Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat temu nie była oczywistością. Obecnie taka forma rozliczeń staje się jednak powszechna i dostępna, zwłaszcza w sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Brak konieczności płacenia za kursy gotówką, jest tak naprawdę korzystny zarówno dla klientów, jak i kierowców. Przede wszystkim przyspiesza to przebieg całej transakcji i pozwala uniknąć jakichkolwiek niedogodności czy nieporozumień.

Spis treści
Jakie są korzyści z takich rozliczeń?
Skorzystaj z usług Eko Taxi
Zmiany standardów rynkowych
Nasza oferta
Dogodne rozliczenia

Jakie korzyści wiążą się z płatnością kartą w taxi w Lublinie?

Płatność kartą w taxi w Lublinie znacząco ułatwia rozliczenia za poszczególne kursy. Po dojechaniu na miejsce wystarczy kilka sekund, a jako klient możesz już zająć się kolejnym zajęciem, a kierowca następnym kursem. Tymczasem w przypadku gotówki zwykle się to przedłuża, gdyż zamawiający odlicza odpowiednią kwotę, a przewoźnik często musi jeszcze wydać resztę. Dla obu stron nie jest to w praktyce komfortowe. Na dodatek zdarzają się sytuacje, gdy ktoś przez nieuwagę nie zabierze ze sobą wystarczającej ilości pieniędzy, co generuje niezręczne i kłopotliwe sytuacje. Także kierujący z zadowoleniem odbierają klientów płacących kartą, ponieważ nie muszą niczego przeliczać czy obawiać się o bezpieczeństwo, gdy w aucie zgromadzi się spora suma banknotów i monet.

Uniknięcie problemów z brakiem gotówki

Niemal każdy stanął kiedyś w obliczu sytuacji, w której nie zabrał gotówki ze stołu w domu czy mieszkaniu, zapomniał podjąć jej w bankomacie lub po prostu nie zauważył, iż w portfelu zostało już mało banknotów. Często można się o tym przekonać w sytuacji w zasadzie dokonanej, gdy konieczna jest już płatność. Jest to bardzo kłopotliwe, także w przypadku kursów przewozowych. Przed laty, gdy można się było rozliczać tylko w ten sposób, nie brakowało osób, które z obawą spoglądały na licznik, nie mając pewności czy wystarczy im pieniędzy na opłacenie przejazdu. Czasem kończyło się to nieprzewidzianym skróceniem trasy czy nadrabianiem dodatkowego dystansu do pobliskiego bankomatu. To oczywiście wstydliwe sytuacje dla klientów, ale i mało komfortowe dla kierowców. Obecnie transakcje bezgotówkowe stanowią tak dużą część rynku płatności, że wiele osób całkowicie rezygnuje już z pieniędzy w fizycznej formie. Jeżeli pojazd nie będzie wyposażony w terminal, może to wtedy stanowić spory problem.

Karta płatnicza VIsa

Szybkość i wygoda transakcji

Operacje bezgotówkowe nie bez przyczyny zyskują na popularności i docierają praktycznie do wszystkich sfer płatności za dobra czy usługi. Całe rozliczenie trwa na pewno zdecydowanie szybciej, zwłaszcza w erze kart działających bezdotykowo, co jeszcze skraca cały proces. Zwykle zajmuje to zaledwie kilka sekund czy co najwyżej kilkanaście, gdy zachodzi potrzeba potwierdzenia płatności kodem PIN. Tymczasem przy gotówce trzeba kalkulować czas na odliczenie gotówki przez płacącego, przeliczenie jej przez odbierającego płatność, a więc w tym przypadku kierowcę i do tego najczęściej jeszcze chwilę na zwrócenie reszty. Można też zapomnieć o upadających monetach, które trzeba podnosić, a zdarza się, iż trudno je w ogóle odnaleźć. Cała obsługa jest zatem nie tylko szybsza, ale i wygodniejsza. Te podstawowe korzyści wynikające z transakcji bezgotówkowych, są doskonale widoczne również przy takich realizacjach płatności w taksówkach.

Korzyści z perspektywy kierowców

Klienci dostrzegają wiele zalet płacenia kartą, a warto zaznaczyć, że jest to wygodniejsze także dla drugiej strony transakcji, a więc w tej sytuacji kierowców. Oczywiście w pierwszej kolejności unikają oni szczególnie kłopotliwych sytuacji, gdy komuś zabraknie gotówki. Do tego nie muszą się przejmować wydawaniem reszty, co wcale nie jest przyjemne, gdy niektórzy płacą banknotami o wysokich nominałach. Przyspieszenie rozliczenia oznacza przy okazji, że szybciej dotrą do kolejnego klienta. Warto zwrócić też uwagę na aspekt dotyczący bezpieczeństwa. W intensywne dni, przy wielu kursach, z czasem w samochodzie może się zgromadzić naprawdę duża ilość gotówki, z którą kierujący zaczyna się czuć mniej pewnie, zwłaszcza, iż musi ją potem zabrać z pojazdu. Nikt z kolei nie czuje się zbyt bezpiecznie, gdy musi się poruszać z większą sumą, obawiając się po prostu kradzieży. Pod tym kątem rozliczenia kartą są zatem jeszcze dogodniejsze, więc również z perspektywy kierowcy jest to rozwiązanie jak najbardziej korzystne.

Liczysz na płatność kartą w taxi w Lublinie? Postaw na Eko Taxi!

Jeszcze przed paroma laty płatność kartą w taxi w Lublinie była raczej wyjątkiem niż standardem. Na szczęście uległo to zmianie i firmy taksówkarskie wyszły naprzeciw oczekiwań klientów. Tak jest w przypadku Eko Taxi, gdzie zamawiając kurs czy wsiadając do napotkanego pojazdu, nie musisz posiadać przy sobie gotówki. Korzystając z naszej oferty możesz zamówić pojazdy dostosowane do różnych przejazdów, a do tego oferujemy także inne usługi. Przy tym wszystkim zawsze możesz rozliczyć się za zamówienie w prosty i dogodny sposób.

Zmiana standardów rynkowych

Na pewno wiele osób pamięta jeszcze sytuacje, gdy w taksówkach nie dało się zapłacić inaczej niż gotówką. W praktyce są to bowiem niezbyt odległe czasy. W obecnych realiach rozliczenia bezgotówkowe stały się jednak powszechne i nowoczesne korporacje taxi gwarantują już, że w każdym pojeździe znajduje się terminal płatniczy. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że na ulicach Lublina dalej możesz natrafić na taksówki, gdzie kierowca będzie sobie życzył płatności gotówką. Są to jednak przeważnie samodzielni kierowcy, niezrzeszeni w żadnej większej firmie. Zwykle można ich spotkać dość przypadkowo, na postojach taxi. Niestety tacy przewoźnicy nie dość, iż mogą nie przyjmować płatności kartą, to sami ustalają swoje stawki, które są często bardzo zawyżone. Lepiej wybrać zatem kursy z zaufanej korporacji, takiej jak Eko Taxi.

Oferta Eko Taxi

Korzystając z naszej oferty możesz rzecz jasna skorzystać z klasycznych kursów taxi, zgodnie z przejrzystymi i atrakcyjnymi opłatami, o których możesz przeczytać w cenniku znajdującym się na stronie. Dysponujemy również samochodami kombi, a także pojazdami VAN i busami, więc możesz zamówić kursy dla większych grup, nawet do ośmiu osób. Nasze pakowne taxi bagażowe mogą stanowić pomoc, jeżeli potrzebujesz przewieźć jakiś większy pakunek czy po prostu się przeprowadzasz. Oprócz tego realizujemy inne usługi, w tym zakupy, dostarczanie przesyłek czy nawet dostawy jedzenia.

Dogodne rozliczenia

Zamawiając nasze kursy telefonicznie lub przez aplikację, czy też widząc charakterystyczną zieloną koniczynkę zwiastującą samochód z korporacji Eko Taxi, nie musisz się obawiać o płatność kartą. Taka możliwość jest dostępna we wszystkich naszych pojazdach. Dodatkowo umożliwiamy rozliczenie transakcji poprzez BLIK, a więc inną, coraz popularniejszą formę płatności. Przy chęci rozliczenia BLIKIEM, prosimy o stosowną informację w trakcie zamawiania lub wpisanie takiej uwagi przy korzystaniu z aplikacji.

Podobnie jak w innych miastach, także w Lublinie akceptowanie płatności kartą jest już w zasadzie powszechne. Dotyczy to również branży taksówkarskiej, gdy mowa o renomowanych i sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Zachęcamy do zamawiania kursów i rozliczania się za nie w ten wygodny sposób!

Może Cię zainteresować również