Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki w Lublinie i okolicach trwa od 11 do 24 lutego. Dla dzieci, które nie mogą nigdzie wyjechać, miasto i prywatne instytucje przygotowały szereg atrakcji. Na aktywnych czekają m.in. zajęcia gimnastyczne oraz karate. Na miejskich lodowiskach prowadzona też będzie nauka jazdy na łyżwach. Najmłodszym, którym nie wolno pozostawać bez nadzoru, fundacje i kluby osiedlowe oferują półkolonie. W poniższym przewodniku omawiamy najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu w Lublinie.

Spis treści:
Zajęcia artystyczne i kulturalne
Na sportowo
Propozycja dla kinomaniaków

Ferie zimowe w mieście dla najmłodszych. Eko Taxi przedstawia kilka atrakcji kulturalnych dla dzieci i młodzieży z Lublina i okolic

Tegoroczne ferie zimowe w Lublinie obfitują w szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które skierowane są do dzieci i nastolatków w wieku 6-16 lat. Specjalną ofertę przygotowały niemalże wszystkie domy kultury, część miejskich muzeów i bibliotek oraz ponad 30 niezależnych organizatorów. Jest z czego wybierać! W zależności od zdolności i upodobań waszych dzieci, możecie je zapisać na jedne z rozmaitych warsztatów plastycznych, teatralnych lub literackich. Na młodych muzyków czekają dodatkowe lekcje gry na gitarze lub perkusji. Na szczególną uwagę zasługują kreatywne warsztaty, których program nie mieści się w standardowej ofercie domów kultury. Poniżej omawiamy kilka najciekawszych atrakcji.

Zajęcia kulinarne w Regionalnym Muzeum Cebularza

W Regionalnym Muzeum Cebularza dzieci będą poznawać historię lokalnego przysmaku. Animatorzy opowiedzą legendę o jego powstaniu, wyjaśnią, kim była słynna Esterka oraz dowiedzą się co nieco o poszczególnych składnikach, z których przygotowuje się tę aromatyczną bułeczkę. Przewidziano również warsztaty z wypieku, które zakończą się smakowaniem gorących cebularzy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma też grę miejską „Z cebularzem przez Lublin”, która została opracowana przez pracowników placówki.

Półkolonie w Domu Słów

Dom Słów, który mieści się przy ul. Królewskiej 17, to część Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. Jest to instytucja zajmująca się rozpowszechnianiem wiedzy o słowie i książce. Prowadzi rozmaite warsztaty edukacyjne związane z historią drukarstwa, organizuje Festiwal Małych Opowieści oraz szereg wystaw poświęconych rynkowi wydawniczemu w Polsce. Na tegoroczną przerwę zimową Dom Słów przygotował fascynującą półkolonię dla dzieci w wieku 6–10 lat. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 11 do 15 lutego w godz. 10.00-14.00. Koszt uczestnictwa to 50 zł za osobę. W programie przewidziano wycieczkę po muzeum drukarstwa oraz edukacyjne warsztaty literackie, podczas których najmłodsi będą się uczyć, jak pisać wciągające opowiadania. Zapisy drogą mailową u organizatora.

Gry planszowe

Małych miłośników planszówek czeka nie lada gratka. Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH organizuje półkolonię z atrakcjami. W programie przewidziano turnieje i prezentacje kilkudziesięciu gier dopasowanych do różnego wieku uczestników oraz liczne wydarzenia dodatkowe: wycieczka po Centrum Spotkania Kultur, warsztaty tworzenia zabawek z motywami regionalnymi oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (w przypadku sprzyjającej pogody). Podczas zajęć organizatorzy chcą upowszechniać wiedzę o lokalnych zwyczajach i kulturze na Lubelszczyźnie. Oczywiście wszystko poprzez angażujące zmysły gry i konkursy. Wasze dzieci na pewno nie będą się nudzić, a przy tym zyskają garść informacji o swoich korzeniach i miejscu, w którym żyją. Zajęcia będą prowadzone codziennie (z trzydniową przerwą w środku ferii) w godz. 10.00–16.00.

Wesołe dzieci przy laptopie

Lubelskie ferie zimowe na sportowo! Eko Taxi sprawdza, jakie atrakcje przygotowało miasto dla miłośników aktywnego wypoczynku

Ferie zimowe to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach sportowych. Na terenie Lublina prywatni organizatorzy przygotowali wiele nieodpłatnych zajęć, w których mogą wziąć udział także nowicjusze. W programie m.in. nauka jazdy na łyżwach i pływania, a także zajęcia z tenisa i lekkiej atletyki. Skorzystajcie, być może zabawa przerodzi się w pasję?

Warsztaty żonglerskie w Fundacji Inside Out

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Doświadczeni trenerzy będą uczyć podstaw pracy cyrkowej z rekwizytami: piłeczkami, talerzami, diabolo i chustkami. Podstawowym celem zabaw będzie kształtowanie koordynacji ruchowej, wzmocnienie refleksu i koncentracji.

Nauka wschodnich sztuk walki

Aż trzy ośrodki w Lublinie zapraszają dzieci i młodzież w każdym wieku na bezpłatne zajęcia ze wschodnich sztuk walki: karate i taekwondo. Warsztaty będą miały charakter wprowadzający, są adresowane głównie do nowicjuszy. Zainteresowani dowiedzą się na nich m.in. jak poprawnie wykonać przewrót w przód oraz nauczą się podstawowych chwytów. Będzie to wspaniała szansa, by zarazić dziecko pasją do sportów kontaktowych. Dla chętnych przewidziana jest możliwość kontynuacji nauki w sekcjach programowych. Zapisy u instruktorów drogą telefoniczną.

Propozycja dla kinomaniaków. Eko Taxi podpowiada, co grają w lubelskich multipleksach w tegoroczne ferie zimowe

Jeżeli oferta półkolonii w Lublinie okaże się niewystarczająca, zawsze możecie zaproponować dzieciom spędzenie kilku dni tylko w gronie rodzinnym. Ferie zimowe to czas odpoczynku, warto więc trochę poleniuchować i skupić się jedynie na przyjemnościach. Krótki urlop przyda się także dorosłym. W lutym zdecydowanie łatwiej jest dostać wolne w pracy niż w okresie letnim. Atrakcji w mieście jest co niemiara, a jedną z nich jest wizyta w kinie.

Lubelskie Multikino mieści się w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Ze względu na duże oddalenie od przystanków autobusowych najlepiej dojechać tam z Eko Taxi – będzie szybko i komfortowo, a cena przejazdu za cztery osoby jest zbliżona do kwoty, którą musielibyście wydać na bilety komunikacji miejskiej. Multipleks wyświetla od kilkunastu do kilkudziesięciu seansów w ciągu dnia, pierwsze zaczynają się w godzinach porannych od ok. 10.00. Repertuar jest bogaty, a spora jego część to filmy animowane lub przygodowe dla dzieci. Kino oferuje specjalne zniżki dla rodzin, które wspólnie wybierają się na seans. Przed pierwszą wizytą warto nabyć kartę Rodzina do kina, która kosztuje jedynie 5 zł i jest ważna przez następne 12 miesięcy. Uprawnia ona do kupowania biletów normalnych w cenie ulgowych na wszystkie projekcje dla najmłodszych.

Na jaki film się wybrać?

W każdy weekend w Multikinie prowadzony jest cykl Poranki dla dzieci przeznaczony dla maluchów od dwóch lat z opiekunem. Bloki filmowe trwają po maksymalnie 45–60 min, przed projekcjami nie ma reklam. Dla starszaków przygotowano seanse w późniejszych godzinach, ale przez cały tydzień. Podczas ferii wyświetlane będą m.in. film przygodowy „Pies, który wrócił do domu” – wzruszająca historia pewnego czworonoga, który poszukuje właściciela – oraz animacje „Lego przygoda 2” i „Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru”. Nastolatków może zainteresować „Alita: Battle Angel” – przygodowo-fantastyczna historia o naukowcu, który wskrzesza do życia robota. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci od 12 r.ż., nie będzie tam więc drastycznych scen czy epatowania przemocą. Premiera w walentynki.

Może Cię zainteresować również

 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Przewóz dzieci taksówką w LubliniePrzewóz dzieci taksówką w Lublinie
  Przewóz dzieci taksówką w Lublinie to temat dla wielu osób wrażliwy, bo chodzi w końcu o bezpieczeństwo najmłodszych. Eko Taxi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dostosowując swoją ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu bez problemu obsługujemy też mniejszych klientów, bez względu na to czy jako rodzic jedziesz razem z nimi, czy ma to być usługa polegająca na przewozie samych dzieci. Sprawdź, jak możemy pomóc.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Lubelskie atrakcje na weekendLubelskie atrakcje na weekend
  Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.