Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców miasta i oczywiście turystów. To jedna z najpiękniejszych części stolicy województwa lubelskiego, gdzie dużą przyjemność sprawiają już same spacery pośród zabytkowych kamienic. Znajduje się tu kilka perełek architektonicznych, a nawet podziemne miejsca do zwiedzania. Jeżeli planujesz lepsze poznanie tego fragmentu miasta i chcesz tam dojechać, to zachęcamy do skorzystania w tym celu z komfortowych taksówek Eko Taxi.

Spis treści
Punkty warte zobaczenia
Dostań się na miejsce z Eko Taxi
Komfortowo po całym mieście
Korzyści z aplikacji mobilnej
Inne usługi w naszej ofercie

Jakie atrakcje na Starym Mieście w Lublinie na pewno warto zobaczyć?

Na Starym Mieście w Lublinie dostępne są liczne atrakcje. Część z nich można zobaczyć z zewnątrz, inne można zwiedzać i od środka. W zasadzie obowiązkowymi punktami dla każdego turysty powinny być Brama Krakowska i Wieża Trynitarska. Warte odwiedzenia są tutejsze place, będące po pierwsze punktami orientacyjnymi, ale także miejscami spotkań. Pod względem architektonicznym być może najbardziej imponująca będzie tutejsza Archikatedra, a dużą wartość historyczną reprezentuje Trybunał Koronny. W tej części miasta nie brakuje i atrakcji… podziemnych. Mowa tu o Piwnicy pod Fortuną czy bardzo interesującej Lubelskiej Trasie Podziemnej. Entuzjastów spokojnych spacerów powinno zadowolić nawet samo przejście się uliczkami pomiędzy przepięknymi kamienicami.

Brama Krakowska i Wieża Trynitarska

Miejscem uznawanym niemal za symbol tutejszego Starego Miasta jest Brama Krakowska. To obiekt bardzo charakterystyczny, będący pozostałością murów obronnych z XIV wieku. Mocno wyróżnia ją fakt, że była opracowana w stylu gotyckim, lecz kilkaset lat później nadano jej również pewien rys barokowy. Aktualnie ulokowane jest w niej Muzeum Historii Miasta Lublin. Innym z flagowych zabytków w tej okolicy jest Wieża Trynitarska, uwielbiana przez turystów tym bardziej za to, że jest to najwyższy punkt widokowy w mieście. Z pewnością trudno przejść zatem obok tej budowli obojętnie.

Plac Łokietka i Plac Po Farze

Plac Łokietka jest centralnym punktem miasta, gdzie łączą się ulice: Królewska, Lubartowska i Krakowskie Przedmieście. Powstał on w 1611 roku po tym jak zasypano fosy i rozplantowano wały obronne, a wkrótce uznano go za dobre miejsce targowe i długie lata pełnił on funkcję właśnie ośrodka handlu. Aktualnie jest też ceniony przez turystów jako optymalny punkt orientacyjny przy okazji zwiedzania tej części miasta. Kolejnym wartym odwiedzenia placem w tym obszarze jest Plac Po Farze, który posiada specyficzne, odkryte fundamenty po dawnym kościele. Miejsce to ma swój wyjątkowy klimat, także z tytułu tego, że stało się jedną z ulubionych lokalizacji pod względem spotkań, szczególnie młodych Lublinian.

Archikatedra

Na entuzjastach architektury, największe wrażenie powinna zrobić Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Wskutek pożaru w 1752 część elementów uległo zniszczeniu, lecz na szczęście niektóre ocalały w oryginalnej formie aż do teraz. Budowla nazywana jest perłą baroku na Lubelszczyźnie. Po zakupieniu biletów dla oglądających dostępne są tam zakrystia akustyczna i krypty.

Trybunał Koronny

Przy tutejszym Rynku widoczny jest dawny Trybunał Główny Koronny, a więc wyróżniający się, żółty budynek. Dawniej odbywały się tam sądy szlachty małopolskiej, za sprawą których w te okolice przybywało wtedy wielu przyjezdnych. To właśnie z tym miejscem powiązana jest też jedna z największych legend miejskich Lublina, a mianowicie Czarcia Łapa. Opowiada ona historię diabelskiego sądu, który miał się zakończyć pozostawieniem odbitej na stole czarnej łapy (obecnie sam stół znajduje się w Zamku Lubelskim). Aktualnie w budynku ulokowany jest Pałac Ślubów, a w podziemiach początek Lubelskiej Trasy Podziemnej.

Lubelska Trasa Podziemna i Piwnica pod Fortuną

Wspomniana Lubelska Trasa Podziemna jest atrakcją o wartości historycznej i edukacyjnej. Jej długość wynosi około 300 metrów, a powstała z połączenia fragmentów staromiejskich piwnic. Decydując się na ten spacer można zagłębić się w historię miasta oraz jego zabudowy przestrzennej i tego jak zmieniała się ona wraz z rozwojem Lublina. Zwieńczeniem zwiedzania jest imponująca multimedialna wizualizacja Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku. Inną z pewnością unikalną atrakcją na Starym Mieście jest Piwnica pod Fortuną. Kolejne z podziemnych miejsc do zwiedzania nazywane jest zamiennie Winiarnią pod Fortuną, gdyż jest to kompleks renesansowych piwnic winiarskich, z wyjątkowymi malowidłami z XVI wieku.

Tutejsze kamienice

Stare Miasto jest godne odwiedzenia już ze względu na swoją ogólną charakterystykę. Dobrze jest wybrać się tutaj nie tylko w celu zwiedzania konkretnego obiektu, ale także z myślą o spokojnym spacerze tutejszymi uliczkami i przyjrzeniu się renesansowym oraz klasycystycznym kamienicom. Są one naprawdę piękne, a do tego systematycznie przeprowadzane są prace konserwatorskie, mające zagwarantować utrzymanie magicznego klimatu tego miejsca.

Stare Miasto w Lublinie

Zobacz atrakcje na Starym Mieście w Lublinie dzięki Eko Taxi

Jeśli chcesz dojechać na miejsce z myślą o zwiedzaniu atrakcji na Starym Mieście w Lublinie, to polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi. Podróżując naszymi taksówkami dostaniesz się szybko w wybrane miejsce, przy zachowaniu o wiele większego komfortu niż w transporcie publicznym. Proponujemy przy tym atrakcyjne stawki, które będą szczególnie korzystne, gdy zdecydujesz się zamówić kurs poprzez naszą aplikację. Poza standardowymi przejazdami, proponujemy trasy większymi pojazdami czy zakupy na telefon.

Poruszaj się po mieście z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu na Stare Miasto, ale i w inne rejony Lublina, polecamy wybranie taksówek Eko Taxi. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla turystów oraz często samych mieszkańców, szczególnie tych niezmotoryzowanych. Taxi daje o wiele większy komfort niż podróż transportem publicznym, natomiast w niektórych przypadkach sprawdza się i lepiej niż własny samochód, ponieważ nie musisz denerwować się staniem w korkach czy szukaniem miejsca parkingowego. Dla stałych klientów uruchomiliśmy opcję systemu IVR, ułatwiającego zamawianie kursów. Możesz to zrobić bez udziału dyspozytora, wybierając spośród jednego z trzech najczęściej wyznaczanych adresów i ustalając za ile czasu ma podjechać taksówka. To dogodne rozwiązanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy możesz zamówić kurs bez problemu, jeżeli tylko dostępny jest wolny pojazd. Z usługi tej można zrezygnować u dyspozytora.

Skorzystaj z możliwości aplikacji mobilnej

Naszych klientów w Lublinie zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej w celu zamówienia kursów o pomniejszonych taryfach. W takiej sytuacji zlecenia na terenie miasta liczymy zawsze w ramach 1 taryfy, po 1,6 zł, w tym w noce, niedziele i dni świąteczne. Z kolei kursy poza miastem są liczone zawsze po 3 taryfie, a więc za 2,8 zł, bez względu na porę i charakter dnia. Udostępniliśmy również opcję ceny gwarantowanej, a więc ustawiając adres początkowy i końcowy, otrzymujesz informację o gwarantowanej stawce jaką zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy – jeśli zajdzie taka konieczność, to opłata naliczana jest według taksometru, lecz wciąż po niskich cenach. Wspomniane pomniejszone stawki obowiązują tylko przy zleceniach z aplikacji.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Poza klasycznymi przejazdami, Eko Taxi proponuje kursy większymi taksówkami kombi, autami VAN czy BUS. Korzystając z naszych usług możesz przewozić zwierzęta, za darmo w kontekście małych zwierzaków przewożonych na kolanach lub w transporterze, a za dopłatą w wysokości 7 zł przy większych pupilach. Nasi kierowcy mogą też pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zrobienia zakupów z dostawą na terenie Lublina.

Stare Miasto to wyjątkowy rejon Lublina, posiadający ogromne walory estetyczne i mnóstwo atrakcji do odwiedzenia. Z myślą o dojechaniu na miejsce lub poruszanie się w inne obszary miasta i okolic, zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.