Majówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!

Majówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!

Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią pojawiają się pytania: dokąd się wybrać w tym roku? Ze względu na to, że długi majowy weekend w tym roku naprawdę będzie długi, warto zrezygnować z grilla na działce u szwagra i pozwolić sobie na nieco dłuższą podróż w nieznane. Dowiedz się, dlaczego warto spędzić tegoroczną majówkę w Lublinie i co koniecznie trzeba tu wówczas zobaczyć!

Spis treści:
Ile potrwa długi weekend majowy 2018?
Zaplanuj majówkę 2018 w Lublinie
Co zobaczyć w Lublinie z okazji majówki 2018?
Gdzie pojechać, spędzając majówkę w Lublinie?
Aktywny wypoczynek podczas majówki 2018 w Lublinie
Oferta Eko Taxi Lublin na majówkę 2018

Jakie daty obejmuje majówka w 2018 roku i ile potrwa długi weekend majowy?

Długi weekend majowy w 2018 roku będzie naprawdę długi – majówka rozpocznie się bowiem już w piątek, 29 kwietnia i potrwa aż do 6 maja. Jeżeli pracujemy więc w miejscu, które gwarantuje nam wolne weekendy i nie należymy do tych zawodów, które muszą pracować także w dni ustawowo wolne od pracy, wystarczy, że weźmiemy urlop 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja, aby cieszyć się aż dziewięcioma dniami bez pracy.

Tak długi weekend majowy zdarza się – w zależności od tego, jak wypadają lata przestępne – co pięć lub sześć lat. Warto więc wykorzystać tę szansę na dłuższy urlop i zamiast spędzać wolne dni leżąc w łóżku czy oglądając seriale, wybrać się na majówkę w nowe, ciekawe miejsce. Nie musi to koniecznie być jeden z największych górskich czy nadmorskich kurortów, które podczas tego rodzaju świąt przeżywają zwykle największe oblężenia. Aby uniknąć tłumów – a także pokusy spędzenia tygodnia w pokoju hotelowym, wychodząc co najwyżej na kryty hotelowy basen czy do strefy spa albo po to, żeby zjeść coś w hotelowej restauracji – wybierzmy się gdzieś zupełnie indziej. Naszą propozycją jest jedno z najpiękniejszych miast wschodniej Polski – Lublin.

Majówka w Lublinie

Zaplanuj majówkę 2018 i poznaj historię Lublina!

Aż dziewięciodniowy długi weekend majowy to świetna okazja na spędzenie aktywnej majówki na zwiedzaniu Lublina i poznawaniu historii tego wyjątkowego miasta. Jego historia – a właściwie historia istniejących tu wcześniej ośrodków osadniczych – sięga już VI w., kiedy to stać miała tu na Wzgórzu Czwartek pogańska świątynia, zastąpiona w czasach Mieszka I przez kościół pw. św. Mikołaja. Nie zachował się akt lokacyjny Lublina, lecz historycy oceniają, że miasto zostało założone na przełomie XI i XII wieku na prawie magdeburskim, podobnie jak inne liczne polskie miasta. Bogata historia miasta obejmuje wybór Władysława Jagiełły na króla Polski, utworzenie na mocy Unii Lubelskiej Rzeczypospolitej Obojga Narodów czy wrogie najazdy w czasach potopu szwedzkiego. Do II wojny światowej na wyjątkowy charakter miasta miała wpływ także mieszanka ludności zamieszkującej Lublin – 1/3 ludności stanowili tu Żydzi, dużą grupą była mniejszość ukraińska, nierzadko pojawiali się także Rosjanie czy Niemcy, a nawet Szkoci, Ormianie, Węgrzy, Włosi, Francuzi czy Chińczycy. Tak, to nie pomyłka – zachowane dokumenty świadczą, że podczas II wojny światowej przy jednej z ulic Lublina zamieszkiwało ośmiu obywateli chińskich, z czego trzech ożeniło się z Polkami. Nie mamy niestety danych dotyczących tego, w jakich okolicznościach i kiedy przyjechali do Lublina – wiadomo tylko, że w 1941 roku Niemcy nakazali im wyjechać z kraju.

Co warto zobaczyć podczas długiego weekendu majowego w Lublinie? Historyczna majówka 2018

Co więc warto zobaczyć w podczas naszego pobytu w Lublinie w czasie majówki 2018? Przede wszystkim części miasta świadczące o jego wielokulturowej historii. Znajdziemy tu między innymi cztery zabytkowe cerkwie, z których najstarszą wzniesiono już na początku XVII wieku. Ta prawosławna katedra, czyli Sobór Przemienienia Pańskiego, znajdująca się przy ulicy Ruskiej, wyświęcona została w 1633 roku i niemal do końca wieku była przedmiotem sporu pomiędzy prawosławnymi a unitami. Ci drudzy wygrali ostatecznie spór i przejęli świątynię w 1695 roku, aby oddać ją Kościołowi prawosławnemu po zlikwidowaniu unickiej diecezji chełmskiej w 1875 roku. Poza nią w Lublinie do dziś zachowały się:

 • Cerkiew Narodzenia Najświętszej Panny w Lublinie, wybudowana w 1759 roku we wsi Uhrynów, przeniesiona do Lublina w latach 1994-1997;
 • przycmentarna Cerkiew Świętych Niewiast Niosących Wonności w Lublinie, wzniesiona na początku XX wieku i znajdująca się w prawosławnej części XIX-wiecznego cmentarza.

Przy ulicy Zielonej znajduje się dziś również Kościół św. Jozafata, który powstał w 1786 roku z inicjatywy kupców greckich jako cerkiew prawosławna. Kościół Katolicki przejął ją w 1922 roku i choć jeszcze do niedawna odbywały się w nim liturgie w obrządku grekokatolickim, budynek stał się siedzibą katolickiego kościoła rektoralnego.

W Lublinie znajdziemy również liczne ślady po obecnej tu do II wojny światowej ogromnej mniejszości żydowskiej. Na Starym Mieście znajduje się między innymi Brama Grodzka, zwana także Bramą Żydowską. Choć początkowo była częścią murów obronnych, zbudowanych wokół miasta w połowie XIV wieku, szybko zaczęła stanowić symboliczną granicę pomiędzy chrześcijańską a żydowską częścią miasta. W czasie II wojny światowej stała się nią również dosłownie, pełniąc funkcję bramy getta lubelskiego. Dziś znajduje się tu Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN, który działa na rzecz upamiętnienia historii lubelskich Żydów i wielokulturowej historii całego miasta.

Lublin to również miasto, w którym zobaczyć możemy kilka przedwojennych synagog. Choć niewiele pozostało z ponad setki domów modlitwy i bóżnic, które działały na terenie miasta przed 1939 rokiem, wciąż działają tu Synagoga Chewra Nosim oraz odbudowana z powojennych zniszczeń i przebudowań Synagoga w Jeszywas Chachmej Lublin. Do dzisiejszych czasów nie zachowała się niestety jedna z największych i najbardziej okazałych lubelskich synagog, czyli Wielka Synagoga Maharszala, której budowę rozpoczęto jeszcze w XVI wieku. Jej ogromny budynek, w którym mieściło się kilka tysięcy ludzi, przekształcono w przytułek, podobnie jak inne synagogi na Podzamczu. W 1942 roku Synagoga była także ostatnim punktem zbiórki dla osób przeznaczonych do transportu do obozu zagłady w Bełżcu. Po likwidacji getta w 1943 budynek rozebrano. Co ciekawe, aż do lat 60. zachowała się bima, czyli centralne podwyższenie, z którego odprawia się modły w synagodze. Usunięto ją jednak podczas budowy trasy W-Z.

Katedra w Lublinie

Gdzie koniecznie pojechać podczas pobytu w Lublinie z okazji majówki 2018?

Podczas pobytu w Lublinie z okazji majówki 2018 warto wybrać się nie tylko na wycieczkę po centrum miasta, ale też zwiedzić jego dalsze zakamarki, a być może nawet podjechać kilkadziesiąt kilometrów dalej, aby odkryć okoliczne tereny. Możemy wówczas zobaczyć naprawdę malownicze miejsca, których na Lubelszczyźnie nie brakuje. Jednym z nich jest bez wątpienia Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Znajduje się on około 20 kilometrów od centrum Lublina i jest idealną lokalizacją dla tych, którzy chcieliby spędzić majówkę na łonie natury. Park jest bogaty w lasy sosnowo-dębowe, przeplatane gdzieniegdzie wierzbami czy topolami oraz innymi gatunkami drzew. W parku nie brakuje także łąk i stawów, dzięki czemu pogodny dzień stanie się tu wspaniałą okazją do spacerów i podziwiania przepięknych widoków. Park upodobali sobie przede wszystkim rowerzyści – roi się tu bowiem od leśnych dróżek oraz asfaltowych dróg przeznaczonych wyłącznie dla niezmotoryzowanych. Jesienią jest on też miejscem wycieczek miłośników grzybobrania, a wędkarze właściwie przez cały rok odwiedzają tutejsze stawy.

Również fani botaniki z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Docenią oni przede wszystkim liczne, objęte ochroną gatunki roślin, jakie tu występują, na przykład wawrzynek wilczełyko, lilia złotogłów czy bluszcz. Jeśli będziemy mieli szczęście, znajdziemy tu również storczyki krwiste i szerokolistne, stanowiące jedne z kilku gatunków storczyka występujące w Polsce, z których wszystkie objęte są ścisłą ochroną ze względu na zagrożenie wymarciem.

Bogaty jest tu również świat zwierząt – Lasy Kozłowskie to siedziba między innymi puszczyka, cieszącego się niezbyt dobrą sławą w regionalnych legendach o strzygach i upiorach, a także kilku gatunków dzięcioła czy też tak rzadko spotykanych gatunków jak bocian czarny czy bielik. Oczywiście spotkamy tu także jelenie, sarny i dziki, a nawet daniele – gatunek sprowadzony do Polski w latach 60. XX wieku z Azji Mniejszej. W wilgotnych częściach parku możemy też natknąć się na łosia, w dolinie jednej z płynących przez ten teren rzek, Mininy, stwierdzono występowanie żółwi błotnych, które jako jedyny gatunek żółwia żyją w naszym kraju poza ogrodami zoologicznymi.

Również miłośnicy architektury powinni koniecznie odwiedzić to miejsce. W parku znajduje się bowiem późnobarokowy zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce, wybudowany na początku XVIII wieku. Ten piękny budynek, wyposażony w teatralnię, wozownię i stajnię otaczają liczne pomniki przyrody, a sam kompleks został uznany oficjalnie za Pomnik Historii. Ciekawe zespoły dworskie i pałacowo-parkowe możemy zobaczyć również w innych okolicznych miejscowościach, na przykład w Krasieninie, Nasutowie czy Samoklęskach. W niektórych wsiach – choćby w Dąbrówce czy Kamionce – możemy także podziwiać starą drewnianą zabudowę.

Pomysł na aktywny wypoczynek podczas majówki 2018 w Lublinie

Fanów aktywnego wypoczynku poszukujących pomysłu na swój pobyt w Lublinie z pewnością ucieszy informacja o tym, że majówkę 2018 można spędzić tu również na spływie kajakowym. Lubelska wypożyczalnia sprzętu wodnego organizuje bowiem w terminie od 28 kwietnia do 5 maja wyjazd na Ukrainę i spływ rzekami Prut i Czeremosz, które są dwiema najbardziej znanymi górskimi rzekami na Ukrainie o czystych wodach i kamienistym dnie i brzegu.

Organizatorzy zapewniają, że mimo dość szybkiego nurtu tych górskich rzek niemal wszyscy fani kajaków powinni odnaleźć się na spływie bez kłopotów. Dla wszystkich zostanie przed wypłynięciem przeprowadzone dodatkowe szkolenie dotyczące odpowiednich technik wiosłowania i manewrowania kajakiem. Instruktorzy wyjaśnią także, jak zachowywać się na rzece w przypadku wystąpienia różnych nieprzewidzianych i nietypowych sytuacji. W cenie wyjazdu zawarty jest ośmiodniowy pobyt na Ukrainie, z czego od 5 do 6 dni będzie przeznaczone na spływ rzekami, wraz z pełnym osprzętem i wygodnymi kajakami. Organizatorzy zapewniają także opiekę przewodników i instruktorów, a także noclegi na biwakach, transport na spływ z Lublina lub Medyki, transport bagażów wzdłuż trasy spływu, ubezpieczenie NNW, wrzątek na herbatę i gorące kubki oraz – co chyba najważniejsze – świetną atmosferę i wspaniałą zabawę.

Uczestnicy powinni zadbać tylko o smaczny prowiant, dotarcie do punktu zbiórki w Lublinie lub Medyce oraz maksymalnie 100 złotych dodatkowo na kilka noclegów pod dachem. Wszyscy chętni powinni zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej, a po potwierdzeniu jego przyjęcia wpłacić zaliczkę w wysokości 190 złotych za osobę.

Ptak w Kozłowieckim Parku Narodowym w Lublinie

Bezpieczne podróże po nieznanym mieście – oferta Eko Taxi Lublin na majówkę 2018

Jeżeli nie znamy Lublina i przyjeżdżamy tu tylko z wizytą na majówkę 2018, powinniśmy zadbać o to, aby zawsze dotrzeć tu bezpiecznie i szybko do celu. O ile w ciągu dnia wielu z nas zdecyduje się z pewnością na piesze wycieczki, aby zobaczyć jak największą część miasta, lub ewentualnie podjedzie w nieco bardziej oddalone miejsca komunikacją miejską, o tyle nocne powroty mogą sprawiać nam problem. Na szczęście wraz z Eko Taxi Lublin nie musimy się już o to martwić. Dlaczego warto zdecydować się na taksówkę naszej firmy?

Przede wszystkim Eko Taxi udowadnia, że przejazdy taksówkami nie są luksusem tylko dla najzamożniejszych. Za każdy przejechany kilometr zapłacimy tu bowiem tylko 1,60 zł w czasie obowiązywania pierwszej taryfy, a podczas drugiej taryfy – czyli w przypadku przejazdów w nocy lub w dni świąteczne – cena ta wzrośnie tylko do 2,40 zł za każdy kilometr. Ponadto z łatwością zamówimy tu przejazd o każdej porze dnia i nocy dzięki temu, że możemy złożyć zamówienie telefonicznie, przez Internet lub dzięki specjalnej aplikacji, która znajduje się na oficjalnej stronie firmy Eko Taxi Lublin.

Największym udogodnieniem jednak będzie możliwość uniknięcia długotrwałej podróży przepełnionym i rzadko kursującym nocnym autobusem, który nie dowiezie nas przecież do samego celu, lecz jedynie do najbliższego przystanku. Nie znając miasta, przystanki łatwo pomylić, a i dotarcie pieszo do naszego hotelu czy hostelu nie musi wcale być bezproblemowe. Z Eko Taxi dojedziemy natomiast pod same drzwi naszego celu, dzięki czemu nie zagrozi nam możliwość zgubienia się w nocy w obcym mieście czy zmoknięcia podczas nagłej ulewy, które podczas majówek zdarzają się przecież nadspodziewanie często.

W taksówce Eko Taxi możemy również zapłacić w preferowany przez nas sposób – gotówką lub kartą płatniczą. Firma oferuje swoim klientom również obsługę bezgotówkową dla firm, obsługę imprez masowych na terenie miasta czy nawet… zakupy na telefon przez całą dobę. Z łatwością zorganizujemy tu również przejazdy dla VIP-ów czy inne zlecenia indywidualne.

Może Cię zainteresować również

 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Dowóz alkoholu z taxi w LublinieDowóz alkoholu z taxi w Lublinie
  Dowóz alkoholu z taxi w Lublinie może okazać się bardzo pomocną usługą w nieprzewidzianych sytuacjach. Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś impreza, na której zabrakło napojów alkoholowych, i nie wiadomo było, co dalej robić. Teraz możesz po prostu zamówić zakupy z dowozem taksówką i kontynuować dobrą zabawę. Jeśli znalazłeś się w takiej potrzebie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023
  Jarmark Jagielloński w Lublinie 2023 drugi raz z rzędu ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...