Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje się naprawdę dużo punktów wartych odwiedzenia. Niektóre atrakcje turystyczne są wręcz obowiązkiem, nawet podczas krótkiego pobytu. Przy dłuższym urlopie można zdecydować się nawet na wycieczki po okolicy, gdzie też znajduje się wiele miejsc godnych uwagi. Z myślą o dojechaniu do konkretnej lokalizacji zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi, gdyż będzie to tani i komfortowy przejazd.

Spis treści
Co rekomendujemy z myślą o zwiedzaniu?
Co odwiedzić przy dłuższym pobycie?
Ciekawe atrakcje w okolicy
Na miejsce dojedziesz z Eko Taxi

Co można zobaczyć w Lublinie? Rekomendacje Eko Taxi

Dużo grono turystów czy osób przeprowadzających się do miasta, zastanawia się co można zobaczyć w Lublinie. Niektóre miejsca wręcz koniecznie warto odwiedzić i można to zrobić nawet podczas krótkiego wypadu na weekend. Takim obowiązkowym punktem jest tutejszy zamek, ale zdecydowanie należy również poświęcić chwilę na przejście się po samym Starym Mieście. Najefektowniejszy taras widokowy znajduje się na Wieży Trynitarskiej, na którą na pewno opłaca się wybrać w ładny dzień. Nie brakuje i innych atrakcji, od interaktywnej fontanny, przez podziemne wycieczki, po możliwość poznania lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą także entuzjaści przyrody.

Zamek

Zamek Lubelski jest flagowym miejscem w Lublinie, zatem będąc w tym mieście po prostu trzeba go zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Robi on ogromne wrażenie już z zewnątrz, a jednym z najbardziej imponujących punktów zwiedzania jest Kaplica Trójcy Świętej, z pięknymi i wyjątkowymi freskami. Na miejscu funkcjonuje też Muzeum Narodowe, posiadające bardzo rozbudowane zbiory archeologiczne, artystyczne, ale i z zakresu militariów czy sztuki ludowej.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jest naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo uroku mają już same uliczki ze stojącymi przy nich zabytkowymi kamienicami. Znajdują się tu bazylika i klasztor ojców Dominikanów z XIV wieku. Dwie warte uwagi atrakcje to Brama Krakowska, czyli średniowieczny punkt wjazdowy do miasta oraz Brama Grodzka, między Starym Miastem i wspomnianym zamkiem. Oczywiście zachwycający będzie sam Rynek, a okolica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, także dzięki okolicznym restauracjom, barom i kafejkom.

Panorama z Wieży Trynitarskiej

Z myślą o zobaczeniu pełnego przekroju miasta, na pewno warto wybrać się na Wieżę Trynitarską. Z tarasu widokowego położonego kilkadziesiąt metrów nad poziomem ulicy, rozpościera się widok w zasadzie na cały Lublin. Prezentuje się to szczególnie efektownie w słoneczne dni. W samej wieży znajduje się oprócz tego Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej z rzeźbami czy zabytkowymi dzwonami.

Widok na panoramę Lublina

Fontanna na Placu Litewskim

Plac Litewski to bardzo lubiane miejsce przez odwiedzających, ale i samych mieszkańców. Wokół niego ulokowanych jest parę zabytków, takich jak Pałace Czartoryskich i Lubomirskich czy Pomnik Unii Lubelskiej. Ogromne grono osób przyciąga jednak znajdująca się tu fontanna multimedialna, gdzie w cieplejszym okresie roku odbywają nawet wieczorne pokazy światło-woda-dźwięk. Bez względu na porę dnia jest to jednak rejon spotkań i lokalizacja, którą zdecydowanie powinno się zobaczyć.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie oglądać można nie tylko zabytki na powierzchni, ale i atrakcje podziemne. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, prowadząca przez kondygnacje staromiejskich piwnic. Rozciąga się na blisko 300 metrach i łączy w sobie wartości turystyczne oraz edukacyjne, gdyż podczas zwiedzania można się dużo dowiedzieć o historii samego miasta.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelszczyzna posiada rozbudowaną historię i kulturę, która mimo mijających lat utrwalona jest choćby w Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanym tutejszym Skansenem. Można tam zobaczyć wiele drewnianej architektury sprzed lat, a odwiedzającym prezentowane jest przy okazji to jak wyglądało w przeszłości życie na wsi w tym obszarze.

Majdanek

Ogromną lekcją historii jest Majdanek, czyli były obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941-1944. Zginęło w nim około 78 tysięcy osób. Aktualnie znajduje się tam muzeum, gdzie można zobaczyć baraki dla więźniów, krematorium, wieże strażników czy inne ekspozycje oraz Pomnik Walki i Męczeństwa.

Ogród Botaniczny

Miłośników przyrody z pewnością zachwyci Ogród Botaniczny UMCS. Może być zwiedzany indywidualnie lub w sposób zorganizowany z przewodnikiem. Znajdują się tam rośliny krajowe i gatunki zagraniczne, podzielone tematycznie w ramach kilkunastu działów. Dodatkowo dla turystów na terenie dostępny jest jeszcze zabytkowy dworek szlachecki Kościuszków.

Dłuższy pobyt w Lublinie. Co można zobaczyć?

Co można zobaczyć w Lublinie podczas dłuższego urlopu? Po odwiedzeniu wspomnianych wcześniej miejsc można się pokusić o wyjechanie nieco dalej od ścisłego miasta, gdyż w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od stolicy województwa lubelskiego dostępne są kolejne atrakcje do zwiedzania i podziwiania. Zachęcamy przy tym do skorzystania z oferty Eko Taxi, gdyż możesz z nami dotrzeć w dowolne miejsce w tym rejonie.

Pomysły na wycieczki

Podczas dłuższego pobytu w Lublinie można się skupić nie tylko na atrakcjach w samym mieście i jego bezpośrednim pobliżu, ale i tych nieco oddalonych. W promieniu pięćdziesięciu kilometrów znajduje się przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie można się wybrać na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Ciekawym wyborem będzie Kozłówka, z barokowo-klasycystycznym pałacem, w którym ulokowane jest bardzo interesujące muzeum, a budynek otoczony jest pięknym ogrodem. Z kolei pobliski Nałęczów Zdrój to słynne uzdrowisko, słynące z leczenia chorób układu krążenia. Można odbyć tutaj spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać tutejsze wille czy oczywiście spróbować wód mineralnych w pijalni. Intrygującym miejscem znajdującym się koło 30 km od Lublina jest Lubartów. Znajduje się tam barokowy pałac, otoczony parkiem krajobrazowym, a przy okazji wizyty w tym rejonie koniecznie trzeba też zobaczyć bazylikę św. Anny. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto się wybrać do Wojciechowa, gdzie zlokalizowana jest gotycko-renesansowa wieża mieszkalno-obronna, w której funkcjonuje teraz Muzeum Kowalstwa. Cała miejscowość posiada zresztą ogromne tradycje kowalskie. To oczywiście tylko wybrane kierunki z większej liczby miejscowości w niedalekiej odległości od Lublina, gdzie można spędzić czas chcąc wyjechać na chwilę z samego miasta.

Poruszaj się po mieście i okolicy z Eko Taxi

Turystów i mieszkańców Lublina zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi. Naszymi taksówkami możesz poruszać się po samym mieście, ale i poza jego granicami, jeżeli chcesz dojechać do okolicznych miejscowości. Proponujemy atrakcyjne ceny, a w przypadku stałych klientów umożliwiamy łatwiejsze i samodzielne zamawianie kursów dzięki systemowi IVR. Wczytuje on 3 najczęściej używane adresy, z których trzeba jedynie wybrać jeden z nich i określić za ile ma przyjechać taksówka, która może przybyć już za 30 czy nawet 15 minut. Wszystko odbywa się bez udziału dyspozytora, lecz oczywiście w każdej chwili możesz się z nim skontaktować – u niego można też zrezygnować z tej funkcji, jeżeli komuś nie przypadnie ona do gustu. Co więcej, zamawiając kurs za pomocą aplikacji, zyskujesz też korzystniejsze ceny! Każdy przejazd na terenie miasta – również w nocy oraz w niedziele i święta – odbędziesz jedynie z 1,60 zł za kilometr. Za kurs poza miastem, przy skorzystaniu z aplikacji, o każdej porze i w każdy dzień zapłacisz 2,80 zł za kilometr. Dodatkowo, wpisując w aplikacji adres początkowy i końcowy, nie tylko poznasz wcześniej cenę kursu, ale też zyskujesz gwarancję tego, że za przejazd zapłacisz dokładnie tyle, ile wskazała aplikacji – o ile trasa nie zostanie zmieniona w trakcie kursu.

Lublinianom i osobom przybywającym tutaj na dłużej polecamy i inne usługi Eko Taxi, w tym zakupy na telefon czy podróże większymi pojazdami, jak taxi bagażowe, a nawet mogące pomieścić do ośmiu osób minibusy.

W Lublinie znajduje się dużo miejsc, które warto odwiedzić. Przybywając tu na dłużej można się wybrać również do okolicznych miejscowości, gdzie czekają kolejne atrakcje. W dowolne lokalizacje dojedziesz w korzystnej cenie z Eko Taxi, więc zachęcamy do przemieszczenia się po okolicy naszymi taksówkami.

Może Cię zainteresować również