Lublin jesienią

Lublin jesienią

Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo nieco chłodniejszej aury, wciąż można wtedy liczyć na wiele pięknych dni, podczas których każdy szuka sposobu na spędzenie czasu. Warto podjąć się aktywności na zewnątrz, zwłaszcza, że nie brakuje tutaj doskonałych miejsc do spacerów. Atrakcji na wolne popołudnia można szukać i w najbliższej okolicy. Jeżeli chcesz dojechać do jakiegoś punktu oddalonego od Twojego miejsca zamieszkania, to zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Aktywne spędzanie czasu jesienią
Odwiedź Stare Miasto
Miejsca na spacery
Muzeum Wsi Lubelskiej
A może wypad poza miasto?
Przejazdy po mieście i okolicach z Eko Taxi

Co robić w Lublinie jesienią?

W Lublinie odnajdziesz jesienią wiele urokliwych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić. Duże wrażenie zrobi zawsze spacer starówką, natomiast z myślą o przechadzkach, doskonale sprawdzają się i tutejsze parki, które o tej porze roku mają swój wyjątkowy koloryt. Ciekawym miejscem, otwartym także w obecnej sytuacji, jest Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry pomysł na zaaranżowanie wolnego dnia, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Wreszcie można zorganizować sobie jednodniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, który prezentuje się w tym okresie bardzo malowniczo.

Urok Starego Miasta

Stare Miasto to wizytówka Lublina, zarówno ze względu na walory historyczne, estetyczne, jak i po prostu unikalną atmosferę, która panuje tu bez względu na okoliczności i pogodę. Widoczne są tutaj zabytkowe renesansowe i klasycystyczne kamienice, a podziwiać można i tutejsze zabytki, w tym Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską czy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Przechadzki uliczkami tej okolicy są niezwykle urokliwe zarówno dla odwiedzających z innych miast, jak i mieszkańców samego Lublina. Można je zorganizować w ciągu dnia, ale i wieczorami, gdy rejon ten ukazuje jeszcze inne oblicze.

Trasy spacerowe

Jednym z doskonałych zajęć na jesień mogą być spacery w gronie rodziny czy ze zwierzętami. W tym celu warto wybrać miejsca, gdzie można zaznać spokoju, ale przede wszystkim obserwować roślinność, zmieniającą się pomiędzy latem i zimą, co zawsze jest spektakularnym widokiem. Faworytem wielu mieszkańców o tej porze roku jest Ogród Saski, gdzie jesienny krajobraz jest szczególnie widoczny z uwagi na bardzo dużą liczbę drzew – możesz tu spacerować, czy przysiąść na chwilę na jednej z ławek, by odetchnąć i napawać się widzianymi na żywo obrazami. Kolejnym chętnie wybieranym miejscem jest Park Ludowy, także o bardzo dużej powierzchni, co daje wszystkim spacerowiczom wystarczającą swobodę i komfort. Na wypady z dziećmi dobrym wyborem będzie również Park Zawilcowa. Oprócz tego w Lublinie jest wiele innych parków i terenów zielonych, które dobrze nadadzą się na zaaranżowanie wolnych chwil w jesienne popołudnia.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jeżeli poszukujesz atrakcji do zwiedzania, to polecamy Muzeum Wsi Lubelskiej, które mimo panującej sytuacji jest jednym z otwartych miejsc. W obecnych warunkach niemożliwe jest jedynie zwiedzanie wnętrz budynków, w związku z czym nie odbywają się też trasy z przewodnikiem. Swobodnie kupisz jednak bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Spacery pośród starych zabudowań, okraszone jesienną roślinnością i spotykanymi po drodze zwierzętami, dostarczą wspaniałych przeżyć osobom w różnym wieku. To dobry pomysł choćby dla rodzin z dziećmi, gdy chcą one aktywnie wykorzystać wolny dzień.

Stare miasto w Lublinie

A może wypad do Kazimierza Dolnego?

Z myślą o interesującym spędzeniu czasu w jesienne dni, warto patrzeć także na okolice Lublina, a w niedalekiej odległości znajduje się bardzo atrakcyjny Kazimierz Dolny. To miejscowość odwiedzana przez cały rok, natomiast w tych miesiącach ma swój wyjątkowy urok. To bardzo dobry pomysł na jednodniowy wypad dla mieszkańców Lublina, choćby w weekend, w który przytrafi się akurat dobra pogoda. Jeżeli pojawia się jednak taka możliwość, to ciekawa może być i wyprawa w takie miejsce w tygodniu, gdy widać mniej turystyczny charakter miasta, w którym swoje codzienne sprawy załatwiają jego mieszkańcy. Jesienią można spokojnie spacerować tutejszymi uliczkami, czy niemal pustym w porównaniu do okresu letniego Rynkiem, przy okazji obserwując obraz zmieniającej się wokół przyrody.

Poruszaj się po Lublinie jesienią z Eko Taxi

Jeżeli planujesz poruszać się po Lublinie jesienią, to zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi. Jest to duże miasto, więc jeśli chcesz odwiedzić jakieś dalej położone miejsce, to podróż taksówką będzie optymalnym pomysłem. Realizujemy kursy na terenie Lublina i okolic, a stali klienci mogą zamawiać przejazdy w jeszcze dogodniejszy sposób, bez konieczności łączenia się z dyspozytorem. Nasza korporacja oferuje oprócz tego kilka innych usług, więc możesz zamówić u nas choćby zakupy na telefon.

Podróżowanie z Eko Taxi

Jesteśmy sprawdzoną korporacją taxi, bardzo cenioną między innymi w Lublinie, ale i innych większych miastach w Polsce. Gwarantujemy duży komfort przejazdów i wysoką kulturę osobistą kierowców, a to wszystko przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych stawek. W razie takiej potrzeby, za dopłatą umożliwiamy zamówienie kursów większymi samochodami kombi, VAN czy BUS.

Udogodnienie dla stałych klientów

W ramach udogodnienia dla stałych pasażerów Eko Taxi, udostępniliśmy opcję systemu IVR, w ramach którego taksówkę można zamówić samodzielnie, bez udziału dyspozytora. Jeżeli podróżujesz zatem z nami regularnie i pod stałe adresy, to system wczyta trzy z najczęściej używanych. Wtedy wystarczy, że wybierzesz ten, pod który chcesz się akurat udać i określisz za ile czasu ma podjechać pojazd. Taksówka może podjechać najszybciej za 15 lub 30 minut, a przy okazji od razu dowiesz się jaki samochód po Ciebie podjedzie. W razie potrzeby w każdej chwili możesz się połączyć z dyspozytorem lub zrezygnować u niego z tej usługi, jeżeli nie przypadnie ona do gustu. To jednak spore ułatwienie względem zamawiania kursów, tym bardziej w godzinach szczytu.

Inne usługi

Poza przejazdami różnymi typami pojazdów, w taksówkach Eko Taxi umożliwiamy przewożenie zwierząt, co może być przydatne, choćby jeżeli planujesz wizytę z pupilem u weterynarza. Nie pobieramy przy tym opłaty za małe zwierzaki, które przewieziesz na kolanach czy w transporterze. Oferujemy również usługi mniej standardowe w przypadku korporacji taksówkarskich. Możemy zająć się przewozem przesyłek czy zrobieniem i dostarczeniem zakupów na terenie Lublina, a więc bardzo przydatnymi usługami, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W okresie jesiennym Lublin ukazuje nowe, malownicze oblicze. Sporo uroku mają zawsze spacery po Starym Mieście, ale przede wszystkim po tutejszych parkach, z możliwością obserwowania typowych dla tej pory roku krajobrazów. Mając wolny dzień warto wybrać się też do Muzeum Wsi Lubelskiej czy pobliskiego Kazimierza Dolnego. Jeżeli chcesz dojechać w jakieś miejsce w Lublinie lub jego okolicy, to zachęcamy do skorzystania z oferty taksówek Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...