Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje się naprawdę dużo punktów wartych odwiedzenia. Niektóre atrakcje turystyczne są wręcz obowiązkiem, nawet podczas krótkiego pobytu. Przy dłuższym urlopie można zdecydować się nawet na wycieczki po okolicy, gdzie też znajduje się wiele miejsc godnych uwagi. Z myślą o dojechaniu do konkretnej lokalizacji zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi, gdyż będzie to tani i komfortowy przejazd.

Spis treści
Co rekomendujemy z myślą o zwiedzaniu?
Co odwiedzić przy dłuższym pobycie?
Ciekawe atrakcje w okolicy
Na miejsce dojedziesz z Eko Taxi

Co można zobaczyć w Lublinie? Rekomendacje Eko Taxi

Dużo grono turystów czy osób przeprowadzających się do miasta, zastanawia się co można zobaczyć w Lublinie. Niektóre miejsca wręcz koniecznie warto odwiedzić i można to zrobić nawet podczas krótkiego wypadu na weekend. Takim obowiązkowym punktem jest tutejszy zamek, ale zdecydowanie należy również poświęcić chwilę na przejście się po samym Starym Mieście. Najefektowniejszy taras widokowy znajduje się na Wieży Trynitarskiej, na którą na pewno opłaca się wybrać w ładny dzień. Nie brakuje i innych atrakcji, od interaktywnej fontanny, przez podziemne wycieczki, po możliwość poznania lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą także entuzjaści przyrody.

Zamek

Zamek Lubelski jest flagowym miejscem w Lublinie, zatem będąc w tym mieście po prostu trzeba go zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Robi on ogromne wrażenie już z zewnątrz, a jednym z najbardziej imponujących punktów zwiedzania jest Kaplica Trójcy Świętej, z pięknymi i wyjątkowymi freskami. Na miejscu funkcjonuje też Muzeum Narodowe, posiadające bardzo rozbudowane zbiory archeologiczne, artystyczne, ale i z zakresu militariów czy sztuki ludowej.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jest naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo uroku mają już same uliczki ze stojącymi przy nich zabytkowymi kamienicami. Znajdują się tu bazylika i klasztor ojców Dominikanów z XIV wieku. Dwie warte uwagi atrakcje to Brama Krakowska, czyli średniowieczny punkt wjazdowy do miasta oraz Brama Grodzka, między Starym Miastem i wspomnianym zamkiem. Oczywiście zachwycający będzie sam Rynek, a okolica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, także dzięki okolicznym restauracjom, barom i kafejkom.

Panorama z Wieży Trynitarskiej

Z myślą o zobaczeniu pełnego przekroju miasta, na pewno warto wybrać się na Wieżę Trynitarską. Z tarasu widokowego położonego kilkadziesiąt metrów nad poziomem ulicy, rozpościera się widok w zasadzie na cały Lublin. Prezentuje się to szczególnie efektownie w słoneczne dni. W samej wieży znajduje się oprócz tego Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej z rzeźbami czy zabytkowymi dzwonami.

Widok na panoramę Lublina

Fontanna na Placu Litewskim

Plac Litewski to bardzo lubiane miejsce przez odwiedzających, ale i samych mieszkańców. Wokół niego ulokowanych jest parę zabytków, takich jak Pałace Czartoryskich i Lubomirskich czy Pomnik Unii Lubelskiej. Ogromne grono osób przyciąga jednak znajdująca się tu fontanna multimedialna, gdzie w cieplejszym okresie roku odbywają nawet wieczorne pokazy światło-woda-dźwięk. Bez względu na porę dnia jest to jednak rejon spotkań i lokalizacja, którą zdecydowanie powinno się zobaczyć.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie oglądać można nie tylko zabytki na powierzchni, ale i atrakcje podziemne. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, prowadząca przez kondygnacje staromiejskich piwnic. Rozciąga się na blisko 300 metrach i łączy w sobie wartości turystyczne oraz edukacyjne, gdyż podczas zwiedzania można się dużo dowiedzieć o historii samego miasta.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelszczyzna posiada rozbudowaną historię i kulturę, która mimo mijających lat utrwalona jest choćby w Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanym tutejszym Skansenem. Można tam zobaczyć wiele drewnianej architektury sprzed lat, a odwiedzającym prezentowane jest przy okazji to jak wyglądało w przeszłości życie na wsi w tym obszarze.

Majdanek

Ogromną lekcją historii jest Majdanek, czyli były obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941-1944. Zginęło w nim około 78 tysięcy osób. Aktualnie znajduje się tam muzeum, gdzie można zobaczyć baraki dla więźniów, krematorium, wieże strażników czy inne ekspozycje oraz Pomnik Walki i Męczeństwa.

Ogród Botaniczny

Miłośników przyrody z pewnością zachwyci Ogród Botaniczny UMCS. Może być zwiedzany indywidualnie lub w sposób zorganizowany z przewodnikiem. Znajdują się tam rośliny krajowe i gatunki zagraniczne, podzielone tematycznie w ramach kilkunastu działów. Dodatkowo dla turystów na terenie dostępny jest jeszcze zabytkowy dworek szlachecki Kościuszków.

Dłuższy pobyt w Lublinie. Co można zobaczyć?

Co można zobaczyć w Lublinie podczas dłuższego urlopu? Po odwiedzeniu wspomnianych wcześniej miejsc można się pokusić o wyjechanie nieco dalej od ścisłego miasta, gdyż w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od stolicy województwa lubelskiego dostępne są kolejne atrakcje do zwiedzania i podziwiania. Zachęcamy przy tym do skorzystania z oferty Eko Taxi, gdyż możesz z nami dotrzeć w dowolne miejsce w tym rejonie.

Pomysły na wycieczki

Podczas dłuższego pobytu w Lublinie można się skupić nie tylko na atrakcjach w samym mieście i jego bezpośrednim pobliżu, ale i tych nieco oddalonych. W promieniu pięćdziesięciu kilometrów znajduje się przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie można się wybrać na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Ciekawym wyborem będzie Kozłówka, z barokowo-klasycystycznym pałacem, w którym ulokowane jest bardzo interesujące muzeum, a budynek otoczony jest pięknym ogrodem. Z kolei pobliski Nałęczów Zdrój to słynne uzdrowisko, słynące z leczenia chorób układu krążenia. Można odbyć tutaj spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać tutejsze wille czy oczywiście spróbować wód mineralnych w pijalni. Intrygującym miejscem znajdującym się koło 30 km od Lublina jest Lubartów. Znajduje się tam barokowy pałac, otoczony parkiem krajobrazowym, a przy okazji wizyty w tym rejonie koniecznie trzeba też zobaczyć bazylikę św. Anny. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto się wybrać do Wojciechowa, gdzie zlokalizowana jest gotycko-renesansowa wieża mieszkalno-obronna, w której funkcjonuje teraz Muzeum Kowalstwa. Cała miejscowość posiada zresztą ogromne tradycje kowalskie. To oczywiście tylko wybrane kierunki z większej liczby miejscowości w niedalekiej odległości od Lublina, gdzie można spędzić czas chcąc wyjechać na chwilę z samego miasta.

Poruszaj się po mieście i okolicy z Eko Taxi

Turystów i mieszkańców Lublina zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi. Naszymi taksówkami możesz poruszać się po samym mieście, ale i poza jego granicami, jeżeli chcesz dojechać do okolicznych miejscowości. Proponujemy atrakcyjne ceny, a w przypadku stałych klientów umożliwiamy łatwiejsze i samodzielne zamawianie kursów dzięki systemowi IVR. Wczytuje on 3 najczęściej używane adresy, z których trzeba jedynie wybrać jeden z nich i określić za ile ma przyjechać taksówka, która może przybyć już za 30 czy nawet 15 minut. Wszystko odbywa się bez udziału dyspozytora, lecz oczywiście w każdej chwili możesz się z nim skontaktować – u niego można też zrezygnować z tej funkcji, jeżeli komuś nie przypadnie ona do gustu. Co więcej, zamawiając kurs za pomocą aplikacji, zyskujesz też korzystniejsze ceny! Każdy przejazd na terenie miasta – również w nocy oraz w niedziele i święta – odbędziesz jedynie z 1,60 zł za kilometr. Za kurs poza miastem, przy skorzystaniu z aplikacji, o każdej porze i w każdy dzień zapłacisz 2,80 zł za kilometr. Dodatkowo, wpisując w aplikacji adres początkowy i końcowy, nie tylko poznasz wcześniej cenę kursu, ale też zyskujesz gwarancję tego, że za przejazd zapłacisz dokładnie tyle, ile wskazała aplikacji – o ile trasa nie zostanie zmieniona w trakcie kursu.

Lublinianom i osobom przybywającym tutaj na dłużej polecamy i inne usługi Eko Taxi, w tym zakupy na telefon czy podróże większymi pojazdami, jak taxi bagażowe, a nawet mogące pomieścić do ośmiu osób minibusy.

W Lublinie znajduje się dużo miejsc, które warto odwiedzić. Przybywając tu na dłużej można się wybrać również do okolicznych miejscowości, gdzie czekają kolejne atrakcje. W dowolne lokalizacje dojedziesz w korzystnej cenie z Eko Taxi, więc zachęcamy do przemieszczenia się po okolicy naszymi taksówkami.

Może Cię zainteresować również

 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Imprezy taneczne w LublinieImprezy taneczne w Lublinie
  Imprezy taneczne w Lublinie przyciągają osoby w różnym ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Jarmark świąteczny w LublinieJarmark świąteczny w Lublinie
  Jarmark świąteczny w Lublinie jest bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Odwiedzają go mieszkańcy, ale często również turyści, którzy wybierają się tu w grudniu zarówno, by zwiedzić miasto, jak i w celu doświadczenia typowo bożonarodzeniowego klimatu, który panuje w tym mieście. Zwykle jarmark jest zorganizowany na Starym Mieście, w związku z czym dojazd własnym samochodem nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego warto skorzystać z jednej z taksówek od Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Taksówka dla seniora w LublinieTaksówka dla seniora w Lublinie
  Taksówka dla seniora w Lublinie to środek transportu, który pomoże osobom starszym w komfortowym dotarciu w wybrane miejsca. Mogą to być przewozy do obiektów, takich jak urzędy czy placówki medyczne, ale i w jakiekolwiek inne lokalizacje, choćby z myślą o spotkaniach towarzyskich. Taka opcja sprawdza się doskonale dla osób, które nie bardzo mogą już prowadzić własny samochód, a chcą podróżować wygodniej niż komunikacją miejską. Zachęcamy do wybrania przy tym usług Eko Taxi.
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...