Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia innego niż wszystkie, koniecznie przyjedźcie do Lublina. Od 11 lat odbywa się tam Carnaval Sztukmistrzów, czyli święto cyrku i teatru. Razem z Eko Taxi zachęcamy was do wzięcia udziału w tym niecodziennym festiwalu. Każdego roku w przestrzeni miejskiej odbywają się przeróżne spektakle i widowiska. Są to niesamowite wydarzenia plenerowe, dzięki którym miasto na kilka dni staje się światowym centrum akrobatyki i sztuki cyrkowej. W 2019 r. Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 25–28 lipca.

Spis treści:
Najlepsza zabawa w Lublinie
Wydarzenia festiwalowe

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Eko Taxi poleca najlepszy festiwal cyrkowy w Polsce

Zwiedzajcie Lublin z Eko Taxi, a przy okazji weźcie udział w najciekawszym wydarzeniu w mieście – Carnavale Sztukmistrzów. Historia tego przedsięwzięcia sięga 2008 r. Festiwalowi przyświeca idea upowszechniania wśród szerszej publiczności osiągnięć współczesnej sztuki cyrkowej oraz kuglarskiej – żonglerki, teatru lalek czy tricków zręcznościowych. Dużą zaletą tego wydarzenia jest fakt, że jest ono w pełni bezpłatne. Oznacza to, że możecie w nim uczestniczyć w dowolnym miejscu i chwili, nie martwiąc się o zakup biletów czy rezerwację miejsca. To świetny sposób na urozmaicenie wycieczki po Lublinie. Poznajcie miasto i dajcie się porwać jego magicznej atmosferze.

Czym jest Carnaval Sztukmistrzów?

Już od 11 lat w Lublinie ulice na kilka dni ożywają na nowo dzięki artystom i akrobatom, którzy przybywają tam ze wszystkich zakątków świata. Będziecie mieli okazję obejrzeć liczne spektakle, występy i widowiska. Warto skusić się na udział w warsztatach z różnych popularnych dyscyplin kuglarskich, np. żonglerki lub trików z użyciem drewnianego diabolo. W ramach festiwalu odgrywane są także klasyczne przedstawienia teatralne. Ponadto możecie liczyć na prawdziwie cyrkowe akrobacje, w które artyści angażują tez publiczność.

Jak w karnawale

Każdego roku Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszy Wielka Parada stylizowana na noworoczną zabawę rodem z Rio de Janerio. Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrać się do Lublina w festiwalowym czasie, polecamy wam obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, które dostępne są w internecie. Zobaczycie na nich, jak świetnie bawią się uczestnicy i jak wiele atrakcji na nich czeka. Wymyślne stroje, kostiumy, makijaże, instalacje i makiety… Nie możecie tego przegapić!

Co jeszcze w Lublinie?

Zdecydowani na świetną zabawę podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie? Dzwońcie po Eko Taxi i wybierzcie się też na zwiedzanie miasta. Do najbardziej polecanych punktów przez turystów należą Stare Miasto czy malowniczo usytuowane Muzeum Wsi Lubelskiej. Innym bardzo istotnym obiektem jest Państwowe Muzeum na Majdanku, które istnieje w miejscu dawnego nazistowskiego obozu zagłady. Wizyta tam skłania do refleksji i chociaż nie ma nic wspólnego z zabawą czy relaksem, warto się tam wybrać na prawdziwą, trudną lekcję historii.

Starówka

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów sporo czasu będziecie spędzać w najstarszej dzielnicy Lublina. W tym obszarze znajdują się liczne zabytki. Wśród nich znajdziecie pozostałości murów miejskich. Do charakterystycznych punktów należą bramy Grodzka i Krakowska. Pójdźcie też obejrzeć Basztę Gotycką, piękną wieżę obronną z XIV w. Będąc na Rynku, z pewnością nie przegapicie budynku Trybunału Głównego Koronnego (dawnego ratusza), Wieży Trynitarskiej czy bazyliki dominikanów. W odległości kilku minut na piechotę oddalony jest neogotycki Zamek Królewski. Już sam jego widok robi imponujące wrażenie! Jeśli przyjrzycie się dokładniej wnętrzom, dostrzeżecie wpływy stylu bizantyjskiego, który sprawia, że zamek wygląda nieco egzotycznie i tajemniczo.

Połykacz ognia

Program Carnavalu Sztukmistrzów. Eko Taxi opowiada, co zdarzyło się ciekawego podczas ostatniej edycji

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to wiele ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, na które dojedziecie z Eko Taxi. W 2019 r. festiwal odbędzie się w dniach 25-28 lipca. Nie jest znany jeszcze dokładny program wydarzeń, ale możemy posiłkować się tym planem z zeszłego roku. W poprzednim akapicie polecaliśmy wam zwiedzenie zamku nie tylko dlatego, że jest to jeden z najwspanialszych miejskich zabytków. W 2018 r. to tam – na pl. Zamkowym – odbyło się główne show całego Carnavalu.

Cyrk na poważnie

Podczas ubiegłorocznej edycji widzowie mogli obejrzeć występy francuskiej grupy Cirque Inextremiste. Być może już o nich słyszeliście, bo znani są z tego, że w swoich przedstawieniach nie boją się poruszać ważnych tematów społecznych. Pokazy tych artystów są zawsze niesamowicie widowiskowe i cieszą się niezwykłą popularnością. Nic w tym dziwnego. Ich przepisem na sukces jest połączenie prostej historii z rozmachem formy. Akrobatycznym popisom na najwyższym poziomie towarzyszą efekty świetlne, pirotechniczne oraz dodatkowe elementy takie jak finałowy lot balonem.

Przez miasto po linie

Słyszeliście kiedyś o slackliningu? To dyscyplina sportowo-artystyczna polegająca na chodzeniu po wąskiej taśmie zawieszonej nad ziemią. Zwykle odbywa się to na łonie natury. Ale nie w Lublinie. Tam w ramach Urban Highline Festival, który jest częścią Carnavalu Sztukmistrzów, uczestnicy prezentują swoje niesamowite umiejętności i rywalizują, pokonując liny rozwieszone na wysokościach od kilku do kilkudziesięciu metrów. Zabawa podzielona jest na konkurencje o różnym stopniu trudności. Wszystko to dzieje się miedzy budynkami, w przestrzeni miasta. Nie przegapcie okazji na obejrzenie odważnych śmiałków w akcji, tym bardziej, że uczestnikom konkursu nierzadko udaje się pobić światowe rekordy.

Zrób to sam

Bierne uczestnictwo w festiwalu z pozycji widza to dla was za mało? Jeśli chcecie poczuć się jak cyrkowi artyści lub po prostu spróbować swoich sił i świetnie się przy tym bawić, poproście kierowcę Eko Taxi, żeby podwiózł was na otwarte warsztaty kuglarskie. Czego będziecie się mogli nauczyć? Doświadczeni instruktorzy pokażą wam, jak wykonuje się tricki z użyciem piłeczek, maczug, obręczy, flowersticków lub diabolo. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich – i najmłodszych, i osoby dorosłe. Wszelkie potrzebne akcesoria będziecie mogli wypożyczyć na miejscu.

Kuglarskie figle dla dzieci

Jeżeli wybieracie się do Lublina z dziećmi, zabierzecie pociechy do Miasteczka Zabaw Niezwykłych. Na czas Carnavalu będzie ono zlokalizowane w ścisłym centrum. W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali gry tematyczne. Milusińscy uczyli się ciekawostek związanych z wodą, brali udział w malowaniu podwodnego świata i puszczali bańki mydlane. W innym miejscu Miasteczka dzieciaki poznawały świat pełen zapachów, pokonywały tor przeszkód wymagający wykorzystania wszystkich zmysłów. Co może być bardziej ekscytującego niż wyścigi ślimaków? Takie emocje tylko w Lublinie! Ciekawe zajęcie znaleźli także wielbiciele zajęć plastycznych, którzy tworzyli własne ozdoby i biżuterię.

Cyrkowy Lublin dla wszystkich

Jak sami widzicie, w lipcu znajdziecie pełno okazji do zwiedzania Lublina z Eko Taxi. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w Carnavalu Sztukmistrzów w 2019 r., odwiedzajcie główną stronę internetową organizatora oraz profil na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawostek, a także praktyczne informacje, które pomogą wam zorganizować i zaplanować wasz pobyt na Lubelszczyźnie.

Może Cię zainteresować również

 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.