Firmy przewozowe w Lublinie

Firmy przewozowe w Lublinie

Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z których korzystają mieszkańcy, turyści i osoby będące w trakcie przeprowadzki. Część takich przedsiębiorstw jest skupiona na rozwożeniu ludzi, inne raczej na pomocy w transporcie wyposażenia. Jeśli szukasz takiej oferty, to ciekawym rozwiązaniem może być Eko Taxi. Wbrew pozorom poza usługami typowymi dla taksówek, pomagamy też w dostarczaniu dużego bagażu, mebli i sprzętu.

Spis treści
Czym zajmują się takie przedsiębiorstwa?
Kto korzysta z takich usług?
Poznaj ofertę Eko Taxi
Tradycyjne usługi taxi
Inne kursy

Czym zajmują się firmy przewozowe w Lublinie?

Firmy przewozowe w Lublinie mogą specjalizować się w danej kategorii lub oferować szersze usługi. Duże grono takich przedsiębiorstw zajmuje się głównie przewożeniem ludzi. Jako specjalny segment można uznać kurierów, którzy są zorientowani na dostarczanie paczek w różne rejony kraju. Powszechne stało się jednak także transportowanie rzeczy. Mowa tutaj zarówno o drobniejszych kursach, związanych z większymi bagażami czy meblami ze sklepu, ale i pełnej pomocy podczas przeprowadzki.

Przewóz osób

Największe potrzeby są związane zdecydowanie z przewozem osób. W dużych miastach, takich jak Lublin, każdego dnia tysiące osób potrzebują przemieścić się z jednego miejsca do innego. Dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i osób przybywających tu w celach turystycznych. Oczywiście do dyspozycji są środki komunikacji miejskiej, a często własne samochody, lecz zewnętrzne kursy też są bardzo istotne. Pod tym względem brylują rzecz jasna korporacje taxi. Możesz także spotkać prywatnych przewoźników, funkcjonujących w ramach jednoosobowej działalności, posiadających zwykle busa, mogącego pomieścić kilka czy kilkanaście osób. Warto mieć jednak na uwadze, że również taksówki są aktualnie dostępne w różnych wariantach. Z powodzeniem możesz też zatem zamówić kursy dla większej grupy znajomych.

Dorożka konna

Usługi kurierskie

Specyficznym segmentem takiego rynku przewozów są firmy kurierskie. Najczęściej to globalne korporacje, które mają swoje oddziały w poszczególnych miastach, takich jak Lublin. Możesz im zlecić dostarczenie jakiejś paczki w wybrane miejsce w kraju czy za granicę. Wiele takich przedsiębiorstw umożliwia nadanie przesyłki w taki sposób, iż kurier podjedzie nawet do domu, żeby ją odebrać. To oczywiście bardzo wygodne rozwiązanie w razie konieczności wysłania czegokolwiek do zupełnie innego miasta.

Transport rzeczy

Wśród jednostek przewozowych znajdują się także te, które zajmują się transportem rzeczy. Nieraz takie usługi oferują również te przedsiębiorstwa, które obsługują kursy osobowe. Podstawowym samochodem do tego typu kursów są modele dostawcze, które są bardzo pojemne. Z oferty takich firm możesz skorzystać przy przeprowadzce czy też w sytuacji, w której po prostu musisz przewieźć jakiś większy element wyposażenia w inny rejon miasta. Transportuje się tak choćby meble czy sprzęt AGD, czasem także te zakupione dopiero w sklepie, jeśli dane miejsce nie oferuje dostarczenia towaru pod wybrany adres. Oczywiście możesz również skorzystać z usług większych firm transportowych, które korzystają z samochodów ciężarowych. To jednak duży wydatek, więc decydują się na to raczej osoby wyprowadzające się z dużego domu, które pokonują spory dystans, przenosząc się do odległego miasta.

Kto korzysta z usług firm przewozowych w Lublinie?

W praktyce z usług firm przewozowych w Lublinie korzysta dość zróżnicowany przekrój klientów. Znaczny udział mają w tym oczywiście sami mieszkańcy. Nie tylko poruszają się oni w ten sposób po mieście, ale też korzystają z takich usług ułatwiając sobie codzienne obowiązki. Turyści bazują natomiast na dojeżdżaniu w wybrane miejsca, gdyż nie chcą się zgubić korzystając z publicznych środków komunikacji. Wreszcie znaczącym segmentem klientów są osoby organizujące się w ramach przeprowadzki. Czasem dotyczy to zmiany lokum w samym Lublinie, innym razem przenosin w obrębie różnych miast.

Mieszkańcy i turyści

W przypadku mieszkańców i turystów najczęściej chodzi oczywiście o przewozy osobowe. Takie kursy po mieście są najprostszym sposobem, żeby przedostać się w wybrane miejsce. Turyści wybierają taki środek transportu, gdy mają ze sobą walizki, ale też podczas całego pobytu, ponieważ nie znając topografii miasta, mogliby się zgubić. Z kolei taksówkarze często doradzają przy okazji jakie miejsca w mieście warto odwiedzić. Jeśli chodzi o mieszkańców, to nie wszyscy dysponują własnym samochodem lub na co dzień ograniczają jego wykorzystanie, nie chcąc stać w korkach. Pewnym rozwiązaniem jest komunikacja miejska, lecz nie wszyscy lubią z niej korzystać, zwłaszcza w gorszą pogodę. Wybór taksówki jest zatem korzystny, zarówno gdy chcesz się wybrać na drinka z przyjaciółmi, jak i dojechać komfortowo na jakieś ważne spotkanie.

Osoby przeprowadzające się

W przypadku osób mieszkających w mieście na co dzień, często zdarza się też konieczność przeniesienia wybranego mebla z mieszkania czy sklepu do innej lokalizacji. Nie zawsze masz do dyspozycji odpowiedni samochód swój lub kogoś znajomego, więc warto skorzystać wtedy z takiej pomocy z zewnątrz. Przede wszystkim jest to jednak korzystne podczas przeprowadzek. Wynajem większego przedsiębiorstwa, specjalizującego się w takich usługach, to zwykle konieczność poniesienia naprawdę dużych kosztów. W takiej sytuacji pomoc firmy przewozowej może być nieoceniona. Zwykle posiadają one różne pojazdy, które są dostosowane także do większego gabarytowo wyposażenia. Taki wybór będzie zatem bardzo rozsądny.

Firma przewozowa w Lublinie? Eko Taxi!

Choć szukając firmy przewozowej w Lublinie zapewne nie myślisz w pierwszej kolejności o korporacji taxi, to zachęcamy do korzystania z oferty Eko Taxi Lublin. Poza standardowymi przejazdami, oferujemy znacznie obszerniejszy zakres usług. Dzięki zróżnicowanej flocie, mamy możliwość transportowania wielu osób jednocześnie czy pomocy w przewiezieniu dużych bagaży lub niektórych elementów wyposażenia. Przy indywidualnych ustaleniach możemy też oddelegować większe auta, których kierowcy pomogą przy przeprowadzce.

Usługi typowe dla taksówek

Eko Taxi jest bardzo chętnie wybierają korporacją taksówkarską w Lublinie, co wynika z niezwykle konkurencyjnych cen, a także szybkich i komfortowych przejazdów. Poza klasycznymi osobówkami dysponujemy też modelami kombi czy pojazdami typu VAN lub bus, które mogą pomieścić nawet 5-8 osób. Zajmujemy się zatem zarówno indywidualnymi, jak i grupowymi przewozami. Opłata początkowa wynosi u nas 7,95 zł, a dalsze ceny naliczane są zgodnie z określoną taryfą, a do końcowego kosztu musisz również doliczyć dopłaty związane z wybranym modelem pojazdu. O szczegółach możesz przeczytać w cenniku na naszej stronie. Same kursy możesz zamówić telefonicznie lub korzystając z aplikacji mobilnej.

Specjalne kursy

W obrębie naszej oferty znajdziesz też dodatkowe usługi związane choćby z zakupami na terenie Lublina czy przewozem dużych zwierząt. Przede wszystkim umożliwiamy także transport rzeczy. W kontekście mniejszych ładunków polecamy zamówienie taxi bagażowego, do którego spokojnie zmieszczą się walizki czy choćby mniejsze meble. Jeżeli jesteś natomiast na etapie przeprowadzki i liczysz na przewóz większych gabarytowo sprzętów, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego i uzgodnienia z nami takiego kursu. Na podstawie określonych potrzeb, dobierzemy wtedy odpowiednio większy pojazd, który spełni wymagania dotyczące danego zlecenia. Możesz też liczyć na pomoc kierowcy w załadowaniu czy wyładowaniu rzeczy, choć musi to zostać uzgodnione wcześniej z dystrybutorem.

Z usług firm przewozowych w Lublinie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający lub przeprowadzający się tu ludzie. Poza transportem osób, cenione są przedsiębiorstwa, które oferują również możliwość dostarczenia gdzieś zarówno mniejszego, jak i większego wyposażenia. Może to być pomocne przy przeniesieniu niektórych sprzętów do innej lokalizacji lub podczas całkowitej przeprowadzki. Jeśli potrzebujesz takich usług, to zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi Lublin!

Może Cię zainteresować również