Lublin jesienią

Lublin jesienią

Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo nieco chłodniejszej aury, wciąż można wtedy liczyć na wiele pięknych dni, podczas których każdy szuka sposobu na spędzenie czasu. Warto podjąć się aktywności na zewnątrz, zwłaszcza, że nie brakuje tutaj doskonałych miejsc do spacerów. Atrakcji na wolne popołudnia można szukać i w najbliższej okolicy. Jeżeli chcesz dojechać do jakiegoś punktu oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania, to zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Aktywne spędzanie czasu jesienią
Odwiedź Stare Miasto
Miejsca na spacery
Muzeum Wsi Lubelskiej
A może wypad poza miasto?
Przejazdy po mieście i okolicach z Eko Taxi

Co robić w Lublinie jesienią?

W Lublinie odnajdziesz jesienią wiele urokliwych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Duże wrażenie zrobi zawsze spacer starówką, natomiast z myślą o przechadzkach, doskonale sprawdzają się i tutejsze parki, które o tej porze roku mają swój wyjątkowy koloryt. Ciekawym miejscem, otwartym także w obecnej sytuacji, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry pomysł na zaaranżowanie wolnego dnia, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wreszcie można zorganizować sobie jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, który prezentuje się w tym okresie bardzo malowniczo.

Urok Starego Miasta

Stare Miasto to wizytówka Lublina, zarówno ze względu na walory historyczne, estetyczne, jak i po prostu unikalną atmosferę, która panuje tu bez względu na okoliczności i pogodę. Widoczne są tutaj zabytkowe renesansowe i klasycystyczne kamienice, a podziwiać można i tutejsze zabytki, w tym Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską czy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przechadzki uliczkami tej okolicy są niezwykle urokliwe zarówno dla odwiedzających z innych miast, jak i mieszkańców samego Lublina. Można je zorganizować w ciągu dnia, ale i wieczorami, gdy rejon ten ukazuje jeszcze inne oblicze.

Trasy spacerowe

Jednym z doskonałych zajęć na jesień mogą być spacery w gronie rodziny czy ze zwierzętami. W tym celu warto wybrać miejsca, gdzie można zaznać spokoju, ale przede wszystkim obserwować roślinność, zmieniającą się pomiędzy latem i zimą, co zawsze jest spektakularnym widokiem. Faworytem wielu mieszkańców o tej porze roku jest Ogród Saski, gdzie jesienny krajobraz jest szczególnie widoczny z uwagi na bardzo dużą liczbę drzew – możesz tu spacerować, czy przysiąść na chwilę na jednej z ławek, by odetchnąć i napawać się widzianymi na żywo obrazami. Kolejnym chętnie wybieranym miejscem jest Park Ludowy, także o bardzo dużej powierzchni, co daje wszystkim spacerowiczom wystarczającą swobodę i komfort. Na wypady z dziećmi dobrym wyborem będzie również Park Zawilcowa. Oprócz tego w Lublinie jest wiele innych parków i terenów zielonych, które dobrze nadadzą się na zaaranżowanie wolnych chwil w jesienne popołudnia.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeżeli poszukujesz atrakcji do zwiedzania, to polecamy Muzeum Wsi Lubelskiej, które mimo panującej sytuacji jest jednym z otwartych miejsc. W obecnych warunkach niemożliwe jest jedynie zwiedzanie wnętrz budynków, w związku z czym nie odbywają się też trasy z przewodnikiem. Swobodnie kupisz jednak bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Spacery pośród starych zabudowań, okraszone jesienną roślinnością i spotykanymi po drodze zwierzętami, dostarczą wspaniałych przeżyć osobom w różnym wieku. To dobry pomysł choćby dla rodzin z dziećmi, gdy chcą one aktywnie wykorzystać wolny dzień.

Stare miasto w Lublinie

A może wypad do Kazimierza Dolnego?

Z myślą o interesującym spędzeniu czasu w jesienne dni, warto patrzeć także na okolice Lublina, a w niedalekiej odległości znajduje się bardzo atrakcyjny Kazimierz Dolny. To miejscowość odwiedzana przez cały rok, natomiast w tych miesiącach ma swój wyjątkowy urok. To bardzo dobry pomysł na jednodniowy wypad dla mieszkańców Lublina, choćby w weekend, w który przytrafi się akurat dobra pogoda. Jeżeli pojawia się jednak taka możliwość, to ciekawa może być i wyprawa w takie miejsce w tygodniu, gdy widać mniej turystyczny charakter miasta, w którym swoje codzienne sprawy załatwiają jego mieszkańcy. Jesienią można spokojnie spacerować tutejszymi uliczkami, czy niemal pustym w porównaniu do okresu letniego Rynkiem, przy okazji obserwując obraz zmieniającej się wokół przyrody.

Poruszaj się po Lublinie jesienią z Eko Taxi

Jeżeli planujesz poruszać się po Lublinie jesienią, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi. Jest to duże miasto, więc jeśli chcesz odwiedzić jakieś dalej położone miejsce, to podróż taksówką będzie optymalnym pomysłem. Realizujemy kursy na terenie Lublina i okolic, a stali klienci mogą zamawiać przejazdy w jeszcze dogodniejszy sposób, bez konieczności łączenia się z dyspozytorem. Nasza korporacja oferuje oprócz tego kilka innych usług, więc możesz zamówić u nas choćby zakupy na telefon.

Podróżowanie z Eko Taxi

Jesteśmy sprawdzoną korporacją taxi, bardzo cenioną między innymi w Lublinie, ale i innych większych miastach w Polsce. Gwarantujemy duży komfort przejazdów i wysoką kulturę osobistą kierowców, a to wszystko przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych stawek. W razie takiej potrzeby, za dopłatą umożliwiamy zamówienie kursów większymi samochodami kombi, VAN czy BUS.

Udogodnienie dla stałych klientów

W ramach udogodnienia dla stałych pasażerów Eko Taxi, udostępniliśmy opcję systemu IVR, w ramach którego taksówkę można zamówić samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Jeżeli podróżujesz zatem z nami regularnie i pod stałe adresy, to system wczyta trzy z najczęściej używanych. Wtedy wystarczy, że wybierzesz ten, pod który chcesz się akurat udać i określisz za ile czasu ma podjechać pojazd. Taksówka może podjechać najszybciej za 15 lub 30 minut, a przy okazji od razu dowiesz się jaki samochód po Ciebie podjedzie. W razie potrzeby w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem lub zrezygnować u niego z tej usługi, jeżeli nie przypadnie ona do gustu. To jednak spore ułatwienie względem zamawiania kursów, tym bardziej w godzinach szczytu.

Inne usługi

Poza przejazdami różnymi typami pojazdów, w taksówkach Eko Taxi umożliwiamy przewożenie zwierząt, co może być przydatne, choćby jeżeli planujesz wizytę z pupilem u weterynarza. Nie pobieramy przy tym opłaty za małe zwierzaki, które przewieziesz na kolanach czy w transporterze. Oferujemy również usługi mniej standardowe w przypadku korporacji taksówkarskich. Możemy zająć się przewozem przesyłek czy zrobieniem i dostarczeniem zakupów na terenie Lublina, a więc bardzo przydatnymi usługami, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W okresie jesiennym Lublin ukazuje nowe, malownicze oblicze. Sporo uroku mają zawsze spacery po Starym Mieście, ale przede wszystkim po tutejszych parkach, z możliwością obserwowania typowych dla tej pory roku krajobrazów. Mając wolny dzień warto wybrać się też do Muzeum Wsi Lubelskiej czy pobliskiego Kazimierza Dolnego. Jeżeli chcesz dojechać w jakieś miejsce w Lublinie lub jego okolicy, to zachęcamy do skorzystania z oferty taksówek Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Walentynki w LublinieWalentynki w Lublinie
  Walentynki w Lublinie przepełnione są atmosferą miłości, gdy pary o różnym wieku i z różnym stażem obchodzą święto zakochanych. Urok tego pięknego miasta sprzyja celebrowaniu tego święta. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować ten szczególny wieczór. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji. Jeśli w związku z tym będziesz potrzebować transportu po mieście lub okolicach, zadzwoń po jedną z naszych taksówek.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Kurs taxi w LublinieKurs taxi w Lublinie
  Kurs taxi w Lublinie jest wygodnym rozwiązaniem w zakresie transportu jako alternatywa dla własnego samochodu i komunikacji miejskiej. W tym celu najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która oferuje wysoką jakość usług, a do tego atrakcyjne ceny. Dzięki temu możesz podróżować po mieście wygodnie, a jednocześnie na korzystnych warunkach finansowych. Jeśli liczysz na takie rozwiązanie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.