Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości

Transport w Lublinie obejmuje różne środki komunikacji, od prywatnych, przez publiczne, po usługi wyspecjalizowanych firm. Stolica województwa lubelskiego odznacza się dużą powierzchnią oraz populacją. Po tutejszych ulicach przemieszcza się zatem codziennie ogromna liczba mieszkańców, zarówno osiedlonych tu na stałe, jak i przebywających tu czasowo. Dodatkowo z transportu korzystają także przybywający tutaj licznie turyści. Z tego względu dostępne są różne sposoby poruszania się po mieście.

Spis treści
Jak można się przemieszczać po tym mieście?
Eko Taxi!
Co mamy do zaoferowania?
Ceny za przejazdy
Pomoc przy przeprowadzkach

Jakie są możliwości w kontekście transportu w Lublinie?

Kilkaset tysięcy mieszkańców oraz duża liczba turystów, sprawia, że transport w Lublinie obejmuje kilka gałęzi i jest bardzo rozbudowany. Część osób preferuje oczywiście poruszanie się własnym samochodem. Jeżdżenie po mieście nie jest jednak łatwe, więc wiele ludzi rezygnuje ze swojego środka transportu, korzystając z innych możliwości. Na taką postawę wpływa także rosnąca świadomość ekologiczna. Wśród alternatywnych wyborów dominuje komunikacja miejska, a władze miasta prowadzą również od lat intensywną politykę rowerową. Jeszcze wygodniejsze okazuje się korzystanie z taksówek, które także cieszą się dużą popularnością.

Komunikacja miejska

Podobnie jak w większości dużych miast, także w Lublinie znaczącą rolę odgrywa komunikacja miejska. Jest to wariant transportu z którego korzystają niezmotoryzowani, ale nie tylko. Duża część osób rezygnuje na co dzień z samochodów, nawet posiadając własny pojazd. W ten sposób można uniknąć korków oraz często uciążliwego dla zwykłych kierowców poruszania się po zatłoczonych ulicach czy poszukiwania miejsc parkingowych. Miasto dysponuje rozbudowaną bazą komunikacji miejskiej, której podstawą są kursy autobusów, pozwalające dojechać w różne obszary Lublina oraz na jego obrzeża. Dodatkowo jako jedno z niewielu miast posiada także sieć trolejbusów, które poruszają się wykorzystując energię elektryczną, bez stosowania szyn. Poza kwestiami praktycznymi, stały się one też dużą atrakcją dla turystów.

Rowery

Obecnie w dużych aglomeracjach mocno promuje się jazdę na rowerze. To rozwiązanie zachęcające do aktywności i ekologiczne, a przede wszystkim pozwalające zmniejszyć liczbę samochodów na drogach oraz tłok w komunikacji miejskiej. Z myślą o takim transporcie od kilku lat funkcjonuje Lubelski Rower Miejski. Na terenie miasta znajduje się wiele stacji, w których można wypożyczyć i zwrócić rowery miejskie, a poruszanie się w ten sposób po Lublinie jest dość wygodne, z uwagi na znaczną ilość ścieżek rowerowych. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko sezonowe, obowiązuje zwykle od drugiej połowy wiosny do końca jesieni. Takie podróżowanie może być też utrudnione przez opady deszczu, a wiele osób nie może się na nie zdecydować choćby w kontekście dotarcia do pracy, gdzie udaje się w stosownym stroju. Z jednośladów korzysta jednak naprawdę znaczna liczba mieszkańców, a statystyki te poprawiają się w zasadzie z każdym kolejnym rokiem.

Kierowca i pasażer

Własne pojazdy

Nie da się ukryć, że samochody stanowią najwygodniejszy środek transportu. Można się nimi dostać bezpośrednio spod domu czy mieszkania do miejsca docelowego, nie zważając na warunki pogodowe. Z pewnością jest to także bardziej komfortowe niż transport zbiorowy, zwłaszcza w godzinach, w których autobusy są najbardziej obłożone, a więc rano i w porze popołudniowej, gdy większość osób jedzie do miejsc pracy czy na uczelnie lub z nich wraca. Nie wszystkich stać jednak na zakup własnego samochodu, zwłaszcza, iż pojazdy znacznie tracą potem na rynkowej wartości oraz wiążą się z kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się samochodem po mieście wymaga też doświadczenia oraz często cierpliwości, także w kontekście żmudnego poszukiwania miejsca parkingowego.

Taksówki

Rozwiązaniem dla osób, które nie lubią korzystać z komunikacji miejskiej, a nie posiadają własnych pojazdów, są przejazdy taksówkami. W ten sposób samochód można zamówić na konkretną godzinę, a kierowcy sprawniej poruszają się po miejskich ulicach. Nie trzeba się także obawiać o załamanie pogody, ubrudzenie się podczas podróży czy konieczność jazdy w tłumie innych podróżujących. Z tego względu znaczna część mieszkańców korzysta z usług korporacji taksówkowych i to o różnych porach dnia – czasem przy dojeździe do pracy, innym razem z myślą o wieczornych wypadach, gdy nie chcą jechać samochodem, żeby móc napić się z przyjaciółmi lampki wina. To również dogodny sposób podróży dla turystów, którzy nie chcą się zgubić w nowym mieście, a przy okazji mogą liczyć na porady kierowców choćby odnośnie atrakcji w Lublinie.

Poszukujesz taniego transportu w Lublinie? Poznaj ofertę Eko Taxi!

Jeżeli szukasz taniego transportu w Lublinie, który będzie się jednocześnie wiązał z komfortowym przemieszczaniem się po mieście, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi. Korzystając z naszych usług możesz w prosty sposób zamówić taksówkę, którą w rozsądnej cenie udasz się do miejsca docelowego. Oprócz usług typowych dla korporacji taxi, umożliwiamy także przewóz rzeczy. Zamawiając odpowiedni kurs w Eko Taxi, możesz zatem zabrać ze sobą zarówno mniejsze rzeczy, jak i duże sprzęty. W związku z tym możemy być pomocni nie tylko przy codziennych przejazdach, ale nawet przy przeprowadzkach.

Jakie usługi oferujemy?

Podstawą naszych działań są oczywiście indywidualne kursy taxi. Jesteśmy bardzo cenioną korporacją taksówkarską w Lublinie, z uwagi na jakość świadczonych przejazdów i konkurencyjne ceny. Dysponujemy też minibusami, które mogą pomieścić nawet do ośmiu osób, więc możesz korzystać z naszych przewozów także w sytuacji, gdy wybieracie się gdzieś jakąś większą grupą. Wśród naszych usług dodatkowych, znajdują się też choćby kursy VIP czy oferta monitorowanego przewozu dzieci. Umożliwiamy także zamówienie zakupów na telefon.

Ceny za przewóz

Dużą wygodą dla naszych klientów jest fakt, że umożliwiamy zamówienie kursów zarówno telefonicznie, jak i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Co ważne już przy składaniu zamówienia możesz się także dowiedzieć jaki będzie szacowany koszt przejazdu, dzięki czemu możesz się przygotować i uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Wyróżniamy się również bardzo atrakcyjną ofertą cenową. Opłata początkowa wynosi 7,95 zł, natomiast zależnie od taryfy, za kolejne kilometry zapłacisz 1,60 zł w I taryfie, a w II taryfie (w nocy i święta) – 2,40 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej. Ceny są też oczywiście uzależnione od wybranych usług czy rodzaju samochodu, którego ma dotyczyć zamówienie.

Możemy pomóc w transporcie przy przeprowadzkach w Lublinie

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością zaaranżowania transportu do przeprowadzki w Lublinie. Jeśli jest taka możliwość, to można wtedy skorzystać z własnego samochodu lub pomocy kogoś znajomego, lecz często trudno znaleźć odpowiednio duże pojazdy. Usługi firm oferujących profesjonalne przeprowadzki, są z kolei bardzo kosztowne. Nietypowym, ale bardzo korzystnym rozwiązaniem, może być zamówienie odpowiedniego kursu z Eko Taxi. W przypadku zleceń, które dotyczą większych gabarytowo rzeczy, prosimy o kontakt telefoniczny. Dzięki temu dobierzemy większy pojazd, stosowny do specyfiki danego przejazdu. Korzystając z taksówek bagażowych możesz też przewieźć mniejsze ładunki, takie jak walizki czy drobniejsze meble. Jeżeli zostanie to wcześniej uzgodnione z dyspozytorem, to taksówkarz może również udzielić pomocy w załadowaniu oraz późniejszym wyładowaniu przewożonych rzeczy.

W Lublinie, podobnie jak w innych dużych miastach, funkcjonują różne środki transportu. Wybór poszczególnych opcji zależy od możliwości oraz preferencji danej osoby. Czasem określone sytuacje wymuszają także skorzystanie z poszczególnych opcji komunikacyjnych. Zachęcamy do zwrócenia uwagę na ofertę Eko Taxi, gdyż umożliwiamy komfortowe oraz tanie poruszanie się po Lublinie, zarówno w kontekście przewozu osób, jak i transportu rzeczy.

Może Cię zainteresować również