Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia innego niż wszystkie, koniecznie przyjedźcie do Lublina. Od 11 lat odbywa się tam Carnaval Sztukmistrzów, czyli święto cyrku i teatru. Razem z Eko Taxi zachęcamy was do wzięcia udziału w tym niecodziennym festiwalu. Każdego roku w przestrzeni miejskiej odbywają się przeróżne spektakle i widowiska. Są to niesamowite wydarzenia plenerowe, dzięki którym miasto na kilka dni staje się światowym centrum akrobatyki i sztuki cyrkowej. W 2019 r. Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 25–28 lipca.

Spis treści:
Najlepsza zabawa w Lublinie
Wydarzenia festiwalowe

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Eko Taxi poleca najlepszy festiwal cyrkowy w Polsce

Zwiedzajcie Lublin z Eko Taxi, a przy okazji weźcie udział w najciekawszym wydarzeniu w mieście – Carnavale Sztukmistrzów. Historia tego przedsięwzięcia sięga 2008 r. Festiwalowi przyświeca idea upowszechniania wśród szerszej publiczności osiągnięć współczesnej sztuki cyrkowej oraz kuglarskiej – żonglerki, teatru lalek czy tricków zręcznościowych. Dużą zaletą tego wydarzenia jest fakt, że jest ono w pełni bezpłatne. Oznacza to, że możecie w nim uczestniczyć w dowolnym miejscu i chwili, nie martwiąc się o zakup biletów czy rezerwację miejsca. To świetny sposób na urozmaicenie wycieczki po Lublinie. Poznajcie miasto i dajcie się porwać jego magicznej atmosferze.

Czym jest Carnaval Sztukmistrzów?

Już od 11 lat w Lublinie ulice na kilka dni ożywają na nowo dzięki artystom i akrobatom, którzy przybywają tam ze wszystkich zakątków świata. Będziecie mieli okazję obejrzeć liczne spektakle, występy i widowiska. Warto skusić się na udział w warsztatach z różnych popularnych dyscyplin kuglarskich, np. żonglerki lub trików z użyciem drewnianego diabolo. W ramach festiwalu odgrywane są także klasyczne przedstawienia teatralne. Ponadto możecie liczyć na prawdziwie cyrkowe akrobacje, w które artyści angażują tez publiczność.

Jak w karnawale

Każdego roku Carnavalowi Sztukmistrzów towarzyszy Wielka Parada stylizowana na noworoczną zabawę rodem z Rio de Janerio. Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrać się do Lublina w festiwalowym czasie, polecamy wam obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, które dostępne są w internecie. Zobaczycie na nich, jak świetnie bawią się uczestnicy i jak wiele atrakcji na nich czeka. Wymyślne stroje, kostiumy, makijaże, instalacje i makiety… Nie możecie tego przegapić!

Co jeszcze w Lublinie?

Zdecydowani na świetną zabawę podczas Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie? Dzwońcie po Eko Taxi i wybierzcie się też na zwiedzanie miasta. Do najbardziej polecanych punktów przez turystów należą Stare Miasto czy malowniczo usytuowane Muzeum Wsi Lubelskiej. Innym bardzo istotnym obiektem jest Państwowe Muzeum na Majdanku, które istnieje w miejscu dawnego nazistowskiego obozu zagłady. Wizyta tam skłania do refleksji i chociaż nie ma nic wspólnego z zabawą czy relaksem, warto się tam wybrać na prawdziwą, trudną lekcję historii.

Starówka

Podczas Carnavalu Sztukmistrzów sporo czasu będziecie spędzać w najstarszej dzielnicy Lublina. W tym obszarze znajdują się liczne zabytki. Wśród nich znajdziecie pozostałości murów miejskich. Do charakterystycznych punktów należą bramy Grodzka i Krakowska. Pójdźcie też obejrzeć Basztę Gotycką, piękną wieżę obronną z XIV w. Będąc na Rynku, z pewnością nie przegapicie budynku Trybunału Głównego Koronnego (dawnego ratusza), Wieży Trynitarskiej czy bazyliki dominikanów. W odległości kilku minut na piechotę oddalony jest neogotycki Zamek Królewski. Już sam jego widok robi imponujące wrażenie! Jeśli przyjrzycie się dokładniej wnętrzom, dostrzeżecie wpływy stylu bizantyjskiego, który sprawia, że zamek wygląda nieco egzotycznie i tajemniczo.

Połykacz ognia

Program Carnavalu Sztukmistrzów. Eko Taxi opowiada, co zdarzyło się ciekawego podczas ostatniej edycji

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to wiele ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, na które dojedziecie z Eko Taxi. W 2019 r. festiwal odbędzie się w dniach 25-28 lipca. Nie jest znany jeszcze dokładny program wydarzeń, ale możemy posiłkować się tym planem z zeszłego roku. W poprzednim akapicie polecaliśmy wam zwiedzenie zamku nie tylko dlatego, że jest to jeden z najwspanialszych miejskich zabytków. W 2018 r. to tam – na pl. Zamkowym – odbyło się główne show całego Carnavalu.

Cyrk na poważnie

Podczas ubiegłorocznej edycji widzowie mogli obejrzeć występy francuskiej grupy Cirque Inextremiste. Być może już o nich słyszeliście, bo znani są z tego, że w swoich przedstawieniach nie boją się poruszać ważnych tematów społecznych. Pokazy tych artystów są zawsze niesamowicie widowiskowe i cieszą się niezwykłą popularnością. Nic w tym dziwnego. Ich przepisem na sukces jest połączenie prostej historii z rozmachem formy. Akrobatycznym popisom na najwyższym poziomie towarzyszą efekty świetlne, pirotechniczne oraz dodatkowe elementy takie jak finałowy lot balonem.

Przez miasto po linie

Słyszeliście kiedyś o slackliningu? To dyscyplina sportowo-artystyczna polegająca na chodzeniu po wąskiej taśmie zawieszonej nad ziemią. Zwykle odbywa się to na łonie natury. Ale nie w Lublinie. Tam w ramach Urban Highline Festival, który jest częścią Carnavalu Sztukmistrzów, uczestnicy prezentują swoje niesamowite umiejętności i rywalizują, pokonując liny rozwieszone na wysokościach od kilku do kilkudziesięciu metrów. Zabawa podzielona jest na konkurencje o różnym stopniu trudności. Wszystko to dzieje się miedzy budynkami, w przestrzeni miasta. Nie przegapcie okazji na obejrzenie odważnych śmiałków w akcji, tym bardziej, że uczestnikom konkursu nierzadko udaje się pobić światowe rekordy.

Zrób to sam

Bierne uczestnictwo w festiwalu z pozycji widza to dla was za mało? Jeśli chcecie poczuć się jak cyrkowi artyści lub po prostu spróbować swoich sił i świetnie się przy tym bawić, poproście kierowcę Eko Taxi, żeby podwiózł was na otwarte warsztaty kuglarskie. Czego będziecie się mogli nauczyć? Doświadczeni instruktorzy pokażą wam, jak wykonuje się tricki z użyciem piłeczek, maczug, obręczy, flowersticków lub diabolo. Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich – i najmłodszych, i osoby dorosłe. Wszelkie potrzebne akcesoria będziecie mogli wypożyczyć na miejscu.

Kuglarskie figle dla dzieci

Jeżeli wybieracie się do Lublina z dziećmi, zabierzecie pociechy do Miasteczka Zabaw Niezwykłych. Na czas Carnavalu będzie ono zlokalizowane w ścisłym centrum. W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali gry tematyczne. Milusińscy uczyli się ciekawostek związanych z wodą, brali udział w malowaniu podwodnego świata i puszczali bańki mydlane. W innym miejscu Miasteczka dzieciaki poznawały świat pełen zapachów, pokonywały tor przeszkód wymagający wykorzystania wszystkich zmysłów. Co może być bardziej ekscytującego niż wyścigi ślimaków? Takie emocje tylko w Lublinie! Ciekawe zajęcie znaleźli także wielbiciele zajęć plastycznych, którzy tworzyli własne ozdoby i biżuterię.

Cyrkowy Lublin dla wszystkich

Jak sami widzicie, w lipcu znajdziecie pełno okazji do zwiedzania Lublina z Eko Taxi. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w Carnavalu Sztukmistrzów w 2019 r., odwiedzajcie główną stronę internetową organizatora oraz profil na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawostek, a także praktyczne informacje, które pomogą wam zorganizować i zaplanować wasz pobyt na Lubelszczyźnie.

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...