Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!

Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!

Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w mieście. Poznaj z Eko Taxi jego fascynującą historię i sprawdź, co można zobaczyć w Muzeum Lubelskim. Od kiedy ta instytucja ma siedzibę na zamku? Na jakie eksponaty warto zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, jakie wspaniałe wystawy tematyczne można tam oglądać. Dowiedz się także, ile kosztują bilety do muzeum oraz w jakich godzinach możliwe jest zwiedzanie. Chcesz poznać kulturę i dzieje jednego z najstarszych miast w Polsce? Zamów przejazd w Eko Taxi na ul. Zamkową 9! Dowiedz się więcej o korporacji taksówkowej, z której usług korzystają klienci z całej Polski! Sprawdź, jakie udogodnienia czekają na naszych pasażerów. Z nami możesz tanio i komfortowo przemierzać ulice Lublina o każdej porze dnia i nocy!

Spis treści:
Historia
Zwiedzaj z nami
Wystawy muzealne
Cennik i godziny otwarcia

Eko Taxi przedstawia historię zamku w Lublinie i Muzeum Lubelskiego

Zamek Lubelski to doskonały punkt na rozpoczęcie swojej przygody w jednym z najstarszych polskich miast. Zamów w Eko Taxi kurs pod obiekt i poznaj opowieść o tym niezwykłym miejscu. Jej początek przypada na wiek XII, kiedy to powstała kasztelania lubelska. Gród wzniesiony za panowania króla Kazimierza Sprawiedliwego był umocniony drewniano-ziemnym wałem. Kilkadziesiąt lat później, pod koniec XIII wieku lub na początku XIV, dobudowano jeszcze wieżę obronno-rezydencyjną, która dała początek murowanej zabudowie w tym miejscu. Obiekt jednak wzniesiono dopiero wtedy, gdy panowanie objął Kazimierz Wielki. Budowlę otoczono murem obronnym z bramą od strony zachodniej. Szacuje się, że w podobnym czasie powstał też gotycki kościół pw. Trójcy Świętej. Wnętrze tej kaplicy zostało później ozdobione bizantyjsko-ruskimi malowidłami ufundowanymi przez Władysława Jagiełłę. Jagiellonowie interesowali się obiektem w Lublinie między innymi ze względu na jego korzystną lokalizację na szlaku królewskim, który rozciągał się między Krakowem a Wilnem. To właśnie w Zamku Lubelskim wychowywali się synowie Kazimierza Jagiellończyka pod czujnym okiem kronikarza Jana Długosza.

Co zmieniło się w XVI wieku i w kolejnych stuleciach?

XVI wiek przyniósł niemałe zmiany. Zygmunt Stary zapoczątkował bowiem wtedy przebudowę zamku na reprezentacyjną rezydencję królewską w stylu renesansowym. W przedsięwzięciu brali udział specjalnie zatrudnieni włoscy mistrzowie. W zmodernizowanym budynku w 1569 roku odbyły się obrady sejmu zakończone podpisaniem aktu unii lubelskiej pomiędzy Polską a Litwą. Kolejny remont odbywał się w latach 1635-1642. Niedługo jednak cieszono się zmianami, ponieważ wkrótce zamek uległ poważnym zniszczeniom w wyniku najazdu wojsk szwedzkich, węgierskich i moskiewskich. Ocalały jedynie kaplica i murowana wieża. Nowe budynki pojawiły się tu dopiero w XVIII wieku. Najpierw wybudowano kancelarię i archiwum, a później przebudowano jeszcze budynek dawnej bramy wjazdowej na obiekt mieszkalny. W pierwszej połowie XIX wieku na wzgórzu stanął kolejny budynek, tym razem w stylu angielskiego neogotyku, który przeznaczono na więzienie Królestwa Kongresowego. Później było tu więzienie carskie (w latach 1831-1915), w którym przetrzymywano głównie bojowników o niepodległość, w tym tych biorących udział w powstaniu styczniowym w 1863 roku.

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku w więzieniu na zamku w Lublinie przebywali także przedstawicieli ruchu komunistycznego. Z kolei w czasie II wojny światowej Niemcy przetrzymywali tu członków ruchu oporu. SS opuściło Lublin dopiero w lipcu 1944 roku. Miesiąc później funkcjonowało tam już polityczne więzienie karno-śledcze. Zostało zlikwidowane w styczniu 1954 roku. Więźniowie zostali przewiezieni do Chełma, a zamek w Lublinie po raz kolejny wyremontowano. Wraz z tymi wydarzeniami budynek po 128 latach przestał w końcu pełnić rolę więzienia – przeznaczono go na cele kultury. Od 1957 roku znajduje się w nim Muzeum Lubelskie, założone już w 1906 roku.

Schody do zamku w Lublinie

Historia Muzeum Lubelskiego

Muzeum na zamku w Lublinie, o którym już wspomnieliśmy wyżej, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, ale i miejscowych. Możemy się do niego dostać z każdego zakątka Lublina lub okolic. Wystarczy zamówić wygodny przejazd w Eko Taxi! Wiemy, że nasi pasażerowie mają różne preferencje i dlatego przygotowaliśmy dla Was aż dwa proste i szybkie sposoby zlecania kursów. Pierwszym jest tradycyjne wykonanie telefonu na centralę. Dyspozytor znajdujący się po drugiej stronie słuchawki udziela klientom wszelkich niezbędnych informacji. Druga metoda zamówienia kursów w Eko Taxi to skorzystanie z naszej intuicyjnej aplikacji mobilnej. Ten sposób jest bardzo wygodny w sytuacjach, gdy pasażer nie ma możliwości rozmawiania przez telefon albo po prostu woli zlecić kurs za pomocą kilku kliknięć na ekranie telefonu czy tabletu. Aplikację Eko Taxi można bezpłatnie pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym.

Otwarcie muzeum

Muzeum Lubelskie także ma za sobą burzliwą historię. Sama idea ochrony dziedzictwa miasta powstała na początku XX wieku. Jako pierwszy propagował ją niejaki Hieronim Łopaciński, dzięki któremu już w 1901 roku zorganizowano wystawy muzealne poświęcone sztuce starożytnej i przedmiotom pochodzącym z tej epoki. Można było oglądać najróżniejsze eksponaty obrazy, ryciny, rzeźby, dokumenty, mapy, broń, monety, medale czy pieczęcie. Wystawa miała też dział etnograficzny, który skupiał się wokół zagadnień rolniczo-przemysłowych. Zebrano takie eksponaty jak: stroje ludowe, dzieła z drewna czy wytwory związane z obrządkiem religijnym. Wszystkie zbiory (w sumie ponad 4 000 eksponatów) przejęło później Lubelskie Towarzystwo Rolnicze jako podwaliny pod przyszłe muzeum. Uroczyste otwarcie tejże instytucji odbyło się w grudniu 1906 roku. Siedzibą muzeum był wówczas budynek podominikański.

Towarzystwo Muzeum Lubelskie i rozwój instytucji

Rok 1914 był początkiem działalności towarzystwa Muzeum Lubelskie założonego przez Szymona Piotrowskiego. Dzięki tej inicjatywie zakupiono posesję przy ul. Namiestnikowej 4 (dziś – Narutowicza), w której utworzono nową siedzibę muzeum. Przejęto też zbiory z różnych Towarzystw: Krajoznawczego, Rolniczego, Higienicznego i Biblioteki im. Łopacińskiego. W 1921 roku ekspozycja powiększyła się jeszcze o zbiory Muzeum Nałęczowskiego. W sumie przed 1939 rokiem w Muzeum Lubelskim znajdowało się blisko 14 000 eksponatów. Niestety w wyniku walk zbrojnych duża część z nich zaginęła lub została zniszczona. Podobnie jak sama siedziba muzeum. Działalność instytucji wznowiono w 1944 roku, mając zaledwie 3 000 eksponatów. Lata gromadzenia kolekcji i odbudowywania pozycji zaowocowały tym, że dziś w Muzeum Lubelskim znajduje się już ponad 157 000 eksponatów. Większość z nich możemy oglądać w siedzibie instytucji, czyli na zamku w Lublinie.

Zamawianie przejazdu przez telefon

Wybierz się wygodną taksówką na zwiedzanie Zamku Lubelskiego! Poznaj cennik Eko Taxi Lublin

Zamek Lubelski znajduje się przy ul. Zamkowej 9. Pod ten adres bezpiecznie i szybko dojedziemy Eko Taxi z dowolnego punktu na mapie Lublina i okolic. Korporacja proponuje pasażerom niskie ceny kursów przez całą dobę! Niezależnie więc od tego, czy chcesz wybrać się na zwiedzanie o świcie, czy też nieco późniejszą, wieczorową porą – możesz zamówić przejazd w korzystnej cenie w Eko Taxi. Z czego składa się koszt kursu w jednej z klimatyzowanych taksówek działających pod szyldem naszej korporacji? Pierwszą składową jest opłata początkowa – Eko Taxi Lublin o każdej porze i na każdej odległości wynosi ona zaledwie 7,95 zł. Do tego doliczamy cenę za liczbę przejechanych w wygodnym taxi kilometrów. Końcową wartość wskazuje taksometr, który znajduje się w taksówce, w widocznym dla pasażera miejscu.

Warto wiedzieć, że cena za 1 km w Eko Taxi zmienia się w zależności od obowiązującej o danej porze i na danym obszarze taryfy taksówkowej. W granicach Lublina w dni powszednie od godziny 6:00 do 22:00 obowiązuje I taryfa i cena za 1 km wynosi 1,60 zł. Na tym samym terenie w dni powszednie po godzinie 22:00 oraz w niedziele i święta mamy do czynienia z II taryfą i ceną 2,40 zł/km. Poza granicami miasta w godzinach od 6:00 do 22:00 obowiązuje III taryfa, według której cena za 1 km to 2,80 zł. Z kolei w dni powszednie po godzinie 22:00 oraz w niedziele i święta w okolicach Lublina taksometr jest przełączany na IV taryfę i obowiązująca cena za 1 km to 4,20 zł.

Na zwiedzanie warto się udać zarówno za dnia, jak i wieczorem. W godzinach porannych czy popołudniowych możemy obejrzeć wspaniałe eksponaty w Muzeum Lubelskim. Z kolei o nieco późniejszej godzinie, kiedy już zapadnie zmrok, obiekt jest przepięknie oświetlony i prezentuje się zjawiskowo. Na dziedzińcu niekiedy odbywają się fantastyczne koncerty, na przykład w ramach corocznego Jarmarku Lubelskiego. Warto śledzić informacje na stronie internetowej instytucji, aby dowiedzieć się więcej o bieżących wydarzeniach specjalnych i zaplanować swój udział w magicznym koncercie czy innym wspaniałym widowisku.

Poznaj wystawy stałe na Zamku Lubelskim. Eko Taxi opisuje najciekawsze eksponaty

Na Zamku Lubelskim znajduje się kilkanaście wystaw stałych. Poznaj je z Eko Taxi! Oto spis wszystkich ekspozycji tematycznych w Muzeum Lubelskim:

 • Polskie Malarstwo Historyczne i Batalistyczne,
 • Galeria Malarstwa Obcego XVII-XIX w.,
 • Galeria Malarstwa Polskiego XVII-XIX w.,
 • Monety i Medale na Ziemiach Polskich X-XX w.,
 • Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego,
 • Śladami przeszłości. Najważniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej,
 • Lapidarium,
 • Malarstwo Cerkiewne,
 • Więzienie na Zamku Lubelskim.

Malarstwo polskie

Jednym z najważniejszych eksponatów w Muzeum Lubelskim jest obraz znajdujący się na wystawie dotyczącej malarstwa polskiego. Mowa o dziele Jana Matejki – Unia Lubelska, które – jak nietrudno się domyślić – przedstawia moment zawierania unii polsko-litewskiej. Zwiedzając wspomnianą wystawę, warto też zwrócić uwagę na dzieła innych wybitnych malarzy, między innymi Wojciecha Gersona, Piotra Michałowskiego czy Stanisława Wyspiańskiego.

Malarstwo światowe

Z kolei najbardziej polecanym obrazem w Galerii Malarstwa Obcego jest “Piłat umywający ręce” pędzla Hendricka ter Brugghena. Godna uwagi jest też z pewnością wystawa Lapidarium w zabytkowym przyziemiu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Można tu zobaczyć między innymi fragmenty gotycko-renesansowych detali architektonicznych, które pochodzą z zamku obraz z lubelskiego Starego Miasta. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym wnętrzu kaplicy ozdobionym zjawiskowymi freskami.

Widok na zabudowę Lublina

Cennik i godziny otwarcia Zamku w Lublinie. Kiedy zamówić tani kurs z Eko Taxi na ul. Zamkową?

Informacje o godzinach otwarcia i cenniku Zamku w Lublinie są bardzo przydatne przy planowaniu zwiedzaniu miasta. Możemy na odpowiednią godzinę zamówić wygodny przejazd w Eko Taxi i bezpiecznie dojechać pod sam budynek! Warto wiedzieć, że jeżeli nie planujemy akurat zwiedzania całego muzeum, a chcemy jedynie popodziwiać budowlę z zewnątrz, zrobić parę zdjęć i ruszyć dalej w trasę, kierowca Eko Taxi może poczekać na nas w miejscu, w którym nas wysadził. Dzięki temu nie będziemy musieli zamawiać kolejnej taksówki i zaoszczędzimy cenne minuty na zwiedzanie pozostałych zakątków Lublina! Taka opcja jest też bardzo komfortowa, jeżeli poznajemy różne zakątki miasta w towarzystwie dzieci. Najmłodsi turyści nieczęsto są zainteresowani kilkugodzinnym zwiedzaniem, ale na pewno zaciekawi ich taras widokowy i dziedziniec. Jeżeli zwiedzamy Lublin z dziećmi, warto też wiedzieć, że w Eko Taxi możemy zamówić przejazd samochodem wyposażonym w specjalne, bezpieczne foteliki. Nie zapomnijmy jednak zasygnalizować takiej potrzeby, zamawiając taksówkę – najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

Cennik zwiedzania Zamku Lubelskiego

Turyści mają możliwość wykupienia biletów na różnorodne konfiguracje wystaw. Sprawdź, jak przedstawia się cennik zwiedzania Zamku Lubelskiego w poszczególnych wariantach:

 • samodzielne zwiedzanie Zamku Lubelskiego wraz z Kaplicą i Lapidarium, Basztą oraz wszystkimi ekspozycjami stałymi – bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 23 zł,
 • samodzielne zwiedzanie Zamku Lubelskiego wraz z Kaplicą i Lapidarium, Basztą oraz wszystkimi ekspozycjami stałymi i czasowymi: bilet normalny: 31 zł, bilet ulgowy: 24 zł,
 • samodzielne zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej z Lapidarium – bilet normalny: 15 zł, bilet ulgowy: 10 zł,
 • samodzielne zwiedzanie ekspozycji na Zamku Lubelskim (bez Kaplicy) – bilet normalny: 15 zł, bilet ulgowy: 10 zł,
 • samodzielne zwiedzanie Baszty oraz tarasu widokowego – bilet normalny: 9 zł, bilet ulgowy: 7 zł,
 • zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji na Zamku Lubelskim – 50 zł, a do tej kwoty należy dodać cenę biletu wstępu,
 • zwiedzanie z przewodnikiem Kaplicy Trójcy Świętej – 50 zł + koszt biletu wstępu,
 • zwiedzanie z przewodnikiem Baszty – 40 zł – kwotę należy uzupełnić o koszt biletu wstępu,
 • zwiedzanie z przewodnikiem Galerii Malarstwa XVII-XIX w. i Kaplicy Trójcy Świętej – 80 zł + cena biletu wstępu.

Warto wiedzieć, że muzeum wyznacza na bieżący miesiąc dni darmowego wstępu na różne wystawy. Można je sprawdzić na stronie internetowej instytucji.

Godziny otwarcia Zamku i Kaplicy Trójcy Świętej w Lublinie

Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od sezonu:

 • od 1 maja do 30 września, od wtorku do niedzieli zwiedzanie możliwe jest w godzinach od 10:00 do 18:00,
 • od 1 października do 30 kwietnia, od wtorku do niedzieli możemy zwiedzać w godzinach od 9:00 do 17:00.

Również godziny otwarcia Kaplicy Trójcy Świętej zależą od sezonu:

 • od 9 do 30 kwietnia, od poniedziałku do niedzieli zwiedzanie możliwe jest w godzinach od 9:00 do 16:30,
 • od 1 maja do 30 września, od poniedziałku do niedzieli obiekt jest dostępny dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 17:30,
 • od 1 października do 8 kwietnia, od wtorku do niedzieli Kaplice możemy zwiedzać w godzinach od 9:00 do 16:30.

Może Cię zainteresować również

 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...