Atrakcje blisko Lublina

Atrakcje blisko Lublina

Atrakcje blisko Lublina to niezwykle interesujące miejsca, które z pewnością warto odwiedzić. Świetnie sprawdzają się zarówno dla mieszkańców, którzy chcieliby się na chwilę wyrwać z miasta, jak i dla turystów chcących eksplorować województwo lubelskie. Do większości z proponowanych przez nas lokalizacji dostaniesz się w ciągu kilkudziesięciu minut. Jeśli nie masz możliwości, aby podjechać tam własnym samochodem, skorzystaj w tym celu z taksówek Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Oferta
Jakie miejsca możemy polecić?

Zwiedzaj popularne atrakcje blisko Lublina z naszymi taksówkami

Do atrakcji znajdujących się blisko Lublina niekiedy ciężko dojechać komunikacją publiczną, ponieważ niektóre miejsca mogą być słabo skomunikowane z tym miastem. Jeśli nie masz do dyspozycji własnego samochodu, którym mógłbyś się tam wybrać, nie ma jednak żadnego problemu, gdyż nasze taksówki kursują również na nieco dalszych trasach. W sytuacji, gdy wybrałeś sobie jakieś miejsce na wycieczkę i nie wiesz, jak tam dojechać, zamów po prostu naszą taksówkę. Jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, skontaktuj się z nami, a z chęcią odpowiemy.

Oferta Eko Taxi

Jesteśmy sprawdzonym taxi, którym pojedziesz wygodnie i bezpiecznie, a do tego tanio. Szczegółowe stawki znajdziesz w naszym cenniku. Kursy realizujemy nie tylko na terenie miasta, ale i jego okolicach, więc spokojnie dojedziesz z nami do zlokalizowanych niedaleko atrakcji. We wszystkich taksówkach Eko Taxi zapłacisz tak jak lubisz – gotówką lub kartą płatniczą. Zapraszamy do zamawiania kursów telefonicznie pod numerem 81 744 22 22. Umożliwiamy także przejazdy większym pojazdem typu VAN dla 5-6 osób, który będzie doskonały na wycieczki w gronie przyjaciół czy członków rodziny. Szczególnie mieszkańcom Lublina polecamy oprócz tego nasze usługi dodatkowe, w tym: zakupy na telefon, przewóz przesyłek, taksówkę bagażową, monitorowany przewóz dzieci czy obsługę imprez. Takie usługi mogą się okazać dużym wsparciem w kontekście obowiązków pojawiających się w codziennym życiu.

Pałac w Kozówce

Największe atrakcje blisko Lublina. Gdzie warto się wybrać?

Atrakcje blisko Lublina można wymieniać niemal bez końca, gdyż region ten jest bardzo bogaty turystycznie. Wyróżniliśmy jednak kilkanaście miejsc najbardziej godnych polecenia. W części z nich odnajdziesz typowe zabytki, do innych warto się wybrać ze względu na ich niezaprzeczalny urok. Wskazaliśmy też parę miejsc, które będą idealnym wyborem dla miłośników przyrody.

Najciekawsze miejscowości w okolicy

Wśród rekomendowanych przez nas miejsc skupiliśmy się na takich, które dzieli od Lublina do kilkudziesięciu kilometrów, dzięki czemu samochodem lub taksówką dojedziesz tam w naprawdę niedługim czasie. Prawdopodobnie na pierwszym miejscu należałoby wyróżnić Kozłówkę, gdzie znajduje się barokowo-klasycystyczny pałac, a w nim odnajdziesz jedno z najwspanialszych muzeów wnętrz pałacowych. Warty odwiedzenia jest zdecydowanie także pobliski Nałęczów, zaliczany do najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Jest to miejsce specjalizujące się w leczeniu chorób serca i układu krążenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić je czysto turystycznie w celu pospacerowania po Parku Zdrojowym i zobaczenia Pałacu Małachowskich oraz Domku Gotyckiego, a także zabytkowej zabudowy willowej. Kolejną lokalizacją jest Lubartów, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć barokowy pałac Sanguszków oraz bazylikę św. Anny. Ciekawym punktem niedaleko Lublina jest Wojciechów, który charakteryzuje się tradycjami kowalskimi i warto go odwiedzić właśnie pod tym kątem, ponieważ wciąż można tu zobaczyć kulisy pracy w kuźni prawdziwego kowala, a w gotycko-renesansowej wieży mieszkalno-obronnej z XVI wieku znajduje się z kolei Muzeum Kowalstwa. Ponadto w odległości do około 30 kilometrów od Lublina znajdują się inne miejscowości, w których można podziwiać pozostałości dawnej zabudowy pałacowej: Zawieprzyce, Łęczna i Bychawa. Osobom gotowym podjechać nieco dalej poza miasto, polecamy koniecznie wycieczki do Zamościa i Kazimierza Dolnego. Pierwsze z tych miast jest określane mianem „perły renesansu” i zachwyca szczególnie Starym Miastem, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kazimierz Dolny jest z kolei bardzo malowniczo położony nad Wisłą, a jego szczególną ozdobą jest renesansowy rynek. Przy ładnej pogodzie w tej okolicy polecany jest ponadto spacer wąwozami lessowymi.

Na łonie natury

Dla miłośników natury okolice Lublina będą dla z pewnością prawdziwym rajem. W sąsiedztwie miasta znajdują się m.in. Kozłowiecki Park Krajobrazowy, Nadwieprzański Park Krajobrazowy, Krzczonowski Park Krajobrazowy oraz Roztoczański Park Narodowy i Poleski Park Narodowy. Każde z tych miejsc jest idealne dla osób, które lubią rozkoszować się świeżym powietrzem i cudownymi krajobrazami, które stworzyła sama natura. Pod kątem wypoczynku pod chmurką warto również wspomnieć o jeziorze Firlej, które jest jednym z najczęstszych miejsc wypadowych dla mieszkańców Lublina, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Atrakcje blisko Lublina mogą zaciekawić mieszkańców i turystów. Jeśli sądzisz, że zwiedziłeś już wszystko w samym mieście, warto podjechać do zarekomendowanych tutaj lokalizacji, bo z pewnością są one godne odwiedzenia. Do tych miejsc możesz pojechać taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również