Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie obejmuje różne środki komunikacji, od prywatnych, przez publiczne, po usługi wyspecjalizowanych firm. Stolica województwa lubelskiego odznacza się dużą powierzchnią oraz populacją. Po tutejszych ulicach przemieszcza się zatem codziennie ogromna liczba mieszkańców, zarówno osiedlonych tu na stałe, jak i przebywających tu czasowo. Dodatkowo z transportu korzystają także przybywający tutaj licznie turyści. Z tego względu dostępne są różne sposoby poruszania się po mieście.

Spis treści
Jak można się przemieszczać po tym mieście?
Eko Taxi!
Co mamy do zaoferowania?
Ceny za przejazdy
Pomoc przy przeprowadzkach

Jakie są możliwości w kontekście transportu w Lublinie?

Kilkaset tysięcy mieszkańców oraz duża liczba turystów, sprawia, że transport w Lublinie obejmuje kilka gałęzi i jest bardzo rozbudowany. Część osób preferuje oczywiście poruszanie się własnym samochodem. Jeżdżenie po mieście nie jest jednak łatwe, więc wiele ludzi rezygnuje ze swojego środka transportu, korzystając z innych możliwości. Na taką postawę wpływa także rosnąca świadomość ekologiczna. Wśród alternatywnych wyborów dominuje komunikacja miejska, a władze miasta prowadzą również od lat intensywną politykę rowerową. Jeszcze wygodniejsze okazuje się korzystanie z taksówek, które także cieszą się dużą popularnością.

Komunikacja miejska

Podobnie jak w większości dużych miast, także w Lublinie znaczącą rolę odgrywa komunikacja miejska. Jest to wariant transportu z którego korzystają niezmotoryzowani, ale nie tylko. Duża część osób rezygnuje na co dzień z samochodów, nawet posiadając własny pojazd. W ten sposób można uniknąć korków oraz często uciążliwego dla zwykłych kierowców poruszania się po zatłoczonych ulicach czy poszukiwania miejsc parkingowych. Miasto dysponuje rozbudowaną bazą komunikacji miejskiej, której podstawą są kursy autobusów, pozwalające dojechać w różne obszary Lublina oraz na jego obrzeża. Dodatkowo jako jedno z niewielu miast posiada także sieć trolejbusów, które poruszają się wykorzystując energię elektryczną, bez stosowania szyn. Poza kwestiami praktycznymi, stały się one też dużą atrakcją dla turystów.

Rowery

Obecnie w dużych aglomeracjach mocno promuje się jazdę na rowerze. To rozwiązanie zachęcające do aktywności i ekologiczne, a przede wszystkim pozwalające zmniejszyć liczbę samochodów na drogach oraz tłok w komunikacji miejskiej. Z myślą o takim transporcie od kilku lat funkcjonuje Lubelski Rower Miejski. Na terenie miasta znajduje się wiele stacji, w których można wypożyczyć i zwrócić rowery miejskie, a poruszanie się w ten sposób po Lublinie jest dość wygodne, z uwagi na znaczną ilość ścieżek rowerowych. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko sezonowe, obowiązuje zwykle od drugiej połowy wiosny do końca jesieni. Takie podróżowanie może być też utrudnione przez opady deszczu, a wiele osób nie może się na nie zdecydować choćby w kontekście dotarcia do pracy, gdzie udaje się w stosownym stroju. Z jednośladów korzysta jednak naprawdę znaczna liczba mieszkańców, a statystyki te poprawiają się w zasadzie z każdym kolejnym rokiem.

Kierowca i pasażer

Własne pojazdy

Nie da się ukryć, że samochody stanowią najwygodniejszy środek transportu. Można się nimi dostać bezpośrednio spod domu czy mieszkania do miejsca docelowego, nie zważając na warunki pogodowe. Z pewnością jest to także bardziej komfortowe niż transport zbiorowy, zwłaszcza w godzinach, w których autobusy są najbardziej obłożone, a więc rano i w porze popołudniowej, gdy większość osób jedzie do miejsc pracy czy na uczelnie lub z nich wraca. Nie wszystkich stać jednak na zakup własnego samochodu, zwłaszcza, iż pojazdy znacznie tracą potem na rynkowej wartości oraz wiążą się z kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się samochodem po mieście wymaga też doświadczenia oraz często cierpliwości, także w kontekście żmudnego poszukiwania miejsca parkingowego.

Taksówki

Rozwiązaniem dla osób, które nie lubią korzystać z komunikacji miejskiej, a nie posiadają własnych pojazdów, są przejazdy taksówkami. W ten sposób samochód można zamówić na konkretną godzinę, a kierowcy sprawniej poruszają się po miejskich ulicach. Nie trzeba się także obawiać o załamanie pogody, ubrudzenie się podczas podróży czy konieczność jazdy w tłumie innych podróżujących. Z tego względu znaczna część mieszkańców korzysta z usług korporacji taksówkowych i to o różnych porach dnia – czasem przy dojeździe do pracy, innym razem z myślą o wieczornych wypadach, gdy nie chcą jechać samochodem, żeby móc napić się z przyjaciółmi lampki wina. To również dogodny sposób podróży dla turystów, którzy nie chcą się zgubić w nowym mieście, a przy okazji mogą liczyć na porady kierowców choćby odnośnie atrakcji w Lublinie.

Poszukujesz taniego transportu w Lublinie? Poznaj ofertę Eko Taxi!

Jeżeli szukasz taniego transportu w Lublinie, który będzie się jednocześnie wiązał z komfortowym przemieszczaniem się po mieście, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi. Korzystając z naszych usług możesz w prosty sposób zamówić taksówkę, którą w rozsądnej cenie udasz się do miejsca docelowego. Oprócz usług typowych dla korporacji taxi, umożliwiamy także przewóz rzeczy. Zamawiając odpowiedni kurs w Eko Taxi, możesz zatem zabrać ze sobą zarówno mniejsze rzeczy, jak i duże sprzęty. W związku z tym możemy być pomocni nie tylko przy codziennych przejazdach, ale nawet przy przeprowadzkach.

Jakie usługi oferujemy?

Podstawą naszych działań są oczywiście indywidualne kursy taxi. Jesteśmy bardzo cenioną korporacją taksówkarską w Lublinie, z uwagi na jakość świadczonych przejazdów i konkurencyjne ceny. Dysponujemy też minibusami, które mogą pomieścić nawet do ośmiu osób, więc możesz korzystać z naszych przewozów także w sytuacji, gdy wybieracie się gdzieś jakąś większą grupą. Wśród naszych usług dodatkowych, znajdują się też choćby kursy VIP czy oferta monitorowanego przewozu dzieci. Umożliwiamy także zamówienie zakupów na telefon.

Ceny za przewóz

Dużą wygodą dla naszych klientów jest fakt, że umożliwiamy zamówienie kursów zarówno telefonicznie, jak i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Co ważne już przy składaniu zamówienia możesz się także dowiedzieć jaki będzie szacowany koszt przejazdu, dzięki czemu możesz się przygotować i uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Wyróżniamy się również bardzo atrakcyjną ofertą cenową. Opłata początkowa wynosi 7,95 zł, natomiast zależnie od taryfy, za kolejne kilometry zapłacisz 1,60 zł w I taryfie, a w II taryfie (w nocy i święta) – 2,40 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej. Ceny są też oczywiście uzależnione od wybranych usług czy rodzaju samochodu, którego ma dotyczyć zamówienie.

Możemy pomóc w transporcie przy przeprowadzkach w Lublinie

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością zaaranżowania transportu do przeprowadzki w Lublinie. Jeśli jest taka możliwość, to można wtedy skorzystać z własnego samochodu lub pomocy kogoś znajomego, lecz często trudno znaleźć odpowiednio duże pojazdy. Usługi firm oferujących profesjonalne przeprowadzki, są z kolei bardzo kosztowne. Nietypowym, ale bardzo korzystnym rozwiązaniem, może być zamówienie odpowiedniego kursu z Eko Taxi. W przypadku zleceń, które dotyczą większych gabarytowo rzeczy, prosimy o kontakt telefoniczny. Dzięki temu dobierzemy większy pojazd, stosowny do specyfiki danego przejazdu. Korzystając z taksówek bagażowych możesz też przewieźć mniejsze ładunki, takie jak walizki czy drobniejsze meble. Jeżeli zostanie to wcześniej uzgodnione z dyspozytorem, to taksówkarz może również udzielić pomocy w załadowaniu oraz późniejszym wyładowaniu przewożonych rzeczy.

W Lublinie, podobnie jak w innych dużych miastach, funkcjonują różne środki transportu. Wybór poszczególnych opcji zależy od możliwości oraz preferencji danej osoby. Czasem określone sytuacje wymuszają także skorzystanie z poszczególnych opcji komunikacyjnych. Zachęcamy do zwrócenia uwagę na ofertę Eko Taxi, gdyż umożliwiamy komfortowe oraz tanie poruszanie się po Lublinie, zarówno w kontekście przewozu osób, jak i transportu rzeczy.

Może Cię zainteresować również

 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Starówka w LublinieStarówka w Lublinie
  Starówka w Lublinie zalicza się do wyjątkowo pięknych ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...