Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!

Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się nawet wieloletni mieszkańcy miasta. Nic więc dziwnego, że w okresie od grudnia do końca lutego tak wielu turystów wybiera to miejsce na cel swoich weekendowych podróży. W Eko Taxi wielokrotnie mieliśmy przyjemność zabierać pasażerów w ciekawe miejsca historyczne i nieoczywiste lokalizacje w Lublinie, które zimą zyskują dodatkowego uroku. Teraz dzielimy się z Tobą swoją wiedzą – sprawdź, jakie miejsca musisz zobaczyć podczas zimowej wizyty w Lublinie!

Spis treści
Dokąd warto pojechać?
Kierunek Stare Miasto!
Zamek Lubelski
Kiedy jest naprawdę zimno
Obrzeża miasta

Dokąd warto pojechać w Lublinie zimą?

Zima w Lublinie jest zachwycająca. Co do tego nie mamy wątpliwości. By ułatwić przyjezdnym decyzje o miejscach, które powinni zobaczyć podczas swojego zimowego wyjazdu stworzyliśmy krótką listę ciekawych lokalizacji. Zobacz, dokąd udają się pasażerowie Eko Taxi!

Stare Miasto!

Codziennie mamy okazję przewozić dziesiątki turystów w naszych taksówkach. Jednym z częściej obieranych kierunków zimą jest zwłaszcza Stare Miasto, które nabiera wówczas wyjątkowego klimatu. Zobaczyć tam można historyczne uliczki Lublina, a także niezwykłą architekturę. To właśnie na starówce znajduje się dawna siedziba Trybunału Koronnego, a same Stare Miasto bogate jest w zachwycające kamienice, które zaczarują turystów swoim urokiem podczas zimowego spaceru. Jeśli Twój hotel położony jest daleko od starówki to koniecznie zadzwoń po jednego z naszych kierowców. Do historycznej dzielnicy Lublina można się bowiem dostać tylko taksówkami lub autami dostawczymi, dlatego podróż ciepłym autem Eko Taxi będzie idealnym wyborem zwłaszcza zimą!

Zamek Lubelski w otoczeniu sopli, śniegu i zamarzniętych drzew

Nie tylko starówka zasługuje na odwiedziny turystów podczas mroźnych dni. Gdy na drzewach pojawia się szron, a światła latarni rozbłyskują na śniegu również Zamek Lubelski przybiera zachwycający wygląd. Dawniej stanowił on siedzibę władz – dzisiaj w jego murach zlokalizowane zostało muzeum. Warto zwiedzić zarówno wnętrze Zamku Lubelskiego, jak i jego okolice, po której dawniej przechadzali się Kazimierz Wielki czy Władysław Jagiełło. Zimą widok sprzed budynku zapiera dech w piersiach. Sprawdź, czy Ciebie również zachwyci. Na parking w pobliżu Zamku Lubelskiego zawiozą Cię nasi kierowcy z Eko Taxi.

Zimowy spacer

Gdy niska temperatura za bardzo da Ci się we znaki

Po wyczerpujących spacerach w historycznych zakątkach Lublina zachęcamy do zamówienia taksówki, która zawiezie Ciebie i Twoich bliskich prosto do jednej z dziesiątek kawiarni zlokalizowanych w mieście. Możesz wybrać zarówno ciepłe wnętrza lokali na starówce, jak i mniej oczywiste kawiarnie na obrzeżach miasta. Na fanów zakupów czekają otwarte cały rok centra handlowe, gdzie zimą przygotowywane są świąteczne dekoracje i… wyjątkowe promocje. Nasi kierowcy znakomicie posługują się wiedzą o topografii Lublina, dlatego z chęcią doradzą Ci, gdzie warto zawitać!

Sprawdź, jak wygląda zima w Lublinie poza centrum miasta i w jego okolicy

Lublin zimą odkrywać można, wydostając się również poza ścisłe centrum miasta. Na przyjezdnych czekają miejskie parki, muzea i skanseny, w których nie brakuje interesujących atrakcji. Jeśli do Lublina przyjechałeś z dziećmi, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Wsi Lubelskiej. W jego wnętrzach obejrzeć można ciekawe wystawy z urządzeniami domowymi charakterystycznymi dla wsi, z kolei wokół przechadzać się można po spokojnej okolicy, która w obliczu zimy uwydatnia uroki Lubelszczyzny. Od Muzeum Wsi Lubelskiej niedaleko jest do Dworu Krychowskich czy Zagrody z Karczmisk – warto więc udać się do tego miejsca. Nie martw się, że trudno będzie Ci wyjechać poza centrum miasta z dzieckiem. W Eko Taxi dysponujemy przystosowanymi do nich fotelikami, przez co podróż małych pasażerów będzie bezpieczna, a przede wszystkim… możliwa! Wystarczy, że podczas zamawiania pojazdu poinformujesz nas o swoich potrzebach, a my zajmiemy się resztą.

Stoki narciarskie

Co z tymi, którzy na myśl o zimie zacierają ręce i cieszą się z możliwości uprawiana sportu? Dla nich również znajdzie się interesująca propozycja w okolicach Lublina! Kierowcy Eko Taxi mogą zabrać turystów do jednego z kilku stoków narciarskich położonych w województwie lubelskim. Przyjezdni mogą zdecydować, którą z kilku obecnych w okolicy lokalizacji preferują – do wyboru są stoki narciarskie w Chrzanowie, gdzie trasy zjazdowe przeplatają się z wyciągami krzesełkowymi, czy w Batorzu, gdzie stok został starannie przygotowany na nowy sezon. Eko Taxi może dowieźć pasażerów również na zbocza w Rąblowie ze specjalnie wydzieloną strefą do nauki jazdy na nartach oraz Snowparkiem, czy na stok narciarski w Kazimierzu, który spodoba się zwłaszcza wymagającym amatorom sportów zimowych. Poza aktywnym wypoczynkiem turyści mogą w wybranych lokalizacjach skorzystać z bazy noclegowej czy wypożyczalni sprzętu. Pomoc początkującym oferują obecni na stokach instruktorzy, a w przypadku braku opadów śniegu trasy narciarskie naśnieżane są przez obsługę. Warto więc odwiedzić te miejsca!

Czym jeszcze warto się zainteresować?

Zima w Lublinie jest niewątpliwie pełna uroku, lecz potrafi przysporzyć niemałe kłopoty kierowcom. Tym z turystów, którzy zdecydowali się na pobyt w mieście podczas trudnych warunków pogodowych, proponujemy odwiedzanie ciekawych lokalizacji w asyście taksówek z Eko Taxi. Podróż z nami to nie tylko gwarancja wysokiego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim szybkie dotarcie do najważniejszych miejsc w Lublinie i poza nim. Zachęcamy do odwiedzania otwartych w miastach lodowisk czy uczestniczenia w zimowych zawodach sportowych. Na uwagę zasługuje między innymi Bieg Sylwestrowy startujący w Nałęczowie – pięć minut przed północą amatorzy sportu mogą w iście popisowy sposób powitać nowy rok! Ci, którzy uważają bieganie za mało ekstremalne mogą przyłączyć się do Klubu Morsów z Lublina, organizującego rześkie kąpiele w Zalewie Zemborzyckim.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w czasie zimowej aury miasta zyskują dodatkowy urok. Tak samo jest z Lublinem, który w okresie od grudnia do końca lutego odkrywa przed mieszkańcami i przyjezdnymi swoją nową twarz. W asyście Eko Taxi możesz zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście w zupełnie nowej, nieznanej dotąd osłonie. Zima w Lublinie to doskonała okazja do spacerów w świetle latarni, czy wizyt w knajpach na Starym Mieście – wszędzie tam dostać się możesz jednym z komfortowych, ciepłych aut z naszej floty. Zamawiaj Eko Taxi tak, jak Ci wygodnie – telefonicznie, internetowo lub przez aplikację. Czekamy na Ciebie o każdej porze roku!

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...