Taxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!

Taxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!

Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z pociągu turyści, ale także klienci biznesowi czy imprezowicze wracający z nocnych zabaw. Dowiedz się, dlaczego taksówki w Lublinie są coraz bardziej popularne i zapoznaj się z atrakcyjnym cennikiem Eko Taxi – najtańszej sieci taxi w mieście!

Spis treści
Kiedy zamówić taxi w Lublinie?
Statystyczny klient taxi w Lublinie
Cennik Eko Taxi Lublin
Oferta Eko Taxi Lublin
Dostępne samochody
Metody płatności
Mobilna aplikacja Eko Taxi Lublin

Kiedy warto zamówić taxi w Lublinie?

Taxi w Lublinie bardzo często stanowi przyjemną alternatywę dla długiej trasy pokonywanej pieszo bądź zamiennik dla podróży środkiem miejskiej lokomocji. Dzięki kursom taksówkarskim możliwy jest szybki i komfortowy przejazd w strategiczne punkty miasta, jak dworzec PKP, port lotniczy czy zabudowania starego miasta.

Choć komunikacja publiczna w postaci kursujących po Lublinie trolejbusów i autobusów funkcjonuje nadzwyczaj sprawnie, nie zawsze mamy na tyle czasu bądź możliwości, aby znaleźć odpowiedni przystanek czy też czekać na pasujące nam połączenie. W takiej sytuacji wezwanie kierowcy taksówki może wręcz przesądzać o punktualnym zjawieniu się na miejscu. Pilna potrzeba znalezienia się w zupełnie innej części Lublina, ważne spotkanie biznesowe czy też konieczność błyskawicznego dowiezienia dziecka na zbiórkę – to sytuacje, w których skorzystanie z usług taksówkarskich stanowi najprostsze i najszybsze rozwiązanie.

Po taxi w Lublinie dzwonią także osoby wybierające się do teatru. Ważne artystyczne premiery wymagają w końcu stosownego stroju oraz punktualnego stawienia się na spektakl, stąd taryfa wydaje się najodpowiedniejszą formą dostania się na miejsce. Ubierając elegancką odzież nie chcemy przecież narażać się na niesprzyjające warunki atmosferyczne czy zalegające na drogach błoto. Nie bez znaczenia pozostaje także temperatura, która zimą szczególnie dokuczać może paniom i panom w wymyślnych kreacjach.

Ten środek transportu świetnie sprawdza się również wśród turystów, którzy do Lublina dostali się przy wykorzystaniu połączeń kolejowych. Konieczność zabrania ze sobą ciężkich bagaży oraz nieznajomość topografii miasta sprawia, że podróżni bardzo często sięgają po usługi pierwszej znalezionej na parkingu taksówki, niespecjalnie zastanawiając się nad ceną przejazdu. Jest to również opcja dogodna dla pasażerów samolotów lądujących na najmłodszym lotnisku w Europie – Lublin Airport.

Taxi z lotniska w Lublinie

Kto zamawia taksówkę w Lublinie? Dowiedz się, kim jest statystyczny klient taxi!

Taxi w Lublinie to środek lokomocji wykorzystywany przez różnorodną grupę osób. Z zagadnieniem typowego klienta możemy się lepiej zapoznać dzięki danym zgromadzonym największą aplikację dedykowaną sprawnemu zamawianiu taksówek w naszym kraju. Wyniki badania rynku taksówkarskiego w Polsce przedstawione zostały w formie raportu pt. Polskie Taksówki 2016.

Dzięki raportowi dowiedzieć się możemy przykładowo, że ponad 40% osób zamawiających taryfę należy do grupy wiekowej mieszczącej się w przedziale od 25 do 30 lat, a klienci po 50 roku życia stanowią jedynie mniej niż 2% wszystkich wezwań. Po numer na taxi często sięgają także osoby w wieku od 31 do 40 lat. Według badań stanowią oni 33,8% wszystkich klientów.

Mieszkańcy Lublina chętnie dzwonią po taksówkę, wracając z nocnych wizyt w licznych klubach i barach, których większość znajduje się przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, czyli przy Krakowskim Przedmieściu. W tych rejonach nietrudno natknąć się także na zaparkowane w zatoczkach taksówki z kierowcami oczekującymi na stosowną porę, aby odwieźć do domu najintensywniej bawiących się nocnych marków.

W Lubinie taryfę zamawiają również klienci biznesowi, którzy wykorzystują ten środek lokomocji, aby dostać się na spotkania z kontrahentami, ważną konferencję czy też przewieźć pilną dokumentację do innego budynku firmy. Za statystyczny kurs biznesowy w Lublinie płaci się 21,30 zł.

Korporacje znaczący popyt na usługi taksówkarskie notują także od turystów, którzy nie znają topografii Lublina i wolą komfortowo i bez przeszkód dostać się w wyznaczone miejsce noclegowe. Łapaniu taxi sprzyja również konieczność przewiezienia przez pół miasta ciężkich bagaży czy przytłaczającej ilości zakupów.

Zgodnie z badaniami przedstawionymi w raporcie najwięcej klientów taksówek w naszym kraju stanowią mężczyźni. Panie to jedynie 21% wszystkich pasażerów.

Potrzebujesz taniego taxi w Lublinie? Poznaj cennik Eko Taxi – najtańszej taksówki w mieście!

Według raportu pt. Polskie Taksówki 2016 za średni kurs taxi w Lublinie zapłacimy średnio 17,88 zł. To bardzo atrakcyjna cena, zważywszy na koszty odnotowane w innych miastach. Za przejazd taksówką w Warszawie, Trójmieście i Krakowie zapłacimy ponad 30 zł, a z jeszcze wyższą ceną musimy się liczyć w Katowicach, gdzie za przejazd płaci się średnio około 34 złotych.

Taniej jest jedynie w Kaliszu, gdzie średnia cena za jazdę taksówką wynosi jedynie 15,38 zł.

Na podstawie zebranych danych wyliczono, że średni koszt za taxi w Polsce to 29,95 zł. Oznacza to, że usługi taksówkarskie w Lublinie zaliczają się do niezwykle atrakcyjnych cenowo okazji!

Ceny za przejazdy różnią się także w zależności od wybranego samochodu. Można trafić zarówno na licencjonowane auta przynależące do którejś z lubelskich korporacji, jak i taksówki należące do “samotnych jeźdźców”, czyli taksówkarzy niezrzeszonych w żadnej konkretnej firmie oferującej usługi transportowe. W samochodach działających poza korporacjami ceny są znacznie wyższe, gdyż kierowcy ustalają je samodzielnie. Aby się nie naciąć, zamiast wsiadać do pierwszego z brzegu samochodu, warto zamówić sprawdzoną taksówkę, gwarantującą stałe, niskie ceny za przewóz.

Szukasz tego typu taxi w Lublinie? Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą sieci Eko Taxi!

Eko Taxi to funkcjonująca w największych miastach Polski, w tym również w Lublinie, sieć taksówkarska. Auta należące do Eko Taxi rozpoznać można po zielonej koniczynce widniejącej z boku samochodu. Znajdziesz je w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz Lublinie. Poza charakterystycznym logo Eko Taxi wyróżnia jeszcze jedno – rewelacyjna cena za kursy. W Lublinie opłata za kilometr jazdy autem z koniczynką wynosi bowiem jedynie 1,60, a stawka początkowa (nazywana także kosztem za trzaśnięcie drzwiami) to 7,95 złotych. Przy takiej ofercie przejazd z Eko Taxi stanowi najatrakcyjniejszą propozycję na lubelskim rynku!

Taxi bagażowe, van, bus czy standardowe auto? Zamów taksówkę na miarę swoich potrzeb w Eko Taxi w Lublinie!

Eko Taxi w Lublinie, poza standardową usługą wysłania do klienta auta z kierowcą, oferuje także możliwość zamówienia dużych, kilkuosobowych busów. Wszystko w zależności od życzenia zamawiającego!

To niepowtarzalna okazja, aby zrealizować kurs taksówkarski za pośrednictwem busa (czy też vana) w wersji pięcio-, sześcio-, siedmio- lub ośmioosobowej. Specjalna oferta Eko Taxi wprost idealnie nada się dla większych grup podróżujących, którzy nie muszą już korzystać z dwóch taksówek, aby wspólnie wrócić do domu po nocnej zabawie czy dotrzeć na dworzec PKP. Busa wezwać można także w przypadku konieczności przewiezienia osób na wesele, wieczór kawalerski czy pracownicze spotkanie integracyjne. Sprawdzi się jako forma lokomocji dla dzieci na klasowym wyjściu lub jako środek transportu rozwożący ludzi po zorganizowanych aktywnościach sportowych.

Dopłata wynikająca z zamówienia kilkuosobowego busa wynosi 7 złotych. Początkowa stawka za trzaśnięcie drzwiami to 7,95 złotych. Czas oczekiwania na przejazd to około 15 minut. Istnieje także możliwość podstawienia busa na konkretną, ustaloną z klientem godzinę.

W ofercie Eko Taxi znajdziemy również taksówki bagażowe, jednak realizacja kursów z ich wykorzystaniem dostępna jest w tej chwili jedynie w Warszawie.

Płatność kartą, gotówką, a może transakcje bezgotówkowe? Sprawdź ofertę Eko Taxi w Lublinie!

Kiedyś za taxi w Lublinie i innych miejscowościach płaciło się wyłącznie gotówką. Dziś czasy znacząco się zmieniły, co potwierdza raport Polskie taksówki 2016, z którego wynika, że gotówką za usługę przewozową płaci jedynie 35% ankietowanych. Więcej niż połowa respondentów jako środek płatniczy wskazała wygodną w stosowaniu kartę płatniczą (a także kredytową bądź debetową). Ryzyko, że realizujący zlecenie taksówkarskie kierowca nie będzie miał przy sobie terminalu znacząco spada w całej Polsce. Płatności kartą stają się bowiem standardową usługą, której zaczyna się wręcz wymagać od rzetelnych firm. Płatność kartą ma wiele zalet – poza wygodą stosowania i błyskawicznym czasem realizacji transakcji istotny jest także fakt, że nie musimy skrupulatnie odliczać sumy za przejazd, co szczególnie uprzykrza życie w czasie kursów realizowanych nocą. Kierowca nie jest zobowiązany do szukania reszty, a cały proces zapłaty odbywa się szybko i sprawnie.

Płatność za pośrednictwem karty płatniczej oraz gotówki nie są jedynymi możliwościami zapłaty za usługę taksówkarską w Eko Taxi Lublin. Stali klienci mogą bowiem liczyć na specjalne traktowanie – mogą bowiem skorzystać z propozycji przejazdów bezgotówkowych. Tego typu benefity dotyczą najczęściej różnego rodzaju korporacji, które podpisują umowę z przewoźnikiem w celu udostępnienia usługi taksówkarskiej swoim pracownikom. Podstawą do realizacji transakcji bezgotówkowych jest podpisanie stosownej umowy. Następnie dana firma otrzymuje dostęp do dedykowanej platformy elektronicznej służącej do zarządzania jednorazowymi bonami przejazdowymi. W formie fizycznej do bonów przydzielone zostają także specjalne karty. Przy płatnościach bezgotówkowych w Eko Taxi istnieje również możliwość zamówienia samochodu poprzez wygodną aplikację mobilną czy też za pomocą przypisanego do beneficjenta numeru kontaktowego.

Taxi Lublin - płatność kartą

Jakie są zalety transakcji bezgotówkowych w Eko Taxi?

Dzięki możliwości wezwania taksówki honorującej płatności bezgotówkowe zawierająca umowę firma jest w stanie systematycznie kontrolować finanse wydawane na środki transportowe swoich pracowników. Zyskuje bowiem dostęp do szczegółowej historii przejazdów, wraz z wykazem długości i godziny realizacji danego kursu. Wszystkie te dane można zebrać w czytelne raporty uwzględniające wprowadzone przez użytkownika klasyfikacje kosztorysu. Mowa tu o klarownych podziałach kursów taxi ze względu na realizowane w firmie projekty, korzystające z transportu różnorodne działy kadrowe czy też koszty związane z działalnością eventowo-promocyjną.

Eko Taxi w ramach przejazdów bezgotówkowych oferuje również stworzenie jednorazowych bonów na przejazd taksówką. Po wygenerowaniu bonu istnieje możliwość pobrania go i zapisania w formacie PDF, a następnie wysłania w wiadomości e-mail bądź wydrukowania. Oferowana przez Eko Taxi platforma elektroniczna stanowi także pomocne firmowe narzędzie kontrolne – osoba zarządzająca kontem może nadawać dowolne uprawnienia i ograniczenia poszczególnym użytkownikom systemu płatności bezgotówkowych. Mowa tu o nakładaniu limitów liczby przejazdów do zrealizowania, określaniu ich maksymalnej ceny czy założeniu, że z usług taksówkarskich pracownik może korzystać jedynie w dni robocze, w godzinach funkcjonowania firmy.

Przejazdy bezgotówkowe są bardzo łatwe w realizacji – wystarczy, aby tuż po odbytym kursie kierowca taxi wpisał należność wyliczoną przez taksometr do terminala, a pasażer zatwierdził ją specjalnym, czterocyfrowym PIN-em. Następnie przedstawiciel sieci Eko Taxi w Lublinie wraz z umową na przejazdy przedstawia kontrahentowi fakturę VAT za zrealizowane usługi.

Standardowo uiszczenie opłaty za zrealizowane przejazdy następuje za pośrednictwem przelewu bankowego. Przy współpracy z Eko Taxi termin realizacji należności za przebyte trasy wynosi aż 21 dni.

Nie lubisz dzwonić po taksówkę? Wykorzystaj aplikację mobilną Eko Taxi i zamów taxi w Lublinie przy pomocy jednego kliknięcia!

Wezwanie taksówki w Lublinie (jak i w pozostałych miejscowościach) jeszcze do niedawna nieodmiennie kojarzyło się z filmowym wystawaniem przy krawężniku i machaniem kciukiem w celu zwrócenia uwagi kierowcy, bądź też koniecznością zadzwonienia na numer wybranej korporacji. Zdarzają się jednak klienci, których w dyskomfort wprawia konieczność odbywania rozmowy z dyspozytorem. Szczególnie, gdy wieczorna wyprawa do miasta znacznie się przedłużyła. Innym powodem mogą być godziny szczytu – przy próbie wykonania telefonu otrzymujemy powiadomienie, że wszystkie linie są zajęte, a w dodatku jesteśmy dopiero szesnastą osobą w kolejce. Zdarzają się również problemy z zasięgiem, a w alarmowych sytuacjach niejednokrotnie okazuje się, że właśnie wyczerpaliśmy środki pieniężne na koncie.

Na takie sytuacje jest właściwie tylko jedna odpowiedź – niezawodna, prosta w obsłudze i całkowicie darmowa aplikacja mobilna Eko Taxi! Pobranie i skonfigurowanie jej zajmuje jedynie klika kliknięć!

Aplikacja dostosowana jest do funkcjonowania na telefonach z systemami operacyjnymi Android i iOS. Skorzystanie z aplikacji to zaledwie kilka kliknięć, co czyni wezwanie taksówki banalnie prostym. Program jest bezpłatny, zawiera za to kilka niezwykle użytecznych opcji, które pomogą dostosować zamówioną taksówkę do wszelkich potrzeb klienta.

Aplikacja Eko Taxi Lublin

Standardowa możliwość wprowadzenia adresu docelowego i wezwania taryfy uzupełniona została o szereg dodatkowych opcji, takich jak:

  • wybór wielkości i standardu preferowanego samochodu (auta typu komfort, busy mieszczące od 5 do 8 pasażerów),
  • wybór metody płatności (gotówka, karta płatnicza, przejazdy bezgotówkowe),
  • możliwość zamówienia auta wyposażonego w klimatyzację,
  • udogodnienie w postaci możliwości zamówienia taryfy akceptującej przewóz zwierząt.

Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu – wystarczy wpisać swoją lokalizację i nacisnąć przycisk „zamów”. Naszym oczom ukaże się wówczas mapka, na której widoczne są pozycje dostępnych taksówek. Nie brakuje także danych identyfikacyjnych w postaci numeru korporacyjnego, marki oraz modelu auta. Użytkownik dostaje także jasny komunikat dotyczący czasu oczekiwania na realizację usługi. W momencie, gdy kierujący zamówioną taksówką dotrze na miejsce docelowe, pasażer zostanie powiadomiony poprzez połączenie telefoniczne. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w których taksówkarz musi czekać na niezorientowanego o jego obecności klienta.

Aby zacząć korzystać z aplikacji Eko Taxi, wystarczy pobrać program, zainstalować na telefonie i podać swój numer kontaktowy. Aplikacja zostanie w tym momencie przypisana do konkretnego pasażera. Od tej chwili nie musisz mieć przy sobie numeru telefonu na taksówkę, bowiem do jej zamówienia potrzebne jest jedno kliknięcie!

Może Cię zainteresować również