Weekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?

Weekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?

Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych sposobów, dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na temat najciekawszych atrakcji w mieście. Pomoże on mieszkańcom i przyjezdnym zdecydować, w jaki sposób wykorzystać swój czas wolny w zależności od tego, z kim mają oni przyjemność przebywać. Przekonaj się, dlaczego do Lublina warto przyjechać z dziećmi i co można robić w mieście z drugą połówką. Nie zapomnij też, że niezależnie od odległości dzielącej Cię od wybranej miejscówki, towarzyszem podróży mogą być dla Ciebie kierowcy Eko Taxi Lublin!

Spis treści
Atrakcyjne propozycje
Zimą i latem
Wydarzenia kulturalne
Miejsca historyczne
Dla najmłodszych
Romantyczny czas we dwoje
A wszędzie dotrzesz z Eko Taxi!

Przyjedź do Lublina na weekend i zobacz, jak możesz tu spędzić czas

Wyjazd do Lublin na weekend może się okazać świetnym pomysłem dla wielu osób. Zanim zaplanujesz wyprawę, koniecznie sprawdź, co czeka na Ciebie w mieście! Kierowcy Eko Taxi z przyjemnością dowiozą Cię w miejsce, gdzie czekają świetna zabawa, słynne zabytki i zjawiskowe widoki. Poniżej nasze propozycje na spędzanie wolnego czasu.

Zimą i latem

Mroźna aura nie powinna zakłócić dobrego samopoczucia podczas wizyty w Lublinie. Klimatyczne uliczki w mieście nabierają wówczas specyficznego uroku, który spowoduje natychmiastowe zauroczenie przyjezdnych i osób mieszkających tu na stałe. Jako Eko Taxi polecamy jednak odkrywanie miejsc zlokalizowanych poza granicami miasta – w województwie lubelskim otwartych jest kilka stoków narciarskich, które z pewnością spodobają się amatorom sportów zimowych. Szczególnie polecamy wizytę w Chrzanowie czy Batorzu, gdzie na turystów czeka świetnie przygotowana infrastruktura. Co z wizytą w Lublinie podczas upalnego lata? Wówczas weekendowy wyjazd warto zsynchronizować z odbywającym się w mieście Jarmarkiem Jagiellońskim. Kolorowe stoiska artystów wystawiane są na ulicach Lublina w połowie sierpnia, a nad doborem rzemieślników biorących udział w jarmarku dba Warsztat Kultury. Serdecznie polecamy wziąć udział w tym wydarzeniu!

Dla tych, którzy lubią miejsca historyczne

Lublin jest miastem bogatym w interesujące miejsca historyczne, o czym przekonać się można już po wjeździe do miasta. Jako Eko Taxi szczególnie polecamy spacer uliczkami Starego Miasta oraz wizytę w Zamku Lubelskim. W weekend obejrzeć można również ciekawe zabudowania, takie jak Wieża Trynitarska czy Baszta Zamkowa. Wyjazd nie może obyć się również bez przejścia Lubelską Trasą Podziemną, czy wizytą w Archikatedrze Lubelskiej. Polecamy rozważyć również odwiedziny w Państwowym Muzeum na Majdanku, upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Weekendowy rozkład wydarzeń kulturalnych

Osoby, które połączyć chcą zwiedzanie miasta z udziałem w kulturalnych widowiskach mogą skorzystać ze specjalnych przewodników, które na bieżąco informują zainteresowanych o koncertach, sztukach teatralnych, czy wystawach odbywających się w mieście. Kalendarz wydarzeń dostępny jest w Internecie i zawiera dokładną datę, godzinę oraz opis odbywającego się widowiska. Turyści odwiedzający Lublin w weekend mogą więc urozmaicić sobie wyjazd ciekawym przeżyciem z filharmonii, czy teatru. Kierowcy Eko Taxi doskonale znają topografię miasta, więc pasażerowie nie muszą się martwić o dotarcie do wybranych lokalizacji na czas!

Gołębie w Ogrodzie Saskim w Lublinie

Co w weekend w Lublinie robić mogą najmłodsi?

Weekend w Lublinie można spędzić również w gronie rodzinnym – wówczas również liczyć można na niezapomniane atrakcje w mieście. Najmłodszych wraz z rodzicami zachęcamy przede wszystkim do odwiedzin w lubelskiej manufakturze słodyczy. Dzieci będą mogły tam samodzielnie wykonać kolorowe słodkości i zobaczyć, jak wygląda produkcja ich ulubionych smakołyków. W Lublinie otwarte są również parki trampolin, aqua parki i kina przyjazne dla całych rodzin. Pociechy mogą być zachwycone wizytą w Papugarni czy w Muzeum Wsi Lubelskiej. Razem z Eko Taxi do wybranych miejsc dotrzeć można tanio i… bezpiecznie. Po wcześniejszym ustaleniu z kierowcą ten przyjedzie na miejsce zlecenia z fotelikiem dla dziecka, przystosowanym do jego wieku! Należy jednak pamiętać o wcześniejszym zamówieniu takiego samochodu, aby kierowca mógł zabrać ze sobą fotelik.

Dla starszych dzieci

Wiemy, że dzieci wykazują różne upodobania, które mogą zmieniać się wraz z wiekiem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy również specjalną propozycję spędzenia czasu w weekend w Lublinie dla dzieci starszych. Co te mogą robić podczas wizyty w mieście? Zachęcamy do odwiedzenia miejskiej wrotkarni, czy klubów oferujących Paintball. Aktywnie czas spędzać można również podczas gry w Airsoft, jednak zanim rodzice zdecydują się na pozwolenie dziecku na tego typu rozrywkę, powinni szczegółowo zapoznać się z jej zasadami. Jako fani motoryzacji polecamy, by wraz z pociechami udać się na tor gokartowy! Jazda po zabezpieczonym torze unikatowymi bolidami może być dla dziecka początkiem wielkiej fascynacji motosportem!

Weekend w Lublinie we dwoje

Weekend w Lublinie spędzać można również we dwoje, o czym nie mogliśmy zapomnieć podczas tworzenia naszego poradnika. Z myślą o zakochanych w mieście organizowany jest specjalny spacer po historycznych zakątkach miasta. Niestety na tego typu wydarzenie trzeba czekać, ponieważ spacer dla zakochanych organizowany jest w okolicach Walentynek. Warto jednak zapoznać się bliżej z programem przygotowanym przez organizatorów i udać się na krótką wycieczkę przed romantyczną kolacją, czy wizytą w kinie. Tematyczny spacer obejmuje wizyty w takich miejscach, jak Przedmieścia, Stare Miasto czy Wzgórze Czwartek i odkrycie ich romantycznej twarzy. Zachęcamy do tego typu aktywności!

A wszędzie tam dotrzesz z kierowcami Eko Taxi!

Kierowcy Eko Taxi realizują zlecenia zarówno w mieście, jak i poza nim. Osoby odwiedzające Lublin w weekendy mają możliwość zamówić samochód z naszej floty na trasę, która sięga poza granice miasta – wówczas opłata za przejazd nieznacznie się zmienia, o czym więcej przeczytać można na naszej stronie. Poza fotelikami dla dzieci wśród specjalnych ofert Eko Taxi znajduje się wynajem busa dla 8 osób, czym zainteresowane mogą być większe grupy przyjezdnych. Nasze taksówki zamówić można telefonicznie lub przez specjalną aplikację, dlatego nawet osoby spoza Lublina nie powinny mieć z tym najmniejszego problemu. Obsługujemy płatności kartą i gotówką, a szczegółowy wykaz usług dodatkowych prezentujemy na stronie internetowej. Pozwól, byśmy towarzyszyli Ci podczas weekendowego odkrywania Lublina!

Nie jest ważne, czy wyjazd do Lublina planujesz w czasie upalnego lata, a może chcesz odwiedzić miasto zimą. Atrakcje otwarte nie tylko w weekendy czekają na Ciebie niezależnie od pory roku. W Lublinie możesz spędzić swój czas w towarzystwie rodziny, znajomych, czy drugiej połówki mając pewność, że nuda nie będzie Wam doskwierać. O bezpieczny i szybki transport pomiędzy miejscem noclegowym, a wybranymi atrakcjami zadbają kierowcy naszych taksówek. Eko Taxi cieszy się dobrymi opiniami pasażerów, którzy z chęcią korzystają z bezpiecznych przejazdów w weekendy i nie tylko! O szczegółach oferty przeczytasz na naszej stronie www. Zaplanuj wyjazd do Lublina już teraz i wybierz jedną z propozycji przygotowanych przez zespół Eko Taxi!

Może Cię zainteresować również