Atrakcje dla dzieci w Lublinie Eko Taxi

Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny

Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko Taxi możemy szybko i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy najciekawszymi miejscami na Lubelszczyźnie. Gdzie w okolicach Lublina znajdziemy malownicze miejsca, które szczególnie zainteresują dzieci? Co warto zwiedzić z maluchami w samej stolicy województwa lubelskiego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule! Sprawdź nasze pomysły na spędzenie wspaniałego dnia w rodzinnym gronie.

Spis treści:
Teatry i muzea dla dzieci
Muzeum Wsi Lubelskiej
Muzeum Lubelskie
Teatr im. Hansa Christiana Andersena
Teatr Muzyczny
Rodzinna wycieczka za miasto
Hołowno – Kraina Rumianku
Wojciechów – Kuźnia
Krasnobród – Ścieżka Edukacyjna: Dinozaury
Zwiedzanie i odpoczynek w Lublinie
Lubelska Trasa Podziemna
Piwnica pod Fortuną
Ogród Saski
Zalew Zemborzycki

Na jakie atrakcje dla dzieci warto zwrócić uwagę w 2018 roku? Poznaj z Eko Taxi najciekawsze teatry i muzea w Lublinie!

W 2018 roku w Lublinie nietrudno o ciekawą atrakcję dla dzieci. W mieście dużo się dzieje, o czym świadczy chociażby to, że kierowcy Eko Taxi codziennie rozwożą rodziny z dziećmi do lokalnych kin, teatrów czy muzeów. Rodzice chętnie korzystają z naszych usług między innymi dlatego, że na ich prośbę zapewniamy wygodne foteliki dla dzieci. Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem dzieci mogą podróżować taksówką jedynie przypięte pasami, jednak to właśnie specjalnie dobrany fotelik zapewnia maksymalny komfort i wygodę. W naszych nowoczesnych samochodach pasażerowie w każdym wieku mogą zatem przemierzać Lublin wzdłuż i wszerz i odkrywać najciekawsze miejsca w mieście!

Muzea, które przypadną do gustu dzieciom

Dlaczego warto chodzić z dziećmi do muzeów? Obcowanie ze sztuką jest bardzo cennym doświadczeniem dla człowieka już od najmłodszych lat. Przyzwyczajając dziecko do zwiedzania różnego rodzaju muzeów, kształtujemy jego pogląd na świat i rozbudzamy wyobraźnię. Kto wie, może właśnie dzięki tym wizytom, nasza pociecha odkryje swoją pasję lub powołanie życiowe. Warto zabierać dzieci do muzeów i uczyć je, że odwiedzanie różnych instytucji kultury jest ważne dla każdego człowieka, ponieważ uczy patrzenia na świat z różnych perspektyw.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej to jeden z największych skansenów w Polsce. Do zadań tej placówki należy prezentowanie różnorodności kulturowej województwa lubelskiego oraz dbanie o niematerialne dziedzictwo regionu. W skansenie znajdują się zabudowania, które odzwierciedlają strukturę wsi z okolic Wyżyny Lubelskiej, Roztocza, Powiśla, Podlasia Lubelskiego, oraz Nadbuża. W muzeum znajdziemy też sektor dworski i miasteczkowy. Na ekspozycję skansenu składają się nie tylko budynki, ale także przedmioty codziennego użytku oraz te związane z obrzędami i tradycjami dawnych mieszkańców Lubelszczyzny. Jednym z najciekawszych obiektów w Muzeum Wsi Lubelskiej jest wiatrak przywieziony z Zygmuntowa. Na uwagę zasługuje także cerkiew greckokatolicka z Tarnoszyna oraz XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna. Spacer po skansenie to wspaniała przygoda dla całej rodziny nie tylko ze względu na eksponaty, ale też z uwagi na malownicze okoliczności przyrody. W Muzeum Wsi Lubelskiej organizowane są także bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne dla dzieci. Tematyką jest przeważnie historia Lublina, a podczas zajęć nie brakuje aktywności ruchowych. Oto przykładowe warsztaty dla dzieci z przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych:
Budujemy dom – zajęcia odbywają się przed osiemnastowieczną chałupą z Urzędowa oraz w jej wnętrzach,
Kuchnia – nasza codzienna troska i bezpieczeństwo – zajęcia mają miejsce na terenie ekspozycji miasteczkowej kuchni z lat 30. XX wieku.

Nie brakuje również propozycji dla młodzieży, która może wziąć udział w następujących zajęciach:

  • Wartości w życiu codziennym ziemiaństwa – patriotyzm i decorum – zajęcia odbywają się na terenach ekspozycji: dworu ziemiańskiego, miasteczkowej plebanii i miasteczkowego sklepu żelaznego,
  • W miasteczkowym zakładzie fryzjerskim – rzecz o przedwojennej urodzie i higienie – warsztaty odbywają się na ekspozycji zagrody wiejskiej oraz miasteczkowego zakładu fryzjerskiego.

Muzeum Lubelskie

Muzeum Lubelskie znajduje się na zamku królewskim, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów turystycznych w Lublinie. Warto go pokazać także dzieciom. Z pewnością zainteresuje je niewielki, ale klimatyczny dzieciniec, oraz kilka innych działów placówki. Małych turystów mogą zainteresować wystawy takie jak: Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego czy Monety i medale na Ziemiach Polskich od X do XX wieku. Ponadto Muzeum Lubelskie ma ciekawą ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci i rodziców, na przykład:

  • warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku do 3 lat pod tytułem “Wózkiem po Normandii”,
  • warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym (klasy 1-5) pod tytułem “Tu możesz dać plamę”.
Centrum miasta w Lublinie

Teatry dla najmłodszych widzów

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że przedstawienia teatralne mogą dostarczyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym doskonałej rozrywki. Obecnie bardzo wiele polskich teatrów posiada w repertuarze spektakle dla najmłodszych widzów, a niektóre placówki powstają specjalnie z myślą o dzieciach. Gdzie w Lublinie znajdziemy spektakle dedykowane szkolnej i przedszkolnej publiczności?

Teatr im. Hansa Christiana Andersena

Teatr Andersena w Lublinie to doskonałe miejsce dla maluchów. Wszystkie spektakle w repertuarze dedykowane są właśnie dziecięcej publiczności. Zanim instytucja zyskała imię znanego autora baśni, nosiła nazwę Państwowy Teatr Lalek i Aktora. Utworzono go w 1954 roku. Od tamtego czasu na deskach teatru wystawiane są znakomite przedstawienia lalkowe i aktorskie, w tym również musicale. W repertuarze nie brakuje także spektakli dla młodzieży i dorosłych. Teatr Andersena z Lublina jest doceniany na arenie międzynarodowej, niejednokrotnie nagradzano go na różnych festiwalach. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę, planując rodzinne wyjście na spektakl? Oto kilka propozycji:

  • dla widzów od 0 do 3 lat oraz ich opiekunów: “Pyza na polskich dróżkach”,
  • dla widzów od 1 roku do 4 lat: “Pod kolor”,
  • dla widzów od 2 do 5 lat: “Bucik Kopciuszka”,
  • dla widzów od lat 4: “Proszę słonia”,
  • dla widzów od lat 5: “Tymoteusz wśród ptaków”, “Baśń o zaklętym kaczorze”, “Calineczka”, “Muminki”, “Pchła szachrajka”,
  • dla widzów od lat 7: “Alicja w Krainie Czarów”, “Czarodziejski Flet”, “Mama, tata, wojna i ja”.

Teatr Andersena posiada także bogatą ofertę warsztatów dla dzieci i całych rodzin. Warto na bieżąco sprawdzać planowane zajęcia. Jakie wydarzenia mogą zainteresować małych odbiorców sztuki? Oto kilka propozycji:

  • Wyspa Kukieł – warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy obejrzą pacynki Teatru Andersena i na ich wzór stworzą własne lalki,
  • Warsztaty beatboxu – odbywają się po obejrzeniu sztuki “Dziób w dziób”, dzieci uczą się podstawowych trików ze sztuki beatboxingu,
  • Inne warsztaty – dyskusja o tolerancji, akceptacji i oryginalności; odbywają się po spektaklu “Księga Dżungli”.

Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny w Lublinie to jedyny teatr operowo-operetkowy we wschodniej części Polski, w którym wystawiane są musicale, balety, opery, operetki i baśnie muzyczne. Spektakle wystawiane nie tylko na Lubelszczyźnie, ale także w innych regionach kraju oraz za granicą. W stałym repertuarze znajdują się między innymi: “Carmen”, “Czarodziejski flet”, “Skrzypek na dachu” czy “Straszny dwór”. Z dziećmi warto wybrać się na przykład na balet “Królewna Śnieżka”, bajkowe przedstawienie “Kot w butach” lub wyjątkowe widowisko muzyczne “Bajkolandia”.

Zachód słońca w Lublinie

Poznaj fantastyczne atrakcje dla dzieci w okolicach Lublina i zaplanuj wycieczkę z Eko Taxi!

Wspaniałe atrakcje dla dzieci znajdziemy także w okolicach Lublina. W planowaniu rodzinnej wycieczki za miasto szczególnie ważnym aspektem jest transport. Aby oszczędzić sobie sprawdzania rozkładów jazdy wszystkich możliwych przewoźników komunikacji międzymiastowej, warto po prostu postawić na tanie taxi. Jeżeli wybierzemy właśnie ten środek transportu, tylko od nas zależy, kiedy wyruszymy i o której godzinie wrócimy z wycieczki. Nie musimy tego dokładnie planować co do minuty, ponieważ Eko Taxi przyjmuje zlecenia na kursy każdego dnia przez całą dobę.

Jak zamówić kurs?

Aby zamówić przejazd komfortową taksówką do dowolnego punktu na mapie Lublina i okolic, wystarczy zadzwonić na naszą centralę lub skorzystać z prostej w obsłudze aplikacji na urządzenia mobilne. Zarówno telefonicznie, jak i przez aplikację możemy zamówić samochód osobowy lub taxi vana dla 6 pasażerów. Nie będzie także problemu z zamówieniem taxi bagażowego. Dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania zleceniami możecie być pewni, że wybrana taksówka przyjedzie tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Do jakiej miejscowości na Lubelszczyźnie warto zamówić kurs? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na rodzinną wycieczkę.

Hołowno – Kraina Rumianku

Kraina Rumianku powstała w 2006 roku dzięki fascynacji dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu lubelskiego. Stworzone z pasją miejsce w Hołownie to przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych wioska tematyczna. Urządzono ją tak, aby odwiedzający ją goście mogli osobiście się przekonać, jak odpoczywali i pracowali nasi przodkowie. W ofercie Krainy Rumianku znajdują się różnego rodzaju wydarzenia dla rodzin i innych grup zorganizowanych, na przykład warsztaty jednodniowe, pikniki integracyjne, kilkudniowe gry terenowe. W Hołownie można dowiedzieć się między innymi:

  • jak kiedyś wypiekano chleb tradycyjnymi metodami,
  • jak obrabiać włókno lniane,
  • jak wyrabiano cegły z gliny i piasku,
  • jak układać kolorowe bukiety z krepiny i papierowych serwetek,
  • jak malować na szkle,
  • jak zrobić własne mydełko glicerynowe,
  • jak zrobić słodkie drożdżowe ciasto w formie kukiełki,
  • jak przerobić bursztyn na naszyjnik.

Na każdych z wymienionych zajęć uczestnicy samodzielnie tworzą swoje wyroby, które później zabierają do domu jako pamiątkę.

Wojciechów – Kuźnia

Lubelszczyzna jest pełna ciekawych miejsc, w których można spotkać wspaniałych rzemieślników-pasjonatów. Jeżeli macie ochotę razem z dziećmi przyjrzeć się bliżej jednemu z najstarszych rzemiosł na świecie, koniecznie wybierzcie się z Eko Taxi do Wojciechowa. W tej niewielkiej miejscowości już od blisko 100 lat funkcjonuje kuźnia, prowadzona od trzech pokoleń przez tę samą rodzinę. W Wojciechowie można nie tylko zlecić profesjonalne wykonanie mebli, kinkietów, konstrukcji reklamowych czy elementów wystroju wnętrz, ale także wziąć udział w fascynujących pokazach i warsztatach. Przykładowe propozycje dla turystów to:

  • zwiedzanie kuźni oraz pracowni kowalskiej,
  • pokaz kucia podkowy dla konia,
  • wczasy w gospodarstwie agroturystycznym,
  • zorganizowanie ogniska,
  • warsztaty kowalstwa artystycznego.

Krasnobród – Ścieżka Edukacyjna: Dinozaury

Jeżeli Twoje dziecko fascynuje się pradawnymi stworzeniami, warto wybrać się na wycieczkę do Doliny św. Rocha, aby zwiedzić ciekawą Ścieżkę Edukacyjną: Dinozaury. W tym miejscu można odkryć prehistoryczne dzieje Ziemi. Ekspozycja podzielona jest tematycznie według epok. Każda wystawa zawiera figury żyjących w danym okresie stworzeń. Osoby zainteresowane dinozaurami zapewne z największą przyjemnością skierują swoje kroki w kierunku ekspozycji dotyczących jury i kredy, aby spotkać się oko w oko w takimi stworami jak: diplodok, iguanodon, albertozaur, wulkanodon czy triceratops.

Niebieski paw na wybiegu

Zamów tani kurs w Eko Taxi i wybierz się na zwiedzanie najciekawszych lubelskich atrakcji turystycznych dla dzieci!

Zwiedzanie atrakcji turystycznych Lublina z dziećmi to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Z łatwością możemy przemieszczać się między kolejnymi zabytkami, muzeami czy innymi instytucjami z Eko Taxi. Korzystny cennik kursów w samochodach z zieloną koniczyną na karoserii cieszy zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Zresztą wiele osób przyjezdnych zna naszą markę ze swojego miasta. Korporacja funkcjonuje bowiem także w pięciu innych polskich miastach, a mianowicie w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Jakich cen można się spodziewać w lubelskim oddziale? Opłata początkowa za kurs wynosi 7 zł, koszt 1 godziny postoju to 32 zł, a ceny za 1 km przebyty w komfortowej taksówce zaczynają się już od 1,60 zł! To jedna z najtańszych ofert w Polsce! Dzięki temu cennikowi możemy obejrzeć wszystkie zaplanowane atrakcje na turystycznej mapie Lublina bez dużego obciążenia dla naszego portfela. Pozostaje tylko pytanie, co warto zwiedzić z dziećmi?

Lubelska Trasa Podziemna

W iście baśniowy klimat wszystkich turystów wprowadzi przechadzka po Lubelskich Podziemiach. Zwiedzającym udostępniono trasę turystyczną liczącą około 280 metrów, biegnącą pod płytą Rynku i kamienicami na Starym Mieście. Powstała ona w wyniku połączenia kilkunastu lubelskich piwnic wybudowanych na początku XVI wieku. Spacer podziemnym labiryntem z pewnością zachwyci małych i dużych turystów! Dostarczy nie tylko mnóstwo zabawy, ale także wiedzy. Na zwiedzających czekają makiety ukazujące Lublin od VIII do XVII wieku. Ponadto na Lubelskiej Trasie Podziemnej umieszczono multimedialną, ruchomą makietę Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku. Wizualizacja robi ogromne wrażenie. Na podziemny spacer warto się wybrać w poniedziałek, ponieważ właśnie w tym dniu korytarzami przechadza się opowiadający legendy szczurołap.

Piwnica pod Fortuną

Piwnica pod Fortuną to kolejna fascynująca podziemna atrakcja. Odkrywanie tajemnic najniższych kondygnacji kamienicy Lubomelskich na Rynku może okazać się fascynującą przygodą dla dzieci i rodziców. W Piwnicy pod Fortuną znajdują się pomieszczenia, których ściany zdobią renesansowe malowidła o tematyce świeckiej pochodzące z drugiej połowy XVI wieku. Turyści mogą obejrzeć aż 10 wyjątkowych obrazów nawiązujących do kultury antycznej – mitologii i literatury oraz obyczajowości renesansowej. Postaci przedstawione na obrazach z pewnością zainteresują dzieci niczym ilustracje w najciekawszych książkach. Obecnie można zwiedzać tylko zabytkowe wnętrza wypełnione obrazami, jednak już wkrótce do dyspozycji turystów zostanie oddana zupełnie nowa autorska wystawa przygotowywana przez ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN.

Ogród Saski

W trakcie rodzinnego zwiedzania Lublina przyda się także krótka przerwa na relaks! Idealnym miejscem na odpoczynek będzie Ogród Saski. Warto wiedzieć, że jest to jeden z pierwszych parków w Polsce. W ogrodzie znajdują się przepiękne rabaty kwiatowe, ozdobne altanki i malownicze mostki. Ponadto znajdziecie tam kolorowy plac zabaw dla dzieci oraz amfiteatr, w którym podczas ciepłych pór roku odbywają się koncerty. Wszystkie dzieci i ich rodziców z pewnością zainteresuje fakt, że w Ogrodzie Saskim można spotkać niejednego pawia! Te majestatyczne ptaki przechadzają się po parku, zachwycając spacerowiczów swoim pięknem.

Zalew Zemborzycki

Wspaniałe miejsce wypoczynkowe dla turystów oraz mieszkańców Lublina to Zalew Zemborzycki. Latem można się tu opalać i podziwiać wspaniałe okoliczności przyrody, a zimą spacerować w magicznej scenerii oraz karmić łabędzie. Czasem nad wodą pojawiają się także inne ptaki – brodźce piskliwe i plamiste, nury czarnoszyje i rdzawoszyje oraz mewy śmieszki. Długość linii brzegowej Jeziora Zemborzyckiego to aż 12 km, zatem można się skusić nawet na dłuższą pieszą wycieczkę. Przy zalewie znajduje się kilka ciekawych miejsc rekreacji, na przykład park wodny Słoneczny Wrotków, wyciąg narciarski z torem wodnym czy park linowy. Gdy pogoda dopisuje, można też wypożyczyć kajak lub rower wodny i popływać po jeziorze. Dzieci z pewnością będą zachwycone!

Może Cię zainteresować również