Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki w Lublinie i okolicach trwa od 11 do 24 lutego. Dla dzieci, które nie mogą nigdzie wyjechać, miasto i prywatne instytucje przygotowały szereg atrakcji. Na aktywnych czekają m.in. zajęcia gimnastyczne oraz karate. Na miejskich lodowiskach prowadzona też będzie nauka jazdy na łyżwach. Najmłodszym, którym nie wolno pozostawać bez nadzoru, fundacje i kluby osiedlowe oferują półkolonie. W poniższym przewodniku omawiamy najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu w Lublinie.

Spis treści:
Zajęcia artystyczne i kulturalne
Na sportowo
Propozycja dla kinomaniaków

Ferie zimowe w mieście dla najmłodszych. Eko Taxi przedstawia kilka atrakcji kulturalnych dla dzieci i młodzieży z Lublina i okolic

Tegoroczne ferie zimowe w Lublinie obfitują w szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które skierowane są do dzieci i nastolatków w wieku 6-16 lat. Specjalną ofertę przygotowały niemalże wszystkie domy kultury, część miejskich muzeów i bibliotek oraz ponad 30 niezależnych organizatorów. Jest z czego wybierać! W zależności od zdolności i upodobań waszych dzieci, możecie je zapisać na jedne z rozmaitych warsztatów plastycznych, teatralnych lub literackich. Na młodych muzyków czekają dodatkowe lekcje gry na gitarze lub perkusji. Na szczególną uwagę zasługują kreatywne warsztaty, których program nie mieści się w standardowej ofercie domów kultury. Poniżej omawiamy kilka najciekawszych atrakcji.

Zajęcia kulinarne w Regionalnym Muzeum Cebularza

W Regionalnym Muzeum Cebularza dzieci będą poznawać historię lokalnego przysmaku. Animatorzy opowiedzą legendę o jego powstaniu, wyjaśnią, kim była słynna Esterka oraz dowiedzą się co nieco o poszczególnych składnikach, z których przygotowuje się tę aromatyczną bułeczkę. Przewidziano również warsztaty z wypieku, które zakończą się smakowaniem gorących cebularzy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma też grę miejską „Z cebularzem przez Lublin”, która została opracowana przez pracowników placówki.

Półkolonie w Domu Słów

Dom Słów, który mieści się przy ul. Królewskiej 17, to część Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. Jest to instytucja zajmująca się rozpowszechnianiem wiedzy o słowie i książce. Prowadzi rozmaite warsztaty edukacyjne związane z historią drukarstwa, organizuje Festiwal Małych Opowieści oraz szereg wystaw poświęconych rynkowi wydawniczemu w Polsce. Na tegoroczną przerwę zimową Dom Słów przygotował fascynującą półkolonię dla dzieci w wieku 6–10 lat. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 11 do 15 lutego w godz. 10.00-14.00. Koszt uczestnictwa to 50 zł za osobę. W programie przewidziano wycieczkę po muzeum drukarstwa oraz edukacyjne warsztaty literackie, podczas których najmłodsi będą się uczyć, jak pisać wciągające opowiadania. Zapisy drogą mailową u organizatora.

Gry planszowe

Małych miłośników planszówek czeka nie lada gratka. Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH organizuje półkolonię z atrakcjami. W programie przewidziano turnieje i prezentacje kilkudziesięciu gier dopasowanych do różnego wieku uczestników oraz liczne wydarzenia dodatkowe: wycieczka po Centrum Spotkania Kultur, warsztaty tworzenia zabawek z motywami regionalnymi oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (w przypadku sprzyjającej pogody). Podczas zajęć organizatorzy chcą upowszechniać wiedzę o lokalnych zwyczajach i kulturze na Lubelszczyźnie. Oczywiście wszystko poprzez angażujące zmysły gry i konkursy. Wasze dzieci na pewno nie będą się nudzić, a przy tym zyskają garść informacji o swoich korzeniach i miejscu, w którym żyją. Zajęcia będą prowadzone codziennie (z trzydniową przerwą w środku ferii) w godz. 10.00–16.00.

Wesołe dzieci przy laptopie

Lubelskie ferie zimowe na sportowo! Eko Taxi sprawdza, jakie atrakcje przygotowało miasto dla miłośników aktywnego wypoczynku

Ferie zimowe to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach sportowych. Na terenie Lublina prywatni organizatorzy przygotowali wiele nieodpłatnych zajęć, w których mogą wziąć udział także nowicjusze. W programie m.in. nauka jazdy na łyżwach i pływania, a także zajęcia z tenisa i lekkiej atletyki. Skorzystajcie, być może zabawa przerodzi się w pasję?

Warsztaty żonglerskie w Fundacji Inside Out

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Doświadczeni trenerzy będą uczyć podstaw pracy cyrkowej z rekwizytami: piłeczkami, talerzami, diabolo i chustkami. Podstawowym celem zabaw będzie kształtowanie koordynacji ruchowej, wzmocnienie refleksu i koncentracji.

Nauka wschodnich sztuk walki

Aż trzy ośrodki w Lublinie zapraszają dzieci i młodzież w każdym wieku na bezpłatne zajęcia ze wschodnich sztuk walki: karate i taekwondo. Warsztaty będą miały charakter wprowadzający, są adresowane głównie do nowicjuszy. Zainteresowani dowiedzą się na nich m.in. jak poprawnie wykonać przewrót w przód oraz nauczą się podstawowych chwytów. Będzie to wspaniała szansa, by zarazić dziecko pasją do sportów kontaktowych. Dla chętnych przewidziana jest możliwość kontynuacji nauki w sekcjach programowych. Zapisy u instruktorów drogą telefoniczną.

Propozycja dla kinomaniaków. Eko Taxi podpowiada, co grają w lubelskich multipleksach w tegoroczne ferie zimowe

Jeżeli oferta półkolonii w Lublinie okaże się niewystarczająca, zawsze możecie zaproponować dzieciom spędzenie kilku dni tylko w gronie rodzinnym. Ferie zimowe to czas odpoczynku, warto więc trochę poleniuchować i skupić się jedynie na przyjemnościach. Krótki urlop przyda się także dorosłym. W lutym zdecydowanie łatwiej jest dostać wolne w pracy niż w okresie letnim. Atrakcji w mieście jest co niemiara, a jedną z nich jest wizyta w kinie.

Lubelskie Multikino mieści się w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Ze względu na duże oddalenie od przystanków autobusowych najlepiej dojechać tam z Eko Taxi – będzie szybko i komfortowo, a cena przejazdu za cztery osoby jest zbliżona do kwoty, którą musielibyście wydać na bilety komunikacji miejskiej. Multipleks wyświetla od kilkunastu do kilkudziesięciu seansów w ciągu dnia, pierwsze zaczynają się w godzinach porannych od ok. 10.00. Repertuar jest bogaty, a spora jego część to filmy animowane lub przygodowe dla dzieci. Kino oferuje specjalne zniżki dla rodzin, które wspólnie wybierają się na seans. Przed pierwszą wizytą warto nabyć kartę Rodzina do kina, która kosztuje jedynie 5 zł i jest ważna przez następne 12 miesięcy. Uprawnia ona do kupowania biletów normalnych w cenie ulgowych na wszystkie projekcje dla najmłodszych.

Na jaki film się wybrać?

W każdy weekend w Multikinie prowadzony jest cykl Poranki dla dzieci przeznaczony dla maluchów od dwóch lat z opiekunem. Bloki filmowe trwają po maksymalnie 45–60 min, przed projekcjami nie ma reklam. Dla starszaków przygotowano seanse w późniejszych godzinach, ale przez cały tydzień. Podczas ferii wyświetlane będą m.in. film przygodowy „Pies, który wrócił do domu” – wzruszająca historia pewnego czworonoga, który poszukuje właściciela – oraz animacje „Lego przygoda 2” i „Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru”. Nastolatków może zainteresować „Alita: Battle Angel” – przygodowo-fantastyczna historia o naukowcu, który wskrzesza do życia robota. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci od 12 r.ż., nie będzie tam więc drastycznych scen czy epatowania przemocą. Premiera w walentynki.

Może Cię zainteresować również

 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...