Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.

Spis treści:
Jak to wygląda w tym mieście?
Podział
Stawki
Uważaj na pojazdy stojące na postojach
Skorzystaj z naszej oferty
Korzystne ceny
Ułatwione zamawianie
Inne usługi

Jak kształtują się strefy taxi w Lublinie?

Strefy taxi w Lublinie są bardzo uproszczone w porównaniu do tego, czego można się spodziewać w niektórych innych dużych miastach. Dzięki temu ustalane są taryfy, będące potem wyznacznikiem tego, ile zapłaci się za konkretne przejazdy. Warto przy tym pamiętać, że na stawki wpływają też inne kwestie, powiązane nie tylko z samym obszarem. Chcąc podróżować taksówkami w korzystny i opłacalny sposób, lepiej zamawiać kursy w sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi Lublin. To pozwoli uniknąć zawyżonych cen, które dyktują niektórzy kierowcy niezwiązani z żadną większą firmą.

Podział obszaru

W Lublinie można mówić o sporym ułatwieniu, gdyż wyróżniamy w zasadzie strefę w ramach granic administracyjnych samego miasta, a druga umowna strefa to już obszar poza granicami stolicy województwa lubelskiego. Z perspektywy mieszkańców i turystów jest to tym samym bardzo klarowne i korzystne, a sytuacja wygląda nieco inaczej niż w niektórych innych metropoliach w kraju, jak choćby w Krakowie czy Warszawie, gdzie dodatkowe strefy są wytyczone już w ramach miasta.

Taryfy

Wydzielaniem stref zajmują się władze konkretnych miast. Zamysł takich działań jest związany z tym, że na tej podstawie można ustalić taryfy, które wyznaczają ceny za kursy w dane miejsca. Jest to robione w dużej mierze z myślą o ochronie interesów samych mieszkańców, ponieważ eliminuje to w pewnym stopniu zawyżanie ustawianych przez taksówkarzy stawek. Warto zaznaczyć, że w kontekście taryf poza samym aspektami lokalizacyjnymi bierze się pod uwagę także godziny czy specyfikę poszczególnych dni. W Lublinie można zatem mówić o czterech taryfach. Pierwsza z nich obejmuje dni powszednie w granicach Lublina w godzinach 6-22, druga dotyczy obszaru miasta w godzinach nocnych i niedziele oraz dni świąteczne. Trzecia obowiązuje poza granicami Lublina w ciągu dni powszednich, a czwarta w godzinach 22-6 oraz w niedziele i święta poza miastem.

Czy warto brać taksówkę z postoju?

Jednym z aspektów, na który warto uważać, jest sposób zamawiania taksówki. W mieście wyznaczone są dedykowane postoje taxi, w których stoją kierowcy, co pozwala wsiąść do takiego auta w wybranych lokalizacjach, lecz nie zawsze jest to dobry pomysł. Niestety w takich obszarach często można natrafić na niezrzeszonych taksówkarzy, którzy windują znacznie wyższe ceny, umieszczając przy tym cenniki w mało widocznych miejscach czy licząc na pośpiech klientów, którzy nie zwrócą uwagi na takie kwestie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie regularnie z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Oznaczenie taksówek

Podróżuj po strefach taxi w Lublinie i okolicach miasta z Eko Taxi

Eko Taxi obsługuje strefy taxi w Lublinie i poza granicami miasta, dzięki czemu dojedziesz z nami w dowolne miejsce w tej okolicy. Zrobisz to przy okazji w opłacalny dla siebie sposób, gdyż proponujemy naprawdę konkurencyjne ceny, a szczegóły odnajdziesz w cenniku na naszej stronie. Z pewnością docenisz przy okazji łatwość zamawiania taksówek spod naszego szyldu, a w razie potrzeby możesz również skorzystać z innych oferowanych przez nas usług.

Niskie ceny

Oferujemy naprawdę niskie ceny, a stawki za poszczególne kursy są ustalane na bazie wspomnianych wcześniej czterech taryf. Korzystając z naszej aplikacji mobilnej, możesz liczyć dodatkowo na tzw. cenę gwarantowaną, która pojawia się po ustaleniu adresu początkowego i końcowego. Jeżeli w trakcie przejazdu nie będzie zatem przerw związanych przykładowo z zabraniem znajomych czy postojem na zakupy, zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosiła obliczona od razu stawka. W Eko Taxi możesz bez problemu płacić w sposób bezgotówkowy – w aplikacji możesz podpiąć kartę płatniczą, a w taksówkach dostępne są terminale.

Wygodne zamawianie

Dla wygody naszych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym stali pasażerowie zamawiają sobie kursy z pominięciem dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej ustawiane adresy, więc pozostaje wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca, który może się zjawić już za 15 czy 30 minut. Jest to bardzo dogodne szczególnie w kontekście zamawiania kursów w godzinach szczytu, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie się z dyspozytorem. Oprócz tego polecamy pobranie aplikacji Eko Taxi, poprzez którą również możesz samodzielnie aranżować przejazdy już kilkoma kliknięciami.

Dodatkowe usługi

W Eko Taxi umożliwiamy zamawianie nie tylko klasycznych taksówek, ale i większych pojazdów dla kilkuosobowych grup czy taxi bagażowego, które przyda się przy podróżach z większymi pakunkami, ale i przykładowo przy okazji przeprowadzek. W naszych taksówkach umożliwiamy przejazdy ze zwierzętami, a kierowcy mogą pomóc w dodatkowych usługach, takich jak choćby przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Strefy taxi w Lublinie są naprawdę przejrzyste, dzieląc się w zasadzie na obszar miasta i jego okolice, w ramach których obowiązują określone taryfy. Osoby zainteresowane sprawdzonymi, ale przy tym tanimi przejazdami po tym rejonie, zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...