Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się nawet wieloletni mieszkańcy miasta. Nic więc dziwnego, że w okresie od grudnia do końca lutego tak wielu turystów wybiera to miejsce na cel swoich weekendowych podróży. W Eko Taxi wielokrotnie mieliśmy przyjemność zabierać pasażerów w ciekawe miejsca historyczne i nieoczywiste lokalizacje w Lublinie, które zimą zyskują dodatkowego uroku. Teraz dzielimy się z Tobą swoją wiedzą – sprawdź, jakie miejsca musisz zobaczyć podczas zimowej wizyty w Lublinie!

Spis treści
Dokąd warto pojechać?
Kierunek Stare Miasto!
Zamek Lubelski
Kiedy jest naprawdę zimno
Obrzeża miasta

Dokąd warto pojechać w Lublinie zimą?

Zima w Lublinie jest zachwycająca. Co do tego nie mamy wątpliwości. By ułatwić przyjezdnym decyzje o miejscach, które powinni zobaczyć podczas swojego zimowego wyjazdu stworzyliśmy krótką listę ciekawych lokalizacji. Zobacz, dokąd udają się pasażerowie Eko Taxi!

Stare Miasto!

Codziennie mamy okazję przewozić dziesiątki turystów w naszych taksówkach. Jednym z częściej obieranych kierunków zimą jest zwłaszcza Stare Miasto, które nabiera wówczas wyjątkowego klimatu. Zobaczyć tam można historyczne uliczki Lublina, a także niezwykłą architekturę. To właśnie na starówce znajduje się dawna siedziba Trybunału Koronnego, a same Stare Miasto bogate jest w zachwycające kamienice, które zaczarują turystów swoim urokiem podczas zimowego spaceru. Jeśli Twój hotel położony jest daleko od starówki to koniecznie zadzwoń po jednego z naszych kierowców. Do historycznej dzielnicy Lublina można się bowiem dostać tylko taksówkami lub autami dostawczymi, dlatego podróż ciepłym autem Eko Taxi będzie idealnym wyborem zwłaszcza zimą!

Zamek Lubelski w otoczeniu sopli, śniegu i zamarzniętych drzew

Nie tylko starówka zasługuje na odwiedziny turystów podczas mroźnych dni. Gdy na drzewach pojawia się szron, a światła latarni rozbłyskują na śniegu również Zamek Lubelski przybiera zachwycający wygląd. Dawniej stanowił on siedzibę władz – dzisiaj w jego murach zlokalizowane zostało muzeum. Warto zwiedzić zarówno wnętrze Zamku Lubelskiego, jak i jego okolice, po której dawniej przechadzali się Kazimierz Wielki czy Władysław Jagiełło. Zimą widok sprzed budynku zapiera dech w piersiach. Sprawdź, czy Ciebie również zachwyci. Na parking w pobliżu Zamku Lubelskiego zawiozą Cię nasi kierowcy z Eko Taxi.

Zimowy spacer

Gdy niska temperatura za bardzo da Ci się we znaki

Po wyczerpujących spacerach w historycznych zakątkach Lublina zachęcamy do zamówienia taksówki, która zawiezie Ciebie i Twoich bliskich prosto do jednej z dziesiątek kawiarni zlokalizowanych w mieście. Możesz wybrać zarówno ciepłe wnętrza lokali na starówce, jak i mniej oczywiste kawiarnie na obrzeżach miasta. Na fanów zakupów czekają otwarte cały rok centra handlowe, gdzie zimą przygotowywane są świąteczne dekoracje i… wyjątkowe promocje. Nasi kierowcy znakomicie posługują się wiedzą o topografii Lublina, dlatego z chęcią doradzą Ci, gdzie warto zawitać!

Sprawdź, jak wygląda zima w Lublinie poza centrum miasta i w jego okolicy

Lublin zimą odkrywać można, wydostając się również poza ścisłe centrum miasta. Na przyjezdnych czekają miejskie parki, muzea i skanseny, w których nie brakuje interesujących atrakcji. Jeśli do Lublina przyjechałeś z dziećmi, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Wsi Lubelskiej. W jego wnętrzach obejrzeć można ciekawe wystawy z urządzeniami domowymi charakterystycznymi dla wsi, z kolei wokół przechadzać się można po spokojnej okolicy, która w obliczu zimy uwydatnia uroki Lubelszczyzny. Od Muzeum Wsi Lubelskiej niedaleko jest do Dworu Krychowskich czy Zagrody z Karczmisk – warto więc udać się do tego miejsca. Nie martw się, że trudno będzie Ci wyjechać poza centrum miasta z dzieckiem. W Eko Taxi dysponujemy przystosowanymi do nich fotelikami, przez co podróż małych pasażerów będzie bezpieczna, a przede wszystkim… możliwa! Wystarczy, że podczas zamawiania pojazdu poinformujesz nas o swoich potrzebach, a my zajmiemy się resztą.

Stoki narciarskie

Co z tymi, którzy na myśl o zimie zacierają ręce i cieszą się z możliwości uprawiana sportu? Dla nich również znajdzie się interesująca propozycja w okolicach Lublina! Kierowcy Eko Taxi mogą zabrać turystów do jednego z kilku stoków narciarskich położonych w województwie lubelskim. Przyjezdni mogą zdecydować, którą z kilku obecnych w okolicy lokalizacji preferują – do wyboru są stoki narciarskie w Chrzanowie, gdzie trasy zjazdowe przeplatają się z wyciągami krzesełkowymi, czy w Batorzu, gdzie stok został starannie przygotowany na nowy sezon. Eko Taxi może dowieźć pasażerów również na zbocza w Rąblowie ze specjalnie wydzieloną strefą do nauki jazdy na nartach oraz Snowparkiem, czy na stok narciarski w Kazimierzu, który spodoba się zwłaszcza wymagającym amatorom sportów zimowych. Poza aktywnym wypoczynkiem turyści mogą w wybranych lokalizacjach skorzystać z bazy noclegowej czy wypożyczalni sprzętu. Pomoc początkującym oferują obecni na stokach instruktorzy, a w przypadku braku opadów śniegu trasy narciarskie naśnieżane są przez obsługę. Warto więc odwiedzić te miejsca!

Czym jeszcze warto się zainteresować?

Zima w Lublinie jest niewątpliwie pełna uroku, lecz potrafi przysporzyć niemałe kłopoty kierowcom. Tym z turystów, którzy zdecydowali się na pobyt w mieście podczas trudnych warunków pogodowych, proponujemy odwiedzanie ciekawych lokalizacji w asyście taksówek z Eko Taxi. Podróż z nami to nie tylko gwarancja wysokiego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim szybkie dotarcie do najważniejszych miejsc w Lublinie i poza nim. Zachęcamy do odwiedzania otwartych w miastach lodowisk czy uczestniczenia w zimowych zawodach sportowych. Na uwagę zasługuje między innymi Bieg Sylwestrowy startujący w Nałęczowie – pięć minut przed północą amatorzy sportu mogą w iście popisowy sposób powitać nowy rok! Ci, którzy uważają bieganie za mało ekstremalne mogą przyłączyć się do Klubu Morsów z Lublina, organizującego rześkie kąpiele w Zalewie Zemborzyckim.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w czasie zimowej aury miasta zyskują dodatkowy urok. Tak samo jest z Lublinem, który w okresie od grudnia do końca lutego odkrywa przed mieszkańcami i przyjezdnymi swoją nową twarz. W asyście Eko Taxi możesz zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście w zupełnie nowej, nieznanej dotąd osłonie. Zima w Lublinie to doskonała okazja do spacerów w świetle latarni, czy wizyt w knajpach na Starym Mieście – wszędzie tam dostać się możesz jednym z komfortowych, ciepłych aut z naszej floty. Zamawiaj Eko Taxi tak, jak Ci wygodnie – telefonicznie, internetowo lub przez aplikację. Czekamy na Ciebie o każdej porze roku!

Może Cię zainteresować również

 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Taxi dla seniora w LublinieTaxi dla seniora w Lublinie
  Taxi dla seniora w Lublinie to wygodny środek transportu dla osób starszych. Jeśli zachodzi potrzeba załatwienia jakichś spraw na mieście, a nie masz możliwości poproszenia kogoś bliskiego o podwiezienie, zamów naszą taksówkę. Dzięki temu unikniesz mało komfortowego poruszania się komunikacją miejską. Korzystając z naszej oferty, masz gwarancję sprawdzonych usług w dobrych cenach.
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Dobre restauracje w LublinieDobre restauracje w Lublinie
  Dobre restauracje w Lublinie to miejsca, które chętnie odwiedzają zarówno sami mieszkańcy, jak i przybywający tutaj turyści. Na szczęście miasto może pochwalić się bogatą ofertą gastronomiczną. Zdecydowanie można tu smacznie zjeść, a ogromnym atutem jest różnorodność ofert, ponieważ dostępne są lokale z potrawami z wielu zakątków świata. Jeśli chcesz się wybrać do jednego z lublińskich lokali gastronomicznych i zastanawiasz się, jak dotrzeć na miejsce, rozważ zamówienie jednej z naszych taksówek.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...