Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców miasta i oczywiście turystów. To jedna z najpiękniejszych części stolicy województwa lubelskiego, gdzie dużą przyjemność sprawiają już same spacery pośród zabytkowych kamienic. Znajduje się tu kilka perełek architektonicznych, a nawet podziemne miejsca do zwiedzania. Jeżeli planujesz lepsze poznanie tego fragmentu miasta i chcesz tam dojechać, to zachęcamy do skorzystania w tym celu z komfortowych taksówek Eko Taxi.

Spis treści
Punkty warte zobaczenia
Dostań się na miejsce z Eko Taxi
Komfortowo po całym mieście
Korzyści z aplikacji mobilnej
Inne usługi w naszej ofercie

Jakie atrakcje na Starym Mieście w Lublinie na pewno warto zobaczyć?

Na Starym Mieście w Lublinie dostępne są liczne atrakcje. Część z nich można zobaczyć z zewnątrz, inne można zwiedzać i od środka. W zasadzie obowiązkowymi punktami dla każdego turysty powinny być Brama Krakowska i Wieża Trynitarska. Warte odwiedzenia są tutejsze place, będące po pierwsze punktami orientacyjnymi, ale także miejscami spotkań. Pod względem architektonicznym być może najbardziej imponująca będzie tutejsza Archikatedra, a dużą wartość historyczną reprezentuje Trybunał Koronny. W tej części miasta nie brakuje i atrakcji… podziemnych. Mowa tu o Piwnicy pod Fortuną czy bardzo interesującej Lubelskiej Trasie Podziemnej. Entuzjastów spokojnych spacerów powinno zadowolić nawet samo przejście się uliczkami pomiędzy przepięknymi kamienicami.

Brama Krakowska i Wieża Trynitarska

Miejscem uznawanym niemal za symbol tutejszego Starego Miasta jest Brama Krakowska. To obiekt bardzo charakterystyczny, będący pozostałością murów obronnych z XIV wieku. Mocno wyróżnia ją fakt, że była opracowana w stylu gotyckim, lecz kilkaset lat później nadano jej również pewien rys barokowy. Aktualnie ulokowane jest w niej Muzeum Historii Miasta Lublin. Innym z flagowych zabytków w tej okolicy jest Wieża Trynitarska, uwielbiana przez turystów tym bardziej za to, że jest to najwyższy punkt widokowy w mieście. Z pewnością trudno przejść zatem obok tej budowli obojętnie.

Plac Łokietka i Plac Po Farze

Plac Łokietka jest centralnym punktem miasta, gdzie łączą się ulice: Królewska, Lubartowska i Krakowskie Przedmieście. Powstał on w 1611 roku po tym jak zasypano fosy i rozplantowano wały obronne, a wkrótce uznano go za dobre miejsce targowe i długie lata pełnił on funkcję właśnie ośrodka handlu. Aktualnie jest też ceniony przez turystów jako optymalny punkt orientacyjny przy okazji zwiedzania tej części miasta. Kolejnym wartym odwiedzenia placem w tym obszarze jest Plac Po Farze, który posiada specyficzne, odkryte fundamenty po dawnym kościele. Miejsce to ma swój wyjątkowy klimat, także z tytułu tego, że stało się jedną z ulubionych lokalizacji pod względem spotkań, szczególnie młodych Lublinian.

Archikatedra

Na entuzjastach architektury, największe wrażenie powinna zrobić Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Wskutek pożaru w 1752 część elementów uległo zniszczeniu, lecz na szczęście niektóre ocalały w oryginalnej formie aż do teraz. Budowla nazywana jest perłą baroku na Lubelszczyźnie. Po zakupieniu biletów dla oglądających dostępne są tam zakrystia akustyczna i krypty.

Trybunał Koronny

Przy tutejszym Rynku widoczny jest dawny Trybunał Główny Koronny, a więc wyróżniający się, żółty budynek. Dawniej odbywały się tam sądy szlachty małopolskiej, za sprawą których w te okolice przybywało wtedy wielu przyjezdnych. To właśnie z tym miejscem powiązana jest też jedna z największych legend miejskich Lublina, a mianowicie Czarcia Łapa. Opowiada ona historię diabelskiego sądu, który miał się zakończyć pozostawieniem odbitej na stole czarnej łapy (obecnie sam stół znajduje się w Zamku Lubelskim). Aktualnie w budynku ulokowany jest Pałac Ślubów, a w podziemiach początek Lubelskiej Trasy Podziemnej.

Lubelska Trasa Podziemna i Piwnica pod Fortuną

Wspomniana Lubelska Trasa Podziemna jest atrakcją o wartości historycznej i edukacyjnej. Jej długość wynosi około 300 metrów, a powstała z połączenia fragmentów staromiejskich piwnic. Decydując się na ten spacer można zagłębić się w historię miasta oraz jego zabudowy przestrzennej i tego jak zmieniała się ona wraz z rozwojem Lublina. Zwieńczeniem zwiedzania jest imponująca multimedialna wizualizacja Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku. Inną z pewnością unikalną atrakcją na Starym Mieście jest Piwnica pod Fortuną. Kolejne z podziemnych miejsc do zwiedzania nazywane jest zamiennie Winiarnią pod Fortuną, gdyż jest to kompleks renesansowych piwnic winiarskich, z wyjątkowymi malowidłami z XVI wieku.

Tutejsze kamienice

Stare Miasto jest godne odwiedzenia już ze względu na swoją ogólną charakterystykę. Dobrze jest wybrać się tutaj nie tylko w celu zwiedzania konkretnego obiektu, ale także z myślą o spokojnym spacerze tutejszymi uliczkami i przyjrzeniu się renesansowym oraz klasycystycznym kamienicom. Są one naprawdę piękne, a do tego systematycznie przeprowadzane są prace konserwatorskie, mające zagwarantować utrzymanie magicznego klimatu tego miejsca.

Stare Miasto w Lublinie

Zobacz atrakcje na Starym Mieście w Lublinie dzięki Eko Taxi

Jeśli chcesz dojechać na miejsce z myślą o zwiedzaniu atrakcji na Starym Mieście w Lublinie, to polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi. Podróżując naszymi taksówkami dostaniesz się szybko w wybrane miejsce, przy zachowaniu o wiele większego komfortu niż w transporcie publicznym. Proponujemy przy tym atrakcyjne stawki, które będą szczególnie korzystne, gdy zdecydujesz się zamówić kurs poprzez naszą aplikację. Poza standardowymi przejazdami, proponujemy trasy większymi pojazdami czy zakupy na telefon.

Poruszaj się po mieście z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu na Stare Miasto, ale i w inne rejony Lublina, polecamy wybranie taksówek Eko Taxi. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla turystów oraz często samych mieszkańców, szczególnie tych niezmotoryzowanych. Taxi daje o wiele większy komfort niż podróż transportem publicznym, natomiast w niektórych przypadkach sprawdza się i lepiej niż własny samochód, ponieważ nie musisz denerwować się staniem w korkach czy szukaniem miejsca parkingowego. Dla stałych klientów uruchomiliśmy opcję systemu IVR, ułatwiającego zamawianie kursów. Możesz to zrobić bez udziału dyspozytora, wybierając spośród jednego z trzech najczęściej wyznaczanych adresów i ustalając za ile czasu ma podjechać taksówka. To dogodne rozwiązanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy możesz zamówić kurs bez problemu, jeżeli tylko dostępny jest wolny pojazd. Z usługi tej można zrezygnować u dyspozytora.

Skorzystaj z możliwości aplikacji mobilnej

Naszych klientów w Lublinie zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej w celu zamówienia kursów o pomniejszonych taryfach. W takiej sytuacji zlecenia na terenie miasta liczymy zawsze w ramach 1 taryfy, po 1,6 zł, w tym w noce, niedziele i dni świąteczne. Z kolei kursy poza miastem są liczone zawsze po 3 taryfie, a więc za 2,8 zł, bez względu na porę i charakter dnia. Udostępniliśmy również opcję ceny gwarantowanej, a więc ustawiając adres początkowy i końcowy, otrzymujesz informację o gwarantowanej stawce jaką zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy – jeśli zajdzie taka konieczność, to opłata naliczana jest według taksometru, lecz wciąż po niskich cenach. Wspomniane pomniejszone stawki obowiązują tylko przy zleceniach z aplikacji.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Poza klasycznymi przejazdami, Eko Taxi proponuje kursy większymi taksówkami kombi, autami VAN czy BUS. Korzystając z naszych usług możesz przewozić zwierzęta, za darmo w kontekście małych zwierzaków przewożonych na kolanach lub w transporterze, a za dopłatą w wysokości 7 zł przy większych pupilach. Nasi kierowcy mogą też pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zrobienia zakupów z dostawą na terenie Lublina.

Stare Miasto to wyjątkowy rejon Lublina, posiadający ogromne walory estetyczne i mnóstwo atrakcji do odwiedzenia. Z myślą o dojechaniu na miejsce lub poruszanie się w inne obszary miasta i okolic, zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...