Parki krajobrazowe w Lublinie

Parki krajobrazowe w Lublinie

Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące podziwiać wspaniałe widoki czy po prostu odetchnąć na łonie natury. Takie obszary są bardzo potrzebne i zachęcają mieszkańców oraz turystów. W województwie Lubelskim znajduje się wiele takich powierzchni. Część z nich jest naprawdę blisko miasta, a do innych można spokojnie dojechać w stosunkowo niedługim czasie. Nie musisz przy tym nawet korzystać z własnego samochodu, ponieważ nasze taksówki obsługują także takie trasy.

SPIS TREŚCI
Wybierz się tam z Eko Taxi
Podróżuj z nami
Inne usługi
Polecane miejsca
Dlaczego warto?
Gdzie się wybrać?
Inne parki

Odwiedź parki krajobrazowe w Lublinie z Eko Taxi

Parki krajobrazowe w Lublinie to temat, który wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Wielu z nich liczy choćby na odetchnięcie na chwilę od miejskiego zgiełku w wolny weekend, a czasem nawet w tygodniu, gdy uda się wygospodarować czas. Jednak piękne widoki przyciągają także turystów, którzy wybrali się do stolicy województwa lubelskiego, szczególnie przy dłuższych pobytach. Z Eko Taxi wybierzesz się w te urokliwe miejsca oraz wiele innych.

Podróżuj z nami

Taksówki Eko Taxi są sprawdzone przez wielu klientów, a jednocześnie dalej oferujemy przystępne ceny. Dzięki temu podróżowanie z nami jest nie tylko wygodne, ale i opłacalne. Kursujemy nie tylko na terenie Lublina, ale również po jego bliższych i nieco dalszych okolicach. W związku z tym z powodzeniem wybierzesz się naszymi taksówkami również do okolicznych parków krajobrazowych. Umożliwiamy zamówienie taxi typu VAN dla 5-6 osób, które sprawdzi się doskonale dla nieco większych grup. Taksówki możesz zamówić tak jak lubisz – telefonicznie, internetowo lub poprzez aplikację mobilną.

Inne usługi

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i obecnym standardom rynkowym, poszerzyliśmy naszą ofertę o pewne mniej oczywiste punkty. Wiele z nich będzie szczególnie pomocnych dla samych mieszkańców Lublina. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta (małe za darmo, a większe za niewielką dopłatą). Nasi kierowcy pomagają do tego w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy z dostawą. W naszej ofercie znajduje się również taxi bagażowe, pomocne przy przeprowadzkach, transporcie dużych gabarytowo rzeczy lub po prostu, gdy wybierasz się gdzieś z bardzo dużym bagażem. W razie pytań dotyczących usług zapraszamy do kontaktu.

Rzeka w parku krajobrazowym

Polecane parki krajobrazowe w pobliżu Lublina

Parki krajobrazowe w Lublinie, a dokładnie w województwie lubelskim, mają wyjątkowy charakter. W tym regionie kraju widoczne jest niezwykle duże natężenie takich obszarów, więc rejon ten będzie idealny do eksploatacji dla miłośników przyrody zachowanej w jej jak najbardziej naturalnej formie. Część z nich jest bardzo blisko miasta, do innych można tymczasem spokojnie dojechać na jednodniowy czy nawet popołudniowy wypoczynek.

Dlaczego warto je odwiedzić?

Takie obszary są wydzielane szczególnie z myślą o ochronie przyrody. Warto mieć jednak na uwadze, że w tym przypadku chodzi jednocześnie o upowszechnianie takich terenów, ale z uwzględnieniem racjonalnego i zrównoważonego gospodarowania elementami środowiska. Takie parki są zatem dostosowane pod kątem turystyki i rekreacji – ich założeniem jest jednak to, żeby korzystać z takich powierzchni bez naruszania stanu przyrody. Takie punkty są doskonałe, jeżeli chcesz zobaczyć piękne widoki, pooddychać czystym powietrzem i doświadczyć natury w jej możliwie nieskazitelnej formie. Parki krajobrazowe są jednocześnie świetne dla osób w każdym wieku.

Najbliżej miasta

Dość wyjątkowe w przypadku Lublina jest to, że część parków krajobrazowych znajduje się bardzo blisko terenów miejskich. Mowa tu szczególnie o trzech punktach zlokalizowanych w dystansie 20-30 kilometrów od samego miasta, w związku z czym taksówką dojedziesz tam w mniej więcej pół godziny. Pierwszym z takich miejsc jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Znajduje się on w dolinie środkowego biegu rzeki Wieprz. Okolica ta wyróżnia się dużym zróżnicowaniem typów krajobrazu – fragmenty są silnie zabagnione, w innych pojawiają się wzniesienia, a w jeszcze innych można zobaczyć wąwozy. Kolejnym punktem jest Kozłowiecki Park Krajobrazowy chroniący Lasy Kozłowieckie, czyli największy kompleks leśny przy Lublinie. Poza obszarem czysto leśnym na terenie parku znajdują się łąki, bagna i stawy. Na południe od Lublina ulokowany jest jeszcze Krzczonowski Park Krajobrazowy, wydzielony na Wyniosłości Giełczewskiej w środkowej części Wyżyny Lubelskiej. Charakterystyczne dla tego parku są ostańce denudacyjne, czyli wzniesienia będące pozostałością przeszłości geologicznej i tektonicznej Lubelszczyzny. W tym przypadku są one zbudowane z piaskowców.

Inne parki położone w przystępnych odległościach

Nieco dalej, około godziny drogi taksówką od Lublina, znajdują się dwa kolejne godne polecenia punkty: Park Krajobrazowy Pojezierze Łęczyńskie i Poleski Park Krajobrazowy. W pierwszym z nich dominują płaskie tereny, okraszone wzniesieniami kredowymi czy lejami krasowymi. Charakterystyczne są tutaj jeziora, które różnią się od siebie czystością wód, kształtem czy nawet rodzajem roślinności. Poleski Park Krajobrazowy ma do zaoferowania rozległe równiny z łąkami i pastwiskami, pośród których pojawiają się jeziora i stawy. Cztery większe zbiorniki wodne w tej okolicy to: jeziora Gumienko, Karaśne i Kahiża oraz zbiornik retencyjny Jezioro Wytyckie. Dalej na wschód od Lublina znajdują się jeszcze Chełmski Park Krajobrazowy i Sobiborski Park Krajobrazowy. Z kolei spoglądając w stronę zachodnią, taki obszar znajdziemy w okolicy popularnego turystycznie Kazimierza Dolnego. Kazimierski Park Krajobrazowy jest najstarszych takim punktem w województwie. Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna parku – jego bazę stanowią skały wapienne powstałe w płytkim morzu jeszcze w okresie kredy. Park ten słynie z gęstej sieci wąwozów lessowych. W tej części województwa godny uwagi jest także Wrzelowiecki Park Krajobrazowy.

Parki krajobrazowe w Lublinie to szeroki wybór zlokalizowanych w stosunkowo niedużych odległościach od samego miasta obszarów naturalnych. W wygodny i komfortowy sposób możesz do nich dojechać z wykorzystaniem taksówek. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a w razie pytań do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Walentynki w LublinieWalentynki w Lublinie
  Walentynki w Lublinie przepełnione są atmosferą miłości, gdy pary o różnym wieku i z różnym stażem obchodzą święto zakochanych. Urok tego pięknego miasta sprzyja celebrowaniu tego święta. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować ten szczególny wieczór. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji. Jeśli w związku z tym będziesz potrzebować transportu po mieście lub okolicach, zadzwoń po jedną z naszych taksówek.
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Dowóz leków do domu w LublinieDowóz leków do domu w Lublinie
  Dowóz leków do domu w Lublinie jest możliwy w ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Jarmark świąteczny w LublinieJarmark świąteczny w Lublinie
  Jarmark świąteczny w Lublinie jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Odwiedzają go mieszkańcy, ale często również turyści, którzy wybierają się tu w grudniu zarówno, by zwiedzić miasto, jak i w celu doświadczenia typowo bożonarodzeniowego klimatu, który panuje w tym mieście. Zwykle jarmark jest zorganizowany na Starym Mieście, w związku z czym dojazd własnym samochodem nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego warto skorzystać z jednej z taksówek od Eko Taxi.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...