Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie obejmuje różne środki komunikacji, od prywatnych, przez publiczne, po usługi wyspecjalizowanych firm. Stolica województwa lubelskiego odznacza się dużą powierzchnią oraz populacją. Po tutejszych ulicach przemieszcza się zatem codziennie ogromna liczba mieszkańców, zarówno osiedlonych tu na stałe, jak i przebywających tu czasowo. Dodatkowo z transportu korzystają także przybywający tutaj licznie turyści. Z tego względu dostępne są różne sposoby poruszania się po mieście.

Spis treści
Jak można się przemieszczać po tym mieście?
Eko Taxi!
Co mamy do zaoferowania?
Ceny za przejazdy
Pomoc przy przeprowadzkach

Jakie są możliwości w kontekście transportu w Lublinie?

Kilkaset tysięcy mieszkańców oraz duża liczba turystów, sprawia, że transport w Lublinie obejmuje kilka gałęzi i jest bardzo rozbudowany. Część osób preferuje oczywiście poruszanie się własnym samochodem. Jeżdżenie po mieście nie jest jednak łatwe, więc wiele ludzi rezygnuje ze swojego środka transportu, korzystając z innych możliwości. Na taką postawę wpływa także rosnąca świadomość ekologiczna. Wśród alternatywnych wyborów dominuje komunikacja miejska, a władze miasta prowadzą również od lat intensywną politykę rowerową. Jeszcze wygodniejsze okazuje się korzystanie z taksówek, które także cieszą się dużą popularnością.

Komunikacja miejska

Podobnie jak w większości dużych miast, także w Lublinie znaczącą rolę odgrywa komunikacja miejska. Jest to wariant transportu z którego korzystają niezmotoryzowani, ale nie tylko. Duża część osób rezygnuje na co dzień z samochodów, nawet posiadając własny pojazd. W ten sposób można uniknąć korków oraz często uciążliwego dla zwykłych kierowców poruszania się po zatłoczonych ulicach czy poszukiwania miejsc parkingowych. Miasto dysponuje rozbudowaną bazą komunikacji miejskiej, której podstawą są kursy autobusów, pozwalające dojechać w różne obszary Lublina oraz na jego obrzeża. Dodatkowo jako jedno z niewielu miast posiada także sieć trolejbusów, które poruszają się wykorzystując energię elektryczną, bez stosowania szyn. Poza kwestiami praktycznymi, stały się one też dużą atrakcją dla turystów.

Rowery

Obecnie w dużych aglomeracjach mocno promuje się jazdę na rowerze. To rozwiązanie zachęcające do aktywności i ekologiczne, a przede wszystkim pozwalające zmniejszyć liczbę samochodów na drogach oraz tłok w komunikacji miejskiej. Z myślą o takim transporcie od kilku lat funkcjonuje Lubelski Rower Miejski. Na terenie miasta znajduje się wiele stacji, w których można wypożyczyć i zwrócić rowery miejskie, a poruszanie się w ten sposób po Lublinie jest dość wygodne, z uwagi na znaczną ilość ścieżek rowerowych. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko sezonowe, obowiązuje zwykle od drugiej połowy wiosny do końca jesieni. Takie podróżowanie może być też utrudnione przez opady deszczu, a wiele osób nie może się na nie zdecydować choćby w kontekście dotarcia do pracy, gdzie udaje się w stosownym stroju. Z jednośladów korzysta jednak naprawdę znaczna liczba mieszkańców, a statystyki te poprawiają się w zasadzie z każdym kolejnym rokiem.

Kierowca i pasażer

Własne pojazdy

Nie da się ukryć, że samochody stanowią najwygodniejszy środek transportu. Można się nimi dostać bezpośrednio spod domu czy mieszkania do miejsca docelowego, nie zważając na warunki pogodowe. Z pewnością jest to także bardziej komfortowe niż transport zbiorowy, zwłaszcza w godzinach, w których autobusy są najbardziej obłożone, a więc rano i w porze popołudniowej, gdy większość osób jedzie do miejsc pracy czy na uczelnie lub z nich wraca. Nie wszystkich stać jednak na zakup własnego samochodu, zwłaszcza, iż pojazdy znacznie tracą potem na rynkowej wartości oraz wiążą się z kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się samochodem po mieście wymaga też doświadczenia oraz często cierpliwości, także w kontekście żmudnego poszukiwania miejsca parkingowego.

Taksówki

Rozwiązaniem dla osób, które nie lubią korzystać z komunikacji miejskiej, a nie posiadają własnych pojazdów, są przejazdy taksówkami. W ten sposób samochód można zamówić na konkretną godzinę, a kierowcy sprawniej poruszają się po miejskich ulicach. Nie trzeba się także obawiać o załamanie pogody, ubrudzenie się podczas podróży czy konieczność jazdy w tłumie innych podróżujących. Z tego względu znaczna część mieszkańców korzysta z usług korporacji taksówkowych i to o różnych porach dnia – czasem przy dojeździe do pracy, innym razem z myślą o wieczornych wypadach, gdy nie chcą jechać samochodem, żeby móc napić się z przyjaciółmi lampki wina. To również dogodny sposób podróży dla turystów, którzy nie chcą się zgubić w nowym mieście, a przy okazji mogą liczyć na porady kierowców choćby odnośnie atrakcji w Lublinie.

Poszukujesz taniego transportu w Lublinie? Poznaj ofertę Eko Taxi!

Jeżeli szukasz taniego transportu w Lublinie, który będzie się jednocześnie wiązał z komfortowym przemieszczaniem się po mieście, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi. Korzystając z naszych usług możesz w prosty sposób zamówić taksówkę, którą w rozsądnej cenie udasz się do miejsca docelowego. Oprócz usług typowych dla korporacji taxi, umożliwiamy także przewóz rzeczy. Zamawiając odpowiedni kurs w Eko Taxi, możesz zatem zabrać ze sobą zarówno mniejsze rzeczy, jak i duże sprzęty. W związku z tym możemy być pomocni nie tylko przy codziennych przejazdach, ale nawet przy przeprowadzkach.

Jakie usługi oferujemy?

Podstawą naszych działań są oczywiście indywidualne kursy taxi. Jesteśmy bardzo cenioną korporacją taksówkarską w Lublinie, z uwagi na jakość świadczonych przejazdów i konkurencyjne ceny. Dysponujemy też minibusami, które mogą pomieścić nawet do ośmiu osób, więc możesz korzystać z naszych przewozów także w sytuacji, gdy wybieracie się gdzieś jakąś większą grupą. Wśród naszych usług dodatkowych, znajdują się też choćby kursy VIP czy oferta monitorowanego przewozu dzieci. Umożliwiamy także zamówienie zakupów na telefon.

Ceny za przewóz

Dużą wygodą dla naszych klientów jest fakt, że umożliwiamy zamówienie kursów zarówno telefonicznie, jak i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Co ważne już przy składaniu zamówienia możesz się także dowiedzieć jaki będzie szacowany koszt przejazdu, dzięki czemu możesz się przygotować i uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Wyróżniamy się również bardzo atrakcyjną ofertą cenową. Opłata początkowa wynosi 7,95 zł, natomiast zależnie od taryfy, za kolejne kilometry zapłacisz 1,60 zł w I taryfie, a w II taryfie (w nocy i święta) – 2,40 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej. Ceny są też oczywiście uzależnione od wybranych usług czy rodzaju samochodu, którego ma dotyczyć zamówienie.

Możemy pomóc w transporcie przy przeprowadzkach w Lublinie

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością zaaranżowania transportu do przeprowadzki w Lublinie. Jeśli jest taka możliwość, to można wtedy skorzystać z własnego samochodu lub pomocy kogoś znajomego, lecz często trudno znaleźć odpowiednio duże pojazdy. Usługi firm oferujących profesjonalne przeprowadzki, są z kolei bardzo kosztowne. Nietypowym, ale bardzo korzystnym rozwiązaniem, może być zamówienie odpowiedniego kursu z Eko Taxi. W przypadku zleceń, które dotyczą większych gabarytowo rzeczy, prosimy o kontakt telefoniczny. Dzięki temu dobierzemy większy pojazd, stosowny do specyfiki danego przejazdu. Korzystając z taksówek bagażowych możesz też przewieźć mniejsze ładunki, takie jak walizki czy drobniejsze meble. Jeżeli zostanie to wcześniej uzgodnione z dyspozytorem, to taksówkarz może również udzielić pomocy w załadowaniu oraz późniejszym wyładowaniu przewożonych rzeczy.

W Lublinie, podobnie jak w innych dużych miastach, funkcjonują różne środki transportu. Wybór poszczególnych opcji zależy od możliwości oraz preferencji danej osoby. Czasem określone sytuacje wymuszają także skorzystanie z poszczególnych opcji komunikacyjnych. Zachęcamy do zwrócenia uwagę na ofertę Eko Taxi, gdyż umożliwiamy komfortowe oraz tanie poruszanie się po Lublinie, zarówno w kontekście przewozu osób, jak i transportu rzeczy.

Może Cię zainteresować również

 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...