Przewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?

Przewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?

Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie profesjonalnej firmy transportowej, która pomoże wam w przeprowadzce, remoncie czy przy zakupach mebli i sprzętu gospodarstwa domowego? Zanim zamówicie kurs przez naszą aplikację mobilną lub dzwoniąc pod 81 744 22 22, sprawdźcie, jak poprawnie przygotować się do przejazdu i zapakować wszystkie drobiazgi. W poniższym poradniku prezentujemy kilka przydatnych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzicie czas i sporo nerwów.

Spis treści:
Rodzaje aut do wynajęcia
Transport dużych sprzętów
Sposoby pakowania przedmiotów kruchych

Przewóz rzeczy samochodami Eko Taxi. Oferta naszego lubelskiego oddziału

W Eko Taxi zajmujemy się zarówno przewozem osób, jak i transportem rzeczy. Na terenie Lublina dysponujemy flotą różnego rodzaju samochodów – od zwykłych osobówek po pojemny bus do przeprowadzek. W zależności od waszych potrzeb podstawimy więc auto najlepiej dopasowane do wielkości i wagi ładunku. Standardowy cennik świadczonych usług podany jest na naszej stronie internetowej. Wszystkie kursy zamówicie telefonicznie. Transport mniejszych towarów, realizowanych autami typu kombi i vanami, zlecicie również przez naszą aplikację mobilną, która dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play lub Apple App Store. Przy przewozie wielkich gabarytów każdorazowo poprosimy o telefon – ze względu na indywidualną specyfikę takich przejazdów lepiej jest dograć wszystkie szczegóły z dyspozytorem.

Przewozy mniejszych ładunków określamy w naszym cenniku jako „taxi bagażowe”. Na pokład naszych vanów i samochodów kombi wejdą walizki oraz drobne meble (np. złożone krzesło czy regał). Duże towary przewozimy natomiast busami. Największe auto w naszej lubelskiej flocie to Mercedes Sprinter. Jest długi na 3,7 m, szeroki na 1,7 m i wysoki na 1,9 m. Może zabrać sprzęty do wagi 3,9 t. Taksówkarz może pomóc wam przy załadunku i wyładunku rzeczy, należy to jednak wcześniej uzgodnić z dyspozytorem.

Przewóz wielkogabarytowych rzeczy. Eko Taxi Lublin podpowiada, jak najlepiej transportować meble, sprzęty AGD i RTV oraz elementy wyposażenia domu czy biura

Eko Taxi od lat pomaga klientom indywidualnym w przeprowadzkach i dostarczaniu nowo zakupionych sprzętów ze sklepu do domu. Wiemy, że poprawne zapakowanie i zabezpieczenie dużych rzeczy pozwoli zaoszczędzić wielu kłopotów w trakcie przewozu. Tyczy się to również transportu na niewielkich dystansach np. w granicach administracyjnych Lublina. Czy jest sens rozkręcać regał, jeśli kurs będzie trwał poniżej kwadransa? W jakiej pozycji powinna znajdować się lodówka w trakcie jazdy? To jedne z najczęstszych problemów, nad którymi głowią się nasi pasażerowie.

Meble, sprzęty AGD i RTV

Wszystko zależy od liczby i wagi przedmiotów oraz rodzaju auta dostawczego. Przy szacowaniu objętości, jaką finalnie zajmą wszystkie rzeczy, zawsze należy uwzględnić pewien zapas – niektóre sprzęty być może trzeba będzie przypiąć w luku specjalnymi pasami, pozostawiając niewykorzystaną przestrzeń naokoło. Jeżeli mebli jest niedużo, np. średniej wielkości szafa i mała pralka, nie musicie martwić się rozbieraniem wszystkiego na części. Jeżeli natomiast planujecie zmieścić w bagażniku jeszcze drewniany regał, na wszelki wypadek rozkręćcie go przed podróżą, posegregujcie elementy wg długości i solidnie zwiążcie grupami. Dzięki temu w trakcie załadunku będzie można je rozlokować w wolnych obszarach.

Przed przejazdem należy opróżnić zawartość mebli i spakować rzeczy osobno. Elementy wystające takie jak klamki, uchwyty czy gałki, należy owinąć kawałkiem folii bąbelkowej lub materiału – dzięki temu nie zarysują i nie obiją innych sprzętów przy wkładaniu. Ranty metalowych regałów dobrze jest zabezpieczyć kawałkiem tektury. Drzwiczki szaf lub szuflady komód przytwierdźcie na stałe do korpusu, tak by w trakcie transportu nic się nie wysuwało lub otwierało. Świetnie sprawdza się w tym celu papierowa taśma malarska lub folia strech – obydwie zakupicie za niewielkie pieniądze w marketach budowalnych.

Mebli i artykułów AGD nie wkładajcie do pudeł, nie owijajcie w grube tkaniny czy w folię bąbelkową, chyba, że są to opakowania fabryczne. Niedopasowane kartony lub źle przygotowane zabezpieczenia mogą sprawić, że rzeczy będą kołysać się w trakcie transportu. Warto mieć przy sobie natomiast kawałek tektury w trakcie załadunku. W razie potrzeby będzie go można podłożyć pod mebel, żeby uniknąć zabrudzeń.
Inaczej sprawa się ma z elektroniką – tam dodatkowa ochrona jest wymagana. Ekrany LCD, telewizory i komputery powinno się owinąć folią bąbelkową, a następnie umieścić w sztywnej skrzynce np. z plastiku. Jeżeli w pudle zostanie wam wolna przestrzeń, wypełnijcie ją gąbką lub drobnymi kawałkami miękkiego styropianu. W tym celu można np. rozpruć starą poduszkę lub zapytać o pozostałości opakowaniowe w pobliskim sklepie.

Samochodzik z kartonami

Wyposażenie mieszkania

Są dwie szkoły pakowania drobnych sprzętów i rzeczy. Jedna mówi o segregowaniu dobytku według przeznaczenia (np. wszystkie akcesoria kuchenne idą razem). Jej zaletą jest fakt, że przeprowadzka przebiega szybciej, mniej czasu spędza się na wypakowywaniu szpargałów. Kolejna zaś każe rozmieszczać drobiazgi zgodnie z rozmiarem i tworzywem, z którego są wykonane. My zdecydowanie polecamy drugą opcję, bo redukuje ona ryzyko uszkodzenia poszczególnych sprzętów w trakcie transportu. Nie będzie problemów z ułożeniem paczek w kontenerze pojazdu – te najcięższe pójdą na spód, najlżejsze na górę. Na samym wierzchu ułoży się pudełka z cennymi rzeczami i dodatkowo zabezpieczy je przed wstrząsami.

Do pakowania drobiazgów świetnie nadają się kartonowe pudła, które dostaniecie za darmo np. z pobliskiego sklepu, plastikowe pojemniki (najlepiej z oryginalną przykrywką) lub torby z grubego polipropylenu – wytrzymują duże ciężary, a jednocześnie są elastyczne i sztywniejsze od zwykłych worków plastikowych. Odradzamy używać drewnianych kasetek, bo za dużo ważą. Do przewozu kwiatów doniczkowych używa się plastikowych skrzynek z perforacją. Każda paczka powinna być solidnie zaklejona lub obwiązana, tak by nawet po przewróceniu do góry dnem nic z niej nie wypadło.

Jak przewozić rzeczy podatne na uszkodzenia? Eko Taxi Lublin wyjaśnia zasady pakowania artykułów szklanych i porcelanowych

Przewóz rzeczy szklanych należy do najtrudniejszych pod względem logistycznego opracowania. Obiekty ceramiczne, porcelana, lustra, zastawa stołowa wykonana z kryształu – takie elementy są podatne na wstrząsy i łatwo się tłuką. Na szczęście Eko Taxi Lublin zajmuje się również transportem paczek z delikatną zawartością. Naszym klientom, którzy obawiają się o stan cennych drobiazgów w trakcie przeprowadzki, doradzamy, by oddzielili kruche przedmioty od innych i wysłali do miejsca docelowego osobnym kursem. W tym celu można poprosić o podstawienie samochodu osobowego z większym bagażnikiem np. typu kombi lub vana.

Elementy szklane, ceramiczne i porcelanowe pakuje się wg grubości i jakości tworzywa, z którego są wykonane. Inaczej przewozi się kubki do kawy, inaczej należy zadbać o fajansowe filiżanki. Do codziennej zastawy kuchennej można użyć papieru (najlepiej miękkiego, nieprasowanego o większej gramaturze), wkładając jedną kartę pomiędzy poszczególne części i umieszczając w twardym pojemniku z przykrywką. Boki pudełka można dodatkowo wyłożyć warstwą materiału np. bawełnianą szmatką. Rozmiary paczek nie powinny być zbyt duże – zamiast wkładać wszystko do jednej dużej skrzynki, lepiej jest porozdzielać przedmioty po kilku małych. Wyjątkowo delikatne szpargały jak np. bombki pod choinkę powinno umieszczać się na miękkich podkładach. Wnętrze pojemnika z takimi rzeczami wypełnijcie zmiętymi kawałkami bibuły, tak by elementy nie stykały się ze sobą w środku. Zamkniętych paczek ze szkłem i ceramiką nie należy obracać do góry dnem w trakcie przenoszenia, dlatego oznaczcie wierzchy pojemników markerem, żeby nie pomylić się w trakcie załadunku.

Może Cię zainteresować również

 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.