Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę wiele, zarówno dla entuzjastów zabytków, jak i turystów chcących zagłębić się w kulturę tego regionu. Część atrakcji dostępna jest bez opłat, choć za wejście do niektórych obiektów, w tym muzealnych, trzeba zapłacić niewielką kwotę za bilet. Liczba miejsc wartych odwiedzenia sprawia, iż miasto jest świetne zarówno na weekendowy wypad, ale i dłuższy pobyt. Z myślą o poruszaniu się po Lublinie, zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Co zobaczyć bez żadnych opłat za wejście?
Inne punkty koniecznie warte odwiedzenia
Oferta Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina za darmo. Co można zwiedzić bez żadnych opłat?

Zwiedzanie Lublina jest w dużej mierze dostępne za darmo. Co można zwiedzić, bez konieczności kupowania biletu? Koniecznie trzeba się udać do Muzeum na Majdanku, a więc dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Świetnym wyborem na urokliwy spacer jest przejście się uliczkami Starego Miasta, a na dłużej warto się zatrzymać na Placu po Farze. Turystów zachwyca tutejsza Archikatedra czy też intrygująca Fontanna Multimedialna. Zwolenników natury przyciągnie z kolei Ogród Saski.

Majdanek

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, tzw. Majdanek, obejmował ogromną powierzchnię, podzieloną na trzy sektory. Obóz był przeludniony, przy czym baraki mieszkalne przez długi czas były pozbawione choćby podstawowych urządzeń sanitarnych. Niestety potęgowało to tylko i tak wysoką śmiertelność panującą w obozie. Szacuje się, że przeszło przez niego około 150 tysięcy więźniów, z czego zginęło blisko 80 tysięcy osób. Wstęp do muzeum jest darmowy, natomiast za opłatą można się zdecydować na zwiedzanie z przewodnikiem.

Stare Miasto

Atrakcją całkowicie pozbawioną opłat, a będącą punktem obowiązkowym w kontekście choćby krótkiej wizyty w Lublinie, jest spacer po Starym Mieście. Rejon ten nie jest może bardzo obszerny, lecz niezwykle urokliwy i uważany za jedną z najpiękniejszych „starówek” w całym kraju. Istotne jest jednocześnie to, że wszelkie renowacje są tu podejmowane w bardzo przemyślany sposób i przy utrzymaniu spójności wizualnej oraz unikalnego klimatu tego miejsca. Warto przejść się zatem podziwiając zabytkowe kamienice i inne elementy architektury, a w rejonie tym znajduje się poza tym wiele wspaniałych restauracji.

Plac po Farze

Plac po Farze jest wyjątkowym punktem na mapie Lublina. Miejsce wyróżnia się specjalnie wyeksponowanymi fundamentami dawnego kościoła św. Michała Archanioła. Plac ten posiada specyficzny klimat, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Często dochodzi tu do wydarzeń kulturalnych, ale poza tym jest to charakterystyczny rejon, w którym na spotkania towarzyskie umawia się wielu mieszkańców Lublina.

Uliczka Lublina

Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty to obecnie największy kościół w Lublinie. Jest to prawdziwa perła baroku i to jeżeli chodzi o całą Lubelszczyznę. Nawy wewnętrzne pokryte są zapierającymi dech w piersiach freskami wykonanymi przez Jana Meiera. Środek katedry można podziwiać bez żadnych opłat. Bilety obowiązują natomiast w kontekście wstępu do części miejsc, które można zwiedzać w obrębie katedry, a mianowicie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty.

Fontanna Multimedialna

Dużą atrakcją dla osób przybywających do miasta i samych jego mieszkańców, jest znajdująca się przy Placu Litewskim, nowoczesna Fontanna Multimedialna. Jest ona warta zobaczenia w ciągu dnia oraz po zmierzchu, gdy odbywają się specjalne pokazy, których elementami jest nie tylko woda, ale i światło oraz dźwięk.

Ogród Saski

W Lublinie znajduje się kilka godnych uwagi parków, natomiast tym uznawanym za najbardziej reprezentatywny, jest Ogród Saski. Posiada on walory rekreacyjne, ale i historyczne oraz przyrodnicze. Z tego względu chętnie uczęszczają do niego osoby mieszkające tu na stałe oraz turyści. Władze miasta przeprowadziły też rewitalizację tego miejsca, przy znaczącym wsparciu ze środków unijnych. Po remoncie park stał się jeszcze bardziej przyjazny i bezpieczny, więc z pewnością warto się tam wybrać.

Co jeszcze warto zwiedzić w Lublinie? Wszędzie dostaniesz się z Eko Taxi

Co warto zwiedzić w Lublinie w kontekście atrakcji płatnych? Dużo wiedzy o samym mieście oraz całym regionie dostarczy muzeum dotyczące właśnie historii Lublina oraz pobliski Skansen. Ciekawym wyborem jest Wieża Trynitarska, z której rozpościera się piękny widok. Jeden z najciekawszych punktów dla turystów znajduje się z kolei bardzo nisko, gdyż jest to Lubelska Trasa Podziemna. Z myślą o dojechaniu w dowolne miejsca w mieście i jego okolicy, zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi.

Muzeum Historii Miasta

Punktem, do którego z pewnością warto się wybrać, jest Brama Krakowska, będąca siedzibą Muzeum Historii Miasta Lublina. Zbiory w bardzo ciekawy sposób ukazują losy miasta, udokumentowane w wielu przypadkach fotografiami. Można poznać tam historię Lublina już od końcówki XIX wieku. Oczywiście sama Brama Krakowska ma przy tym duże znaczenie historyczne i estetyczne.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Miejscem godnym polecenia dla osób w każdym wieku jest Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywane też po prostu tutejszym Skansenem. Można się tam przenieść do przeszłości i zobaczyć jak w praktyce wyglądało kiedyś życie na Lubelszczyźnie. To dość duży obszar, po którym można spacerować, podziwiając elementy architektoniczne i przyrodnicze, a do tego znajduje się tu duża liczba samych zasobów ekspozycyjnych.

Wieża Trynitarska

Neogotycka wieża, będąca jednocześnie dzwonnicą, efektownie się prezentuje i jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym w Lublinie. Sporą wartość prezentuje jednak i wnętrze obiektu. Czuć tam charakterystyczny zapach starego drewna, a zwiedzający mogą zobaczyć różnorodne figurki, obrazy, ikony, rzeźby czy inne zabytkowe elementy.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie atrakcje turystyczne można znaleźć i pod powierzchnią. Właśnie w takich okolicznościach zorganizowana jest Lubelska Trasa Podziemna, przez wielu turystów uważana za jeden z najbardziej wyjątkowych punktów do zwiedzania. Ciągnie się ona pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, a kończy przy wspomnianym wcześniej Placu po Farze. Na jej końcu znajduje się również ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Podróżuj z Eko Taxi

Mieszkańców i turystów odwiedzających miasto, zachęcamy do poruszania się po nim z Eko Taxi. Realizujemy kursy po Lublinie i jego okolicy, zatem swobodnie dotrzesz w wygodny sposób do wszystkich tutejszych atrakcji. Gwarantujemy atrakcyjne stawki i różnorodną flotę pojazdów, gdyż poza standardowymi autami osobowymi, możesz zamówić VAN dla 5-6 osób czy nawet BUS mogący pomieścić 7-8 pasażerów. Nasi stali klienci mogą korzystać z dodatkowej opcji zamawiania kursów bez udziału dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej wybierane adresy, po czym wystarczy wybrać jeden z nich i określić, za jaki czas ma przyjechać taksówka. To bardzo dogodne rozwiązanie, szczególnie w kontekście przejazdów w godzinach szczytu. W Eko Taxi oferujemy także szereg dodatkowych usług, w tym przewóz przesyłek, zwierząt czy zakupy na telefon.

W Lublinie dostępnych jest wiele punktów do zwiedzania, zarówno bezpłatnych, jak i tych, do których kupuje się bilety wstępu. Część z nich to atrakcje zewnętrzne, a inne wewnętrzne, więc można zaplanować ciekawy dzień bez względu na pogodę. Jeżeli wybierasz się w jakieś miejsca w mieście lub jego okolicach, to zachęcamy do udania się tam taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...