Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego dnia setki, a czasem tysiące osób. Jest to port lotniczy, z którego korzysta większość mieszkańców województwa lubelskiego, jest to dla nich bowiem najbliższy punkt o takim charakterze. Znajduje się on dokładnie w Świdniku, pod samym Lublinem, więc potrzebne są także połączenia na tym odcinku. W praktyce istnieje kilka sposobów na dotarcie do tej lokalizacji, a jednym z ciekawszych rozwiązań jest wybór taksówki.

SPIS TREŚCI
Jakie są możliwości?
Taksówka
Komunikacja miejska
Przewozy dalekobieżne
Pociąg
Dlaczego warto wybrać taxi?
Komfort
Szybkość przejazdu i lepsza organizacja
Dodatkowe usługi

Wybór przewoźników na lotnisko w Lublinie

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie w szczególności proponują połączenia pomiędzy samym miastem, a Świdnikiem, gdzie położony jest ten port. Wynika to z tego, że z lotów korzystają w dużej mierze tutejsi mieszkańcy, a osobom z innych wojewódzkich miejscowości i tak najłatwiej będzie dojechać do Lublina i stąd udać się do zlokalizowanego w pobliżu lotniska. W związku z dużym zapotrzebowaniem na takie usługi, można się spotkać z dość szeroką ofertą w tym zakresie.

Taxi

Trasę do lotniska pokonują niektóre korporacje taksówkarskie, w tym nasza. Naszymi taksówkami dojedziesz do tutejszego portu z dowolnego miejsca w Lublinie, ale i okolic miasta. Jeśli potrzebujesz transportu, z którejś z pobliskich miejscowości, skontaktuj się z nami. Oferujemy atrakcyjne ceny, więc pokonasz taką trasę na korzystnych warunkach. Do tego umożliwiamy zamówienie taxi bagażowego, gdy masz więcej walizek, czy taxi typu VAN dla 5-6 osób, które będzie świetnym wyborem, gdy wybieracie się w podróż w kilkuosobowej grupie przyjaciół czy członków rodziny.

Autobus miejski

Lokalne władze wiedzą doskonale o zapotrzebowaniu na połączenie pomiędzy Lublinem a lotniskiem w Świdniku, ale w praktyce na tym odcinku jeździ tylko jeden autobus miejski linii nr 5. Jego trasa jest do tego poprowadzona w taki sposób, że dla znacznej części mieszkańców konieczne jest najpierw podjechanie autobusem innej linii, żeby dotrzeć do przystanków, gdzie zatrzymuje się numer 5. Podróżowanie w ten sposób zabiera też więcej czasu niż bezpośredni przejazd do miejsca docelowego. Dokładając do tego konieczność dopasowania swoich planów do rozkładu jazdy, wybór autobusu nie jest zwykle specjalnie preferowany przez osoby wybierające się na lotnisko.

Autobus dalekobieżny

Popularnym środkiem transportu zbiorowego w Polsce są autobusy dalekobieżne, jeżdżące po terenie danego województwa lub ogólnokrajowe, łączące ze sobą duże miasta. Linie niektórych firm, zajmujących się takimi przewozami, przebiegają przez Lublin, a część z nich ma dodatkowe przystanki właśnie przy lotnisku. Plusem takich połączeń jest to, że autokary są bardziej dostosowane do transportu bagażu niż standardowe autobusy miejskie. Taka opcja może być jednak ciekawa głównie dla osób wybierających się na tutejsze lotnisko z nieco bardziej odległych rejonów. Obecnie obsługiwane są połączenia, w ramach których na lotnisko w Lublinie można dojechać na przykład z Katowic, przy czym taki autobus zatrzymuje się też po drodze w mniejszych miejscowościach w województwie lubelskim.

Mężczyzna w aucie

Pociąg

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i zmniejszonym ruchem, w lipcu 2022 roku, przywrócono połączenia pociągiem regionalnym z Lublina na lotnisko w Świdniku. Taka forma podróży nie jest droga i może być dość komfortowa. Sporym mankamentem może być jedynie to, że sama częstotliwość pociągów jest tu uzależniona od godziny, więc w niektórych porach dnia czas oczekiwania między kursami sięga kilkudziesięciu minut.

Dlaczego spośród przewoźników na lotnisko w Lublinie warto wybrać właśnie taksówkę?

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie są dobrze zorganizowani. W przypadku transportu zbiorowego zawsze pojawiają się jednak pewne aspekty, które dla wielu osób przekreślają wybór takich właśnie środków komunikacji. Chodzi tu przede wszystkim o komfort i wygodę przewiezienia bagażu. Z centrum miasta do Świdnika nie jest zbyt daleko, więc problemu nie będzie stanowił dojazd samochodem. Jednak, gdy wybór padnie na własne auto, warto mieć na uwadze, że trzeba je gdzieś zaparkować, a postój na parkingu przy lotnisku często jest drogą opcją. Jeśli nie masz do dyspozycji kogoś, kto po prostu cię zawiezie, a nie jesteś przekonany do komunikacji zbiorowej – postaw na taksówkę.

Wygoda

Specyfika podróży samolotami zakłada zwykle pokonanie dość dużych dystansów, więc siłą rzeczy większość wypraw o takim charakterze oznacza wyjazd przynajmniej na kilka dni i konieczność zabrania ze sobą bagażu. Często jest to przynajmniej jedna walizka, a do tego podręczna torba czy plecak. Mając ze sobą tyle rzeczy, niekoniecznie chcesz pokonywać dystans pomiędzy przystankami czy przejmować się wchodzeniem z takim bagażem do zatłoczonego pociągu lub autobusu. Taxi jest pod tym względem wygodniejsze, ponieważ podróżujesz bezpośrednio spod domu czy mieszkania na lotnisko, a walizki znajdą się w bagażniku, więc nie musisz się przejmować ich przenoszeniem czy pilnowaniem.

Kwestie czasowe

Choć w przypadku trasy na odcinku Lublin-Świdnik dostępnych jest parę rozwiązań komunikacji miejskiej, nie zmienia to faktu, że każde z nich obowiązuje według ściśle określonego rozkładu jazdy. Zwykle trudno jest dopasować idealne połączenie względem swojego lotu, a do tego zawsze trzeba brać poprawkę na to, że w komunikacji zbiorowej zdarzają się opóźnienia. Taksówka dojedzie na lotnisko najszybciej, a do tego możesz ją zamówić na konkretną godzinę, ustawiając tym samym przejazd tak, żeby znaleźć się na lotnisku z odpowiednim zapasem, ale i nie za wcześnie.

Zachęcamy do skorzystania również z innych punktów naszej oferty

Zapraszamy do podróżowania naszymi taksówkami nie tylko na lotnisko, ale również na terenie Lublina i okolic. Nasza oferta wykracza do tego poza same klasyczne przejazdy. Zajmujemy się obsługą imprez czy monitorowanym przewozem dzieci. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta, a kierowcy mogą pomóc w zakresie przewozu przesyłek czy zakupów na telefon. Może to być szczególnie pomocne dla mieszkańców Lublina. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie funkcjonują w różnych trybach, codziennie dowożąc wielu ludzi na zaplanowane przez nich loty krajowe i zagraniczne. Dostępne są warianty komunikacji miejskiej czy autobusów dalekobieżnych, ale bardzo ciekawą opcją są taksówki. Taka podróż będzie szybka i komfortowa, szczególnie dla osób z walizkami. Z takiej usługi możesz skorzystać wybierając ofertę naszą ofertę – Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Dojazd na lotnisko z LublinaDojazd na lotnisko z Lublina
  Dojazd na lotnisko z Lublina jest dość komfortowy, co wynika również z położenia tutejszego portu. Ten znajduje się niedaleko miasta, więc można tam dotrzeć stosunkowo szybko. Istnieją przy tym różne rozwiązania transportowe, które mają swoje zalety, ale i wady. Jeśli chcesz wygodnie i szybko pokonać taką trasę, najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Zachęcamy do zdecydowania się na tę od Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • czym się kierować przy wyborze taksówki?Czym się kierować przy wyborze taksówki w Lublinie?
  Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze taksówki w ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.