Lublin jesienią

Lublin jesienią

Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo nieco chłodniejszej aury, wciąż można wtedy liczyć na wiele pięknych dni, podczas których każdy szuka sposobu na spędzenie czasu. Warto podjąć się aktywności na zewnątrz, zwłaszcza, że nie brakuje tutaj doskonałych miejsc do spacerów. Atrakcji na wolne popołudnia można szukać i w najbliższej okolicy. Jeżeli chcesz dojechać do jakiegoś punktu oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania, to zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Aktywne spędzanie czasu jesienią
Odwiedź Stare Miasto
Miejsca na spacery
Muzeum Wsi Lubelskiej
A może wypad poza miasto?
Przejazdy po mieście i okolicach z Eko Taxi

Co robić w Lublinie jesienią?

W Lublinie odnajdziesz jesienią wiele urokliwych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Duże wrażenie zrobi zawsze spacer starówką, natomiast z myślą o przechadzkach, doskonale sprawdzają się i tutejsze parki, które o tej porze roku mają swój wyjątkowy koloryt. Ciekawym miejscem, otwartym także w obecnej sytuacji, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry pomysł na zaaranżowanie wolnego dnia, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wreszcie można zorganizować sobie jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, który prezentuje się w tym okresie bardzo malowniczo.

Urok Starego Miasta

Stare Miasto to wizytówka Lublina, zarówno ze względu na walory historyczne, estetyczne, jak i po prostu unikalną atmosferę, która panuje tu bez względu na okoliczności i pogodę. Widoczne są tutaj zabytkowe renesansowe i klasycystyczne kamienice, a podziwiać można i tutejsze zabytki, w tym Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską czy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przechadzki uliczkami tej okolicy są niezwykle urokliwe zarówno dla odwiedzających z innych miast, jak i mieszkańców samego Lublina. Można je zorganizować w ciągu dnia, ale i wieczorami, gdy rejon ten ukazuje jeszcze inne oblicze.

Trasy spacerowe

Jednym z doskonałych zajęć na jesień mogą być spacery w gronie rodziny czy ze zwierzętami. W tym celu warto wybrać miejsca, gdzie można zaznać spokoju, ale przede wszystkim obserwować roślinność, zmieniającą się pomiędzy latem i zimą, co zawsze jest spektakularnym widokiem. Faworytem wielu mieszkańców o tej porze roku jest Ogród Saski, gdzie jesienny krajobraz jest szczególnie widoczny z uwagi na bardzo dużą liczbę drzew – możesz tu spacerować, czy przysiąść na chwilę na jednej z ławek, by odetchnąć i napawać się widzianymi na żywo obrazami. Kolejnym chętnie wybieranym miejscem jest Park Ludowy, także o bardzo dużej powierzchni, co daje wszystkim spacerowiczom wystarczającą swobodę i komfort. Na wypady z dziećmi dobrym wyborem będzie również Park Zawilcowa. Oprócz tego w Lublinie jest wiele innych parków i terenów zielonych, które dobrze nadadzą się na zaaranżowanie wolnych chwil w jesienne popołudnia.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeżeli poszukujesz atrakcji do zwiedzania, to polecamy Muzeum Wsi Lubelskiej, które mimo panującej sytuacji jest jednym z otwartych miejsc. W obecnych warunkach niemożliwe jest jedynie zwiedzanie wnętrz budynków, w związku z czym nie odbywają się też trasy z przewodnikiem. Swobodnie kupisz jednak bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Spacery pośród starych zabudowań, okraszone jesienną roślinnością i spotykanymi po drodze zwierzętami, dostarczą wspaniałych przeżyć osobom w różnym wieku. To dobry pomysł choćby dla rodzin z dziećmi, gdy chcą one aktywnie wykorzystać wolny dzień.

Stare miasto w Lublinie

A może wypad do Kazimierza Dolnego?

Z myślą o interesującym spędzeniu czasu w jesienne dni, warto patrzeć także na okolice Lublina, a w niedalekiej odległości znajduje się bardzo atrakcyjny Kazimierz Dolny. To miejscowość odwiedzana przez cały rok, natomiast w tych miesiącach ma swój wyjątkowy urok. To bardzo dobry pomysł na jednodniowy wypad dla mieszkańców Lublina, choćby w weekend, w który przytrafi się akurat dobra pogoda. Jeżeli pojawia się jednak taka możliwość, to ciekawa może być i wyprawa w takie miejsce w tygodniu, gdy widać mniej turystyczny charakter miasta, w którym swoje codzienne sprawy załatwiają jego mieszkańcy. Jesienią można spokojnie spacerować tutejszymi uliczkami, czy niemal pustym w porównaniu do okresu letniego Rynkiem, przy okazji obserwując obraz zmieniającej się wokół przyrody.

Poruszaj się po Lublinie jesienią z Eko Taxi

Jeżeli planujesz poruszać się po Lublinie jesienią, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi. Jest to duże miasto, więc jeśli chcesz odwiedzić jakieś dalej położone miejsce, to podróż taksówką będzie optymalnym pomysłem. Realizujemy kursy na terenie Lublina i okolic, a stali klienci mogą zamawiać przejazdy w jeszcze dogodniejszy sposób, bez konieczności łączenia się z dyspozytorem. Nasza korporacja oferuje oprócz tego kilka innych usług, więc możesz zamówić u nas choćby zakupy na telefon.

Podróżowanie z Eko Taxi

Jesteśmy sprawdzoną korporacją taxi, bardzo cenioną między innymi w Lublinie, ale i innych większych miastach w Polsce. Gwarantujemy duży komfort przejazdów i wysoką kulturę osobistą kierowców, a to wszystko przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych stawek. W razie takiej potrzeby, za dopłatą umożliwiamy zamówienie kursów większymi samochodami kombi, VAN czy BUS.

Udogodnienie dla stałych klientów

W ramach udogodnienia dla stałych pasażerów Eko Taxi, udostępniliśmy opcję systemu IVR, w ramach którego taksówkę można zamówić samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Jeżeli podróżujesz zatem z nami regularnie i pod stałe adresy, to system wczyta trzy z najczęściej używanych. Wtedy wystarczy, że wybierzesz ten, pod który chcesz się akurat udać i określisz za ile czasu ma podjechać pojazd. Taksówka może podjechać najszybciej za 15 lub 30 minut, a przy okazji od razu dowiesz się jaki samochód po Ciebie podjedzie. W razie potrzeby w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem lub zrezygnować u niego z tej usługi, jeżeli nie przypadnie ona do gustu. To jednak spore ułatwienie względem zamawiania kursów, tym bardziej w godzinach szczytu.

Inne usługi

Poza przejazdami różnymi typami pojazdów, w taksówkach Eko Taxi umożliwiamy przewożenie zwierząt, co może być przydatne, choćby jeżeli planujesz wizytę z pupilem u weterynarza. Nie pobieramy przy tym opłaty za małe zwierzaki, które przewieziesz na kolanach czy w transporterze. Oferujemy również usługi mniej standardowe w przypadku korporacji taksówkarskich. Możemy zająć się przewozem przesyłek czy zrobieniem i dostarczeniem zakupów na terenie Lublina, a więc bardzo przydatnymi usługami, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W okresie jesiennym Lublin ukazuje nowe, malownicze oblicze. Sporo uroku mają zawsze spacery po Starym Mieście, ale przede wszystkim po tutejszych parkach, z możliwością obserwowania typowych dla tej pory roku krajobrazów. Mając wolny dzień warto wybrać się też do Muzeum Wsi Lubelskiej czy pobliskiego Kazimierza Dolnego. Jeżeli chcesz dojechać w jakieś miejsce w Lublinie lub jego okolicy, to zachęcamy do skorzystania z oferty taksówek Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również