Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia innego niż wszystkie, koniecznie przyjedźcie do Lublina. Od 11 lat odbywa się tam Carnaval Sztukmistrzów, czyli święto cyrku i teatru. Razem z Eko Taxi zachęcamy was do wzięcia udziału w tym niecodziennym festiwalu. Każdego roku w przestrzeni miejskiej odbywają się przeróżne spektakle i widowiska. Są to niesamowite wydarzenia plenerowe, dzięki którym miasto na kilka dni staje się światowym centrum akrobatyki i sztuki cyrkowej. W 2019 r. Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 25–28 lipca.

Spis treści:
Najlepsza zabawa w Lublinie
Wydarzenia festiwalowe

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Eko Taxi poleca najlepszy festiwal cyrkowy w Polsce

Zwiedzajcie Lublin z Eko Taxi, a przy okazji weźcie udział w najciekawszym wydarzeniu w mieście – Carnavale Sztukmistrzów. Historia tego przedsięwzięcia sięga 2008 r. Festiwalowi przyświeca idea upowszechniania wśród szerszej publiczności osiągnięć współczesnej sztuki cyrkowej oraz kuglarskiej – żonglerki, teatru lalek czy tricków zręcznościowych. Dużą zaletą tego wydarzenia jest fakt, że jest ono w pełni bezpłatne. Oznacza to, że możecie w nim uczestniczyć w dowolnym miejscu i chwili, nie martwiąc się o zakup biletów czy rezerwację miejsca. To świetny sposób na urozmaicenie wycieczki po Lublinie. Poznajcie miasto i dajcie się porwać jego magicznej atmosferze.

Czym jest Carnaval Sztukmistrzów?

Już od 11 lat w Lublinie ulice na kilka dni ożywają na nowo dzięki artystom i akrobatom, którzy przybywają tam ze wszystkich zakątków świata. Będziecie mieli okazję obejrzeć liczne spektakle, występy i widowiska. Warto skusić się na udział w warsztatach z różnych popularnych dyscyplin kuglarskich, np. żonglerki lub trików z użyciem drewnianego diabolo. W ramach festiwalu odgrywane są także klasyczne przedstawienia teatralne. Ponadto możecie liczyć na prawdziwie cyrkowe akrobacje, w które artyści angażują tez publiczność.

Jak w karnawale

Każdego roku Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszy Wielka Parada stylizowana na noworoczną zabawę rodem z Rio de Janerio. Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrać się do Lublina w festiwalowym czasie, polecamy wam obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, które dostępne są w internecie. Zobaczycie na nich, jak świetnie bawią się uczestnicy i jak wiele atrakcji na nich czeka. Wymyślne stroje, kostiumy, makijaże, instalacje i makiety… Nie możecie tego przegapić!

Co jeszcze w Lublinie?

Zdecydowani na świetną zabawę podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie? Dzwońcie po Eko Taxi i wybierzcie się też na zwiedzanie miasta. Do najbardziej polecanych punktów przez turystów należą Stare Miasto czy malowniczo usytuowane Muzeum Wsi Lubelskiej. Innym bardzo istotnym obiektem jest Państwowe Muzeum na Majdanku, które istnieje w miejscu dawnego nazistowskiego obozu zagłady. Wizyta tam skłania do refleksji i chociaż nie ma nic wspólnego z zabawą czy relaksem, warto się tam wybrać na prawdziwą, trudną lekcję historii.

Starówka

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów sporo czasu będziecie spędzać w najstarszej dzielnicy Lublina. W tym obszarze znajdują się liczne zabytki. Wśród nich znajdziecie pozostałości murów miejskich. Do charakterystycznych punktów należą bramy Grodzka i Krakowska. Pójdźcie też obejrzeć Basztę Gotycką, piękną wieżę obronną z XIV w. Będąc na Rynku, z pewnością nie przegapicie budynku Trybunału Głównego Koronnego (dawnego ratusza), Wieży Trynitarskiej czy bazyliki dominikanów. W odległości kilku minut na piechotę oddalony jest neogotycki Zamek Królewski. Już sam jego widok robi imponujące wrażenie! Jeśli przyjrzycie się dokładniej wnętrzom, dostrzeżecie wpływy stylu bizantyjskiego, który sprawia, że zamek wygląda nieco egzotycznie i tajemniczo.

Połykacz ognia

Program Carnavalu Sztukmistrzów. Eko Taxi opowiada, co zdarzyło się ciekawego podczas ostatniej edycji

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to wiele ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, na które dojedziecie z Eko Taxi. W 2019 r. festiwal odbędzie się w dniach 25-28 lipca. Nie jest znany jeszcze dokładny program wydarzeń, ale możemy posiłkować się tym planem z zeszłego roku. W poprzednim akapicie polecaliśmy wam zwiedzenie zamku nie tylko dlatego, że jest to jeden z najwspanialszych miejskich zabytków. W 2018 r. to tam – na pl. Zamkowym – odbyło się główne show całego Carnavalu.

Cyrk na poważnie

Podczas ubiegłorocznej edycji widzowie mogli obejrzeć występy francuskiej grupy Cirque Inextremiste. Być może już o nich słyszeliście, bo znani są z tego, że w swoich przedstawieniach nie boją się poruszać ważnych tematów społecznych. Pokazy tych artystów są zawsze niesamowicie widowiskowe i cieszą się niezwykłą popularnością. Nic w tym dziwnego. Ich przepisem na sukces jest połączenie prostej historii z rozmachem formy. Akrobatycznym popisom na najwyższym poziomie towarzyszą efekty świetlne, pirotechniczne oraz dodatkowe elementy takie jak finałowy lot balonem.

Przez miasto po linie

Słyszeliście kiedyś o slackliningu? To dyscyplina sportowo-artystyczna polegająca na chodzeniu po wąskiej taśmie zawieszonej nad ziemią. Zwykle odbywa się to na łonie natury. Ale nie w Lublinie. Tam w ramach Urban Highline Festival, który jest częścią Carnavalu Sztukmistrzów, uczestnicy prezentują swoje niesamowite umiejętności i rywalizują, pokonując liny rozwieszone na wysokościach od kilku do kilkudziesięciu metrów. Zabawa podzielona jest na konkurencje o różnym stopniu trudności. Wszystko to dzieje się miedzy budynkami, w przestrzeni miasta. Nie przegapcie okazji na obejrzenie odważnych śmiałków w akcji, tym bardziej, że uczestnikom konkursu nierzadko udaje się pobić światowe rekordy.

Zrób to sam

Bierne uczestnictwo w festiwalu z pozycji widza to dla was za mało? Jeśli chcecie poczuć się jak cyrkowi artyści lub po prostu spróbować swoich sił i świetnie się przy tym bawić, poproście kierowcę Eko Taxi, żeby podwiózł was na otwarte warsztaty kuglarskie. Czego będziecie się mogli nauczyć? Doświadczeni instruktorzy pokażą wam, jak wykonuje się tricki z użyciem piłeczek, maczug, obręczy, flowersticków lub diabolo. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich – i najmłodszych, i osoby dorosłe. Wszelkie potrzebne akcesoria będziecie mogli wypożyczyć na miejscu.

Kuglarskie figle dla dzieci

Jeżeli wybieracie się do Lublina z dziećmi, zabierzecie pociechy do Miasteczka Zabaw Niezwykłych. Na czas Carnavalu będzie ono zlokalizowane w ścisłym centrum. W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali gry tematyczne. Milusińscy uczyli się ciekawostek związanych z wodą, brali udział w malowaniu podwodnego świata i puszczali bańki mydlane. W innym miejscu Miasteczka dzieciaki poznawały świat pełen zapachów, pokonywały tor przeszkód wymagający wykorzystania wszystkich zmysłów. Co może być bardziej ekscytującego niż wyścigi ślimaków? Takie emocje tylko w Lublinie! Ciekawe zajęcie znaleźli także wielbiciele zajęć plastycznych, którzy tworzyli własne ozdoby i biżuterię.

Cyrkowy Lublin dla wszystkich

Jak sami widzicie, w lipcu znajdziecie pełno okazji do zwiedzania Lublina z Eko Taxi. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w Carnavalu Sztukmistrzów w 2019 r., odwiedzajcie główną stronę internetową organizatora oraz profil na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawostek, a także praktyczne informacje, które pomogą wam zorganizować i zaplanować wasz pobyt na Lubelszczyźnie.

Może Cię zainteresować również

 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Kurs taxi w LublinieKurs taxi w Lublinie
  Kurs taxi w Lublinie jest wygodnym rozwiązaniem w zakresie transportu jako alternatywa dla własnego samochodu i komunikacji miejskiej. W tym celu najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która oferuje wysoką jakość usług, a do tego atrakcyjne ceny. Dzięki temu możesz podróżować po mieście wygodnie, a jednocześnie na korzystnych warunkach finansowych. Jeśli liczysz na takie rozwiązanie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...