Parki krajobrazowe w Lublinie

Parki krajobrazowe w Lublinie

Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące podziwiać wspaniałe widoki czy po prostu odetchnąć na łonie natury. Takie obszary są bardzo potrzebne i zachęcają mieszkańców oraz turystów. W województwie Lubelskim znajduje się wiele takich powierzchni. Część z nich jest naprawdę blisko miasta, a do innych można spokojnie dojechać w stosunkowo niedługim czasie. Nie musisz przy tym nawet korzystać z własnego samochodu, ponieważ nasze taksówki obsługują także takie trasy.

SPIS TREŚCI
Wybierz się tam z Eko Taxi
Podróżuj z nami
Inne usługi
Polecane miejsca
Dlaczego warto?
Gdzie się wybrać?
Inne parki

Odwiedź parki krajobrazowe w Lublinie z Eko Taxi

Parki krajobrazowe w Lublinie to temat, który wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Wielu z nich liczy choćby na odetchnięcie na chwilę od miejskiego zgiełku w wolny weekend, a czasem nawet w tygodniu, gdy uda się wygospodarować czas. Jednak piękne widoki przyciągają także turystów, którzy wybrali się do stolicy województwa lubelskiego, szczególnie przy dłuższych pobytach. Z Eko Taxi wybierzesz się w te urokliwe miejsca oraz wiele innych.

Podróżuj z nami

Taksówki Eko Taxi są sprawdzone przez wielu klientów, a jednocześnie dalej oferujemy przystępne ceny. Dzięki temu podróżowanie z nami jest nie tylko wygodne, ale i opłacalne. Kursujemy nie tylko na terenie Lublina, ale również po jego bliższych i nieco dalszych okolicach. W związku z tym z powodzeniem wybierzesz się naszymi taksówkami również do okolicznych parków krajobrazowych. Umożliwiamy zamówienie taxi typu VAN dla 5-6 osób, które sprawdzi się doskonale dla nieco większych grup. Taksówki możesz zamówić tak jak lubisz – telefonicznie, internetowo lub poprzez aplikację mobilną.

Inne usługi

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i obecnym standardom rynkowym, poszerzyliśmy naszą ofertę o pewne mniej oczywiste punkty. Wiele z nich będzie szczególnie pomocnych dla samych mieszkańców Lublina. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta (małe za darmo, a większe za niewielką dopłatą). Nasi kierowcy pomagają do tego w takich usługach jak przewóz przesyłek czy zakupy z dostawą. W naszej ofercie znajduje się również taxi bagażowe, pomocne przy przeprowadzkach, transporcie dużych gabarytowo rzeczy lub po prostu, gdy wybierasz się gdzieś z bardzo dużym bagażem. W razie pytań dotyczących usług zapraszamy do kontaktu.

Rzeka w parku krajobrazowym

Polecane parki krajobrazowe w pobliżu Lublina

Parki krajobrazowe w Lublinie, a dokładnie w województwie lubelskim, mają wyjątkowy charakter. W tym regionie kraju widoczne jest niezwykle duże natężenie takich obszarów, więc rejon ten będzie idealny do eksploatacji dla miłośników przyrody zachowanej w jej jak najbardziej naturalnej formie. Część z nich jest bardzo blisko miasta, do innych można tymczasem spokojnie dojechać na jednodniowy czy nawet popołudniowy wypoczynek.

Dlaczego warto je odwiedzić?

Takie obszary są wydzielane szczególnie z myślą o ochronie przyrody. Warto mieć jednak na uwadze, że w tym przypadku chodzi jednocześnie o upowszechnianie takich terenów, ale z uwzględnieniem racjonalnego i zrównoważonego gospodarowania elementami środowiska. Takie parki są zatem dostosowane pod kątem turystyki i rekreacji – ich założeniem jest jednak to, żeby korzystać z takich powierzchni bez naruszania stanu przyrody. Takie punkty są doskonałe, jeżeli chcesz zobaczyć piękne widoki, pooddychać czystym powietrzem i doświadczyć natury w jej możliwie nieskazitelnej formie. Parki krajobrazowe są jednocześnie świetne dla osób w każdym wieku.

Najbliżej miasta

Dość wyjątkowe w przypadku Lublina jest to, że część parków krajobrazowych znajduje się bardzo blisko terenów miejskich. Mowa tu szczególnie o trzech punktach zlokalizowanych w dystansie 20-30 kilometrów od samego miasta, w związku z czym taksówką dojedziesz tam w mniej więcej pół godziny. Pierwszym z takich miejsc jest Nadwieprzański Park Krajobrazowy. Znajduje się on w dolinie środkowego biegu rzeki Wieprz. Okolica ta wyróżnia się dużym zróżnicowaniem typów krajobrazu – fragmenty są silnie zabagnione, w innych pojawiają się wzniesienia, a w jeszcze innych można zobaczyć wąwozy. Kolejnym punktem jest Kozłowiecki Park Krajobrazowy chroniący Lasy Kozłowieckie, czyli największy kompleks leśny przy Lublinie. Poza obszarem czysto leśnym na terenie parku znajdują się łąki, bagna i stawy. Na południe od Lublina ulokowany jest jeszcze Krzczonowski Park Krajobrazowy, wydzielony na Wyniosłości Giełczewskiej w środkowej części Wyżyny Lubelskiej. Charakterystyczne dla tego parku są ostańce denudacyjne, czyli wzniesienia będące pozostałością przeszłości geologicznej i tektonicznej Lubelszczyzny. W tym przypadku są one zbudowane z piaskowców.

Inne parki położone w przystępnych odległościach

Nieco dalej, około godziny drogi taksówką od Lublina, znajdują się dwa kolejne godne polecenia punkty: Park Krajobrazowy Pojezierze Łęczyńskie i Poleski Park Krajobrazowy. W pierwszym z nich dominują płaskie tereny, okraszone wzniesieniami kredowymi czy lejami krasowymi. Charakterystyczne są tutaj jeziora, które różnią się od siebie czystością wód, kształtem czy nawet rodzajem roślinności. Poleski Park Krajobrazowy ma do zaoferowania rozległe równiny z łąkami i pastwiskami, pośród których pojawiają się jeziora i stawy. Cztery większe zbiorniki wodne w tej okolicy to: jeziora Gumienko, Karaśne i Kahiża oraz zbiornik retencyjny Jezioro Wytyckie. Dalej na wschód od Lublina znajdują się jeszcze Chełmski Park Krajobrazowy i Sobiborski Park Krajobrazowy. Z kolei spoglądając w stronę zachodnią, taki obszar znajdziemy w okolicy popularnego turystycznie Kazimierza Dolnego. Kazimierski Park Krajobrazowy jest najstarszych takim punktem w województwie. Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna parku – jego bazę stanowią skały wapienne powstałe w płytkim morzu jeszcze w okresie kredy. Park ten słynie z gęstej sieci wąwozów lessowych. W tej części województwa godny uwagi jest także Wrzelowiecki Park Krajobrazowy.

Parki krajobrazowe w Lublinie to szeroki wybór zlokalizowanych w stosunkowo niedużych odległościach od samego miasta obszarów naturalnych. W wygodny i komfortowy sposób możesz do nich dojechać z wykorzystaniem taksówek. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a w razie pytań do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Wszystko o taksometrach w LublinieWszystko o taksometrach: zasady działania, podstawy prawne i koszty montażu w Lublinie
  Taksometr to jedno z podstawowych urządzeń, w które ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...