Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej wyszukiwanych zagadnień, zwłaszcza we wrześniu i październiku, kiedy po wakacyjnej przerwie do miasta wracają uczniowie i studenci. Temat jest jednak na topie w ciągu całego roku i większość osób, które są nim zainteresowane zastanawia się, jaka forma transportu mebli w Lublinie jest najbardziej opłacalna.

Spis treści
Przewóz wielkich gabarytów
Osoby niezmotoryzowane
Najkorzystniejsze rozwiązanie
Usługa przewozu
Wynajem auta
Taxi bagażowe

Kto może być zainteresowany transportem mebli w Lublinie?

Usługa transportu mebli najczęściej kojarzy się z zakupem nowych produktów lub przeprowadzką, czyli transportem posiadanego już wyposażenia w inne miejsce. Chociaż wiele sklepów meblowych bardzo często oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji dowozu, to równie często jest to oferta dodatkowo płatna, a co za tym idzie często zupełnie nieopłacalna. Pragnąc zaoszczędzić, staramy się wtedy o własny transport, jednak przewóz mebli to nie to samo co transport zakupów spożywczych, które zmieszczą się w standardowym bagażniku czy na tylnej kanapie samochodu. Większość osób jest wtedy zmuszona do poszukiwania usługi w bardziej konkurencyjnej cenie lub skorzystania z pomocy znajomych – o ile dysponują pakownym autem. Podobnie wygląda również przypadek przeprowadzki, przy czym standardowo dotyczy jeszcze większej ilości mebli lub obejmuje kilka kursów, w zależności od tego, ile przedmiotów pragniemy przewieźć w inne miejsce. Szczególną grupą klientów zainteresowanych przewozem mebli są studenci i uczniowie, którzy zazwyczaj nie transportują ze sobą całego wyposażenia, lecz jedynie kilka jego najważniejszych elementów, takich jak wygodne łóżko czy też biurko, umożliwiające komfortową naukę. Przewóz odbywa się wtedy najczęściej pomiędzy wynajmowanymi mieszkaniami na terenie Lublina, jednak zdarza się również, że młode osoby przywożą umeblowanie z własnego domu, znajdującego się w okolicznych miejscowościach.

Transport dla niezmotoryzowanych

Przy transporcie mebli problemem jest nie tylko znalezienie odpowiednio pojemnego auta, ale bardzo często również jego całkowity brak. Osoby niezmotoryzowane, czyli nie posiadające samochodu oraz nie posiadające prawa jazdy (również niepraktykujące lub obawiające się prowadzić samodzielnie duży pojazd z ładunkiem po ulicach Lublina) bardzo często znajdują się w grupie osób zainteresowanych dodatkową usługą transportu mebli. Choć mogłoby się wydawać, że dotyczy to jednostkowych przypadków, to tak naprawdę bardzo duży odsetek mieszkańców większych miast rezygnuje z posiadania własnego środka transportu na rzecz bardziej ekologicznej, tańszej i wymagającej mniejszej odpowiedzialności alternatywy, jaką jest transport miejski. Takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w przypadku chęci przewozu przedmiotów wielkogabarytowych, stąd tak duże zainteresowanie wynajmem aut bagażowych oraz zamówieniem kompleksowych usług transportu mebli.

Sofa w salonie

Czy możliwe jest znalezienie taniego transportu mebli w Lublinie?

Kiedy decydujesz się na samodzielny transport mebli, masz do wyboru kilka możliwości, z których każda ma swoje wady i zalety. Często zależy Ci przede wszystkim na taniej usłudze. Ceny są natomiast uzależnione od bardzo wielu czynników, w tym między innymi odległości, jaką będzie musiał pokonać załadowany samochód oraz dodatkowych opłat związanych z wyniesieniem mebli, zapakowaniem i rozpakowaniem auta, a także ponownym wniesieniem mebli do innego mieszkania. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, należy zatem wziąć po uwagę wiele kryteriów mających wpływ na ostateczną cenę transportu.

Usługa przewozu – czy warto?

Zamówienie usługi przewozu w firmie transportowej to rozwiązanie najwygodniejsze, jednak przy tym również najbardziej kosztowne. W takim przypadku za usługę płacimy najczęściej w rozliczeniu godzinowym lub/i uzależnionym od ilości pokonanych kilometrów. Dużym atutem takiego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego prowadzenia pojazdu, gdyż opłata dla kierowcy jest wliczona w cenę. Dodatkowo, możemy zdecydować także na dodatkowo płatną pomoc w zakresie zapakowania i przenoszenia mebli. Koszt takiej usługi bardzo często uzależniony jest od liczby wynajętych pomocników oraz ich czasu pracy. Wynajem kompleksowego przewozu będzie zatem rozwiązaniem najwygodniejszym i najszybszym, jednak jednocześnie bardzo drogim.

Wynajem auta – czy pozwoli zmniejszyć koszty?

Auto do przewozu rzeczy możemy wypożyczyć od znajomych lub rodziny – o ile są w posiadaniu odpowiednio pojemnego pojazdu – bądź też zdecydować się na wynajem środka transportu z profesjonalnej firmy. Pierwsze rozwiązanie może wydawać się najbardziej ekonomiczne, bowiem naszym jedynym kosztem będzie wtedy prawdopodobnie zakup paliwa plus ewentualnie wyrażający wdzięczność podarunek dla osoby, która zgodziła się użyczyć nam swojego samochodu. W takim przypadku powinien to być jednak pojazd naprawdę duży, czyli taki, który pomieści wszystkie rzeczy w ramach jednego kursu. W przeciwnym razie rozwiązanie to może okazać się kompletnie nieopłacalne. Co więcej, na naszej głowie jest wtedy zarówno zapakowanie, zniesienie i wniesienie mebli, jak i prowadzenie samego pojazdu, co z kolei nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli nikt z naszych znajomych czy rodziny nie jest w posiadaniu takiego auta, pozostaje nam jedynie wynajem z profesjonalnej firmy. Taka opcja będzie jeszcze kosztowniejsza, lecz powinna pozwolić na swobodny wybór odpowiednio dobranego modelu samochodu.

Niestandardowe rozwiązanie – taxi bagażowe

Korzystanie z usługi firmy taksówkarskiej w celu przewozu mebli jest prawdopodobnie ostatnim rozwiązaniem, o jakim pomyślałeś. Tymczasem jest to opcja, która może zaskoczyć swoją przystępnością cenową i wygodą. Eko Taxi posiada w swojej ofercie auto idealne do przewozu mebli, czyli Mercedesa Sprintera o ładowności 1400 kg, 3,7 m długości, 1,7 m szerokości oraz 1,9 wysokości, co oznacza, że bez trudu zmieści się w nich większość szaf, szafek i regałów – często nawet bez konieczności ich rozkładania. Taxi bagażowe to także usługa z przejrzystym i bardzo korzystnym cennikiem. Opłata postojowa to w tym przypadku jedynie 32 zł, a koszt całego transportu wyliczany jest na bazie pokonanych kilometrów w oparciu o niezwykle przystępną cenę na jeden kilometr – tylko 1,60 zł w pierwszej strefie na terenie Lublina. Ponadto w zakres usługi może wchodzić także pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku. Wystarczy ustalić to z nami na etapie uzgadniania transportu. Nasza oferta wykracza również poza obszar Lublina, a przewóz może odbywać się na terenie całej Europy. Obowiązują wtedy ceny ustalone indywidualnie z każdym klientem.

Przewóz mebli z Eko Taxi to nieoczywiste rozwiązanie, które jest jednocześnie najwygodniejsze i najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym. Decydując się na naszą usługę, nie martwisz się wynajmem odpowiedniej wielkości auta, jego prowadzeniem czy zatankowaniem, a dodatkowo możesz skorzystać również z pomocy naszego kierowcy w zakresie zapakowania i rozpakowania swojego bagażu. A koszt? To opłata początkowa w wysokości 38 zł, jedynie 28 zł opłaty postojowej plus opłata standardowa – 1,60 zł za każdy przejechany kilometr.

Może Cię zainteresować również

 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...