Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie obejmuje różne środki komunikacji, od prywatnych, przez publiczne, po usługi wyspecjalizowanych firm. Stolica województwa lubelskiego odznacza się dużą powierzchnią oraz populacją. Po tutejszych ulicach przemieszcza się zatem codziennie ogromna liczba mieszkańców, zarówno osiedlonych tu na stałe, jak i przebywających tu czasowo. Dodatkowo z transportu korzystają także przybywający tutaj licznie turyści. Z tego względu dostępne są różne sposoby poruszania się po mieście.

Spis treści
Jak można się przemieszczać po tym mieście?
Eko Taxi!
Co mamy do zaoferowania?
Ceny za przejazdy
Pomoc przy przeprowadzkach

Jakie są możliwości w kontekście transportu w Lublinie?

Kilkaset tysięcy mieszkańców oraz duża liczba turystów, sprawia, że transport w Lublinie obejmuje kilka gałęzi i jest bardzo rozbudowany. Część osób preferuje oczywiście poruszanie się własnym samochodem. Jeżdżenie po mieście nie jest jednak łatwe, więc wiele ludzi rezygnuje ze swojego środka transportu, korzystając z innych możliwości. Na taką postawę wpływa także rosnąca świadomość ekologiczna. Wśród alternatywnych wyborów dominuje komunikacja miejska, a władze miasta prowadzą również od lat intensywną politykę rowerową. Jeszcze wygodniejsze okazuje się korzystanie z taksówek, które także cieszą się dużą popularnością.

Komunikacja miejska

Podobnie jak w większości dużych miast, także w Lublinie znaczącą rolę odgrywa komunikacja miejska. Jest to wariant transportu z którego korzystają niezmotoryzowani, ale nie tylko. Duża część osób rezygnuje na co dzień z samochodów, nawet posiadając własny pojazd. W ten sposób można uniknąć korków oraz często uciążliwego dla zwykłych kierowców poruszania się po zatłoczonych ulicach czy poszukiwania miejsc parkingowych. Miasto dysponuje rozbudowaną bazą komunikacji miejskiej, której podstawą są kursy autobusów, pozwalające dojechać w różne obszary Lublina oraz na jego obrzeża. Dodatkowo jako jedno z niewielu miast posiada także sieć trolejbusów, które poruszają się wykorzystując energię elektryczną, bez stosowania szyn. Poza kwestiami praktycznymi, stały się one też dużą atrakcją dla turystów.

Rowery

Obecnie w dużych aglomeracjach mocno promuje się jazdę na rowerze. To rozwiązanie zachęcające do aktywności i ekologiczne, a przede wszystkim pozwalające zmniejszyć liczbę samochodów na drogach oraz tłok w komunikacji miejskiej. Z myślą o takim transporcie od kilku lat funkcjonuje Lubelski Rower Miejski. Na terenie miasta znajduje się wiele stacji, w których można wypożyczyć i zwrócić rowery miejskie, a poruszanie się w ten sposób po Lublinie jest dość wygodne, z uwagi na znaczną ilość ścieżek rowerowych. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko sezonowe, obowiązuje zwykle od drugiej połowy wiosny do końca jesieni. Takie podróżowanie może być też utrudnione przez opady deszczu, a wiele osób nie może się na nie zdecydować choćby w kontekście dotarcia do pracy, gdzie udaje się w stosownym stroju. Z jednośladów korzysta jednak naprawdę znaczna liczba mieszkańców, a statystyki te poprawiają się w zasadzie z każdym kolejnym rokiem.

Kierowca i pasażer

Własne pojazdy

Nie da się ukryć, że samochody stanowią najwygodniejszy środek transportu. Można się nimi dostać bezpośrednio spod domu czy mieszkania do miejsca docelowego, nie zważając na warunki pogodowe. Z pewnością jest to także bardziej komfortowe niż transport zbiorowy, zwłaszcza w godzinach, w których autobusy są najbardziej obłożone, a więc rano i w porze popołudniowej, gdy większość osób jedzie do miejsc pracy czy na uczelnie lub z nich wraca. Nie wszystkich stać jednak na zakup własnego samochodu, zwłaszcza, iż pojazdy znacznie tracą potem na rynkowej wartości oraz wiążą się z kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się samochodem po mieście wymaga też doświadczenia oraz często cierpliwości, także w kontekście żmudnego poszukiwania miejsca parkingowego.

Taksówki

Rozwiązaniem dla osób, które nie lubią korzystać z komunikacji miejskiej, a nie posiadają własnych pojazdów, są przejazdy taksówkami. W ten sposób samochód można zamówić na konkretną godzinę, a kierowcy sprawniej poruszają się po miejskich ulicach. Nie trzeba się także obawiać o załamanie pogody, ubrudzenie się podczas podróży czy konieczność jazdy w tłumie innych podróżujących. Z tego względu znaczna część mieszkańców korzysta z usług korporacji taksówkowych i to o różnych porach dnia – czasem przy dojeździe do pracy, innym razem z myślą o wieczornych wypadach, gdy nie chcą jechać samochodem, żeby móc napić się z przyjaciółmi lampki wina. To również dogodny sposób podróży dla turystów, którzy nie chcą się zgubić w nowym mieście, a przy okazji mogą liczyć na porady kierowców choćby odnośnie atrakcji w Lublinie.

Poszukujesz taniego transportu w Lublinie? Poznaj ofertę Eko Taxi!

Jeżeli szukasz taniego transportu w Lublinie, który będzie się jednocześnie wiązał z komfortowym przemieszczaniem się po mieście, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi. Korzystając z naszych usług możesz w prosty sposób zamówić taksówkę, którą w rozsądnej cenie udasz się do miejsca docelowego. Oprócz usług typowych dla korporacji taxi, umożliwiamy także przewóz rzeczy. Zamawiając odpowiedni kurs w Eko Taxi, możesz zatem zabrać ze sobą zarówno mniejsze rzeczy, jak i duże sprzęty. W związku z tym możemy być pomocni nie tylko przy codziennych przejazdach, ale nawet przy przeprowadzkach.

Jakie usługi oferujemy?

Podstawą naszych działań są oczywiście indywidualne kursy taxi. Jesteśmy bardzo cenioną korporacją taksówkarską w Lublinie, z uwagi na jakość świadczonych przejazdów i konkurencyjne ceny. Dysponujemy też minibusami, które mogą pomieścić nawet do ośmiu osób, więc możesz korzystać z naszych przewozów także w sytuacji, gdy wybieracie się gdzieś jakąś większą grupą. Wśród naszych usług dodatkowych, znajdują się też choćby kursy VIP czy oferta monitorowanego przewozu dzieci. Umożliwiamy także zamówienie zakupów na telefon.

Ceny za przewóz

Dużą wygodą dla naszych klientów jest fakt, że umożliwiamy zamówienie kursów zarówno telefonicznie, jak i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Co ważne już przy składaniu zamówienia możesz się także dowiedzieć jaki będzie szacowany koszt przejazdu, dzięki czemu możesz się przygotować i uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Wyróżniamy się również bardzo atrakcyjną ofertą cenową. Opłata początkowa wynosi 7,95 zł, natomiast zależnie od taryfy, za kolejne kilometry zapłacisz 1,60 zł w I taryfie, a w II taryfie (w nocy i święta) – 2,40 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej. Ceny są też oczywiście uzależnione od wybranych usług czy rodzaju samochodu, którego ma dotyczyć zamówienie.

Możemy pomóc w transporcie przy przeprowadzkach w Lublinie

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością zaaranżowania transportu do przeprowadzki w Lublinie. Jeśli jest taka możliwość, to można wtedy skorzystać z własnego samochodu lub pomocy kogoś znajomego, lecz często trudno znaleźć odpowiednio duże pojazdy. Usługi firm oferujących profesjonalne przeprowadzki, są z kolei bardzo kosztowne. Nietypowym, ale bardzo korzystnym rozwiązaniem, może być zamówienie odpowiedniego kursu z Eko Taxi. W przypadku zleceń, które dotyczą większych gabarytowo rzeczy, prosimy o kontakt telefoniczny. Dzięki temu dobierzemy większy pojazd, stosowny do specyfiki danego przejazdu. Korzystając z taksówek bagażowych możesz też przewieźć mniejsze ładunki, takie jak walizki czy drobniejsze meble. Jeżeli zostanie to wcześniej uzgodnione z dyspozytorem, to taksówkarz może również udzielić pomocy w załadowaniu oraz późniejszym wyładowaniu przewożonych rzeczy.

W Lublinie, podobnie jak w innych dużych miastach, funkcjonują różne środki transportu. Wybór poszczególnych opcji zależy od możliwości oraz preferencji danej osoby. Czasem określone sytuacje wymuszają także skorzystanie z poszczególnych opcji komunikacyjnych. Zachęcamy do zwrócenia uwagę na ofertę Eko Taxi, gdyż umożliwiamy komfortowe oraz tanie poruszanie się po Lublinie, zarówno w kontekście przewozu osób, jak i transportu rzeczy.

Może Cię zainteresować również

 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...