Przewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?

Przewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?

Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie profesjonalnej firmy transportowej, która pomoże wam w przeprowadzce, remoncie czy przy zakupach mebli i sprzętu gospodarstwa domowego? Zanim zamówicie kurs przez naszą aplikację mobilną lub dzwoniąc pod 81 744 22 22, sprawdźcie, jak poprawnie przygotować się do przejazdu i zapakować wszystkie drobiazgi. W poniższym poradniku prezentujemy kilka przydatnych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzicie czas i sporo nerwów.

Spis treści:
Rodzaje aut do wynajęcia
Transport dużych sprzętów
Sposoby pakowania przedmiotów kruchych

Przewóz rzeczy samochodami Eko Taxi. Oferta naszego lubelskiego oddziału

W Eko Taxi zajmujemy się zarówno przewozem osób, jak i transportem rzeczy. Na terenie Lublina dysponujemy flotą różnego rodzaju samochodów – od zwykłych osobówek po pojemny bus do przeprowadzek. W zależności od waszych potrzeb podstawimy więc auto najlepiej dopasowane do wielkości i wagi ładunku. Standardowy cennik świadczonych usług podany jest na naszej stronie internetowej. Wszystkie kursy zamówicie telefonicznie. Transport mniejszych towarów, realizowanych autami typu kombi i vanami, zlecicie również przez naszą aplikację mobilną, która dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play lub Apple App Store. Przy przewozie wielkich gabarytów każdorazowo poprosimy o telefon – ze względu na indywidualną specyfikę takich przejazdów lepiej jest dograć wszystkie szczegóły z dyspozytorem.

Przewozy mniejszych ładunków określamy w naszym cenniku jako „taxi bagażowe”. Na pokład naszych vanów i samochodów kombi wejdą walizki oraz drobne meble (np. złożone krzesło czy regał). Duże towary przewozimy natomiast busami. Największe auto w naszej lubelskiej flocie to Mercedes Sprinter. Jest długi na 3,7 m, szeroki na 1,7 m i wysoki na 1,9 m. Może zabrać sprzęty do wagi 3,9 t. Taksówkarz może pomóc wam przy załadunku i wyładunku rzeczy, należy to jednak wcześniej uzgodnić z dyspozytorem.

Przewóz wielkogabarytowych rzeczy. Eko Taxi Lublin podpowiada, jak najlepiej transportować meble, sprzęty AGD i RTV oraz elementy wyposażenia domu czy biura

Eko Taxi od lat pomaga klientom indywidualnym w przeprowadzkach i dostarczaniu nowo zakupionych sprzętów ze sklepu do domu. Wiemy, że poprawne zapakowanie i zabezpieczenie dużych rzeczy pozwoli zaoszczędzić wielu kłopotów w trakcie przewozu. Tyczy się to również transportu na niewielkich dystansach np. w granicach administracyjnych Lublina. Czy jest sens rozkręcać regał, jeśli kurs będzie trwał poniżej kwadransa? W jakiej pozycji powinna znajdować się lodówka w trakcie jazdy? To jedne z najczęstszych problemów, nad którymi głowią się nasi pasażerowie.

Meble, sprzęty AGD i RTV

Wszystko zależy od liczby i wagi przedmiotów oraz rodzaju auta dostawczego. Przy szacowaniu objętości, jaką finalnie zajmą wszystkie rzeczy, zawsze należy uwzględnić pewien zapas – niektóre sprzęty być może trzeba będzie przypiąć w luku specjalnymi pasami, pozostawiając niewykorzystaną przestrzeń naokoło. Jeżeli mebli jest niedużo, np. średniej wielkości szafa i mała pralka, nie musicie martwić się rozbieraniem wszystkiego na części. Jeżeli natomiast planujecie zmieścić w bagażniku jeszcze drewniany regał, na wszelki wypadek rozkręćcie go przed podróżą, posegregujcie elementy wg długości i solidnie zwiążcie grupami. Dzięki temu w trakcie załadunku będzie można je rozlokować w wolnych obszarach.

Przed przejazdem należy opróżnić zawartość mebli i spakować rzeczy osobno. Elementy wystające takie jak klamki, uchwyty czy gałki, należy owinąć kawałkiem folii bąbelkowej lub materiału – dzięki temu nie zarysują i nie obiją innych sprzętów przy wkładaniu. Ranty metalowych regałów dobrze jest zabezpieczyć kawałkiem tektury. Drzwiczki szaf lub szuflady komód przytwierdźcie na stałe do korpusu, tak by w trakcie transportu nic się nie wysuwało lub otwierało. Świetnie sprawdza się w tym celu papierowa taśma malarska lub folia strech – obydwie zakupicie za niewielkie pieniądze w marketach budowalnych.

Mebli i artykułów AGD nie wkładajcie do pudeł, nie owijajcie w grube tkaniny czy w folię bąbelkową, chyba, że są to opakowania fabryczne. Niedopasowane kartony lub źle przygotowane zabezpieczenia mogą sprawić, że rzeczy będą kołysać się w trakcie transportu. Warto mieć przy sobie natomiast kawałek tektury w trakcie załadunku. W razie potrzeby będzie go można podłożyć pod mebel, żeby uniknąć zabrudzeń.
Inaczej sprawa się ma z elektroniką – tam dodatkowa ochrona jest wymagana. Ekrany LCD, telewizory i komputery powinno się owinąć folią bąbelkową, a następnie umieścić w sztywnej skrzynce np. z plastiku. Jeżeli w pudle zostanie wam wolna przestrzeń, wypełnijcie ją gąbką lub drobnymi kawałkami miękkiego styropianu. W tym celu można np. rozpruć starą poduszkę lub zapytać o pozostałości opakowaniowe w pobliskim sklepie.

Samochodzik z kartonami

Wyposażenie mieszkania

Są dwie szkoły pakowania drobnych sprzętów i rzeczy. Jedna mówi o segregowaniu dobytku według przeznaczenia (np. wszystkie akcesoria kuchenne idą razem). Jej zaletą jest fakt, że przeprowadzka przebiega szybciej, mniej czasu spędza się na wypakowywaniu szpargałów. Kolejna zaś każe rozmieszczać drobiazgi zgodnie z rozmiarem i tworzywem, z którego są wykonane. My zdecydowanie polecamy drugą opcję, bo redukuje ona ryzyko uszkodzenia poszczególnych sprzętów w trakcie transportu. Nie będzie problemów z ułożeniem paczek w kontenerze pojazdu – te najcięższe pójdą na spód, najlżejsze na górę. Na samym wierzchu ułoży się pudełka z cennymi rzeczami i dodatkowo zabezpieczy je przed wstrząsami.

Do pakowania drobiazgów świetnie nadają się kartonowe pudła, które dostaniecie za darmo np. z pobliskiego sklepu, plastikowe pojemniki (najlepiej z oryginalną przykrywką) lub torby z grubego polipropylenu – wytrzymują duże ciężary, a jednocześnie są elastyczne i sztywniejsze od zwykłych worków plastikowych. Odradzamy używać drewnianych kasetek, bo za dużo ważą. Do przewozu kwiatów doniczkowych używa się plastikowych skrzynek z perforacją. Każda paczka powinna być solidnie zaklejona lub obwiązana, tak by nawet po przewróceniu do góry dnem nic z niej nie wypadło.

Jak przewozić rzeczy podatne na uszkodzenia? Eko Taxi Lublin wyjaśnia zasady pakowania artykułów szklanych i porcelanowych

Przewóz rzeczy szklanych należy do najtrudniejszych pod względem logistycznego opracowania. Obiekty ceramiczne, porcelana, lustra, zastawa stołowa wykonana z kryształu – takie elementy są podatne na wstrząsy i łatwo się tłuką. Na szczęście Eko Taxi Lublin zajmuje się również transportem paczek z delikatną zawartością. Naszym klientom, którzy obawiają się o stan cennych drobiazgów w trakcie przeprowadzki, doradzamy, by oddzielili kruche przedmioty od innych i wysłali do miejsca docelowego osobnym kursem. W tym celu można poprosić o podstawienie samochodu osobowego z większym bagażnikiem np. typu kombi lub vana.

Elementy szklane, ceramiczne i porcelanowe pakuje się wg grubości i jakości tworzywa, z którego są wykonane. Inaczej przewozi się kubki do kawy, inaczej należy zadbać o fajansowe filiżanki. Do codziennej zastawy kuchennej można użyć papieru (najlepiej miękkiego, nieprasowanego o większej gramaturze), wkładając jedną kartę pomiędzy poszczególne części i umieszczając w twardym pojemniku z przykrywką. Boki pudełka można dodatkowo wyłożyć warstwą materiału np. bawełnianą szmatką. Rozmiary paczek nie powinny być zbyt duże – zamiast wkładać wszystko do jednej dużej skrzynki, lepiej jest porozdzielać przedmioty po kilku małych. Wyjątkowo delikatne szpargały jak np. bombki pod choinkę powinno umieszczać się na miękkich podkładach. Wnętrze pojemnika z takimi rzeczami wypełnijcie zmiętymi kawałkami bibuły, tak by elementy nie stykały się ze sobą w środku. Zamkniętych paczek ze szkłem i ceramiką nie należy obracać do góry dnem w trakcie przenoszenia, dlatego oznaczcie wierzchy pojemników markerem, żeby nie pomylić się w trakcie załadunku.

Może Cię zainteresować również

 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...