Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie

Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.

Spis treści:
Jak to wygląda w tym mieście?
Podział
Stawki
Uważaj na pojazdy stojące na postojach
Skorzystaj z naszej oferty
Korzystne ceny
Ułatwione zamawianie
Inne usługi

Jak kształtują się strefy taxi w Lublinie?

Strefy taxi w Lublinie są bardzo uproszczone w porównaniu do tego, czego można się spodziewać w niektórych innych dużych miastach. Dzięki temu ustalane są taryfy, będące potem wyznacznikiem tego, ile zapłaci się za konkretne przejazdy. Warto przy tym pamiętać, że na stawki wpływają też inne kwestie, powiązane nie tylko z samym obszarem. Chcąc podróżować taksówkami w korzystny i opłacalny sposób, lepiej zamawiać kursy w sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi Lublin. To pozwoli uniknąć zawyżonych cen, które dyktują niektórzy kierowcy niezwiązani z żadną większą firmą.

Podział obszaru

W Lublinie można mówić o sporym ułatwieniu, gdyż wyróżniamy w zasadzie strefę w ramach granic administracyjnych samego miasta, a druga umowna strefa to już obszar poza granicami stolicy województwa lubelskiego. Z perspektywy mieszkańców i turystów jest to tym samym bardzo klarowne i korzystne, a sytuacja wygląda nieco inaczej niż w niektórych innych metropoliach w kraju, jak choćby w Krakowie czy Warszawie, gdzie dodatkowe strefy są wytyczone już w ramach miasta.

Taryfy

Wydzielaniem stref zajmują się władze konkretnych miast. Zamysł takich działań jest związany z tym, że na tej podstawie można ustalić taryfy, które wyznaczają ceny za kursy w dane miejsca. Jest to robione w dużej mierze z myślą o ochronie interesów samych mieszkańców, ponieważ eliminuje to w pewnym stopniu zawyżanie ustawianych przez taksówkarzy stawek. Warto zaznaczyć, że w kontekście taryf poza samym aspektami lokalizacyjnymi bierze się pod uwagę także godziny czy specyfikę poszczególnych dni. W Lublinie można zatem mówić o czterech taryfach. Pierwsza z nich obejmuje dni powszednie w granicach Lublina w godzinach 6-22, druga dotyczy obszaru miasta w godzinach nocnych i niedziele oraz dni świąteczne. Trzecia obowiązuje poza granicami Lublina w ciągu dni powszednich, a czwarta w godzinach 22-6 oraz w niedziele i święta poza miastem.

Czy warto brać taksówkę z postoju?

Jednym z aspektów, na który warto uważać, jest sposób zamawiania taksówki. W mieście wyznaczone są dedykowane postoje taxi, w których stoją kierowcy, co pozwala wsiąść do takiego auta w wybranych lokalizacjach, lecz nie zawsze jest to dobry pomysł. Niestety w takich obszarach często można natrafić na niezrzeszonych taksówkarzy, którzy windują znacznie wyższe ceny, umieszczając przy tym cenniki w mało widocznych miejscach czy licząc na pośpiech klientów, którzy nie zwrócą uwagi na takie kwestie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie regularnie z oferty sprawdzonej korporacji, takiej jak Eko Taxi. Zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Oznaczenie taksówek

Podróżuj po strefach taxi w Lublinie i okolicach miasta z Eko Taxi

Eko Taxi obsługuje strefy taxi w Lublinie i poza granicami miasta, dzięki czemu dojedziesz z nami w dowolne miejsce w tej okolicy. Zrobisz to przy okazji w opłacalny dla siebie sposób, gdyż proponujemy naprawdę konkurencyjne ceny, a szczegóły odnajdziesz w cenniku na naszej stronie. Z pewnością docenisz przy okazji łatwość zamawiania taksówek spod naszego szyldu, a w razie potrzeby możesz również skorzystać z innych oferowanych przez nas usług.

Niskie ceny

Oferujemy naprawdę niskie ceny, a stawki za poszczególne kursy są ustalane na bazie wspomnianych wcześniej czterech taryf. Korzystając z naszej aplikacji mobilnej, możesz liczyć dodatkowo na tzw. cenę gwarantowaną, która pojawia się po ustaleniu adresu początkowego i końcowego. Jeżeli w trakcie przejazdu nie będzie zatem przerw związanych przykładowo z zabraniem znajomych czy postojem na zakupy, zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosiła obliczona od razu stawka. W Eko Taxi możesz bez problemu płacić w sposób bezgotówkowy – w aplikacji możesz podpiąć kartę płatniczą, a w taksówkach dostępne są terminale.

Wygodne zamawianie

Dla wygody naszych klientów uruchomiliśmy system IVR, w którym stali pasażerowie zamawiają sobie kursy z pominięciem dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej ustawiane adresy, więc pozostaje wybrać jeden z nich i określić, za ile ma podjechać kierowca, który może się zjawić już za 15 czy 30 minut. Jest to bardzo dogodne szczególnie w kontekście zamawiania kursów w godzinach szczytu, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie się z dyspozytorem. Oprócz tego polecamy pobranie aplikacji Eko Taxi, poprzez którą również możesz samodzielnie aranżować przejazdy już kilkoma kliknięciami.

Dodatkowe usługi

W Eko Taxi umożliwiamy zamawianie nie tylko klasycznych taksówek, ale i większych pojazdów dla kilkuosobowych grup czy taxi bagażowego, które przyda się przy podróżach z większymi pakunkami, ale i przykładowo przy okazji przeprowadzek. W naszych taksówkach umożliwiamy przejazdy ze zwierzętami, a kierowcy mogą pomóc w dodatkowych usługach, takich jak choćby przewóz przesyłek czy zakupy na telefon. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Strefy taxi w Lublinie są naprawdę przejrzyste, dzieląc się w zasadzie na obszar miasta i jego okolice, w ramach których obowiązują określone taryfy. Osoby zainteresowane sprawdzonymi, ale przy tym tanimi przejazdami po tym rejonie, zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również