Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje się naprawdę dużo punktów wartych odwiedzenia. Niektóre atrakcje turystyczne są wręcz obowiązkiem, nawet podczas krótkiego pobytu. Przy dłuższym urlopie można zdecydować się nawet na wycieczki po okolicy, gdzie też znajduje się wiele miejsc godnych uwagi. Z myślą o dojechaniu do konkretnej lokalizacji zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi, gdyż będzie to tani i komfortowy przejazd.

Spis treści
Co rekomendujemy z myślą o zwiedzaniu?
Co odwiedzić przy dłuższym pobycie?
Ciekawe atrakcje w okolicy
Na miejsce dojedziesz z Eko Taxi

Co można zobaczyć w Lublinie? Rekomendacje Eko Taxi

Dużo grono turystów czy osób przeprowadzających się do miasta, zastanawia się co można zobaczyć w Lublinie. Niektóre miejsca wręcz koniecznie warto odwiedzić i można to zrobić nawet podczas krótkiego wypadu na weekend. Takim obowiązkowym punktem jest tutejszy zamek, ale zdecydowanie należy również poświęcić chwilę na przejście się po samym Starym Mieście. Najefektowniejszy taras widokowy znajduje się na Wieży Trynitarskiej, na którą na pewno opłaca się wybrać w ładny dzień. Nie brakuje i innych atrakcji, od interaktywnej fontanny, przez podziemne wycieczki, po możliwość poznania lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą także entuzjaści przyrody.

Zamek

Zamek Lubelski jest flagowym miejscem w Lublinie, zatem będąc w tym mieście po prostu trzeba go zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Robi on ogromne wrażenie już z zewnątrz, a jednym z najbardziej imponujących punktów zwiedzania jest Kaplica Trójcy Świętej, z pięknymi i wyjątkowymi freskami. Na miejscu funkcjonuje też Muzeum Narodowe, posiadające bardzo rozbudowane zbiory archeologiczne, artystyczne, ale i z zakresu militariów czy sztuki ludowej.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jest naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo uroku mają już same uliczki ze stojącymi przy nich zabytkowymi kamienicami. Znajdują się tu bazylika i klasztor ojców Dominikanów z XIV wieku. Dwie warte uwagi atrakcje to Brama Krakowska, czyli średniowieczny punkt wjazdowy do miasta oraz Brama Grodzka, między Starym Miastem i wspomnianym zamkiem. Oczywiście zachwycający będzie sam Rynek, a okolica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, także dzięki okolicznym restauracjom, barom i kafejkom.

Panorama z Wieży Trynitarskiej

Z myślą o zobaczeniu pełnego przekroju miasta, na pewno warto wybrać się na Wieżę Trynitarską. Z tarasu widokowego położonego kilkadziesiąt metrów nad poziomem ulicy, rozpościera się widok w zasadzie na cały Lublin. Prezentuje się to szczególnie efektownie w słoneczne dni. W samej wieży znajduje się oprócz tego Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej z rzeźbami czy zabytkowymi dzwonami.

Widok na panoramę Lublina

Fontanna na Placu Litewskim

Plac Litewski to bardzo lubiane miejsce przez odwiedzających, ale i samych mieszkańców. Wokół niego ulokowanych jest parę zabytków, takich jak Pałace Czartoryskich i Lubomirskich czy Pomnik Unii Lubelskiej. Ogromne grono osób przyciąga jednak znajdująca się tu fontanna multimedialna, gdzie w cieplejszym okresie roku odbywają nawet wieczorne pokazy światło-woda-dźwięk. Bez względu na porę dnia jest to jednak rejon spotkań i lokalizacja, którą zdecydowanie powinno się zobaczyć.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie oglądać można nie tylko zabytki na powierzchni, ale i atrakcje podziemne. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, prowadząca przez kondygnacje staromiejskich piwnic. Rozciąga się na blisko 300 metrach i łączy w sobie wartości turystyczne oraz edukacyjne, gdyż podczas zwiedzania można się dużo dowiedzieć o historii samego miasta.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelszczyzna posiada rozbudowaną historię i kulturę, która mimo mijających lat utrwalona jest choćby w Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanym tutejszym Skansenem. Można tam zobaczyć wiele drewnianej architektury sprzed lat, a odwiedzającym prezentowane jest przy okazji to jak wyglądało w przeszłości życie na wsi w tym obszarze.

Majdanek

Ogromną lekcją historii jest Majdanek, czyli były obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941-1944. Zginęło w nim około 78 tysięcy osób. Aktualnie znajduje się tam muzeum, gdzie można zobaczyć baraki dla więźniów, krematorium, wieże strażników czy inne ekspozycje oraz Pomnik Walki i Męczeństwa.

Ogród Botaniczny

Miłośników przyrody z pewnością zachwyci Ogród Botaniczny UMCS. Może być zwiedzany indywidualnie lub w sposób zorganizowany z przewodnikiem. Znajdują się tam rośliny krajowe i gatunki zagraniczne, podzielone tematycznie w ramach kilkunastu działów. Dodatkowo dla turystów na terenie dostępny jest jeszcze zabytkowy dworek szlachecki Kościuszków.

Dłuższy pobyt w Lublinie. Co można zobaczyć?

Co można zobaczyć w Lublinie podczas dłuższego urlopu? Po odwiedzeniu wspomnianych wcześniej miejsc można się pokusić o wyjechanie nieco dalej od ścisłego miasta, gdyż w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od stolicy województwa lubelskiego dostępne są kolejne atrakcje do zwiedzania i podziwiania. Zachęcamy przy tym do skorzystania z oferty Eko Taxi, gdyż możesz z nami dotrzeć w dowolne miejsce w tym rejonie.

Pomysły na wycieczki

Podczas dłuższego pobytu w Lublinie można się skupić nie tylko na atrakcjach w samym mieście i jego bezpośrednim pobliżu, ale i tych nieco oddalonych. W promieniu pięćdziesięciu kilometrów znajduje się przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie można się wybrać na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Ciekawym wyborem będzie Kozłówka, z barokowo-klasycystycznym pałacem, w którym ulokowane jest bardzo interesujące muzeum, a budynek otoczony jest pięknym ogrodem. Z kolei pobliski Nałęczów Zdrój to słynne uzdrowisko, słynące z leczenia chorób układu krążenia. Można odbyć tutaj spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać tutejsze wille czy oczywiście spróbować wód mineralnych w pijalni. Intrygującym miejscem znajdującym się koło 30 km od Lublina jest Lubartów. Znajduje się tam barokowy pałac, otoczony parkiem krajobrazowym, a przy okazji wizyty w tym rejonie koniecznie trzeba też zobaczyć bazylikę św. Anny. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto się wybrać do Wojciechowa, gdzie zlokalizowana jest gotycko-renesansowa wieża mieszkalno-obronna, w której funkcjonuje teraz Muzeum Kowalstwa. Cała miejscowość posiada zresztą ogromne tradycje kowalskie. To oczywiście tylko wybrane kierunki z większej liczby miejscowości w niedalekiej odległości od Lublina, gdzie można spędzić czas chcąc wyjechać na chwilę z samego miasta.

Poruszaj się po mieście i okolicy z Eko Taxi

Turystów i mieszkańców Lublina zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi. Naszymi taksówkami możesz poruszać się po samym mieście, ale i poza jego granicami, jeżeli chcesz dojechać do okolicznych miejscowości. Proponujemy atrakcyjne ceny, a w przypadku stałych klientów umożliwiamy łatwiejsze i samodzielne zamawianie kursów dzięki systemowi IVR. Wczytuje on 3 najczęściej używane adresy, z których trzeba jedynie wybrać jeden z nich i określić za ile ma przyjechać taksówka, która może przybyć już za 30 czy nawet 15 minut. Wszystko odbywa się bez udziału dyspozytora, lecz oczywiście w każdej chwili możesz się z nim skontaktować – u niego można też zrezygnować z tej funkcji, jeżeli komuś nie przypadnie ona do gustu. Co więcej, zamawiając kurs za pomocą aplikacji, zyskujesz też korzystniejsze ceny! Każdy przejazd na terenie miasta – również w nocy oraz w niedziele i święta – odbędziesz jedynie z 1,60 zł za kilometr. Za kurs poza miastem, przy skorzystaniu z aplikacji, o każdej porze i w każdy dzień zapłacisz 2,80 zł za kilometr. Dodatkowo, wpisując w aplikacji adres początkowy i końcowy, nie tylko poznasz wcześniej cenę kursu, ale też zyskujesz gwarancję tego, że za przejazd zapłacisz dokładnie tyle, ile wskazała aplikacji – o ile trasa nie zostanie zmieniona w trakcie kursu.

Lublinianom i osobom przybywającym tutaj na dłużej polecamy i inne usługi Eko Taxi, w tym zakupy na telefon czy podróże większymi pojazdami, jak taxi bagażowe, a nawet mogące pomieścić do ośmiu osób minibusy.

W Lublinie znajduje się dużo miejsc, które warto odwiedzić. Przybywając tu na dłużej można się wybrać również do okolicznych miejscowości, gdzie czekają kolejne atrakcje. W dowolne lokalizacje dojedziesz w korzystnej cenie z Eko Taxi, więc zachęcamy do przemieszczenia się po okolicy naszymi taksówkami.

Może Cię zainteresować również

 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...