Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie?

Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje się naprawdę dużo punktów wartych odwiedzenia. Niektóre atrakcje turystyczne są wręcz obowiązkiem, nawet podczas krótkiego pobytu. Przy dłuższym urlopie można zdecydować się nawet na wycieczki po okolicy, gdzie też znajduje się wiele miejsc godnych uwagi. Z myślą o dojechaniu do konkretnej lokalizacji zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi, gdyż będzie to tani i komfortowy przejazd.

Spis treści
Co rekomendujemy z myślą o zwiedzaniu?
Co odwiedzić przy dłuższym pobycie?
Ciekawe atrakcje w okolicy
Na miejsce dojedziesz z Eko Taxi

Co można zobaczyć w Lublinie? Rekomendacje Eko Taxi

Dużo grono turystów czy osób przeprowadzających się do miasta, zastanawia się co można zobaczyć w Lublinie. Niektóre miejsca wręcz koniecznie warto odwiedzić i można to zrobić nawet podczas krótkiego wypadu na weekend. Takim obowiązkowym punktem jest tutejszy zamek, ale zdecydowanie należy również poświęcić chwilę na przejście się po samym Starym Mieście. Najefektowniejszy taras widokowy znajduje się na Wieży Trynitarskiej, na którą na pewno opłaca się wybrać w ładny dzień. Nie brakuje i innych atrakcji, od interaktywnej fontanny, przez podziemne wycieczki, po możliwość poznania lokalnej kultury i historii. Coś dla siebie odnajdą także entuzjaści przyrody.

Zamek

Zamek Lubelski jest flagowym miejscem w Lublinie, zatem będąc w tym mieście po prostu trzeba go zobaczyć, przynajmniej raz w życiu. Robi on ogromne wrażenie już z zewnątrz, a jednym z najbardziej imponujących punktów zwiedzania jest Kaplica Trójcy Świętej, z pięknymi i wyjątkowymi freskami. Na miejscu funkcjonuje też Muzeum Narodowe, posiadające bardzo rozbudowane zbiory archeologiczne, artystyczne, ale i z zakresu militariów czy sztuki ludowej.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jest naprawdę wyjątkowe. Mnóstwo uroku mają już same uliczki ze stojącymi przy nich zabytkowymi kamienicami. Znajdują się tu bazylika i klasztor ojców Dominikanów z XIV wieku. Dwie warte uwagi atrakcje to Brama Krakowska, czyli średniowieczny punkt wjazdowy do miasta oraz Brama Grodzka, między Starym Miastem i wspomnianym zamkiem. Oczywiście zachwycający będzie sam Rynek, a okolica tętni życiem w ciągu dnia i w nocy, także dzięki okolicznym restauracjom, barom i kafejkom.

Panorama z Wieży Trynitarskiej

Z myślą o zobaczeniu pełnego przekroju miasta, na pewno warto wybrać się na Wieżę Trynitarską. Z tarasu widokowego położonego kilkadziesiąt metrów nad poziomem ulicy, rozpościera się widok w zasadzie na cały Lublin. Prezentuje się to szczególnie efektownie w słoneczne dni. W samej wieży znajduje się oprócz tego Archidiecezjalne Muzeum Sztuki Religijnej z rzeźbami czy zabytkowymi dzwonami.

Widok na panoramę Lublina

Fontanna na Placu Litewskim

Plac Litewski to bardzo lubiane miejsce przez odwiedzających, ale i samych mieszkańców. Wokół niego ulokowanych jest parę zabytków, takich jak Pałace Czartoryskich i Lubomirskich czy Pomnik Unii Lubelskiej. Ogromne grono osób przyciąga jednak znajdująca się tu fontanna multimedialna, gdzie w cieplejszym okresie roku odbywają nawet wieczorne pokazy światło-woda-dźwięk. Bez względu na porę dnia jest to jednak rejon spotkań i lokalizacja, którą zdecydowanie powinno się zobaczyć.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie oglądać można nie tylko zabytki na powierzchni, ale i atrakcje podziemne. Jedną z nich jest Lubelska Trasa Podziemna, prowadząca przez kondygnacje staromiejskich piwnic. Rozciąga się na blisko 300 metrach i łączy w sobie wartości turystyczne oraz edukacyjne, gdyż podczas zwiedzania można się dużo dowiedzieć o historii samego miasta.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelszczyzna posiada rozbudowaną historię i kulturę, która mimo mijających lat utrwalona jest choćby w Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywanym tutejszym Skansenem. Można tam zobaczyć wiele drewnianej architektury sprzed lat, a odwiedzającym prezentowane jest przy okazji to jak wyglądało w przeszłości życie na wsi w tym obszarze.

Majdanek

Ogromną lekcją historii jest Majdanek, czyli były obóz koncentracyjny, który funkcjonował w latach 1941-1944. Zginęło w nim około 78 tysięcy osób. Aktualnie znajduje się tam muzeum, gdzie można zobaczyć baraki dla więźniów, krematorium, wieże strażników czy inne ekspozycje oraz Pomnik Walki i Męczeństwa.

Ogród Botaniczny

Miłośników przyrody z pewnością zachwyci Ogród Botaniczny UMCS. Może być zwiedzany indywidualnie lub w sposób zorganizowany z przewodnikiem. Znajdują się tam rośliny krajowe i gatunki zagraniczne, podzielone tematycznie w ramach kilkunastu działów. Dodatkowo dla turystów na terenie dostępny jest jeszcze zabytkowy dworek szlachecki Kościuszków.

Dłuższy pobyt w Lublinie. Co można zobaczyć?

Co można zobaczyć w Lublinie podczas dłuższego urlopu? Po odwiedzeniu wspomnianych wcześniej miejsc można się pokusić o wyjechanie nieco dalej od ścisłego miasta, gdyż w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od stolicy województwa lubelskiego dostępne są kolejne atrakcje do zwiedzania i podziwiania. Zachęcamy przy tym do skorzystania z oferty Eko Taxi, gdyż możesz z nami dotrzeć w dowolne miejsce w tym rejonie.

Pomysły na wycieczki

Podczas dłuższego pobytu w Lublinie można się skupić nie tylko na atrakcjach w samym mieście i jego bezpośrednim pobliżu, ale i tych nieco oddalonych. W promieniu pięćdziesięciu kilometrów znajduje się przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie można się wybrać na kilkugodzinną lub nawet całodniową wycieczkę. Ciekawym wyborem będzie Kozłówka, z barokowo-klasycystycznym pałacem, w którym ulokowane jest bardzo interesujące muzeum, a budynek otoczony jest pięknym ogrodem. Z kolei pobliski Nałęczów Zdrój to słynne uzdrowisko, słynące z leczenia chorób układu krążenia. Można odbyć tutaj spacery po Parku Zdrojowym, podziwiać tutejsze wille czy oczywiście spróbować wód mineralnych w pijalni. Intrygującym miejscem znajdującym się koło 30 km od Lublina jest Lubartów. Znajduje się tam barokowy pałac, otoczony parkiem krajobrazowym, a przy okazji wizyty w tym rejonie koniecznie trzeba też zobaczyć bazylikę św. Anny. Na rodzinną wycieczkę z dziećmi warto się wybrać do Wojciechowa, gdzie zlokalizowana jest gotycko-renesansowa wieża mieszkalno-obronna, w której funkcjonuje teraz Muzeum Kowalstwa. Cała miejscowość posiada zresztą ogromne tradycje kowalskie. To oczywiście tylko wybrane kierunki z większej liczby miejscowości w niedalekiej odległości od Lublina, gdzie można spędzić czas chcąc wyjechać na chwilę z samego miasta.

Poruszaj się po mieście i okolicy z Eko Taxi

Turystów i mieszkańców Lublina zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi. Naszymi taksówkami możesz poruszać się po samym mieście, ale i poza jego granicami, jeżeli chcesz dojechać do okolicznych miejscowości. Proponujemy atrakcyjne ceny, a w przypadku stałych klientów umożliwiamy łatwiejsze i samodzielne zamawianie kursów dzięki systemowi IVR. Wczytuje on 3 najczęściej używane adresy, z których trzeba jedynie wybrać jeden z nich i określić za ile ma przyjechać taksówka, która może przybyć już za 30 czy nawet 15 minut. Wszystko odbywa się bez udziału dyspozytora, lecz oczywiście w każdej chwili możesz się z nim skontaktować – u niego można też zrezygnować z tej funkcji, jeżeli komuś nie przypadnie ona do gustu. Co więcej, zamawiając kurs za pomocą aplikacji, zyskujesz też korzystniejsze ceny! Każdy przejazd na terenie miasta – również w nocy oraz w niedziele i święta – odbędziesz jedynie z 1,60 zł za kilometr. Za kurs poza miastem, przy skorzystaniu z aplikacji, o każdej porze i w każdy dzień zapłacisz 2,80 zł za kilometr. Dodatkowo, wpisując w aplikacji adres początkowy i końcowy, nie tylko poznasz wcześniej cenę kursu, ale też zyskujesz gwarancję tego, że za przejazd zapłacisz dokładnie tyle, ile wskazała aplikacji – o ile trasa nie zostanie zmieniona w trakcie kursu.

Lublinianom i osobom przybywającym tutaj na dłużej polecamy i inne usługi Eko Taxi, w tym zakupy na telefon czy podróże większymi pojazdami, jak taxi bagażowe, a nawet mogące pomieścić do ośmiu osób minibusy.

W Lublinie znajduje się dużo miejsc, które warto odwiedzić. Przybywając tu na dłużej można się wybrać również do okolicznych miejscowości, gdzie czekają kolejne atrakcje. W dowolne lokalizacje dojedziesz w korzystnej cenie z Eko Taxi, więc zachęcamy do przemieszczenia się po okolicy naszymi taksówkami.

Może Cię zainteresować również

 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Numer na Eko Taxi LublinNumer do Eko Taxi Lublin
  Numer do Eko Taxi Lublin pozwoli skontaktować się z nami w celu zamówienia taksówki lub skorzystania z którejś z innych oferowanych przez nas usług. Z pewnością powinni go znać mieszkańcy miasta i wybierający się tu turyści, ponieważ gwarantujemy sprawdzone i komfortowe przejazdy w dobrych cenach. Podróżowanie z nami będzie przyjemnością, bez obciążania własnego budżetu. Poza drogą telefoniczną zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie daje aplikacja mobilna.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.