Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie

Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat temu nie była oczywistością. Obecnie taka forma rozliczeń staje się jednak powszechna i dostępna, zwłaszcza w sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Brak konieczności płacenia za kursy gotówką, jest tak naprawdę korzystny zarówno dla klientów, jak i kierowców. Przede wszystkim przyspiesza to przebieg całej transakcji i pozwala uniknąć jakichkolwiek niedogodności czy nieporozumień.

Spis treści
Jakie są korzyści z takich rozliczeń?
Skorzystaj z usług Eko Taxi
Zmiany standardów rynkowych
Nasza oferta
Dogodne rozliczenia

Jakie korzyści wiążą się z płatnością kartą w taxi w Lublinie?

Płatność kartą w taxi w Lublinie znacząco ułatwia rozliczenia za poszczególne kursy. Po dojechaniu na miejsce wystarczy kilka sekund, a jako klient możesz już zająć się kolejnym zajęciem, a kierowca następnym kursem. Tymczasem w przypadku gotówki zwykle się to przedłuża, gdyż zamawiający odlicza odpowiednią kwotę, a przewoźnik często musi jeszcze wydać resztę. Dla obu stron nie jest to w praktyce komfortowe. Na dodatek zdarzają się sytuacje, gdy ktoś przez nieuwagę nie zabierze ze sobą wystarczającej ilości pieniędzy, co generuje niezręczne i kłopotliwe sytuacje. Także kierujący z zadowoleniem odbierają klientów płacących kartą, ponieważ nie muszą niczego przeliczać czy obawiać się o bezpieczeństwo, gdy w aucie zgromadzi się spora suma banknotów i monet.

Uniknięcie problemów z brakiem gotówki

Niemal każdy stanął kiedyś w obliczu sytuacji, w której nie zabrał gotówki ze stołu w domu czy mieszkaniu, zapomniał podjąć jej w bankomacie lub po prostu nie zauważył, iż w portfelu zostało już mało banknotów. Często można się o tym przekonać w sytuacji w zasadzie dokonanej, gdy konieczna jest już płatność. Jest to bardzo kłopotliwe, także w przypadku kursów przewozowych. Przed laty, gdy można się było rozliczać tylko w ten sposób, nie brakowało osób, które z obawą spoglądały na licznik, nie mając pewności czy wystarczy im pieniędzy na opłacenie przejazdu. Czasem kończyło się to nieprzewidzianym skróceniem trasy czy nadrabianiem dodatkowego dystansu do pobliskiego bankomatu. To oczywiście wstydliwe sytuacje dla klientów, ale i mało komfortowe dla kierowców. Obecnie transakcje bezgotówkowe stanowią tak dużą część rynku płatności, że wiele osób całkowicie rezygnuje już z pieniędzy w fizycznej formie. Jeżeli pojazd nie będzie wyposażony w terminal, może to wtedy stanowić spory problem.

Karta płatnicza VIsa

Szybkość i wygoda transakcji

Operacje bezgotówkowe nie bez przyczyny zyskują na popularności i docierają praktycznie do wszystkich sfer płatności za dobra czy usługi. Całe rozliczenie trwa na pewno zdecydowanie szybciej, zwłaszcza w erze kart działających bezdotykowo, co jeszcze skraca cały proces. Zwykle zajmuje to zaledwie kilka sekund czy co najwyżej kilkanaście, gdy zachodzi potrzeba potwierdzenia płatności kodem PIN. Tymczasem przy gotówce trzeba kalkulować czas na odliczenie gotówki przez płacącego, przeliczenie jej przez odbierającego płatność, a więc w tym przypadku kierowcę i do tego najczęściej jeszcze chwilę na zwrócenie reszty. Można też zapomnieć o upadających monetach, które trzeba podnosić, a zdarza się, iż trudno je w ogóle odnaleźć. Cała obsługa jest zatem nie tylko szybsza, ale i wygodniejsza. Te podstawowe korzyści wynikające z transakcji bezgotówkowych, są doskonale widoczne również przy takich realizacjach płatności w taksówkach.

Korzyści z perspektywy kierowców

Klienci dostrzegają wiele zalet płacenia kartą, a warto zaznaczyć, że jest to wygodniejsze także dla drugiej strony transakcji, a więc w tej sytuacji kierowców. Oczywiście w pierwszej kolejności unikają oni szczególnie kłopotliwych sytuacji, gdy komuś zabraknie gotówki. Do tego nie muszą się przejmować wydawaniem reszty, co wcale nie jest przyjemne, gdy niektórzy płacą banknotami o wysokich nominałach. Przyspieszenie rozliczenia oznacza przy okazji, że szybciej dotrą do kolejnego klienta. Warto zwrócić też uwagę na aspekt dotyczący bezpieczeństwa. W intensywne dni, przy wielu kursach, z czasem w samochodzie może się zgromadzić naprawdę duża ilość gotówki, z którą kierujący zaczyna się czuć mniej pewnie, zwłaszcza, iż musi ją potem zabrać z pojazdu. Nikt z kolei nie czuje się zbyt bezpiecznie, gdy musi się poruszać z większą sumą, obawiając się po prostu kradzieży. Pod tym kątem rozliczenia kartą są zatem jeszcze dogodniejsze, więc również z perspektywy kierowcy jest to rozwiązanie jak najbardziej korzystne.

Liczysz na płatność kartą w taxi w Lublinie? Postaw na Eko Taxi!

Jeszcze przed paroma laty płatność kartą w taxi w Lublinie była raczej wyjątkiem niż standardem. Na szczęście uległo to zmianie i firmy taksówkarskie wyszły naprzeciw oczekiwań klientów. Tak jest w przypadku Eko Taxi, gdzie zamawiając kurs czy wsiadając do napotkanego pojazdu, nie musisz posiadać przy sobie gotówki. Korzystając z naszej oferty możesz zamówić pojazdy dostosowane do różnych przejazdów, a do tego oferujemy także inne usługi. Przy tym wszystkim zawsze możesz rozliczyć się za zamówienie w prosty i dogodny sposób.

Zmiana standardów rynkowych

Na pewno wiele osób pamięta jeszcze sytuacje, gdy w taksówkach nie dało się zapłacić inaczej niż gotówką. W praktyce są to bowiem niezbyt odległe czasy. W obecnych realiach rozliczenia bezgotówkowe stały się jednak powszechne i nowoczesne korporacje taxi gwarantują już, że w każdym pojeździe znajduje się terminal płatniczy. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że na ulicach Lublina dalej możesz natrafić na taksówki, gdzie kierowca będzie sobie życzył płatności gotówką. Są to jednak przeważnie samodzielni kierowcy, niezrzeszeni w żadnej większej firmie. Zwykle można ich spotkać dość przypadkowo, na postojach taxi. Niestety tacy przewoźnicy nie dość, iż mogą nie przyjmować płatności kartą, to sami ustalają swoje stawki, które są często bardzo zawyżone. Lepiej wybrać zatem kursy z zaufanej korporacji, takiej jak Eko Taxi.

Oferta Eko Taxi

Korzystając z naszej oferty możesz rzecz jasna skorzystać z klasycznych kursów taxi, zgodnie z przejrzystymi i atrakcyjnymi opłatami, o których możesz przeczytać w cenniku znajdującym się na stronie. Dysponujemy również samochodami kombi, a także pojazdami VAN i busami, więc możesz zamówić kursy dla większych grup, nawet do ośmiu osób. Nasze pakowne taxi bagażowe mogą stanowić pomoc, jeżeli potrzebujesz przewieźć jakiś większy pakunek czy po prostu się przeprowadzasz. Oprócz tego realizujemy inne usługi, w tym zakupy, dostarczanie przesyłek czy nawet dostawy jedzenia.

Dogodne rozliczenia

Zamawiając nasze kursy telefonicznie lub przez aplikację, czy też widząc charakterystyczną zieloną koniczynkę zwiastującą samochód z korporacji Eko Taxi, nie musisz się obawiać o płatność kartą. Taka możliwość jest dostępna we wszystkich naszych pojazdach. Dodatkowo umożliwiamy rozliczenie transakcji poprzez BLIK, a więc inną, coraz popularniejszą formę płatności. Przy chęci rozliczenia BLIKIEM, prosimy o stosowną informację w trakcie zamawiania lub wpisanie takiej uwagi przy korzystaniu z aplikacji.

Podobnie jak w innych miastach, także w Lublinie akceptowanie płatności kartą jest już w zasadzie powszechne. Dotyczy to również branży taksówkarskiej, gdy mowa o renomowanych i sprawdzonych korporacjach, takich jak Eko Taxi. Zachęcamy do zamawiania kursów i rozliczania się za nie w ten wygodny sposób!

Może Cię zainteresować również

 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.