Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie

Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców miasta i oczywiście turystów. To jedna z najpiękniejszych części stolicy województwa lubelskiego, gdzie dużą przyjemność sprawiają już same spacery pośród zabytkowych kamienic. Znajduje się tu kilka perełek architektonicznych, a nawet podziemne miejsca do zwiedzania. Jeżeli planujesz lepsze poznanie tego fragmentu miasta i chcesz tam dojechać, to zachęcamy do skorzystania w tym celu z komfortowych taksówek Eko Taxi.

Spis treści
Punkty warte zobaczenia
Dostań się na miejsce z Eko Taxi
Komfortowo po całym mieście
Korzyści z aplikacji mobilnej
Inne usługi w naszej ofercie

Jakie atrakcje na Starym Mieście w Lublinie na pewno warto zobaczyć?

Na Starym Mieście w Lublinie dostępne są liczne atrakcje. Część z nich można zobaczyć z zewnątrz, inne można zwiedzać i od środka. W zasadzie obowiązkowymi punktami dla każdego turysty powinny być Brama Krakowska i Wieża Trynitarska. Warte odwiedzenia są tutejsze place, będące po pierwsze punktami orientacyjnymi, ale także miejscami spotkań. Pod względem architektonicznym być może najbardziej imponująca będzie tutejsza Archikatedra, a dużą wartość historyczną reprezentuje Trybunał Koronny. W tej części miasta nie brakuje i atrakcji… podziemnych. Mowa tu o Piwnicy pod Fortuną czy bardzo interesującej Lubelskiej Trasie Podziemnej. Entuzjastów spokojnych spacerów powinno zadowolić nawet samo przejście się uliczkami pomiędzy przepięknymi kamienicami.

Brama Krakowska i Wieża Trynitarska

Miejscem uznawanym niemal za symbol tutejszego Starego Miasta jest Brama Krakowska. To obiekt bardzo charakterystyczny, będący pozostałością murów obronnych z XIV wieku. Mocno wyróżnia ją fakt, że była opracowana w stylu gotyckim, lecz kilkaset lat później nadano jej również pewien rys barokowy. Aktualnie ulokowane jest w niej Muzeum Historii Miasta Lublin. Innym z flagowych zabytków w tej okolicy jest Wieża Trynitarska, uwielbiana przez turystów tym bardziej za to, że jest to najwyższy punkt widokowy w mieście. Z pewnością trudno przejść zatem obok tej budowli obojętnie.

Plac Łokietka i Plac Po Farze

Plac Łokietka jest centralnym punktem miasta, gdzie łączą się ulice: Królewska, Lubartowska i Krakowskie Przedmieście. Powstał on w 1611 roku po tym jak zasypano fosy i rozplantowano wały obronne, a wkrótce uznano go za dobre miejsce targowe i długie lata pełnił on funkcję właśnie ośrodka handlu. Aktualnie jest też ceniony przez turystów jako optymalny punkt orientacyjny przy okazji zwiedzania tej części miasta. Kolejnym wartym odwiedzenia placem w tym obszarze jest Plac Po Farze, który posiada specyficzne, odkryte fundamenty po dawnym kościele. Miejsce to ma swój wyjątkowy klimat, także z tytułu tego, że stało się jedną z ulubionych lokalizacji pod względem spotkań, szczególnie młodych Lublinian.

Archikatedra

Na entuzjastach architektury, największe wrażenie powinna zrobić Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Wskutek pożaru w 1752 część elementów uległo zniszczeniu, lecz na szczęście niektóre ocalały w oryginalnej formie aż do teraz. Budowla nazywana jest perłą baroku na Lubelszczyźnie. Po zakupieniu biletów dla oglądających dostępne są tam zakrystia akustyczna i krypty.

Trybunał Koronny

Przy tutejszym Rynku widoczny jest dawny Trybunał Główny Koronny, a więc wyróżniający się, żółty budynek. Dawniej odbywały się tam sądy szlachty małopolskiej, za sprawą których w te okolice przybywało wtedy wielu przyjezdnych. To właśnie z tym miejscem powiązana jest też jedna z największych legend miejskich Lublina, a mianowicie Czarcia Łapa. Opowiada ona historię diabelskiego sądu, który miał się zakończyć pozostawieniem odbitej na stole czarnej łapy (obecnie sam stół znajduje się w Zamku Lubelskim). Aktualnie w budynku ulokowany jest Pałac Ślubów, a w podziemiach początek Lubelskiej Trasy Podziemnej.

Lubelska Trasa Podziemna i Piwnica pod Fortuną

Wspomniana Lubelska Trasa Podziemna jest atrakcją o wartości historycznej i edukacyjnej. Jej długość wynosi około 300 metrów, a powstała z połączenia fragmentów staromiejskich piwnic. Decydując się na ten spacer można zagłębić się w historię miasta oraz jego zabudowy przestrzennej i tego jak zmieniała się ona wraz z rozwojem Lublina. Zwieńczeniem zwiedzania jest imponująca multimedialna wizualizacja Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku. Inną z pewnością unikalną atrakcją na Starym Mieście jest Piwnica pod Fortuną. Kolejne z podziemnych miejsc do zwiedzania nazywane jest zamiennie Winiarnią pod Fortuną, gdyż jest to kompleks renesansowych piwnic winiarskich, z wyjątkowymi malowidłami z XVI wieku.

Tutejsze kamienice

Stare Miasto jest godne odwiedzenia już ze względu na swoją ogólną charakterystykę. Dobrze jest wybrać się tutaj nie tylko w celu zwiedzania konkretnego obiektu, ale także z myślą o spokojnym spacerze tutejszymi uliczkami i przyjrzeniu się renesansowym oraz klasycystycznym kamienicom. Są one naprawdę piękne, a do tego systematycznie przeprowadzane są prace konserwatorskie, mające zagwarantować utrzymanie magicznego klimatu tego miejsca.

Stare Miasto w Lublinie

Zobacz atrakcje na Starym Mieście w Lublinie dzięki Eko Taxi

Jeśli chcesz dojechać na miejsce z myślą o zwiedzaniu atrakcji na Starym Mieście w Lublinie, to polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi. Podróżując naszymi taksówkami dostaniesz się szybko w wybrane miejsce, przy zachowaniu o wiele większego komfortu niż w transporcie publicznym. Proponujemy przy tym atrakcyjne stawki, które będą szczególnie korzystne, gdy zdecydujesz się zamówić kurs poprzez naszą aplikację. Poza standardowymi przejazdami, proponujemy trasy większymi pojazdami czy zakupy na telefon.

Poruszaj się po mieście z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu na Stare Miasto, ale i w inne rejony Lublina, polecamy wybranie taksówek Eko Taxi. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla turystów oraz często samych mieszkańców, szczególnie tych niezmotoryzowanych. Taxi daje o wiele większy komfort niż podróż transportem publicznym, natomiast w niektórych przypadkach sprawdza się i lepiej niż własny samochód, ponieważ nie musisz denerwować się staniem w korkach czy szukaniem miejsca parkingowego. Dla stałych klientów uruchomiliśmy opcję systemu IVR, ułatwiającego zamawianie kursów. Możesz to zrobić bez udziału dyspozytora, wybierając spośród jednego z trzech najczęściej wyznaczanych adresów i ustalając za ile czasu ma podjechać taksówka. To dogodne rozwiązanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy możesz zamówić kurs bez problemu, jeżeli tylko dostępny jest wolny pojazd. Z usługi tej można zrezygnować u dyspozytora.

Skorzystaj z możliwości aplikacji mobilnej

Naszych klientów w Lublinie zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej w celu zamówienia kursów o pomniejszonych taryfach. W takiej sytuacji zlecenia na terenie miasta liczymy zawsze w ramach 1 taryfy, po 1,6 zł, w tym w noce, niedziele i dni świąteczne. Z kolei kursy poza miastem są liczone zawsze po 3 taryfie, a więc za 2,8 zł, bez względu na porę i charakter dnia. Udostępniliśmy również opcję ceny gwarantowanej, a więc ustawiając adres początkowy i końcowy, otrzymujesz informację o gwarantowanej stawce jaką zapłacisz, jeżeli nie dojdzie do zmiany trasy – jeśli zajdzie taka konieczność, to opłata naliczana jest według taksometru, lecz wciąż po niskich cenach. Wspomniane pomniejszone stawki obowiązują tylko przy zleceniach z aplikacji.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Poza klasycznymi przejazdami, Eko Taxi proponuje kursy większymi taksówkami kombi, autami VAN czy BUS. Korzystając z naszych usług możesz przewozić zwierzęta, za darmo w kontekście małych zwierzaków przewożonych na kolanach lub w transporterze, a za dopłatą w wysokości 7 zł przy większych pupilach. Nasi kierowcy mogą też pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zrobienia zakupów z dostawą na terenie Lublina.

Stare Miasto to wyjątkowy rejon Lublina, posiadający ogromne walory estetyczne i mnóstwo atrakcji do odwiedzenia. Z myślą o dojechaniu na miejsce lub poruszanie się w inne obszary miasta i okolic, zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.