Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego dnia setki, a czasem tysiące osób. Jest to port lotniczy, z którego korzysta większość mieszkańców województwa lubelskiego, jest to dla nich bowiem najbliższy punkt o takim charakterze. Znajduje się on dokładnie w Świdniku, pod samym Lublinem, więc potrzebne są także połączenia na tym odcinku. W praktyce istnieje kilka sposobów na dotarcie do tej lokalizacji, a jednym z ciekawszych rozwiązań jest wybór taksówki.

SPIS TREŚCI
Jakie są możliwości?
Taksówka
Komunikacja miejska
Przewozy dalekobieżne
Pociąg
Dlaczego warto wybrać taxi?
Komfort
Szybkość przejazdu i lepsza organizacja
Dodatkowe usługi

Wybór przewoźników na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie w szczególności proponują połączenia pomiędzy samym miastem, a Świdnikiem, gdzie położony jest ten port. Wynika to z tego, że z lotów korzystają w dużej mierze tutejsi mieszkańcy, a osobom z innych wojewódzkich miejscowości i tak najłatwiej będzie dojechać do Lublina i stąd udać się do zlokalizowanego w pobliżu lotniska. W związku z dużym zapotrzebowaniem na takie usługi, można się spotkać z dość szeroką ofertą w tym zakresie.

Taxi

Trasę do lotniska pokonują niektóre korporacje taksówkarskie, w tym nasza. Naszymi taksówkami dojedziesz do tutejszego portu z dowolnego miejsca w Lublinie, ale i okolic miasta. Jeśli potrzebujesz transportu, z którejś z pobliskich miejscowości, skontaktuj się z nami. Oferujemy atrakcyjne ceny, więc pokonasz taką trasę na korzystnych warunkach. Do tego umożliwiamy zamówienie taxi bagażowego, gdy masz więcej walizek, czy taxi typu VAN dla 5-6 osób, które będzie świetnym wyborem, gdy wybieracie się w podróż w kilkuosobowej grupie przyjaciół czy członków rodziny.

Autobus miejski

Lokalne władze wiedzą doskonale o zapotrzebowaniu na połączenie pomiędzy Lublinem a lotniskiem w Świdniku, ale w praktyce na tym odcinku jeździ tylko jeden autobus miejski linii nr 5. Jego trasa jest do tego poprowadzona w taki sposób, że dla znacznej części mieszkańców konieczne jest najpierw podjechanie autobusem innej linii, żeby dotrzeć do przystanków, gdzie zatrzymuje się numer 5. Podróżowanie w ten sposób zabiera też więcej czasu niż bezpośredni przejazd do miejsca docelowego. Dokładając do tego konieczność dopasowania swoich planów do rozkładu jazdy, wybór autobusu nie jest zwykle specjalnie preferowany przez osoby wybierające się na lotnisko.

Autobus dalekobieżny

Popularnym środkiem transportu zbiorowego w Polsce są autobusy dalekobieżne, jeżdżące po terenie danego województwa lub ogólnokrajowe, łączące ze sobą duże miasta. Linie niektórych firm, zajmujących się takimi przewozami, przebiegają przez Lublin, a część z nich ma dodatkowe przystanki właśnie przy lotnisku. Plusem takich połączeń jest to, że autokary są bardziej dostosowane do transportu bagażu niż standardowe autobusy miejskie. Taka opcja może być jednak ciekawa głównie dla osób wybierających się na tutejsze lotnisko z nieco bardziej odległych rejonów. Obecnie obsługiwane są połączenia, w ramach których na lotnisko w Lublinie można dojechać na przykład z Katowic, przy czym taki autobus zatrzymuje się też po drodze w mniejszych miejscowościach w województwie lubelskim.

Mężczyzna w aucie

Pociąg

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i zmniejszonym ruchem, w lipcu 2022 roku, przywrócono połączenia pociągiem regionalnym z Lublina na lotnisko w Świdniku. Taka forma podróży nie jest droga i może być dość komfortowa. Sporym mankamentem może być jedynie to, że sama częstotliwość pociągów jest tu uzależniona od godziny, więc w niektórych porach dnia czas oczekiwania między kursami sięga kilkudziesięciu minut.

Dlaczego spośród przewoźników na lotnisko w Lublinie warto wybrać właśnie taksówkę?

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie są dobrze zorganizowani. W przypadku transportu zbiorowego zawsze pojawiają się jednak pewne aspekty, które dla wielu osób przekreślają wybór takich właśnie środków komunikacji. Chodzi tu przede wszystkim o komfort i wygodę przewiezienia bagażu. Z centrum miasta do Świdnika nie jest zbyt daleko, więc problemu nie będzie stanowił dojazd samochodem. Jednak, gdy wybór padnie na własne auto, warto mieć na uwadze, że trzeba je gdzieś zaparkować, a postój na parkingu przy lotnisku często jest drogą opcją. Jeśli nie masz do dyspozycji kogoś, kto po prostu cię zawiezie, a nie jesteś przekonany do komunikacji zbiorowej – postaw na taksówkę.

Wygoda

Specyfika podróży samolotami zakłada zwykle pokonanie dość dużych dystansów, więc siłą rzeczy większość wypraw o takim charakterze oznacza wyjazd przynajmniej na kilka dni i konieczność zabrania ze sobą bagażu. Często jest to przynajmniej jedna walizka, a do tego podręczna torba czy plecak. Mając ze sobą tyle rzeczy, niekoniecznie chcesz pokonywać dystans pomiędzy przystankami czy przejmować się wchodzeniem z takim bagażem do zatłoczonego pociągu lub autobusu. Taxi jest pod tym względem wygodniejsze, ponieważ podróżujesz bezpośrednio spod domu czy mieszkania na lotnisko, a walizki znajdą się w bagażniku, więc nie musisz się przejmować ich przenoszeniem czy pilnowaniem.

Kwestie czasowe

Choć w przypadku trasy na odcinku Lublin-Świdnik dostępnych jest parę rozwiązań komunikacji miejskiej, nie zmienia to faktu, że każde z nich obowiązuje według ściśle określonego rozkładu jazdy. Zwykle trudno jest dopasować idealne połączenie względem swojego lotu, a do tego zawsze trzeba brać poprawkę na to, że w komunikacji zbiorowej zdarzają się opóźnienia. Taksówka dojedzie na lotnisko najszybciej, a do tego możesz ją zamówić na konkretną godzinę, ustawiając tym samym przejazd tak, żeby znaleźć się na lotnisku z odpowiednim zapasem, ale i nie za wcześnie.

Zachęcamy do skorzystania również z innych punktów naszej oferty

Zapraszamy do podróżowania naszymi taksówkami nie tylko na lotnisko, ale również na terenie Lublina i okolic. Nasza oferta wykracza do tego poza same klasyczne przejazdy. Zajmujemy się obsługą imprez czy monitorowanym przewozem dzieci. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta, a kierowcy mogą pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zakupów na telefon. Może to być szczególnie pomocne dla mieszkańców Lublina. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie funkcjonują w różnych trybach, codziennie dowożąc wielu ludzi na zaplanowane przez nich loty krajowe i zagraniczne. Dostępne są warianty komunikacji miejskiej czy autobusów dalekobieżnych, ale bardzo ciekawą opcją są taksówki. Taka podróż będzie szybka i komfortowa, szczególnie dla osób z walizkami. Z takiej usługi możesz skorzystać wybierając ofertę naszą ofertę – Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...