Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej wyszukiwanych zagadnień, zwłaszcza we wrześniu i październiku, kiedy po wakacyjnej przerwie do miasta wracają uczniowie i studenci. Temat jest jednak na topie w ciągu całego roku i większość osób, które są nim zainteresowane zastanawia się, jaka forma transportu mebli w Lublinie jest najbardziej opłacalna.

Spis treści
Przewóz wielkich gabarytów
Osoby niezmotoryzowane
Najkorzystniejsze rozwiązanie
Usługa przewozu
Wynajem auta
Taxi bagażowe

Kto może być zainteresowany transportem mebli w Lublinie?

Usługa transportu mebli najczęściej kojarzy się z zakupem nowych produktów lub przeprowadzką, czyli transportem posiadanego już wyposażenia w inne miejsce. Chociaż wiele sklepów meblowych bardzo często oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji dowozu, to równie często jest to oferta dodatkowo płatna, a co za tym idzie często zupełnie nieopłacalna. Pragnąc zaoszczędzić, staramy się wtedy o własny transport, jednak przewóz mebli to nie to samo co transport zakupów spożywczych, które zmieszczą się w standardowym bagażniku czy na tylnej kanapie samochodu. Większość osób jest wtedy zmuszona do poszukiwania usługi w bardziej konkurencyjnej cenie lub skorzystania z pomocy znajomych – o ile dysponują pakownym autem. Podobnie wygląda również przypadek przeprowadzki, przy czym standardowo dotyczy jeszcze większej ilości mebli lub obejmuje kilka kursów, w zależności od tego, ile przedmiotów pragniemy przewieźć w inne miejsce. Szczególną grupą klientów zainteresowanych przewozem mebli są studenci i uczniowie, którzy zazwyczaj nie transportują ze sobą całego wyposażenia, lecz jedynie kilka jego najważniejszych elementów, takich jak wygodne łóżko czy też biurko, umożliwiające komfortową naukę. Przewóz odbywa się wtedy najczęściej pomiędzy wynajmowanymi mieszkaniami na terenie Lublina, jednak zdarza się również, że młode osoby przywożą umeblowanie z własnego domu, znajdującego się w okolicznych miejscowościach.

Transport dla niezmotoryzowanych

Przy transporcie mebli problemem jest nie tylko znalezienie odpowiednio pojemnego auta, ale bardzo często również jego całkowity brak. Osoby niezmotoryzowane, czyli nie posiadające samochodu oraz nie posiadające prawa jazdy (również niepraktykujące lub obawiające się prowadzić samodzielnie duży pojazd z ładunkiem po ulicach Lublina) bardzo często znajdują się w grupie osób zainteresowanych dodatkową usługą transportu mebli. Choć mogłoby się wydawać, że dotyczy to jednostkowych przypadków, to tak naprawdę bardzo duży odsetek mieszkańców większych miast rezygnuje z posiadania własnego środka transportu na rzecz bardziej ekologicznej, tańszej i wymagającej mniejszej odpowiedzialności alternatywy, jaką jest transport miejski. Takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w przypadku chęci przewozu przedmiotów wielkogabarytowych, stąd tak duże zainteresowanie wynajmem aut bagażowych oraz zamówieniem kompleksowych usług transportu mebli.

Sofa w salonie

Czy możliwe jest znalezienie taniego transportu mebli w Lublinie?

Kiedy decydujesz się na samodzielny transport mebli, masz do wyboru kilka możliwości, z których każda ma swoje wady i zalety. Często zależy Ci przede wszystkim na taniej usłudze. Ceny są natomiast uzależnione od bardzo wielu czynników, w tym między innymi odległości, jaką będzie musiał pokonać załadowany samochód oraz dodatkowych opłat związanych z wyniesieniem mebli, zapakowaniem i rozpakowaniem auta, a także ponownym wniesieniem mebli do innego mieszkania. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, należy zatem wziąć po uwagę wiele kryteriów mających wpływ na ostateczną cenę transportu.

Usługa przewozu – czy warto?

Zamówienie usługi przewozu w firmie transportowej to rozwiązanie najwygodniejsze, jednak przy tym również najbardziej kosztowne. W takim przypadku za usługę płacimy najczęściej w rozliczeniu godzinowym lub/i uzależnionym od ilości pokonanych kilometrów. Dużym atutem takiego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego prowadzenia pojazdu, gdyż opłata dla kierowcy jest wliczona w cenę. Dodatkowo, możemy zdecydować także na dodatkowo płatną pomoc w zakresie zapakowania i przenoszenia mebli. Koszt takiej usługi bardzo często uzależniony jest od liczby wynajętych pomocników oraz ich czasu pracy. Wynajem kompleksowego przewozu będzie zatem rozwiązaniem najwygodniejszym i najszybszym, jednak jednocześnie bardzo drogim.

Wynajem auta – czy pozwoli zmniejszyć koszty?

Auto do przewozu rzeczy możemy wypożyczyć od znajomych lub rodziny – o ile są w posiadaniu odpowiednio pojemnego pojazdu – bądź też zdecydować się na wynajem środka transportu z profesjonalnej firmy. Pierwsze rozwiązanie może wydawać się najbardziej ekonomiczne, bowiem naszym jedynym kosztem będzie wtedy prawdopodobnie zakup paliwa plus ewentualnie wyrażający wdzięczność podarunek dla osoby, która zgodziła się użyczyć nam swojego samochodu. W takim przypadku powinien to być jednak pojazd naprawdę duży, czyli taki, który pomieści wszystkie rzeczy w ramach jednego kursu. W przeciwnym razie rozwiązanie to może okazać się kompletnie nieopłacalne. Co więcej, na naszej głowie jest wtedy zarówno zapakowanie, zniesienie i wniesienie mebli, jak i prowadzenie samego pojazdu, co z kolei nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli nikt z naszych znajomych czy rodziny nie jest w posiadaniu takiego auta, pozostaje nam jedynie wynajem z profesjonalnej firmy. Taka opcja będzie jeszcze kosztowniejsza, lecz powinna pozwolić na swobodny wybór odpowiednio dobranego modelu samochodu.

Niestandardowe rozwiązanie – taxi bagażowe

Korzystanie z usługi firmy taksówkarskiej w celu przewozu mebli jest prawdopodobnie ostatnim rozwiązaniem, o jakim pomyślałeś. Tymczasem jest to opcja, która może zaskoczyć swoją przystępnością cenową i wygodą. Eko Taxi posiada w swojej ofercie auto idealne do przewozu mebli, czyli Mercedesa Sprintera o ładowności 1400 kg, 3,7 m długości, 1,7 m szerokości oraz 1,9 wysokości, co oznacza, że bez trudu zmieści się w nich większość szaf, szafek i regałów – często nawet bez konieczności ich rozkładania. Taxi bagażowe to także usługa z przejrzystym i bardzo korzystnym cennikiem. Opłata postojowa to w tym przypadku jedynie 32 zł, a koszt całego transportu wyliczany jest na bazie pokonanych kilometrów w oparciu o niezwykle przystępną cenę na jeden kilometr – tylko 1,60 zł w pierwszej strefie na terenie Lublina. Ponadto w zakres usługi może wchodzić także pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku. Wystarczy ustalić to z nami na etapie uzgadniania transportu. Nasza oferta wykracza również poza obszar Lublina, a przewóz może odbywać się na terenie całej Europy. Obowiązują wtedy ceny ustalone indywidualnie z każdym klientem.

Przewóz mebli z Eko Taxi to nieoczywiste rozwiązanie, które jest jednocześnie najwygodniejsze i najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym. Decydując się na naszą usługę, nie martwisz się wynajmem odpowiedniej wielkości auta, jego prowadzeniem czy zatankowaniem, a dodatkowo możesz skorzystać również z pomocy naszego kierowcy w zakresie zapakowania i rozpakowania swojego bagażu. A koszt? To opłata początkowa w wysokości 38 zł, jedynie 28 zł opłaty postojowej plus opłata standardowa – 1,60 zł za każdy przejechany kilometr.

Może Cię zainteresować również