Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.

Spis treści:
Jak to wygląda w tym mieście?
Podział
Stawki
Uważaj na pojazdy stojące na postojach
Skorzystaj z naszej oferty
Korzystne ceny
Ułatwione zamawianie
Inne usługi

Jak kształtują się strefy taxi w Lublinie?

Strefy taxi w Lublinie są bardzo uproszczone w porównaniu do tego, czego można się spodziewać w niektórych innych dużych miastach. Dzięki temu ustalane są taryfy, będące potem wyznacznikiem tego, ile zapłaci się za konkretne przejazdy. Warto przy tym pamiętać, że na stawki wpływają też inne kwestie, powiązane nie tylko z samym obszarem. Chcąc podróżować taksówkami w korzystny i opłacalny sposób, lepiej zamawiać kursy w sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi Lublin. To pozwoli uniknąć zawyżonych cen, które dyktują niektórzy kierowcy niezwiązani z żadną większą firmą.

Podział obszaru

W Lublinie można mówić o sporym ułatwieniu, gdyż wyróżniamy w zasadzie strefę w ramach granic administracyjnych samego miasta, a druga umowna strefa to już obszar poza granicami stolicy województwa lubelskiego. Z perspektywy mieszkańców i turystów jest to tym samym bardzo klarowne i korzystne, a sytuacja wygląda nieco inaczej niż w niektórych innych metropoliach w kraju, jak choćby w Krakowie czy Warszawie, gdzie dodatkowe strefy są wytyczone już w ramach miasta.

Taryfy

Wydzielaniem stref zajmują się władze konkretnych miast. Zamysł takich działań jest związany z tym, że na tej podstawie można ustalić taryfy, które wyznaczają ceny za kursy w dane miejsca. Jest to robione w dużej mierze z myślą o ochronie interesów samych mieszkańców, ponieważ eliminuje to w pewnym stopniu zawyżanie ustawianych przez taksówkarzy stawek. Warto zaznaczyć, że w kontekście taryf poza samym aspektami lokalizacyjnymi bierze się pod uwagę także godziny czy specyfikę poszczególnych dni. W Lublinie można zatem mówić o czterech taryfach. Pierwsza z nich obejmuje dni powszednie w granicach Lublina w godzinach 6-22, druga dotyczy obszaru miasta w godzinach nocnych i niedziele oraz dni świąteczne. Trzecia obowiązuje poza granicami Lublina w ciągu dni powszednich, a czwarta w godzinach 22-6 oraz w niedziele i święta poza miastem.

Czy warto brać taksówkę z postoju?

Jednym z aspektów, na który warto uważać, jest sposób zamawiania taksówki. W mieście wyznaczone są dedykowane postoje taxi, w których stoją kierowcy, co pozwala wsiąść do takiego auta w wybranych lokalizacjach, lecz nie zawsze jest to dobry pomysł. Niestety w takich obszarach często można natrafić na niezrzeszonych taksówkarzy, którzy windują znacznie wyższe ceny, umieszczając przy tym cenniki w mało widocznych miejscach czy licząc na pośpiech klientów, którzy nie zwrócą uwagi na takie kwestie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie regularnie z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Oznaczenie taksówek

Podróżuj po strefach taxi w Lublinie i okolicach miasta z Eko Taxi

Eko Taxi obsługuje strefy taxi w Lublinie i poza granicami miasta, dzięki czemu dojedziesz z nami w dowolne miejsce w tej okolicy. Zrobisz to przy okazji w opłacalny dla siebie sposób, gdyż proponujemy naprawdę konkurencyjne ceny, a szczegóły odnajdziesz w cenniku na naszej stronie. Z pewnością docenisz przy okazji łatwość zamawiania taksówek spod naszego szyldu, a w razie potrzeby możesz również skorzystać z innych oferowanych przez nas usług.

Niskie ceny

Oferujemy naprawdę niskie ceny, a stawki za poszczególne kursy są ustalane na bazie wspomnianych wcześniej czterech taryf. Korzystając z naszej aplikacji mobilnej, możesz liczyć dodatkowo na tzw. cenę gwarantowaną, która pojawia się po ustaleniu adresu początkowego i końcowego. Jeżeli w trakcie przejazdu nie będzie zatem przerw związanych przykładowo z zabraniem znajomych czy postojem na zakupy, zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosiła obliczona od razu stawka. W Eko Taxi możesz bez problemu płacić w sposób bezgotówkowy – w aplikacji możesz podpiąć kartę płatniczą, a w taksówkach dostępne są terminale.

Wygodne zamawianie

Dla wygody naszych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym stali pasażerowie zamawiają sobie kursy z pominięciem dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej ustawiane adresy, więc pozostaje wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca, który może się zjawić już za 15 czy 30 minut. Jest to bardzo dogodne szczególnie w kontekście zamawiania kursów w godzinach szczytu, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie się z dyspozytorem. Oprócz tego polecamy pobranie aplikacji Eko Taxi, poprzez którą również możesz samodzielnie aranżować przejazdy już kilkoma kliknięciami.

Dodatkowe usługi

W Eko Taxi umożliwiamy zamawianie nie tylko klasycznych taksówek, ale i większych pojazdów dla kilkuosobowych grup czy taxi bagażowego, które przyda się przy podróżach z większymi pakunkami, ale i przykładowo przy okazji przeprowadzek. W naszych taksówkach umożliwiamy przejazdy ze zwierzętami, a kierowcy mogą pomóc w dodatkowych usługach, takich jak choćby przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Strefy taxi w Lublinie są naprawdę przejrzyste, dzieląc się w zasadzie na obszar miasta i jego okolice, w ramach których obowiązują określone taryfy. Osoby zainteresowane sprawdzonymi, ale przy tym tanimi przejazdami po tym rejonie, zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.