Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Nasza oferta
Atrakcje dla każdego
O obiekcie
Jak dojechać?
Dodatkowe atrakcje

Planujesz wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej? Wybierz się tam z Eko Taxi!

Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej jest obowiązkowym punktem zwiedzania Lublina. Jeśli chcesz tam dotrzeć w komfortowy i wygodny sposób, świetnym rozwiązaniem będzie zamówienie w tym celu naszej taksówki. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty także w innych sytuacjach.

Nasza oferta

Eko Taxi to sprawdzone, a przy tym najtańsze taksówki w mieście. Szczegółowe stawki możesz sprawdzić w cenniku na naszej stronie. Są one naprawdę atrakcyjne, dlatego podróżowanie z nami staje się nie tylko wygodne, ale do tego opłacalne. Z tego względu zachęcamy do przemieszczania się naszymi taksówkami nie tylko na trasie do tego obiektu, ale też zawsze wtedy, gdy potrzebujesz transportu na terenie Lublina lub okolic. Poza standardową taksówką, możesz zamówić taką typu kombi czy VAN dla 5-6 osób. Szczególnie mieszkańcom Lublina przydadzą się nasze dodatkowe usługi, takie jak przewóz przesyłek czy zakupy na telefon z dostawą. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami, a chętnie na nie odpowiemy.

Stałe atrakcje oraz specjalne wydarzenia w Muzeum Wsi Lubelskiej dla każdego

Muzeum Wsi Lubelskiej ma pewną podstawową ofertę, którą uzupełniają cykliczne wydarzenia. Zwykle są one powiązane z jakimiś świątecznymi dniami czy ważnymi datami dla Lubelszczyzny. Kompleks jest bardzo obszerny i można w nim spędzić wiele godzin. Obiekt pozostaje do dyspozycji zwiedzających niemalże przez cały rok. Muzeum Wsi Lubelskiej ma wyjątkową specyfikę, ponieważ chętnie odwiedzają je zarówno sami dorośli, jak i tacy szukający atrakcji dla swoich dzieci. Charakterystyka tego muzeum przyciąga osoby w każdym wieku, a wizyta w tym miejscu pozwala nie tylko ciekawie spędzić czas, ale do tego zyskać obszerną wiedzę o historii tego regionu. Przedstawiamy kilka ważnych informacji, które przydadzą się przed zwiedzaniem tego kompleksu.

Taxi znak

O obiekcie

Ten obiekt jest jednym z największych skansenów w całym kraju. Miejsce to umiejętnie prezentuje skalę i różnorodność dziedzictwa kulturowego województwa lubelskiego. Na ogromnym obszarze ponad dwudziestu hektarów wyznaczonych zostało aż siedem części, poświęconych poszczególnym fragmentom Lubelszczyzny: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowy. Na ekspozycjach można obejrzeć pamiątki związane z dawnym życiem na wsiach, dworach i w miasteczkach, a do tego dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne funkcjonowanie przodków oraz poznać tradycje z minionych epok. Z pewnością wyjątkowe dla tego obiektu jest to, że znajduje się w nim dużo zwierząt będących dodatkową atrakcją dla zwiedzających, szczególnie tych najmłodszych. Jest to jednak miejsce odwiedzane nie tylko przez rodziny z dziećmi – osoby w każdym wieku mogą być pewne, że nie będą żałowały wizyty w tym skansenie.

Gdzie się znajduje i jak dojechać?

Muzeum znajduje się pod adresem al. Warszawska 96 i jest tym samym ulokowane nieco na obrzeżach miasta. Warto brać zatem poprawkę na to, że obiekt umiejscowiony jest kilka kilometrów od centrum miasta, więc zależnie od tego, z której części Lublina ruszasz, dojazd samochodem czy taksówką może zająć od kilkunastu minut do pół godziny. Przy obiekcie znajduje się darmowy parking, ale z uwagi na duże zainteresowanie tym muzeum, trzeba się liczyć z tym, iż nie zawsze uda się tam bezproblemowo zaparkować. Dlatego warto rozważyć rezygnację z własnego auta i transport taksówką. Będzie to na pewno dużo szybsze od komunikacji miejskiej. W okolice muzeum dojeżdża kilka linii autobusowych, lecz taka podróż wydłuży się wtedy do kilkudziesięciu minut i wiąże się rzecz jasna z dużo mniejszym komfortem.

Dodatkowe atrakcje

Już sama stała oferta muzeum jest niezwykle atrakcyjna, a warto wspomnieć o tym, że pojawiają się tam również cykliczne wystawy i organizowane są wydarzenia nawiązujące do życia na wsi czy różnego rodzaju imprezy kulturalne. W najbliższym czasie 15 sierpnia przewidziany jest choćby odpust na święto Matki Boskiej Zielnej, a 20 sierpnia odbędą się Dożynki Dworskie. Z kolei we wrześniu zaplanowano „Niedzielę z lnem”, czyli dzień, podczas którego będzie można poznać kulisy żniw lnianych. Takie dedykowane wydarzenia odbywają się praktycznie w każdym miesiącu, więc warto sprawdzać na bieżąco ofertę muzeum, bo można natrafić na ciekawe atrakcje nawet dla osób, które w przeszłości zwiedzały już sam obiekt.

Muzeum Wsi Lubelskiej to punkt na mapie Lublina, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zdecydowanie warto je odwiedzić, ponieważ można przyjemnie spędzić czas i nabyć lub odnowić wiedzę odnośnie historii tego regionu kraju. Osoby zainteresowane wybraniem się do tego miejsca, zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...