Atrakcje dla młodzieży w Lublinie

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą popularnością. Choć pierwsze skojarzenia z miastem nie przywołują na myśl ciekawych możliwości spędzenia czasu wolnego dla młodych osób, to bliższe spojrzenie na propozycje kulturalne, sportowe i nie tylko szybko zmienia nastawienie przyjezdnych. Zespół Eko Taxi przygotował specjalny przewodnik, który ma pokazać młodzieży i ich rodzinom, jak spędzać czas w mieście o każdej porze roku. Lublin jest bowiem w stanie pokazać swoją spontaniczną, szaloną twarz – zobacz, gdzie jej szukać!

Spis treści
Rozrywka latem
Zalew Zemborzycki
Aktywność na świeżym powietrzu
Zima w mieście i okolicy
Stoki narciarskie
Kulturalna rozrywka
Nasza oferta

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie doskonałe na lato

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie przeżywają prawdziwe oblężenie latem. Doskonale wiedzą o tym kierowcy Eko Taxi, którzy mają przyjemność zawozić młodzież w najciekawsze dla nich okolice. Gdzie szukać interesujących zajęć w lecie?

Zalew Zemborzycki

Tylko niektóre osoby młode przyjeżdżające do Lublina latem zdają sobie sprawę z tego, że życie ich rówieśników w sezonie wakacyjnym przenosi się nad Zalew Zemborzycki. Ten zbiornik wodny położony zaledwie dwadzieścia minut od miasta jest prawdziwą okazją do posmakowania letniego szaleństwa. Młodzież może wypożyczyć tu kajaki, rowery wodne, czy skorzystać z ekstremalnej przejażdżki nartami wodnymi. Co więcej, nad zalewem prężnie funkcjonuje park linowy i pole do gry w golfa. Brzmi jak plan? Dla nas jak najbardziej! Ekipa Eko Taxi z chęcią zabierze Ciebie i paczkę Twoich znajomych nad „lubelskie morze”!

Młodzi w konfrontacji z historią

Lato to również idealna okazja do zapoznania się bliżej z interesującą historią miasta. W murach Lublina obejrzeć można między innymi stanowiący królewską kwaterę oraz więzienie Zamek Lubelski czy słynną Bramę Krakowską. Ta ostatnia szczególnie powinna zainteresować młodych turystów, którzy mogą być w niemałym szoku po sprawdzaniu godziny wskazywanej przez zegar umieszczony na budowli. W mieście rozpowszechniła się legenda, że wskazówki czasomierza przestawia duch zmarłego zegarmistrza, lubiącego za życia mocniejsze trunki. Dokąd jeszcze pojechać można podczas wizyty w Lublinie? Popularnym kierunkiem wśród młodych pasażerów Eko Taxi są okoliczne muzea. Szczególnie polecamy wizytę w kolorowym Muzeum Wsi Lubelskiej oraz pełnym zadumy Państwowym Muzeum na Majdanku. Warto poświęcić swój czas i odwiedzić te miejsca.

Przyjaciółki na samochodzie

Aktywność na świeżym powietrzu

Ciepłe dni kojarzą się przede wszystkim ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, a Lublin robi wszystko, by urozmaicić te chwile młodym turystom! W mieście odwiedzić można między innymi jeden z klubów oferujących grę w Paintball czy Airsoft. Mniej ekstremalnym przeżyciem będzie wizyta na torze gokartowym, czy w ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wieczorem serdecznie polecamy spacer na Plac Litewski, gdzie umieszczona została spektakularna fontanna multimedialna. Lublin może pochwalić się jedną z najbardziej nowoczesnych atrakcji tego typu w Europie – po zmroku woda mieni się tysiącem barw i tańczy w rytm niezapomnianych dźwięków. Tego nie można przegapić!

Zimowe atrakcje dla młodzieży w Lublinie i okolicy

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie nie kończą się wraz z upływem ciepłych dni. Zimą miasto i jego okolice zamieniają się w prawdziwy raj dla rodzinnych i młodzieżowych wypadów na narty, czy obcowania z kulturą. Potrzebujesz szczegółów? Czytaj dalej!

Stoki narciarskie w okolicach Lublina

Razem z Eko Taxi możesz udać się na jeden z kilku stoków narciarskich w województwie lubelskim. Na przyjezdnych czekają bogate w infrastrukturę i sprzęt ośrodki w Batorzu, Rąblowie, czy Chrzanowie. W ostatnim z wymienionych miejsc na amatorów zimowego szaleństwa poza trasami zjazdowymi czekają wygodne wyciągi krzesełkowe! Z wyprawy na stoki w okolicy Lublina zadowolone będą zarówno te osoby, dla których jazda na nartach nie stanowi żadnych tajemnic, jak i ci, którzy dopiero oswajają się z tego typu aktywnością. Czymże byłaby zima bez doskonałej zabawy na śniegu!

Zimowe dni spędzane w towarzystwie kultury

Dla tych, którzy wolą spędzać zimowe wieczory pod dachem, proponujemy udanie się do jednego z ośrodków kulturalnych na mapie miasta. W Lublinie prężnie działają liczne kina, teatry, czy sale koncertowe, gdzie swój czas wolny może spędzić młodzież. Zespół Eko Taxi szczególnie zachęca do odwiedzin w Centrum Spotkania Kultur, które wieczorami zamienia się w tętniącą życiem lokalizację. Położone blisko ośrodków akademickich CSK to popularne miejsce koncertów, wystaw, a przede wszystkim… lubianych knajp! Jest to więc doskonała okazja do spędzenia wieczoru ze znajomymi!

Wezwij Eko Taxi

Atrakcje dla młodzieży w Lublinie są od siebie oddalone często nawet o kilka lub kilkanaście kilometrów. Dzięki kierowcom z Eko Taxi nie musisz się jednak martwić, jak bez prawa jazdy dotrzesz do wybranych lokalizacji. Wystarczy, żebyś zadzwonił lub zamówił online taksówkę, która dowiezie Cię pod wskazany adres. Nasza flota to nie tylko samochody osobowe, lecz także bus przystosowany do przewozu nawet 8 osób. Jeśli więc odwiedzasz miasto ze znajomymi i chcesz wspólnie z nimi dotrzeć pod wybrany adres to z chęcią Ci w tym pomożemy! Zaufaj wiedzy naszych kierowców i zdaj się na ich znajomość topografii Lublina. Nie wahaj się również pytać o sposoby spędzania czasu wolnego, bo kto, jeśli nie my ma o tym wiedzieć! Szczegółowy cennik naszych usług przeczytać możesz na stronie internetowej. Chcemy Cię jednak zapewnić, że Ty i Twoi znajomi nie musicie wydawać kroci, by podróżować na najwyższym poziomie! Znamy możliwości finansowe młodych i także do nich dopasowujemy koszt przejazdów autami Eko Taxi!

Idziemy z duchem czasu

Zależy nam, by być w zasięgu rąk dorosłych i młodzieży, dlatego samochody Eko Taxi zamówić można również dzięki wygodnej aplikacji online! Niezależnie, gdzie aktualnie się znajdujesz – podaj swoją lokalizację i wybierz, o której godzinie zjawić ma się kierowca. Wraz ze znajomymi nie macie gotówki? To żaden problem, ponieważ nasze taksówki obsługują zarówno płatności tradycyjne, jak i bezgotówkowe. Idziemy z duchem czasu, dlatego śmiało możemy nazywać się kompanem w podróżach młodzieży w Lublinie – sprawdź nas, jeśli dotąd nie miałeś okazji!

Lublin nie musi kojarzyć się młodym wyłącznie z historycznymi zabytkami i mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika tak już nie będzie! Zarówno latem, jak i zimą znaleźć można tu interesujące zajęcia doskonale pasujące do młodzieńczej spontaniczności i energii! Zwłaszcza, gdy dojazd do wybranych lokalizacji ułatwiają kierowcy Eko Taxi – dzięki nam nie musisz mieć prawa jazdy, by dostać się nad Zalew Zemborzycki, czy do centrum miasta. Zamów taksówkę przez mobilną aplikację i korzystaj ze wszystkich uroków Lublina!

Może Cię zainteresować również