Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje się naprawdę dużo punktów wartych odwiedzenia. Niektóre atrakcje turystyczne są wręcz obowiązkiem, nawet podczas krótkiego pobytu. Przy dłuższym urlopie można zdecydować się nawet na wycieczki po okolicy, gdzie też znajduje się wiele miejsc godnych uwagi. Z myślą o dojechaniu do konkretnej lokalizacji zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi, gdyż będzie to tani i komfortowy przejazd.

Spis treści
Co rekomendujemy z myślą o zwiedzaniu?
Co odwiedzić przy dłuższym pobycie?
Ciekawe atrakcje w okolicy
Na miejsce dojedziesz z Eko Taxi

Co można zobaczyć w Lublinie? Rekomendacje Eko Taxi

Dużo grono turystów czy osób przeprowadzających się do miasta, zastanawia się co można zobaczyć w Lublinie. Niektóre miejsca wręcz koniecznie warto odwiedzić i można to zrobić nawet podczas krótkiego wypadu na weekend. Takim obowiązkowym punktem jest tutejszy zamek, ale zdecydowanie należy również poświęcić chwilę na przejście się po samym Starym Mieście. Najefektowniejszy taras widokowy znajduje się na Wieży Trynitarskiej, na którą na pewno opłaca się wybrać w ładny dzień. Nie brakuje i innych atrakcji, od interaktywnej fontanny, przez podziemne wycieczki, po możliwość poznania lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą także entuzjaści przyrody.

Zamek

Zamek Lubelski jest flagowym miejscem w Lublinie, zatem będąc w tym mieście po prostu trzeba go zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Robi on ogromne wrażenie już z zewnątrz, a jednym z najbardziej imponujących punktów zwiedzania jest Kaplica Trójcy Świętej, z pięknymi i wyjątkowymi freskami. Na miejscu funkcjonuje też Muzeum Narodowe, posiadające bardzo rozbudowane zbiory archeologiczne, artystyczne, ale i z zakresu militariów czy sztuki ludowej.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jest naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo uroku mają już same uliczki ze stojącymi przy nich zabytkowymi kamienicami. Znajdują się tu bazylika i klasztor ojców Dominikanów z XIV wieku. Dwie warte uwagi atrakcje to Brama Krakowska, czyli średniowieczny punkt wjazdowy do miasta oraz Brama Grodzka, między Starym Miastem i wspomnianym zamkiem. Oczywiście zachwycający będzie sam Rynek, a okolica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, także dzięki okolicznym restauracjom, barom i kafejkom.

Panorama z Wieży Trynitarskiej

Z myślą o zobaczeniu pełnego przekroju miasta, na pewno warto wybrać się na Wieżę Trynitarską. Z tarasu widokowego położonego kilkadziesiąt metrów nad poziomem ulicy, rozpościera się widok w zasadzie na cały Lublin. Prezentuje się to szczególnie efektownie w słoneczne dni. W samej wieży znajduje się oprócz tego Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej z rzeźbami czy zabytkowymi dzwonami.

Widok na panoramę Lublina

Fontanna na Placu Litewskim

Plac Litewski to bardzo lubiane miejsce przez odwiedzających, ale i samych mieszkańców. Wokół niego ulokowanych jest parę zabytków, takich jak Pałace Czartoryskich i Lubomirskich czy Pomnik Unii Lubelskiej. Ogromne grono osób przyciąga jednak znajdująca się tu fontanna multimedialna, gdzie w cieplejszym okresie roku odbywają nawet wieczorne pokazy światło-woda-dźwięk. Bez względu na porę dnia jest to jednak rejon spotkań i lokalizacja, którą zdecydowanie powinno się zobaczyć.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie oglądać można nie tylko zabytki na powierzchni, ale i atrakcje podziemne. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, prowadząca przez kondygnacje staromiejskich piwnic. Rozciąga się na blisko 300 metrach i łączy w sobie wartości turystyczne oraz edukacyjne, gdyż podczas zwiedzania można się dużo dowiedzieć o historii samego miasta.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelszczyzna posiada rozbudowaną historię i kulturę, która mimo mijających lat utrwalona jest choćby w Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanym tutejszym Skansenem. Można tam zobaczyć wiele drewnianej architektury sprzed lat, a odwiedzającym prezentowane jest przy okazji to jak wyglądało w przeszłości życie na wsi w tym obszarze.

Majdanek

Ogromną lekcją historii jest Majdanek, czyli były obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941-1944. Zginęło w nim około 78 tysięcy osób. Aktualnie znajduje się tam muzeum, gdzie można zobaczyć baraki dla więźniów, krematorium, wieże strażników czy inne ekspozycje oraz Pomnik Walki i Męczeństwa.

Ogród Botaniczny

Miłośników przyrody z pewnością zachwyci Ogród Botaniczny UMCS. Może być zwiedzany indywidualnie lub w sposób zorganizowany z przewodnikiem. Znajdują się tam rośliny krajowe i gatunki zagraniczne, podzielone tematycznie w ramach kilkunastu działów. Dodatkowo dla turystów na terenie dostępny jest jeszcze zabytkowy dworek szlachecki Kościuszków.

Dłuższy pobyt w Lublinie. Co można zobaczyć?

Co można zobaczyć w Lublinie podczas dłuższego urlopu? Po odwiedzeniu wspomnianych wcześniej miejsc można się pokusić o wyjechanie nieco dalej od ścisłego miasta, gdyż w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od stolicy województwa lubelskiego dostępne są kolejne atrakcje do zwiedzania i podziwiania. Zachęcamy przy tym do skorzystania z oferty Eko Taxi, gdyż możesz z nami dotrzeć w dowolne miejsce w tym rejonie.

Pomysły na wycieczki

Podczas dłuższego pobytu w Lublinie można się skupić nie tylko na atrakcjach w samym mieście i jego bezpośrednim pobliżu, ale i tych nieco oddalonych. W promieniu pięćdziesięciu kilometrów znajduje się przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie można się wybrać na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Ciekawym wyborem będzie Kozłówka, z barokowo-klasycystycznym pałacem, w którym ulokowane jest bardzo interesujące muzeum, a budynek otoczony jest pięknym ogrodem. Z kolei pobliski Nałęczów Zdrój to słynne uzdrowisko, słynące z leczenia chorób układu krążenia. Można odbyć tutaj spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać tutejsze wille czy oczywiście spróbować wód mineralnych w pijalni. Intrygującym miejscem znajdującym się koło 30 km od Lublina jest Lubartów. Znajduje się tam barokowy pałac, otoczony parkiem krajobrazowym, a przy okazji wizyty w tym rejonie koniecznie trzeba też zobaczyć bazylikę św. Anny. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto się wybrać do Wojciechowa, gdzie zlokalizowana jest gotycko-renesansowa wieża mieszkalno-obronna, w której funkcjonuje teraz Muzeum Kowalstwa. Cała miejscowość posiada zresztą ogromne tradycje kowalskie. To oczywiście tylko wybrane kierunki z większej liczby miejscowości w niedalekiej odległości od Lublina, gdzie można spędzić czas chcąc wyjechać na chwilę z samego miasta.

Poruszaj się po mieście i okolicy z Eko Taxi

Turystów i mieszkańców Lublina zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi. Naszymi taksówkami możesz poruszać się po samym mieście, ale i poza jego granicami, jeżeli chcesz dojechać do okolicznych miejscowości. Proponujemy atrakcyjne ceny, a w przypadku stałych klientów umożliwiamy łatwiejsze i samodzielne zamawianie kursów dzięki systemowi IVR. Wczytuje on 3 najczęściej używane adresy, z których trzeba jedynie wybrać jeden z nich i określić za ile ma przyjechać taksówka, która może przybyć już za 30 czy nawet 15 minut. Wszystko odbywa się bez udziału dyspozytora, lecz oczywiście w każdej chwili możesz się z nim skontaktować – u niego można też zrezygnować z tej funkcji, jeżeli komuś nie przypadnie ona do gustu. Co więcej, zamawiając kurs za pomocą aplikacji, zyskujesz też korzystniejsze ceny! Każdy przejazd na terenie miasta – również w nocy oraz w niedziele i święta – odbędziesz jedynie z 1,60 zł za kilometr. Za kurs poza miastem, przy skorzystaniu z aplikacji, o każdej porze i w każdy dzień zapłacisz 2,80 zł za kilometr. Dodatkowo, wpisując w aplikacji adres początkowy i końcowy, nie tylko poznasz wcześniej cenę kursu, ale też zyskujesz gwarancję tego, że za przejazd zapłacisz dokładnie tyle, ile wskazała aplikacji – o ile trasa nie zostanie zmieniona w trakcie kursu.

Lublinianom i osobom przybywającym tutaj na dłużej polecamy i inne usługi Eko Taxi, w tym zakupy na telefon czy podróże większymi pojazdami, jak taxi bagażowe, a nawet mogące pomieścić do ośmiu osób minibusy.

W Lublinie znajduje się dużo miejsc, które warto odwiedzić. Przybywając tu na dłużej można się wybrać również do okolicznych miejscowości, gdzie czekają kolejne atrakcje. W dowolne lokalizacje dojedziesz w korzystnej cenie z Eko Taxi, więc zachęcamy do przemieszczenia się po okolicy naszymi taksówkami.

Może Cię zainteresować również

 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...