Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.

Spis treści:
Jak to wygląda w tym mieście?
Podział
Stawki
Uważaj na pojazdy stojące na postojach
Skorzystaj z naszej oferty
Korzystne ceny
Ułatwione zamawianie
Inne usługi

Jak kształtują się strefy taxi w Lublinie?

Strefy taxi w Lublinie są bardzo uproszczone w porównaniu do tego, czego można się spodziewać w niektórych innych dużych miastach. Dzięki temu ustalane są taryfy, będące potem wyznacznikiem tego, ile zapłaci się za konkretne przejazdy. Warto przy tym pamiętać, że na stawki wpływają też inne kwestie, powiązane nie tylko z samym obszarem. Chcąc podróżować taksówkami w korzystny i opłacalny sposób, lepiej zamawiać kursy w sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi Lublin. To pozwoli uniknąć zawyżonych cen, które dyktują niektórzy kierowcy niezwiązani z żadną większą firmą.

Podział obszaru

W Lublinie można mówić o sporym ułatwieniu, gdyż wyróżniamy w zasadzie strefę w ramach granic administracyjnych samego miasta, a druga umowna strefa to już obszar poza granicami stolicy województwa lubelskiego. Z perspektywy mieszkańców i turystów jest to tym samym bardzo klarowne i korzystne, a sytuacja wygląda nieco inaczej niż w niektórych innych metropoliach w kraju, jak choćby w Krakowie czy Warszawie, gdzie dodatkowe strefy są wytyczone już w ramach miasta.

Taryfy

Wydzielaniem stref zajmują się władze konkretnych miast. Zamysł takich działań jest związany z tym, że na tej podstawie można ustalić taryfy, które wyznaczają ceny za kursy w dane miejsca. Jest to robione w dużej mierze z myślą o ochronie interesów samych mieszkańców, ponieważ eliminuje to w pewnym stopniu zawyżanie ustawianych przez taksówkarzy stawek. Warto zaznaczyć, że w kontekście taryf poza samym aspektami lokalizacyjnymi bierze się pod uwagę także godziny czy specyfikę poszczególnych dni. W Lublinie można zatem mówić o czterech taryfach. Pierwsza z nich obejmuje dni powszednie w granicach Lublina w godzinach 6-22, druga dotyczy obszaru miasta w godzinach nocnych i niedziele oraz dni świąteczne. Trzecia obowiązuje poza granicami Lublina w ciągu dni powszednich, a czwarta w godzinach 22-6 oraz w niedziele i święta poza miastem.

Czy warto brać taksówkę z postoju?

Jednym z aspektów, na który warto uważać, jest sposób zamawiania taksówki. W mieście wyznaczone są dedykowane postoje taxi, w których stoją kierowcy, co pozwala wsiąść do takiego auta w wybranych lokalizacjach, lecz nie zawsze jest to dobry pomysł. Niestety w takich obszarach często można natrafić na niezrzeszonych taksówkarzy, którzy windują znacznie wyższe ceny, umieszczając przy tym cenniki w mało widocznych miejscach czy licząc na pośpiech klientów, którzy nie zwrócą uwagi na takie kwestie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie regularnie z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Oznaczenie taksówek

Podróżuj po strefach taxi w Lublinie i okolicach miasta z Eko Taxi

Eko Taxi obsługuje strefy taxi w Lublinie i poza granicami miasta, dzięki czemu dojedziesz z nami w dowolne miejsce w tej okolicy. Zrobisz to przy okazji w opłacalny dla siebie sposób, gdyż proponujemy naprawdę konkurencyjne ceny, a szczegóły odnajdziesz w cenniku na naszej stronie. Z pewnością docenisz przy okazji łatwość zamawiania taksówek spod naszego szyldu, a w razie potrzeby możesz również skorzystać z innych oferowanych przez nas usług.

Niskie ceny

Oferujemy naprawdę niskie ceny, a stawki za poszczególne kursy są ustalane na bazie wspomnianych wcześniej czterech taryf. Korzystając z naszej aplikacji mobilnej, możesz liczyć dodatkowo na tzw. cenę gwarantowaną, która pojawia się po ustaleniu adresu początkowego i końcowego. Jeżeli w trakcie przejazdu nie będzie zatem przerw związanych przykładowo z zabraniem znajomych czy postojem na zakupy, zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosiła obliczona od razu stawka. W Eko Taxi możesz bez problemu płacić w sposób bezgotówkowy – w aplikacji możesz podpiąć kartę płatniczą, a w taksówkach dostępne są terminale.

Wygodne zamawianie

Dla wygody naszych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym stali pasażerowie zamawiają sobie kursy z pominięciem dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej ustawiane adresy, więc pozostaje wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca, który może się zjawić już za 15 czy 30 minut. Jest to bardzo dogodne szczególnie w kontekście zamawiania kursów w godzinach szczytu, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie się z dyspozytorem. Oprócz tego polecamy pobranie aplikacji Eko Taxi, poprzez którą również możesz samodzielnie aranżować przejazdy już kilkoma kliknięciami.

Dodatkowe usługi

W Eko Taxi umożliwiamy zamawianie nie tylko klasycznych taksówek, ale i większych pojazdów dla kilkuosobowych grup czy taxi bagażowego, które przyda się przy podróżach z większymi pakunkami, ale i przykładowo przy okazji przeprowadzek. W naszych taksówkach umożliwiamy przejazdy ze zwierzętami, a kierowcy mogą pomóc w dodatkowych usługach, takich jak choćby przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Strefy taxi w Lublinie są naprawdę przejrzyste, dzieląc się w zasadzie na obszar miasta i jego okolice, w ramach których obowiązują określone taryfy. Osoby zainteresowane sprawdzonymi, ale przy tym tanimi przejazdami po tym rejonie, zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Starówka w LublinieStarówka w Lublinie
  Starówka w Lublinie zalicza się do wyjątkowo pięknych ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Dowóz alkoholu z taxi w LublinieDowóz alkoholu z taxi w Lublinie
  Dowóz alkoholu z taxi w Lublinie może okazać się bardzo pomocną usługą w nieprzewidzianych sytuacjach. Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś impreza, na której zabrakło napojów alkoholowych, i nie wiadomo było, co dalej robić. Teraz możesz po prostu zamówić zakupy z dowozem taksówką i kontynuować dobrą zabawę. Jeśli znalazłeś się w takiej potrzebie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Przewóz dzieci taksówką w LubliniePrzewóz dzieci taksówką w Lublinie
  Przewóz dzieci taksówką w Lublinie to temat dla wielu osób wrażliwy, bo chodzi w końcu o bezpieczeństwo najmłodszych. Eko Taxi wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dostosowując swoją ofertę do ich potrzeb. Dzięki temu bez problemu obsługujemy też mniejszych klientów, bez względu na to czy jako rodzic jedziesz razem z nimi, czy ma to być usługa polegająca na przewozie samych dzieci. Sprawdź, jak możemy pomóc.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Dojazd na lotnisko Lublin w ŚwidnikuDojazd na lotnisko Lublin w Świdniku
  Dojazd na lotnisko Lublin w Świdniku jest możliwy na ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...