Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie?

Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę wiele, zarówno dla entuzjastów zabytków, jak i turystów chcących zagłębić się w kulturę tego regionu. Część atrakcji dostępna jest bez opłat, choć za wejście do niektórych obiektów, w tym muzealnych, trzeba zapłacić niewielką kwotę za bilet. Liczba miejsc wartych odwiedzenia sprawia, iż miasto jest świetne zarówno na weekendowy wypad, ale i dłuższy pobyt. Z myślą o poruszaniu się po Lublinie, zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi.

Spis treści
Co zobaczyć bez żadnych opłat za wejście?
Inne punkty koniecznie warte odwiedzenia
Oferta Eko Taxi

Zwiedzanie Lublina za darmo. Co można zwiedzić bez żadnych opłat?

Zwiedzanie Lublina jest w dużej mierze dostępne za darmo. Co można zwiedzić, bez konieczności kupowania biletu? Koniecznie trzeba się udać do Muzeum na Majdanku, a więc dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Świetnym wyborem na urokliwy spacer jest przejście się uliczkami Starego Miasta, a na dłużej warto się zatrzymać na Placu po Farze. Turystów zachwyca tutejsza Archikatedra czy też intrygująca Fontanna Multimedialna. Zwolenników natury przyciągnie z kolei Ogród Saski.

Majdanek

Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, tzw. Majdanek, obejmował ogromną powierzchnię, podzieloną na trzy sektory. Obóz był przeludniony, przy czym baraki mieszkalne przez długi czas były pozbawione choćby podstawowych urządzeń sanitarnych. Niestety potęgowało to tylko i tak wysoką śmiertelność panującą w obozie. Szacuje się, że przeszło przez niego około 150 tysięcy więźniów, z czego zginęło blisko 80 tysięcy osób. Wstęp do muzeum jest darmowy, natomiast za opłatą można się zdecydować na zwiedzanie z przewodnikiem.

Stare Miasto

Atrakcją całkowicie pozbawioną opłat, a będącą punktem obowiązkowym w kontekście choćby krótkiej wizyty w Lublinie, jest spacer po Starym Mieście. Rejon ten nie jest może bardzo obszerny, lecz niezwykle urokliwy i uważany za jedną z najpiękniejszych „starówek” w całym kraju. Istotne jest jednocześnie to, że wszelkie renowacje są tu podejmowane w bardzo przemyślany sposób i przy utrzymaniu spójności wizualnej oraz unikalnego klimatu tego miejsca. Warto przejść się zatem podziwiając zabytkowe kamienice i inne elementy architektury, a w rejonie tym znajduje się poza tym wiele wspaniałych restauracji.

Plac po Farze

Plac po Farze jest wyjątkowym punktem na mapie Lublina. Miejsce wyróżnia się specjalnie wyeksponowanymi fundamentami dawnego kościoła św. Michała Archanioła. Plac ten posiada specyficzny klimat, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Często dochodzi tu do wydarzeń kulturalnych, ale poza tym jest to charakterystyczny rejon, w którym na spotkania towarzyskie umawia się wielu mieszkańców Lublina.

Uliczka Lublina

Archikatedra Lubelska

Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty to obecnie największy kościół w Lublinie. Jest to prawdziwa perła baroku i to jeżeli chodzi o całą Lubelszczyznę. Nawy wewnętrzne pokryte są zapierającymi dech w piersiach freskami wykonanymi przez Jana Meiera. Środek katedry można podziwiać bez żadnych opłat. Bilety obowiązują natomiast w kontekście wstępu do części miejsc, które można zwiedzać w obrębie katedry, a mianowicie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty.

Fontanna Multimedialna

Dużą atrakcją dla osób przybywających do miasta i samych jego mieszkańców, jest znajdująca się przy Placu Litewskim, nowoczesna Fontanna Multimedialna. Jest ona warta zobaczenia w ciągu dnia oraz po zmierzchu, gdy odbywają się specjalne pokazy, których elementami jest nie tylko woda, ale i światło oraz dźwięk.

Ogród Saski

W Lublinie znajduje się kilka godnych uwagi parków, natomiast tym uznawanym za najbardziej reprezentatywny, jest Ogród Saski. Posiada on walory rekreacyjne, ale i historyczne oraz przyrodnicze. Z tego względu chętnie uczęszczają do niego osoby mieszkające tu na stałe oraz turyści. Władze miasta przeprowadziły też rewitalizację tego miejsca, przy znaczącym wsparciu ze środków unijnych. Po remoncie park stał się jeszcze bardziej przyjazny i bezpieczny, więc z pewnością warto się tam wybrać.

Co jeszcze warto zwiedzić w Lublinie? Wszędzie dostaniesz się z Eko Taxi

Co warto zwiedzić w Lublinie w kontekście atrakcji płatnych? Dużo wiedzy o samym mieście oraz całym regionie dostarczy muzeum dotyczące właśnie historii Lublina oraz pobliski Skansen. Ciekawym wyborem jest Wieża Trynitarska, z której rozpościera się piękny widok. Jeden z najciekawszych punktów dla turystów znajduje się z kolei bardzo nisko, gdyż jest to Lubelska Trasa Podziemna. Z myślą o dojechaniu w dowolne miejsca w mieście i jego okolicy, zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi.

Muzeum Historii Miasta

Punktem, do którego z pewnością warto się wybrać, jest Brama Krakowska, będąca siedzibą Muzeum Historii Miasta Lublina. Zbiory w bardzo ciekawy sposób ukazują losy miasta, udokumentowane w wielu przypadkach fotografiami. Można poznać tam historię Lublina już od końcówki XIX wieku. Oczywiście sama Brama Krakowska ma przy tym duże znaczenie historyczne i estetyczne.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Miejscem godnym polecenia dla osób w każdym wieku jest Muzeum Wsi Lubelskiej, nazywane też po prostu tutejszym Skansenem. Można się tam przenieść do przeszłości i zobaczyć jak w praktyce wyglądało kiedyś życie na Lubelszczyźnie. To dość duży obszar, po którym można spacerować, podziwiając elementy architektoniczne i przyrodnicze, a do tego znajduje się tu duża liczba samych zasobów ekspozycyjnych.

Wieża Trynitarska

Neogotycka wieża, będąca jednocześnie dzwonnicą, efektownie się prezentuje i jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym w Lublinie. Sporą wartość prezentuje jednak i wnętrze obiektu. Czuć tam charakterystyczny zapach starego drewna, a zwiedzający mogą zobaczyć różnorodne figurki, obrazy, ikony, rzeźby czy inne zabytkowe elementy.

Lubelska Trasa Podziemna

W Lublinie atrakcje turystyczne można znaleźć i pod powierzchnią. Właśnie w takich okolicznościach zorganizowana jest Lubelska Trasa Podziemna, przez wielu turystów uważana za jeden z najbardziej wyjątkowych punktów do zwiedzania. Ciągnie się ona pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, a kończy przy wspomnianym wcześniej Placu po Farze. Na jej końcu znajduje się również ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.

Podróżuj z Eko Taxi

Mieszkańców i turystów odwiedzających miasto, zachęcamy do poruszania się po nim z Eko Taxi. Realizujemy kursy po Lublinie i jego okolicy, zatem swobodnie dotrzesz w wygodny sposób do wszystkich tutejszych atrakcji. Gwarantujemy atrakcyjne stawki i różnorodną flotę pojazdów, gdyż poza standardowymi autami osobowymi, możesz zamówić VAN dla 5-6 osób czy nawet BUS mogący pomieścić 7-8 pasażerów. Nasi stali klienci mogą korzystać z dodatkowej opcji zamawiania kursów bez udziału dyspozytora. System wczytuje trzy najczęściej wybierane adresy, po czym wystarczy wybrać jeden z nich i określić, za jaki czas ma przyjechać taksówka. To bardzo dogodne rozwiązanie, szczególnie w kontekście przejazdów w godzinach szczytu. W Eko Taxi oferujemy także szereg dodatkowych usług, w tym przewóz przesyłek, zwierząt czy zakupy na telefon.

W Lublinie dostępnych jest wiele punktów do zwiedzania, zarówno bezpłatnych, jak i tych, do których kupuje się bilety wstępu. Część z nich to atrakcje zewnętrzne, a inne wewnętrzne, więc można zaplanować ciekawy dzień bez względu na pogodę. Jeżeli wybierasz się w jakieś miejsca w mieście lub jego okolicach, to zachęcamy do udania się tam taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...