Dyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi

Dyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi

Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie każdy. W odróżnieniu od przyszłego taksówkarza kandydat na dyspozytora nie musi bowiem mieć ani prawa jazdy, ani nawet znać doskonale topografii miasta, w którym zamierza podjąć pracę. Osoba, która chciałaby zacząć pracę jako dyspozytor, musi jednak spełniać pewne podstawowe warunki. Jakie to warunki i jakie zasady zatrudnienia oferuje jedna z największych firm taksówkarskich w Lublinie, czyli Eko Taxi? Czy praca dyspozytora jest pracą na stałe, czy może istnieje też możliwość zatrudnienia na weekendy? Dowiedz się, jaki zakres obowiązków obejmuje praca na stanowisku dyspozytora i jaki powinien być idealny dyspozytor!

Spis treści:
Kim jest dyspozytor taxi?
Jaki jest zakres obowiązków dyspozytora taxi?
Kto może pracować jako dyspozytor taxi w Lublinie?
Czy dyspozytor taxi w Lublinie powinien znać obce języki?
Dyspozytor w firmie Eko Taxi na terenie Lublina – warunki zatrudnienia
Oferta pracy na stanowisku dyspozytora taxi w firmie Eko Taxi w Lublinie
Jaką ofertę dla klientów ma firma Eko Taxi zatrudniająca dyspozytorów taxi w Lublinie?

Kim jest dyspozytor taxi?

Dyspozytor taxi to osoba odbierająca – zwykle telefonicznie – zamówienia na kursy taksówek od klientów danej firmy, a następnie przekazująca je dalej do znajdujących się najbliżej kierowców taxi. Odpowiednie zarządzanie jest tu bardzo ważne. Dzięki przekierowywaniu zamówień do kierowców, którzy w danej chwili znajdują się najbliżej punktu odbioru dyspozytor ma realny wpływ na zmniejszenie czasu oczekiwania klienta na podjechanie zamówionej przez niego taksówki.

Dyspozytor taxi jest ponadto osobą, która odpowiada w dużej mierze za zadowolenie klienta z usług danej firmy taksówkarskiej. Choć oczywiście największa odpowiedzialność spoczywa tu na samym taksówkarzu, z którym klient spędzi od kilku do kilkudziesięciu nawet minut w zależności od długości kursu, również krótki kontakt z dyspozytorem jest dla niego bardzo ważny. Dyspozytor jest bowiem pierwszą osobą, z którą klient nawiązuje kontakt przy korzystaniu z usług danej firmy taksówkarskiej, dlatego na jego barkach spoczywa ważna rola wywarcia odpowiedniego pierwszego wrażenia.

Pracę jako dyspozytor taxi w Lublinie może podjąć każdy

Jaki jest zakres obowiązków dyspozytora taxi?

W zakres obowiązków dyspozytora taxi wchodzi przede wszystkim wspomniane już przez nas przyjmowanie zleceń od klientów i przekierowywanie ich do dostępnych aktualnie taksówkarzy, znajdujących się najbliżej punktu odbioru podanego przez klienta. Dzięki odpowiednim aplikacjom w większości firm dyspozytor lub dyspozytorka może dziś przez cały czas mieć podgląd na mapę, na której wyświetlają się wszystkie dostępne auta wraz z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi taksówkarzy i kursów. Do zadań dyspozytora należy więc także poprawne odczytanie tych informacji i ustalenie kolejności kursów w zależności od przekazywanych przez nie danych.

W większości firm wykorzystuje się obecnie specjalne programy i aplikacje, które pokazują nam nie tylko lokalizację danej taksówki – na mapie oraz w formie adresowej – ale też to, czy pojazd jest aktualnie zajęty, wolny, czy też może kierowca jest właśnie na przerwie. Dyspozytor może również sprawdzać informacje o obecnych oraz przeszłych zleceniach i obserwować postęp w ich realizacji.

Do zadań dyspozytora należy jednak dbanie nie tylko o klientów, którzy w danej chwili zamówili przejazd. Ważne jest także branie pod uwagę przejazdów pochodzących ze zleceń terminowych, czyli takich, na które klient składa zamówienie znacznie wcześniej. W przypadku firm prowadzących wynajem taxi busów oraz taksówek bagażowych dyspozytor odpowiada również za odpowiedni dobór zamówionego przez klienta auta.

Ważne są także zadania z zakresu komunikacji z klientem. Te nie zawsze niestety muszą być pozytywne. W przypadku klientów naprzykrzających się lub notorycznie zamawiających taksówki danej firmy, a następnie niekorzystających z ich usług dyspozytor ma możliwość zablokować dany numer telefonu. Istotna jest jednak nie tylko komunikacja na linii dyspozytor-klient, ale też na linii dyspozytor-taksówkarz. Dzięki płynnemu przepływowi informacji pomiędzy tymi dwoma filarami firmy taksówkarskie mają możliwość stałego ulepszania swoich usług niemal na bieżąco, w zależności od potrzeb tak pracowników, jak i klientów danej firmy.

Kto może pracować jako dyspozytor taxi w Lublinie?

Jak już wspomnieliśmy, praca dyspozytora taxi w Lublinie odpowiednia jest niemal dla każdego, o ile dana osoba spełnia pewne podstawowe warunki. Ze względu na to, że kontakt z klientem jest w tym zawodzie przede wszystkim kontaktem telefonicznym, dyspozytor taxi powinien mieć naprawdę płynną, czystą wymowę. Dzięki temu łatwo będzie go zrozumieć nawet przy wszystkich możliwych zakłóceniach na linii, jakie mogłyby wystąpić podczas na przykład gorszych warunków pogodowych. Dzięki wyraźnej wymowie unikniemy także pomyłek w adresach odbioru i adresach docelowych, co jest z pewnością kluczowe dla zadowolenia klientów z usług danej firmy taksówkarskiej. W Lublinie nie brakuje niestety ulic, których nazwy moglibyśmy z łatwością pomylić mimo że jedna z nich znajduje się w ścisłym centrum, a druga na obrzeżach miasta.

Ponadto praca dyspozytora taxi odpowiednia jest zarówno dla osób szukających stałego zatrudnienia, jak i dla tych, którzy chcieliby dorobić sobie na przykład podczas wolnych weekendów. Sprawdzi się więc również w przypadku studentów, poszukujących pracy na jeden czy dwa dni w tygodniu. W dużych miastach firmy odnotowują największe zapotrzebowanie na dyspozytorów taxi przede wszystkim podczas weekendowych nocy. Jest to więc świetna okazja na dorobienie sobie nie tylko wówczas, gdy jesteśmy jeszcze studentami, ale też wtedy, gdy pracujemy od poniedziałku do piątku w określonych godzinach, a i tak przydałaby nam się dodatkowa gotówka.

Oczywiście firmy taksówkarskie zatrudniają również dyspozytorów pracujących codziennie, dla których jest to główna praca. Zwykle na stanowisku dyspozytora musimy liczyć się z koniecznością pracy zmianowej, obejmującej zmiany dzienne oraz nocne. Znaczna część firm wychodzi jednak swoim pracownikom naprzeciw i dopasowuje grafik do ich potrzeb w zależności od tego, czy mamy jakieś dodatkowe obowiązki lub plany.

Pracuj jako dyspozytor taxi w Lublinie

Czy dyspozytor taxi w Lublinie powinien znać obce języki?

Dyspozytor taxi w tak dużym mieście jak Lublin powinien mówić płynnie nie tylko w swoim ojczystym języku. Standardem jest obecnie zatrudnianie osób, które mogą wykazać się przynajmniej podstawową znajomością języka angielskiego. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie język ten stał się swego rodzaju lingua franca, czyli językiem znanym osobom niemal wszystkich narodowości i wybieranym przez to najczęściej w komunikacji międzynarodowej. Ważne jest również to, że Lublin od dawna nie jest już jedną z ukrytych na prowincji mieścin we wschodniej Polsce, lecz staje się jednym z centrów kultury i sztuki. Odbywające się tu wydarzenia takie jak Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów czy liczne festiwale muzyczne promujące wszelkie mniej znane gatunki muzyki przyciągają co roku setki obcokrajowców, z których nie każdy musi przecież znać nasz ojczysty język.

Dlatego też, aby zagwarantować wszystkim potencjalnym klientom obsługę na najwyższym poziomie, dobre firmy taksówkarskie dbają dziś również o to, aby ich dyspozytorzy byli w stanie komunikatywnie podejść do klienta mówiącego do nas po angielsku. Ważna jest tu oczywiście nie tylko znajomość języka „na papierze”, ale też odpowiednia wymowa, która pozwoli na płynną komunikację przez telefon.

Dyspozytor w firmie Eko Taxi na terenie Lublina – warunki zatrudnienia

Jedną z firm taksówkarskich oferujących pracę w charakterze dyspozytora w Lublinie jest między innymi Eko Taxi. Jak wygląda oferta zatrudnienia w jednej z najbardziej rozpoznawalnych sieci taksówkarskich w Lublinie? Przyjrzyjmy się warunkom zatrudnienia i zaletom, jakie płyną ze współpracy z firmą Eko Taxi.

Pracując na stanowisku dyspozytora w Eko Taxi, powinniśmy spełniać oczywiście wszystkie wymienione przez nas wcześniej podstawowe warunki, z których najważniejszym jest wyraźna wymowa, ułatwiająca komunikację z klientem przez telefon. Dodatkowo konieczna jest znajomość angielskiego na minimum podstawowym poziomie, który pozwoli nam porozumieć się również z klientem zagranicznym. Ważne jest również to, aby potencjalny dyspozytor był osobą odporną na stres oraz umiejącą w każdej sytuacji odpowiednio podejść do klienta – również wówczas, gdy mamy do odebrania dziesiątki telefonów podczas piątkowej i sobotniej nocy, a klienci niepokoją się długim czasem oczekiwania na taksówkę.

Dyspozytor powinien także dobrze radzić sobie z komputerem, aby móc obsługiwać programy wykorzystywane przez Eko Taxi podczas rejestracji i przekierowywania zamówień. Nie jest za to konieczne prawo jazdy, bez którego z pewnością nie znajdziemy się po drugiej stronie, czyli na stanowisku taksówkarza. Również znajomość topografii miasta – choć bez wątpienia stanowiłaby ogromny atut – nie jest wymagana. Z pewnością przyswoimy ją sobie celująco podczas pierwszych tygodni pracy jako dyspozytor taxi.

Oferta pracy na stanowisku dyspozytora taxi w firmie Eko Taxi w Lublinie

Osoby poszukujące pracy na stanowisku dyspozytora taxi powinny z pewnością rozważyć możliwość współpracy z firmą Eko Taxi w Lublinie. Eko Taxi to rzetelny pracodawca, który każdego z pracowników zatrudnia na podstawie umowy zlecenia. Wymiar etatu, na jaki będziemy pracowali, zależy tu całkowicie od nas – nie jesteśmy bowiem związani sztywnymi ramami 40 godzin tygodniowo. Oczywiście w zależności od naszych potrzeb możemy przepracować ich jednak zarówno mniej, jak i więcej. Jak już bowiem wspominaliśmy, dyspozytorami w firmach taksówkarskich – także w Eko Taxi – zostać mogą zarówno osoby poszukujące stałego zatrudnienia w pełnym lub nawet nieco podwyższonym wymiarze godzin, jak również ci, dla których odpowiednia będzie praca wyłącznie weekendowa czy którzy chcieliby pracować podczas kilku innych wybranych dni w tygodniu lub w miesiącu. Dyspozytorzy są bowiem najbardziej potrzebni w weekendy i święta, przede wszystkim w nocy, dlatego też wiele firm oferuje często możliwość dorobienia sobie właśnie wtedy.

Pracując na stanowisku dyspozytora w Eko Taxi, możemy być pewni nie tylko tego, że od nas zależna będzie liczba godzin, które chcemy przepracować. Eko Taxi gwarantuje nam również odpowiednio dopasowany grafik. Mimo systemu zmianowego obejmującego zmiany dzienne i nocne, firma stara się być bowiem maksymalnie elastyczna i bierze pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby każdego ze swoich dyspozytorów.

Dyspozytorka taxi pracująca w Lublinie

Jaką ofertę dla klientów ma firma Eko Taxi zatrudniająca dyspozytorów taxi w Lublinie?

Firma taksówkarska Eko Taxi zatrudnia kierowców taksówek oraz dyspozytorów taxi nie tylko w Lublinie. Obecnie jej zasięg obejmuje również inne duże miasta na terenie naszego kraju, w tym między innymi Warszawę, Kraków, Poznań czy Katowice. W każdym z miast oferta dla klientów dopasowana jest do warunków panujących w danym mieście, dlatego cenniki Eko Taxi dla różnych miast nieznacznie się między sobą różnią. Jakie usługi oferuje swoim klientom firma Eko Taxi w Lublinie i jakie są ich ceny? Zobaczmy!

W każdym z miast, w których dostępne jest Eko Taxi, firma ta zajmuje się przede wszystkim przewozem osób. Wystarczy skontaktować się z dyspozytorem lub dyspozytorką w wybrany sposób. Pierwszym jest oczywiście wybranie odpowiedniego numeru telefonu i zamówienie przejazdu. Drugi to złożenie zamówienia na przejazd Eko Taxi poprzez aplikację internetową dostępną na stronie internetowej. Z łatwością wprowadzimy w niej wszystkie niezbędne dane – skąd chcemy zostać odebrani, jaki jest cel naszej podróży i czy mamy dodatkowe wymagania w postaci innego typu samochodu lub wykonania przejazdu o określonej godzinie. Klikając następnie w odpowiedni przycisk, przekierujemy zamówienie z aplikacji do dyspozytorni.

Ile jednak kosztuje korzystanie z usług Eko Taxi? W porównaniu z innymi sieciami taksówkarskimi firma ta oferuje nam naprawdę niskie ceny – oczywiście jak na standard Lublina i okolic. Opłata początkowa za samo zamówienie przejazdu wynosi tu bowiem niecałe 7 zł – tylko 7,95 zł! Za kilometr w pierwszej taryfie – to znaczy w godzinach od 6:00 do 22:00 w dni powszednie oraz soboty – zapłacimy tu tylko 1,60 zł za każdy przejechany kilometr. Nieco drożej, bo 2,40 zł za kilometr zapłacimy w drugiej taryfie, co oznacza, że przejazd w godzinach od 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta będzie wiązał się z nieznacznie większym wydatkiem. Za godzinę postoju w trakcie wykonywanego kursu zapłacimy 32 zł. Klient w każdej taksówce Eko Taxi może jednak za usługę wygodnie zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Istnieje też opcja bezgotówkowej obsługi firm oraz klientów indywidualnych, jak również możliwość wykupienia biletów przejazdowych.

Ponadto lubelskie Eko Taxi oferuje nam liczne usługi dodatkowe. Możemy zlecić taksówkarzowi – poprzez skontaktowanie się z dyspozytorem na jeden z dwóch wspomnianych już sposobów – na przykład wykonanie zakupów na telefon przez całą dobę. Eko Taxi oferuje też monitorowany przewóz dzieci, co z pewnością docenią klienci, którzy nie mogą akurat sami podrzucić swojej pociechy na zajęcia pozalekcyjne czy w odwiedziny do rodziny czy kolegów ze szkoły. Firma Eko Taxi zajmuje się ponadto nie tylko klientami indywidualnymi. Przyjmuje ona bowiem również zlecenia z zakresu obsługi imprez zbiorowych, takich jak choćby firmowe przyjęcia integracyjne, wesela czy bardziej huczne imprezy urodzinowe, a także zlecenia na przewozy VIP. Potrzebujesz nietypowej usługi taksówkarskiej na najwyższym poziomie? Skontaktuj się z Eko Taxi w Lublinie, a z pewnością uda nam się przygotować ofertę specjalnie dla Ciebie.

Kontakt w sprawie pracy w charakterze dyspozytora:
Telefon 662 158 487
Adres e-mail lublin@ekotaxi.pl

Może Cię zainteresować również