Lublin jesienią

Lublin jesienią

Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo nieco chłodniejszej aury, wciąż można wtedy liczyć na wiele pięknych dni, podczas których każdy szuka sposobu na spędzenie czasu. Warto podjąć się aktywności na zewnątrz, zwłaszcza, że nie brakuje tutaj doskonałych miejsc do spacerów. Atrakcji na wolne popołudnia można szukać i w najbliższej okolicy. Jeżeli chcesz dojechać do jakiegoś punktu oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania, to zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Aktywne spędzanie czasu jesienią
Odwiedź Stare Miasto
Miejsca na spacery
Muzeum Wsi Lubelskiej
A może wypad poza miasto?
Przejazdy po mieście i okolicach z Eko Taxi

Co robić w Lublinie jesienią?

W Lublinie odnajdziesz jesienią wiele urokliwych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Duże wrażenie zrobi zawsze spacer starówką, natomiast z myślą o przechadzkach, doskonale sprawdzają się i tutejsze parki, które o tej porze roku mają swój wyjątkowy koloryt. Ciekawym miejscem, otwartym także w obecnej sytuacji, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry pomysł na zaaranżowanie wolnego dnia, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wreszcie można zorganizować sobie jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, który prezentuje się w tym okresie bardzo malowniczo.

Urok Starego Miasta

Stare Miasto to wizytówka Lublina, zarówno ze względu na walory historyczne, estetyczne, jak i po prostu unikalną atmosferę, która panuje tu bez względu na okoliczności i pogodę. Widoczne są tutaj zabytkowe renesansowe i klasycystyczne kamienice, a podziwiać można i tutejsze zabytki, w tym Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską czy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przechadzki uliczkami tej okolicy są niezwykle urokliwe zarówno dla odwiedzających z innych miast, jak i mieszkańców samego Lublina. Można je zorganizować w ciągu dnia, ale i wieczorami, gdy rejon ten ukazuje jeszcze inne oblicze.

Trasy spacerowe

Jednym z doskonałych zajęć na jesień mogą być spacery w gronie rodziny czy ze zwierzętami. W tym celu warto wybrać miejsca, gdzie można zaznać spokoju, ale przede wszystkim obserwować roślinność, zmieniającą się pomiędzy latem i zimą, co zawsze jest spektakularnym widokiem. Faworytem wielu mieszkańców o tej porze roku jest Ogród Saski, gdzie jesienny krajobraz jest szczególnie widoczny z uwagi na bardzo dużą liczbę drzew – możesz tu spacerować, czy przysiąść na chwilę na jednej z ławek, by odetchnąć i napawać się widzianymi na żywo obrazami. Kolejnym chętnie wybieranym miejscem jest Park Ludowy, także o bardzo dużej powierzchni, co daje wszystkim spacerowiczom wystarczającą swobodę i komfort. Na wypady z dziećmi dobrym wyborem będzie również Park Zawilcowa. Oprócz tego w Lublinie jest wiele innych parków i terenów zielonych, które dobrze nadadzą się na zaaranżowanie wolnych chwil w jesienne popołudnia.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeżeli poszukujesz atrakcji do zwiedzania, to polecamy Muzeum Wsi Lubelskiej, które mimo panującej sytuacji jest jednym z otwartych miejsc. W obecnych warunkach niemożliwe jest jedynie zwiedzanie wnętrz budynków, w związku z czym nie odbywają się też trasy z przewodnikiem. Swobodnie kupisz jednak bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Spacery pośród starych zabudowań, okraszone jesienną roślinnością i spotykanymi po drodze zwierzętami, dostarczą wspaniałych przeżyć osobom w różnym wieku. To dobry pomysł choćby dla rodzin z dziećmi, gdy chcą one aktywnie wykorzystać wolny dzień.

Stare miasto w Lublinie

A może wypad do Kazimierza Dolnego?

Z myślą o interesującym spędzeniu czasu w jesienne dni, warto patrzeć także na okolice Lublina, a w niedalekiej odległości znajduje się bardzo atrakcyjny Kazimierz Dolny. To miejscowość odwiedzana przez cały rok, natomiast w tych miesiącach ma swój wyjątkowy urok. To bardzo dobry pomysł na jednodniowy wypad dla mieszkańców Lublina, choćby w weekend, w który przytrafi się akurat dobra pogoda. Jeżeli pojawia się jednak taka możliwość, to ciekawa może być i wyprawa w takie miejsce w tygodniu, gdy widać mniej turystyczny charakter miasta, w którym swoje codzienne sprawy załatwiają jego mieszkańcy. Jesienią można spokojnie spacerować tutejszymi uliczkami, czy niemal pustym w porównaniu do okresu letniego Rynkiem, przy okazji obserwując obraz zmieniającej się wokół przyrody.

Poruszaj się po Lublinie jesienią z Eko Taxi

Jeżeli planujesz poruszać się po Lublinie jesienią, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi. Jest to duże miasto, więc jeśli chcesz odwiedzić jakieś dalej położone miejsce, to podróż taksówką będzie optymalnym pomysłem. Realizujemy kursy na terenie Lublina i okolic, a stali klienci mogą zamawiać przejazdy w jeszcze dogodniejszy sposób, bez konieczności łączenia się z dyspozytorem. Nasza korporacja oferuje oprócz tego kilka innych usług, więc możesz zamówić u nas choćby zakupy na telefon.

Podróżowanie z Eko Taxi

Jesteśmy sprawdzoną korporacją taxi, bardzo cenioną między innymi w Lublinie, ale i innych większych miastach w Polsce. Gwarantujemy duży komfort przejazdów i wysoką kulturę osobistą kierowców, a to wszystko przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych stawek. W razie takiej potrzeby, za dopłatą umożliwiamy zamówienie kursów większymi samochodami kombi, VAN czy BUS.

Udogodnienie dla stałych klientów

W ramach udogodnienia dla stałych pasażerów Eko Taxi, udostępniliśmy opcję systemu IVR, w ramach którego taksówkę można zamówić samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Jeżeli podróżujesz zatem z nami regularnie i pod stałe adresy, to system wczyta trzy z najczęściej używanych. Wtedy wystarczy, że wybierzesz ten, pod który chcesz się akurat udać i określisz za ile czasu ma podjechać pojazd. Taksówka może podjechać najszybciej za 15 lub 30 minut, a przy okazji od razu dowiesz się jaki samochód po Ciebie podjedzie. W razie potrzeby w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem lub zrezygnować u niego z tej usługi, jeżeli nie przypadnie ona do gustu. To jednak spore ułatwienie względem zamawiania kursów, tym bardziej w godzinach szczytu.

Inne usługi

Poza przejazdami różnymi typami pojazdów, w taksówkach Eko Taxi umożliwiamy przewożenie zwierząt, co może być przydatne, choćby jeżeli planujesz wizytę z pupilem u weterynarza. Nie pobieramy przy tym opłaty za małe zwierzaki, które przewieziesz na kolanach czy w transporterze. Oferujemy również usługi mniej standardowe w przypadku korporacji taksówkarskich. Możemy zająć się przewozem przesyłek czy zrobieniem i dostarczeniem zakupów na terenie Lublina, a więc bardzo przydatnymi usługami, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W okresie jesiennym Lublin ukazuje nowe, malownicze oblicze. Sporo uroku mają zawsze spacery po Starym Mieście, ale przede wszystkim po tutejszych parkach, z możliwością obserwowania typowych dla tej pory roku krajobrazów. Mając wolny dzień warto wybrać się też do Muzeum Wsi Lubelskiej czy pobliskiego Kazimierza Dolnego. Jeżeli chcesz dojechać w jakieś miejsce w Lublinie lub jego okolicy, to zachęcamy do skorzystania z oferty taksówek Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...