Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?

Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki w Lublinie i okolicach trwa od 11 do 24 lutego. Dla dzieci, które nie mogą nigdzie wyjechać, miasto i prywatne instytucje przygotowały szereg atrakcji. Na aktywnych czekają m.in. zajęcia gimnastyczne oraz karate. Na miejskich lodowiskach prowadzona też będzie nauka jazdy na łyżwach. Najmłodszym, którym nie wolno pozostawać bez nadzoru, fundacje i kluby osiedlowe oferują półkolonie. W poniższym przewodniku omawiamy najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu w Lublinie.

Spis treści:
Zajęcia artystyczne i kulturalne
Na sportowo
Propozycja dla kinomaniaków

Ferie zimowe w mieście dla najmłodszych. Eko Taxi przedstawia kilka atrakcji kulturalnych dla dzieci i młodzieży z Lublina i okolic

Tegoroczne ferie zimowe w Lublinie obfitują w szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które skierowane są do dzieci i nastolatków w wieku 6-16 lat. Specjalną ofertę przygotowały niemalże wszystkie domy kultury, część miejskich muzeów i bibliotek oraz ponad 30 niezależnych organizatorów. Jest z czego wybierać! W zależności od zdolności i upodobań waszych dzieci, możecie je zapisać na jedne z rozmaitych warsztatów plastycznych, teatralnych lub literackich. Na młodych muzyków czekają dodatkowe lekcje gry na gitarze lub perkusji. Na szczególną uwagę zasługują kreatywne warsztaty, których program nie mieści się w standardowej ofercie domów kultury. Poniżej omawiamy kilka najciekawszych atrakcji.

Zajęcia kulinarne w Regionalnym Muzeum Cebularza

W Regionalnym Muzeum Cebularza dzieci będą poznawać historię lokalnego przysmaku. Animatorzy opowiedzą legendę o jego powstaniu, wyjaśnią, kim była słynna Esterka oraz dowiedzą się co nieco o poszczególnych składnikach, z których przygotowuje się tę aromatyczną bułeczkę. Przewidziano również warsztaty z wypieku, które zakończą się smakowaniem gorących cebularzy. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma też grę miejską „Z cebularzem przez Lublin”, która została opracowana przez pracowników placówki.

Półkolonie w Domu Słów

Dom Słów, który mieści się przy ul. Królewskiej 17, to część Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. Jest to instytucja zajmująca się rozpowszechnianiem wiedzy o słowie i książce. Prowadzi rozmaite warsztaty edukacyjne związane z historią drukarstwa, organizuje Festiwal Małych Opowieści oraz szereg wystaw poświęconych rynkowi wydawniczemu w Polsce. Na tegoroczną przerwę zimową Dom Słów przygotował fascynującą półkolonię dla dzieci w wieku 6–10 lat. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 11 do 15 lutego w godz. 10.00-14.00. Koszt uczestnictwa to 50 zł za osobę. W programie przewidziano wycieczkę po muzeum drukarstwa oraz edukacyjne warsztaty literackie, podczas których najmłodsi będą się uczyć, jak pisać wciągające opowiadania. Zapisy drogą mailową u organizatora.

Gry planszowe

Małych miłośników planszówek czeka nie lada gratka. Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH organizuje półkolonię z atrakcjami. W programie przewidziano turnieje i prezentacje kilkudziesięciu gier dopasowanych do różnego wieku uczestników oraz liczne wydarzenia dodatkowe: wycieczka po Centrum Spotkania Kultur, warsztaty tworzenia zabawek z motywami regionalnymi oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (w przypadku sprzyjającej pogody). Podczas zajęć organizatorzy chcą upowszechniać wiedzę o lokalnych zwyczajach i kulturze na Lubelszczyźnie. Oczywiście wszystko poprzez angażujące zmysły gry i konkursy. Wasze dzieci na pewno nie będą się nudzić, a przy tym zyskają garść informacji o swoich korzeniach i miejscu, w którym żyją. Zajęcia będą prowadzone codziennie (z trzydniową przerwą w środku ferii) w godz. 10.00–16.00.

Wesołe dzieci przy laptopie

Lubelskie ferie zimowe na sportowo! Eko Taxi sprawdza, jakie atrakcje przygotowało miasto dla miłośników aktywnego wypoczynku

Ferie zimowe to doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach sportowych. Na terenie Lublina prywatni organizatorzy przygotowali wiele nieodpłatnych zajęć, w których mogą wziąć udział także nowicjusze. W programie m.in. nauka jazdy na łyżwach i pływania, a także zajęcia z tenisa i lekkiej atletyki. Skorzystajcie, być może zabawa przerodzi się w pasję?

Warsztaty żonglerskie w Fundacji Inside Out

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Doświadczeni trenerzy będą uczyć podstaw pracy cyrkowej z rekwizytami: piłeczkami, talerzami, diabolo i chustkami. Podstawowym celem zabaw będzie kształtowanie koordynacji ruchowej, wzmocnienie refleksu i koncentracji.

Nauka wschodnich sztuk walki

Aż trzy ośrodki w Lublinie zapraszają dzieci i młodzież w każdym wieku na bezpłatne zajęcia ze wschodnich sztuk walki: karate i taekwondo. Warsztaty będą miały charakter wprowadzający, są adresowane głównie do nowicjuszy. Zainteresowani dowiedzą się na nich m.in. jak poprawnie wykonać przewrót w przód oraz nauczą się podstawowych chwytów. Będzie to wspaniała szansa, by zarazić dziecko pasją do sportów kontaktowych. Dla chętnych przewidziana jest możliwość kontynuacji nauki w sekcjach programowych. Zapisy u instruktorów drogą telefoniczną.

Propozycja dla kinomaniaków. Eko Taxi podpowiada, co grają w lubelskich multipleksach w tegoroczne ferie zimowe

Jeżeli oferta półkolonii w Lublinie okaże się niewystarczająca, zawsze możecie zaproponować dzieciom spędzenie kilku dni tylko w gronie rodzinnym. Ferie zimowe to czas odpoczynku, warto więc trochę poleniuchować i skupić się jedynie na przyjemnościach. Krótki urlop przyda się także dorosłym. W lutym zdecydowanie łatwiej jest dostać wolne w pracy niż w okresie letnim. Atrakcji w mieście jest co niemiara, a jedną z nich jest wizyta w kinie.

Lubelskie Multikino mieści się w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Ze względu na duże oddalenie od przystanków autobusowych najlepiej dojechać tam z Eko Taxi – będzie szybko i komfortowo, a cena przejazdu za cztery osoby jest zbliżona do kwoty, którą musielibyście wydać na bilety komunikacji miejskiej. Multipleks wyświetla od kilkunastu do kilkudziesięciu seansów w ciągu dnia, pierwsze zaczynają się w godzinach porannych od ok. 10.00. Repertuar jest bogaty, a spora jego część to filmy animowane lub przygodowe dla dzieci. Kino oferuje specjalne zniżki dla rodzin, które wspólnie wybierają się na seans. Przed pierwszą wizytą warto nabyć kartę Rodzina do kina, która kosztuje jedynie 5 zł i jest ważna przez następne 12 miesięcy. Uprawnia ona do kupowania biletów normalnych w cenie ulgowych na wszystkie projekcje dla najmłodszych.

Na jaki film się wybrać?

W każdy weekend w Multikinie prowadzony jest cykl Poranki dla dzieci przeznaczony dla maluchów od dwóch lat z opiekunem. Bloki filmowe trwają po maksymalnie 45–60 min, przed projekcjami nie ma reklam. Dla starszaków przygotowano seanse w późniejszych godzinach, ale przez cały tydzień. Podczas ferii wyświetlane będą m.in. film przygodowy „Pies, który wrócił do domu” – wzruszająca historia pewnego czworonoga, który poszukuje właściciela – oraz animacje „Lego przygoda 2” i „Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru”. Nastolatków może zainteresować „Alita: Battle Angel” – przygodowo-fantastyczna historia o naukowcu, który wskrzesza do życia robota. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci od 12 r.ż., nie będzie tam więc drastycznych scen czy epatowania przemocą. Premiera w walentynki.

Może Cię zainteresować również

 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...