Przewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?

Przewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?

Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając miejsce zamieszkania czy pracy lub planując gruntowną renowację, zazwyczaj potrzebujemy przewieźć coś większego. Mogą być to nowozakupione meble, materiały budowlane lub sprzęty AGD. Eko Taxi Lublin zajmuje się świadczeniem usług transportowych w zakresie przewozu osób i towarów, również tych wielkogabarytowych. Zamiast zamawiać drogich kurierów, postawcie na sprawdzoną firmę z konkurencyjnymi cenami. Kursów nie musicie umawiać z dużym wyprzedzeniem. Poniżej prezentujemy naszą ofertę oraz podajemy kilka pomysłów, dzięki którym szybko i sprawnie zorganizujecie swoją przeprowadzkę.

Spis treści:
Oferta naszej korporacji
Porady przydatne przy przeprowadzkach

Oferta przewozu mebli i dużych sprzętów naszej korporacji. W czym i kiedy Eko Taxi może wam pomóc?

Od toreb podróżnych po duże meble i sprzęty AGD – chcąc przewieźć te rzeczy na terenie Lublina i okolic, zadzwońcie po Eko Taxi. Nasza korporacja posiada w swojej flocie różne rodzaje wozów dostosowanych do waszych potrzeb. Kupiliście nową szafę na ubrania i nie macie jak jej przetransportować ze sklepu do domu? Pomożemy. Koszt kursu wyniesie was mniej niż zamówienie specjalnego dostawcy, który współpracuje z danym marketem. A może prowadzicie firmę i właśnie zmieniacie siedzibę? W pojemnym busie Eko Taxi zmieści się całe wyposażenie waszego biura. Jeśli natomiast planujecie gruntowny remont mieszkania, nasze usługi również się wam przydadzą.

Transporter Eko Taxi do przeprowadzek

Największe auto z naszej lubelskiej floty to Mercedes Sprinter. Na pokład może on zabrać towary ważące do 3,5 t. Jego wymiary to: 3,7 m (długość), 1,7 m (szerokość) i 1,9 m (wysokość). W trakcie rozmowy telefonicznej z dyspozytorem uzyskacie numer telefonu do naszego kierowcy posiadającego wielkogabarytowe auto, który udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat umawianego przewozu. Dzięki temu z wyprzedzeniem zaplanujecie całe przedsięwzięcie pod względem logistycznym. Pamiętajcie, że przejazdy z ładunkami wielkogabarytowymi realizujemy na terenie nie tylko Lublina i okolic, ale także całego województwa, a nawet Polski i Europy. Wszystko jest do uzgodnienia.

Mniejsze meble i towary naszymi kombiakami

Oferta przewozu mniejszych towarów określona jest w naszym cenniku jako „taxi bagażowe”. Takie przejazdy realizowane są wozami większymi od zwykłych osobówek (typu kombii lub van). Do ich luku nie wejdą duże meble czy np. pralka, ale auta bez problemu wystarczą do transportu małej, złożonej szafki czy kilku kartonów z książkami. Usługa „bagażówki” przyda się więc w szczególności podczas zakupów dodatkowego wyposażenia mieszkania lub przy transporcie cennych rzeczy – dokumentów biurowych czy domowej zastawy, które mogłyby się zgubić lub zniszczyć. Takie rozwiązanie może przydać się szczególnie osobom, których dobytek jest niewielki.

Oferta dla firm

Wasza firma cyklicznie przewozi pewne rzeczy z jednego biura lub magazynu do drugiego i potrzebujecie rzetelnego kierowcy, który zadba, by w trakcie kursu nic się nie zapodziało? Zamiast zatrudniać osobną osobę, nawiążcie współpracę z naszą korporacją. Wyjdzie to wam znacznie taniej. A może przenosiny rozbiliście na kilka etapów, a dział księgowości wolałby, by cała usługa znalazła się na jednej fakturze płatnej przelewem? W Eko Taxi rozumiemy, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga bycia elastycznym. Właśnie dlatego z naszymi partnerami biznesowymi współpracujemy na nieco innych zasadach, np. oferujemy różne możliwości rozliczeń i atrakcyjne pakiety abonamentowe. Przypominamy, że faktury wystawiane przez naszą firmę będziecie mogli wpisać w koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu zaoszczędzicie na podatku dochodowym przekazywanym do urzędu skarbowego. Więcej o naszych usługach taksówkarskich skierowanych do przedsiębiorców przeczytacie w innym artykule na naszym blogu.

Kolorowe kartony do przeprowadzki

Jak przewozić meble i duże sprzęty, by przeprowadzka przebiegła sprawnie? Kilka porad od Eko Taxi, które oszczędzą wam stresu i kłopotu

Jeśli przewóz mebli, sprzętów gospodarstwa domowego i wyposażenia biurowego na terenie Lublina i okolic to tylko z Eko Taxi – to już wiecie. Teraz podamy wam kilka sztuczek, które przydają się podczas przeprowadzek. Pamiętajcie – opracowując logistycznie całe przedsięwzięcie z wyprzedzeniem, unikniecie kłopotów podczas załadunku i rozładunku towarów z naszego busa.

Folia strech, nożyk, kartony i co jeszcze?

Przeprowadzka nie musi dużo kosztować. Po pierwsze możecie zaoszczędzić na przejazdach, wybierając Eko Taxi. Nie musicie też kupować drogich opakowań i narzędzi. Puste kartony, w które zapakujecie drobiazgi, możecie dostać za darmo np. z okolicznych sklepów. Jeżeli nie macie folii bąbelkowej do zabezpieczenia porcelany, użyjcie w tym celu ścierek kuchennych lub koszulek. Warto jednak, byście zaopatrzyli się w szeroką taśmę klejącą (opcjonalnie papierową, malarską), niezmywalny marker, nożyk i śrubokręt. Te narzędzia powinniście mieć pod ręką przez cały czas przenosin. Do przewozu tekstyliów i ubrań świetnie sprawdzą się torby z grubego nylonu (np. z Ikei). Z kolei przezroczystą lub czarną folią strech opakujecie pudła (wtedy na pewno się nie rozpadną) oraz meble, a zwłaszcza ich części ruchome – drzwiczki do szafy, szuflady w komodzie itd. Dzięki temu w trakcie noszenia i jazdy nic nie będzie się otwierać lub wysuwać. Plusem folii jest jej duża wytrzymałość oraz fakt, że nie zostawia kleju. Kupicie ją w większości marketów budowlanych za ok. 20 zł.

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Każdy, kto choć raz się przeprowadzał, wie, że odpowiednie rozplanowanie przenosin potrafi zaoszczędzić sporo stresu i pieniędzy. Jeżeli możecie sobie pozwolić na rozłożenie wszystkiego w czasie, podzielcie całe przedsięwzięcie na kilka etapów. Pierwszym z nich będzie przygotowanie miejsca docelowego – przyszłego lokum. Opróżnijcie mieszkanie ze zbędnych urządzeń, wynieście śmieci i gruntownie posprzątajcie (umyjcie okna i inne większe powierzchnie). W trakcie rozładunku zapewne trochę się nakurzy. O wiele łatwiej będzie jednak doprowadzić kwaterę do porządku, gdy większe prace będą wykonane przed wniesieniem wyposażenia. Przy okazji zapoznacie się bliżej z planem mieszkania. Być może niektóre meble trzeba będzie złożyć przed transportem. A składanie ich w trakcie wyładunku byłoby z pewnością kłopotliwe. Zmierzcie szerokość drzwi, a jeżeli budynek dysponuje windą także jej wymiary (łącznie z przekątną). Narożniki ścian lub framugi możecie zabezpieczyć folią bąbelkową, by nie zarysowały się przy przenoszeniu mebli.

Jeśli planujecie zakup urządzeń do przyszłego mieszkania, zróbcie to przed relokacją. Puste kartony, folie i styropian po nowych sprzętach posłużą wam przy pakowaniu tych, które chcielibyście zabrać ze sobą ze starego domu. Nawet na kilka tygodni wcześniej powinniście też zacząć rozglądać się za pudełkami, w które spakujecie wszystkie szpargały. W drodze powrotnej z pracy lub uczelni zajdźcie do pobliskiego sklepu i zapytajcie się, czy nie zostały im opakowania z ostatniej dostawy. Jeśli akurat nie mają ich na stanie, ekspedienci zapewne podpowiedzą, kiedy będą je mieli. W ten sposób skompletujecie wszystkie potrzebne pudła, nie wydając za nie ani grosza!

Ostatnim etapem powinna być sama przeprowadzka. Postarajcie się spakować jak najwięcej rzeczy przed dniem przejazdu. Szafy i komody należy opróżnić, wyjąć z nich półki i elementy ruchome. Szpargały można umieścić w tekturowych pudłach, ubrania i inne tekstylia w walizkach lub foliowych torbach. Pamiętajcie, że za czas załadunku i rozładunku również płacicie wg opłaty postojowej. Warto więc znieść wszystkie meble i rzeczy na dół przed przyjazdem kierowcy.

Może Cię zainteresować również