Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę wiele, zarówno dla entuzjastów zabytków, jak i turystów chcących zagłębić się w kulturę tego regionu. Część atrakcji dostępna jest bez opłat, choć za wejście do niektórych obiektów, w tym muzealnych, trzeba zapłacić niewielką kwotę za bilet. Liczba miejsc wartych odwiedzenia sprawia, iż miasto jest świetne zarówno na weekendowy wypad, ale i dłuższy pobyt. Z myślą o poruszaniu się po Lublinie, zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Co zobaczyć bez żadnych opłat za wejście?
Inne punkty koniecznie warte odwiedzenia
Oferta Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina za darmo. Co można zwiedzić bez żadnych opłat?

Zwiedzanie Lublina jest w dużej mierze dostępne za darmo. Co można zwiedzić, bez konieczności kupowania biletu? Koniecznie trzeba się udać do Muzeum na Majdanku, a więc dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Świetnym wyborem na urokliwy spacer jest przejście się uliczkami Starego Miasta, a na dłużej warto się zatrzymać na Placu po Farze. Turystów zachwyca tutejsza Archikatedra czy też intrygująca Fontanna Multimedialna. Zwolenników natury przyciągnie z kolei Ogród Saski.

Majdanek

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, tzw. Majdanek, obejmował ogromną powierzchnię, podzieloną na trzy sektory. Obóz był przeludniony, przy czym baraki mieszkalne przez długi czas były pozbawione choćby podstawowych urządzeń sanitarnych. Niestety potęgowało to tylko i tak wysoką śmiertelność panującą w obozie. Szacuje się, że przeszło przez niego około 150 tysięcy więźniów, z czego zginęło blisko 80 tysięcy osób. Wstęp do muzeum jest darmowy, natomiast za opłatą można się zdecydować na zwiedzanie z przewodnikiem.

Stare Miasto

Atrakcją całkowicie pozbawioną opłat, a będącą punktem obowiązkowym w kontekście choćby krótkiej wizyty w Lublinie, jest spacer po Starym Mieście. Rejon ten nie jest może bardzo obszerny, lecz niezwykle urokliwy i uważany za jedną z najpiękniejszych „starówek” w całym kraju. Istotne jest jednocześnie to, że wszelkie renowacje są tu podejmowane w bardzo przemyślany sposób i przy utrzymaniu spójności wizualnej oraz unikalnego klimatu tego miejsca. Warto przejść się zatem podziwiając zabytkowe kamienice i inne elementy architektury, a w rejonie tym znajduje się poza tym wiele wspaniałych restauracji.

Plac po Farze

Plac po Farze jest wyjątkowym punktem na mapie Lublina. Miejsce wyróżnia się specjalnie wyeksponowanymi fundamentami dawnego kościoła św. Michała Archanioła. Plac ten posiada specyficzny klimat, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Często dochodzi tu do wydarzeń kulturalnych, ale poza tym jest to charakterystyczny rejon, w którym na spotkania towarzyskie umawia się wielu mieszkańców Lublina.

Uliczka Lublina

Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty to obecnie największy kościół w Lublinie. Jest to prawdziwa perła baroku i to jeżeli chodzi o całą Lubelszczyznę. Nawy wewnętrzne pokryte są zapierającymi dech w piersiach freskami wykonanymi przez Jana Meiera. Środek katedry można podziwiać bez żadnych opłat. Bilety obowiązują natomiast w kontekście wstępu do części miejsc, które można zwiedzać w obrębie katedry, a mianowicie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty.

Fontanna Multimedialna

Dużą atrakcją dla osób przybywających do miasta i samych jego mieszkańców, jest znajdująca się przy Placu Litewskim, nowoczesna Fontanna Multimedialna. Jest ona warta zobaczenia w ciągu dnia oraz po zmierzchu, gdy odbywają się specjalne pokazy, których elementami jest nie tylko woda, ale i światło oraz dźwięk.

Ogród Saski

W Lublinie znajduje się kilka godnych uwagi parków, natomiast tym uznawanym za najbardziej reprezentatywny, jest Ogród Saski. Posiada on walory rekreacyjne, ale i historyczne oraz przyrodnicze. Z tego względu chętnie uczęszczają do niego osoby mieszkające tu na stałe oraz turyści. Władze miasta przeprowadziły też rewitalizację tego miejsca, przy znaczącym wsparciu ze środków unijnych. Po remoncie park stał się jeszcze bardziej przyjazny i bezpieczny, więc z pewnością warto się tam wybrać.

Co jeszcze warto zwiedzić w Lublinie? Wszędzie dostaniesz się z Eko Taxi

Co warto zwiedzić w Lublinie w kontekście atrakcji płatnych? Dużo wiedzy o samym mieście oraz całym regionie dostarczy muzeum dotyczące właśnie historii Lublina oraz pobliski Skansen. Ciekawym wyborem jest Wieża Trynitarska, z której rozpościera się piękny widok. Jeden z najciekawszych punktów dla turystów znajduje się z kolei bardzo nisko, gdyż jest to Lubelska Trasa Podziemna. Z myślą o dojechaniu w dowolne miejsca w mieście i jego okolicy, zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi.

Muzeum Historii Miasta

Punktem, do którego z pewnością warto się wybrać, jest Brama Krakowska, będąca siedzibą Muzeum Historii Miasta Lublina. Zbiory w bardzo ciekawy sposób ukazują losy miasta, udokumentowane w wielu przypadkach fotografiami. Można poznać tam historię Lublina już od końcówki XIX wieku. Oczywiście sama Brama Krakowska ma przy tym duże znaczenie historyczne i estetyczne.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Miejscem godnym polecenia dla osób w każdym wieku jest Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywane też po prostu tutejszym Skansenem. Można się tam przenieść do przeszłości i zobaczyć jak w praktyce wyglądało kiedyś życie na Lubelszczyźnie. To dość duży obszar, po którym można spacerować, podziwiając elementy architektoniczne i przyrodnicze, a do tego znajduje się tu duża liczba samych zasobów ekspozycyjnych.

Wieża Trynitarska

Neogotycka wieża, będąca jednocześnie dzwonnicą, efektownie się prezentuje i jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym w Lublinie. Sporą wartość prezentuje jednak i wnętrze obiektu. Czuć tam charakterystyczny zapach starego drewna, a zwiedzający mogą zobaczyć różnorodne figurki, obrazy, ikony, rzeźby czy inne zabytkowe elementy.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie atrakcje turystyczne można znaleźć i pod powierzchnią. Właśnie w takich okolicznościach zorganizowana jest Lubelska Trasa Podziemna, przez wielu turystów uważana za jeden z najbardziej wyjątkowych punktów do zwiedzania. Ciągnie się ona pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, a kończy przy wspomnianym wcześniej Placu po Farze. Na jej końcu znajduje się również ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Podróżuj z Eko Taxi

Mieszkańców i turystów odwiedzających miasto, zachęcamy do poruszania się po nim z Eko Taxi. Realizujemy kursy po Lublinie i jego okolicy, zatem swobodnie dotrzesz w wygodny sposób do wszystkich tutejszych atrakcji. Gwarantujemy atrakcyjne stawki i różnorodną flotę pojazdów, gdyż poza standardowymi autami osobowymi, możesz zamówić VAN dla 5-6 osób czy nawet BUS mogący pomieścić 7-8 pasażerów. Nasi stali klienci mogą korzystać z dodatkowej opcji zamawiania kursów bez udziału dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej wybierane adresy, po czym wystarczy wybrać jeden z nich i określić, za jaki czas ma przyjechać taksówka. To bardzo dogodne rozwiązanie, szczególnie w kontekście przejazdów w godzinach szczytu. W Eko Taxi oferujemy także szereg dodatkowych usług, w tym przewóz przesyłek, zwierząt czy zakupy na telefon.

W Lublinie dostępnych jest wiele punktów do zwiedzania, zarówno bezpłatnych, jak i tych, do których kupuje się bilety wstępu. Część z nich to atrakcje zewnętrzne, a inne wewnętrzne, więc można zaplanować ciekawy dzień bez względu na pogodę. Jeżeli wybierasz się w jakieś miejsca w mieście lub jego okolicach, to zachęcamy do udania się tam taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Firma przeprowadzkowa w LublinieFirmy przeprowadzkowe w Lublinie
  Firmy przeprowadzkowe w Lublinie pomogą w sprawnym ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.