Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej wyszukiwanych zagadnień, zwłaszcza we wrześniu i październiku, kiedy po wakacyjnej przerwie do miasta wracają uczniowie i studenci. Temat jest jednak na topie w ciągu całego roku i większość osób, które są nim zainteresowane zastanawia się, jaka forma transportu mebli w Lublinie jest najbardziej opłacalna.

Spis treści
Przewóz wielkich gabarytów
Osoby niezmotoryzowane
Najkorzystniejsze rozwiązanie
Usługa przewozu
Wynajem auta
Taxi bagażowe

Kto może być zainteresowany transportem mebli w Lublinie?

Usługa transportu mebli najczęściej kojarzy się z zakupem nowych produktów lub przeprowadzką, czyli transportem posiadanego już wyposażenia w inne miejsce. Chociaż wiele sklepów meblowych bardzo często oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji dowozu, to równie często jest to oferta dodatkowo płatna, a co za tym idzie często zupełnie nieopłacalna. Pragnąc zaoszczędzić, staramy się wtedy o własny transport, jednak przewóz mebli to nie to samo co transport zakupów spożywczych, które zmieszczą się w standardowym bagażniku czy na tylnej kanapie samochodu. Większość osób jest wtedy zmuszona do poszukiwania usługi w bardziej konkurencyjnej cenie lub skorzystania z pomocy znajomych – o ile dysponują pakownym autem. Podobnie wygląda również przypadek przeprowadzki, przy czym standardowo dotyczy jeszcze większej ilości mebli lub obejmuje kilka kursów, w zależności od tego, ile przedmiotów pragniemy przewieźć w inne miejsce. Szczególną grupą klientów zainteresowanych przewozem mebli są studenci i uczniowie, którzy zazwyczaj nie transportują ze sobą całego wyposażenia, lecz jedynie kilka jego najważniejszych elementów, takich jak wygodne łóżko czy też biurko, umożliwiające komfortową naukę. Przewóz odbywa się wtedy najczęściej pomiędzy wynajmowanymi mieszkaniami na terenie Lublina, jednak zdarza się również, że młode osoby przywożą umeblowanie z własnego domu, znajdującego się w okolicznych miejscowościach.

Transport dla niezmotoryzowanych

Przy transporcie mebli problemem jest nie tylko znalezienie odpowiednio pojemnego auta, ale bardzo często również jego całkowity brak. Osoby niezmotoryzowane, czyli nie posiadające samochodu oraz nie posiadające prawa jazdy (również niepraktykujące lub obawiające się prowadzić samodzielnie duży pojazd z ładunkiem po ulicach Lublina) bardzo często znajdują się w grupie osób zainteresowanych dodatkową usługą transportu mebli. Choć mogłoby się wydawać, że dotyczy to jednostkowych przypadków, to tak naprawdę bardzo duży odsetek mieszkańców większych miast rezygnuje z posiadania własnego środka transportu na rzecz bardziej ekologicznej, tańszej i wymagającej mniejszej odpowiedzialności alternatywy, jaką jest transport miejski. Takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w przypadku chęci przewozu przedmiotów wielkogabarytowych, stąd tak duże zainteresowanie wynajmem aut bagażowych oraz zamówieniem kompleksowych usług transportu mebli.

Sofa w salonie

Czy możliwe jest znalezienie taniego transportu mebli w Lublinie?

Kiedy decydujesz się na samodzielny transport mebli, masz do wyboru kilka możliwości, z których każda ma swoje wady i zalety. Często zależy Ci przede wszystkim na taniej usłudze. Ceny są natomiast uzależnione od bardzo wielu czynników, w tym między innymi odległości, jaką będzie musiał pokonać załadowany samochód oraz dodatkowych opłat związanych z wyniesieniem mebli, zapakowaniem i rozpakowaniem auta, a także ponownym wniesieniem mebli do innego mieszkania. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, należy zatem wziąć po uwagę wiele kryteriów mających wpływ na ostateczną cenę transportu.

Usługa przewozu – czy warto?

Zamówienie usługi przewozu w firmie transportowej to rozwiązanie najwygodniejsze, jednak przy tym również najbardziej kosztowne. W takim przypadku za usługę płacimy najczęściej w rozliczeniu godzinowym lub/i uzależnionym od ilości pokonanych kilometrów. Dużym atutem takiego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego prowadzenia pojazdu, gdyż opłata dla kierowcy jest wliczona w cenę. Dodatkowo, możemy zdecydować także na dodatkowo płatną pomoc w zakresie zapakowania i przenoszenia mebli. Koszt takiej usługi bardzo często uzależniony jest od liczby wynajętych pomocników oraz ich czasu pracy. Wynajem kompleksowego przewozu będzie zatem rozwiązaniem najwygodniejszym i najszybszym, jednak jednocześnie bardzo drogim.

Wynajem auta – czy pozwoli zmniejszyć koszty?

Auto do przewozu rzeczy możemy wypożyczyć od znajomych lub rodziny – o ile są w posiadaniu odpowiednio pojemnego pojazdu – bądź też zdecydować się na wynajem środka transportu z profesjonalnej firmy. Pierwsze rozwiązanie może wydawać się najbardziej ekonomiczne, bowiem naszym jedynym kosztem będzie wtedy prawdopodobnie zakup paliwa plus ewentualnie wyrażający wdzięczność podarunek dla osoby, która zgodziła się użyczyć nam swojego samochodu. W takim przypadku powinien to być jednak pojazd naprawdę duży, czyli taki, który pomieści wszystkie rzeczy w ramach jednego kursu. W przeciwnym razie rozwiązanie to może okazać się kompletnie nieopłacalne. Co więcej, na naszej głowie jest wtedy zarówno zapakowanie, zniesienie i wniesienie mebli, jak i prowadzenie samego pojazdu, co z kolei nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli nikt z naszych znajomych czy rodziny nie jest w posiadaniu takiego auta, pozostaje nam jedynie wynajem z profesjonalnej firmy. Taka opcja będzie jeszcze kosztowniejsza, lecz powinna pozwolić na swobodny wybór odpowiednio dobranego modelu samochodu.

Niestandardowe rozwiązanie – taxi bagażowe

Korzystanie z usługi firmy taksówkarskiej w celu przewozu mebli jest prawdopodobnie ostatnim rozwiązaniem, o jakim pomyślałeś. Tymczasem jest to opcja, która może zaskoczyć swoją przystępnością cenową i wygodą. Eko Taxi posiada w swojej ofercie auto idealne do przewozu mebli, czyli Mercedesa Sprintera o ładowności 1400 kg, 3,7 m długości, 1,7 m szerokości oraz 1,9 wysokości, co oznacza, że bez trudu zmieści się w nich większość szaf, szafek i regałów – często nawet bez konieczności ich rozkładania. Taxi bagażowe to także usługa z przejrzystym i bardzo korzystnym cennikiem. Opłata postojowa to w tym przypadku jedynie 32 zł, a koszt całego transportu wyliczany jest na bazie pokonanych kilometrów w oparciu o niezwykle przystępną cenę na jeden kilometr – tylko 1,60 zł w pierwszej strefie na terenie Lublina. Ponadto w zakres usługi może wchodzić także pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku. Wystarczy ustalić to z nami na etapie uzgadniania transportu. Nasza oferta wykracza również poza obszar Lublina, a przewóz może odbywać się na terenie całej Europy. Obowiązują wtedy ceny ustalone indywidualnie z każdym klientem.

Przewóz mebli z Eko Taxi to nieoczywiste rozwiązanie, które jest jednocześnie najwygodniejsze i najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym. Decydując się na naszą usługę, nie martwisz się wynajmem odpowiedniej wielkości auta, jego prowadzeniem czy zatankowaniem, a dodatkowo możesz skorzystać również z pomocy naszego kierowcy w zakresie zapakowania i rozpakowania swojego bagażu. A koszt? To opłata początkowa w wysokości 38 zł, jedynie 28 zł opłaty postojowej plus opłata standardowa – 1,60 zł za każdy przejechany kilometr.

Może Cię zainteresować również

 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...