Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę wiele, zarówno dla entuzjastów zabytków, jak i turystów chcących zagłębić się w kulturę tego regionu. Część atrakcji dostępna jest bez opłat, choć za wejście do niektórych obiektów, w tym muzealnych, trzeba zapłacić niewielką kwotę za bilet. Liczba miejsc wartych odwiedzenia sprawia, iż miasto jest świetne zarówno na weekendowy wypad, ale i dłuższy pobyt. Z myślą o poruszaniu się po Lublinie, zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Co zobaczyć bez żadnych opłat za wejście?
Inne punkty koniecznie warte odwiedzenia
Oferta Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina za darmo. Co można zwiedzić bez żadnych opłat?

Zwiedzanie Lublina jest w dużej mierze dostępne za darmo. Co można zwiedzić, bez konieczności kupowania biletu? Koniecznie trzeba się udać do Muzeum na Majdanku, a więc dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Świetnym wyborem na urokliwy spacer jest przejście się uliczkami Starego Miasta, a na dłużej warto się zatrzymać na Placu po Farze. Turystów zachwyca tutejsza Archikatedra czy też intrygująca Fontanna Multimedialna. Zwolenników natury przyciągnie z kolei Ogród Saski.

Majdanek

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, tzw. Majdanek, obejmował ogromną powierzchnię, podzieloną na trzy sektory. Obóz był przeludniony, przy czym baraki mieszkalne przez długi czas były pozbawione choćby podstawowych urządzeń sanitarnych. Niestety potęgowało to tylko i tak wysoką śmiertelność panującą w obozie. Szacuje się, że przeszło przez niego około 150 tysięcy więźniów, z czego zginęło blisko 80 tysięcy osób. Wstęp do muzeum jest darmowy, natomiast za opłatą można się zdecydować na zwiedzanie z przewodnikiem.

Stare Miasto

Atrakcją całkowicie pozbawioną opłat, a będącą punktem obowiązkowym w kontekście choćby krótkiej wizyty w Lublinie, jest spacer po Starym Mieście. Rejon ten nie jest może bardzo obszerny, lecz niezwykle urokliwy i uważany za jedną z najpiękniejszych „starówek” w całym kraju. Istotne jest jednocześnie to, że wszelkie renowacje są tu podejmowane w bardzo przemyślany sposób i przy utrzymaniu spójności wizualnej oraz unikalnego klimatu tego miejsca. Warto przejść się zatem podziwiając zabytkowe kamienice i inne elementy architektury, a w rejonie tym znajduje się poza tym wiele wspaniałych restauracji.

Plac po Farze

Plac po Farze jest wyjątkowym punktem na mapie Lublina. Miejsce wyróżnia się specjalnie wyeksponowanymi fundamentami dawnego kościoła św. Michała Archanioła. Plac ten posiada specyficzny klimat, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Często dochodzi tu do wydarzeń kulturalnych, ale poza tym jest to charakterystyczny rejon, w którym na spotkania towarzyskie umawia się wielu mieszkańców Lublina.

Uliczka Lublina

Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty to obecnie największy kościół w Lublinie. Jest to prawdziwa perła baroku i to jeżeli chodzi o całą Lubelszczyznę. Nawy wewnętrzne pokryte są zapierającymi dech w piersiach freskami wykonanymi przez Jana Meiera. Środek katedry można podziwiać bez żadnych opłat. Bilety obowiązują natomiast w kontekście wstępu do części miejsc, które można zwiedzać w obrębie katedry, a mianowicie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty.

Fontanna Multimedialna

Dużą atrakcją dla osób przybywających do miasta i samych jego mieszkańców, jest znajdująca się przy Placu Litewskim, nowoczesna Fontanna Multimedialna. Jest ona warta zobaczenia w ciągu dnia oraz po zmierzchu, gdy odbywają się specjalne pokazy, których elementami jest nie tylko woda, ale i światło oraz dźwięk.

Ogród Saski

W Lublinie znajduje się kilka godnych uwagi parków, natomiast tym uznawanym za najbardziej reprezentatywny, jest Ogród Saski. Posiada on walory rekreacyjne, ale i historyczne oraz przyrodnicze. Z tego względu chętnie uczęszczają do niego osoby mieszkające tu na stałe oraz turyści. Władze miasta przeprowadziły też rewitalizację tego miejsca, przy znaczącym wsparciu ze środków unijnych. Po remoncie park stał się jeszcze bardziej przyjazny i bezpieczny, więc z pewnością warto się tam wybrać.

Co jeszcze warto zwiedzić w Lublinie? Wszędzie dostaniesz się z Eko Taxi

Co warto zwiedzić w Lublinie w kontekście atrakcji płatnych? Dużo wiedzy o samym mieście oraz całym regionie dostarczy muzeum dotyczące właśnie historii Lublina oraz pobliski Skansen. Ciekawym wyborem jest Wieża Trynitarska, z której rozpościera się piękny widok. Jeden z najciekawszych punktów dla turystów znajduje się z kolei bardzo nisko, gdyż jest to Lubelska Trasa Podziemna. Z myślą o dojechaniu w dowolne miejsca w mieście i jego okolicy, zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi.

Muzeum Historii Miasta

Punktem, do którego z pewnością warto się wybrać, jest Brama Krakowska, będąca siedzibą Muzeum Historii Miasta Lublina. Zbiory w bardzo ciekawy sposób ukazują losy miasta, udokumentowane w wielu przypadkach fotografiami. Można poznać tam historię Lublina już od końcówki XIX wieku. Oczywiście sama Brama Krakowska ma przy tym duże znaczenie historyczne i estetyczne.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Miejscem godnym polecenia dla osób w każdym wieku jest Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywane też po prostu tutejszym Skansenem. Można się tam przenieść do przeszłości i zobaczyć jak w praktyce wyglądało kiedyś życie na Lubelszczyźnie. To dość duży obszar, po którym można spacerować, podziwiając elementy architektoniczne i przyrodnicze, a do tego znajduje się tu duża liczba samych zasobów ekspozycyjnych.

Wieża Trynitarska

Neogotycka wieża, będąca jednocześnie dzwonnicą, efektownie się prezentuje i jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym w Lublinie. Sporą wartość prezentuje jednak i wnętrze obiektu. Czuć tam charakterystyczny zapach starego drewna, a zwiedzający mogą zobaczyć różnorodne figurki, obrazy, ikony, rzeźby czy inne zabytkowe elementy.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie atrakcje turystyczne można znaleźć i pod powierzchnią. Właśnie w takich okolicznościach zorganizowana jest Lubelska Trasa Podziemna, przez wielu turystów uważana za jeden z najbardziej wyjątkowych punktów do zwiedzania. Ciągnie się ona pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, a kończy przy wspomnianym wcześniej Placu po Farze. Na jej końcu znajduje się również ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Podróżuj z Eko Taxi

Mieszkańców i turystów odwiedzających miasto, zachęcamy do poruszania się po nim z Eko Taxi. Realizujemy kursy po Lublinie i jego okolicy, zatem swobodnie dotrzesz w wygodny sposób do wszystkich tutejszych atrakcji. Gwarantujemy atrakcyjne stawki i różnorodną flotę pojazdów, gdyż poza standardowymi autami osobowymi, możesz zamówić VAN dla 5-6 osób czy nawet BUS mogący pomieścić 7-8 pasażerów. Nasi stali klienci mogą korzystać z dodatkowej opcji zamawiania kursów bez udziału dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej wybierane adresy, po czym wystarczy wybrać jeden z nich i określić, za jaki czas ma przyjechać taksówka. To bardzo dogodne rozwiązanie, szczególnie w kontekście przejazdów w godzinach szczytu. W Eko Taxi oferujemy także szereg dodatkowych usług, w tym przewóz przesyłek, zwierząt czy zakupy na telefon.

W Lublinie dostępnych jest wiele punktów do zwiedzania, zarówno bezpłatnych, jak i tych, do których kupuje się bilety wstępu. Część z nich to atrakcje zewnętrzne, a inne wewnętrzne, więc można zaplanować ciekawy dzień bez względu na pogodę. Jeżeli wybierasz się w jakieś miejsca w mieście lub jego okolicach, to zachęcamy do udania się tam taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Zwiedzane Lublina i okolicZwiedzanie Lublina i okolic
  Zwiedzanie Lublina i okolic warto rozpocząć od flagowych atrakcji tego rejonu, kierując się następnie w stronę tych mniej popularnych, lecz równie wyjątkowych miejsc. Region ma pod tym względem dużo do zaoferowania, zarówno dla mieszkańców, jak i przybywających tu turystów. Odwiedzających z innych miast jest naprawdę wielu, gdyż stolica województwa lubelskiego ma tyle zabytków, że można je podziwiać nawet podczas dłuższych pobytów. W dowolną lokalizację dojedziesz wygodnie taksówkami Eko Taxi.
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Fajne miejsca w LublinieFajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową
  Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i ...
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Walentynki w LublinieWalentynki w Lublinie
  Walentynki w Lublinie przepełnione są atmosferą miłości, gdy pary o różnym wieku i z różnym stażem obchodzą święto zakochanych. Urok tego pięknego miasta sprzyja celebrowaniu tego święta. Wiele osób zastanawia się, jak zaplanować ten szczególny wieczór. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji. Jeśli w związku z tym będziesz potrzebować transportu po mieście lub okolicach, zadzwoń po jedną z naszych taksówek.
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.