. Z dziećmi zdecydowanie lepiej jeździć zatem samochodem, choć własne auto w tym przypadku nie zawsze jest dobrym pomysłem. Problemem mogą być nie tylko korki, ale przede wszystkim parkowanie. Przy atrakcjach turystycznych znajdują się zwykle płatne i drogie parkingi, a do tego nie zawsze uda się znaleźć na nich miejsce, co generuje jeszcze większe kłopoty. Transport taksówką jest dużo wygodniejszy i niezależny od godziny oraz pogody.

Oferta Eko Taxi

Jeżeli szukasz sprawdzonego i taniego taxi w Lublinie, zachęcamy do wybrania naszej oferty. Eko Taxi cieszy się zasłużoną renomą, gwarantując przy tym naprawdę przystępne stawki. Te mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, gdy zdecydujesz się na wygodne zamawianie taksówek przy wykorzystaniu naszej aplikacji. Polecamy nasze usługi nie tylko z myślą o dojechaniu gdzieś z dziećmi, ale i przy codziennym poruszaniu się po mieście. Możemy pomóc także w innym zakresie, choćby w kontekście zakupów na telefon.

Tanie kursy

Udając się gdzieś z dziećmi, nie chcesz płacić zbyt dużo na transport, ale wybierając odpowiednią korporację taxi, tak naprawdę zapłacisz za trasę nie więcej niż za benzynę i opłacenie parkingu, gdybyś miał tam dojechać własnym autem. Oferujemy korzystne ceny, przy opłacie początkowej w wysokości 7,95 zł, a następnie stawka za każdy kilometr wynosi od 1,60 zł do 4,20 zł, zależnie od taryfy. Dla wygody naszych stałych pasażerów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówek. System wczytuje wtedy trzy najczęściej ustawiane trasy, a klientowi pozostaje wybrać jedną z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca. Od razu dowiesz się, jakie auto podjedzie, a w każdej chwili możesz skontaktować się z dyspozytorem, u którego można również zrezygnować z tej usługi.

Zamawiaj w aplikacji

Eko Taxi umożliwia zamawianie kursów poprzez naszą aplikację mobilną. Co więcej, obowiązują wtedy pomniejszone taryfy – zlecenia po mieście są liczone wtedy zawsze po 1,60 zł, a kursy poza miastem po 2,80 zł. Wspomniane stawki dotyczą także przejazdów realizowanych w nocy, niedziele i święta. Po ustawieniu adresu początkowego i końcowego zobaczysz też cenę gwarantowaną, którą zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy. W takim przypadku cena liczona jest według taksometru, natomiast wciąż po tych preferencyjnych stawkach.

Jakie inne usługi oferujemy?

Polecamy poruszanie się z Eko Taxi również na co dzień. Poza zwykłymi taksówkami możesz zamówić za dopłatą pojazd kombi, VAN czy bagażowy. Umożliwiamy przewóz zwierząt, a nasi kierowcy pomagają w zakresie przewozu przesyłek. Zachęcamy do skorzystania z popularnej usługi zakupów na telefon na terenie Lublina, zarówno w kontekście tych niewielkich, jak i większych zamówień.

Wybierając się do Lublina z dzieckiem, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy Zamek, Stare Miasto i znajdujące się na nim atrakcje czy Muzeum na Majdanku. Dostępne są też inne ciekawe miejsca, od Ogrodu Botanicznego, po Regionalne Muzeum Cebularza. Z myślą o poruszaniu się po mieście i okolicy z najmłodszymi, zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Taksówka w sylwestra w LublinieTaksówka w sylwestra w Lublinie
  Taksówka w sylwestra w Lublinie jest często poszukiwana, ponieważ tej nocy pod wieloma względami jest to najlepszy środek transportu. Tego dnia niewiele osób decyduje się na jazdę własnym samochodem lub może liczyć na podwiezienie przez kogoś z rodziny lub znajomego. Sprawdzone taxi będzie nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne, oferując zweryfikowane usługi. Jeśli takich szukasz, sprawdź ofertę Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Przewóz dzieci taksówką w LubliniePrzewóz dzieci taksówką w Lublinie
  Przewóz dzieci taksówką w Lublinie to temat dla wielu osób wrażliwy, bo chodzi w końcu o bezpieczeństwo najmłodszych. Eko Taxi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dostosowując swoją ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu bez problemu obsługujemy też mniejszych klientów, bez względu na to czy jako rodzic jedziesz razem z nimi, czy ma to być usługa polegająca na przewozie samych dzieci. Sprawdź, jak możemy pomóc.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Atrakcje blisko LublinaAtrakcje blisko Lublina
  Atrakcje blisko Lublina to niezwykle interesujące miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Świetnie sprawdzają się zarówno dla mieszkańców, którzy chcieliby się na chwilę wyrwać z miasta, jak i dla turystów chcących eksplorować województwo lubelskie. Do większości z proponowanych przez nas lokalizacji dostaniesz się w ciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli nie masz możliwości, aby podjechać tam własnym samochodem, skorzystaj w tym celu z taksówek Eko Taxi.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...