Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie

Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej wyszukiwanych zagadnień, zwłaszcza we wrześniu i październiku, kiedy po wakacyjnej przerwie do miasta wracają uczniowie i studenci. Temat jest jednak na topie w ciągu całego roku i większość osób, które są nim zainteresowane zastanawia się, jaka forma transportu mebli w Lublinie jest najbardziej opłacalna.

Spis treści
Przewóz wielkich gabarytów
Osoby niezmotoryzowane
Najkorzystniejsze rozwiązanie
Usługa przewozu
Wynajem auta
Taxi bagażowe

Kto może być zainteresowany transportem mebli w Lublinie?

Usługa transportu mebli najczęściej kojarzy się z zakupem nowych produktów lub przeprowadzką, czyli transportem posiadanego już wyposażenia w inne miejsce. Chociaż wiele sklepów meblowych bardzo często oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji dowozu, to równie często jest to oferta dodatkowo płatna, a co za tym idzie często zupełnie nieopłacalna. Pragnąc zaoszczędzić, staramy się wtedy o własny transport, jednak przewóz mebli to nie to samo co transport zakupów spożywczych, które zmieszczą się w standardowym bagażniku czy na tylnej kanapie samochodu. Większość osób jest wtedy zmuszona do poszukiwania usługi w bardziej konkurencyjnej cenie lub skorzystania z pomocy znajomych – o ile dysponują pakownym autem. Podobnie wygląda również przypadek przeprowadzki, przy czym standardowo dotyczy jeszcze większej ilości mebli lub obejmuje kilka kursów, w zależności od tego, ile przedmiotów pragniemy przewieźć w inne miejsce. Szczególną grupą klientów zainteresowanych przewozem mebli są studenci i uczniowie, którzy zazwyczaj nie transportują ze sobą całego wyposażenia, lecz jedynie kilka jego najważniejszych elementów, takich jak wygodne łóżko czy też biurko, umożliwiające komfortową naukę. Przewóz odbywa się wtedy najczęściej pomiędzy wynajmowanymi mieszkaniami na terenie Lublina, jednak zdarza się również, że młode osoby przywożą umeblowanie z własnego domu, znajdującego się w okolicznych miejscowościach.

Transport dla niezmotoryzowanych

Przy transporcie mebli problemem jest nie tylko znalezienie odpowiednio pojemnego auta, ale bardzo często również jego całkowity brak. Osoby niezmotoryzowane, czyli nie posiadające samochodu oraz nie posiadające prawa jazdy (również niepraktykujące lub obawiające się prowadzić samodzielnie duży pojazd z ładunkiem po ulicach Lublina) bardzo często znajdują się w grupie osób zainteresowanych dodatkową usługą transportu mebli. Choć mogłoby się wydawać, że dotyczy to jednostkowych przypadków, to tak naprawdę bardzo duży odsetek mieszkańców większych miast rezygnuje z posiadania własnego środka transportu na rzecz bardziej ekologicznej, tańszej i wymagającej mniejszej odpowiedzialności alternatywy, jaką jest transport miejski. Takie rozwiązanie nie sprawdza się jednak w przypadku chęci przewozu przedmiotów wielkogabarytowych, stąd tak duże zainteresowanie wynajmem aut bagażowych oraz zamówieniem kompleksowych usług transportu mebli.

Sofa w salonie

Czy możliwe jest znalezienie taniego transportu mebli w Lublinie?

Kiedy decydujesz się na samodzielny transport mebli, masz do wyboru kilka możliwości, z których każda ma swoje wady i zalety. Często zależy Ci przede wszystkim na taniej usłudze. Ceny są natomiast uzależnione od bardzo wielu czynników, w tym między innymi odległości, jaką będzie musiał pokonać załadowany samochód oraz dodatkowych opłat związanych z wyniesieniem mebli, zapakowaniem i rozpakowaniem auta, a także ponownym wniesieniem mebli do innego mieszkania. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, należy zatem wziąć po uwagę wiele kryteriów mających wpływ na ostateczną cenę transportu.

Usługa przewozu – czy warto?

Zamówienie usługi przewozu w firmie transportowej to rozwiązanie najwygodniejsze, jednak przy tym również najbardziej kosztowne. W takim przypadku za usługę płacimy najczęściej w rozliczeniu godzinowym lub/i uzależnionym od ilości pokonanych kilometrów. Dużym atutem takiego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego prowadzenia pojazdu, gdyż opłata dla kierowcy jest wliczona w cenę. Dodatkowo, możemy zdecydować także na dodatkowo płatną pomoc w zakresie zapakowania i przenoszenia mebli. Koszt takiej usługi bardzo często uzależniony jest od liczby wynajętych pomocników oraz ich czasu pracy. Wynajem kompleksowego przewozu będzie zatem rozwiązaniem najwygodniejszym i najszybszym, jednak jednocześnie bardzo drogim.

Wynajem auta – czy pozwoli zmniejszyć koszty?

Auto do przewozu rzeczy możemy wypożyczyć od znajomych lub rodziny – o ile są w posiadaniu odpowiednio pojemnego pojazdu – bądź też zdecydować się na wynajem środka transportu z profesjonalnej firmy. Pierwsze rozwiązanie może wydawać się najbardziej ekonomiczne, bowiem naszym jedynym kosztem będzie wtedy prawdopodobnie zakup paliwa plus ewentualnie wyrażający wdzięczność podarunek dla osoby, która zgodziła się użyczyć nam swojego samochodu. W takim przypadku powinien to być jednak pojazd naprawdę duży, czyli taki, który pomieści wszystkie rzeczy w ramach jednego kursu. W przeciwnym razie rozwiązanie to może okazać się kompletnie nieopłacalne. Co więcej, na naszej głowie jest wtedy zarówno zapakowanie, zniesienie i wniesienie mebli, jak i prowadzenie samego pojazdu, co z kolei nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli nikt z naszych znajomych czy rodziny nie jest w posiadaniu takiego auta, pozostaje nam jedynie wynajem z profesjonalnej firmy. Taka opcja będzie jeszcze kosztowniejsza, lecz powinna pozwolić na swobodny wybór odpowiednio dobranego modelu samochodu.

Niestandardowe rozwiązanie – taxi bagażowe

Korzystanie z usługi firmy taksówkarskiej w celu przewozu mebli jest prawdopodobnie ostatnim rozwiązaniem, o jakim pomyślałeś. Tymczasem jest to opcja, która może zaskoczyć swoją przystępnością cenową i wygodą. Eko Taxi posiada w swojej ofercie auto idealne do przewozu mebli, czyli Mercedesa Sprintera o ładowności 1400 kg, 3,7 m długości, 1,7 m szerokości oraz 1,9 wysokości, co oznacza, że bez trudu zmieści się w nich większość szaf, szafek i regałów – często nawet bez konieczności ich rozkładania. Taxi bagażowe to także usługa z przejrzystym i bardzo korzystnym cennikiem. Opłata postojowa to w tym przypadku jedynie 32 zł, a koszt całego transportu wyliczany jest na bazie pokonanych kilometrów w oparciu o niezwykle przystępną cenę na jeden kilometr – tylko 1,60 zł w pierwszej strefie na terenie Lublina. Ponadto w zakres usługi może wchodzić także pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku. Wystarczy ustalić to z nami na etapie uzgadniania transportu. Nasza oferta wykracza również poza obszar Lublina, a przewóz może odbywać się na terenie całej Europy. Obowiązują wtedy ceny ustalone indywidualnie z każdym klientem.

Przewóz mebli z Eko Taxi to nieoczywiste rozwiązanie, które jest jednocześnie najwygodniejsze i najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym. Decydując się na naszą usługę, nie martwisz się wynajmem odpowiedniej wielkości auta, jego prowadzeniem czy zatankowaniem, a dodatkowo możesz skorzystać również z pomocy naszego kierowcy w zakresie zapakowania i rozpakowania swojego bagażu. A koszt? To opłata początkowa w wysokości 38 zł, jedynie 28 zł opłaty postojowej plus opłata standardowa – 1,60 zł za każdy przejechany kilometr.

Może Cię zainteresować również

 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...