Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia innego niż wszystkie, koniecznie przyjedźcie do Lublina. Od 11 lat odbywa się tam Carnaval Sztukmistrzów, czyli święto cyrku i teatru. Razem z Eko Taxi zachęcamy was do wzięcia udziału w tym niecodziennym festiwalu. Każdego roku w przestrzeni miejskiej odbywają się przeróżne spektakle i widowiska. Są to niesamowite wydarzenia plenerowe, dzięki którym miasto na kilka dni staje się światowym centrum akrobatyki i sztuki cyrkowej. W 2019 r. Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 25–28 lipca.

Spis treści:
Najlepsza zabawa w Lublinie
Wydarzenia festiwalowe

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Eko Taxi poleca najlepszy festiwal cyrkowy w Polsce

Zwiedzajcie Lublin z Eko Taxi, a przy okazji weźcie udział w najciekawszym wydarzeniu w mieście – Carnavale Sztukmistrzów. Historia tego przedsięwzięcia sięga 2008 r. Festiwalowi przyświeca idea upowszechniania wśród szerszej publiczności osiągnięć współczesnej sztuki cyrkowej oraz kuglarskiej – żonglerki, teatru lalek czy tricków zręcznościowych. Dużą zaletą tego wydarzenia jest fakt, że jest ono w pełni bezpłatne. Oznacza to, że możecie w nim uczestniczyć w dowolnym miejscu i chwili, nie martwiąc się o zakup biletów czy rezerwację miejsca. To świetny sposób na urozmaicenie wycieczki po Lublinie. Poznajcie miasto i dajcie się porwać jego magicznej atmosferze.

Czym jest Carnaval Sztukmistrzów?

Już od 11 lat w Lublinie ulice na kilka dni ożywają na nowo dzięki artystom i akrobatom, którzy przybywają tam ze wszystkich zakątków świata. Będziecie mieli okazję obejrzeć liczne spektakle, występy i widowiska. Warto skusić się na udział w warsztatach z różnych popularnych dyscyplin kuglarskich, np. żonglerki lub trików z użyciem drewnianego diabolo. W ramach festiwalu odgrywane są także klasyczne przedstawienia teatralne. Ponadto możecie liczyć na prawdziwie cyrkowe akrobacje, w które artyści angażują tez publiczność.

Jak w karnawale

Każdego roku Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszy Wielka Parada stylizowana na noworoczną zabawę rodem z Rio de Janerio. Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrać się do Lublina w festiwalowym czasie, polecamy wam obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, które dostępne są w internecie. Zobaczycie na nich, jak świetnie bawią się uczestnicy i jak wiele atrakcji na nich czeka. Wymyślne stroje, kostiumy, makijaże, instalacje i makiety… Nie możecie tego przegapić!

Co jeszcze w Lublinie?

Zdecydowani na świetną zabawę podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie? Dzwońcie po Eko Taxi i wybierzcie się też na zwiedzanie miasta. Do najbardziej polecanych punktów przez turystów należą Stare Miasto czy malowniczo usytuowane Muzeum Wsi Lubelskiej. Innym bardzo istotnym obiektem jest Państwowe Muzeum na Majdanku, które istnieje w miejscu dawnego nazistowskiego obozu zagłady. Wizyta tam skłania do refleksji i chociaż nie ma nic wspólnego z zabawą czy relaksem, warto się tam wybrać na prawdziwą, trudną lekcję historii.

Starówka

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów sporo czasu będziecie spędzać w najstarszej dzielnicy Lublina. W tym obszarze znajdują się liczne zabytki. Wśród nich znajdziecie pozostałości murów miejskich. Do charakterystycznych punktów należą bramy Grodzka i Krakowska. Pójdźcie też obejrzeć Basztę Gotycką, piękną wieżę obronną z XIV w. Będąc na Rynku, z pewnością nie przegapicie budynku Trybunału Głównego Koronnego (dawnego ratusza), Wieży Trynitarskiej czy bazyliki dominikanów. W odległości kilku minut na piechotę oddalony jest neogotycki Zamek Królewski. Już sam jego widok robi imponujące wrażenie! Jeśli przyjrzycie się dokładniej wnętrzom, dostrzeżecie wpływy stylu bizantyjskiego, który sprawia, że zamek wygląda nieco egzotycznie i tajemniczo.

Połykacz ognia

Program Carnavalu Sztukmistrzów. Eko Taxi opowiada, co zdarzyło się ciekawego podczas ostatniej edycji

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to wiele ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, na które dojedziecie z Eko Taxi. W 2019 r. festiwal odbędzie się w dniach 25-28 lipca. Nie jest znany jeszcze dokładny program wydarzeń, ale możemy posiłkować się tym planem z zeszłego roku. W poprzednim akapicie polecaliśmy wam zwiedzenie zamku nie tylko dlatego, że jest to jeden z najwspanialszych miejskich zabytków. W 2018 r. to tam – na pl. Zamkowym – odbyło się główne show całego Carnavalu.

Cyrk na poważnie

Podczas ubiegłorocznej edycji widzowie mogli obejrzeć występy francuskiej grupy Cirque Inextremiste. Być może już o nich słyszeliście, bo znani są z tego, że w swoich przedstawieniach nie boją się poruszać ważnych tematów społecznych. Pokazy tych artystów są zawsze niesamowicie widowiskowe i cieszą się niezwykłą popularnością. Nic w tym dziwnego. Ich przepisem na sukces jest połączenie prostej historii z rozmachem formy. Akrobatycznym popisom na najwyższym poziomie towarzyszą efekty świetlne, pirotechniczne oraz dodatkowe elementy takie jak finałowy lot balonem.

Przez miasto po linie

Słyszeliście kiedyś o slackliningu? To dyscyplina sportowo-artystyczna polegająca na chodzeniu po wąskiej taśmie zawieszonej nad ziemią. Zwykle odbywa się to na łonie natury. Ale nie w Lublinie. Tam w ramach Urban Highline Festival, który jest częścią Carnavalu Sztukmistrzów, uczestnicy prezentują swoje niesamowite umiejętności i rywalizują, pokonując liny rozwieszone na wysokościach od kilku do kilkudziesięciu metrów. Zabawa podzielona jest na konkurencje o różnym stopniu trudności. Wszystko to dzieje się miedzy budynkami, w przestrzeni miasta. Nie przegapcie okazji na obejrzenie odważnych śmiałków w akcji, tym bardziej, że uczestnikom konkursu nierzadko udaje się pobić światowe rekordy.

Zrób to sam

Bierne uczestnictwo w festiwalu z pozycji widza to dla was za mało? Jeśli chcecie poczuć się jak cyrkowi artyści lub po prostu spróbować swoich sił i świetnie się przy tym bawić, poproście kierowcę Eko Taxi, żeby podwiózł was na otwarte warsztaty kuglarskie. Czego będziecie się mogli nauczyć? Doświadczeni instruktorzy pokażą wam, jak wykonuje się tricki z użyciem piłeczek, maczug, obręczy, flowersticków lub diabolo. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich – i najmłodszych, i osoby dorosłe. Wszelkie potrzebne akcesoria będziecie mogli wypożyczyć na miejscu.

Kuglarskie figle dla dzieci

Jeżeli wybieracie się do Lublina z dziećmi, zabierzecie pociechy do Miasteczka Zabaw Niezwykłych. Na czas Carnavalu będzie ono zlokalizowane w ścisłym centrum. W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali gry tematyczne. Milusińscy uczyli się ciekawostek związanych z wodą, brali udział w malowaniu podwodnego świata i puszczali bańki mydlane. W innym miejscu Miasteczka dzieciaki poznawały świat pełen zapachów, pokonywały tor przeszkód wymagający wykorzystania wszystkich zmysłów. Co może być bardziej ekscytującego niż wyścigi ślimaków? Takie emocje tylko w Lublinie! Ciekawe zajęcie znaleźli także wielbiciele zajęć plastycznych, którzy tworzyli własne ozdoby i biżuterię.

Cyrkowy Lublin dla wszystkich

Jak sami widzicie, w lipcu znajdziecie pełno okazji do zwiedzania Lublina z Eko Taxi. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w Carnavalu Sztukmistrzów w 2019 r., odwiedzajcie główną stronę internetową organizatora oraz profil na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawostek, a także praktyczne informacje, które pomogą wam zorganizować i zaplanować wasz pobyt na Lubelszczyźnie.

Może Cię zainteresować również

 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.