Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców miasta i oczywiście turystów. To jedna z najpiękniejszych części stolicy województwa lubelskiego, gdzie dużą przyjemność sprawiają już same spacery pośród zabytkowych kamienic. Znajduje się tu kilka perełek architektonicznych, a nawet podziemne miejsca do zwiedzania. Jeżeli planujesz lepsze poznanie tego fragmentu miasta i chcesz tam dojechać, to zachęcamy do skorzystania w tym celu z komfortowych taksówek Eko Taxi.

Spis treści
Punkty warte zobaczenia
Dostań się na miejsce z Eko Taxi
Komfortowo po całym mieście
Korzyści z aplikacji mobilnej
Inne usługi w naszej ofercie

Jakie atrakcje na Starym Mieście w Lublinie na pewno warto zobaczyć?

Na Starym Mieście w Lublinie dostępne są liczne atrakcje. Część z nich można zobaczyć z zewnątrz, inne można zwiedzać i od środka. W zasadzie obowiązkowymi punktami dla każdego turysty powinny być Brama Krakowska i Wieża Trynitarska. Warte odwiedzenia są tutejsze place, będące po pierwsze punktami orientacyjnymi, ale także miejscami spotkań. Pod względem architektonicznym być może najbardziej imponująca będzie tutejsza Archikatedra, a dużą wartość historyczną reprezentuje Trybunał Koronny. W tej części miasta nie brakuje i atrakcji… podziemnych. Mowa tu o Piwnicy pod Fortuną czy bardzo interesującej Lubelskiej Trasie Podziemnej. Entuzjastów spokojnych spacerów powinno zadowolić nawet samo przejście się uliczkami pomiędzy przepięknymi kamienicami.

Brama Krakowska i Wieża Trynitarska

Miejscem uznawanym niemal za symbol tutejszego Starego Miasta jest Brama Krakowska. To obiekt bardzo charakterystyczny, będący pozostałością murów obronnych z XIV wieku. Mocno wyróżnia ją fakt, że była opracowana w stylu gotyckim, lecz kilkaset lat później nadano jej również pewien rys barokowy. Aktualnie ulokowane jest w niej Muzeum Historii Miasta Lublin. Innym z flagowych zabytków w tej okolicy jest Wieża Trynitarska, uwielbiana przez turystów tym bardziej za to, że jest to najwyższy punkt widokowy w mieście. Z pewnością trudno przejść zatem obok tej budowli obojętnie.

Plac Łokietka i Plac Po Farze

Plac Łokietka jest centralnym punktem miasta, gdzie łączą się ulice: Królewska, Lubartowska i Krakowskie Przedmieście. Powstał on w 1611 roku po tym jak zasypano fosy i rozplantowano wały obronne, a wkrótce uznano go za dobre miejsce targowe i długie lata pełnił on funkcję właśnie ośrodka handlu. Aktualnie jest też ceniony przez turystów jako optymalny punkt orientacyjny przy okazji zwiedzania tej części miasta. Kolejnym wartym odwiedzenia placem w tym obszarze jest Plac Po Farze, który posiada specyficzne, odkryte fundamenty po dawnym kościele. Miejsce to ma swój wyjątkowy klimat, także z tytułu tego, że stało się jedną z ulubionych lokalizacji pod względem spotkań, szczególnie młodych Lublinian.

Archikatedra

Na entuzjastach architektury, największe wrażenie powinna zrobić Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Wskutek pożaru w 1752 część elementów uległo zniszczeniu, lecz na szczęście niektóre ocalały w oryginalnej formie aż do teraz. Budowla nazywana jest perłą baroku na Lubelszczyźnie. Po zakupieniu biletów dla oglądających dostępne są tam zakrystia akustyczna i krypty.

Trybunał Koronny

Przy tutejszym Rynku widoczny jest dawny Trybunał Główny Koronny, a więc wyróżniający się, żółty budynek. Dawniej odbywały się tam sądy szlachty małopolskiej, za sprawą których w te okolice przybywało wtedy wielu przyjezdnych. To właśnie z tym miejscem powiązana jest też jedna z największych legend miejskich Lublina, a mianowicie Czarcia Łapa. Opowiada ona historię diabelskiego sądu, który miał się zakończyć pozostawieniem odbitej na stole czarnej łapy (obecnie sam stół znajduje się w Zamku Lubelskim). Aktualnie w budynku ulokowany jest Pałac Ślubów, a w podziemiach początek Lubelskiej Trasy Podziemnej.

Lubelska Trasa Podziemna i Piwnica pod Fortuną

Wspomniana Lubelska Trasa Podziemna jest atrakcją o wartości historycznej i edukacyjnej. Jej długość wynosi około 300 metrów, a powstała z połączenia fragmentów staromiejskich piwnic. Decydując się na ten spacer można zagłębić się w historię miasta oraz jego zabudowy przestrzennej i tego jak zmieniała się ona wraz z rozwojem Lublina. Zwieńczeniem zwiedzania jest imponująca multimedialna wizualizacja Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku. Inną z pewnością unikalną atrakcją na Starym Mieście jest Piwnica pod Fortuną. Kolejne z podziemnych miejsc do zwiedzania nazywane jest zamiennie Winiarnią pod Fortuną, gdyż jest to kompleks renesansowych piwnic winiarskich, z wyjątkowymi malowidłami z XVI wieku.

Tutejsze kamienice

Stare Miasto jest godne odwiedzenia już ze względu na swoją ogólną charakterystykę. Dobrze jest wybrać się tutaj nie tylko w celu zwiedzania konkretnego obiektu, ale także z myślą o spokojnym spacerze tutejszymi uliczkami i przyjrzeniu się renesansowym oraz klasycystycznym kamienicom. Są one naprawdę piękne, a do tego systematycznie przeprowadzane są prace konserwatorskie, mające zagwarantować utrzymanie magicznego klimatu tego miejsca.

Stare Miasto w Lublinie

Zobacz atrakcje na Starym Mieście w Lublinie dzięki Eko Taxi

Jeśli chcesz dojechać na miejsce z myślą o zwiedzaniu atrakcji na Starym Mieście w Lublinie, to polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi. Podróżując naszymi taksówkami dostaniesz się szybko w wybrane miejsce, przy zachowaniu o wiele większego komfortu niż w transporcie publicznym. Proponujemy przy tym atrakcyjne stawki, które będą szczególnie korzystne, gdy zdecydujesz się zamówić kurs poprzez naszą aplikację. Poza standardowymi przejazdami, proponujemy trasy większymi pojazdami czy zakupy na telefon.

Poruszaj się po mieście z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu na Stare Miasto, ale i w inne rejony Lublina, polecamy wybranie taksówek Eko Taxi. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla turystów oraz często samych mieszkańców, szczególnie tych niezmotoryzowanych. Taxi daje o wiele większy komfort niż podróż transportem publicznym, natomiast w niektórych przypadkach sprawdza się i lepiej niż własny samochód, ponieważ nie musisz denerwować się staniem w korkach czy szukaniem miejsca parkingowego. Dla stałych klientów uruchomiliśmy opcję systemu IVR, ułatwiającego zamawianie kursów. Możesz to zrobić bez udziału dyspozytora, wybierając spośród jednego z trzech najczęściej wyznaczanych adresów i ustalając za ile czasu ma podjechać taksówka. To dogodne rozwiązanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy możesz zamówić kurs bez problemu, jeżeli tylko dostępny jest wolny pojazd. Z usługi tej można zrezygnować u dyspozytora.

Skorzystaj z możliwości aplikacji mobilnej

Naszych klientów w Lublinie zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej w celu zamówienia kursów o pomniejszonych taryfach. W takiej sytuacji zlecenia na terenie miasta liczymy zawsze w ramach 1 taryfy, po 1,6 zł, w tym w noce, niedziele i dni świąteczne. Z kolei kursy poza miastem są liczone zawsze po 3 taryfie, a więc za 2,8 zł, bez względu na porę i charakter dnia. Udostępniliśmy również opcję ceny gwarantowanej, a więc ustawiając adres początkowy i końcowy, otrzymujesz informację o gwarantowanej stawce jaką zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy – jeśli zajdzie taka konieczność, to opłata naliczana jest według taksometru, lecz wciąż po niskich cenach. Wspomniane pomniejszone stawki obowiązują tylko przy zleceniach z aplikacji.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Poza klasycznymi przejazdami, Eko Taxi proponuje kursy większymi taksówkami kombi, autami VAN czy BUS. Korzystając z naszych usług możesz przewozić zwierzęta, za darmo w kontekście małych zwierzaków przewożonych na kolanach lub w transporterze, a za dopłatą w wysokości 7 zł przy większych pupilach. Nasi kierowcy mogą też pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zrobienia zakupów z dostawą na terenie Lublina.

Stare Miasto to wyjątkowy rejon Lublina, posiadający ogromne walory estetyczne i mnóstwo atrakcji do odwiedzenia. Z myślą o dojechaniu na miejsce lub poruszanie się w inne obszary miasta i okolic, zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.