Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się nawet wieloletni mieszkańcy miasta. Nic więc dziwnego, że w okresie od grudnia do końca lutego tak wielu turystów wybiera to miejsce na cel swoich weekendowych podróży. W Eko Taxi wielokrotnie mieliśmy przyjemność zabierać pasażerów w ciekawe miejsca historyczne i nieoczywiste lokalizacje w Lublinie, które zimą zyskują dodatkowego uroku. Teraz dzielimy się z Tobą swoją wiedzą – sprawdź, jakie miejsca musisz zobaczyć podczas zimowej wizyty w Lublinie!

Spis treści
Dokąd warto pojechać?
Kierunek Stare Miasto!
Zamek Lubelski
Kiedy jest naprawdę zimno
Obrzeża miasta

Dokąd warto pojechać w Lublinie zimą?

Zima w Lublinie jest zachwycająca. Co do tego nie mamy wątpliwości. By ułatwić przyjezdnym decyzje o miejscach, które powinni zobaczyć podczas swojego zimowego wyjazdu stworzyliśmy krótką listę ciekawych lokalizacji. Zobacz, dokąd udają się pasażerowie Eko Taxi!

Stare Miasto!

Codziennie mamy okazję przewozić dziesiątki turystów w naszych taksówkach. Jednym z częściej obieranych kierunków zimą jest zwłaszcza Stare Miasto, które nabiera wówczas wyjątkowego klimatu. Zobaczyć tam można historyczne uliczki Lublina, a także niezwykłą architekturę. To właśnie na starówce znajduje się dawna siedziba Trybunału Koronnego, a same Stare Miasto bogate jest w zachwycające kamienice, które zaczarują turystów swoim urokiem podczas zimowego spaceru. Jeśli Twój hotel położony jest daleko od starówki to koniecznie zadzwoń po jednego z naszych kierowców. Do historycznej dzielnicy Lublina można się bowiem dostać tylko taksówkami lub autami dostawczymi, dlatego podróż ciepłym autem Eko Taxi będzie idealnym wyborem zwłaszcza zimą!

Zamek Lubelski w otoczeniu sopli, śniegu i zamarzniętych drzew

Nie tylko starówka zasługuje na odwiedziny turystów podczas mroźnych dni. Gdy na drzewach pojawia się szron, a światła latarni rozbłyskują na śniegu również Zamek Lubelski przybiera zachwycający wygląd. Dawniej stanowił on siedzibę władz – dzisiaj w jego murach zlokalizowane zostało muzeum. Warto zwiedzić zarówno wnętrze Zamku Lubelskiego, jak i jego okolice, po której dawniej przechadzali się Kazimierz Wielki czy Władysław Jagiełło. Zimą widok sprzed budynku zapiera dech w piersiach. Sprawdź, czy Ciebie również zachwyci. Na parking w pobliżu Zamku Lubelskiego zawiozą Cię nasi kierowcy z Eko Taxi.

Zimowy spacer

Gdy niska temperatura za bardzo da Ci się we znaki

Po wyczerpujących spacerach w historycznych zakątkach Lublina zachęcamy do zamówienia taksówki, która zawiezie Ciebie i Twoich bliskich prosto do jednej z dziesiątek kawiarni zlokalizowanych w mieście. Możesz wybrać zarówno ciepłe wnętrza lokali na starówce, jak i mniej oczywiste kawiarnie na obrzeżach miasta. Na fanów zakupów czekają otwarte cały rok centra handlowe, gdzie zimą przygotowywane są świąteczne dekoracje i… wyjątkowe promocje. Nasi kierowcy znakomicie posługują się wiedzą o topografii Lublina, dlatego z chęcią doradzą Ci, gdzie warto zawitać!

Sprawdź, jak wygląda zima w Lublinie poza centrum miasta i w jego okolicy

Lublin zimą odkrywać można, wydostając się również poza ścisłe centrum miasta. Na przyjezdnych czekają miejskie parki, muzea i skanseny, w których nie brakuje interesujących atrakcji. Jeśli do Lublina przyjechałeś z dziećmi, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Wsi Lubelskiej. W jego wnętrzach obejrzeć można ciekawe wystawy z urządzeniami domowymi charakterystycznymi dla wsi, z kolei wokół przechadzać się można po spokojnej okolicy, która w obliczu zimy uwydatnia uroki Lubelszczyzny. Od Muzeum Wsi Lubelskiej niedaleko jest do Dworu Krychowskich czy Zagrody z Karczmisk – warto więc udać się do tego miejsca. Nie martw się, że trudno będzie Ci wyjechać poza centrum miasta z dzieckiem. W Eko Taxi dysponujemy przystosowanymi do nich fotelikami, przez co podróż małych pasażerów będzie bezpieczna, a przede wszystkim… możliwa! Wystarczy, że podczas zamawiania pojazdu poinformujesz nas o swoich potrzebach, a my zajmiemy się resztą.

Stoki narciarskie

Co z tymi, którzy na myśl o zimie zacierają ręce i cieszą się z możliwości uprawiana sportu? Dla nich również znajdzie się interesująca propozycja w okolicach Lublina! Kierowcy Eko Taxi mogą zabrać turystów do jednego z kilku stoków narciarskich położonych w województwie lubelskim. Przyjezdni mogą zdecydować, którą z kilku obecnych w okolicy lokalizacji preferują – do wyboru są stoki narciarskie w Chrzanowie, gdzie trasy zjazdowe przeplatają się z wyciągami krzesełkowymi, czy w Batorzu, gdzie stok został starannie przygotowany na nowy sezon. Eko Taxi może dowieźć pasażerów również na zbocza w Rąblowie ze specjalnie wydzieloną strefą do nauki jazdy na nartach oraz Snowparkiem, czy na stok narciarski w Kazimierzu, który spodoba się zwłaszcza wymagającym amatorom sportów zimowych. Poza aktywnym wypoczynkiem turyści mogą w wybranych lokalizacjach skorzystać z bazy noclegowej czy wypożyczalni sprzętu. Pomoc początkującym oferują obecni na stokach instruktorzy, a w przypadku braku opadów śniegu trasy narciarskie naśnieżane są przez obsługę. Warto więc odwiedzić te miejsca!

Czym jeszcze warto się zainteresować?

Zima w Lublinie jest niewątpliwie pełna uroku, lecz potrafi przysporzyć niemałe kłopoty kierowcom. Tym z turystów, którzy zdecydowali się na pobyt w mieście podczas trudnych warunków pogodowych, proponujemy odwiedzanie ciekawych lokalizacji w asyście taksówek z Eko Taxi. Podróż z nami to nie tylko gwarancja wysokiego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim szybkie dotarcie do najważniejszych miejsc w Lublinie i poza nim. Zachęcamy do odwiedzania otwartych w miastach lodowisk czy uczestniczenia w zimowych zawodach sportowych. Na uwagę zasługuje między innymi Bieg Sylwestrowy startujący w Nałęczowie – pięć minut przed północą amatorzy sportu mogą w iście popisowy sposób powitać nowy rok! Ci, którzy uważają bieganie za mało ekstremalne mogą przyłączyć się do Klubu Morsów z Lublina, organizującego rześkie kąpiele w Zalewie Zemborzyckim.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w czasie zimowej aury miasta zyskują dodatkowy urok. Tak samo jest z Lublinem, który w okresie od grudnia do końca lutego odkrywa przed mieszkańcami i przyjezdnymi swoją nową twarz. W asyście Eko Taxi możesz zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście w zupełnie nowej, nieznanej dotąd osłonie. Zima w Lublinie to doskonała okazja do spacerów w świetle latarni, czy wizyt w knajpach na Starym Mieście – wszędzie tam dostać się możesz jednym z komfortowych, ciepłych aut z naszej floty. Zamawiaj Eko Taxi tak, jak Ci wygodnie – telefonicznie, internetowo lub przez aplikację. Czekamy na Ciebie o każdej porze roku!

Może Cię zainteresować również