Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat temu nie była oczywistością. Obecnie taka forma rozliczeń staje się jednak powszechna i dostępna, zwłaszcza w sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Brak konieczności płacenia za kursy gotówką, jest tak naprawdę korzystny zarówno dla klientów, jak i kierowców. Przede wszystkim przyspiesza to przebieg całej transakcji i pozwala uniknąć jakichkolwiek niedogodności czy nieporozumień.

Spis treści
Jakie są korzyści z takich rozliczeń?
Skorzystaj z usług Eko Taxi
Zmiany standardów rynkowych
Nasza oferta
Dogodne rozliczenia

Jakie korzyści wiążą się z płatnością kartą w taxi w Lublinie?

Płatność kartą w taxi w Lublinie znacząco ułatwia rozliczenia za poszczególne kursy. Po dojechaniu na miejsce wystarczy kilka sekund, a jako klient możesz już zająć się kolejnym zajęciem, a kierowca następnym kursem. Tymczasem w przypadku gotówki zwykle się to przedłuża, gdyż zamawiający odlicza odpowiednią kwotę, a przewoźnik często musi jeszcze wydać resztę. Dla obu stron nie jest to w praktyce komfortowe. Na dodatek zdarzają się sytuacje, gdy ktoś przez nieuwagę nie zabierze ze sobą wystarczającej ilości pieniędzy, co generuje niezręczne i kłopotliwe sytuacje. Także kierujący z zadowoleniem odbierają klientów płacących kartą, ponieważ nie muszą niczego przeliczać czy obawiać się o bezpieczeństwo, gdy w aucie zgromadzi się spora suma banknotów i monet.

Uniknięcie problemów z brakiem gotówki

Niemal każdy stanął kiedyś w obliczu sytuacji, w której nie zabrał gotówki ze stołu w domu czy mieszkaniu, zapomniał podjąć jej w bankomacie lub po prostu nie zauważył, iż w portfelu zostało już mało banknotów. Często można się o tym przekonać w sytuacji w zasadzie dokonanej, gdy konieczna jest już płatność. Jest to bardzo kłopotliwe, także w przypadku kursów przewozowych. Przed laty, gdy można się było rozliczać tylko w ten sposób, nie brakowało osób, które z obawą spoglądały na licznik, nie mając pewności czy wystarczy im pieniędzy na opłacenie przejazdu. Czasem kończyło się to nieprzewidzianym skróceniem trasy czy nadrabianiem dodatkowego dystansu do pobliskiego bankomatu. To oczywiście wstydliwe sytuacje dla klientów, ale i mało komfortowe dla kierowców. Obecnie transakcje bezgotówkowe stanowią tak dużą część rynku płatności, że wiele osób całkowicie rezygnuje już z pieniędzy w fizycznej formie. Jeżeli pojazd nie będzie wyposażony w terminal, może to wtedy stanowić spory problem.

Karta płatnicza VIsa

Szybkość i wygoda transakcji

Operacje bezgotówkowe nie bez przyczyny zyskują na popularności i docierają praktycznie do wszystkich sfer płatności za dobra czy usługi. Całe rozliczenie trwa na pewno zdecydowanie szybciej, zwłaszcza w erze kart działających bezdotykowo, co jeszcze skraca cały proces. Zwykle zajmuje to zaledwie kilka sekund czy co najwyżej kilkanaście, gdy zachodzi potrzeba potwierdzenia płatności kodem PIN. Tymczasem przy gotówce trzeba kalkulować czas na odliczenie gotówki przez płacącego, przeliczenie jej przez odbierającego płatność, a więc w tym przypadku kierowcę i do tego najczęściej jeszcze chwilę na zwrócenie reszty. Można też zapomnieć o upadających monetach, które trzeba podnosić, a zdarza się, iż trudno je w ogóle odnaleźć. Cała obsługa jest zatem nie tylko szybsza, ale i wygodniejsza. Te podstawowe korzyści wynikające z transakcji bezgotówkowych, są doskonale widoczne również przy takich realizacjach płatności w taksówkach.

Korzyści z perspektywy kierowców

Klienci dostrzegają wiele zalet płacenia kartą, a warto zaznaczyć, że jest to wygodniejsze także dla drugiej strony transakcji, a więc w tej sytuacji kierowców. Oczywiście w pierwszej kolejności unikają oni szczególnie kłopotliwych sytuacji, gdy komuś zabraknie gotówki. Do tego nie muszą się przejmować wydawaniem reszty, co wcale nie jest przyjemne, gdy niektórzy płacą banknotami o wysokich nominałach. Przyspieszenie rozliczenia oznacza przy okazji, że szybciej dotrą do kolejnego klienta. Warto zwrócić też uwagę na aspekt dotyczący bezpieczeństwa. W intensywne dni, przy wielu kursach, z czasem w samochodzie może się zgromadzić naprawdę duża ilość gotówki, z którą kierujący zaczyna się czuć mniej pewnie, zwłaszcza, iż musi ją potem zabrać z pojazdu. Nikt z kolei nie czuje się zbyt bezpiecznie, gdy musi się poruszać z większą sumą, obawiając się po prostu kradzieży. Pod tym kątem rozliczenia kartą są zatem jeszcze dogodniejsze, więc również z perspektywy kierowcy jest to rozwiązanie jak najbardziej korzystne.

Liczysz na płatność kartą w taxi w Lublinie? Postaw na Eko Taxi!

Jeszcze przed paroma laty płatność kartą w taxi w Lublinie była raczej wyjątkiem niż standardem. Na szczęście uległo to zmianie i firmy taksówkarskie wyszły naprzeciw oczekiwań klientów. Tak jest w przypadku Eko Taxi, gdzie zamawiając kurs czy wsiadając do napotkanego pojazdu, nie musisz posiadać przy sobie gotówki. Korzystając z naszej oferty możesz zamówić pojazdy dostosowane do różnych przejazdów, a do tego oferujemy także inne usługi. Przy tym wszystkim zawsze możesz rozliczyć się za zamówienie w prosty i dogodny sposób.

Zmiana standardów rynkowych

Na pewno wiele osób pamięta jeszcze sytuacje, gdy w taksówkach nie dało się zapłacić inaczej niż gotówką. W praktyce są to bowiem niezbyt odległe czasy. W obecnych realiach rozliczenia bezgotówkowe stały się jednak powszechne i nowoczesne korporacje taxi gwarantują już, że w każdym pojeździe znajduje się terminal płatniczy. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że na ulicach Lublina dalej możesz natrafić na taksówki, gdzie kierowca będzie sobie życzył płatności gotówką. Są to jednak przeważnie samodzielni kierowcy, niezrzeszeni w żadnej większej firmie. Zwykle można ich spotkać dość przypadkowo, na postojach taxi. Niestety tacy przewoźnicy nie dość, iż mogą nie przyjmować płatności kartą, to sami ustalają swoje stawki, które są często bardzo zawyżone. Lepiej wybrać zatem kursy z zaufanej korporacji, takiej jak Eko Taxi.

Oferta Eko Taxi

Korzystając z naszej oferty możesz rzecz jasna skorzystać z klasycznych kursów taxi, zgodnie z przejrzystymi i atrakcyjnymi opłatami, o których możesz przeczytać w cenniku znajdującym się na stronie. Dysponujemy również samochodami kombi, a także pojazdami VAN i busami, więc możesz zamówić kursy dla większych grup, nawet do ośmiu osób. Nasze pakowne taxi bagażowe mogą stanowić pomoc, jeżeli potrzebujesz przewieźć jakiś większy pakunek czy po prostu się przeprowadzasz. Oprócz tego realizujemy inne usługi, w tym zakupy, dostarczanie przesyłek czy nawet dostawy jedzenia.

Dogodne rozliczenia

Zamawiając nasze kursy telefonicznie lub przez aplikację, czy też widząc charakterystyczną zieloną koniczynkę zwiastującą samochód z korporacji Eko Taxi, nie musisz się obawiać o płatność kartą. Taka możliwość jest dostępna we wszystkich naszych pojazdach. Dodatkowo umożliwiamy rozliczenie transakcji poprzez BLIK, a więc inną, coraz popularniejszą formę płatności. Przy chęci rozliczenia BLIKIEM, prosimy o stosowną informację w trakcie zamawiania lub wpisanie takiej uwagi przy korzystaniu z aplikacji.

Podobnie jak w innych miastach, także w Lublinie akceptowanie płatności kartą jest już w zasadzie powszechne. Dotyczy to również branży taksówkarskiej, gdy mowa o renomowanych i sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Zachęcamy do zamawiania kursów i rozliczania się za nie w ten wygodny sposób!

Może Cię zainteresować również

 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Taxi dla seniora w LublinieTaxi dla seniora w Lublinie
  Taxi dla seniora w Lublinie to wygodny środek transportu dla osób starszych. Jeśli zachodzi potrzeba załatwienia jakichś spraw na mieście, a nie masz możliwości poproszenia kogoś bliskiego o podwiezienie, zamów naszą taksówkę. Dzięki temu unikniesz mało komfortowego poruszania się komunikacją miejską. Korzystając z naszej oferty, masz gwarancję sprawdzonych usług w dobrych cenach.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...